Skocz do zawartości

Twardy jak stal


Piotr1009

Rekomendowane odpowiedzi

Po dojść słabym ostatnim meczu w F.A Cup, przyszło nam się zmierzyć w pierwszym meczu Ligi Mistrzów z Bayerem Leverkusen.

 

Line-Separator1.png

 

16 lutego zagraliśmy mecz w 1 rundzie eliminacji z Bayerem. Drużyna bardzo dobra, w grupie zajęła 2 miejsce za Manchesterem United, a przed Kobenhavnem, które miało tyle samo punktów.

 

Mecz wyrównany, ale przez pierwsze 30. minut nic ciekawego się nie działo. W 40. minucie gola zdobyli gospodarze, po strzale Brandta. Dostał piłkę od Jedvaja w polu karnym i strzałem przy krótkim słupku pokonał bramkarza, który się nie popisał przy strzale. Do przerwy widniał wynik 1-0, co tylko powodowało ciekawe drugie 45. minut. W 50. minucie gola z rzutu karnego strzelił Bonazzoli, który wszedł w przerwie. 2. minuty później znowu Włoch strzelił gola z karnego. Gospodarze popełniali głupie faule w polu karnym i za każdym razem sędzia pokazywał wapno. W 64. minucie znowu Włoch strzelił gola, ale tym razem nie z rzutu karnego. De Paul zagrał piłkę na 5-ty metr do Bonazzoliego i mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza. 4. minuty później znowu z rzutu karnego i ponownie Bonazzoli pokonał bramkarza. Rywale już chyba za burtą w Lidze Mistrzów.

 

Reszta meczy.

 

16.02.2021, godz: 19:45, 1 runda el.: Liga Mistrzów, Miejsce: Stadion Miejski (Leverkusen)

Bayer Leverkusen 1-4 Tottenham

 

Bramki: 40' Brandt - 50(k.)',52(k.)',64',69(k.)' Bonazzoli

 

Skład Bayeru: Leno - Sakai (69' Trigueros), Jedvaj, Pardo, Wendell - A.Cubas, Oztunali (80' Vugrinec), Pasalic (75' da Costa), Asamoah - Brandt, Vietto

 

Skład Tottenhamu: Lloris - Gonzalez, Gomez, Sierra, Arce - Alli (66' A.Rodriguez), Tielemans - De Paul, Eriksen (56' Correa), John - Ratinho (45' Bonazzoli)

 

MvP: Bonazzoli

Trudny mecz, który pokazał siłę drużyny. Przegrywali, a jednak wygrali, chociaż remisem też bym nie pogardził. Ważne było, aby strzelić gola i nie przegrać wysoko, ale stało się inaczej z czego jestem bardzo zadowolony.

 

Statystyki meczu.

 

Odnośnik do komentarza

Po dobrym spotkaniu w Leverkusen, trzeba wyciągnąć wnioski w obronie i grać jeszcze lepiej.

 

Line-Separator1.png

 

20 lutego zagraliśmy z legendarnym Leeds, które stara się powrócić do lat świetności.

 

Przeważaliśmy na boisku. Rywale mieli problem z tworzeniem akcji. W 11. minucie gola strzelił John. Dostał piłkę w polu karnym od Bonazzoliego, wbiegł na piąty metr, przy czym minął bramkarza i strzałem w dolny róg bramki zdobył gola. 20. minut później wynik spotkania podwyższył Bonazzoli. Dośrodkował Musta na drugi słupek, tam do główki wyskoczył: bramkarz, obrońca i De Paul, któryś z nich zgrał na 8-9 metr, gdzie stał Włoch i strzałem głową na pustą bramkę zdobył gola. W ostatnich minutach pierwszej połowy goście zdobyli gola kontaktowego, strzelcem Nielsen. Stanciu dośrodkował piłkę z rzutu wolnego w pole karne, najwyżej wyskoczył Nielsen i precyzyjnym strzałem głową pokonał bramkarza. W 61. minucie gol strzelił Bonazzoli. Długie podanie Musty spod pola karnego za pleców obrońców, Włoch z obrońcą walczył biegowo o piłkę. Dobiegł do piłki pierwszy i strzałem przy krótki słupku nie dał szans bramkarzowi. 4. minuty później Eriksen dobił rywala. Dostał piłkę na dobieg od De Paula w pole karne i strzałem z pierwszej piłki Duńczyk mocnym strzałem w długi słupek pokonał bramkarza. W 90. minucie gola strzelił Son. De Paul zagrał mu piłkę na 5-ty metr i mocny strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza.

 

Inne ciekawe mecze:

 

Nottingham Forrest 1-1 Manchester City

 

Manchester United 2-2 Brighton

 

Liverpool 2-2 West Bromwich

 

Fulham 1-1 Arsenal

 

Newcastle 1-0 Chelsea

 

 

20.02.2021, godz: 15:00, 27 kolejka: Barclays Premier League, Miejsce: (New) White Hart Lane

(1.) Tottenham 5-1 Leeds (18.)

 

Bramki: 11' John, 31',61' Bonazzoli, 65' Eriksen, 90' Son - 45+1' Nielsen

Skład: Lloris - Palavecino, Hasturk, Sierra, Musta - Diaz (61' Alli), Kramer - De Paul, Correa (58' Eriksen), John (58' Son) - Bonazzoli

MvP: Bonazzoli

 

Po wpadkach moich rywali coraz bardziej wydaje mi się, że obronimy trofeum z poprzedniego sezonu.

 

Line-Separator1.png

 

7 dni później graliśmy z Brightonem, drużyna zajmuje miejsce w środku tabeli i są coraz bardziej pewni utrzymania w lidze.

 

Mecz nudny i nie ciekawy. W 20. minucie gola strzelił John. Z rzutu rożnego dośrodkował Correa i John strzałem przy krótkim słupku nie dał szans bramkarzowi na interwencje. 15. minut później Bonazzoli podwyższył wynik spotkania. Wrzutka De Paula z prawej strony pola karnego i strzałem głową pokonał bramkarza. (Akcja nieco podobna do sytuacji Realu z meczu z Atletico, a strzałem głową zakończył Cristiano w bramkarza). Do przerwy, ani w drugich 45. minutach nie zmienił się wynik.

 

Inne ciekawe mecze:

 

Chelsea 2-2 Arsenal (zaległy, rozegrany: 24.02)

 

Arsenal 6-2 Nottingham Forrest

 

Manchester City 1-2 Bournemouth

 

27.02.2021, godz: 15:00, 28 kolejka: Barclays Premier League, Miejsce: American Expreess Community Stadium

(9.) Brighton 0-2 Tottenham (1.)

 

Bramki: 20' John, 35' Bonazzoli

Skład: Phelipe - Palavecino, Alderweireld, Gomez, Musta - Diaz (58' Alli), Kramer - De Paul (58' Son), Correa, John - Bonazzoli

MvP: Correa

 

To nasze 6 zwycięstwo z rzędu w lidze, a 11 meczy bez porażki.

 

PS.: Tabelę pokażę po 30 kolejce.

Odnośnik do komentarza

Po zwycięstwach w lidze, wracamy do walki o awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

 

Line-Separator1.png

 

Bayer przyjechał do nas trochę bez nadziei, bo nasze wysokie zwycięstwo ucięło skrzydła w drugim meczu.

 

Od pierwszych minut zdominowaliśmy rywala, czego było zdobycie dwóch goli. W 8. minucie gola strzelił De Paul. Kramer zagrał piłkę do De Paula, a ten wykorzystał zamieszanie po rzucie rożnym i płaskim strzałem w środek bramki pokonał bramkarza. 2. minuty później Kramer dobił rywali. Eriksen zagrał piłkę do Niemca, a ten atomowym strzałem z 14-15 metrów pokonał bramkarza. W 41. minucie kontuzji nabawił się De Paul i musiał zejść w jego miejsce zameldował się John. Do przerwy wynik się nie zmienił. W 64. minucie już dobiliśmy rywali i tylko cud mógł zmienić wynik meczu i dać awans Niemcom. Ratinho zagrał piłkę za plecy obrońców, Koreańczyk wbiegł z piłką w pole karne i strzałem w długi słupek nie dał szans bramkarzowi. Niestety w 89. minucie Hasturk się nabawił się urazu, ale musiał wytrzymać do gwizdka sędziego.

 

Reszta spotkań.

 

10.03.2021, godz: 19:45, 1 runda el. [rewanż]: Liga Mistrzów, Miejsce: (New) White Hart Lane

Tottenham 3-0 Bayer Leverkusen

Bramki: 8' De Paul, 10' Kramer, 64' Son

 

Skład Tottenhamu: Phelipe - Gonzalez, Hasturk, Gomez, Arce - Alli, Kramer (68' Tielemans) - De Paul (41' John), Eriksen, Son - Ratinho (68' Bonazzoli)

 

Skład Bayeru: Leno - Sakai, Jedvaj, Pardo (77' Paulista), Wendell - Oztunalli, Cubas - Schafer (45' Trigueros), Asamoah - Brandt (64' N.Keita), Pasalic

MvP: Eriksen

 

Jest awans, ale są i kontuzje niestety. :( De Paul wypada na 2-3 miesiące, a Hasturk na 3 tygodnie.

 

Statystyki meczu.

Odnośnik do komentarza

Po awansie do ćwierćfinału w Lidze Mistrzów, ale do czasu losowania.

 

Line-Separator1.png

 

Dnia 12 marca zostało rozlosowane pary Ligi Mistrzów, my zagramy z... Bayernem Monachium :( Najgorszy rywal wpadł na nas. Dlaczego ?!

 

Reszta par na dole.

 

Line-Separator1.png

 

13 marca zagraliśmy mecz z wielkim Manchesterem City, które depcze po piętach.

 

Pierwsze 45. minut oraz 30. minut drugiej połowy nie napawały optymizmem. W 79. minucie gola strzelił Sterling. Dostał wrzutkę od Aguero i Anglik strzałem z przewrotki pokonał bramkarza. Zwycięstwo uciekło z horyzontu, ale zawsze można im zabrać 2 punkty. W 90+1. minucie gola na wagę jednego punktu strzelił Sierra. Małe zamieszanie w polu karnym, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Eriksona. Nie wiadomo dlaczego, ale Caulker zamiast wybić piłkę na środek wybicia, to postanowił zagrać głową do Sierry, a ten strzałem głową pokonał bramkarza. Są ważny 1 punkt, który pozwala nam trzymać City na odległość kilku punktów.

 

Inne ciekawe mecze:

 

Arsenal 3-3 Manchester United

 

Swansea 2-1 Liverpool

 

13.03.2021, godz: 12:45, 29 kolejka: Barclays Premier League, Miejsce: The City of Manchester Stadium

(2.) Manchester City 1-1 Tottenham (1.)

 

Bramki: 79' Sterling - 90+1' Sierra

Skład: Phelipe - Gonzalez (56' Alderweireld), Sierra, Gomez, Arce - Alli, Kramer (71' Tielemans) - John (56' Correa), Eriksen, Son - Ratinho

MvP: Sterling

 

Mecz nie godny gry zespołów walczących o mistrzostwo. Wyglądało jakby z każdych z zespołów obchodził 1 punkt i, aby żadna z drużyn nie nabawiła się kontuzji.

 

Line-Separator1.png

 

8 dni później przyszło nam zagrać ze Swansea, która w poprzedniej kolejce pokonała Liverpool.

 

Mecz tragiczny, ale jednak mający dwie sytuacje warte uwagi. W 10. minucie gola strzelił Bonazzoli. Dostał piłkę od Eriksena na 2-4 metr i Włoch wykorzystał, że bramkarz nie wyszedł do piłki i strzałem w dłuższy róg pokonał bramkarza. Niestety w pierwszej połowie sędzia pokazał moim zawodnikom, aż 5 żółtych kartek! W 84. minucie John dobił rywala. Eriksen dośrodkował piłkę z prawej strony wprost na głowę Holendra, a ten strzałem głową pod poprzeczkę pokonał bramkarza.

 

Inne ciekawe mecze:

 

Manchester United 1-1 Manchester City

 

Bournemouth 1- 0 Arsenal

 

21.03.2021, godz: 16:00, 30 kolejka: Barclays Premier League, Miejsce: (New) White Hart Lane

(1.) Tottenham 2-0 Swansea (16.)

 

Bramki: 10' Bonazzoli, 84' John

Skład: Phelipe - Gonzalez, Sierra, Gomez, Arce - Diaz (57' A.Rodriguez), Kramer (57' Tielemans) - John, Correa, Eriksen - Bonazzoli

MvP: Dhanda

 

Do końca sezonu zostało 8 meczy i z każdą wygraną przybliżamy się do obronienia trofeum.

 

Tabela. (Chelsea wygrało Capital One Cup i dlatego ma pewny udział w Lidze Europy.)

 

Line-Separator1.png

 

Reszta par w LM:

 

Chelsea - Porto

 

Juventus - Manchester City

 

PSG - Bordeaux

 

Tottenham - Bayern

Odnośnik do komentarza

Czas na walkę w lidze, które od początku sezonu idzie pod nasze dyktando.

 

Line-Separator1.png

 

3 kwietnia zagraliśmy mecz z Arsenale, który oprócz walki w lidze jest również walką o miano najlepszego zespołu północnego Londynu.

 

Mecz z kilkoma akcjami, które zakończyły się różnie. W 10. minucie gola strzelił John. Holender dobił strzał Eriksena z rzutu wolnego, piłkę na 5-ty metr wypluł Szczęsny i spokojnym uderzenie John zdobył gola. Do przerwy wynik się nie zmienił. W 56. minucie gola strzelili goście, po strzale Wilshera. Anglik dostał piłkę za plecy obrońców od Thiago w pole karne i mocnym strzałem z pierwszej piłki zdobywa gola. 18. minut później znowu John wyprowadza nas na prowadzenie. Zamieszanie w polu karnym po akcji Sona, bramkarz przepuszcza piłkę między nogami w trakcie łapania piłki. Sanchez chciał wybić, ale za słabo to zrobił i piłka wylądowała pod nogami Holendra, a ten na pustą bramkę się nie pomylił i zdobył gola. Niestety w ostatnich minutach meczu goście zdobyli gola na wagę punktu. Dośrodkowanie Sancheza z prawej strony w prost na głowę De Vrija i strzałem przy krótkim słupku zdobył gola.

 

Inne ciekawe mecze:

 

Liverpool 5-1 Manchester City

 

 

3.04.2021, godz: 17:30, 31 kolejka: Barclays Premier League, Miejsce: (New) White Hart Lane

(1.) Tottenham 2-2 Arsenal (8.)

 

Bramki: 10',74' John - 56' Wilshere, 83' De Vrij

Skład: Phelipe - Palavecino, Sierra, Gomez, Arce - Alli (67' A.Rodriguez), Kramer - John, Eriksen (56' Correa), Son - Bonazzoli (59' Ratinho)

MvP: John

Szkoda straconych 2 punktów, bo zasługiwaliśmy na zwycięstwo. Niestety głowy części zawodników były już pod prysznicem i pozwolili sobie na stratę cennych 2 punktów.

 

Line-Separator1.png

 

Tydzień później przyszło nam rozgrywać mecz z Evertonem. Rywal, który walczy o występy w przyszłym sezonie w Lidze Europy. Przy okazji tego meczu obchodziłem mały jubileusz 200 mecz Tottenhamu pod moją wodzą.

 

Niestety tragedia, ale nie mogę winić zespołu, ponieważ postanowiłem zagrać rezerwowymi zawodnikami, bo niedługo mecz z Bayernem. W 6. minucie gospodarze wychodzą na prowadzenie po strzale Vietto. Dostał piłkę po lewej stronie pola karnego od Kolasinaca i płaskim precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza. Na następna bramka wpadła w 35. minucie strzelcem Krychowiak. Dośrodkowanie z prawej strony Vietto na wbiegającego na 5-ty metr Polaka i strzałem z woleja pokonał bramkarza. Nasza sytuacja była w tym momencie tragiczna i zamiast po meczu cieszyć się z jubileuszu to musiałem myśleć co moi zawodnicy zrobili w pierwszej połowie. W 77. minucie gola strzelił Correa, czym dał nam nadzieję, że mecz nie jest jeszcze stracony. Dostał piłkę na 11 metr od Johna i mocnym strzałem w lewy górny róg bramki zdobył gola. Niestety 3. minuty później gospodarze zdobyli kolejną bramkę. Dośrodkowanie z lewej strony Krejci na 5- ty metr, Vietto przeskoczył mojego obrońcę i strzałem pod poprzeczkę zdobywa gola. Trzeba się obudzić, bo wygląda to wszystko tragicznie na ten moment. W 89. minucie gola strzela Son i może uda się ugrać chociaż punkcik, który jest bardzo ważny. Z prawej strony dośrodkował John na głowę Sona, a ten zdobywa gola, piłka po drodze odbiła się od poprzeczki. Niestety 2. minuty później gola zdobyli gospodarze i tym samym wygrali mecz. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Krejci na głowę Brooksa, a strzałem w długi róg zdobył gola, ofiarnie próbował to wybić głową Henrique, ale niestety mu się to nie udało.

 

Inne ciekawe mecze:

 

Chelsea 1-1 Manchester United

 

Arsenal 0-0 Liverpool

 

10.04.2021, godz: 12:45, 32 kolejka: Barclays Premier League, Miejsce: Goodison Park

(6.) Everton 4-2 Tottenham (1.)

Bramki: 6',80' Vietto, 35' Krychowiak, 90+1' Brooks - 77' Correa, 89' Son

Skład: Phelipe - Palavecino, Alderweireld, Hasturk (45' Gomez), Henrique - Diaz, Tielemans - Da Silva (45' John) - Bonazzoli (56' Ratinho)

MvP: Vietto

Dzięki temu, że Arsenal zremisował zapewniliśmy sobie udział w Lidze Mistrzów! My musi się sprężyć na ostatnie mecze i zdobywać komplety punktów oraz znakomicie grać w Lidze Mistrzów.

Odnośnik do komentarza

Po tragicznym spotkaniu trzeba było się podnieść, lecz mieliśmy trudnego rywala.

 

Line-Separator1.png

 

13 kwietnia (wtorek) mecz z Bayernem u siebie. Najważniejszym zadanie było nie pozwolenie sobie na stratę bramki. Czy to nam się udało ?

 

Mecz pod nasze dyktando, tego się nie spodziewałem. Do 15. minuty nie działo się nic szczególnego, ale ta minuta rozpoczęła nie zwykłe spotkanie. Dużo strzałów z naszej strony, więcej podań i większej chęci zwycięstwa. Czego dowodem była jedyna bramka w 54. minucie z rzutu wolnego. Piłka poleciała między zawodnikami w murze i nie dając szans bramkarzowi. Eriksen dopisuje kolejną bramkę z rzutu wolnego w tym sezonie. Niestety z każdą minutą było coraz nudniej, czym bardzo dobrą obroną. Udało nam się obronić wynik i wygrać spotkanie.

 

Reszta spotkań.

 

 

 

13.04.2021, godz: 19:45, Ćwierćfinał: Ligi Mistrzów, Miejsce: (New) White Hart Lane

Tottenham 1-0 Bayern

 

Bramki: 54' Eriksen

 

Skład Tottenhamu: Phelipe - Gonzalez, Gomez, Sierra, Arce - Alli, Kramer - John, Eriksen, Son (68' Correa [81' A.Rodriguez]) - Ratinho (68' Bonazzoli)

 

Skład Bayernu: Neuer - Lahm, Estevez (90' Badstuber), Boateng, Bernat (65' Gruezo) - Gundogan, Alaba - Muller, Gotze, Werner - Lewandowski

 

MvP: Gundogan

Wyśmienite spotkanie w naszym wykonaniu. Mam nadzieję, że uda nam się pokonać Bayern w dwumeczu i zagrać w półfinale.

 

Statystyki meczu.

Odnośnik do komentarza

Zdominować Bayern to sztuka bardzo ciężka do wykonania, ale obronić korzystny rezultat wyjeżdżając na Allianz Arenę to scenariusz, który potrafią zrealizować tylko najlepsi. Mam nadzieję, że Tobie uda się tego dokonać :)

Odnośnik do komentarza

Po znakomitym ostatnim meczu, liczymy na coraz lepsze spotkania, aby dopiąć swego.

 

Line-Separator1.png

 

4 dni po meczu z Bayernem, trzeba było się przestawić na mecz w lidze. Naszym rywalem było Brentford, które nie raz nam podstawiało nogi w lidze.

 

Mecz pod nasze dyktando. Jak trzeba przyznać, że w tym meczu zmieniłem zawodników i grałem bardziej rezerwowym składem. W 26. minucie gola strzelił Bonazzoli. Wykorzystał płaskie podanie z lewej strony pola karnego od Sona i Włoch strzałem w krótki słupek pokonał bramkarza. Następna bramka wpadła w 53. minucie dla gospodarzy, strzelcem Wilson. Dostał piłkę za pleców obrońców od Shadracha i strzałem po ziemi przy samym słupku nie dał szans bramkarzowi. Nasza odpowiedź był natychmiastowa. Gola strzelili w 52:13, a my wyrównaliśmy w 53:01. Strzelcem gola na wagę zwycięstwa był Eriksen. Otrzymał piłkę od Tielemansa na lewe skrzydło, zbiegł do środka i strzałem przy słupku nie dał szans bramkarzowi.

 

Inne ciekawe:

 

Newcastle 1-0 Manchester United

 

Chelsea 0-1 Liverpool

 

Arsenal 1-1 Stoke

 

17.04.2021, godz: 15:00, 33 kolejka: Barclays Premier League, Miejsce: Lionel Road

(14.) Brentford 1-2 Tottenham (1.)

 

Bramki: 53' Wilson - 26' Bonazzoli, 53' Eriksen

Skład: Phelipe - Palavecino, Gomez, Sierra, Henrique - Diaz (45' Alli), Tielemans), Da Silva, A.Rodriguez, Son (45' Eriksen) - Bonazzoli

MvP: Shadrach

Zwycięstwo dające nad 11 punktów przewagi nad Chelsea oraz 12 nad Manchesterem City, a do końca sezonu zostało już tylko 5 meczy.

Odnośnik do komentarza

Będąc na fali zwycięstw, trzeba to kontynuować.

 

Line-Separator1.png

 

W Niemczech prasa skazywała nas na pożarcie. Bayern miałby nas zabić, zakopać i wykopać, ponownie zabić, zakopać i wykopać. Nigdy nie dawał nam szans, oprócz nas oraz naszych kibiców.

 

Na stadionie było 67,735 osób. Chcieli obejrzeć, jak klub z Bawarii pokonuje mistrza Anglii z poprzedniego sezonu. Bayern wygrał swoje spotkanie w lidze z Herthą 3-0 u siebie, co mogło nieco nas przestraszyć. Sędzią tego pojedynku był Cristian Bajal z Rumunii, 49 latek.

Mecz rozpoczęła drużyna przyjezna. Gooooollll w 3. minucie gola strzelił Eriksen, dobił on strzał Ratinho. Duńczyk z całych sił oddał strzał na pustą bramkę. Nasz awans zrobił się nieco bardziej realniejszy, niż przed rozpoczęciem spotkania. Goolll, gooolll, goooooooooollll! 0-2, strzelcem Ratinho. Otrzymał piłkę za plecy obrońców od Eriksena w pole karne i Brazylijczyk strzałem z pierwszej piłki w długi róg nie dał szans bramkarzowi. Rywale z każdą minutą tracili wiarę, ale się nie poddawali. 90+1. minucie sędzie nie pozwolił rozegrać na rzutu wolnego z odległości 16 metrów. Jest półfinał, tak długo oczekiwany przez kibiców moment.

 

Reszta spotkać.

 

21.04.2021, godz: 19:45, Ćwierćfinał [rew.]: Liga Mistrzów, Miejsce: Alianz-Arena

Bayern 0-2 Tottenham

 

Bramki: 3' Eriksen, 11' Ratinho

 

Skład Bayernu: Neuer - Lahm, Boateng, Estevez, Bernat (62' Vidal) - Gruezo (72' M.Llorente), Alaba - Muller, Gotze, Werner (45' Gundogan) - Lewandowski

 

Skład Tottenhamu: Phelipe - Gonzalez, Gomez, Sierra, Arce - Alli (62' A.Rodriguez), Kramer (62' Tielemans) - John, Eriksen, Son - Ratinho

 

MvP: Ratinho

Mimo, że Bayern zdominował spotkanie, to jednak to my awansowaliśmy dalej. W półfinale chciałbym trafić na Juve.

 

Statystyki meczu.

Odnośnik do komentarza

Po awansie do półfinału Ligi Mistrzów, wiedziałem, że zespół wyjątkowy i mam nadzieję, że dojdziemy do finału.

 

Line-Separator1.png

 

Przeddzień meczu z Chelsea w lidze, odbyło się losowanie par półfinałowych. Los chciał, że zagramy z PSG, które pokonało w dwumeczu Bordeaux 4-1.

 

Line-Separator1.png

 

24 kwietnia zagraliśmy mecz z Chelsea. Mecz o trofeum. Jeśli wygramy to spotkanie to mamy, a jeśli zremisujemy lub przegramy to trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać.

 

Mecz w pierwszych 45. minutach nudny, ale to my przeważaliśmy. W 60. minucie gola strzelił Correa. Otrzymał piłkę na 13-14 metr od Bonazzoliego, Argentyńczyk z pierwszej piłki oddał mocny strzał pod poprzeczkę i tym samym nie dał szans bramkarzowi. 2. minuty po tej bramce z boiska wyleciał Zuculini, po dwóch żółtych kartkach. Niestety nie dało nam się już cieszyć ze zwycięstwa w meczu oraz w lidze, bo 84. minucie gola na wagę punktu, gola strzelił Kenedy. Florenzi zagrał piłkę za pleców obrońców, przy czym Arce złamał linię spalonego i nie udała się pułapka ofsajdowa i strzałem przy słupku pokonał bramkarza.

 

Inne ciekawe mecze:

 

Sheffield United 2-1 Arsenal

 

24.04.2021, godz: 12:45, 34 kolejka: Barclays Premier League, Miejsce: (New) White Hart Lane

(1.) Tottenham 1-1 Chelsea (2.)

 

Bramki: 60' Correa - 84' Kenedy

Skład: Phelipe - Gonzalez, Gomez, Sierra, Arce - Alli (58' A.Rodriguez), Tielemans - John, Eriksen, Son (58' Correa) - Ratinho (58' Bonazzoli)

MvP: Sierra

No cóż, trzeba czekać na ogłoszenie zwycięstwa w tym sezonie. 3 punkty brakuje do obronienia tytułu. Niby tylko 3 punkty, ale to i tak dużo.

 

Line-Separator1.png

 

7 dni później graliśmy z Newcastle, które w tym sezonie pokonało nas 0-2. Czy uda nam się ich pokonać i cieszyć się z mistrzostwa ?

 

Mecz nudny, ale za to okraszony w jedyne 2 bramki. W 9. minucie gola strzelił Eriksen. Otrzymał górną piłkę od Correi za pleców obrońców i strzałem z pierwszej piłki pokonał bramkarza. Jesteśmy na ten moment mistrzami i musimy chociaż jeszcze jedną bramkę, aby rywali już zniechęcić do walki. W 25. minucie gola na wagę 3 punktów i mistrzostwa jak się później okazało, strzelcem Bonazzoli. John zagrał mu piłkę na 5-ty metr i Włoch mocnym strzałem na bramkę pokonał bramkarza. Krul nie miał nic do powiedzenia przy tym strzale.

 

Inne ciekawe mecze:

 

Liverpool 1-3 Brentford

 

Sheffield United 0-0 Chelsea

 

1.05.2021, godz: 12:45, 35 kolejka: Barclays Premier League, Miejsce: (New) White Hart Lane

(1.) Tottenham 2-0 Newcastle (7.)

 

Bramki: 9' Eriksen, 25' Bonazzoli

Skład: Phelipe - Palavecino, Gomez( 53' Sierra), Hasturk, Musta - Diaz, Tielamans - John (66' A.Rodriguez), Correa, Eriksen (53' Ratinho) - Bonazzoli

MvP: Correa

Po tym meczu jesteśmy pewni mistrzostwa, teraz tylko postawić wszystkie siły w Lidze Mistrzów, aby i tam się ogromnie cieszyć z wygranej.

Odnośnik do komentarza

Po zwycięstwie w lidze i "wykonaniu" zadanie wybranego przez zarząd byłem zadowolony z tego osiągnięcia.

 

Line-Separator1.png

 

W konferencji przed meczowej dostałem miłe słowa od trenera PSG, Pepa Guardioli, który nie szczędził pochwał pod moim adresem. Jednak nie chciałem, abym ja sam i mój zespół wpadł w samozachwyt po zwycięstwie w lidze i dojścia tak daleko w Lidze Mistrzów. Jednak miałem cichą nadzieję, że uda nam się udowodnić w tym sezonie, że nie na nas mocnych. Czego dowodem mia być wygrana z klubem z Francji. Moim celem na spotkanie: strata małej ilości bramek (1-2) i strzelenie jakiejś.

Sędzią spotkania był: Pedo Proenca. Mecz rozpoczęli goście, którzy na początku już próbowali pokazać, że są lepsi od nas. Jednak w 4. minuty z odległości 30 metrów Alli pokonał bramkarza. Strzał w samo okienko bramki, sam Ronaldo by się takiej po powstydził. Na drugą bramkę w naszym wykonaniu nie było długo czekać, bo 3. minuty później John strzelił gola. Dobił On strzał Ratinho, przy dobitce żaden z rywali nie miał szans na wybicie piłki. Kolejny super-hiper gol w wykonaniu Eriksona. W 14. minucie strzałem z rzutu wolnego z odległości 40 metrów pokonał bramkarza. Strzał po dobrze piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki. W 36. minucie Alli dobił rywali strzałem z rzutu karnego. W drugiej połowie rywale strzelili gola, po strzale głową Javiego Martineza po dośrodkowaniu Andoniego Rodrigueza. Jednak 7. minut później zdobyliśmy gola na 5-1, strzelcem Ratinho. Całą akcję wypracował Eriksen, przebiegł on z piłką od lewej strony boiska (będąc na środku boiska) do prawej strony pola karnego i dośrodkował On na głowę Brazylijczyka. Niestety w trakcie meczu musieli zejść Correa i John.

 

Inne mecze:

 

Chelsea 2-1 Juventus

 

4.05.2021, godz: 19:45, Półfinał: Ligi Mistrzów, Miejsce: (New) White Hart Lane

Tottenham 5-1 PSG

 

Bramki: 4',36(k.)' Alli, 7' John, 14' Eriksen, 67' Ratinho - 60' J.Martinez

 

Skład Tottenhamu: Phelipe - Gonzalez, Gomez, Sierra, Arce - Alli, Kramer - John (28' Da Silva), Correa (64' A.Rodriguez), Eriksen - Raitnho

 

Skład PSG: Sirigue - Pierre, Monteleone, Marlon (73' Wimmer), Gaya - Romero - Cavani, J.Martinez, Hojberg, Ould-Chikh (60' Di Maria) - A.Rodriguez (73' Malcom)

 

MvP: Alli

Nie spodziewałem się tak łatwego spotkania, liczyłem na bardziej wyrównane. Jednak nie chcę być hiper-optymistą i myśleć, że wygrałem już dwumecz. Na pewno rewanż będzie nieco mniej cięższy od spotkania z Bayernem w Monachium. Niestety nie obyło się bez kontuzji, Correa wypadł na 5-6 tygodni.

 

Bramka Alliego.

 

Bramka Eriksena.

 

Statystyki meczu.

Odnośnik do komentarza

Po znakomitym meczu w Lidze Mistrzów, czas powrócić na chwilę na krajowe podwórko.

 

Line-Separator1.png

 

Naszym rywalem w 36 kolejce było Fulham, które walczy o utrzymanie w lidze.

 

Mecz już przed rozpoczęciem był nudny. Powodem było mistrzostwo Tottenhamu, które w tym sezonie jest trudne do pokonania, nawet gdy zawodnicy grają na "pół gwizdka". My do pojedynku podchodziliśmy z 3 meczy bez porażki, a rywale po porażce. Gola strzelił Eriksen w 30. minucie meczu. Oddał strzał z prawie zerowego kąta. 7. minut później gola strzelił Bonazzoli z rzutu karnego. Na kolejną bramkę trzeba było czekać już w drugiej połowie. Bardzo dobre dośrodkowanie Sona z lewej strony boiska, wprost na wbiegającego Da Silve, który strzelił gola głową. Bramkarz przy tym strzale nie miał szans. Gola do bijącego rywala strzelił Son. Dostał on piłkę za pleców obrońców od Alliego i Koreańczyk strzałem z pierwszej piłki po długim rogu pokonał bramkarza.

 

Inne ciekawe mecze:

 

Brighton 2-2 Arsenal

 

9.05.2021, godz: 12:00, 36 kolejka: Barclays Premier League, Miejsce: (New) White Hart Lane

(1.) Tottenham 4-0 Fulham (17.)

 

Bramki: 30' Eriksen, 37(k.)' Bonazzoli, 47' Da Silva, 79' Son

Skład: Phelipe - Palavecino, Gomez, Hasturk, Musta - Diaz, Tielemans - Da Silva, A.Rodriguez (45' Alli), Eriksen (45' Son) - Bonazzoli

MvP: Gomez

Moi zawodnicy grali jakby chcieli wygrać, ale nie dawać z siebie 100%. Teraz przygotowywać siły na rewanż z PSG, który i tak będzie ciężkie, nie patrząc na wynik z pierwszego meczu.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...