Skocz do zawartości

Wybory parlamentarne 2015


Feanor

  

100 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Fym z budżetu państwowego :|

Uważasz że 250 tysi to mało? Za to można kupić mieszkanie....

A 3,2 miliarda złotych to mało czy dużo? Wiedząc, jaką masz wiedzę o matematyce podpowiem, że miliard to więcej niż milion.

Tyle zostało wpompowane przez BFG do SKOK, by ludzie, którzy łyknęli propagandę polityków PiS, nie stracili swoich depozytów. Tak, to ta zła Platforma doprowadziła do tego, że zamiast całkowitej utraty oszczędności milionów ludzi przez SKOKi BFG doprowadziło do tego, że każdy Polak wpompował w SKOKi po ponad 90 złotych, ale dzięki temu rzesze ludzi nie straciły wszystkiego.

Skoro nareszcie udało Ci się zdać maturę z matematyki, to odpowiedz na pytanie ile afer zegarkowych - pomijając lol i ROTFL z tego, że Skarb Państwa stracił na tej aferze 250 tysięcy złotych, czyli równowartość zegarków - zmieści się w jednej aferze SKOK?

Boże, jaką żenującą Ci propagandę do łba natłukli, nie mam słów.

Dodam, że w zależności od źródła końcowe wydatki na rzecz SKOK skończą się nie na 3,2 miliardach, lecz na 7 lub 12 miliardach z BFG. Wierzycie, że banki te pieniądze (zarobione na klientach) oddadzą z własnej woli, czy może podwyższą opłaty? Każdy będzie płacił za to, że Bierecki się dorobił i za to, by Karnowski mógł siać swoją propagandę do łbów Jaha i jemu podobnych - to na swój sposób genialne.

 

Co do SKOKów - parę miesięcy temu przy okazji rozprawy miałem okazję nieformalnie porozmawiać z osobą, która SKOKi kontrolowała z ramienia KNF po tym, jak te dostały się pod jego parasol. To, do czego doszli, to głowa mała - na czele z pewnym śląskim SKOKiem, który w mieście rządzonym przez PiS zakupił za grosze przy pominięciu procedur przetargowych od miasta (na co zgodę dali radni PiS) kamienicę, którą SKOK ze swoich pieniędzy odremontował i w całości wynajął za grosze... lokalnym strukturom PiS. Wisienką na torcie tej hucpy jest to, że gdy KNF wszedł do tego SKOKu, to okazało się, że sam analityk finansowy zwraca KNF na to uwagę - co się właściwie nie zdarza, bo analitycy podmiotów bankowych są raczej od tego, by takie wałki przykryć, a nie podsunąć pod nos.

Cały system jest w dużej mierze niewypłacalny również dzięki temu, że poszczególne SKOKi wyciągały swoje pieniądze do kasy krajowej, skąd te były wyprowadzane do Luksemburga. Rozpisywał się zresztą ostatnio o tym Balcerowicz.

Poza tym, na litość boską, współczynnik wypłacalności SKOKów jest ujemny - czyli jakby dziś wszyscy od nich wzięli pieniądze, to SKOK nic by nie wypłacił, bo jest po uszy w długach.

 

To, co mnie szokuje na równi z tym, jakim zwykłym ludzkim skurwysyństwem jest udawanie partii socjalnej przy jednoczesnym wyciąganiu milionów bezpośrednio z kieszeni dość ubogich ludzi, to to, że krajem rządzą tacy nieudacznicy, którzy nie są w stanie tego nagłośnić. Choć z drugiej strony może to po prostu zbyt skomplikowany problem, by szersze masy w to uwierzyły - podczas gdy głosy milionów lemingów da się kupić byle bzdurą, że ze Skarbu Państwa wyjęto 250 tysięcy na zegarki. :|

 

I to jest REALNY problem. Można się licytować na to, ile afery PO kosztowały państwo - na razie konsekwencje ekonomiczne tych "afer" (jak i same "afery") są tylko imaginacją paru paranoików, ale ok, może jakieś wyjdą na powierzchnię i zostaną ujawnione. Jestem jednak pewien, że nawet najbardziej drastyczne imaginacje Karnowskich i Jahów w kwestii kosztów afer PO nie zbliżą się nawet do tych 3,2 MILIARDÓW złotych, które SKOKi już teraz kosztowały kraj - nawiasem mówiąc powiększając deficyt budżetowy - a przecież te miliardy będą się niestety mnożyć - tak jak miliony na kontach oszustów, którzy stworzyli ten system.

Odnośnik do komentarza

Gdyby było jak piszesz to już dawno ta afera by wypłynęła do świadomości, a czemu tego nie ma? Bo umoczeni pewnie są politycy jednej i drugiej bandy albo ci z PO wiedzą, że PIS ma na nich o wiele większe "haki" niż "zegarki". Aferą ze SKOKAMI straszono już przed wyborami na prezydenta i jakoś nie wypłynęło. Komorowski miał dużo do stracenia przez jego przekręty z PRO CIVILI, przy tych wałkach chociażby na sprzedaż linii łącznościowych, spółki krzaki to skoki to pikuś taki, jakim przy nich są zegarki czy afera taśmowa.

 

Nigdy nie głosowałem na PiS (poza Dudą w II turze), ale ja akurat pamiętam ich rządy, byłem wtedy chyba w najbardziej "zaangażowanym" wieku w polityczny świat. Wiem, jak było i CBA o 6 rano było, ale... właśnie u tej całej szajki, tych, którzy myślą, że są poza prawem - właśnie Twoje spinanie dupy doskonale to pokazuje jak bardzo środowisko prokuratorów, sędziów czy innych najbardziej podatnych na korupcję boi się powrotu tych czasów. Za PO tak nie było, bo obrywało się właśnie szarym Kowalskim, a o tym większość innych Nowaków nie widziała, jako przykład podam chociażby ilość fotoradarów. O ustawie przed euro pisał nie będę, bo w to środowisko jestem zaangażowany mocno, więc pewnie będę aż za bardzo nieobiektywny, ale to też fakt przykręcania kurka, który nie został odkręcony po imprezie. Jest fajny program na polsacie "Państwo w państwie", nie zawsze dotyczy oczywiście rządów PO, ale często się pokrywa i też ukazuje jak działa cała ta śmietanka, która boi się dojścia PiS-u, który pewnie będzie robił tam porządki.

 

PiS nie jest moją partią, ale w tej chwili jedyni mają szansę na wygranie z PO i nie będę się cieszył z wygranej PiS-u, a z tego, że wreszcie się zmieni partia rządząca, bo stagnacja i to w dodatku słabo rządzącej partii to nie jest nic dobrego.

Odnośnik do komentarza

Kwestia SKOK wypłynęła, tylko nie została odpowiednio nagłośniona. A to jest różnica.

Uwikłanie polityków PO/SLD/Nowoczesnej/Korwina czy innych partii z litości przemilczę. To jest system stworzony przez jedną partię dla jednej partii.

Jedyne, co innym partiom poza PiS można zarzucić w kwestii SKOK to to, że w momencie, gdy problem eskalował i trzeba było mnóstwo forsy wpompować w ten system z BFG, to że PO nie zostawiła ludzi na lodzie i pozwoliła na dofinansowanie SKOKów przez banki, co doprowadziło do tego, że każdy Polak w ten system wpłacił ponad 90 złotych.

Z drugiej strony może na to grała PiS - jakby SKOKi zdechły w realiach normalnej gry rynkowej, to oburzonych byłyby miliony, a reakcja ludzi pozbawionych oszczędności życia stworzyłaby drugi Budapeszt. I nie byłoby zrozumienia dla prawdy, że to politycy PiS zgotowali ludziom ten los, a PO ma po prostu pecha rządzić w czasie, gdy szambo wybija.

 

Insynuacje jmk o tym, że jestem w środowisku narażonym na korupcję, pominę jako wywody ignoranta - radcowie prawni nijak narażeni na nią nie są, od sytuacji prokuratorów czy sędziów dzielą nas lata świetlne.

Żenujące jest zresztą sprowadzanie problemu do tego, że chodzi o korupcję - człowieku, na litość boską, jak nie wiesz, to się nie wypowiadaj. Mecenas Mirek bronił milicjantów z Wujka, bo dostał takie zlecenie - w nagrodę siedział w tymczasowym areszcie parę miesięcy, bo nie zgodził się na zlecenie partyjne zrezygnować ze zlecenia. Były dziekan katowickiej OIRP miał trzepaną kancelarię, bo odmówił eliminowania na egzaminach zawodowych ludzi z rodzin o partyjnej przeszłości. Gdzie tu miejsce na korupcję?

Odnośnik do komentarza

Nie zamierzam z Tobą dyskutować, bo od razu jest ten Twój mentorski ton, stawiający Ciebie jako najmądrzejszego i wszystkowiedzącego, a rozmówcę/pisarza (;)) traktujesz jak idiotę. Napiszę tylko, że w innym temacie, o inne sprawie pisałeś, że skoro ktoś siedzi w areszcie to materiał dowodowy musi być mocny i na pewno są ku temu przesłanki. Tadam. Koniec.

Odnośnik do komentarza

A co do statystyk. 8 lat rządów PO kosztowało nas 570 000 000 000 co na osobę wychodzi 15 tys zł.

primo - żródło takiej statystyki proszę, błagam podajemy źródła statystyk.

secundo - co to za konkretna dana. Deficyt budżetowy, czy co. Bo wiesz, ja mogę napisać, że tyle samo i więcej kosztowały 2 lata rządów PiS-u, bez żadnego wyjaśnienia danych.

Odnośnik do komentarza

Nie zamierzam z Tobą dyskutować, bo od razu jest ten Twój mentorski ton, stawiający Ciebie jako najmądrzejszego i wszystkowiedzącego, a rozmówcę/pisarza ( ;)) traktujesz jak idiotę. Napiszę tylko, że w innym temacie, o inne sprawie pisałeś, że skoro ktoś siedzi w areszcie to materiał dowodowy musi być mocny i na pewno są ku temu przesłanki. Tadam. Koniec.

Lol?

Jak Cię nie traktować z góry, jak się wypowiadasz na temat branży, o której nie masz pojęcia? Jak Cię nie traktować jak idiotę, gdy ja piszę o czasach rządów PiS, gdy niszczono ludzi bez podstaw, kiedy faceta wsadzili do aresztu za niewykonywanie zaleceń partii bez jakiegokolwiek dowodu obciążającego, a Ty to porównujesz do praktyk sądowniczych z czasów innej władzy, gdy sądownictwo odzyskało niezależność, a sprawa opiera się na zeznaniach świadka koronnego? No jak? Mimo szczerych chęci?

 

 

A co do statystyk. 8 lat rządów PO kosztowało nas 570 000 000 000 co na osobę wychodzi 15 tys zł.

primo - żródło takiej statystyki proszę, błagam podajemy źródła statystyk.

secundo - co to za konkretna dana. Deficyt budżetowy, czy co. Bo wiesz, ja mogę napisać, że tyle samo i więcej kosztowały 2 lata rządów PiS-u, bez żadnego wyjaśnienia danych.

 

Spokojnie, to po prostu Jahu nie odróżnia rzekomego całkowitego wzrostu zadłużenia Polski z czasów III RP (czyli tych 570 miliardów, na co nie ma żadnych statystyk :lol: ) od skutków rządów PO.

Odnośnik do komentarza

 

A co do statystyk. 8 lat rządów PO kosztowało nas 570 000 000 000 co na osobę wychodzi 15 tys zł.

 

primo - żródło takiej statystyki proszę, błagam podajemy źródła statystyk.

secundo - co to za konkretna dana. Deficyt budżetowy, czy co. Bo wiesz, ja mogę napisać, że tyle samo i więcej kosztowały 2 lata rządów PiS-u, bez żadnego wyjaśnienia danych.

http://www.wykop.pl/link/2557933/ile-kosztowaly-kazdego-z-nas-afery-polityczne-przez-ostatnie-8-lat/
Odnośnik do komentarza

 

Nie zamierzam z Tobą dyskutować, bo od razu jest ten Twój mentorski ton, stawiający Ciebie jako najmądrzejszego i wszystkowiedzącego, a rozmówcę/pisarza ( ;)) traktujesz jak idiotę. Napiszę tylko, że w innym temacie, o inne sprawie pisałeś, że skoro ktoś siedzi w areszcie to materiał dowodowy musi być mocny i na pewno są ku temu przesłanki. Tadam. Koniec.

Lol?

Jak Cię nie traktować z góry, jak się wypowiadasz na temat branży, o której nie masz pojęcia?

Nieznajomość "branży" nie przeszkadza ci jednak w wygłaszaniu kazań na temat choćby środowiska kibicowskiego :)

 

 

 

Jak Cię nie traktować jak idiotę, gdy ja piszę o czasach rządów PiS, gdy niszczono ludzi bez podstaw, kiedy faceta wsadzili do aresztu za niewykonywanie zaleceń partii bez jakiegokolwiek dowodu obciążającego, a Ty to porównujesz do praktyk sądowniczych z czasów innej władzy, gdy sądownictwo odzyskało niezależność, a sprawa opiera się na zeznaniach świadka koronnego?

A na jakiej podstawie mamy wierzyć w te twoje rewelacje dotyczące mecenasa Mirka? Uczestniczyłeś w tym bezpośrednio mając 15-16 lat czy jest to wersja pana Mirka którą mamy przyjąć, zaakceptować i zamknąć mordy? :)

 

Widząc twój obłęd i schizofrenię związaną z PiSem i "prawackimi szczujniami" (moje ulubione określenie :D), śmiem wątpić w twoją obiektywność w tej sprawie.

 

W ogóle to już kiedyś o tym pisałem. Przestań fisiować, bo polski wymiar sprawiedliwości to na tyle skompromitowana instytucja, że jego członkowie nie są absolutnie żadnym autorytetem, a pospolitymi kurwami chodzącymi na pasku polityków. Bez względu na opcję.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...