Skocz do zawartości

W opozycji do biedy


ugh

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkanie w ramach trzeciej rundy pucharu Holandii to świetna okazja, by dać odpocząć najważniejszym graczom. Do boju puściłem rezerwy i nie zawiodłem się. Wbrew wynikowi mecz nie obfitował w dogodne sytuacje. Przez większość czasu wiało nudą, a zawodnikom nie chciało się za bardzo przemęczać. Lecz nam grało się jakby bardziej radośnie i pojawiający się w naszych poczynaniach luz dał efekt w postaci samobójczej bramki stopera gospodarzy. Potem było już z górki. Obaj moi napastnicy nie chcą dać mi spokoju swoją grą. Albo w tym samym czasie zawodzą, albo strzelają bramki, jak dzisiaj. Zdecydowanie bardziej wolę mieć ból głowy wynikający z tego, że obaj trafiają jak na zawołanie. Przechodzimy do kolejnej rundy.

Puchar Holandii, 3.runda 27.10.2015
Helmond Sport 0:3 (0:0) RKC Waalwijk
0:1 Janga [57'-sam]
0:2 Beauguel [82']
0:3 Le Tallec [89']

MoM: Akpoguma (7.6)
Widzów: 4049

 


Podsumowanie
A w niej czekać będzie SC Cambuur.

Odnośnik do komentarza

Matko, ale nudy na pudy. Kibice mogli pobić rekord w liczbie ziewnięć w czasie trwania zawodów. Nie wykorzystaliśmy kilku stworzonych okazji, lecz nie doczekaliśmy się ani jednej czystej, stuprocentowej sytuacji. A przecież ADO to etatowy dostarczyciel punktów. Z reguły nie mieliśmy wielkich problemów z ich pokonywaniem, niestety dziś się to nie udało. Mam nadzieję, że coś jeszcze jest z naszej formy, bo teraz podejmujemy u siebie Anderlecht w ramach Ligi Mistrzów. Gdyby się udało wygrać to awansujemy do Ligi Europejskiej.

Eredivisie, 13. kolejka 31.10.2015
[2.] RKC Waalwijk 0:0 ADO Den Haag [12.]

MoM: Amieux (7.3)
Widzów: 7153

 


Podumowanie
Ajax chyba jednak jest poza zasięgiem. Nie moim, innych. Ostatni mecz ligowy wygrali u siebie 7:0. Jak ich nikt nie powstrzyma to i nasza wygrana z nimi nic nie da.

Odnośnik do komentarza

Ha ha, nie ma to jak niemal zapewnić sobie grę w Lidze Europy jednocześnie zgarniając za to milion euro. Nie będę was oszukiwał. Mieliśmy furę szczęścia, że nie przegraliśmy. Ale tak to jest, że czasem Bozia zabierze, czasem da. Dostaliśmy dużo i bardzo za to dziękuję. Kluczowy moment przyszedł w 65. minucie. Savanier genialnie wykonywał rzut wolny z około 20. metrów. Za nic sobie zrobił małą odległość od bramki. Huknął nad murem jak z armaty, idealnie w światło bramki. Ten zawodnik rozwinął kilka atrybutów i za rok może być wart nie dwa, a pięć milionów euro. Nie chce nic mówić, ale mamy punkt przewagi nad trzecim Zenitem, który w tej kolejce po raz drugi uległ Czerwonym Diabłom (tym razem 0:1). Bardzo ciekawie zapowiada się nasze starcie z Rosjanami w następnej kolejce. Będą jaja jeśli wyjdziemy z grupy.

Liga Mistrzów, Grupa B 03.11.2015
[3.] RKC Waalwijk 1:0 (0:0) Anderlecht Bruksela [4.]
1:0 Savanier [65']

MoM: Savanier (8.3)
Widzów: 10 435

 

 

Odnośnik do komentarza

Nie mogło się skończyć inaczej, skoro Maksimovic w 5. minucie schodzi z boiska z powodu czerwonej kartki za faulowanie zawodnika wychodzącego na czystą pozycję. Ciężko się gra, gdy przeciwnik ma przewagę jednego piłkarza. I tak brawa dla drużyny, że potrafili pierwsi strzelić bramkę. Potem było już tylko gorzej, zastępujący Serba w obronie Diallo zaprezentował się słabo i popełnił błąd, po którym rywal wyszedł na prowadzenie. Szkoda, bo NEC zawsze nam leżało. Tym razem musimy uznać ich wyższość.

Eredivisie 14. kolejka 07.11.2015
[13.] NEC Nijmegen 3:1 (1:1) RKC Waalwijk [2.]
1:0 Nguette [23']
1:1 Eijden [27']
2:1 Tariq [55']
3:1 Tariq [60']

MoM: Tariq (8.8)
Widzów: 10 228

 

 

Odnośnik do komentarza

Wystarczyło dziś tylko podać do Nguette, żeby mieć w kieszeni gola. Mogę z całą dumą powiedzieć, że do tej pory rezerwowy Francuz bardzo godnie zajmuje miejsce Ghezzal (za miesiąc powinien wyzdrowieć). Już we wcześniejszych kolejkach pokazywał się z dobrej strony. Wybiła go z rytmu dwutygodniowa kontuzja, ale wrócił do formy w wielkim stylu. Koledzy z drużyny byli dla niego tylko tłem, choć dwa razy ładnie mu dograli. To bardzo dobry prognostyk przed pojedynkiem z drużyną z Petersburga. Już za kilka dni podejmiemy ich w Tilburgu. Liga Mistrzów, tu wszystko jest możliwe. Niech będzie sensacja!

Eredivisie, 15. kolejka 22.11.2015
[2.] RKC Waalwijk 3:1 (2:0) Go Ahead Eagles [9.]
1:0 Nguette [39']
2:0 Nguette [45']
3:0 Nguette [48']
3:1 Turuc [84']

MoM: Nguette (9.6)
Widzów: 5953

 

Podsumowanie
TABELA PO 15. KOLEJKACH

Odnośnik do komentarza

Fenomen - Nguette razem z Savanierem są obecnie naszymi najlepszymi strzelcami w lidze. Zdobyli już 6 goli. Będę miał ból głowy gdy Ghezzal wróci do pełni zdrowia. W końcu to on brylował na początku sezonu a Nguette był tylko rezerwowym.
________________________________

 

jaja panowie, jaja. Tuż przed pierwszym gwizdkiem zdałem sobie sprawę, że jest przedostatnia kolejka, a my do tej pory przegraliśmy tylko z Manchesterem United. Pojawiła się realna szansa, że po raz pierwszy w historii klubu wywalczymy awans do 1/8 Champions League. Jeszcze parę lat temu byłoby to niemożliwe. Zanim jednak to nastąpiło, musieliśmy rozegrać mecz z bardzo trudnym rywalem. Okazało się, że było łatwiej niż myślałem. Zenit jest chyba bez formy. Wyglądało to, jakby im nie zależało. Przecież awans do kolejnej fazy to ogromne pieniądze. Ja wiem, że ich sponsoruje Gazprom więc pieniędzy im nie brakuje, ale sądziłem że sportowo też będą chcieli się pokazać. Nie udało im się. Bardzo się cieszę, że zmieniłem obsadę napadu i dałem szansę Beauguelowi. To on dał nam trzy punkty i dodatkowe milion euro. Widać też, że Maksimovic chce odkupić winy za błąd z przedostatniego meczu ligowego. To jest bardzo szczęśliwy dzień w historii RKC Waalwijk.

Liga Mistrzów, Grupa B 25.11.2015
[2.] RKC Waalwijk 1:0 (1:0) Zenit Sankt-Petersburg [3.]
1:0 Beauguel [34']

MoM: Maksimovic (7.5)
Widzów: 10 075

 

Podsumowanie
Anderlecht Bruksela - Manchester United 1:1

Stan Klubowego konta: 22 749 668

Odnośnik do komentarza

kubakisiel - O ile nie zdecyduję się wystawić rezerwy :D . Musielibyśmy pokonać ich na Old Trafford. Za wcześnie na takie harce.
_____________________________

 

No i proszę, złapaliśmy wyborną formę, szczególnie w szeregach obronnych. W ostatnich sześciu meczach straciliśmy tylko 5 goli. Jak zwykle okazuje się, że kluczem do dobrych rezultatów oraz optymalnej formy, jest poprawienie gry defensywnej. Akpoguma wszedł do pierwszej jedenastki kosztem Leandro i spisuje się tam zadowalająco. Lecz prawdziwą odmianę po czerwonej kartce przechodzi Maksimovic. Następny do kolekcji występ powyżej 7. O klasie Bereszyńskiego nie muszę pisać. To gość, który rzadko kiedy schodzi poniżej tej noty i uważam go za najrówniej grającego zawodnika w klubie. Martwi tylko kontuzja Dijksa. Być może wypadnie aż na dwa miesiące.

Eredivisie 16. kolejka 29.11.2015
[4.] Feyenoord Rotterdam 0:1 (0:0) RKC Waalwijk [2.]
0:1 Beauguel [49']

MoM: Savanier (7.6)
Widzów: 38 997

 


Podsumowanie
Natomiast Ajax stracił formę! Przegrali drugi mecz z rzędu wobec czego tracimy do nich tylko punkt.

Odnośnik do komentarza

Passa trwa w najlepsze. Obecnie nikt nie jest w stanie nas zatrzymać w Eredivisie. Natomiast ja sam nie mam absolutnie prawa do narzekania na jakość i styl gry. Miłe dla oka jest śledzenie ich poczynań na boisku, człowiek nie musi się już tak denerwować na seryjnie tracone bramki. Z minusów to kolejne kontuzje. Tym razem na trzy tygodnie wypada Lopy. Obecny sezon jest zdecydowanie najgorszy pod tym względem. Niedawno zatrudniłem następnego fizjoterapeutę (18). Liczyłem, że coś to może zmienić in plus. Niestety tak nie jest. Będziemy musieli poczekać do stycznia, żeby móc zagrać pełnym składem.

Eredivisie 17. kolejka 05.12.2015
[14.] Willem II Tilburg 1:2 (1:2) RKC Waalwijk [2.]
0:1 Savanier [14']
0:2 Beauguel [45'+2]
1:2 Veldwijk [45'+4]

MoM: Savanier (7.6)
Widzów: 13 224

 

 

Odnośnik do komentarza

A to dopiero kuriozum. Jeszcze mi się nie zdarzyło w żadnej wersji FM, żeby mój zawodnik w tym samym meczu strzelił gola dla nas, samobójczego i został wybrany MoM (!!!!). Popłakać ze śmiechu się można. Wynik oczywiście do przewidzenia. Postanowiłem dać szansę grzejącym ławkę i nie było tak źle. Jeszcze ani razu Czerwone Diabły nie wygrały z nami większą różnicą bramek. Trzymamy fason z tak utytułowanym rywalem i porażka wcale nas nie martwi. Tym bardziej, że gdzieś w tle cały czas jest ogromny sukces, czyli awans do 1/8 LM. Przed sezonem nie do pomyślenia.

Liga Mistrzów, Grupa B 08.12.2015
[1.] Manchester United 3:1 (2:1) RKC Waalwijk [2.]
1:0 Mata [15']
1:1 Sno [23']
2:1 Sno [44'-sam]
3:1 Rooney [70']

MoM: Sno (7.6)
Widzów: 72 161

 


Podsumowanie
Zenit Sankt-Petersburg - Anderlecht Bruksela 3:2

znlrf8.png

Odnośnik do komentarza

W rzeczy samej: Beauguel spłaca kredyt zaufania, jaki ode mnie dostał. To nie jest łatwa decyzja dla trenera, żeby posadzić na ławce takiego piłkarza jak Le Tallec. Tym bardziej, że nie grał tragicznie. Sporo asystował, lecz decydujące są bramki a tych brakowało. Obecnie nie możemy na to narzekać. Ponownie zwyciężamy na wyjeździe w znakomitym stylu. Brakuje mi już słownictwa do pochwał dla Nguette. Muszę przyznać, że długo się zastanawiałem czy przedłużać mu wypożyczenie. Mimo świetnych atrybutów nie przekonały mnie jego występy rok temu. Szukałem innych ludzi na tę pozycję, ale można rzec, iż była posucha. Dobrze więc się stało, że Francuz został na dłużej. Mamy z niego dużo uciechy teraz i zobaczymy czy da się wygryźć ze składu, powracającemu do zdrowia Ghezzalowi.

Eredivisie 18. kolejka 12.12.2015
[13.] FC Utrecht 0:3 (0:1) RKC Waalwijk [2.]
0:1 Beauguel [1']
0:2 Nguette [47']
0:3 Nguette [49']

MoM: Nguette (9.1)
Widzów: 18 153

 


Podsumowanie
Ajax zremisował przez co po raz pierwszy w tym sezonie meldujemy się na pozycji lidera! A za tydzień starcie z PSV.

Odnośnik do komentarza

Derby regionu zawsze są zacięte, nikt nie odpuszcza, wszyscy walczą o każdy centymentr boiska. Pomocnicy nie funkcjonowali tak jak bym chciał, ale obrona spisała się na medal. Bardzo niespodziewanie Akpoguma wyrasta na drugiego obrońcę w klubie. Unika większych błędów, a czasem coś dla nas strzeli, jak dzisiaj. Nie będę narzekał, bo biorąc pod uwagę ogół, jesteśmy w wybornej formie. Nawet troszkę żałuję, że będzie teraz miesiąc przerwy. Ale z drugiej strony w końcu wrócą do zdrowia podstawowi gracze.

Eredivisie, 19. kolejka 19.12.2015
[1.] RKC Waalwijk 1:0 (0:0) PSV Eindhoven [3.]
1:0 Akpoguma [56']

MoM: Akpoguma (7.3)
Widzów: 7500

 

Podsumowanie
Los nie był dla nas łaskawy. W 1/8 finału Champions League zmierzymy się z FC Barceloną.

Odnośnik do komentarza

Długo się rozgrzewaliśmy, zanim weszliśmy na najwyższe obroty. Jak zwykle z okazji meczów w pucharze kraju, dałem pograć zawodnikom, którzy nie mieszczą się w jedenastce i po raz kolejny nie mogę narzekać. Ze zmienników wypada pochwalić strzelców goli, również mój golkiper raz pokazał się z dobrej strony. Miałem już pewność, że Vidal nie będzie materiałem w przyszłości na pierwszego bramkarza w klubie, jednak widzę że zaczyna się dobrze rozwijać. Może jeszcze coś z niego wyjdzie. W następnej rundzie zagramy z Twente.


Puchar Holandii, 4.runda 23.12.2015
RKC Waalwijk 2:1 (0:0) SC Cambuur
1:0 Plumain [52']
1:1 Sliskovic [54']
2:1 Jenkins [73']

MoM: Nguette (8.0)
Widzów: 5526

 

 

Odnośnik do komentarza

Styczeń 2015

Transfery do klubu:
Juan Dominguez (25 lat, Hiszpan) za 1 500 000 euro z Elche - Nie możemy całej wiosny grać bez drugiego klasowego rozgrywającego. Wciąż pamiętamy złamanie nogi przez Dede, co spowodowało wyraźny spadek jakości środka pomocy. Dostałem od zarządu prawie 5 milionów euro na transfery i postanowiłem sprowadzić do klubu tego Hiszpana. Podoba mi się fakt, że od dwóch sezonów gra w hiszpańskiej Primiera Division. I to w podstawowym składzie. Oczywiście jego klub okupuje jedno z ostatnich miejsc w tabeli, dlatego nie ma on zbyt dobrych ocen za swoją grę. Sądzę, że przeskok z potwornie trudnej La Liga do Holandii dobrze mu zrobi i pozwoli pokazać pełnię umiejętności. Widzę go jako pomocnika w typie Stillica. Dobra technika, słabsza nieco szybkość, ale mocne atrybuty psychiczne. Uważam go za wzmocnienie i wkrótce okaże się, czy rzeczywiście takim jest.


Mecze towarzyskie:
RKC Waalwijk - RKC II Waalwijk 3:0 (Lopy, Dominguez, Le Tallec)
RKC Waalwijk - Boca Juniors 1:2 (Beauguel)
RKC Waalwijk - Vise 3:1 (Savanier x2, Le Tallec)

Odnośnik do komentarza

Ciężki sprawdzian czekał na nas po dłuższej przerwie. Bardzo ciekawiła mnie odpowiedź na pytanie, czy zachowaliśmy dobrą formę z końcówki zeszłego roku. Liczyłem, że tak będzie skoro wrócili kontuzjowani zawodnicy. Nie mógł tylko zagrać Sandomierski. Zastępujący go Vidal nie miał wiele pracy. Raz świetnie sparował strzał na poprzeczkę. Wyczekaliśmy ruchy gospodarza i później sami zaatakowaliśmy. W przerwie zmieniłem Beauguela na Le Talleca i ten odpłacił się golem po dośrodkowaniu Bereszyńskiego. Debiutujący Dominguez pokazał się z dobrej strony. Za występ zgarnął ocenę 7.0. Słynny rywal z Amsterdamu zremisował swój mecz i tak zyskujemy trzy punkty przewagi nad nimi, umacniając się na szczycie tabeli.

Eredivisie 20. kolejka 24.01.2016
[6.] Vitesse 0:1 (0:0) RKC Waalwijk [1.]
0:1 Le Tallec [47']

MoM: Bereszyński (7.5)
Widzów: 16 259

 


Podsumowanie
TABELA PO 20. KOLEJKACH

Odnośnik do komentarza

Zwycięzca ćwierćfinału zagra w 1/2 z Ajaxem Amsterdam, więc na pewno warto było powalczyć. Przy okazji rozgrywek o puchar kraju, jak mantrę będę powtarzał, że jest to pole do popisu dla rezerwowych. Rozgrywki w całości są przeznaczone dla nich. Ucieszyło mnie dojście do 1/4, chłopaki sobie pograli, nastrzelali bramek i nie mam żadnych oczekiwań na coś więcej. Dlatego przegrana mnie nie boli. Wykończyły nas stałe fragmenty. Dwa razy straciliśmy gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Słabo obrońcy kryją przeciwników. Za to cieszy mnie 'deklaracja' Ghezzala, że będzie walczył o podstawową jedenastkę. Zdrowej rywalizacji nigdy za wiele.

Puchar Holandii, ćwierćfinał 27.01.2016
Twente Enschede 3:1 (1:1) RKC Waalwijk
0:1 Ghezzal [27']
1:1 Hassan [33']
2:1 Gutierrez [79']
3:1 Corona [83']

MoM: Ghezzal (8.3)
Widzów: 28 442

 

 

Odnośnik do komentarza

Wspaniała postawa całej drużyny! Kapitalnie oglądało się nas w akcji. Uwielbiam spotkania, w których przez pełne 90 minut pokazujemy klasę, wyższość nad rywalem. Cały blok defensywny po profesorsku odciął ofensywnych graczy od sytuacji podbramkowych. Niech świadczy o tym fakt, że nawet autor gola samobójczego, Akpoguma, otrzymał notę powyżej 7. Ale zdecydowanie najlepiej wypadł Beauguel. Dwoma trafieniami wskoczył na pozycję najlepszego strzelca w klubie i praktycznie zacementował atak dla siebie. Muszę jeszcze ostrzec Nguette, że w jego wypadku nie będę czekał na lepszą grę. Ghezzal dziś go zmienił i wypadł znacznie lepiej. Pamiętam co ten pierwszy zrobił dla nas w pierwszej połowie sezonu, ale sentymentów nie będzie.

Eredivisie 21. kolejka 30.01.2016
[8.] sc Heerenveen 1:3 (1:2) RKC Waalwijk [1.]
0:1 Beauguel [18']
0:2 Beauguel [29']
1:2 Akpoguma [31'-sam]
1:3 Holzhauser [89']

MoM: Beauguel (8.8)
Widzów: 21 486

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...