Skocz do zawartości

W opozycji do biedy


ugh

Rekomendowane odpowiedzi

To są dopiero jaja. Dramaturgią można by obdzielić kilka meczów. Tym razem defensorzy postanowili wyjść skupieni na boisko, przez co rywal nie miał nic do powiedzenia na naszej połowie. Miło się oglądało bezradność takich ludzi jak Dżeko, Silva czy Aguero. W 64. minucie wszystko wróciło do normy. Argentyński as wykorzystał okazję i podciął nam skrzydła. Wydawało się, że nic już nie ugramy, lecz Trubitsin miał na ten temat inne zdanie. Pamiętacie jeszcze niejakiego Sno? Tak, cały czas mam go w klubie. Wspominam jego nazwisko, gdyż to on w 84. minucie podał do Ukraińca, a ten popisał się kapitalnym uderzeniem z 18. metrów. Byłem zadowolony z remisu i wziąłbym go w ciemno. Okazało się, że może być jeszcze lepiej. Aguero katastrofalnie podał do Harta. Zanim piłka dotarła do golkipera City, zdołał przejąć ją Trubitsin i w ostatnich sekundach zapewnił nam wygraną. W Waalwijk euforia!

Champions League, Grupa G 02.11.2016
[4.] RKC Waalwijk 2:1 (0:0) Manchester City [2.]
0:1 Aguero [64']
1:1 Trubitsin [84']
2:1 Trubitsin [90'+3]

MoM: Trubitsin (8.8)
Widzów: 13 448

 


Podsumowanie
FC Barcelona - Hannover 96 3:0

21crxav.png

Odnośnik do komentarza

Co się z nami dzieje do cholery na wyjazdach???!!!! Roda JC jest ostatnim zespołem w Eredivisie. Przecież ogrywanie tego typu przeciwników to powinien być nasz obowiązek!! Nawet gdy mecz układa się po naszej myśli, zdobywamy dwubramkowe prowadzenie, to potem obrona do spółki z bramkarzem wszystko zapierdzielają. Jestem potwornie zły. Wystarczyło być trochę skuteczniejszym. Dwa razy obiliśmy słupek ich bramki, mieliśmy mnóstwo znakomitych szans na podwyższenie, ale niewykorzystane sytuacje się mszczą. Ręce mi już opadają, w głowie brak pomysłu jak sprawić, żebyśmy na wyjazdach prezentowali to samo co u siebie. Prawdopodobnie będę zmieniał obsadę środka obrony.

Eredivisie, 14. kolejka 05.11.2016
[18.] Roda JC 2:2 (0:2) RKC Waalwijk [3.]
0:1 Holzhauser [6']
0:2 Nguette [43']
1:2 Hupperts [73']
2:2 Seymour [82']

MoM: Seymour [8.3)
Widzów: 12 076

 

 

Odnośnik do komentarza

Nie można gościom odmówić wspaniałej dyspozycji w Eredivisie, której nikt się po nich nie spodziewał. Udało im się przeskoczyć nas w tabeli, lecz w przypadku wygranej ponownie wrócimy na należyte miejsce. Jesteśmy drużyną własnego boiska i bardzo ciężko jest komukolwiek uzbierać tu punkty. To zabawne, bo na czas remontu stadionu gramy w Tilburgu. Służy nam obiekt rywala zza miedzy. Popisowo rozklepaliśmy zawodników z Utrechtu. Pomogła nam czerwona kartka ich defensywnego pomocnika tuż po przerwie. Myślę, że Savanier jest najlepszym piłkarzem, którego miałem przyjemność prowadzić w RKC. Nie jest tak efektowny jak Nguette, ale jest bardziej kompletny. Ma fantastyczne uderzenie z dystansu (dziś gol bezpośrednio z rzutu wolnego), potrafi na szybkości wbiec w pole karne i dograć na głowę lub nogę kolegi i przede wszystkim bardzo równy. To jemu zawdzięczamy powrót do formy. Pokazaliśmy siłę!

Eredivisie, 15. kolejka 19.11.2016
[3.] RKC Waalwijk 5:0 (3:0) FC Utrecht [2.]
1:0 Trubitsin [14']
2:0 Savanier [33']
3:0 Nguette [36']
4:0 Denoni [57']
5:0 Savanier [70']

MoM: Savanier (9.5)
Widzów: 8590

 


Podsumowanie
TABELA PO 15. KOLEJKACH

Odnośnik do komentarza

Już przed starciem z Dumą Katalonii wiedzieliśmy, że wszystko rozstrzygnie się w ostatniej kolejce, gdy pojedziemy go Hannoveru. Uznałem jednak, że chłopaki są w tak dobrej formie, że należy im się zmierzyć siły z najlepszymi piłkarzami świata. Decyzja okazała się bardzo trafiona. Powinniśmy to wygrać! Remis można uznać za bardzo pechowy. Idealnie przeczekaliśmy trudne pierwsze 45. minut. Wiodącą postacią był wtedy Sandomierski. Polak łapał wszystko co było w jego zasięgu. Po zmianie stron postanowiłem posadzić na ławce średniego Savaniera, wpuszczając za niego Gorre. Holender potrzebował 12. minut, żeby ucieszyć całe Waalwijk udanym wykończeniem akcji. Nie zwolniliśmy, nie cofnęliśmy się pod własną bramkę, tylko dalej atakowaliśmy. Ogromnym hadicapem była czerwona kartka dla Alexa Songa za głupi i brutalny faul na środku boiska. Dostaliśmy skrzydeł i podwyższyliśmy prowadzenie! Wydawało się, że mega sensacja stanie się faktem. Niestety do roboty wziął się geniusz we własnej osobie, Messi. Zabrakło 2 minut do zdobycia pełnej puli. Szkoda, bo zapewnilibyśmy sobie przynajmniej Ligę Europejską. Mimo to, brawa dla chłopaków za świetne zawody.

Champions League, Grupa G 22.11.2016
[3.] RKC Waalwijk 2:2 (0:0) FC Barcelona [1.]
1:0 Gorre [57']
2:0 Dijks [80']
2:1 Messi [84']
2:2 Messi [90']

MoM: Messi (8.8)
Widzów: 13 622

 


Podsumowanie
Manchester City - Hannover 96 4:0

Odnośnik do komentarza

Poważny sprawdzian czekał nas w Rotterdamie. Wszyscy wiemy, że bardzo słabo radzimy sobie na boiskach przeciwników, niezależnie od ich klasy. Nazwa Feyenoord pobudza wyobraźnię, choć wyniki od kilku lat już nie. Na dzień dzisiejszy są to solidni wyrobnicy i nic ponadto. Parę dni temu na własnym stadionie ulegli w ramach fazy grupowej LE Tottenhamowi, aż 0:5. To mógł być dobry prognostyk. Jednak sporo roboty mieli moi defensorzy do spółki z golkiperem w pierwszej części. Ograniczyliśmy się do kontrolowania sytuacji w tyłach, a gracze ofensywni nastawili się na kontry. Nie było ich wiele, dlatego do przerwy skończyło się remisem. Zastanawiałem się, czy zostawić Gorre na placu (grał za lekko kontuzjowanego Savaniera). Dałem mu jeszcze szansę i nie zawiodłem się. Zdolny Holender zdobył, jak się potem okazało, jedyną bramkę tego popołudnia. Nie mogliśmy wymarzyć sobie lepszego momentu na przełamanie w spotkaniach wyjazdowych. Już za 3 dni jedziemy do Niemiec na piekielnie ważny pojedynek w Lidze Mistrzów.

Eredivisie, 16. kolejka 27.11.2016
[6.] Feyenoord Rotterdam 0:1 (0:0) RKC Waalwijk [2.]
0:1 Gorre [52']

MoM: Dijks (7.4)
Widzów: 39 274

 

 

Odnośnik do komentarza

Fenomen - ciężko powiedzieć. Rok temu Ajax miał podobną przewagę i udało się ich dogonić. Tyle, że zaczęli tracić punkty już w październiku.
___________________________________

 

Żegnamy się z europejskimi pucharami. Nie mieliśmy nic do powiedzenia w Hannoverze. Totalna dominacja ze strony Niemców. Zazwyczaj w tym sezonie jest tak, że gdy szybko tracimy gola to już nie udaje nam się go odrobić. I tym razem klasa rywala na to nie pozwoliła. Mimo to jestem zadowolony. Tuż po losowaniu twierdziłem, iż nie mamy czego szukać z takimi zespołami. Tymczasem odpadliśmy dopiero w ostatniej decydującej kolejce, po drodze ograliśmy Man City, powinniśmy wygrać z Barceloną i równie pechowo zremisowaliśmy z Hannoverem u siebie. Troszkę więcej szczęścia i scenariusz mógł być podobny do ubiegłorocznego. Nie martwi mnie odpadnięcie, musimy gonić w lidze i potrzebuję zawodników na świeżości.

Champions League, Grupa G 30.11.2016
[4.] Hannover 96 3:0 (1:0) RKC Waalwijk [3.]
1:0 Joselu [8']
2:0 Rudnevs [68']
3:0 Rudnevs [90']

MoM: Rudnevs (8.8)
Widzów: 44 935

 


Podsumowanie
FC Barcelona - Manchester City 0:0

9hj5nd.png

Odnośnik do komentarza

No to z lokalnym rywalem jesteśmy w tym roku na duży plus. Trzy bramki, sześć punktów i potwierdzenie swojej wyższości w regionie. Mogę chyba w końcu powiedzieć, że 'Święta Trójca' jest terminem już nieaktualnym. Wydaje mi się, że przeskoczyliśmy poziomem sportowym PSV i Feyenoord. Wygrane nie są już pojedyncze, fuksiarskie. Nie, przebiegają na bazie taktycznej oraz jakościowej. Jedyne co musimy jeszcze nadrobić względem słynnych rywali to kształcić więcej juniorów, żeby mogli kiedyś grać w wyjściowej jedenastce. Pewne kroki ku temu zostały już podjęte. Bazę do treningów mamy prawie najwyższej klasy, siatkę wyszukiwania juniorów także i kwestią czasu jest znalezienie przyszłych gwiazd futbolu.

Eredivisie, 17. kolejka 04.12.2016
[2.] RKC Waalwijk 1:0 (1:0) PSV Eindhoven [4.]
1:0 Savanier [15']

MoM: Savanier (8.3)
Widzów: 14 470

 


Podsumowanie
Mojego lewego obrońcę, Dijksa obserwuje Inter Mediolan. Holender jest wart 3.2 mln euro. Poniżej 8 nie zejdę więc Włosi nie mają czego szukać.

Odnośnik do komentarza

Drugie w ciągu trzech dni derby Północnej Brabancji. Teoretycznie powinny być znacznie łatwiejsze. NAC jest beniaminkiem, który słabo prezentuje się w lidze i okupuje miejsce w strefie spadkowej. Dla nas to wymarzona okazja, żeby zbliżyć się do Ajaxu (zremisowali wcześniej u siebie z NEC, drugi podział punktów z rzędu. Czyżby powtórka z rozrywki i obniżka formy?). Szansa została wykorzystana, lecz jestem ogromnie rozczarowany dyspozycją drużyny. Na pierwszej połowie można było zasnąć, w dodatku skuteczność była fatalna. Nie umieliśmy trafić do pustej bramki, raz uratował gości słupek, dwa razy golkiper w sytuacji 'sam na sam'. Zdążyłem już niemal spisać ten mecz na straty, gdy znów na ratunek przybył Savanier. Kto jak kto, ale ten prawy skrzydłowy mnie nie zawiedzie nigdy. Ekipa z Amsterdamu zremisowała trzecie spotkanie z rzędu (z Twente) !! Nad nami mają przewagę czterech punktów + zaległy mecz. Nie jest źle.

Eredivisie, 18. kolejka 07.12.2016
[2.] RKC Waalwijk 1:0 (0:0) NAC Breda [17.]
1:0 Savanier [84']

MoM: Savanier (7.6)
Widzów: 9849

 

 

Odnośnik do komentarza

Tak tak tak! idealny wynik z kandydatem do strefy barażowej Eredivisie. Może się zdziwicie, że idealnym nazywam ledwie 2:1. Lecz ja widzę, że nie jesteśmy w wysokiej formie. Nie mamy masy okazji, środkowi pomocnicy nie pokazują niczego godnego uwagi. Również Nguette wyraźnie obniżył loty. Prawdopodobnie w następnym spotkaniu zobaczymy w jego miejsce Ghezzala. Cieszę się, że pomimo takiej sobie formy nie tracimy punktów. To piąte zwycięstwo z rzędu, znacznie przybliżające nas do lidera. Mam nadzieję, że jeszcze przed przerwą styczniową złapiemy automatyzm i lepszą grę do przodu. Za kilka dni będzie wiadomo na czym stoimy.

Eredivisie, 19. kolejka 11.12.2016
[15.] Go Ahead Eagles 1:2 (1:1) RKC Waalwijk [2.]
1:0 Vermeer [14']
1:1 Savanier [23']
1:2 Holzhauser [52']

MoM: Savanier (7.2)
Widzów: 6330

 

 

Odnośnik do komentarza

Zdecydowałem się dokonać więcej zmian na pojedynek w Alkmaar. Przede wszystkim dałem odpocząć Polakom: Sandomierskiemu oraz Bereszyńskiemu. Również Holzhauser ma wyraźne problemy z zachowaniem dobrej kondycji, będę go trzymał jako dżokera. Jednak ich brak nie spowodował spadku jakości, kompletnie. Wręcz byliśmy groźniejsi niż w kilku poprzednich kolejkach. Niech za dowód służy wybranie MoM golkipera AZ. Martwi mnie tylko zanik skuteczności Trubitsina. Ukrainiec jest od jednego gola, który pozwoliłby zarobić jego poprzedniemu pracodawcy dodatkowe 400 000 euro. Taka była klauzula przy transferze i widocznie 19-letni napastnik nie chce dać zarobić Metalistowi.

Eredivisie, 20. kolejka 14.12.2016
[12.] AZ Alkmaar 0:1 (0:0) RKC Waalwijk [2.]
0:1 Dijks [72']

MoM: Vermeer (8.4)
Widzów: 15 785

 

Podsumowanie
TABELA PO 20. KOLEJKACH

Stan klubowego konta: 16 606 810 euro

Odnośnik do komentarza

Ależ pięknie kończymy ligowe granie w roku 2016. Po raz pierwszy od dawna było widać luz i wysoką jakość w akcjach ofensywnych. Po 25. minutach było 3:0 i praktycznie po meczu. Ręce same składały się do oklasków. Cieszy mnie przebudzenie Nguette. Fajne jest, że gdy jeden skrzydłowy nie ma swojego dnia, to wyręcza go drugi. Na uwagę zasługuje też pierwsza w barwach RKC Wallwijk bramka Lopy'ego. Defensywny pomocnik wykorzystał spore zamieszanie w polu karnym. Tradycyjnie pod koniec zawiodła nieco koncentracja, ale nie zamierzam tego rozpamiętywać. Ajax nie dał rady wygrać na Utrechcie i jeszcze w tym roku kalendarzowym zrównaliśmy się z nimi punktami (mają jeden mecz więcej do rozegrania). Niebywałe.

Eredivisie, 21. kolejka 17.12.2016
[2.] RKC Waalwijk 4:2 (3:0) SC Cambuur [10.]
1:0 Lopy [10'}
2:0 Nguette [18']
3:0 Holzhauser (25'-k]
3:1 Droste [69']
3:2 Veldwijk [82']
4:2 Holzhauser [87'-k]

MoM: Holzhauser (8.8)
Widzów: 8114

 

 

Odnośnik do komentarza

Fenomen - zirytował mnie taki brak realizmu. Liczyłem, że możemy ich wiosną dogonić, ale akurat jak my zaczęliśmy wygrywać to Ajax seryjnie remisował. Dziwne to.
kubakisiel - Oby Twoje słowa były prorocze.
_____________________________

 

Ostatni akt roku 2016 to potyczka w pucharze kraju z drugoligowym klubem z Venlo i potwierdzenie naszej wysokiej formy. Pokazali się rezerwowi i bez żadnych problemów ograli gospodarzy, 2:0. Prym wiódł Hiszpan Dominguez. Szkoda, że w lidze nie radzi sobie tak dobrze, aczkolwiek trzeba zaznaczyć, że pełni rolę rezerwowego. Z drugiej strony w każdym niemal meczu wchodzi na kilkadziesiąt minut i można mieć oczekiwania, że będzie prezentował się lepiej. Dobrze, że teraz miesiąc przerwy, bo kontuzji doznał Ghezzal. Za pięć tygodni będzie gotów, akurat na wznowienie rozgrywek. Warto mieć tak klasowego skrzydłowego w obwodzie, nawet jeśli nie prezentuje najwyższego poziomu.

Puchar Holandii, 4.runda 20.12.2016
VVV 0:2 (0:1) RKC Waalwijk
0:1 Gorre [42']
0:2 Dominguez [84']

MoM: Dominguez (8.3)
Widzów: 9206

 


Podsumowanie
W ćwierćfinale zmierzymy siły z sc Heerenveen

Odnośnik do komentarza

Styczeń 2017

Juniorzy:
To dobry czas, żeby po raz pierwszy więcej napisać o juniorach. Kilku z młodzików RKC ma duży potencjał. Scouci wskazują ich jako przyszłe elementy pierwszego zespołu: Frenkie Biekman, Richard Janssen, Rico Franken. Natomiast ja największy potencjał widzę we Franku Goossensie. Ma bardzo wysoki atrybut pracowitości (16) dlatego uważam, że rozwinie się co najmniej do poziomu Beauguela. Nie mogę się doczekać marca, gdy przyjdzie do nas kolejna fala juniorów. Mam nadzieję, że trafią się prawdziwe perełki.


Transfery do klubu:
Josip Elez (22 lata, Chorwat) wypożyczenie z Lazio Rzym - Zmiana tylko kosmetyczna. Pod koniec grudnia o zakończenie wypożyczenia poprosił Sarr. Twierdził, że za mało gra i ciężko było się z nim nie zgodzić. Gdyby nie słaby początek sezonu (3 mecze ligowe, 6.40) to dałbym mu więcej szans bo atrybuty ma naprawdę niezłe. Ostatecznie przystałem na prośbę o powrót do Dortmundu. Nie chciałem mieć niezadowolonego gracza bez szans na występy. Wobec tego witamy chorwackiego stopera Lazio Rzym. Młody zawodnik będzie wpuszczany od święta. Klasyczny łatacz dziur w razie kontuzji.

Transfery z klubu:
Marian Sarr (21 lat, Senegalczyk) koniec wypożyczenia


Mecze towarzyskie:
RKC Waalwijk - NIVO 3:0 (Trubitsin, Bereszyński, Holzhauser)
RKC Waalwijk - Zenit Sankt-Petersburg 3:0 (Maksimovic, Denoni)
RKC Waalwijk - RKC II Waalwijk 4:1 (Trubitsin, Maksimovic, Dominguez, Nguette)

Edytowane przez MaKK
Wielkość czcionki
Odnośnik do komentarza

Wyniki sparingów wskazywały, iż udało nam się utrzymać dobrą formę strzelecką. Musieliśmy ją tylko potwierdzić w Eredivisie. I mam mieszane uczucia. Zwyciężyliśmy, raczej pewnie. Natomiast powinno się skończyć na siedmiu golach z naszej strony. Dwa razy strzał w poprzeczkę, raz w słupek, dwie sytuacje sam na sam z bramkarzem gości i same pudła. Na treningu dzień przed starciem przeziębił się Bereszyński i musiało to mieć wpływ na poczynania boiskowe. Ja jednak pozostanę optymistą. Zgarniamy trzy punkty, grając po raz pierwszy na rozbudowanym stadionie.

Eredivisie, 22. kolejka 21.01.2017
[2.] RKC Waalwijk 2:1 (2:0) PEC Zwolle [9.]
1:0 Holzhauser [26'-k]
2:0 Trubitsin [45'+1]
2:1 Drost [68']

MoM: Drost (7.2)
Widzów: 10 831

 

 

Odnośnik do komentarza

Draken - w granicach normy poza faulami w polu karnym. W każdym sezonie mamy po 6, 7 rzutów karnych.
___________________________

 

Mecz w pewien sposób dla mnie historyczny. Wobec kontuzji Beauguela, postanowiłem dać szansę pierwszemu juniorowi wychowanemu w Waalwijk. Pisałem wcześniej o tym, że Goossens przejawia największy potencjał ze wszystkich młodych adeptów i niejako to potwierdził. Debiut marzenie pomimo przegranej w dogrywce. Młody Holender popisał się dwa razy asystami na miarę Iniesty. Piłka podana na dobieg, z wyczuciem i tempem. Nic dziwnego, że otrzymał notę 8.1. Bardzo dziwne wobec tego są jego statystyki w drużynie U-19. Wyglądają fatalnie. Ja jednak widzę w nim duże możliwości, niech tylko rozwija się tak jak do tej pory. Przegrywamy i od dziś możemy się skupić wyłącznie na lidze.

Puchar Holandii, ćwierćfinał 24.01.2017
sc Heerenveen 3:2 dogr. (0:0, 1:1) RKC Waalwijk
0:1 Ghezzal [26']
1:1 Bacasikoglu [70']
2:1 Bacasikoglu [91']
2:2 Trubitsin [113']
3:2 Otigba [116']

MoM: Bacasikoglu (8.8)
Widzów: 25 006

 

 

Odnośnik do komentarza

No nie, z niewidocznymi skrzydłowymi nie mamy szans na korzystny rezultat. Wynik tym bardziej nas obciążający, że gospodarze musieli przeprowadzić wymuszone zmiany wobec dwóch kontuzji w czasie trwania meczu. Nie wykorzystaliśmy tego i poza Trubitsinem wszyscy zawiedli. To może oznaczać, że jednak forma gdzieś uciekła. Szkoda, bo rywal z Amsterdamu znowu zaczął wygrywać i ma nad nami przewagę 6 punktów. PSV też mocno naciska z trzeciej pozycji. Musimy wziąć się do roboty.

Eredivisie, 23. kolejka 29.01.2017
[7.] Twente Enschede 2:1 (1:1) RKC Waalwijk [2.]
0:1 Trubitsin [23']
1:1 Hoesen [31']
2:1 Corona [88']

MoM: Hoesen (8.2)
Widzów: 24 201

 


Podsumowanie
Mimo z reguły kiepskich wyników przeciwko ekipie z Enschede nie mogę jakoś ich nie lubić. Dobry znajomy Holender jest kibicem tej drużyny, mimo że całe życie mieszka w Waalwijk. Dużo słyszę o realiach futbolu holenderskiego, a najwięcej z oczywistych względów o Twente. Kibicujmy im dzisiaj w starciu z Ajaxem o 20:45 (transmisja na Polsat Sport Extra). Chociaż uprzedziłem znajomego, że jak od pierwszej minuty będzie grał Milik to będą mieli pozamiatane :D

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...