Skocz do zawartości

Marynia życzy wszystkim 486 prezentów pod choinkę!


Hawkeye

  

69 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

No jmk fail motzno ;>

 

U mnie premii świątecznej nie było jak coś. Ale wczoraj była wigilia firmowa i straszliwie się zbombardowałem. Dzisiaj dotarła do mnie informacja, że kimałem na krześle na recepcji i mnie tam kumpel ogarnął i pomógł dowlec się do taxy. Nienawidzę urwanych filmów :(

Odnośnik do komentarza

 

 

Taa spedzanie czasu ble ble to bierz.nagrody wekendowki jak jestes rodzina ;) a i tak pewnie oplatek koledy itp motzno.

Proste jak cep, dostajes prezent na.urodziny Jezusa jak nie obchodzisz to sie.nie.nalezy. To tak jakbys kogos.na swoje uro nie zaprosil i chcial od.niego prezentu :D

 

tylko że Jezus się nie urodził 24 grudnia, jest to pewne (podobno się w kwietniu urodził). To tylko święto zaadaptowane pogaństwa, z odpowiednio zaadaptowaną do tego bajeczką.

Pewne? :) Jak możesz mieć co do tego pewność, skoro w istocie NIE MAMY POJĘCIA, kiedy dokładnie się On narodził? :) O teorii z kwietniem słyszę pierwszy raz w życiu (nie wiem, czy Ci się teraz coś nie pomieszało z Wielką Nocą) a nawet jeśli taka istnieje, to z całą pewnością nie ma żadnego podłoza źródłowego. Tak w istocie, to jednak celowałbym w miesiące zimowe, gdyż w gminach wschodnich już chyba w III/IV wieku wychwytujemy tradycję, że Jezus wtedy właśnie przyszedł na świat. I jaka bajeczka? Data Bożego Narodzenia nigdy nie była podawana oficjalnie jako dokładna rzeczywista rocznica, a jeśli ktoś twierdził inaczej, to tylko z nieuctwa.

 

Klemens Aleksandryjski (II-III w.n.e) "Są tacy, co ustalili nie tylko rok, ale nawet dzień Pańskich narodzin i twierdzą, że miało to miejsce 28 roku panowania Augusta, 25 dnia egipskiego miesiąca pachon. […] Inni wskazują na 24 lub 25 dzień pharmuthi"." czyli podobno jest to kwiecień, lub nawet maj, a analizy astronomiczne wspominaja z kolei o co najmniej trzech wydarzeniach łączonych z gwiazdą betlejemską, z czego najprawdopodobniejsza jest koniunkcja Jowisza i Saturna z 7 r. p.n.e

 

 

Odnośnik do komentarza

To, co twierdzi Klemens jest funta kłaków warte. Jak już wcześniej napisałem kościoły wschodu dość zgodnie podawały zimę, jako termin urodzin Jezusa, bodajże gdzieś nawet obchodzono to 6 stycznia, i to co najmniej w III wieku. Pisze też o ym jakiś Rzymianin, chyba Hipolit lub Hypacjusz, nie pamiętam (on nawet podaje 25 grudnia) już w pierwszych dekadach III wieku. Nie znam tego tekstu Klemensa, ale primo jest on późniejszy, a secundo to jest odosobniony. Co do daty 7 pne to wspomnę też, że nawet ona nie jest pewna, gdyż Łukasz pisze o narodzinach w kontekście namiestnika Kwiryniusza, który zarządzał Syrią bodajże od 4 do 6 roku ne (w dodatku jest podejrzane, że Rzymianie przeprowadzają spis powszechny poza terytorium Imperium, jeśli przyjąc datę 7/6 pne, gdyż Palestyna anektowana została dopiero w 6 roku ne (nawiasem mówiąc, znamy terminy spisów mniej więcej i one pasują zarówno do czasów Heroda, jak i Kwiryniusza).

Odnośnik do komentarza

Widzę, że trochę zjebałem ankietę. Albo niektórzy są tacy głupi, że nie są w stanie udawać katolika jeden dzień w roku w zamian za moc latania bo hur dur prawo moralne xD. To wy się napawajcie swoją mocą ateizmu, a ja będę w tym czasie czytał w waszym myślach jak bardzo wiecie, że przegraliście będąc ateuszami do szpiku kości xDDD.

Odnośnik do komentarza

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Jonas_%C3%85kerlund

 

>bądź perkusistą legendy black metalu

>nagrywaj klipy dla Madonny, Beyonce i Coldplaya

 

Robisz to źle, Jonas.

Trochę jak Peter Christopherson, który też z teledyskami o różne rejony zahaczał :)

 

Albo lider Konkwisty, który obecnie nagrywa melodyjki do polsatowskich seriali ;)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...