Skocz do zawartości

Temat służbowy


Rekomendowane odpowiedzi

Mi tez zdecydowanie bardziej podoba sie forma dodanych skrinow niz cala strona poprzedzielana tagami spoiler. Poza tym, jesli ktos rozsadnie uzywa obrazkow, to szybciej przyciagnie potencjalnego czytelnika. Wydaje mi sie, ze Internet schodzi powoli do jak najszybszego i jak najlatwiejszego przekazu, i dzieki wstawieniu kilku obrazkow mozna osiagnac wiecej zainteresowania czytelnikow niz przez pisanie wielkich elaboratow.

 

Czy jest mozliwosc przedyskutowania przez MT sprawy obrazkow w dziale Kariery?

Odnośnik do komentarza

Można przedyskutować sprawę, jasne. Ale wydaje mi się, iż znowu powrócimy do interpretacji. Bo co rozumieć przez: "dobrze dobrane obrazki" oraz "rozsadnie uzywa obrazkow"?

Tu mogę przytoczyć jedynie najświeższy przykład- opek niejakiego Otto. Powrzucane skreeny na pół strony, w jednym poście jedne foty, w kolejnym nastepne. Bez jakiegoś większego ładu i składu kilka. Przerost formy nad treścią- która to, jakby nie patrzeć, jest ważna w tym dziale. I do tego komentarz autora: 'niechce mi się z tym bawić żeby było to idealnie co do centymetra" - wieje lekko niechlujnością.

 

Od siebie dodam jeszcze- najbardziej poczytne kariery obywają się bez obrazków, linków i są mocno cenione. Uważam, że na dłuższą metę opek z dużą ilością obrazków (jak ten przytoczony wyżej) nie będzie ciągnięty. Szybkie upadki gwarantowane ;)

Swoją drogą na tel to rozjeżdża posty i nie jest czytelne.

Odnośnik do komentarza

Można przedyskutować sprawę, jasne. Ale wydaje mi się, iż znowu powrócimy do interpretacji. Bo co rozumieć przez: "dobrze dobrane obrazki" oraz "rozsadnie uzywa obrazkow"?

Tu mogę przytoczyć jedynie najświeższy przykład- opek niejakiego Otto. Powrzucane skreeny na pół strony, w jednym poście jedne foty, w kolejnym nastepne. Bez jakiegoś większego ładu i składu kilka. Przerost formy nad treścią- która to, jakby nie patrzeć, jest ważna w tym dziale. I do tego komentarz autora: 'niechce mi się z tym bawić żeby było to idealnie co do centymetra" - wieje lekko niechlujnością.

 

Od siebie dodam jeszcze- najbardziej poczytne kariery obywają się bez obrazków, linków i są mocno cenione. Uważam, że na dłuższą metę opek z dużą ilością obrazków (jak ten przytoczony wyżej) nie będzie ciągnięty. Szybkie upadki gwarantowane ;)

Swoją drogą na tel to rozjeżdża posty i nie jest czytelne.

Zgadzam sie, ze nadmiar obrazkow przeszkadza, ale jak juz powiedzialem: selekcja naturalna dziala takze na forum. Wszedlem do tematu Otto, zobaczylem mase niechlujnie wrzuconych skrinow, zauwazylem, ze autor nie ma zamiaru sie poprawic, to po prostu do tematu nie wchodze. Jak zrobi tak wiekszosc osob, to albo autor przemysli sprawe i zacznie pisac/uzywac obrazkow tak aby bylo to czytelne, albo po prostu zniecheci sie brakiem czytelnikow.

 

Jasne, ze brak obrazkow nie sprawia, ze kariera jest od razu spisana na straty, a sam tekst jest nudny jak flaki z olejem. Sam sledze kilka karier i brak obrazkow nie sprawia, ze przestane je czytac. Uwazam jednak, ze jesli ktos ma chec wrzucac obrazki i zrobi to w sposob, ze nie bedzie nikogo razil, to dlaczego tego zabraniac regulaminem?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Osobiście rownież uważam, że obrazki to nic złego, prawdę mówiąc, zawsze mi brakowało takiej możliwości. Wiem, że to forum, a nie strona czy blog, ale uważam że kilka estetycznie umieszczonych obrazków mogłoby jedynie poprawić odbiór kariery. Można wprowadzić zamiast zakazu ograniczenie co do ilości obrazków w poście czy ich maksymalnej wielkości.

Odnośnik do komentarza

Osobiście rownież uważam, że obrazki to nic złego, prawdę mówiąc, zawsze mi brakowało takiej możliwości. Wiem, że to forum, a nie strona czy blog, ale uważam że kilka estetycznie umieszczonych obrazków mogłoby jedynie poprawić odbiór kariery. Można wprowadzić zamiast zakazu ograniczenie co do ilości obrazków w poście czy ich maksymalnej wielkości.

Obrazki w tekście są lepsze niż tylko odnośniki do nich, bo nie trzeba biegać po innych stronach i ta ściana tekstu lepiej wygląda pocięta na części.

Osobiście rownież uważam, że obrazki to nic złego, prawdę mówiąc, zawsze mi brakowało takiej możliwości. Wiem, że to forum, a nie strona czy blog, ale uważam że kilka estetycznie umieszczonych obrazków mogłoby jedynie poprawić odbiór kariery. Można wprowadzić zamiast zakazu ograniczenie co do ilości obrazków w poście czy ich maksymalnej wielkości.

Obrazki w tekście są lepsze niż tylko odnośniki do nich, bo nie trzeba biegać po innych stronach i ta ściana tekstu lepiej wygląda pocięta na części.
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...
  • verlee poleca ten temat
  • Reaper usunał z polecanych temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...