Skocz do zawartości

Twardy jak stal


Piotr1009

Rekomendowane odpowiedzi

Czas powrócić znowu na mecz w Lidze Mistrzów, który po prawdzie już awansowaliśmy do finału.

 

Line-Separator1.png

 

Do meczu podchodziliśmy po wygranej z Fulham, a PSG przegrało swój mecz z Olimpikiem Marsylią 1-3. Dawało nam nieco spokoju przed meczem. Dzień przed meczem poprosiłem o spotkanie z zawodnikami, aby się skupili na meczu i nie pozwolili sobie wydrzeć awansu.

Sędzią spotkania był: Marco Fritz. Od początku było wiadome, że to gospodarze będą próbować nas zdominować i to im się udało. Ja skacząc koło linii bocznej próbowałem w jakiś sposób dojść do głów piłkarzy, aby zaczęli grać swój futbol i nie dać sobie strzelić gola. Niestety nie udało się tego zrobić. W 12. minucie gola strzelił Andoni Rodriguez. Dostał piłkę na 5-ty metr od Oulda-Chikha i będąc nie krytym oddał precyzyjny strzał po długim rogu, nie dał szans bramkarzowi. Na naszą odpowiedź trzeba było czekać 10. minut. W 22. minucie Alli zgrał piłkę zagraną z rzutu rożnego do Kramera, a ten z pierwszej piłki oddał strzał. Javier Martinez próbował wślizgiem zablokować strzał, ale to mu się nie udało i wbił piłkę do bramki. Do przerwy PSG rządziło na boisku i nie pozwalali nam rozwinąć skrzydeł. W 52. minucie gola strzelił Ould-Chikh. Hojberg zagrał mu piłkę na 10-ty metr i Holender mocnym strzałem przełamał palce bramkarza, zdobywając gola. Z każdą minutą czuć było, że to Paryżanie mogą awansować do finału po przepięknym comeback. W 60. minucie gola strzelił Cavani. Strzał z rzutu wolnego z okolic 20 metrów pokonał bramkarza. Miałem pomysł, aby zrobić zmianę formacji na 5-2-2-1, aby nie mogli już strzelić gola. Przypomniało mi się, że na ławce mam słabego obrońcę, który mógłby tego spotkania nie udźwignąć. Niestety 6. minut później ponownie strzelił Cavani, a do dogrywki zostało strzelić gola przez Francuzów. Szybka kontra w ich wykonaniu. Hojberg chciał zagrać do Mario Fernandesa, ale to podanie przeciął Cavani i strzałem po ziemi pokonał bramkarza. Niestety Phelipe nie popisał się przy tej interwencji. Od tego momentu postanowiłem cofnąć się już całkiem do obrony i próbować już nie kontratakować. Udało nam się męczarniach awansować.

 

Drugi mecz:

 

Juventus 1-2 Chelsea

 

12.05.2021, godz: 19:45, Półfinał [rew.]: Liga Mistrzów, Miejsce: Parc des Princes

PSG 4-1 Tottenham

 

Bramki: 12' A.Rodriguez, 52' Ould-Chikh, 60',66' Cavani - 22(sam.)' J.Martinez

 

Skład PSG: Sirigu - M.Fernandes (71' Wimmer),Marlon, D.Monteleone (88' Di Maria), Gaya - L.Romero - Cavani, J.Martinez (59' Fontas), Hojberg, Ould-Chikh - A.Rodriguez

 

Skład Tottenhamu: Phelipe - Gonzalez, Gomez (56' Palavecino), Sierra, Arce - Alli, Kramer - John, Eriksen, Son - Ratinho (59' Bonazzoli)

 

MvP: Cavani

Tragiczny mecz w naszym wykonaniu. Trzeba będzie potrenować grę w obronie, aby takie mecze były wspomnieniem.

 

Statystyki meczu.

Odnośnik do komentarza

Po tragicznym meczu w Lidze Mistrzów, trzeba wrócić na 2 ostatnie mecze w lidze.

 

Line-Separator1.png

 

W 37 kolejce naszym rywalem było West Ham, które nie raz zaskakiwało wyżej notowanych rywali (Chelsea 2-1 i Manchester United 2-1). Będąc jeszcze tylną częścią głowy przy meczu z PSG, bałem się, że tamta porażka może spowodować spadek formy.

Mecz o pietruszkę, bo my i oni nie walczą o nic. My mistrzowie, a rywale gdzieś w środku stawki. Od początku spotkania nakazywałem moim zawodnikom walki i nie odstawienia nogi. Oczywiście, aby tak walczyli by żadnemu z piłkarzy na wakacje nic się nie stało. W 9. minucie gola strzelił Son. Otrzymał piłkę na 13 metr od Eriksena i strzałem z pierwszej piłki w samo okienko umieścił piłkę w siatce. Son najlepszy strzelec w drużynie, który ciągnie zespół, wraz z Eriksenem. 3. minuty później Ratinho podwyższył wynik spotkania. Dostał piłkę na 16 metr od Eriksena i Brazylijczyk strzałem w długi słupek nie dał szans bramkarzowi. Do przerwy wynik się nie zmienił, chociaż my i rywale mieliśmy kilka sytuacji na strzelenie gola. W 76. minucie gola strzelił Ratinho. Długa piłka za pleców obrońców zagrał Tielemans, do piłki dobiegł Brazylijczyk. Z piłką wbiegł w pole karne i strzałem w prawą stronę bramki, nie dał szans bramkarzowi. W ostatnich minutach meczu już całkiem dobiliśmy rywala, strzelcem gola Tielemans. Dobił on strzał Eriksena, którego strzał zatrzymał się na słupku.

 

Inne ciekawe mecze:

 

Chelsea 1-1 Stoke City

 

Newcastle 2-1 Liverpool

 

Arsenal 7-1 Leeds

 

16.05.2021, godz: 13:30, 37 kolejka: Barclays Premier League, Miejsce: Olympic Stadium

(13.) West Ham 0-4 Tottenhma (1.)

 

Bramki: 9'Son, 12'76' Ratinho, 90' Tielemans

Skład: Phelipe - Gonzalez, Hasturk, Sierra, Arce - Alli (63' A.Rodriguez), Tielemans - John (63' Da Silva), Eriksen, Son - Ratinho

MvP: Ratinho

Chciałem zwycięstwa i go otrzymałem. Wynik nieco lepszy od gry, ponieważ w statystykach meczu widniał bardzo podobna ilość strzałów i posiadania piłki.

 

Line-Separator1.png

 

7 dni po mecz z West Hamem, przyszedł ostatni mecz w lidze z Nottinghamem Forrest. Czuć było, że to ostatni mecz w lidze i wszystko jest rozstrzygnięte. Był to mecz bardziej z przymusu, niż z samych chęci zawodników.

Mecz nudny, ale pod nasze dyktando. Bramka jedyna wpadła w 59. minucie meczu, po strzale Bonazzoliego. Zamieszanie po rzucie rożnym wykonanym przez Eriksena, jedyne co dało się zobaczyć w tym tłumie jak piłka wpada do siatki. Chwilę wcześniej Włoch zameldował się na boisku za słabo grającego Ratinho.

 

Ostatnia kolejka.

 

23.05.2021, godz: 15:00, 38 kolejka: Barclays Premier League, Miejsce: The City Ground

(11.) Nottingham Forrest 0-1 Tottenham (1.)

 

Bramka: 59' Bonazzoli

Skład: Phelipe - Gonzalez, Hastruk, Sierra, Arce - Alli (58' A.Rodriguez), Tielemans - John, Eriksen, Son - Ratinho (58' Bonazzoli)

MvP: Tielemans

Nie byłem zadowolony z postawy moich zawodników w tym spotkaniu. Teraz należy się skupić na finale Ligi Mistrzów, w którym zagramy z dobrze znaną Chelsea.

 

Tabela.

 

Statystyki zawodników w BPL.

 

Statystyki zespołu w BPL.

 

Line-Separator1.png

 

11 roku w BPL.

 

Młody zawodnik - Ratinho [Tottenham] (śr. 7.45; 13 goli; 10 asyst; 26 meczy)

 

Zawodnik roku - Raheen Sterling [Manchester City] (śr. 7.65; 7 goli; 22 asysty; 36 meczy)

 

Piłkarz roku - Kenedy [Chelsea] (śr. 7.66; 24 goli; 7 asyst; 30 meczy)

 

Menedżer roku - Piotr Nowak [Tottenham]

Odnośnik do komentarza

Po skończonej ligi, tylko my i Chelsea musieliśmy rozegrać jeszcze 1 mecz.

 

Line-Separator1.png

 

Od ostatniego meczu minęło 13 dni i mogliśmy spokojnie poprawić nasze błędy. Chelsea, które w półfinale pokonało Juventus 4-1.

 

Przed spotkaniem bukmacherzy stawiali na zwycięstwo Tottenham, które w tym sezonie jest jeszcze lepszym klubem, niż w tamtym. Sędzią spotkania był Ovidiu Hategan z Rumunii. Mecz rozpoczął się bardzo źle dla Chelsea, bo już w 2. minucie z boiska wyleciał Musacchio, po brutalnym faulu na Johnie. Na szczęście mojemu zawodnikowi się nic nie stało i mógł kontynuować grę. Na bramkę trzeba było czekać do 17. minuty meczu. Strzelcem Eriksen, otrzymał piłkę na 5-ty metr od Johna i strzałem z pierwszej piłki po długim rogu, zdobył gola. Kolejna bramka wpadła w 42. minucie, po strzale Sona. Przy tej bramce nie popisał się bramkarz rywali, który mógł się lepiej zachować. 3. minuty później Kramer zdobył kolejną bramkę dla Tottenhamu. Alli zagrał piłkę głową zagraną z rzutu rożnego, Kramer oddał strzał z pierwszej piłki i gdzieś rykoszetem wpadła do bramki. Chelsea pod ścianą! Tylko cud może sprawić, że wygrają spotkanie i obronią tytuł z poprzedniego sezonu. Minęło 12. minut drugiej połowy, a gola na 4-0 strzela Ratinho. John dostał piłkę na prawej stronie boiska i przebiegł z nią pół boiska. Spod linii końcowej dośrodkował wprost na głowę Brazylijczyka. Ten wyprzedził obrońcę i nie dał szans bramkarzowi. W 69. minucie gola strzelił John. John otrzymał piłkę na 16 metr od Sona i mocnym strzałem przełamał palce bramkarza. Rywale na kolanach! W ostatnich minutach Son, dobił rywala. Ratinho zgrał zagraną piłkę z prawego skrzydła do Koreańczyka i strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi. Wszyscy kibice Kogutów stoją i nie mogę uwierzyć co ich zespół wyprawia z rywalami. Taki finał to rzadkość!

 

5.06.2021, godz: 19:45, Finał: Ligi Mistrzów, Miejsce: Stade Velodrome (Marsylia)

Chelsea 0-6 Tottenham

 

Bramki: 17' Eriksen, 42',89' Son, 45' Kramer, 57' Ratinho, 69' John

 

Skład Chelsea: Courtois - Chambers, Vallejo, Van Wambeke, Mussacchio - Gil Romero (51' Alfonso), Matic - Florenzi - Oscar (2' Azpilicueta), Hazard - Kenedy (62' Munir)

 

Skład Tottenhamu: Phelipe - Gonzalez, Sierra, Gomez, Arce - Alli (57' A.Rodriguez), Kramer - John, Eriksen, Son - Ratinho

 

MvP: Son

Co za mecz! Wynik wyśmienity, gra zespołu również. Nic tylko wysłać ich na zasłużony wypoczynek.

 

Statystyki meczu.

 

Line-Separator1.png

 

Statystyki zawodników LM.

 

Muszę również zaznaczyć, że pobiliśmy rekord strzelonych goli w Lidze Mistrzów, teraz będzie wynosić 41 goli! Ciekawe, czy ktoś go pobije ?

Odnośnik do komentarza

Postanowiłem, że podsumowanie podzielę na 2 części. W 1 będzie to mistrzowie innych krajów, a w 2 będzie sama kadra.

 

Line-Separator1.png

 

Anglia:

 

BPL: 1. Tottenham, 2. Manchster City, 3. Manchester City - 18. Sheffield United, 19. Hull City, 20. Leeds

 

Championship: 1. Aston Villa, 2. Leicester, 5.(A.) Chartlon Athletic - 22. Derby Country, 23. Crystal Palace, 24. Preston

 

Line-Separator1.png

 

Hiszpania:

 

BBVA: 1. Real Madryt, 2. Barcelona, 3. Valencia - 18. Oviedo, 19. Athletic Bilbao, 20. Levante

 

Adelante: 1. Hercules, 2. Las Palmas, 3. Numancia - 19. Ponferradina 20. Huesca 21. Lugo, 22. Alaves

 

Line-Separator1.png

 

Niemcy:

 

Bundesliga: 1. Bayern Munchen, 2. RB Leipzig, 3. Bayer Leverkusen - 17. Nurnberg, 18. Hannover

 

2 Bundesliga : Dussendorf, 2. Stuttgart. - 16. Darmstadt, 17. Aue, 18. Stuttgarter K.

 

Line-Separator1.png

 

Włochy:

 

Seria A: 1. Inter, 2. Juventus, 3. Calgiari - 12. Sassuolo - 18. Genoa, 19. Torino, Atalanta

 

Seria B: 1. Perugia, 2. Cesena, 4.(A.) Bari - 19. Varese, 20. Grosseto, 21. Benevento, 22. Cremonese

 

Line-Separator1.png

 

Francja:

 

Ligue 1: 1. Olympique Marseille, 2. PSG, 3. Olympique Lyon - 18. En Avant de Guingamp, 19. OGC Nice, 20. AS Nancy Lorraine

 

Ligue 2: 1. Toulouse FC, 2. Dijon FCO, 3. AJ Auxerre - 18. Stade Malherbe Caen, 19. Chamois Niortais FC, 20. SC Bastia

 

 

Line-Separator1.png

 

Polska:

 

Ekstraklasa: 1. Cracovia, 2. Górnik Łęczna, 3. Lech - 4. Legia - 15. Miedź Legnica, 16. Olimpia Grudziądz

 

1 Liga: 1. Pogoń Szczecin, 2. Górnik Zabrze - 16. Stomil Olsztyn, 17. Okocimski, 18. Puszcza Niepołomice

 

Line-Separator1.png

 

- Witam pana Piotra Nowaka.

- Witam serdecznie.

- Wygraliście Ligę Mistrzów oraz w lidze. Chelsea w meczu finałowym nie pokazała się z najlepszej strony. Co pan podpowiedział swoim piłkarzom ?

- Wygraliśmy to wszystko dzięki bardzo dobrej kadry. Każdy z chłopaków zagrał na najwyższym poziomie, który pozwolił na wygranie tak wysoko cenionych pucharów. Przed meczem prosiłem o skupienie oraz, aby napastnicy The Blues nie mogli dochodzić do strzałów.

- Kilkukrotnie doszli. Czym to było spowodowane ?

- Nie jest możliwe, aby jedna drużyna cały czas dominowała. To jest po prostu nie wykonalne. Każdy z zawodników musiałby dużo nabiegać i tym samym nie wytrzymałby do końca spotkania.

- Ma pan pomysły na transfery ?

- Nie, ale dojdzie na początku okienka jeden zawodnik. Po tym jak wrócimy z zasłużonych wakacji to wtedy przemyślę kogo na jaką pozycję kupić, a kogo sprzedać.

- Co można życzyć w najbliższym sezonie ?

- Powtórzenie osiągnięć (śmiech). Tak serio to braku kontuzji, znakomitych spotkać i powiększenia ilości pucharów sezonie.

- Dziękuje za wywiad i do zobaczenia w przyszłym sezonie. Życzę powtórzenia tak wyjątkowego sezonu dla pana i klubu.

- Dziękuje i do zobaczenia.

Odnośnik do komentarza

Kadra zespołu z sezonu 2020/21:

 

Imię Nazwisko - Kraj - Pozycja - Mecze, Gole (czyste konta), Asysty, Średnia, Wiek.

 

Bramkarze:

 

Hugo Lloris - Francja - GK - 27 meczy; 9 ck; 0 as; 7,01 śr; 34 lat

 

Phelipe - Brazylia - GK, 31 meczy, 14 ck; 0 as; 7,11 śr; 22 lat

 

Obrońcy:

 

Enrique Gonzalez - Argentyna - O[PL]; 36 (1); 0 br; 2 as; 7,27 śr; 23 lat

 

Toby Alderweireld - Belgia - O[PŚ]; 18 (6) meczy; 1 br; 0 as; 7,06 śr; 32 lat

 

Joe Gomez - Anglia - O[PŚ]; 39 (4) meczy; 0 br; 2 as; 7,55 śr; 24 lat

 

Andres Palavecino - Argentyna - O[PŚ]; 23 (5) meczy; 0 br; 3 as; 7,19 śr; 23 lat

 

Diego Sierra - Kolumbia - O[LŚ]; 43 (2) meczy; 2 br; 2 as; 7,58 śr; 23 lat

 

Suleyman Hasturk - Turcja - O[Ś]; 18 meczy; 0 br; 0 as; 7,38 śr; 20 lat

 

Aoroldo Musta - Niemcy - O/W[PL]; 14 meczy; 0 br; 2 as; 7,62 śr; 21 lat

 

Henrique - Brazylia - O[L],WO[L]; 2 mecze; 0 br; 0 as; 7,10 śr; 22 lat

 

Leonardo Arce - Argentyna - O/WO/P[L]; 39 meczy; 0 br; 0 as; 7,44 śr; 23 lat

 

Pomocnicy:

 

Christoph Kramer - Niemcy - D/P[Ś]; 36 (7) meczy; 5 br; 10 as; 7,22 śr; 30 lat - sprzedany w styczniu, ale został z nami do końca sezonu na wypożyczeniu.

 

Youri Tielemans - Belgia - D/P[Ś]/N[Ś]; 22 (18) meczy; 3 br; 4 as; 7,07 śr; 24 lat

 

Ola John - Holandia - P[P]/OP[PLŚ]; 23 (10) meczy; 10 br; 10 as; 7,29 śr; 29 lat

 

Angel Correa - Argentyna - P[L]/OP[Ś]/N[Ś]; 13 (9) meczy; 5 br; 5 as; 7,30 śr; 26 lat

 

Nicolas Diaz - Belgia - P[LŚ]/OP[Ś]; 18 (2) meczy; 1 br; 5 as; 7,22 śr; 21 lat

 

Son Heung-Min - Korea Płd. - P/OP[PL]/N[Ś]; 47 (3) meczy; 34 br; 13 as; 7,51; 28 lat

 

Christian Eriksen - Dania - P/OP[LŚ]; 43 (9) meczy; 21 goli; 23 as; 7,69 śr; 29 lat

 

Dele Alli - Anglia - P/OP[Ś]; 40 (8); 9 br; 9 as; 7,32 śr; 25 lat

 

Adrian Rodriguez - Argentyna - P/OP[Ś], 11 (25) meczy; 2 br; 0 as; 6,77 śr; 23 lat

 

Rodrigo De Paul - Argentyna - OP[PL]/N[Ś]; 35 (1) meczy; 13 br, 17 as; 7,56 śr; 27 lat

 

Napastnicy:

 

Emiliano Da Silva - OP[P]/N[Ś]; 6 (10) meczy; 3 br; 3 as; 6,93 śr; 18 lat

 

Ratinho - Brazylia - OP[PL]/N[Ś]; 37 (5) meczy; 21 br; 19 as; 7,49 śr; 22 lat

 

Federico Bonazzoli - Włochy - N[Ś]; 14 (16) meczy; 21 br; 8 as; 7,31 śr; 24 lat

 

Line-Separator1.png

 

Po tym lub następnym będę musiał pożegnać się z Ola Johnem, a w jego miejsce poszukać jakiegoś młodego i dobre zawodnika. Oprócz Johna również Llorisa, który na zmiennika jest dobry, ale lepiej mieć na ławce młodszego bramkarza. Po sezonie 2021/22 z klubem z bólem serca odejdzie Son i być może również Eriksen. Ta 2 to moja siła napędowa w poprzednim sezonie. Ratinho, jakby nie patrzeć na statystyki to też nie zachwycał, a jednak tworzył samą obecnością w polu karnym rywala był trudny do upilnowania.

W tym okienku poszukam wzmocnień na skrzydła, bo w tamtym sezonie nie raz Eriksen musiał tam grywać.

 

Line-Separator1.png

 

Moja podstawowa 11 w poprzednim sezonie:

 

Phelipe - Gonzalez, Gomez, Sierra, Arce - Alli, Kramer - De Paul, Eriksen, Son - Ratinho

Odnośnik do komentarza

 

A nie miałbyś w planie budowania drużyny opartej na Angolach? :>

Mam w planie, ale wszyscy ciekawi są już zajęci przez kluby typu Chelsea, itp.

 

No to fajno. Ja u siebie mam plan stworzenia teamu tylko ze Szkotów, więc i u Ciebie trzymam kciuki. Zawsze spora satysfakcja z tego.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...