Skocz do zawartości

W opozycji do biedy


ugh

Rekomendowane odpowiedzi

W chwili obecnej mam czterech piłkarzy niedostępnych z powodu urazów i jednego, który pojechał na Puchar Narodów Afryki. Niby wszyscy są rezerwowymi, ale to bardzo ogranicza nasze pole manewru gdyby wydarzenia boiskowe nie przebiegały po naszej myśli. Na szczęście nie było takiej potrzeby w Rotterdamie. Cztery (!!!) razy trafiliśmy dzisiaj w poprzeczkę. Nie wiem czy to bug, bo za często nam się to (nie) udaje. Wynik jest dużo lepszy niż gra i super, że zgarniamy trzy punkty. Ajax sensacyjnie przegrał u siebie z Heerenveen 1:2 przez co tracimy trzy punkty do lidera.

Eredivisie, 24. kolejka 05.02.2017
[12.] Sparta Rotterdam 0:3 (0:1) RKC Waalwijk [2.]
0:1 Trubitsin [9']
0:2 Denoni [63']
0:3 Ivi [69'-sam]

MoM: Denoni (8.1)
Widzów: 10 465

 

 

Odnośnik do komentarza

Zobaczcie na którym miejscu znajdują się nasi dzisiejsi rywale. Osobiście jestem w szoku, co sezon NEC biło się o utrzymanie a w tym próbują celować w europejskie puchary. Nam również postawili ciężkie warunki. O wyniku zadecydowały naprawdę identyczne akcje. Trubitsin dwa razy wypatrzył gdzieś na boku boiska Nguette i wypuścił Francuza z piłką. Temu nie pozostało nic innego jak wykończyć świetne dogrania 19-letniego napastnika. Dawno nie widzieliśmy Nguette w roli głównej. Wyraźnie spuścił z tonu, nie zmieniałem go tylko dlatego, że Ghezzal wygląda przeraźliwie słabo w lidze. Za tydzień przyjeżdża do nas Ajax. Spotkanie zapowiada się pasjonująco!

Eredivisie, 25. kolejka 12.02.2017
[2.] RKC Waalwijk 2:0 (1:0) NEC Nijmegen [4.]
1:0 Nguette [28']
2:0 Nguette [62']

MoM: Nguette (8.8)
Widzów: 11 250

 


Podsumowanie
TABELA PO 25. KOLEJKACH

Odnośnik do komentarza

Draken - obecnie w każdym meczu obijamy ten biały prostokąt
________________________

 

Prawdziwy pokaz siły zaprezentowali goście tydzień temu w Kerkrade. Mimo, że grali przeciwko outsiderowi to jednak wygrali 5:0. My również budzimy się po chwilowym letargu i kibice mieli prawo oczekiwać meczu stojącego na wysokim poziomie i atrakcyjnym dla oczu. Okazało się, że przez większość pojedynku mieliśmy do czynienia z szachami. Pierwsza połowa statyczna, nudna, w oczekiwaniu na ruch z drugiej strony, nikt nie okazał się odważniejszy i na tablicy widniał wynik 0:0. Byłem pewien, że po przerwie stracimy bramkę, zawsze po wznowieniu gry po przerwie dekoncentrujemy się i Ajax okazał się kolejnym klubem, który to wykorzystał. Lecz tym razem nie poddaliśmy się, dokonałem zmian i bohaterem okazał się rezerwowy Dominguez. To bardzo ważne zwycięstwo pozwalające usadowić się na pozycji lidera, mimo takiej samej ilości punktów obu ekip.

Eredivisie, 26. kolejka 19.02.2017
[2.] RKC Waalwijk 2:1 (0:0) Ajax Amsterdam [1.]
0:1 de Jong [56']
1:1 Trubitsin [68']
2:1 Dominguez [87']

MoM: Dominguez (7.4)
Widzów: 11 250

 

 

Odnośnik do komentarza

Prawda, że identyczny scenariusz pojedynku jak ten ze Spartą Rotterdam? Nie mogę narzekać na ostatnie dokonania chłopaków. Biją równo wszystkich i jestem z tego bardzo zadowolony. Kluczowe znaczenie miało odpadnięcie z dwóch pucharów. Dzięki temu gramy teraz co tydzień, wszyscy są wypoczęci i zmotywowani, głodni piłki. Wytrzymujemy presję, natomiast Ajax się dekoncentruje. Zremisował u siebie z Feyenoordem. Mamy dwa punkty przewagi. Chcemy sukcesywnie ją powiększać.

Eredivisie, 27. kolejka 26.02.2017
[16.] ADO Den Haag 0:3 (0:1) RKC Waalwijk [1.]
0:1 Savanier [22']
0:2 Beauguel [84']
0:3 Situ [90'+2]

MoM: Savanier (8.2)
Widzów: 9342

 

 

Odnośnik do komentarza

Co się dzieje z Ajaxem Amsterdam???? Ulegli na wyjeździe z przedostatnim NAC Breda i stworzyli nam kolejną szansę do ucieczki punktowej. Nie mogliśmy z tego nie skorzystać, choć sama gra nie budziła mojego entuzjazmu. Nguette zaprezentował się katastrofalnie (5.7). Nie pamiętam kiedy ostatnio dostał notę poniżej 6. Mam zgryz czy zostawiać go w podstawowej jedenastce. Uznajmy, że póki nie gubimy punktów to nie będę niczego zmieniał. Trubitsin również ma wahania formy. Liczyłem, że może po genialnym początku uda mu się zdobyć tytuł króla strzelców, jednak wyraźnie przystopował. Większe szanse na to ma Savanier.

Eredivisie, 28. kolejka 04.03.2017
[1.] RKC Waalwijk 2:0 (1:0) FC Groningen [8.]
1:0 Holzhauser [45']
2:0 Bizot [46'-sam]

MoM: Holzhauser (7.9)
Widzów: 11 077

 

 

Odnośnik do komentarza

Nic dziwnego, że goście zamykają ligową tabelę i prawdopodobnie spadną z ligi. Grają systemem 3-4-3, nie trzeba być w wysokiej formie, żeby przedrzeć się na ich 'szesnastkę'. My mieliśmy z tym trochę problemów, mecz obfitował w kontrowersje. Padły trzy gole po rzekomych spalonych i po jednej poprzeczce z każdej ze stron. To będzie siódmy lub ósmy pojedynek z naszym udziałem, gdy bramki dosłownie cierpią po naszych próbach. To zabawne, że jeszcze tydzień temu narzekałem na Nguette, a ten trafia do siatki dwukrotnie. Jest chimeryczny, ale jednak potrzebny w trudnych momentach. Które to już zwycięstwo w ostatnim czasie?

Eredivisie, 29. kolejka 12.03.2017
[1.] RKC Waalwijk 2:0 (0:0) Roda JC [18.]
1:0 Nguette [80']
2:0 Nguette [90']

MoM: Nguette (8.8)
Widzów: 10 897

 

 

Odnośnik do komentarza

Draken - no to jakiś bug musi być.
_________________________

 

Zwariowali goście od tworzenia kalendarza rozgrywek. Zmusili nas do czterech meczów wyjazdowych z rzędu. Najpierw pojechaliśmy do Arnhem. Zazwyczaj jest tak, że po strzeleniu bramki w pierwszych minutach, przeciwnik nie ma szans dogonić wyniku. Lubię gdy szybko dajemy do zrozumienia po co przyjechaliśmy. Mając w pamięci, że następna kolejka za trzy dni, graliśmy ekonomicznie, bez większego wysiłku. Wynik był sprawą przesądzona i staraliśmy się go pilnować. Gospodarzom udało się strzelić kontaktowego gola, ale to wszystko na co było ich stać. Drugi z rzędu tytuł mistrza Holandii bardzo blisko Waalwijk.

Eredivisie, 30. kolejka 29.03.2017
[11.] Vitesse 1:2 (0:2) RKC Waalwijk [1.]
0:1 Situ [2']
0:2 Nguette [8']
1:2 Djurdjevic [83']

MoM: Situ (8.0)
Widzów: 16 060

 


Podsumowanie
TABELA PO 30. KOLEJKACH

Stan klubowego konta: 9 053 867 euro

Odnośnik do komentarza

Wielkie brawa dla drużyny za wygranie na niezwykle ciężkim terenie. Przeciwko Heerenveen gramy w kratkę. Potrafimy wysoko ich pokonać, ale i przegrać wyraźnie na swoim stadionie. Tym razem mieliśmy do czynienia z tą milszą opcją. Co mecz wyróżnia się inny zawodnik. Nie potrafią się zgrać tak, żeby rozbić kogoś 4:0, ale jestem w stanie im to wybaczyć gdy bronią się na papierze. Trzy kolejki do końca i 8 punktów przewagi nad drugim Ajaxem. Czy może nam się jeszcze coś złego stać? Raczej wątpliwe.

Eredivisie, 31. kolejka 01.04.2017
[8.] sc Heerenveen 1:2 (1:1) RKC Waalwijk [1.]
0:1 Trubitsin [7']
1:1 van La Parra [29']
1:2 Nordfeldt [83'-sam]

MoM: van La Parra (7.4)
Widzów: 21 093

 

 

Odnośnik do komentarza

Obecnie naszym największym problemem są finanse. Wydajemy na płace tygodniowo prawie ćwierć miliona euro (jakość niestety kosztuje). Na koncie zostało 7 mln euro. Kasa kurczy się w ekspresowym tempie. Do tego zarząd zaakceptował rozbudowę bazy treningowej, która ma kosztować 4 mln euro. Koniecznie musimy wygrać ligę żeby już mieć w kieszeni 16 mln euro (8 za mistrzostwo, 8 za automatyczny awans do fazy grupowej LM). Ostatecznie do Utrechtu pojechaliśmy zrelaksowani: Ajax podzielił się po raz kolejny punktami, co oznacza pożegnanie się z szansami na tytuł. Liczyłem, że to wprowadzi w nasze poczynania luz i swobodę. Nie przeliczyłem się. Trzecia z rzędu wygrana na wyjeździe w rozmiarach 2:1. Dzięki temu będę mógł dać pograć drugiemu garniturowi. Brawo, kolejne ważne trofeum do gabloty. Jesteśmy coraz mocniejsi.

Eredivisie, 32. kolejka 08.04.2017
[6.] FC Utrecht 1:2 (1:1) RKC Waalwijk [1.]
1:0 Badjeck [26']
1:1 Maksimovic [45']
1:2 Nguette [77']

MoM: Maksimovic (7.8)
Widzów: 22 520

 

 

Odnośnik do komentarza

Żaden piłkarz pierwszego składu nie pojawił się od pierwszej minuty i to było widać. Mimo niskiej pozycji derbowego rywala, zostaliśmy zepchnięci do defensywy a później dwa razy pchnięci mocnymi ciosami. Po każdym szybko się podnosiliśmy, więc uciułaliśmy punkcik. Z naszej strony poza strzelcami nie pokazał się absolutnie nikt. Już teraz wiem, że po sezonie odejdzie Amieux i będę musiał rozejrzeć się za młodym lewym obrońcą, może ktoś z Holandii? Również Pineda (defensywny pomocnik) pożegna się z Waalwijk (zakończenie kariery) oraz Sno (środkowy pomocnik). Te pozycje będę musiał wzmocnić. Właściwie to za tego drugiego mam już kogoś zakontraktowanego. To może być hicior ligi holenderskiej. Atrybuty ma świetne. Lecz więcej o tym po sezonie.

Eredivisie, 33. kolejka 16.04.2017
[17.] NAC Breda 2:2 (1:0) RKC Waalwijk [1.]
1:0 Schalk [45'+1]
1:1 Ghezzal [68;]
2:1 Schalk [71']
2:2 Beauguel [78']

MoM: Schalk (8.8)
Widzów: 17 819

 

Odnośnik do komentarza

Super_Cwikla - zakwalifikowanie się do strefy pucharowej LM będzie moim głównym celem na nadchodzący sezon.
_______________________________

Znowu zagraliśmy identyczne spotkanie do poprzedniego. Musieliśmy gonić dwubramkową stratę i nieźle nam to wyszło. Oczywiście daję luz chłopakom, swoje zrobili a sezon trzeba dograć do końca. Tak jak przed rokiem, decydująca okazała się słabsza forma Ajaxu wiosną i bardzo dobra nasza. Miałem mniej okazji do chwalenia konkretnych osób, nikt szczególnie się nie wyróżnił, natomiast każdy 'popełnił' jakiś słaby występ. Liczę, że drużyna się zgra, dojdzie dwóch lub trzech nowych zawodników i w końcu zaczniemy skutecznie walczyć o fazę pucharową Champions League. Do zobaczenia.

Eredivisie, 34. kolejka 30.04.2017
[1.] RKC Waalwijk 2:2 (0:1) Feyenoord Rotterdam [5.]
0:1 Vasco [14']
0:2 Kvist [52']
1:2 Trubitsin [54']
2:2 Ghezzal [79']

MoM: Kvist (7.8)
Widzów: 11 250

 


Podsumowanie
TABELA PO ZAKOŃCZENIU SEZONU
Z Eredivisie spadają JC Roda oraz Go Ahead Eagles (po barażach). Za to wraca nasza kosa Willem II Tilburg. Drugim klubem dzięki barażom jest Almere City. Do Ligi Europejskiej zakwalifikował się Feyenoord Rotterdam.

Stan klubowego konta: 6 767 135 euro

Odnośnik do komentarza

kubakisiel - jedno i drugie :/
___________________________

 

Sezon 2017/2018


Cel gry: zgromadzić na koncie klubowym miliard euro (dla tych, którzy lubią cyferki: 1 000 000 000). Jednocześnie klub musi pochwalić się sprzedaniem zawodników o łącznej wartości 500 000 000 euro (pół miliarda euro).
Budżet płacowy: 279 359 euro
Budżet transferowy: 6 370 000 euro
Stan klubowego konta: 15 361 203 euro

Transfery do klubu:
Mark Gómez (19 lat, Amerykanin) za 1 700 000 euro z New York Red Bulls - Mark został wyszukany przez jednego z moich skautów, którego wysłałem do Ameryki Północnej w celu znalezienia talentów. Sądzę, że ten młodziak jest jednym z nich. Będzie zażarcie walczył z Dijksem o wyjściowy skład. Holender zaczął narzekać, że RKC nie spełnia jego ambicji więc 19-latek nie stoi na straconej pozycji. Tym bardziej, że często występował w poprzednim klubie. Tak czy siak, mamy dobrze zabezpieczoną lewą stronę defensywy.

Jani Ohlsson (20 lat, Szwed) za 625 000 euro z Oster - Uważam go za perełkę, którą trzeba jeszcze doszlifować. Cena za niego była iście promocyjna. Nie ma za sobą żadnego meczu w pierwszej drużynie poprzedniego klubu. To tak naprawdę jeszcze junior wymagający ogrania. Na ten moment nie jestem w stanie nic więcej napisać. Już w pierwszym roku będzie miał okazję do zaprezentowania umiejętności.

Guido Vadalá (20 lat, Argentyńczyk) za darmo z Boca Juniors (koniec kontraktu) - O nim mówiłem w trakcie rundy wiosennej. Jak dla mnie to najlepszy zakup tego lata, przynajmniej na papierze. Vadala to typ piłkarza, który z niczego jest w stanie wymyślić akcję meczu. Jest niezwykle kreatywny i dobrze wyszkolony technicznie. Szybkość również należy do jego zalet. Rzecz jasna lepiej spisywałby się jako podwieszony pod napastnika pomocnik, ale z racji systemu gry, będę próbował zrobić z niego ŚP. Ma dopiero 20 lat i wyobraźcie sobie jak on będzie niszczył gdy rozwinie część atrybutów.

Simone Scuffet (21 lat, Włoch) wypożyczenie z Chelsea Londyn - uzupełnienie dla polskiego golkipera. Musieli wiedzieć co robią działacze londyńskiego klubu, sprowadzając go z Włoch za prawie 5 mln euro. Prawie nie odczuwamy jego pobytu (pobiera tylko 1400 euro na tydzień). Zamierzam dawać mu szanse głównie przy dużym natężeniu grania.

Khaleem Hyland (28 lat, Trynidad i Tobago) wypożyczenie z Andrlechtu Bruksela - uzupełnienie składu po przejściu na emeryturę Pinedy. Jest doświadczony i ograny w lidze belgijskiej. Słabo wygląda rynek defensywnych pomocników i ten też nie jest nadzwyczajny. Ale powinien sprawdzić się w roli rezerwowego.

Garry Dolan (20 lat, Szkot) wypożyczenie z Tottenhamu Hotspur - uzdolniony Szkot, który w przyszłości może sobie poradzić nawet w Premiership. Póki co ma szansę sprawdzić się w lidze holenderskiej. Pewnie sobie ponarzeka z powodu zbyt małej liczby występów, ale mam dwóch innych gości o niepodważalnej pozycji w pierwszej jedenastce.

Tradycyjnie udało nam się przedłużyć wypożyczenie Holzhausera. Również Gorre i Jopis Elez przez kolejny rok będą reprezentować barwy RKC Waalwijk.


Transfery z klubu:
Jean Dominguez (27 lat, Hiszpan) za 2 000 000 euro do Evian TG - trochę tłoczno zrobiło się na środku pomocy, a ja lubię młodość więc pożegnałem się bez żalu. 2 mln euro brzmi dobrze i życzę mu powodzenia we Francji. U nas średnio się prezentował.

Rémy Amieux (30 lat, Francuz) wolny transfer - cudem wytrzymał tyle sezonów w klubie. Atrybuty ma na poziomie amatora. Bez żalu rozstajemy się z Remy'm.

Marc Vidal (26 lat, Francuz) wolny transfer - miał zrobić w Holandii dużą karierę, ale problem polegał na tym, że Sandomierski nie oddał miejsca w bramce.

Evander Sno (30 lat, Holender) wolny transfer
Kevin Akpoguma (22 lata, Niemiec) koniec wypożyczenia.

Edytowane przez MaKK
Wielkość czcionki
Odnośnik do komentarza

Kadra na sezon 2017/2018


Bramkarze:
Simone Scuffet (21 lat, Włoch)
Grzegorz Sandomierski (27 lat, Polak)

Obrońcy:
Nikola Maksimovic (25 lat, Serb)
Bartosz Bereszyński (26 lat, Polak)
Mark Gómez (19 lat, Amerykanin)
Garry Dolan (20 lat, Szkot)
Mitch Apau (27 lat, Holender)
Mitchell Dijks (24 lata, Holender)
Jopis Elez (23 lata, Chorwat)
Darnel Situ (25 lat, Francuz)

Pomocnicy:
Jani Ohlsson (20 lat, Szwed)
Kenji Gorré (22 lata, Holender)
Joseph Lopy (25 lat, Senegalczyk)
Raphael Holzhauser (24 lata, Austriak)
Téji Savanier (25 lat, Francuz)
Rachid Ghezzal (25 lat, Francuz)
Guido Vadalá (20 lat, Argentyńczyk)
Khaleem Hyland (28 lat, Trynidad i Tobago)
Opa Nguette (23 lata, Francuz)
Joăo Denoni (23 lata, Brazylijczyk)

Napastnicy:
Vadim Trubitsin (20 lat, Ukrainiec)
Jean-David Beauguel (25 lat, Francuz)


Mecze towarzyskie:
RKC Waalwijk - LONGA 4:0 (Holzhauser, Beauguel x3)
RKC Waalwijk - Luzern 2:0 (Trubitsin x2)
RKC Waalwijk - Tottenham Hotspur 0:3

Edytowane przez MaKK
Wielkość czcionki
Odnośnik do komentarza

Coraz okazalej wygląda nasza gablota. Jest to piąte trofeum za mojej kadencji, z tym że przyszło nam je zdobyć po ciężkim i męczącym pojedynku. To okres, w którym moją największą uwagę przykuwają nowi zawodnicy. Dobrze spisał się Vadala (7.0), katastrofalnie Savanier. Jeśli mamy powalczyć w Lidze Mistrzów to poza szczęściem w losowaniu musimy zrównoważyć dyspozycję wszystkich elementów. Parę meczów ligowych powinno nas do tego zbliżyć.

Superpuchar Holandii 29.07.2017
Twente Enschede 2:2 k.6-7 (2:1) RKC Waalwijk
1:0 Castaignos [16']
1:1 Nguette [20']
2:1 Saadoune [31']
2:2 van der Hoorn [68'-sam]

MoM: Nguette (7.7)
Widzów: 49 593

 

 

Odnośnik do komentarza

Draken - Balanta gra teraz w Leverkusen i jest wart 22,5 mln euro. Poza moim zasięgiem. Cały czas mam problemy ze środkiem obrony i póki co jeszcze tego problemu nie pokonałem.
__________________________

 

W tygodniu poprzedzającym inaugurację Eredivisie, przez Waalwijk przeszło tornado. Zmiotło nam kilku zawodników. Holzhauser będzie niedostępny przez trzy miesiące. Znacznie krócej muszą pauzować Savanier, Apau i Beauguel. Źle to wygląda. Dlatego żałuję, że nie mamy łatwiejszego rywala wobec tylu braków. PSV znacząco wzmocniło się latem. Wypożyczyli z Realu Madryt samego Balotelliego, kupili z Lyonu Benzie i świetnego młodego pomocnika. Dlatego zapowiadało się na pogrom. Już po 12. minutach byliśmy w plecy dwie bramki. Przedziwne było te 90 minut w Waalwijk. Zupełnie dwa inne mecze. Po zmianie stron jakby ktoś dotknął nas czarodziejską różdżką i momentalnie zaczęło to wyglądać lepiej. Gorre kapitalnie wykorzystał nieobecność Savaniera. Goście w ciągu trzech minut popełnili okropne błędy, a Holender skrzętnie je wykorzystał. Mogło być gorzej, mogło być lepiej. Ciężko coś stwierdzić po takim dziwactwie.

Eredivisie, 1. kolejka 06.08.2017
[-.] RKC Waalwijk 2:2 (0:2) PSV Eindhoven [-.]
0:1 Balotelli [6']
0:2 Hiljemark [12']
1:2 Gorre [66']
2:2 Gorre [69']

MoM: Gorre (8.8)
Widzów: 11 250

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...