Skocz do zawartości

Marynia życzy wszystkim 486 prezentów pod choinkę!


Hawkeye

  

69 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Heh, byłem o krok od piwa Vamiego, specjalnie polazłem do Multi-Kulti na Szewskiej w Krakowie a tam nie mieli w butelkach, na misjscu ino, a nie chciałem kierować nakobździony :( następnym razem ze słoikiem pójdę :D Wysyłka odpada, żona chyba by patelnią mnie utłukła gdyba odebrała piwo za, z dostawą, ponad dwie dychy :)

Odnośnik do komentarza

Heh, byłem o krok od piwa Vamiego, specjalnie polazłem do Multi-Kulti na Szewskiej w Krakowie a tam nie mieli w butelkach, na misjscu ino, a nie chciałem kierować nakobździony :( następnym razem ze słoikiem pójdę :D Wysyłka odpada, żona chyba by patelnią mnie utłukła gdyba odebrała piwo za, z dostawą, ponad dwie dychy :)

Dziś poszła przesyłka do Krakowa (butelki).

Odnośnik do komentarza

Do multikulti czy gdzieś indziej też?

Nie. Do Świata Piwa na Karmelickiej 60 sztuk, więc towar deficytowy. No i będzie drogi, bo wysyłka tak małych ilości jest droga.

Tom Tomsk - Sokoł Saratow 3:0

Sokoł Sartow - Tom Tomsk 1:2

 

Utrzymujemy się po barażach :) Plan minimum wykonany.

Odnośnik do komentarza

To, co twierdzi Klemens jest funta kłaków warte. Jak już wcześniej napisałem kościoły wschodu dość zgodnie podawały zimę, jako termin urodzin Jezusa, bodajże gdzieś nawet obchodzono to 6 stycznia, i to co najmniej w III wieku. Pisze też o ym jakiś Rzymianin, chyba Hipolit lub Hypacjusz, nie pamiętam (on nawet podaje 25 grudnia) już w pierwszych dekadach III wieku. Nie znam tego tekstu Klemensa, ale primo jest on późniejszy, a secundo to jest odosobniony. Co do daty 7 pne to wspomnę też, że nawet ona nie jest pewna, gdyż Łukasz pisze o narodzinach w kontekście namiestnika Kwiryniusza, który zarządzał Syrią bodajże od 4 do 6 roku ne (w dodatku jest podejrzane, że Rzymianie przeprowadzają spis powszechny poza terytorium Imperium, jeśli przyjąc datę 7/6 pne, gdyż Palestyna anektowana została dopiero w 6 roku ne (nawiasem mówiąc, znamy terminy spisów mniej więcej i one pasują zarówno do czasów Heroda, jak i Kwiryniusza).

Jeśli dobrze pamiętam, to w Poczcie cesarzy Krawczuka wskazywano datę 4 p.n.e. jako datę dokonywania spisu powszechnego, zbieżną ze wskazanym przez astronomów, jakby to nazwać, zjawiskiem astronomicznym, które miało zostać opisane w Biblii jako towarzyszące narodzinom Chrystusa. Co do krytycznego podejścia do tych informacji zgadzam się z Tobą.

Natomiast data 25 grudnia została przejęta od narodzin Mitry, zresztą nie to jedno od Mitry ściągnięto.

Odnośnik do komentarza

A tak kończąc, to dotarłem w międzyczasie do tego Klemensa i on faktycznie pisze o tym kwietniu, ale sprytnie Flinto nie wspomniałeś o tym, że... sam Klemens uważał tę datę za błędną (bo on uważał, że Jezus urodził się w listopadzie) ;)

I jeszcze jedno, bo podczas tego riserczu i tego się dowiedziałem: z tym Kwiryniuszem to jest tak, że jest teoria, iż zarządzał Syrią dwukrotnie, pierwszy raz to miał być 10-8 pne, aczkolwiek to tylko hipoteza. No i jest jeszcze źródłoznawcza rozkmina na temat tego, co właściwie znaczy słowo poprzedzające wstawkę o Kwiryniuszu u Łukasza.

No i okolice 25 grudnia to nie tylko ze względu na Mitrę ważna data, potęga symboliki niedawnego przesilenia sprawiała, że kilka kultur obrębu Europa/Afryka północna/Bliski Wschód się do tego odwoływało.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...