Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

Co do tego dziesiątego garnituru - w tej kadrze nie było prawie graczy z niższych lig, nowicjuszy:

 

1. Mateusz Prus - Prus w kadrze jest nie od dzisiaj, gra w Rodzie Kerkrade

2. Szymon Salski - pierwsza jedenastka ŁKS Łódź,

3. Piotr Malarczyk - gracz Korony Kielce, niedawno kreowany na nadzieję ligi

4. Norbert Jędrzejczyk - podstawowy gracz Znicza Pruszków

5. Krzysztof Hus - podpisany kontrakt z Jagiellonią

7. Jakub Kosecki - najlepszy piłkarz sezonu w ME

6. Robert Mandrysz - grał przed chwilą w finale Pucharu Polski

8. Paweł Lesik - młodzieżówka Ruchu Chorzów, mniej znany zawodnik

11. Damian Jaroń - 9 występów w Polonii Warszawa, też się nad nim rozpływają komentatorzy

9. Maciej Jankowski - jedyna postać półanonimowa, napastnik KS Piaseczno

10. Mikołaj Lebedyński - często wykorzystywany gracz Pogoni Szczecin, 30 występów w tym finał PP

 

To nie są ludzie z przypadku, to jeden z mocniejszych składów jakie można wystawić z graczy występujących w kraju. Za granicą pewnie jest pewnie kilku ciekawych graczy, no ale to były konsultacje krajowe.

Odnośnik do komentarza

Cóż, życie jest skomplikowane. Jak się na przykład wyraźnie pisze, że porażka 6:0 powinna przekonać selekcjonera, by przeprosił się z jakimś bramkarzem (wyraźnie sugerując w ten sposób, że ten, który bronił w tym meczu zawiódł, bo nie widzę innej interpretacji), podczas gdy chwilę wcześniej mówi się, że bramkarz wcale nie zawiódł, to trzeba się liczyć z tym, że zaraz się jakiś mądrala czepi, ech.

 

 

To teraz napiszę prościej, żeby nawet student mógł mnie zrozumieć: bramkarz nie zawiódł biorąc pod uwagę jakie kaleki miał na obronie, ale taki Boruc mógłby być lepszy, prawdopodobnie wybroniłby kilka strzałów więcej niż Kuszczak, a rywalizacja z kimś naprawdę dobrym pomogłaby Kuszczakowi w rozwijaniu swoich umiejętności. Kuszczak generalnie jest dobry no i młodszy, ale Boruc w formie jest najlepszym polskim bramkarzem.

 

Bramkarz nie jest problemem przecież, to obrona i pomoc jest słaba, a napad nie istnieje, bo okazało się, że kolega Lewandowski jest drewniany jak niegdyś Rasiak.

Odnośnik do komentarza
4. Norbert Jędrzejczyk - podstawowy gracz Znicza Pruszków

I to ma niby swiadczyc o tym, ze to nie dziesiaty garnitur? Widziales choc jeden mecz Znicza w tym sezonie? Wiesz, ze zlecieli z ligi z hukiem, mimo wczesniejszych udanych sezonow? Ze przez ostatnie dwa lata kopal w Nowym Dworze i Otwocku?

Odnośnik do komentarza

paj: Ale ja się z tym jak najbardziej zgadzam! Tylko że z Twojego pierwszego posta w żaden bezpośredni sposób nic takiego nie wynikało. Ale dobrze, że opisałeś to teraz na tyle zrozumiale, że nawet takie małe żuczki jak ja nie muszą się zadręczać pytaniem "Co autor miał na myśli?"

Odnośnik do komentarza

SZk - oczywiście, wiem. Ale przypomnij sobie że często na zgrupowaniach U-21 zjawiali się gracze z III ligi, o nazwiskach całkowicie przypadkowych - Jędrzejczyk w tej kadrze już się pojawiał w poważniejszych meczach, o jego talencie pisano trochę (choćby na LegiaLive), po prostu nie zgadzam się ze stwierdzeniem że ta kadra to przypadkowi ludzie, a istnieje jakiś ,,pierwszy garnitur'' który jest 100 razy lepszy i niszczy Luksemburg w każdym spotkaniu. To jest taka kadra jaką można złożyć z zawodników U-21 grających w Polsce. I dla Jędrzejczyka, kopiącego w Nowym Dworze i Otwocku jest tam miejsce bo lepszych brak.

 

PS: Czyli też krytykuję kadrę a nie mitologizuję osiągnięcia Jędrzejczyka :)

Odnośnik do komentarza

Pierwszy skład U-21 (sparing z Albanią).

Bramkarze:

Grzegorz Sandomierski (Jagiellonia Białystok), Michał Gliwa (Polonia Warszawa)

 

Obrońcy:

Mateusz Pielach (Avia Świdnik), Adrian Basta (Polonia Bytom), Michał Steinke (Polonia Słubice), Łukasz Burliga (Wisła Kraków), Bartosz Rymaniak (Zagłębie Lubin)

 

Pomocnicy:

Mateusz Klich (Cracovia Kraków), Mateusz Cetnarski (GKS Bełchatów), Kami Poźniak (GKS Bełchatów), Jacek Kiełb (Korona Kielce), Marcin Pietrowski (Lechia Gdańsk), Adam Banasiak (Legia Warszawa), Ariel Borysiuk (Legia Warszawa), Szymon Matuszek (Piast Gliwice)

 

Napastnicy:

Jakub Kaszuba (Cracovia Kraków), Kamil Grosicki (Jagiellonia Białystok), Daniel Mąka (Polonia Warszawa)

Z zagranicy całe 0 zawodników.

 

Polska: 1. Mateusz Prus (46, 12. Wojciech Małecki) - 2. Szymon Salski (46, 14. Kamil Szymura), 3. Piotr Malarczyk, 4. Norbert Jędrzejczyk, 5. Krzysztof Hus (60, 15. Bartłomiej Bartosiak) - 7. Jakub Kosecki (60, 18. Sebastian Łętocha), 6. Robert Mandrysz, 8. Paweł Lesik (68, 17. Daniel Dybiec), 11. Damian Jaroń (46, 13. Rafał Cegliński) - 9. Maciej Jankowski, 10. Mikołaj Lebedyński (46, 16. Maciej Górski).

A to skład któregoś z rzędu garnituru, okazji do przetestowania nastolatków w kategorii wiekowej dwa-trzy lata starszej od nich.

Więc nie gadaj tu Gietz takich herezji, że to najlepszy skład z krajowych zawodników wyszedł na mecz z Luksemburgiem, a w kraju nie ma lepszych od Jędrzejczyka.

Odnośnik do komentarza

Gacek - popatrz na skład obrony :picard: Nie ma tam środkowego obrońcy lepszego od Jędrzejczyka.

 

Większość podanego składu 21 lat kończy zaraz (Sandomierski we wrześniu, Późniak w grudniu) lub skończyła (Kiełb, Gliwa, Burliga, Grosicki, Cetnarski, Kaszuba - to z pamięci, pewnie ktoś by się znalazł jeszcze), powoływanie ich teraz jest zwyczajnie głupie, bo w tej kadrze więcej nie zagrają.

Odnośnik do komentarza
Gacek - popatrz na skład obrony :picard: Nie ma tam środkowego obrońcy lepszego od Jędrzejczyka.

Skąd wiesz?

Ja nie mam pojęcia, jak się prezentują Ci powołani na spotkanie pierwszej kadry i spotkanie głębokich rezerw. Ufam Zamilskiemu, że skoro Jędrzejczyka nie powołał na spotkanie pierwszej drużyny, tylko na spotkanie rezerw, to pewnie jest gorszy.

Przesadą w drugą stronę jest nazywanie tego składu dziesiątym garniturem.

Celowa hiperbolizacja, żeby ludziom uświadomić, że ta porażka wcale nie jest takim szokiem, skoro pozbierano przeciętnych graczy z niskich lig i wsadzono w koszulki U-21. Tak czy owak to głębokie rezerwy dotychczasowej U-21 i dopiero potencjalni gracze nowego zespołu, wcale nie mający pewnego miejsca w nowej kadrze.

Odnośnik do komentarza

To teraz napiszę prościej, żeby nawet student mógł mnie zrozumieć: bramkarz nie zawiódł biorąc pod uwagę jakie kaleki miał na obronie, ale taki Boruc mógłby być lepszy, prawdopodobnie wybroniłby kilka strzałów więcej niż Kuszczak, a rywalizacja z kimś naprawdę dobrym pomogłaby Kuszczakowi w rozwijaniu swoich umiejętności. Kuszczak generalnie jest dobry no i młodszy, ale Boruc w formie jest najlepszym polskim bramkarzem.

 

 

Oho, ale rywalizacje Kuszczak - Boruc już przeżywaliśmy i wiemy jak się kończyła?

 

A mecz oglądało się naprawdę nieźle. 512316524 zagrań z klepki i tyle samo nabranych obrońców (przypomniało mi się przedszkolne granie, gdy w 20 bez podziału na drużyny czy cokolwiek biegało się za piłką). To juz nawet mój pies po 10 markowaniu rzutu patykiem nie daje się robić w chuja i nie biega na ślepo. Pomocnicy nie unieśli ciężaru gry pod pressingiem. Do napastników nie mam pretensji, bo co mieli zrobić skoro każda piłka była tracona na wstępie akcji. Obrońcy pokazali......w sumie to nic nie pokazali :D Do Kuszczaka ciężko mieć jakieś pretensje, ale czasem wyglądał jakby za bardzo ufał obrońcą "eeee wybiją tą piłkę" np. bramka Torresa gdy ruszył do piłki, ale widząc obrońce zaczął się cofać.

Odnośnik do komentarza

Ja mam trochę inne pytanie. Otóż, nie miałem przyjemności oglądania meczu Polska-Hiszpania i przeglądając jakieś skróty z YT zaobserwowałem, że Hiszpanie nie chcieli się wymieniać z naszymi koszulkami. Wiadomo, że Fabregasowi, Torresowi czy Xaviemu zwisa koszulka Sadloka, Lewandowskiego czy Mierzejewskiego, jednak myślałem, że wymiana koszulkami to jest taki niepisany zwyczaj. Były jakieś spięcia podczas meczu, że Hiszpanie nie chcieli się wymieniać koszulkami?

Odnośnik do komentarza

No widocznie Hiszpanie mieli jakiś powód bo nie widziałem żeby się któryś wymienił. I dla mnie nie jest żałosne że piłkarze podchodzą i proponują wymianę po meczu, to standard, nikt tam nie klękał do laski przed Torresem, trwało to może dłużej bo Hiszpanie się z niewiadomych powodów nie chcieli wymienić.

 

Jestem pewien że Boruc pojawi się w kadrze na jesieni o ile nie będzie miał dziwnych wpadek w klubie. Ale ta pozycja to akurat najmniejszy problem. Lewa obrona, to jest masakra, Dudka jako def pomocnik czemu nie ale bok obrony tragedia...W trzech meczach może ze trzy razy podał lewą nogą, zwrotność 0, przyśpieszenie 0. Mam nadzieję że Smuda przejrzy na oczy. I nie skreślałbym na jego miejscu typowo fizycznych zawodników. Cała drużyna nie musi być "techniczna".

Z dwójki Sadlok, Glik chyba większy potencjał ma ten pierwszy, i warto go powoływać nadal. Mierzejewski jako jedyny chyba próbował prostopadłych podań, niezłe dośrodkowanie. Lewandowskiego też bym się nie czepiał, mimo że chyba dla niego jeszcze to za dużo meczów w rundzie, miał kilka sytuacji. Z Hiszpanami wygrał kilka głowek z Puyolem i potrafił się uwolnić spod krycia. Wojtkowiak w meczu z Hiszpania dziecko we mgle i jemu na razie dałbym odpocząć.

Odnośnik do komentarza

Jesli juz spekulujemy, na ten moment na DL jedynymi kandydatami sa:

1) Gancarczyk - choc koncówke sezonu miał fatalna

2) Piotr Brozek - w zasadzie nie wiem, czemu go wszyscy selekcjonerzy obchodza szerokim łukiem

3) Marcin Kowalczyk - choc w zasadzie nigdy w reprze nie zagrał dobrego meczu :-k

3) Boenisch - ale nie wiem, czy on w koncu chce grac dla Polski

4) Koscielny - patrz Boenisch

 

O DR jestem spokojny. Jest Piszczek, wróci Wasyl :)

Odnośnik do komentarza

Ja mam trochę inne pytanie. Otóż, nie miałem przyjemności oglądania meczu Polska-Hiszpania i przeglądając jakieś skróty z YT zaobserwowałem, że Hiszpanie nie chcieli się wymieniać z naszymi koszulkami. Wiadomo, że Fabregasowi, Torresowi czy Xaviemu zwisa koszulka Sadloka, Lewandowskiego czy Mierzejewskiego, jednak myślałem, że wymiana koszulkami to jest taki niepisany zwyczaj. Były jakieś spięcia podczas meczu, że Hiszpanie nie chcieli się wymieniać koszulkami?

 

Pożegnanie z kibicami, przecież to był ich ostatni mecz przed wylotem.

Odnośnik do komentarza

Jesli juz spekulujemy, na ten moment na DL jedynymi kandydatami sa:

1) Gancarczyk - choc koncówke sezonu miał fatalna

2) Piotr Brozek - w zasadzie nie wiem, czemu go wszyscy selekcjonerzy obchodza szerokim łukiem

3) Marcin Kowalczyk - choc w zasadzie nigdy w reprze nie zagrał dobrego meczu :-k

3) Boenisch - ale nie wiem, czy on w koncu chce grac dla Polski

4) Koscielny - patrz Boenisch

 

O DR jestem spokojny. Jest Piszczek, wróci Wasyl :)

 

Gancarczyk fajnie grał jak wrócił do Polski, potem równia pochyła niestety.

Brożek wiosnę też miał taką sobie akurat i mam dziwne wrażenie że u Kasperczaka tak zostanie.

Mimo jak się ogarną to też moje dwa typy na lewą obronę.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Ja mam trochę inne pytanie. Otóż, nie miałem przyjemności oglądania meczu Polska-Hiszpania i przeglądając jakieś skróty z YT zaobserwowałem, że Hiszpanie nie chcieli się wymieniać z naszymi koszulkami. Wiadomo, że Fabregasowi, Torresowi czy Xaviemu zwisa koszulka Sadloka, Lewandowskiego czy Mierzejewskiego, jednak myślałem, że wymiana koszulkami to jest taki niepisany zwyczaj. Były jakieś spięcia podczas meczu, że Hiszpanie nie chcieli się wymieniać koszulkami?

I dobrze, ze nie dawali koszulek. Dla mnie wymiana koszulki to wyraz szacunku dla rywala, ktory nawet jesli byl slabszy to w jakis tam sposob staral sie uprzykszac zywot. Przykladowo jakbym takiego Puyola z raz ogral, jakos tam go wyprowadzil w pole, to nawet jesli bylbym zawodnikiem totalnie anonimowym dla niego to nie wierze, ze by sie ze mna nie wymienil koszulka.

 

Natomiast jak grasz przeciwko baranom, ktorzy nic nie umieja, nie sa dla Ciebie jakimkolwiek rywalem no to naprawde szkoda koszulki. Wymienic koszulka to sie mozna z takimi np. Koreanczykami z Polnocy, ktorzy mimo, ze nie mieli wysokich umiejetnosci to jednak sie starali, walczyli, zostawili duzo zdrowia na boisku, a nie mowiac wprost z jakimis ofermami z Polski...

Odnośnik do komentarza

No i mamy nowego sponsora kadry. A jest nim: taadaam! Biedronka - codziennie niskie ceny.

 

Niskie ceny, niska jakość - no cóż jaka kadra, taki sponsor. :picard:

I cóż w tym strasznego, że Jeronimo Martins i jego marka będą sponsorami naszej kadry? Ubędzie nam od tego czci, honoru i umiejętności?

Odnośnik do komentarza

No i mamy nowego sponsora kadry. A jest nim: taadaam! Biedronka - codziennie niskie ceny.

 

Niskie ceny, niska jakość - no cóż jaka kadra, taki sponsor. :picard:

I cóż w tym strasznego, że Jeronimo Martins i jego marka będą sponsorami naszej kadry? Ubędzie nam od tego czci, honoru i umiejętności?

 

Strasznego nic. Ale trochę śmieszne to jest, bo Biedronka nie kojarzy się z jakością ;)

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...