Skocz do zawartości

Marynia rozpoczyna 481 tydzień podobnych dyskusji


Kuchar

To o czym dzisiaj porozmawiamy?  

64 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

http://polska.newsweek.pl/katechetka-w-ciazy-zwolniona-zgodnie-z-prawem,artykuly,372685,1.html

 

Co za chory kraj... A po wyborach bedzie jeszcze gorzej...

Chwileczkę. Chciałbyś narzucać kościołowi kogo ma delegować, a kogo nie do nauczania religii? To się nazywa zamordyzm. Nauczcie się wreszcie, że wolność=/= robienie wszędzie tego, co mi się żywnie podoba. Wolność nie oznacza możliwości pójścia do Fenomena do domu i wysrania się mu na dywan, bo #wolność. Wolność to przede wszystkim możliwość takiego zarządzania swoją firma/instytucja i wlasnoscia, jak mam na to ochote. Jeśli zajęcia organizuje kościoł, to TYLKO od kościoła powinno zależeć, kogo tam wyśle. A jak się nie podoba, to nie powinno być przymusu w uczestniczenia w takich zajęciach. Nie ma też przymusu bycia katechetką. Postępaki i egalitaryści tego nie rozumieją, bo dla nich wolność to właśnie możliwość wysrania się komuś na dywan.

 

***

 

Case study :)

 

W Katolickim LO w Białymstoku była za moich czasów głośna sprawa. Kobieta została zwolniona z pracy, gdyż wzięła rozwód. Dyrekcja uznała, że jest to sprzeczne z wartościami wyznawanymi przez szkołę. I w wolnym kraju powinna mieć do tego prawo, oczywiście wywiązując się z wcześniej zawartej dobrowolnie w dowolnym kształcie umowy w zakresie odprawy/terminu wypowiedzenia. Była histeria lewactwa? BYŁA

 

Arkadiusz Onyszko został wyrzucony z Midtjylland za to, że stwierdził, że nienawidzi homoseksualistów. Zarząd uznał, iż taka wypowiedź jest niezgodna z wartościami wyznawanymi przez klub. I oczywiście w wolnym kraju powinien mieć do tego prawo, wywiązując się z wcześniej zawartej umowy dobrowolnie w dowolnym kształcie. Była histeria lewactwa? BYŁA, tylko że.... przeciw Onyszce!!!!

 

Tak właśnie działa lewacka hipokryzja, lewacki mindset. Zamordyzm i pseudotolerancja.

 

Dlatego też:

 

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze - nie zesraj się. Po drugie - nie wydaje mi się by Feno był takim wyznawcą wolności jak Ty, a raczej wskazywał JEGO zdaniem niewłaściwe działanie wobec kobiety w ciąży. Jakkolwiek sam podchodzę bardzo luźno do tego co pracodawca może to to zwyczajnie jest debilne zagranie i nie ma żadnego pozytywnego efektu. Mnie tu bardziej wkurwia fakt, że przepisy kościelne są ważniejsze od przepisów państwa, ale ja bym chciał by kościół się odpierdolił od państwa ;)

Odnośnik do komentarza

Chwileczkę - lekcje religii w szkole są fundowane z budżetu państwa, póki co, a więc Kościół nie powinien mieć ani ostatecznego, ani jedynego zdania w tej sprawie.

Socjalizm to taki ustrój, który bohatersko rozwiązuje problemy nieznane w żadnym innym ustroju - Stefan Kisielewski

Odnośnik do komentarza

 

Chwileczkę - lekcje religii w szkole są fundowane z budżetu państwa, póki co, a więc Kościół nie powinien mieć ani ostatecznego, ani jedynego zdania w tej sprawie.

Socjalizm to taki ustrój, który bohatersko rozwiązuje problemy nieznane w żadnym innym ustroju - Stefan Kisielewski

 

 

Zaraz, zaraz, a co wspólnego z moją wypowiedzią ma ten ładny cytat?

Odnośnik do komentarza

Patrzcie, nawet nie wiedziałem, że coś takiego kręcą:

 

https://www.youtube.com/watch?v=y6rq0mi7m7Q

 

A już myślałem, że takich filmów się już nie robi :-k

po tym zwiastunie wydaje mi się, że kreacje Dr Kadrylla i Wieńczysława Nieszczególnego chujowe i w ogóle nie zgodne z postaciami tych dwóch dżentelmenów przedstawionymi w książce.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...