Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się marzy, że skoro Steam jest ta zintegrowany z grą (ten sam folder, osiągnięcia, aktywacja itp) to, żeby sejwy też były na koncie steam. Ja gram na przemian na laptopie i kompie i po graniu muszę zgrywać sejwa na mp3 i przenosić ;) Możliwość zapisywania sejwów na koncie steam to byłoby coś :]

Odnośnik do komentarza

Wytłumaczy mi ktoś dlaczego STEAM nie pobiera aktualizacji do mojego Fm'a ?? Restartowałem STEAM'a oraz się wylogowałem. Jak tworzę nową grę mam do wyboru wersję domyslną 12.0.0...ch**nia z grzybnią ten STEAM :./

 

Skąd pewność że ostatni patch zmieniał bazę danych? Wejdź w status nowej gry i tam sprawdź wersję, inaczej ciężko powiedzieć czy aktualizacja została dokonana.

Odnośnik do komentarza

Ten post piszę aby podziękować Gietz'owi za pomoc i ku przestrodze innych użytkowników Steam.

 

Nie chcę nikogo straszyć, ale moje konto zostało wczoraj zhakowane i nie mam dostępu do mojego konta Steam, a co za tym idzie do FM :( Napisałem wczoraj do supportu steam'a, ale obawiam się, że pomoc otrzymam dopiero po weekendzie. Mam jednak nadzieję, że mi pomogą odzyskać FM.

 

W tym momencie wychodzi pewna bolączka tego co Sega nam zaaplikowała. Otóż, w trosce o zabezpieczenie gry przed piratami, narazili użytkowników na straty, gdyż muszą oni korzystać, jakby to ie było, z platformy nie używającej jakiś rewelacyjnych zabezpieczeń.

 

Mam nadzieję, że wielu graczy nie znajdzie się w mojej sytuacji, tym bardzie, że aby odzyskać swojego FM trzeba wysłać do supportu zdjęcie cd-keya gry wraz z kodem otrzymanym emailem od pomocy steam.

 

Jak SupportTeam rozwiąże mój problem dam znać, ale w tym momencie warto pomyśleć czy wykorzystanie tej platformy jest najlepszym rozwiązaniem na piratów?

 

Eeee jakie ostrzeżenie? Że wpuściłeś sobie do systemu wirusa? Czy że podałeś komuś hasło? Do tego jeśli chodzi o Steam, aby zalogować się na innym systemie, trzeba podać hasło przychodzące na maila.

Odnośnik do komentarza

No właśnie, żadnego wirusa na kompie nie mam. Sprawdzam regularnie w związku z tym, że jest mi komp bardzo potrzebny do pracy, a dane na nim są istotne. Hasła nikomu nie udostępniałem. Wczoraj poprostu nie mogłem się na steama zalogować i dostałem aż 3 emaile od Steam Support, że mój adres email został poprawnie zmieniony, mimo że nic takiego nie robiłem, a osoby trzecie nie miały dostępu do moich haseł ani kompa :(

 

Zresztą czy to wina wirusa czy włamania, to trzeba przyznać, że producent gry wybrał swoje bezpieczeństwo, kosztem klientów. Dla mnie gra nawet z płytą była odpowiednią formą, jak mam się bać, że ktoś mnie zhakuje.

Odnośnik do komentarza

troche mnie przeraza ilosc informacji na jednym ekranie :| denerwuje mnie tez bardzo ze dajac "cofnij" nie wraca sie do poprzedniego okna, tylko do poprzedniej karty. sprawdzajac zawodnika trzeba sie sporo naklikac zeby powrocic do ekranu wyszukiwania.

 

kliknij sobie prawym na cofnij i z rozwijanej listy wybierz sobie gdzie chcesz powrócić ;)

Odnośnik do komentarza

W tym roku 8 dni po premierze mamy 27 stron wątku, rok temu po tylu dniach od premiery były 42 strony. Powód jest prosty: w tym roku piratom jeszcze się nie udało scrackować FMa, w zeszłym crack był zdaje się jeszcze przed premierą.

Producent gry się zarobi więcej, bo więcej ludzi zdecyduje się na oryginał - innej możliwości nie mają. Za to stracą strony poświęcone grze, bo będzie jednak mniejszy ruch na stronie niż gdyby był dostępny pirat. Mniejszy ruch na stronie to mniejsze wpływy z reklam.

Takie widać wady i zalety piracenia.

Odnośnik do komentarza

Brak działającego pirata z pewnością powoduje znaczne zaniżenie liczby postów, ale to nie tylko to. Ja FM kupuję rok w rok (prędzej CM też). Pierwsze posty na forum napisałem bodajże w zeszłym roku, ale nawet jakoś nie śledziłem żadnych wątków. Dopiero w tym roku zacząłem więcej tutaj zaglądać i komentować.

 

Pamiętam też swego czasu jak było w przypadku PES. Do dzisiaj tę grę można bez problemu ściągnąć, ale mimo to z roku na rok "ruch" na forum jest mniejszy i to nie tylko na polskich forach. Ludzie zazwyczaj piszą po ściągnięciu patchy, jak nie przeczytają instrukcji instalacji, coś źle zrobią i nie działa.

 

No ale z pewnością, brak pirata też w dużej mierze "szkodzi".

Odnośnik do komentarza

No właśnie, żadnego wirusa na kompie nie mam. Sprawdzam regularnie w związku z tym, że jest mi komp bardzo potrzebny do pracy, a dane na nim są istotne. Hasła nikomu nie udostępniałem. Wczoraj poprostu nie mogłem się na steama zalogować i dostałem aż 3 emaile od Steam Support, że mój adres email został poprawnie zmieniony, mimo że nic takiego nie robiłem, a osoby trzecie nie miały dostępu do moich haseł ani kompa :(

 

Zresztą czy to wina wirusa czy włamania, to trzeba przyznać, że producent gry wybrał swoje bezpieczeństwo, kosztem klientów. Dla mnie gra nawet z płytą była odpowiednią formą, jak mam się bać, że ktoś mnie zhakuje.

 

 

Ale wiesz, że hasło czy maila można zmienić jedynie mając dostęp do tego maila?

Odnośnik do komentarza

Ale wiesz, że hasło czy maila można zmienić jedynie mając dostęp do tego maila?

Hasła nikomu nie udostępniałem, nikt nawet nie mógł zobaczyć jak je wprowadzam do steama. Do zmiany hasła chyba nie potrzeujesz emaila, pozatym w supporcie steam jest nawet zakładka: Hijacked or stolen account.

Weź jeszcze pod uwagę, że platforma Steam nie ma specjalnych zabezpieczeń, więc zhakować ją, dla jakiegoś hakera to pewnie kwestia tylko czasu.

Odnośnik do komentarza

Ale wiesz, że hasło czy maila można zmienić jedynie mając dostęp do tego maila?

Hasła nikomu nie udostępniałem, nikt nawet nie mógł zobaczyć jak je wprowadzam do steama. Do zmiany hasła chyba nie potrzeujesz emaila, pozatym w supporcie steam jest nawet zakładka: Hijacked or stolen account.

Weź jeszcze pod uwagę, że platforma Steam nie ma specjalnych zabezpieczeń, więc zhakować ją, dla jakiegoś hakera to pewnie kwestia tylko czasu.

 

No jak nie jak tak. Zmieniasz hasło, po czym musisz podać kod, który dostałeś na swój adres mailowy...

Odnośnik do komentarza

Ok, nie kłócę się o wiadomość potwierdzającą, widocznie tak jest. Ja w każdym bądź razie dostałem 3 emaile od Steam Support, że "zmiana adresu e-mail została przeprowadzona poprawnie".

W momencie kiedy to się stało miałem cały czas Outloocka włączonego, więc jakby co innego przyszło to i tak bym to przechwycił.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie w tych mailach zostałem poinformowany o:

1. zmianie hasła do konta

2. zmianie adresu eamil

3. zmianie pytania zabezpieczającego czy jakoś tak

W każdym emailu był link potwierdzający, którego NIE klikałem. Przyszły one minuta po minucie, godz. dostarczenia to 15:36-15:39. Kompa miałem wtedy wyłączonego, te wiadomości przeczytałem dopiero po 16 na outlooku. Liczę, że w poniedziałek Steam Support nie będzie miał przerwy w pracy i odpowiedzą na moje zgłoszenie.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie w tych mailach zostałem poinformowany o:

1. zmianie hasła do konta

2. zmianie adresu eamil

3. zmianie pytania zabezpieczającego czy jakoś tak

W każdym emailu był link potwierdzający, którego NIE klikałem. Przyszły one minuta po minucie, godz. dostarczenia to 15:36-15:39. Kompa miałem wtedy wyłączonego, te wiadomości przeczytałem dopiero po 16 na outlooku. Liczę, że w poniedziałek Steam Support nie będzie miał przerwy w pracy i odpowiedzą na moje zgłoszenie.

 

No spoko, ale gdzie tu potwierdzenie, że "ten ktoś" nie miał dostępu do Twojego maila?

Odnośnik do komentarza

Hasła zmienione. Biorąc pod uwagę, że zmiany zadziałały bez klikania w link aktywujący, ponieważ outloock ściągnął emaile jako nieprzeczytane, jakby ktoś się zalogował na mojego maila z poziomu przeglądarki to outloock odebrałby wiadomości jako przeczytane lub wcale.

Pozatym, hasło do steama na tym komputerze wpisywałem jakoś w...lutym/marcu bo wtedy lapka zakupiłem i instalowałem steam.

W kwestii wirusa jestem raczej spokojny, że na kompie nic poważnego nie mam, bo jakieś duperele zawsze się znajdą.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...