Skocz do zawartości

Twardy jak stal


Piotr1009

Rekomendowane odpowiedzi

Po udanym dla nas sezonie każdy zawodników wyjechał na zasłużone wakacje lub niestety nie mieli wolnego i musieli jechać na Puchar Konfederacji. Z mojej drużyny na turniej pojechali: Enrique Gonzalez, Leonardo Arce, Rodrigo De Paul (wszyscy z Argentyny); Aroldo Musta (Niemcy). Cały turniej wygrali Argentyńczycy, na drugim miejscu Hiszpanie, a na trzecim Niemcy, którzy pokonali Meksyk w karnych.

 

 

 

 

Do klubu zawitali:

 

Pedro Bareiro (Racing Club) - Argentyna. Przyszedł za 5 mln + 2,5 przez 48 miesięcy [21 lat] - pozycja: P/OP[Ś]/N[Ś]

 

Niek Kempers (Groningen) - Holandia. Przyszedł za 5 mln [21 lat] - pozycja: OP[P]/N[Ś]

 

Junior (Naciol da Madeira) - Brazylia. Przyszedł za 3,5 mln [24 lat] - pozycja: P[Ś]

 

Tim Ermes (Hoffenheim) - Niemiec. 2 mln + 6,5 przez 48 miesięcy [16 lat] - pozycja: OP[Ś]

 

Fabricio (Cruzeiro) - Brazylia. 5 mln + 5 mln przez 48 miesięcy [23 lat] - pozycja: P/OP[P]

 

Mehmet Kucuker (OHL) - Belgia. 775 tyś [18 lat] - pozycja: DP/P[Ś]

 

Wydatek: 34,5 mln

 

 

 

Z klubu odeszli:

 

Vinicius (Juventus) - Brazylia. 15 mln.

 

Suleyman Hasturk (Inter) - Turcja. 25 mln + 30% z następnego transferu.

 

Luan (Bologna) - Brazylia. 16 mln

 

Zarobek: 56 mln

 

 

Oczywiście szukam cały czas zawodników oraz próbuje kilku sprzedać, ale co z tego wyjdzie dopiero się okaże.

 

Line-Separator1.png

 

Kadra na sezon 2021/22:

Bramkarze:

 

Hugo Lloris, Phelipe

 

Obrońcy:

 

Enrique Gonzalez, Toby Alderweireld, Joe Gomez, Andres Palavecino, Diego Sierra, Aroldo Musta, Henrique (do wypożyczenia), Leonardo Arce

 

Pomocnicy:

 

Youri Tielemans, Ola John, Angel Correa, Nicolas Diaz, Junior (do wypożyczenia), Fabricio, Son Heung-Min, Carlos Ale, Christian Eriksen, Dele Alli, Adrian Rodriguez, Pedro Bareiro, Niek Kampers (do wypożyczenia), Rodrigo De Paul

 

Napastnicy:

 

Emiliano Da Silva, Ratinho, Federico Bonazzoli

 

 

 

Niestety wraz z rozpoczęciem sezonu kontuzji nabawił się Ratinho i nie będzie nam mógł pomóc od 7 tygodni do 2 miesięcy.

 

 

Kadrę uważam za prawie zamkniętą. Poszukuje młodych Anglików do składu, ale niestety jacyś lepsi są już zajęci.

 

Line-Separator1.png

 

Mecze:

 

Dinamo Moskwa 0-4 Tottenham (Ratinho, x2 Alli, Ola John)

 

OHL 3-3 Tottenham (Gomez, Son, De Paul)

 

Peterborough 1-5 Tottenham (x2 Da Silva, x2 Bonazzoli, Bareiro)

 

Montpellier 0-4 Tottenham (Ratinho, Correa, Da Silva)

 

Hacken 0-6 Tottenham (Gomez, De Paul, x2 Bonazzoli, Son, Kempers)

 

 

Wszystkie mecze rozegrał mój asystent.

 

Line-Separator1.png

 

Naszym pierwszym oficjalnym meczem w nowym sezonie będzie to spotkanie z Manchesterem United w Tarczy Wspólnoty, a następnie mecz z Arsenalem w Superpucharze Europy.

Odnośnik do komentarza

Pierwszym mecze w nowym sezonie było spotkanie w Tarczy Wspólnoty. Tegorocznym rywalem był Manchester United.

Przed spotkanie były oczywiście małe starcia w gazetach. Każda z nich typowała innego zwycięzce. U bukmacherzy stawiali na zwycięstwo Tottenhamu, które powinno sobie poradzić z drużyną Czerwonych diabłów. Oprócz tego Sky Bet wybrał najbardziej pewnego zwycięzce w lidze. Ponownie może wygrać Tottenham (1-1), a za plecami nich byli: 2. Manchester City (7-4), 3. Manchester United (7-4), 4. Chelsea (5-2), 5. Arsenal (10-1).

Mecz miał być widowiskowy i po prawdzie był. Na prowadzenie wyszła drużyna z Londynu, strzelcem Son w 14. minucie. Eriksen zagrał mu piłkę za pleców obrońców i Son strzałem po długim rogu, pokonał bramkarza. Niestety 5. minut później rywale wyrównali stan rywalizacji. Chalobah zagrał piłkę do Yefimova i przyjęciem minął rywal i tym samym dał się nabrać bramkarz. Zszedł bardziej na środek bramki strzałem po ziemi pod rękami, pokonał bramkarza. Niestety taki wynik utrzymał do końca spotkania, chociaż obie drużyny mogły strzelić jeszcze po golu. No i jak to w Anglii bywa, że po 90. minutach są rzuty karne. Z mojego zespołu podeszli: Bonazzoli, A.Rodriguez, Sierra, Son i Tielemans. Taka była pierwsza piątka, która odda swoje strzały. U rywali do 11 podeszli: Januzaj, Veratti, Martial, Sisto, Depay. Cała piątka w mojego zespołu pokonała bramkarza, u rywali karnego zmarnował Veratti i tym samym zdobyliśmy pierwszy puchar w nowym sezonie.

 

7.08.2021, godz: 15:00, Superpuchar: Tarczy Wspólnoty, Miejsce: Wembley

Tottenham 1-1 (k.5-4) Manchester United

 

Bramki: 14' Son - 19' Yefimov

 

Skład Tottenhamu: Phelipe - Gonzalez, Sierra, Gomez, Arce - Alli (45' A.Rodriguez), Tielemans - De Paul, Eriksen (70' Diaz), Son - Bonazzoli

 

Skład Manchesteru: De Gea - Gerring, Tah, Fortune (78' P.Jones), Hecker (84' Shaw) - Veratti, Chalobah (72' Januzaj) - Sisto, Yefimov, Depay - Martial

 

MvP: Arce

Szkoda, że nie udało nam się zdobyć jeszcze jednego gola i wygrać w 90. minutach, niż się denerwować, czy ktoś z mojego zespołu nie spudłuje. Na szczęście się udało i myślimy o kolejnym meczu w Superpucharze Europy.

 

Statystyki spotkania.

 

Przed spotkaniem z klubu odszedł:

Ola John (Swansea) - Holandia. Odszedł za 14 mln.

 

Louis Reed (Leicester) - Anglia. Odszedł za 2 mln.

 

 

Odnośnik do komentarza

2 dni przerwy po spotkaniu z Manchesterem United i już musieliśmy grać kolejny mecz. Tym razem graliśmy w Superpucharze Europy z Arsenalem, które pokonało w Lidze Europy, Ajax 2-1. Do meczu podchodziliśmy z rezerwą, która nie ważna od wyniku meczu dała by nam satysfakcje. Jedną z dobrych wiadomości to, że rozgrywał się na stadionie Cardiff co było po mojej myśli. Mieliśmy do pokonania 151 mil, które lotem samolotem dało nam trochę regeneracji przed spotkaniem. Spotkanie miało się odbyć o godzinie 20:00, kibiców przy tej godzinie powinno być więcej przed TV, jak i na stadionie, niż spotkanie na Wembley.

Mecz odbył się przy ładnej pogodzie i temperaturze 18o. Bukmacherzy stawiali na zwycięstwo Tottenhamu, które wiarą w swoje umiejętności może wyczynić cuda (patrz. mecz z PSG). Koguty mogły wejść wspaniale, bo w 4. minucie piłka wylądowała w siatce, ale niestety gola nie uznano, bo na spalonym był Son. Kolejne okazje powodowały nieco zamieszania u kibiców, bo co róż widzieli piłkę w siatce. Rywale postanowili nieco zabawiać się z zawodnikami Tottenhamu, a tu kiwka, a tu zaskakujące podanie, ale za każdym razem piłkę zabierał jakimś cudem obrońca, albo bramkarz lub nie celny strzał na bramka. Na gole trzeba było czekać do 2 połowy. Z każda uciekającą minutą zawodnicy próbowali coś niekonwencjonalnego, ale za każdym razem skutek był taki, że piłki siatce nie było. W końcu nadeszła minuta 73. Kiedy to piłkę po wrzutce Fabricio i małym zamieszaniem w polu karnym piłkę do siatki skierował Alli. Wykorzystał przy tył leżącego Eriksona, który chwilę wcześniej próbował oddać strzał. 2. minuty później wynik spotkania z rzutu karnego ustalił Federico Bonazzoli. 2 Superpuchar Europy idzie w nasze ręce.

 

10.08.2021, godz: 20:00, Superpuchar: Europy, Miejsce: Cardiff City Stadium

Arsenal 0-2 Tottenham

 

Bramki: 73' Alli, 75(k.)' Bonazzoli

 

Skład Arsenalu: Szczęsny - de Vrij, Knoche, Sarr - Oxlade-Chamberlain, Cristane, Ramsey (76' Thiago) , Sanchez - Wilshere (65' Ozil), Embolo - S.Diaz (65' R.Jimenez)

 

Skład Tottenhamu: Phelipe - Gonzalez, Sierra, Gomez, Arce - Alli, Tielemans (66' A.Rodriguez) - De Paul, Eriksen, Son (61' Fabrico) - Bonazzoli

 

MvP: Arce

To kolejny obroniony puchar w tym sezonie i mojej karierze. Teraz czekać na koniec sezonu, aby znowu zdobyć jakieś trofeum.

 

 

 

Do klubu przyszedł:

 

Tom Dunkley (Stoke) - Anglia. Przyszedł za 5 mln + 10 mln przez 48 miesięcy - Pozycja: N[Ś]

Odnośnik do komentarza

Po bardzo dobrym początku sezonu, przyszło nam zagrać pierwsze mecze w lidze. Na pierwszy ogień poszedł Brighton, która pewnie będzie walczyć o środek tabeli. My jak na mistrzów przystało powinniśmy pokonać niżej notowany zespół i tak się właśnie stało. W 9. minucie z boiska wyleciał Josh Vela, po faulu na Sona, który był bez piłki oraz daleko od akcji. 3. minuty po tej sytuacji gola zdobył Arce. Z rzutu rożnego dośrodkował, który wykonywał Eriksen, zagrał wprost na nogę Argentyńczyka. Ten strzałem strzałem z pierwszej piłki pokonał bramkarza. W 25. minucie z boiska musiał zejść De Paul, powodem był uraz. Kolejny gol wpadł w 28. minucie po strzale Tielemansa. Sierra zgrał zagraną piłkę z prawej strony wrzutkę do Belga, a ten z pierwszej piłki pokonał bramkarza. 2. minuty później gola na 3-0 zdobył Arce. Dostał on piłkę na 11 metr od Fabricio, a Argentyńczykowi zostało tylko uderzyć po długim rogu, bo wtedy bramkarza nie miałby szansy na obronę. Na kolejne gole trzeba było czekać do drugiej połowy. W 78. minucie gola zdobył Eriksen. Wykorzystał rzut wolny z 15 metrów i strzałem w samo okienko zdobył gola. Wynik meczu w 85. minucie ustalił Arce z rzutu karnego.

 

Inne ciekawe mecze:

 

Manchester City 1-2 Liverpool

 

Brentford 1-0 Arsenal

 

14.08.2021, godz: 17:30, 1 kolejka: Barclays Premier League, Miejsce: (New) White Hart Lane

(/.) Tottenham 5-0 Brighton (/.)

 

Bramki: 11',29',85(k.)' Arce, 28' Tielemans, 78' Eriksen

Skład: Phelipe - Gonzalez, Sierra, Gomez, Arce - Alli (57' Alle), Tielemans - De Paul (25' Fabricio), Eriksen, Son - Bonazzoli (57' Bareiro)

MvP: Arce

Kontuzja De Paula okazała się gorsza niż się wydawało na początku. Złamał kość ramienną i będzie musieć pauzować przez 5-6 tygodni. To jego 2 uraz w tym roku kalendarzowym.

 

Line-Separator1.png

 

7 dni po zwycięstwie, rozgrywaliśmy kolejne spotkanie. Rywalem w 2 kolejce był Bournemouth, z którego kupiłem zawodnika.

Mecz zaliczał się do łatwiej wygranej i w dużej mierze tak było. Rywale starali się przez całe spotkanie nam dorównać, ale nie udawało im się. W 12. minucie gola strzelił Bonazzoli. Cała akcja zaczęła się od złego przerzuty z lewej strony Ingsa. Piłkę przejął Son i zagrał do Tielemansa, który zagrał na prawą stronę do nie krytego Eriksena, a ten on zagrał do Włocha i strzałem z całej siły pod poprzeczkę pokonał bramkarza. Kolejna bramka wpadła w 31. minucie po strzale Eriksena. Wykorzystał zamieszanie po strzale Alliego, któremu strzał zablokował obrońca. Duńczyk widząc leżącego bramkarza po drugiej stronie bramki i oddał strzał na bramkę. Kolejna bramka wpadła w 78. minucie po strzale Bareiro. Dostał on piłkę na 12 metr od Fabricio i strzałem z pierwszej piłki pokonał bramkarza. Golkiper nawet nie próbował obronić strzału, bo nie miał najmniejszych szans na obronę tego strzału.

 

Inne ciekawe mecze:

 

Manchester United 1-2 Everton

 

Arsenal 3-4 Manchester City

21.08.2021, godz: 15:00, 2 kolejka: Barclays Premier League, Miejsce: Dean Court

(16.) Bournemouth 0-3 Tottenham (2.)

 

Bramki: 12' Bonazzoli, 31' Eriksen, 78' Bareiro

Skład: Phelipe - Gonzalez, Sierra, Gomez, Arce - Alli, Tielamans (56' Kuhl) - Fabricio, Eriksen, Son (69' Correa) - Bonazzoli (69' Bareiro)

MvP: Eriksen

 

 

Do klubu przyszli:

 

Valentino Ivkovic (Dinamo Zagrzeb) - Chorwacja. Przyszedł za 3 mln + 6 mln przez 48 miesięcy + roczne wypożyczenie do Dinamo - pozycja: O[L]

 

Aaron Kuhl (Bournemouth) - Anglia. Przyszedł za 10 mln + 15 mln + 10% przy sprzedaży - pozycja: DP/P[Ś]

Odnośnik do komentarza

Przeddzień losowania grup Ligi Mistrzów i Ligi Europy, zostałem poproszony przez właściciela o wybranie klubu partnerskiego. Miałem do wyboru kluby z: Szkocji, 2 z Grecji i Cypru. Wybór padł na drużynę z Szkocji, ale tym wybranym klubem był Hibernian, który ma świetną bazę treningową i fantastyczne obiekty młodzieżowe. Naszymi rywalami w grupie będą: Bayer Leverkusen, Sporting i Kobenhanv. Z całej grupy to my i Bayer mamy szansę na awans do dalszej fazy, ale może tym razem będzie inaczej ? Przekonamy się już w najbliższych miesiącach.

 

3 kolejce graliśmy z drużyną, którą w tym sezonie pokonaliśmy, Manchester United. Mecz odbywał się na naszym obiekcie, co powodowało naszą wyższość nad rywalem. Zawsze lepiej grać u siebie, niż na wyjeździe, gdzie bardziej się kibicuje drużynie gospodarzy. Mecz był smaczkiem dla każdego kibica, który miał się wyruszyć na stadion, przy ulicy Bill Nicholson Way. Mecz od początku zdominowany przez nas, czego dowodem jest strzelona w 4. minucie bramka przez Fabricio. Dostał piłkę na 13 metr od Alliego i strzałem z pół obrotu pokonał bramkarza. Kolejny gol wpadł 13. minut później, ponownie strzelcem Fabricio. Dostał piłkę za pleców obrońców od Eriksena i strzałem od razu po przyjęciu, pokonał bramkarza. 45+2. minucie gola na 3-0 strzelił Fabricio. To drugi hat-trick u moich zawodników, najpierw Arce, a teraz Fabricio. Otrzymał piłkę na 20 metrze i podholował na 11 i strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza. Nokaut na stadionie Kogutów. Gola na 3-1 w 60. minucie strzelił Martial. Szybki kontratak w wykonaniu gości, piłkę ze środka boiska za pleców obrońców zagrał Gauld do wbiegającego tam Martiala, który podholował piłkę na 16 metr i strzałem po ziemi w lewy dolny róg bramki pokonał bramkarza. W 80. minucie gola dobijającego rywali strzelił Adrian Rodriguez z rzutu karnego.

 

Inne ciekawe mecze:

 

Chelsea 1-1 Liverpool

 

28.08.2021, godz: 12:45, 3 kolejka: Barclays Premier League, Miejsce: (New) White Hart Lane

(1.) Tottenham 4-1 Manchester United (8.)

 

Bramki: 4',17',45+2' Fabricio, 80(k.)' A.Rodriguez - 60' Martial

Skład: Phelipe - Gonzalez, Sierra, Gomez, Arce - Alli, Tielamans (68' Kuhl) - Fabricio, Eriksen (68' A.Rodriguez), Son - Bonazzoli (68' Bareiro)

MvP: Fabricio

 

Mecz całkiem inny, niż ten, który rozgrywałem kilka tygodni temu. Oni bez takiej wiary w swoje umiejętności, a u nas całkiem inaczej. Każdy zagrał na 150% i nikt nie odpuszczał, nawet piłki, która leciała na aut.

 

Line-Separator1.png

 

Po tym spotkaniu większość zawodników poleciała na mecze swoich reprezentacji. Ja jako selekcjoner reprezentacji Hiszpanii, zagraliśmy 2 mecze w Eliminacjach do Mistrzostw Świata, które odbędą się w Katarze. Graliśmy ze Słowacją (3-0) i Estonią (6-2). Niestety w trakcie dwutygodniowej przerwy z kontuzją wrócił, kluczowy bramkarz, Phelipe. Będzie pauzować od 6 do 7 tygodni.

 

Line-Separator1.png

 

W 4 kolejce mecz graliśmy z West Bromwichem, które zajmuje 20. miejsce w tabeli. Postanowiłem w tym spotkaniu zagrać nieco rezerwowym skład, ponieważ za 2-3 dni rozgrywaliśmy pierwszy mecz w grupie Ligi Mistrzów. Dziennikarz z BBC, stawiał na remis obu drużyn. Mecz rozpoczął się dla nas źle, bo w 7. i 10. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Gole strzelali kolejno Tenanse i Rondon. Gole strzelali: Son, Gomez, Kuhl i Fabricio. W przerwie nie oszczędzał słów, które określały pierwsze 15. minut gry w wykonaniu moich zawodników. W 65. minucie wyszliśmy na 4-bramkową przewagę po golu Sona, ale minutę później gola strzelił Sackley. W 82. minucie gola kontaktowego strzelił Sackey i tym samym, przybliżył swoją drużynę do ugrania punktu, jednak tego im się nie udało. Ciężko wywalczone 3 punkty wracają z nami i teraz mamy przewagę 2 punktową nad drugim miejsce (Evertonem).

 

Inne ciekawe mecze;

Everton 3-3 Chelsea

 

Manchester United 3-3 Leicester

 

Arsenal 1-1 Liverpool

11.09.2021, godz: 15:00, 4 kolejka: Barclays Premier League, Miejsce: The Hawthorns

(20.) West Bromwich 4-5 Tottenham (1.)

 

Bramki: 7' Tenanse, 10' Rondon, 64',82' Sackey - 18',65' Son, 33' Gomez, 39' Kuhl, 40' Fabricio

Skład: Lloris- Palavecino, Alderweireld, Gomez (45' Sierra), Musta (62' Arce) - Ale (62' Alli), Kuhl - Fabricio, Correa, Son - Bareiro

MvP: Redmond

 

Co za mecz! Nie spodziewałem się, że tak dobrze zagrają gospodarze. Liczyłem na łatwiejsze spotkanie, które zakończy się 2-0 lub 3-0 dla nas. Teraz poprawić grę w obronie na najbliższe spotkanie, które będzie wymagało zagrania na 100%.

 

Line-Separator1.png

 

Grupy Ligi Mistrzów:

 

Grupa A:

 

1. Juventus

2. BvB

3. Marseille

4. Red Bull Salzburg

 

Grupa B:

 

1. Barcelona

2. Manchester City

3. Basel

4. Celtic

 

Grupa C:

 

1. Manchester United

2. Valencia

3. Benfica

4. Sparta Praga

 

Grupa D:

 

1. Bayern

2. Lyon

3. Fenerbahce

4. Lokomotiv Moskwa

 

Grupa E:

 

1. Chelsea

2. Atletico Madryt

3. Ajax

4. RBL

 

Grupa F:

 

1. Real Madryt

2. Inter

3. Szachtar

4. Anderlecht

 

Grupa G:

 

1. PSG

2. Arsenal

3. Braga

4. Olympiakos

 

Grupa H:

 

1. Tottenham

2. Bayer Leverkusen

3. Sporting

4. Kobenhavn

 

Line-Separator1.png

 

Polskie grupy w Lidze Europy:

 

Grupa I:

 

1. Porto

2. Hoffenheim

3. Dinamo Moskwa

4. Legia Warszawa

 

Grupa J:

 

1. AS Roma

2. Newcastle

3. Lech Poznań

4. Nordsjælland

Odnośnik do komentarza

Po meczu z West Bromwichem, wróciliśmy na obiekty klubowe, żeby przygotować się do pierwszego pojedynku w Lidze Mistrzów. Mecz miał rozegrać się u nas, a rywalem będzie Sporting. Rywal miał do pokonania około 1000 mil. Mecz miałby być wyrównany i był do pewnego momentu. Gola w 9. minucie strzelił Bonazzoli. Z lewej strony dośrodkował Son, a Włoch sprytnie uprzedził rywala i strzałem przy krótkim słupku pokonał bramkarza. 30. minut później goście wyrównali stan rywalizacji, strzelcem Abdel Rahman. Dostał piłkę na 30 metrze i wraz z wbiegł w pole karne, bez żadnego problemu. Strzałem przy krótkim słupku pokonał bramkarza, bramka leży po stronie golkipera i zawodników z pola. Żaden z nich nie zaatakował go, a bramkarz pozwolił sobie strzelić gola przy krótkim słupku. Taki wynik widniał do końca pierwszej połowy. Oczywiście musiał być ochrzan, za nie wykorzystane sytuacje i za pozwolenie strzelić sobie gola. Widać było, że to zmobilizowało moich zawodników, czego dowodem są dwie bramki. W 54. minucie gola strzelił Tielemans, który z woleja pokonał bramkarza. 6. minut później gola na 3-1 zdobył Fabricio. Dostał piłkę za pleców obrońców od Bonazzoliego i Brazylijczyk strzałem przy krótkim słupku nie dał szans bramkarzowi.

 

2 mecz w grupie:

 

Bayer 3-0 Kobenhavn

 

15.09.2021, godz: 19:45, 1 kolejka: Ligi Mistrzów, Miejsce: (New) White Hart Lane

(/.) Tottenham 3-1 Sporting (/.)

 

Bramki: 9' Bonazzoli, 54' Tielemans, 60' Fabricio - 39' Abdel Rahman

Skład: Lloris - Gonzalez, Sierra, Gomez, Arce - Alli, Tielemans - Fabricio, Eriksen, Son (66' A.Rodriguez) - Bonazzoli

MvP: Bonazzoli

Statystyki meczu.

 

Line-Separator1.png

 

Polskie mecze w Lidze Europy:

 

Legia Warszawa 1-0 Dinamo Moskwa

 

Nordsjælland 3-3 Lech Poznań

Odnośnik do komentarza

Po meczu ze Sportingiem czas znowu powrócić na ligową rzeczywistość. Rywal nie taki słaby jak wcześniej, z wyłączeniem Manchesteru, który zbiera bady. Rywalem był Everton, który ma tyle samo punktów co my, ale ma gorszą ilość goli strzelonych do straconych, strzelili 10, ale stracili, aż 5. Mecz miał być widowiskowy i przyjemny dla oka, ale tak nie było. Obie drużyny miały swoje okazje, ale każda kończyła się dość słabo. My mieliśmy przewagę w statystykach, ale tego się nie widziało na boisku. Rywale mieli, tylko 3 strzały celne i żadnego nie wykorzystali. Na domiar złego w 90. minucie z boiska musiał zejść Correa. Mecz się kończy podziałem punktów i kontuzją Correi.

 

Inne ciekawe mecze:

 

Chelsea 2-0 Arsenal

 

Swansea 2-1 Manchester United

 

19.09.2021, godz: 16:00, 5 kolejka: Barclays Premier League, Miejsce: (New) White Hart Lane

(1.) Tottenham 0-0 Everton (2.)

Skład: Lloris - Gonzalez, Palavecino, Sierra, Arce - Alli, Tielemans (59' Kuhl) - Fabricio (70' Correa), Eriksen, Son - Bonazzoli (59' Bareiro)

MvP: Postecoglu

Kontuzja okazała się poważna i Correa będzie musieć pauzować przez 5-6 tygodni.

 

Line-Separator1.png

 

3 dni po tym spotkaniu, rozegraliśmy mecz w ramach Capital One Cup, naszym rywalem w 3 rundzie był Fulham. Do treningów wrócili: De Paul i Ratinho. Jednak nie chciałem od razu dawać im zagrać po 45-60. minut, bo mogli się ponownie nabawić kontuzji.

 

Mecz rozegrałem nieco zmienionym składem, aby powód był prosty. Mecz z Chelsea w 6 kolejce. Mecz tragiczny pod względem naszej skuteczności. Strzałów na bramkę było 34, celnych 17, a goli jedynie 2. Pierwszy gol wpadł w 34. minucie po strzale Bonazzoliego, który bardzo sobie radził pod nieobecność Ratinho. Z rzutu rożnego po lewej stronie boiska wykonywał Eriksen, który dośrodkował prost na głowę Włocha i strzelił gola. Nasza radość trwała do 42. minuty meczu, gola na remis, strzelił Coman. Otrzymał piłkę w polu karnym od Kace'a, Francuz przyjęciem kiwnął obrońce i strzałem przy krótkim słupku pokonał bramkarza. W drugiej połowie nadal dominowaliśmy i próbowaliśmy strzelić gola na wagę awansu do 4 rudny. Udała nam się ta sztuka w 72. minucie meczu, gola strzelił Bonazzoli. Dostał piłkę na 13 metr od Sona i strzałem z pierwszej piłki po długim rogu, Włoch pokonał bramkarza.

 

22.09.2021, godz: 19:45, 3 runda: Capital One Cup, Miejsce: (New) White Hart Lane

Tottenham 2-1 Fulham

 

Bramki: 34',72' Bonazzoli - 42' Coman

Skład: Lloris - Gonzelez, Alederweireld, Palvecino, Musta - A.Rodriguez (69' Alli), Tielemans - Fabricio (69' De Paul), Eriksen, Son - Bonazzoli

MvP: Bonazzoli

Line-Separator1.png

 

3 dni po meczu z Fulham, czas na jednego z najtrudniejszych rywali w lidze, Chelsea. Rywal, którego dobrze znamy i wiemy jak go pokonać. Na pierwszą bramkę trzeba było czekać do 44. minuty, gola z 11 metrów wykorzystał Bonazzoli. W 59. minucie wszedł De Paul, który minutę później podwyższył wynik spotkania. Z prawej strony z rzutu wolnego dograł Fabricio na głowę Alliego, a ten zagrał do De Paul i też z głowy pokonał bramkarza. W 90+1. minucie gola kontaktowego strzelił Munir. Z prawej strony zagrał Azpilicueta, wprost na wbiegającego Munira, który z woleja pokonał bramkarza.

 

Inne ciekawe mecze:

 

Manchester United 0-0 Newcastle

 

25.09.2021, godz: 12:45, 6 kolejka: Barclays Premier League, Miejsce: (New) White Hart Lane

(1.) Tottenham 2-1 Chelsea (4.)

 

Bramki: 44(k.) Bonazzoli, 60' De Paul - 90+1' Munir

Skład: Lloris - Gonzalez, Gomez, Sierra, Arce - Alli, Tielemans -Fabricio, Eriksen (59' A.Rdodriguez), Son (59' De Paul) - Bonazzoli (72' Ratinho)
MvP: Florenzi

Statystyki meczu

Odnośnik do komentarza

Czas powrócić do meczy rozgrywanych w Lidze Mistrzów. Rywalem w 2 kolejce to FC Kobenhavn, które zajmuje przed spotkaniem 4. miejsce. Mecz od losowania grup należał do tych łatwiejszych i taki był. Pierwsza bramka wpadła w 7. minucie meczu, po rzucie karnym wykonywanym przez Alliego. Na kolejnego gola trzeba było czekać do 32. minuty meczu. Son otrzymał piłkę na 14 metrze od Alliego i Koreańczyk zbiegł z nią do środka pola karnego i strzałem z całej siły, przełamując palce bramkarza zdobył gola. W 44. minucie na 0-3 podwyższył Son. Zamieszanie w polu karnym rywala, piłkę próbował zagrać Eriksen do Ratinho, lecz chciał przejąć piłki, tylko nie fortunnie przejął i zagrał pod nogi Sona, a ten z pierwszej piłki po długim rogu nie dał szans bramkarzowi. Kolejne bramki wpadły już na początku drugiej połowy. W 50. minucie wynik podwyższył Sierra. Z prawej strony z rzutu rożnego zagrał Eriksen na głowę Sona, który przedłużył podanie, do którego dopadł Sierra i strzałem z pierwszej piłki pokonał bramkarza. Niestety w tej samej minucie gola honorowego strzelił Karelis. Sorensen zagrał długą piłkę za pleców obrońców, do piłki pierwszy dobiegł Lloris, tylko niestety próbując wybić nabił rywala, który musiał tylko dobiec do piłki i skierować ją do pustej bramki.

 

2 mecz w grupie:

 

Sporting 0-2 Bayer

 

26.09.2021, godz: 19:45, 2 kolejka: Ligi Mistrzów, Miejsce: Telie Parken

(4.) Kobenhavn 1-4 Tottenham (2.)

Bramki: 50' Karelin - 7(k.)' Alli, 21',44' Son, 50' Sierra

Skład: Lloris - Gonzalez, Gomez, Sierra, Arce - Alli, Tielemans - Fabricio (58' De Paul), Eriksen (58' A.Rodriguez), Son - Ratinho

MvP: Son

Statystyki spotkania.

 

Line-Separator1.png

 

Polskie mecze w Lidze Europy:

 

Hoffenheim 3-1 Legia Warszawa

Lech Poznań 1-2 AS Roma

 

 

Odnośnik do komentarza

6 dni po meczu ze Sportingiem, rozegraliśmy kolejne spotkania w lidze. Punkt przewagi nad drugim miejscem. Mecz z Leicesterem miał należeć do najłatwiejszych i taki był. W meczu padły tylko 2 bramki, a powinno ich wpaść co najmniej 4-5. Pierwsza bramka wpadła w 22. minucie, po strzale Ratinho. Obrońca Leicesteru, Duffy zagrał za krótko do bramkarza, a z takiego prezentu nie mógł zmarnować Brazylijczyk i strzałem. Ofiarnie interweniujący nie miał szans na obronę strzału. Ostatnia bramka wpadła w 61. minucie, po strzale Alliego. Z lewej strony dośrodkował Eriksen na głowę Sierry, który zgrał do Alliego. Piłka po strzale Anglika odbiła się jeszcze od obrońcy i wpadła do bramki.

 

2.10.2021, godz: 15:00, 7 kolejka: Barclays Premier League, Miejsce: King Power Stadium

(16.) Leicester 0-2 Tottenham (1.)

 

Bramki: 22' Ratinho, 61' Alli

Skład: Lloris - Palavecino, Gomez, Sierra, Arce - Alli (61' Ale), Tielemans (61' Kuhl) - Fabricio (56' Bareiro), Eriksen, Son - Ratinho

MvP: Sierra

Line-Separator1.png

 

14 dni po meczu z Leicesterem zagramy z Swansea. W ciągu tych 14 dni jako selekcjoner reprezentacji Hiszpanii, rozegraliśmy 2 mecze w eliminacjach do Mistrzostw Świata. Pierwsze spotkanie z Polską (1-1), a następnie rozegraliśmy mecz o awans na Mundial z Cyprem (4-1). W trakcie zgrupowania reprezentacji Belgii kontuzji nabawił się Tielemans, a jego powrót jest liczony w 3-4 tygodnie. Mecz z Swansea, był tragiczny dla nas. Nie pod względem wyniku, ale pod względem w jaki sposób rozgrywaliśmy mecz. W 26. minucie straciliśmy gola, po strzale Iheanacho. Otrzymał piłkę na środku boiska od Brumy. Iheanacho, który przebiegł z piłką przez całą połowy, nie atakowany strzelił gola. 8. minut później stan rywalizacji wyrównał Bonazzoli. Z rzutu rożnego dośrodkował Fabricio na głowę Sona, który zagrał do Bonazzoliego i ten strzałem głową pokonał bramkarza. Niestety w 39. minucie na prowadzenie wyszli Swansea, po strzale Iheanacho, wykorzystał rzut karny. W 66. minucie gola strzelił Eriksen. Z lewej strony dośrodkował Musta do Bonazzoliego, który próbował strzelić gola, lecz jego strzał zatrzymany. do piłki dobiegł Eriksen i strzałem przy słupku pokonał bramkarza. Do końca meczu wynik się nie zmienił.

 

Inne ciekawe mecze:

 

Manchester United 0-0 Brantford

 

West Ham 2-2 Arsenal

16.10.2021, godz: 15:00. 8 kolejka: Barclays Premier League, Miejsce: (New) White Hart Lane

(1.) Tottenham 2-2 Swansea (2.)

 

Bramki: 34' Bonazzoli, 66' Eriksen - 26,39(k.)' Iheanacho

Skład: Lloris - Palavecino, Alderweireld, Sierra, Musta - A.Rodriguez (56' Alli), Kuhl - Fabricio, Bareiro (56' Eriksen), Son - Bonazzoli

MvP: Iheanacho

Przez ten remis spadamy na 3 miejsce, nie tracimy dużo do pierwszego miejsca (1 punkt).

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...