Skocz do zawartości

W opozycji do biedy


ugh

Rekomendowane odpowiedzi

Za zajęcie drugiego miejsca dostałem po sezonie 7,7 mln euro. Śmieszne jest to, że jeszcze przed otrzymaniem tej kasy zarząd ustalił budżety i mam 0 na transfery i 86 000 na kontrakty (mniej niż w tym sezonie). Ale powinno się to jeszcze zmienić. Będę męczył zarząd o fundusze.

Odnośnik do komentarza

Sezon 2014/2015


Cel gry: zgromadzić na koncie klubowym miliard euro (dla tych, którzy lubią cyferki: 1 000 000 000). Jednocześnie klub musi pochwalić się sprzedaniem zawodników o łącznej wartości 500 000 000 euro (pół miliarda euro).

Budżet płacowy: 96 310 euro
Budżet transferowy: 205 000 euro


Transfery do klubu:
Damien Le Tallec (24 lata, Francuz) za darmo z FK Howerla-Zakarpacie - Pierwszy zawodnik, z którym podpisałem kontrakt jeszcze w styczniu. Dograł sezon na Ukrainie (29 meczów, 12 goli) i po jego zakończeniu przyszedł do nas. Potrzebowałem klasowego napastnika i myślę, że spełnia on tę rolę. Atrybuty ma nieco lepsze niż Beauguel, ale obaj będą dostawać tyle samo szans, o ile któryś nie będzie znacząco odstawał in minus.

Téji Savanier (22 lata, Francuz) za darmo z AC Avignon - również z nim podpisałem kontrakt jeszcze w styczniu. Wiedziałem, że z klubu odejdzie de Ridder, więc szukałem odpowiedniego skrzydłowego. Mam trochę obaw czy poradzi sobie od początku, atrybuty ma w zasadzie niezłe, do tego zaliczył udany sezon w Ligue 2. Jeśli będą problemy to jeszcze mam trochę kasy na innego grajka, ale liczę, że skoro mam dwóch Francuzów w ataku, to znajdą wspólny język z Francuzem w pomocy.

Andy Kellett (20 lat, Anglik) wypożyczony z Bolton Wanderes - to zawsze ryzykowne, gdy ściąga się młodych ludzi na pozycje defensywne. Ale ten młodziak zaliczył udany sezon na zapleczu Premiership (16 występów, ogólna nota 6.94). W dodatku będzie on tylko zmiennikiem dla Amieux. Meczów w tym sezonie będzie do rozegrania więcej i pewnie dostanie swoje szanse. Ja wierzę, że sobie poradzi.

Marc Vidal (23 lata, Francuz) wolny transfer - w sytuacji, gdy moim podstawowym golkiperem jest wypożyczony z innego klubu Bond (udało się przedłużyć wypożyczenie), potrzebowałem godnego zastępcy. Vidal może nie posiada wysokich atrybutów, ale ma to coś, co sprawia że skauci oceniają go wysoko. Co więcej, oprócz nas zainteresowany był nim Olympique Marsylia, lecz ostatecznie nie złożyli oferty. 23-latek wybrał więc nas.

Kevin Akpoguma (19 lat, Niemiec) wypożyczony z Hoffenheim - środek obrony to najbardziej newralgiczna pozycja w klubie. Nasz najlepszy stoper z poprzedniego sezonu, Ivens, wrócił do klubu (potem z niego odszedł. Chciałem go pozyskać, ale oczekiwał za dużo kasy jak na moje możliwości) i trzeba było go kimś godnie zastąpić. Wybór padł na Niemca, którego Hoffenheim kupiło rok temu za milion euro z Karlsruhe. Nie ma co kombinować: Akpoguma dostanie pierwszy skład.

Raphael Holzhauser (21 lat, Austriak) wypożyczony z Stuttgart - uważam, że to bardzo dobry ruch z mojej strony, by ściągnąć na rok tego niezwykle utalentowanego zawodnika. Możecie wierzyć lub nie, ale pomimo tak młodego wieku Holzhauser ma na swoim koncie już 50 występów w Bundeslidze. W poprzednim reprezentował barwy Augsburga, ale nie można powiedzieć, że był wiodącą postacią. Myślę, że liga holenderska to jest coś dla niego. Będzie błyszczał a stadion zapełniał się dla jego zagrań.

Dede (20 lat, Brazylijczyk) wypożyczony z Botafogo - kolejny niezły talent na środek pomocy. Poprzedni sezon spędził w Portugalii, reprezentując barwy Bragi. Zagrał jednak tylko w sześciu kolejkach i zebrał łączną notę 6.88. Fajnie, że może grać również jako defensywny pomocnik. Zacznie na ławce, ale będę miał rękę na pulsie.

Marcin Komorowski (30 lat, Polak) wolny transfer - rynek środkowych obrońców przeszukałem wzdłuż i wszerz ale nie udało mi się znaleźć graczy klasy Komorowskiego. Ja osobiście mam z nim dobre wspomnienia. To jeden z tych zawodników, których wypromował właściwie jeden mecz. Pamiętam jak dziś, gdy w sierpniu 2008 wybrałem się na mecz w moim rodzinnym mieście: Polonia Bytom podejmowała Lechię Gdańsk i Marcin postanowił skraść wszystkim show, zdobywając hat-tricka. A potem to już wiadomo - transfer do Legii, promocja i przejścia do ligi rosyjskiej, reprezentacja Polski itd. itd. To wszystko sprawiło, że postanowiłem dać mu szansę, niech wróci do formy, może nawet do kadry narodowej, zobaczymy.


Transfery z klubu:
Jan Seda - wolny transfer
Daniël de Ridder - za darmo do Maccabi Tel Awiw
Mickaël Tavares - za darmo do FC Chamonis
Peter Jungschläger - wolny transfer
Jurjan Wouda - wolny transfer
Aleksandar Radosavljevic - wolny transfer
Jos Peltzer - wolny transfer
Mart Lieder - wolny transfer

Edytowane przez MaKK
Wielkość czcionki
Odnośnik do komentarza

Transfery do klubu:
Opa Nguette (20 lat, Francuz) wypożyczony z Valenciennes FC


Kadra na sezon 2014/2015

Bramkarze:
Marc Vidal (23 lata, Francuz)
Jonathan Bond (21 lat, Anglik)

Obrońcy:
Frank van Mosselveld (30 lat, Holender)
Kenny Van Hoevelen (31 lat, Belg)
Michael Lamey (34 lata, Holender)
Kevin Akpoguma (19 lat, Niemiec)
Mitch Apau (24 lata, Holender)
Marcin Komorowski (30 lat, Polak)
Rémy Amieux (27 lat, Francuz)
Andy Kellett (20 lat, Anglik)

Pomocnicy:
Evander Sno (27 lat, Holender)
Dede (20 lat, Brazylijczyk)
Kenny Anderson (22 lata, Szkot)
Robert Barber (31 lat, Holender)
Raphael Holzhauser (21 lat, Austriak)
Sander Duits (30 lat, Holender)
Téji Savanier (22 lata, Francuz)
Kanga Akale (33 lata, Wybrzeże Kości Słoniowej)
Gonzalo Pineda (31 lat, Meksykanin)
Opa Nguette (20 lat, Francuz)

Napastnicy:
Jean-David Beauguel (22 lata, Francuz)
Damien Le Tallec (24 lata, Francuz)


Mecze towarzyskie:
RKC Waalwijk - Hertha BSC 1:1 (Akale)
RKC Waalwijk - Woluwe-Zaventem 3:0 (Beauguel, Najah, Schet)
RKC Waalwijk - Teplice 1:0 (Bertrams)

Edytowane przez MaKK
Wielkość czcionki
Odnośnik do komentarza

Tak się złożyło, że drużyna Ajaxu wywalczyła zarówno mistrzostwo, jak i puchar kraju. Wobec tego, że zajęliśmy drugie miejsce w poprzednim sezonie, zagramy o Superpuchar Holandii. Fajna, miła odmiana od sparingów. Ciężko mi powiedzieć na co stać moją drużynę, aż pięciu nowych zawodników znalazło się w składzie na dzisiejszy pojedynek. Zaczęło się obiecująco. Dwójkowa akcja Duits - Akale już w drugiej minucie dała nam prowadzenie. Nie cieszyliśmy się zbyt długo, gdyż gospodarze wyrównali w 10. minucie. W tym momencie nie sądziłem, że spotkanie potoczy się tak jak na załączonym obrazku. Do przerwy zdążyliśmy trafić do siatki aż 3 razy, genialny jak zwykle okazał się Akale. Po przerwie ustawiłem chłopaków defensywniej i ostatecznie wygraliśmy swoje pierwsze trofeum w bardzo ładnym stylu.

Superpuchar Holandii, 26.07.2014
Ajax Amsterdam 2:4 (1:4) RKC Waalwijk
0:1 Akale [2’]
1:1 Vermouth [10']
1:2 Amieux [18']
1:3 Akale [28']
1:4 Pineda [45+2-k]
2:4 Vermouth [63']

MoM: Akale (8.9)
Widzów: 52 960

 


Podsumowanie
Zapomniałem napisać, że odbyło się losowanie 3. rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów. Nie byliśmy rozstawieni, a naszym rywalem będzie Dynamo Kijów. Pierwszy mecz już za 4 dni

Odnośnik do komentarza

Naprawdę nie sądziłem, że już w drugim sezonie będę walczył o udział w fazie grupowej Champions League. Pierwszy rywal bardzo ciężki, mimo że na boisku nie było tego widać. Co więcej, to my powinniśmy coś strzelić, ale golkiper Ukraińców bronił bardzo dzielnie, za co otrzymał tytuł Man of the Match. Wynik uważam za dobry. Kijowianie nie zdobyli bramki na wyjeździe i to stawia nas w niezłej sytuacji przed rewanżem. Jeżeli chłopaki się nie spalą w szatni i wyjdą na murawę w pełni skoncentrowani, to jest szansa na przeskoczenie ich i awans do baraży. Zanim się o tym przekonamy, rozegramy pierwszą kolejkę w lidze.

Puchar Mistrzów, 3. runda 30.07.2014
RKC Waalwijk 0:0 Dynamo Kijów

MoM: Koval (7.5)
Widzów: 6911

 


Podsumowanie:
Stan konta klubowego: 5 979 040 euro

Odnośnik do komentarza

Już na inaugurację nowego sezonu ligowego moje nowe nabytki potwierdziły, że będą stanowić o sile zespołu. Ale bardziej niż strzelców wypada pochwalić asystenta w osobie Apau. Muszę przyznać, że prawa strona obrony to najsłabiej obsadzona pozycja w klubie. Długo zastanawiałem się czy zostawić na niej Lamey'a czy zdecydować się wpuścić będącego dotychczas rezerwowym Apau. Górę wzięła młodość i tak 24-letni wychowanek Ajaxu biega w wyjściowej jedenastce. A poza tym, że biega i broni dostępu do bramki, to jeszcze zalicza dwie asysty w starciu z Utrechtem. Niezły początek, oby tak dalej.

Eredivisie1. kolejka 02.08.2014
[-.] FC Utrecht 1:2 (0:1) RKC Waalwijk [-.]
0:1 Savanier [5']
0:2 Le Tallec [53']
1:2 Toornstra [63']

MoM: Apau (8.5)
Widzów: 18 151

 

 

Odnośnik do komentarza

Po ciuchutku liczyłem, że skoro rywal nie strzelił gola u nas, to szanse na awans podniosą się z 30-70 na 50-50. Zaczęło się obiecująco: gol ze stałego fragmentu gry, rok temu bardzo rzadka sytuacja. Nie miałem klasowych obrońców, którzy strzelaliby dla klubu bramki po rzutach rożnych. Teraz może być inaczej. Akpoguma wykorzystał dośrodkowanie Duitsa z kornera i objęliśmy prowadzenie. Udało się je utrzymać tylko przez 20 minut. Sądziłem, że po wyrównującym golu Ukraińcy odpalą swoje rakiety ale nic takiego nie miało miejsca. Dowieźliśmy zwycięski remis i awansujemy do baraży. Już wiadomo, że zagramy co najmniej w lidze europejskiej.

Puchar Mistrzów, 3. runda-rewanż 06.08.2014
Dynamo Kijów 1:1 (1:1) RKC Waalwijk
0:1 Akpoguma [10']
1:1 Gusev [30']

MoM: Duits (7.6)
Widzów: 29 143

 


Podsumowanie
W barażach zagramy z kimś z pary Omonia Nikozja - Rubin Kazań. Prawdopodobnie będą to Rosjanie, którzy wygrali w pierwszym meczu na wyjeździe, 2:0.

Odnośnik do komentarza

Wobec nawału spotkań, postanowiłem dać odpocząć kilku zawodnikom. Liga oczywiście jest ważna, ale w drugiej połowie sierpnia zagramy decydujący dwumecz w Champions League. Poza tym w następnej kolejce Eredivisie jedziemy do Amsterdamu i chcę mieć wtedy pełny skład. Braki było oczywiście dzisiaj widać, lecz i tak powinniśmy to wygrać. Pewnie by tak było, gdyby bramkarz Zwolle nie postanowił mieć dnia konia. Ale miał, bronił wszystko co leciało w jego stronę i został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu. Szkoda, że tylko remis, choć ważniejszy jest fakt, iż nikt nie doznał kontuzji.

Eredivisie 2. kolejka 10.08.2014
[6.] RKC Waalwijk 1:1 (1:0) PEC Zwolle [10.]
1:0 Beauguel [16']
1:1 Darri [66']

MoM: Boer (7.9)
Widzów: 4883

 

 

Odnośnik do komentarza

Niestety nie mieliśmy absolutnie nic do powiedzenia na boisku Ajaxu. Szkoda, że przytrafia się to trzy dni przed arcyważnym meczem z Rubinem Kazań. Nie wyszliśmy na murawę skoncentrowani, co spowodowało, że już po 12. minutach przegrywaliśmy 0:2. Wielka brawa dla Duarte, zaliczającego dziś trzy asysty. W moim zespole najsłabiej wypadła prawa strona: Apau oraz Savanier otrzymali notę 6.1, obu ściągnąłem w drugiej połowie. Ale tego dnia nie stać nas było nawet na bramkę honorową. Wobec takiego wyniku spadamy na 9. pozycję w tabeli. Teraz czas na europuchary!

Eredivisie 3. kolejka 16.08.2014
[7.] Ajax Amsterdam 3:0 (3:0) RKC Waalwijk [4.]
1:0 de Jong [7']
2:0 Klassen [12']
3:0 de Jong [39']

MoM: Duarte [9.0]
Widzów: 43 258

 

 

Odnośnik do komentarza

Są takie spotkania, które wymykają się ludzkiej logice. Nawet nie chodzi o wynik, bo pokonanie na wyjeździe drużynę klasy Rubina jest możliwe. Natomiast niemożliwi są strzelcy obu bramek. Zarówno Braber jak i Anderson to żelaźni rezerwowi, którzy rzadko mieli dostawać szansę na grę. Teraz może się to zmienić. Wielką pracę przy tych dwóch trafieniach wykonał Le Tallec. Nie asystował, ale to przez niego przechodziły obie akcje bramkowe. Stąd też nota 7. Ale miano MoM powędrowało do Komorowskiego, rozgrywającego genialne zawody w defensywie. Zresztą Akpoguma otrzymał taką samą notę za swój występ. Postawa bloku obronnego jest dowodem na moje ulubione stwierdzenie, które gdzieś kiedyś usłyszałem. "Atak sprzedaje bilety, obrona wygrywa mecze". Pod spodem mamy tego koronny dowód. Wykonaliśmy wielki krok w stronę fazy grupowej LM i musimy postawić kropkę nad i na własnym stadionie.

Puchar Mistrzów, baraż 19.08.2014
Rubin Kazań 0:2 (0:0) RKC Waalwijk
0:1 Braber [64']
0:2 Anderson [83']

MoM: Komorowski (7.6)
Widzów: 20 405

 

 

Odnośnik do komentarza

Niech wyniki w lidze nie będą dla was zaskoczeniem. Wobec możliwości awansu do fazy grupowej LM i zgarnięcia za to paru melonów euro, postanowiłem dać odpocząć najważniejszym piłkarzom. To oczywiście nie usprawiedliwia takich wyników. Drugi garnitur mam znacznie lepszy niż rok temu i stać ich na to, żeby ogrywać kluby pokroju Heerenveen. Nie zamierzam jednak załamywać rąk skoro jest to dopiero początek sezonu. Za tydzień będziemy wiedzieć więcej. Nawet w przypadku awansu do fazy grupowej LM priorytetem będzie liga. Obecnie zależy mi tylko na tych ośmiu milionach za samo pojawienie się w gronie najlepszych klubowych ekip w Europie. Gdy uda się osiągnąć ten cel to wracam do gry pierwszym składem w Eredivisie.

Eredivisie 4. kolejka 23.08.2014
[11.] RKC Waalwijk 0:2 (0:1) sc Heerenveen [4.]
0:1 Wildschut [31']
0:2 de Roon [71']

MoM: Wildschut (8.0)
Widzów: 5086

 

 

Odnośnik do komentarza

jaazoo - dzięki wielkie.
__________________________________

Pierwsza ważna informacja przed rewanżowym starciem jest taka, że spotkanie zostanie rozgerane w Tilburgu na boisku świeżo upieczonego beniaminka Eredivisie, Willem II. Nasz stadion niestety nie spełnia wymogów UEFA, więc w przypadku awansu to właśnie tu będziemy rozgrywać mecze. Ale to wszystko schodzi na drugi plan. Na pierwszy wysuwają się wydarzenia boiskowe. Pierwsza część nie przyniosła bramek, ale była bardzo ciekawa. Masa uderzeń, szczgólnie ze strony gości. Lecz było widać, że mój golkiper będzie dzisiaj bohaterem, nawet gdy puścił gola Eduardo, wierzyłem, że wybroni nam awans. A gdy jeszcze do roboty wzięli się pozostali to sukces okazał się murowany. Z ręką na sercu ogłaszam wszem i wobec, że nie podejrzewałem w najśmielszych snach, iż w drugim sezonie mojej przygody w Waalwijk znajdę się w gronie najlepszych europejskich drużyn. To ułatwi zdecydowanie dalszą rozgrywkę. Moje konto bankowe zaczyna wyglądać okazale i mam nadzieję, że zarząd część tej kasy mi udostępni bo to dopiero początek budowy najlepszej drużyny na świecie.

Puchar Mistrzów, baraż-rewanż 27.08.2014
RKC Waalwijk 2:1 (0:0) Rubin Kazań
0:1 Eduardo [57']
1:1 Eremenko [68']
2:1 Le Tallec [90'+2]

MoM: Bond (8.0)
Widzów: 14 500

 


Podsumowanie
Zostaliśmy wylosowani do grupy A i w niej zmierzymy się z Manchesterem United, Bayerem Leverkusen oraz Galatasaray Stambuł. Nie mam żadnych oczekiwań odnośnie wyjścia z grupy. Swoje już zrobiliśmy.

Stan klubowego konta: 14 460 183 euro

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...