Skocz do zawartości

W opozycji do biedy


ugh

Rekomendowane odpowiedzi

Zupełnie niepotrzebne było zmniejszenie trzy bramkowego prowadzenia oraz nerwowa końcówka z niego wynikająca. trudno o coś się przyczepić jeśli mówimy o pierwszych 45. minutach. Bardzo szybko wyszliśmy na bezpieczne prowadzenie, a po przerwie jakby inny duch wstąpił w piłkarzy. Dwa razy nie upilnowali Hermanna. Zawiódł mnie brak koncentracji obrony. Po drugiej stronie barykady umieszczam Holzhausera. Może nie jest to zawodnik efektowny, wydaje się jakby przechodził obok większości pojedynków. Nic bardziej mylnego. Nie miałem lepszego gościa jako ŚP. Obawiam się, że Stuttgart może nie przedłużyć nam wypożyczenia, a wtedy będę miał porządny ból głowy odnośnie środka pola. Na Austriaka niestety mnie nie stać. Już teraz jego wartość to ponad 4 mln euro.

Eredivisie, 22. kolejka 07.02.2016
[1.] RKC Waalwijk 3:2 (3:0) SC Cambuur [14.]
1:0 Holzhauser [9']
2:0 Savanier [16']
3:0 Bijker [25'-sam]
3:1 Hemmen [55']
3:2 Hemmen [66']

MoM: Hemmen (8.7)
Widzów: 7198

 

 

Odnośnik do komentarza

To zdecydowanie najlepszy okres mojej pracy trenerskiej w Waalwijk. Proszę sobie wyobrazić, że nie straciliśmy punktów od dziewięciu kolejek (!!!). Nie ważne czy gramy na wyjeździe czy u siebie. Nie ważne czy przyjeżdża do nas PSV, czy jedziemy na wyjazd do Heerenveen. Wszystkich golimy po równo, sprawiedliwie. Do tej pory siedziałem cicho odnośnie szans na wywalczenie tytułu mistrza kraju. Wciąż jest na to za wcześnie, ale zaczyna wyglądać to coraz pewniej. Powiększyliśmy przewagę nad drugim, Ajaxem do 5. punktów. Trzecie PSV ma stratę już jedenastu punktów. To świetny moment, żeby w końcu dać kibicom upragnione trofeum zwycięzców Eredivisie.

Eredivisie, 23. kolejka 10.02.2016
[1.] RKC Waalwijk 2:1 (0:0) Twente Enschede [11.]
1:0 Varela [66'-sam]
2:0 Savanier [82']
2:1 Gutierrez [87']

MoM: Savanier (7.6)
Widzów: 6940

 

 

Odnośnik do komentarza

Matko Boska! Czy widzicie ten sam wynik co ja? czy my właśnie upokorzyliśmy ekipę z Kerkrade na jej własnym terenie? FE NO ME NALNA dyspozycja klubu RKC. Całkowite potwierdzenie tego, co pisałem w poprzednim poście: najlepszy okres mojej pracy trenerskiej. Wszyscy chodzą jak w zegarku, a nasza gra do przodu wygląda obłędnie. Beauguel błyszczy i miałby szansę na ponowne zdobycie tytułu króla strzelców Eredivisie, ale niestety .... nasz najlepszy strzelec nie mógł się cieszyć z kolegami po spotkaniu bo w tym czasie miał robione prześwietlenie w szpitalu. Diagnoza brzmi źle: złamana kość nadgarstka i przymusowa przerwa przez dwa miesiące, więc praktycznie do końca sezonu. To zdecydowanie umniejsza naszą radość po efektownej wygranej. Le Tallec stoi teraz przed ogromnym wyzwaniem. Mam nadzieję, że godnie zastąpi kolegę.

Eredivisie 24. kolejka 14.02.2016
[11.] Roda JC 0:6 (0:4) RKC Waalwijk [1.]
0:1 Holzhauser [6']
0:2 Beauguel [11']
0:3 Beauguel [27']
0:4 Beauguel [31'-k]
0:5 Plumain [82']
0:6 Nguette [90'+5]

MoM: Beauguel (9.6)
Widzów: 14 076

 


Podsumowanie
Potrzebowaliśmy zaledwie 10 strzałów (z czego 7 w światło bramki), żeby strzelić 6 goli. Skuteczność to teraz nasza największa broń.

Odnośnik do komentarza

Okropny rok jeśli chodzi o kontuzje. Ponownie trafiło na Ghezzala. Okazało się, że ma przepuklinę sportową. Zajęcie się tym zajmie mu pięć tygodni, więc znowu musimy polegać na formie Nguette. Lecz robimy to z wielką przyjemnością. To absolutnie kluczowa postać w tym momencie. Jak i w przypadku Ghezzala tak i teraz nie wytrzymam i ogłoszę to wcześniej. Nguette od nowego sezonu zostanie pełnoprawnym zawodnikiem RKC Waalwijk. Zgodził się podpisać z nami kontrakt i wobec tego lewa pomoc prawdopodobnie będzie zabezpieczona na lata. Kolejna wygrana, dająca powiększenie przewagi nad wiceliderem do siedmiu punktów. Bardzo interesująco zapowiada się starcie z FC Barceloną za trzy dni.

Eredivisie, 25. kolejka 21.02.2016
[1.] RKC Waalwijk 3:0 (2:0) Sparta Rotterdam [8.]
1:0 Nguette [14']
2:0 Pineda [21'-k]
3:0 Nguette [56']

MoM: Nguette (9.1)
Widzów: 7302

 


Podsumowanie
TABELA PO 25. KOLEJKACH

 

Stan klubowego konta: 17 058 917 euro

Odnośnik do komentarza

Wykończyła nas obecnie najlepsza ofensywna para piłkarzy na świecie. Nie zamierzam ganić drużyny za słaby wynik. Jak można być zły na drugiego człowieka, że zdołał go ograć Messi. No po prostu nie można. Po cichu liczyłem, że wykorzystamy aspekt psychologiczny. W końcu my możemy, Barcelona musi. Jest to jednak zbyt doświadczony zespół, by dać się złapać na te argumenty. To silne mentalnie chłopaki, a do tego znakomicie potrafią grać w piłkę. Wynik rozstrzyga losy awansu już w pierwszym meczu, dlatego na rewanż wybiegną rezerwy.

Champions League, 1/8 finału 24.02.2016
RKC Waalwijk 1:4 (0:3) FC Barcelona
0:1 Neymar [17']
0:2 Messi [29']
0:3 Messi [43']
1:3 Le Tallec [57']
1:4 Neymar [68']

MoM: Messi (9.3)
Widzów: 14 500

 

 

Odnośnik do komentarza

Futbol to piękna dyscyplina przede wszystkim dlatego, że jest nieprzewidywalny. Czasem mają miejsce rzeczy wymykające się ludzkiej logice. Dlatego bukmacherzy nigdy nie zbankrutują. To dla nich żyła złota i nieustanne źródło dochodów. Teraz osobiście mogę to potwierdzić. Od 11. kolejek rozjeżdżaliśmy każdego przeciwnika w lidze, żeby powstrzymała nas zdecydowanie najsłabsza ekipa Eredivisie. Widocznie idealnie dobrany został dla nich terminarz. Podejmowali nas akurat po przegranej w Champions League. Oczywiście nikt nie spodziewał się, że przejdziemy Dumę Katalonii, ale wysoka przegrana musiała podziałać na morale moich podopiecznych. Nic nam nie wychodziło, powinno skończyć się na 0:3. Wielka szkoda tego meczu. Ajax zbliżył się na 4 punkty.

Eredivisie 26. kolejka 27.02.2016
[18.] FC Groningen 1:0 (1:0) RKC Waalwijk [1.]
1:0 Bos [25']

MoM: Bos (7.6)
Widzów: 19 987

 

 

Odnośnik do komentarza

Profesor - wcześniej porażka przerywająca serię zawsze zwiastowała kłopoty. Jest dobrze.
_____________________________

 

Feyenoord - Ajax 2:1, tak więc kolejna okazja na powiększenie przewagi w tabeli do siedmiu punktów. Niech wynik konfrontacji ze Zwolle was nie zmyli. To była droga przez mękę. Do przerwy lepsi byli goście. Dwie sytuacje znakomicie wybronił Sandomierski. Długo nie mogliśmy odpalić rakiet, wrzucić swojego tempa i stylu, który zapewni nam zdobycze bramkowe. Dopiero stały fragment gry i gol Maksimovica dał sygnał do śmielszych ataków. Nareszcie mogę pochwalić Domingueza. Asystował przy trafieniu Nguette i zakończył występ z notą 8.2. Wynik lepszy niż gra, lecz to wszystko schodzi na drugi plan. Za tydzień jedziemy do Amsterdamu....

Eredivisie, 28. kolejka 05.03.2016
[1.] RKC Waalwijk 3:0 (0:0) PEC Zwolle [14.]
1:0 Maksimovic [68']
2:0 Le Tallec [81']
3:0 Nguette [88']

MoM: Maksimowic (8.6)
Widzów: 6879

 

 

Odnośnik do komentarza

Sprawa wygląda prosto. Jeżeli nie stracilibyśmy punktów na tym gorącym terenie to kwestia mistrzostwa byłaby już rozstrzygnięta. Niesamowita seria czterech triumfów Ajaxu w Eredivisie z rzędu zostałaby przerwana. Marzenia swoje, a życie swoje. Zostaliśmy brutalnie sprowadzeni na ziemię. Tylko jedna drużyna grała dziś w piłkę. Indywidualne błędy obu stoperów zadecydowały o wyraźnej przegranej. Nic dobrego nie można powiedzieć po tym wyniku. Rywal odrobił trzy punkty, może nabrać wiatru w żagle i już nie przegrać do końca sezonu. A nas przecież czekają jeszcze trudne mecze, z Feyenoordem na czele. Robi się niepokojąco.

Eredivisie 29. kolejka 12.03.2016
[2.] Ajax Amsterdam 4:1 (2:1) RKC Waalwijk [1.]
1:0 Dijks [13'-sam]
2:0 Andersen [27']
2:1 Dijks [28']
3:1 Suso [56']
4:1 Moreno [86']

MoM: Rode (8.2)
Widzów: 48 018

 

 

Odnośnik do komentarza

Bardziej od rezultatu pojedynku rewanżowego z Dumą Katalonii, interesowało mnie ile możemy zarobić na odpadnięciu w tej fazie rozgrywek. Okazuje się, że kwota jest interesująca. Na konto wpłynęło 3.59 mln euro. Dla nas to duży zastrzyk gotówki oraz inwestycja na przyszłość. Teraźniejszość pokazuje nam ile jeszcze brakuje do tych najlepszych, najlepiej wytrenowanych ludzi kopiących piłkę. Jest tego sporo do nadrobienia i pozostaje tylko pracować jak do tej pory. Ciekawe jak chłopaki czuli się, grając przy 91 tysiącach kibiców. Musi być niesamowite uczucie w życiu każdego piłkarza.

Champions League, 1/8 finału-rewanż 15.03.2016
FC Barcelona 4:1 (2:1) RKC Waalwijk
1:0 Lovern [28']
2:0 Yarmolenko [37']
2:1 Le Tallec [42']
3:1 Yarmolenko [69']
4:1 Messi [75']

MoM: Yarmolenko (9.3)
Widzów: 91 124

 

 

Odnośnik do komentarza

Musimy natychmiast zapomnieć, że w ostatnich dwóch spotkaniach straciliśmy 8 goli. To już jest przeszłość, liczy się zachowanie dystansu do rywali w lidze, lub odskoczenie na więcej oczek. A teraz spójrzcie na wynik i odpowiedzcie sobie na pytanie, czy to był kosmiczny mecz? Odpowiedź brzmi: jak najbardziej. Fatalnie wyglądały początki, gdy przeciwnik wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. Muszę powiedzieć, że wtedy już doliczyłem im trzy punkty po tej kolejce. Jak dobrze, że się myliłem. Nieśmiały sygnał do kolegów Le Tallec, ślicznym lobem pokonał bramkarza w 64. minucie. Potem długo nie działo się nic. Aż wydarzył się cud. Savanier był faulowany w polu karnym. Jedenastkę na gola zamienił Holzhauser, a dwie minuty później lewy obrońca Dijks wykorzystał piłkę meczową. Przebieg starcia musi nas zbudować mentalnie, to może być porządny kop do przodu na resztę rundy wiosennej.

Eredivisie 30. kolejka 19.03.2016
[9.] ADO Den Haag 2:3 (2:0) RKC Waalwijk [1.]
1:0 Gouriye [7']
2:0 Zuiverloon [31']
2:1 Le Tallec [64']
2:2 Holzhauser [90'-k]
2:3 Dijks [90'+2]

MoM: Le Tallec (8.3)
Widzów: 11 743

 

Podsumowanie
TABELA PO 30. KOLEJKACH

Odnośnik do komentarza

Nareszcie wszyscy zawodnicy są zdrowi. Nawet Beauguel zdążył się wykurować na finisz sezonu. Zapewne daleki jest od optymalnej formy, na pewno będę to sprawdzał. Póki co nie jest nam niezbędny, gdyż Le Tallec całkiem się rozstrzelał. Świetne zawody zdolnego Francuza. Powrót do zdrowia kolegi porządnie go zmotywował. Pozostali też spisali się na medal, może poza Savanierem, który jest chimerycznym piłkarzem. Potrafi mieć genialną serię, ale też gra w kratkę nie jest mu obca. Najważniejszy jest wynik. Ajax zremisował na wyjeździe z PSV i na trzy kolejki przed końcem mamy 6 punktów przewagi. Jeśli nie zdarzy się katastrofa to wygramy Eredivisie.

Eredivisie, 31. kolejka 02.04.2016
[1.] RKC Waalwijk 2:0 (0:0) NEC Nijmegen [12.]
1:0 Le Tallec [50']
2:0 Le Tallec [73']

MoM: Le Tallec (8.8)
Widzów: 6879

 

 

Odnośnik do komentarza

Bardzo dobrze radzimy sobie z ciśnieniem oraz presją kibiców i mediów. Jeszcze nigdy nie byliśmy tak blisko tytułu. Owszem, w pierwszym sezonie jeszcze do ostatniej kolejki zajmowaliśmy pozycję lidera, lecz żeby ją utrzymać, musieliśmy wygrać na zakończenie rozgrywek z PSV na ich stadionie. Wtedy się nie udało, teraz powinno być prościej. Pokonanie 'Orłów' daje nam dwie szanse. Wystarczy zdobyć jeden punkt w dwóch kolejkach. Mamy szczęście, że obie rozegramy na swoim stadionie. Najpierw przyjedzie zespół z Brabancji Północnej, Willem II (szykują się fascynujące derby), a na koniec podejmiemy Feyenoord. Powinno wszystko pójść po naszej myśli. Nie dopuszczam możliwości przegrania, szczególnie z ostatnią drużyną ligi.

Eredivisie 32. kolejka 10.04.2016
[8.] Go Ahead Eagles 0:2 (0:1) RKC Waalwijk [1.]
0:1 Le Tallec [42']
0:2 Bereszyński [79']

MoM: Dominguez (7.9)
Widzów: 5211

 

 

Odnośnik do komentarza

Draken - nasza ustawa tego nie przewiduje :D
______________________

'Dzień dobry, dziękuję, do widzenia'. Profesjonalnie wykonana robota przyniosła drugie w historii trofeum po Superpucharze kraju. Jednak znacznie bardziej cenne. Zostaliśmy mistrzami Holandii w moim trzecim sezonie pracy w Waalwijk. Nie obyło się dziś bez problemów, bo jak przystało na derby, rywal postawił bardzo ciężkie warunki. Niemal do końca spotkania na tablicy wyników widniał remis. On też dawał nam bezpieczną przewagę, ale różnie bywa w ostatnich sekundach. Jedna akcja mogła odłożyć marzenia na później. Na szczęście wytrzymaliśmy ciśnienie. Nazwiska strzelców goli to piękna klamra, zamykająca niezwykle udany sezon. Jestem przekonany, że obaj będą 'bić się' o miano zawodnika roku. Większe szanse daję Nguette. Bez niego jak bez ręki. To prawda, że najlepsze rzeczy dzieją się przez przypadek. Francuz nie miał miejsca w składzie aż do momentu gdy Ghezzal się połamał i był niedostępny przez 5 miesięcy. To wykreowało rezerwowego skrzydłowego na wiodącą postać w klubie. Bardzo się cieszę, że przejdzie do nas w lipcu na stałe. Takich ludzi nam potrzeba.

Eredivisie, 33. kolejka 17.04.2016
[1.] RKC Waalwijk 2:1 (1:1) Willem II [18.]
1:0 Nguette [12']
1:1 Veldwijk [42']
2:1 Beauguel [87']

MoM: Nguette (7.2)
Widzów: 7500

 

 

Odnośnik do komentarza

Ostatni akt sezonu jest dla nas formalnością. Wciąż żyjemy zdobyciem mistrzostwa i to może mieć wpływ na koncentrację i końcowy rezultat dzisiaj. Początkowo tak się wydawało. Feyenoord uzyskał jednobramkowe prowadzenie i grał na przyzwoitym poziomie. Po naszej stronie było znacznie gorzej, w dodatku urazu nabawił się po raz kolejny Ghezzal (stłukł tylko żebro) i jak się okazało, wprowadzenie za niego Plumaina miało kluczowe znaczenie dla końcowego wyniku. Młody pomocnik asystował przy obu trafieniach Savaniera, odmieniając losy spotkania. Dobrze, że zakończyliśmy rok ligowy ze zwycięstwem na koniec. To pokazuje, że byliśmy poza zasięgiem reszty zespołów. Czas pobić rekord w szukaniu nowych piłkarzy do klubu. Postanowiłem niczego nie zmieniać i nie będę robił podsumowania gry każdego z drużyny. Niemal w każdym poście pisałem o wyższej lub niższej formie konkretnego gracza i to powinno wystarczyć.

Eredivisie, 34. kolejka 01.05.2016
[1.] RKC Waalwijk 2:1 (1:1) Feyenoord Rotterdam [6.]
0:1 Pelle [12']
1:1 Savanier [27']
2:1 Savanier [49']

MoM: Savanier (8.8)
Widzów: 7500

 

Podsumowanie
TABELA PO ZAKOŃCZENIU SEZONU

W lidze Europejskiej, po barażach zagra sc Heerenveen. Do Jupiter League spada Willem II Tilburg. Za to witamy z powrotem w najwyższe klasie rozrywek ekipę NAC Breda.

Stan klubowego konta: 7 141 232 euro (budżet jest tak niski, bo zarząd zdecydował się rozbudować bazę treningową, obiekty młodzieżowe oraz stadion, który będzie mógł pomieścić o 3000 kibiców więcej. Powinienem jeszcze dostać kasę za Eredivisie oraz Champions League, więc powinno być lepiej).

 

Aha, Ligę Mistrzów wygrał Juventus, pokonując w finale PSG, 3:1. ja w czerwcu dostałem trzy propozycje pracy: w AS Romie, Espanyolu oraz Bordeaux. Wszystkie bez zastanowienia odrzuciłem.


Koniec sezonu 2015/2016

Edytowane przez MaKK
Wielkość czcionki
Odnośnik do komentarza

Sezon 2016/2017

Cel gry: zgromadzić na koncie klubowym miliard euro (dla tych, którzy lubią cyferki: 1 000 000 000). Jednocześnie klub musi pochwalić się sprzedaniem zawodników o łącznej wartości 500 000 000 euro (pół miliarda euro).

Budżet płacowy: 220 854 euro
Budżet transferowy: 6 810 000 euro
Stan klubowego konta: 22 463 335 euro

Transfery do klubu:
Joăo Denoni (22 lata, Brazylijczyk) za 1 500 000 euro z Palmeiras - Gdy znalazłem tego zawodnika to nie wiedziałem, czy Holzhauser będzie mógł przedłużyć pobyt w Waalwijk. Wolałem jednak nie czekać gdy tylko zobaczyłem atrybuty Denoniego oraz jego bilans w Palmeiras. W 22. występach otrzymał ogólną notę.... 7.78. Pierwszą moją myślą było natychmiastowe kupienie Brazylijczyka. Kwota okazała się moim zdaniem bardzo przystępna. 1,5 mln euro pozwala na jeszcze kilka ruchów transferowych, ale ten może być najlepszy.

Darnel Situ (24 lata, Francuz) za 1 500 000 euro ze Swansea - Jednym z głównych celów na letnie okno transferowe było ściągnięcie solidnego stopera. Przeszukałem wiele klubów, znalazłem kilka młodych Brazylijczyków, ale Leandro nauczył mnie ostrożności. Stamtąd chyba lepiej kupować graczy ofensywnych. Padło więc na kolejnego Francuza. Powoli robi się nam kolonia francuska w Waalwijk. Situ ma za sobą 4 występy w Premiership. Słabo sobie radził, więc klub wystawił go na listę transferową. Postanowiłem skorzystać z możliwości taniego kupna i sprowadziłem 24-latka do Holandii. Od razu dostanie miejsce w wyjściowej jedenastce.

Vadim Trubitsin (19 lat, Ukrainiec) za 4 500 000 euro z Metalista Charków - po sprzedaniu Le Talleca chciałem, żeby jego następca był co najmniej tak samo dobry. Dopiero na Ukrainie znalazłem prawdziwą perełkę. Moim zdaniem to będzie kocur, przyszły król strzelców Eredivisie. Statystyki jak na swój wiek ma genialne. Jak dla mnie to wonderkid. W Charkowie nie wyglądał dobrze. Poprzedni, premierowy sezon w tamtejszej Ekstraklasie to 22 występy i tylko dwa gole. Może stąd niezła nawet cena. Ja absolutnie nie żałuję i już nie mogę się doczekać jego harców po boisku. Zaznaczam jednak, że podstawowym napastnikiem na początku będzie Beauguel.

Opa Nguette (22 lata, Francuz) za darmo z Valenciennes (koniec kontraktu) - po takim sezonie byłem gotów stanąć na głowie, żeby zatrudnić Opa na stałe. Był nominowany do miana Młodego Piłkarza Roku w Holandii. Nie wygrał, ale średnią notę miał taką samą jak zwycięzca tej kategorii. Razem z Ghezzalem będzie siał popłoch w szeregach obrońców.

Marian Sarr (21 lat, Senegalczyk) wypożyczenie z Borussii Dortmund - ciekawe rzeczy działy się z tym piłkarzem od początku kariery. Wychowali go w Leverkusen, ale nie dostrzegli niewątpliwego talentu. Puścili go na zasadzie wolnego transferu i chwilę później sięgnęła po niego sama Borussia. Od tamtej pory jest wypożyczany i prezentuje się rewelacyjnie!! Ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w HSV i zagrał w 22. kolejkach Bundesligi (7.09). Potrzebowałem czwartego stopera i Senegalczyk wydaje się idealnym kandydatem.

Kenji Gorré (21 lat, Holender) wypożyczenie ze Swansea - To musi być niezwykle widowisko grający prawoskrzydłowy. Słabe ma atrybuty psychiczne, więc zakładam, iż będzie raczej chimeryczny. Ale to tylko uzupełnienie pierwszej kadry zespołu. Prawdopodobnie ostatni transfer. Uważam te okno za niezwykle owocne. Nie mogę się doczekać meczów o stawkę.


Hurraa!! Udało nam się przedłużyć wypożyczenie Holzhausera, najlepszego ŚP odkąd tu jestem. Również Akpoguma zostanie na kolejny rok.


Transfery z klubu:
Igor Leandro (23 lata, Brazylijczyk) za darmo do AA Ponte Preta - Mieliście rację. To zdecydowany niewypał, słaby obrońca kryjący się za niezłymi atrybutami fizycznymi. Ale faktycznie co to za stoper o wzroście 180 cm. Dobrze, że wydałem na niego tylko 145 000 euro. Roczny kontrakt był strzałem w dziesiątkę, bo teraz mogę go z czystym sumieniem oddać.

Damien Le Tallec (26 lat, Francuz) za 4 000 000 euro do Werderu Brema - Wszystko potoczyłoby się inaczej gdyby Damien mnie nie zawiódł mimo wszystko. Miał za dużo momentów słabej gry, stracił przecież miejsce w składzie. Dlatego postawiłem zaryzykować i zaproponowałem go za taką właśnie kwotę innym klubom. Udało się, dziękujemy mu za godne reprezentowanie barw RKC i życzymy powodzenia w Bundeslidze.

Ange-Freddy Plumain (20 lat, Francuz) - koniec wypożyczenia
Abdou Diallo (20 lat, Francuz) - koniec wypożyczenia

Edytowane przez MaKK
Wielkość czcionki
Odnośnik do komentarza

Kadra na sezon 2016/2017


Bramkarze:
Marc Vidal (25 lat, Francuz)
Grzegorz Sandomierski (26 lat, Polak)

Obrońcy:
Nikola Maksimovic (24 lata, Serb)
Bartosz Bereszyński (24 lata, Polak)
Marian Sarr (21 lat, Senegalczyk)
Kevin Akpoguma (21 lat, Niemiec)
Mitch Apau (26 lat, Holender)
Mitchell Dijks (23 lata, Holender)
Rémy Amieux (29 lat, Francuz)
Darnel Situ (24 lata, Francuz)

Pomocnicy:
Evander Sno (29 lat, Holender)
Kenji Gorré (21 lat, Holender)
Joseph Lopy (24 lata, Senegalczyk)
Raphael Holzhauser (23 lata, Austriak)
Téji Savanier (24 lata, Francuz)
Rachid Ghezzal (24 lata, Francuz)
Gonzalo Pineda (33 lata, Meksykanin)
Opa Nguette (22 lata, Francuz)
Joăo Denoni (22 lata, Brazylijczyk)
Juan Dominguez (26 lat, Hiszpan)

Napastnicy:
Vadim Trubitsin (19 lat, Ukrainiec)
Jean-David Beauguel (24 lat, Francuz)


Mecze towarzyskie:
RKC Waalwijk - RKC II Waalwijk 2:0 (Savanier, Pineda)
RKC Waalwijk - Birmingham 1:1 (Savanier)
RKC Waalwijk - Lazio Rzym 2:0 (Trubitsin, Situ)

Edytowane przez MaKK
Wielkość czcionki
Odnośnik do komentarza

Drugi z rzędu triumf w Superpucharze nie ucieszył mnie tak mocno jak mógł. Wszystko przez dwie kontuzje, po których wypadają Nguette (2 tygodnie) oraz Denoni (5 tygodni). Wygląda na to, że urazy będą naszym największym wrogiem w nadchodzącym roku. Nie wiem dlaczego nagle tak się dzieje. Polepszyliśmy bazę treningową, zatrudniłem dodatkowych trenerów i fizjoterapeutę. Wszystko to na nic. Trzeba się jakoś cieszyć z dobrego meczu i niedopuszczeniu rywala pod bramkę. Gracze Feyenoordu oddali tylko dwie próby strzału, wszystko dzięki wybornej postawie defensywy.

Superpuchar Holandii 23.07.2016
RKC Waalwijk 1:0 (1:0) Feyenoord Rotterdam
1:0 Beauguel [14']

MoM: Dijks (7.8)
Widzów: 52 960

 


Podumowanie
Otrzymałem propozycję prowadzenia reprezentacji Belgii. Kuszące, ale szkoda mi na to czasu.

Odnośnik do komentarza

Skoro pokonujemy na inaugurację słynnego rywala to wypada sądzić, że będziemy upominać się o drugie mistrzostwo z rzędu. Dziennikarze ogłosili nas faworytami, by to osiągnąć i nie zamierzam zaprzeczać. To nie jest tak, że było łatwo. PSV 20 razy próbowało pokonać Sandomierskiego. Bez efektu. Boki obrony świetnie niwelowały poczynania skrzydłowych gospodarzy. Trubitsin zaliczył średni debiut. Nie był widoczny, nie dochodził do sytuacji. Inna sprawa, że pomocnicy też wyglądali mizernie, poza strzelcami bramek. Pomimo słabej gry zwyciężyliśmy, po tym poznać klasową drużynę. Jedziemy dalej!

Eredivisie, 1. kolejka 31.07.2016
[-.] PSV Eindhoven 1:2 (0:2) RKC Waalwijk [-.]
0:1 Savanier [14']
0:2 Holzhauser [31'-k]
1:2 Sarr [57'-sam]

MoM: Savanier (7.9)
Widzów: 34 857

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...