Skocz do zawartości

W opozycji do biedy


ugh

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma się co dziwić, że zależało mi na przedłużeniu wypożyczenia ze Stuttgartu Austriaka, Holzhausera. Fantastyczny piłkarz, nie mający sobie równych w lidze. W środku boiska rządzi i dzieli, od czasu do czasu wpisze się na listę strzelców. Prawdziwy skarb. Reszta chłopaków też solidnie, choć to drugie spotkanie z rzędu, w którym strzelamy gola samobójczego. Inna sprawa, że Savanier po ośmiu minutach zrehabilitował się, podwyższając prowadzenie. Skończyły się szczęśliwe wygrane. Wszystko jest zaplanowane.

Eredivisie, 2. kolejka 06.08.2016
[6.] RKC Waalwijk 4:1 (2:1) Go Ahead Eagles [8.]
1:0 Ghezzal [3']
1:1 Savanier [20'-sam]
2:1 Savanier [28']
3:1 Holzhauser [47']
4:1 Beauguel [76']

MoM: Holzhauser (9.3)
Widzów: 7954

 

 

Odnośnik do komentarza

Byliśmy tak słabi w pierwszych 45. minutach, że autentycznie nie wierzyłem w jakiekolwiek punkty. Nie poznawałem ich dzisiaj. Wyglądało jakby w strojach z nazwiskami zawodników grali nasi kibice. Brak oporu obrońców, zapraszanie słabego przecież ligowca na własne pole karne. Większość drugiej połowy również nie zwiastowało zmiany rezultatu. Dopiero samobójcze trafienie obrońcy gospodarzy popchnęło grę nieco do przodu. Wprowadziłem Nguette za zmęczonego Ghezzala. Opłaciło się. Rezerwowy pomocnik dostał ładne podanie ze środka boiska i mierzonym strzałem pokonał bramkarza. Cudem wydarliśmy jeden punkt. Mam nadzieję, że to tylko wyskok i wszystko wróci do normy.

Eredivisie, 3. kolejka 10.08.2016
[8.] SC Cambuur 2:2 (2:0) RKC Waalwijk [3.]
1:0 Marengo [27']
2:0 van Geffen [31']
2:1 Wierik [78'-sam]
2:2 Nguette [87']

MoM: van Geffen (7.7)
Widzów: 9595

 

 

Odnośnik do komentarza

Szybko, efektownie i ekonomicznie. Co z tego, że AZ jest solidnym, ligowym wyjadaczem, który powinien kończyć sezon w pierwszej 5. Przy nas wyglądali jak amatorzy. Koncertowe zawody rozgrywał Savanier. 24-latek wykazuje najwyższą ze wszystkich formę na początku rozgrywek i pełni rolę lidera, popychającego resztę do przodu. Rzadko mi się zdarza chwalić napastnika jeżeli nie zdobywa bramki, ale Trubitsin zasługuje na słowa uznania. Dwa razy wykonał ostatnie podanie i walnie przyczynił się do tak wysokiego wyniku. Zapracował na notę 8.9. Po raz pierwszy widzę, żeby wszyscy obrońcy dostali notę powyżej ośmiu. No tak, zmiażdżyliśmy ekipę z Alkmaar to co się dziwić.

Eredivisie, 4. kolejka 14.08.2016
[2.] RKC Waalwijk 4:0 (2:0) AZ Alkmaar [12.]
1:0 Savanier [1']
2:0 Maksimovic [8']
3:0 Savanier [68']
4:0 Holzhauser [80']

MoM: Savanier (9.4)
Widzów: 8153

 

 

Odnośnik do komentarza

Kolejne wyjazdowe nieporozumienie. Gra w kratkę mnie nie interesuje. Nie możemy wysokich zwycięstw u siebie przeplatać z bezpłodnością na wyjazdach. Nie ma kogo chwalić, można tylko ganić. Bereszyński po podpisaniu nowego kontraktu, dającego mu aż o 10 tysięcy euro więcej tygodniowo, pokazuje spadek formy, jakby sama kasa mu wystarczyła. Po drugiej stronie Dijks jeszcze słabiej. Brawa dla Mateusza Klicha za bramkę. Polak zdecydował się 3 lata temu pozostać na stałe w Zwolle. Słabe sezony przeplatał z lepszymi. Póki co jest podstawowym graczem w środku boiska i chyba tak pozostanie.

Eredivisie, 5. kolejka 20.08.2016
[10.] PEC Zwolle 3:1 (2:0) RKC Waalwijk [2.]
1:0 Klich [13']
2:0 Drost [17']
3:0 Tano [56']
3:1 Nguette [88']

MoM: Drost (8.3)
Widzów: 11 341

 

 

Podsumowanie
TABELA PO 5. KOLEJKACH

Odnośnik do komentarza

Statystyki mówią wszystko. 19-letni Ukrainiec ukradł show wszystkim pozostałym. To dla takich ludzi przychodzi się na trybuny, wydaje pieniądze na bilety, t-shirty itd. Były obawy, że z racji wieku i nowego kraju, może mieć problem z przystosowaniem się. Nawet nie chciałem go od razu wrzucać na głęboką wodę, ale on się tego domaga swoją postawą. Bardzo dobrze się stało. Twente imponuje od pierwszej kolejki. To niewygodny przeciwnik, tak okazałe zwycięstwo powinno ich uspokoić. Niech wrócą do swojego miejsca w szeregu.

Eredivisie, 6. kolejka 27.08.2016
[3.] RKC Waalwijk 3:0 (2:0) Twente Enschede [2.]
1:0 Trubitsin [21']
2:0 Trubitsin [38']
3:0 Trubitsin [75']

MoM: Trubitsin (9.6)
Widzów: 7366

 


Podsumowanie
Odbyło się losowanie fazy grupowej Champions League. Los sobie z nas zadrwił. Zostaliśmy przydzieleni do grupy G wraz z FC Barceloną, Manchesterem City i Hannoverem. Pola do popisu to ja tu nie widzę.

Odnośnik do komentarza

Nie podoba mi się nasza gra wraz z nowym sezonem. Skoro już nawet Sandomierski robi babole, podając do przeciwnika w prostej sytuacji to ciężko jest mi być optymistą. Najgorszy jest fakt, iż dostajemy łupnie od ligowych średniaków, których zazwyczaj odprawialiśmy z kwitkiem. Myślę nad zmianami, może jeszcze nie w następnym spotkaniu, bo jedziemy na Camp Nou. Ale jeśli chodzi o ligę to niektórzy zawodnicy otrzymają mecz ostatniej szansy. Później będę rotował.

Eredivisie, 7. kolejka 11.09.2016
[10.] NEC Nijmegen 2:1 (2:0) RKC Waalwijk [2.]
1:0 van Buren [11']
2:0 Jantscher [41']
2:1 Nguette [49']

MoM: Jantscher (7.5)
Widzów: 12 204

 

 

Odnośnik do komentarza

To jeszcze nie jest ta drużyna ani moment, żeby wywozić z Camp Nou jakieś punkty. Rozegraliśmy całkiem dobry mecz, nie ustępowaliśmy Blaugranie i prowadziliśmy równorzędną walkę. Nie daliśmy sobie strzelić gola przez całą pierwszą połowę. Jest to głównie zasługa Dijksa, który po prostu zamknął prawe skrzydło gospodarzy. Nic dziwnego, że jego końcowa ocena to 7.3. Po zmianie stron zabrakło już trochę koncentracji, Messi umiejętnie zamienił się pozycją z Vollandem, wymienili kilka podań i Argentyńczyk zdobył prowadzenie. To nieco ich rozluźniło, co pozwoliło zaskoczyć szybką kontrą. Beauguel otrzymał śliczne podanie na dobieg od Ghezzala i pognał na bramkę, uzyskując wyrównanie. Niestety mój napastnik stłukł żebro i kilka dni nie będzie mógł grać. Ostatecznie przegraliśmy. Wstydzić się jednak nie możemy. Dobre zawody na inaugurację fazy grupowej.

Champions League, Grupa G 14.09.2016
FC Barcelona 2:1 (0:0) RKC Waalwijk
1:0 Messi [49']
1:1 Beauguel [56']
2:1 Volland [69']

MoM: Volland (7.9)
Widzów: 94 719

 

 

Odnośnik do komentarza

Nie ma ani chwili wytchnienia. Trzy dni po starciu z Barceloną mierzymy się z ubiegłorocznym beniaminkiem Eredivisie. Pamiętamy porażkę sprzed roku i zależy nam na rewanżu. Kolejna strata punktów mogłaby nas wykluczyć z walki o obronę tytułu. Ajax spisuje się póki co rewelacyjnie i po siedmiu meczach ma komplet punktów. Przewagi nie powiększą bo wygraliśmy. Szło nam jak krew z nosa, mało sytuacji sobie tworzyliśmy. W dodatku lekkich kontuzji doznali Savanier (7-10 dni) oraz Bereszyński (3-4 tygodnie). Kibice mają prawo narzekać na wyraźny spadek widowiskowości spotkań z naszym udziałem. Ostatecznie zadecydowała lepsza skuteczność i pewny w bramce Sandomierski. Łapiemy trzy punkty, lecz formy dalej nie ma.

Eredivisie, 8. kolejka 17.09.2016
[4.] RKC Waalwijk 1:0 (1:0) Sparta Rotterdam [11.]
1:0 Trubitsin [45'+2]

MoM: Bereszyński (7.9)
Widzów: 7660

 

 

Odnośnik do komentarza

Następna niezła nazwa holenderskiego klubu. Ładnie jarać ganje musieli niektórzy założyciele drużyn piłkarskich. Chociaż jeśli został zawiązany w 1887 roku to mogli faktycznie maczać w tym palce Anglicy. W nazwie chcą, żeby było szybko, lecz nam nigdzie się nie spieszyło. To przerażające, że statystyka posiadania piłki po 90. minutach była 55%-45% na korzyść gości. Gdy objęli prowadzenie w 68. minucie, byłem przekonany że nas pokonają.Byłoby to niezwykle upokarzające. Brak formy jest jedną sprawą, ale przegrywać z amatorskim zespołem nie przystoi zawodowcom. Wzięliśmy się do roboty i awansowaliśmy do kolejnej rundy. Ja mam duży niesmak i boję się kolejnych pojedynków.

Puchar Holandii, 2.runda 21.09.2016
RKC Waalwijk 2:1 (0:0) Be Quick 1887
0:1 Abubakar [68']
1:1 Pineda [73'-k]
2:1 Apau [90'+2]

MoM: Apau (7.4)
Widzów: 5372

 

Podsumowanie
Zakończono rozbudowę bazy treningowej i obiektów młodzieżowych. Są świetne.

Odnośnik do komentarza

Niepokoi mnie fakt, iż za każdym razem jako pierwsi tracimy bramkę. Nie ważne czy gramy przeciwko Barcelonie, czy amatorom z Holandii. Szwankuje koncentracja u obrońców i musimy potem gonić wynik. Dzisiaj udało się dogonić dzięki niesamowitej dyspozycji skrzydłowych. Obaj zaliczyli po dwa trafienia, Gorre dodatkowo asystował, dlatego został słusznie wybrany MoM. Przepowiedziałem, że będzie graczem chimerycznym. Do tej pory nie pokazał nic, a gdy już to zrobił, to niezwykle efektownie. Cieszy mnie wysoki wynik. Może to będzie impuls dla kolegów z zespołu. Musimy zacząć zdobywać punkty na wyjazdach. Ajax wygrał w Rotterdamie z Feyenoordem i mają komplet ośmiu zwycięstw. Odskoczyli wyraźnie reszcie stawki.

Eredivisie, 9. kolejka 24.09.2016
[2.] RKC Waalwijk 4:1 (2:1) ADO Den Haag [15.]
0:1 Gouriye [18']
1:1 Gorre [23']
2:1 Nguette [28']
3:1 Nguette [58']
4:1 Gorre [61']

MoM: Gorre (9.4)
Widzów: 7641

 

Odnośnik do komentarza

Zapomniałem napisać, że goście w pierwszej kolejce zremisowali bezbramkowo u siebie z Manchesterem City. Dodatkowo w Bundeslidze zajmują obecnie 2. pozycję, więc to ich należy uznać za faworyta wtorkowego spotkania. Zgodnie z przewidywaniami, Hannover osobą Sobiecha objął prowadzenie już w drugiej minucie. Jak zwykle zaspała defensywa. Całe szczęście szybko wyrównaliśmy. Bardzo dobra akcja w stylu Barcelony, gdzie zawodnicy mnóstwo razy podawali sobie piłkę, zbliżając się sukcesywnie pod pole karne. Potem było jeszcze lepiej, otrzymaliśmy rzut karny, na gola zamieniony przez Holzhausera. Jakby tego było mało to od 62. minuty mieliśmy jednego piłkarza więcej po brutalnym faulu w środku pola i czerwonej kartce. Dlatego strasznie poddenerwowała mnie utrata prowadzenia kilkanaście minut przed końcem. Szkoda, bo wydarzenia wskazywały nas jako zwycięzców. Rozważam wystawianie rezerw w Lidze Mistrzów. Pokonanie niemieckiej ekipy to był warunek konieczny, żeby myśleć o trzecim miejscu.

Champions League, Grupa G 27.09.2016
[4.] RKC Waalwijk 2:2 (2:1) Hannover 96 [3.]
0:1 Sobiech [2']
1:1 Trubitsin [16']
2:1 Holzhauser [45'+1]
2:2 Hoffmann [79']

MoM: Trubitsin (8.2)
Widzów: 13 759

 

Podsumowanie
Manchester City - FC Barcelona 1:1

Odnośnik do komentarza

Los chciał, żebyśmy tuż po jednym ważnym spotkaniu rozegrali kolejne. Nie ma co ściemniać: przegrana praktycznie skreśli nasze szanse na mistrzostwo. Mało prawdopodobne, by drużyna z Amsterdamu powtórzyła swój błąd sprzed roku, gdy po świetnym początku zaliczyli tragiczną serię, która wywindowała nas w górę tabeli. Tym razem jest inaczej, gorzej, trudniej. Wszystko przez to, że zostaliśmy pokonani, po niezłej grze, przyznaję. Pomimo wyraźnej dominacji gospodarzy w posiadaniu piłki (63%-37%) w innych aspektach dotrzymywaliśmy kroku. Gdyby pomocnicy pokazali się z lepszej strony, mogliśmy coś ugrać. A tak wracamy do domu z niczym. Do wicemistrzów kraju tracimy już 8 punktów. W dodatku mamy rozegrany jeden mecz więcej. To już chyba nie do odrobienia.

Eredivisie, 10. kolejka 02.10.2016
[1.] Ajax Amsterdam 1:0 (1:0) RKC Waalwijk [2.]
1:0 van den Hoorn [8']

MoM: Bazoer (7.6)
Widzów: 50 741

 


Podsumowanie
TABELA PO 10. KOLEJKACH

Stan klubowego konta: 18 957 001 euro

Odnośnik do komentarza

kubakisiel - ale musiałbym zacząć lepiej grać, a na to się nie zanosi.
_________________________

Denoni stwierdził, że źle się czuje w Holandii, więc postanowiłem wysłać go na urlop. Widać po nim, że pokazuje szczytu swoich umiejętności. Zagrał niemal w każdym meczu ligowym i ani razu nie pokazał się czy to asystą, czy skutecznym wykończeniem akcji. Mam w obwodzie Domingueza, chętnie z niego skorzystam. Hiszpan wyglądał dziś nieźle, był widoczny, nie unikał gry. Nie wystarczyło to jednak do zgarnięcia pełnej puli. Zabrakło pięciu minut. Wciąż pozostajemy w fizycznym i mentalnym dołku. Do ostatniej chwili będę się zastanawiał, czy wystawić pierwszy skład na Manchester City za kilka dni.

Eredivisie, 11. kolejka 15.10.2016
[12.] FC Groningen 1:1 (0:0) RKC Waalwijk [3.]
0:1 Trubitsin [77']
1:1 Plet [85']

MoM: Marcos (7.9)
Widzów: 22 225

 

 

Odnośnik do komentarza

Po co męczyć podstawowych piłkarzy, skoro szanse na ugranie czegokolwiek w Manchesterze są praktycznie zerowe. Nie z tą formą, wolę poczekać. Wobec rezygnacji z najlepszych, wynik nie może dziwić. I tak jest lepszy niż zakładałem. Strasznie irytuje mnie brak koncentracji obrońców. Tym razem padło na wypożyczonego Sarra. Młody Senegalczyk nie upilnował w polu karnym Kompany'ego, który trafił do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w 53. sekundzie. Przez niemal cały mecz dobrze odrzucaliśmy ich od pola karnego. Zaskakująco skutecznie broniliśmy dostępu do bramki. W ostatniej minucie na noszach został zniesiony Apau (3 tygodnie pauzy). Wykorzystałem już limit zmian i gospodarze nie mogli z tego nie skorzystać. Wygrali pewnie, choć niewysoko. Zobaczymy co da nam odpoczynek najważniejszych ogniw drużyny. Mam nadzieję, że będzie lepiej w lidze.

Champions League, Grupa G 18.10.2016
[2.] Manchester City 2:0 (1:0) RKC Waalwijk [4.]
1:0 Kompany [1']
2:0 Griezmann [90']

MoM: Kompany (8.3)
Widzów: 45 313

 


Podsumowanie
Hannover 96 - FC Barcelona 0:1

Odnośnik do komentarza

Zadziwiająca jest proporcja między starciami na własnym boisku, a tymi na wyjeździe. Odpoczynek w Champions League był prawdopodobnie dobrym pomysłem. Drużyna wypoczęta, z chęciami i pomysłem na grę. Szybko rozprawiliśmy się z przeciwnikiem. Nie zgadzam się tylko co do wyboru MoM. Moim zdaniem Trubitsin powinien zgarnąć nagrodę. Poza dwoma trafieniami, asystował przy pierwszym golu Savaniera. Ukrainiec jest jedynym nowym nabytkiem, który nie zawodzi. Nic dziwnego patrząc na jego atrybuty, stale rozwijające się. To były bramki numer 6 i 7 w obecnym sezonie. Widzę go jako pierwszego gościa w RKC, którego wartość przekroczy 10 mln euro. Kiedyś będzie z niego świetna kasa. No dobra, wygraliśmy w dobrym stylu, teraz czas na puchar kraju. Być może w końcu złapiemy dobrą formę.

Eredivisie, 12. kolejka 23.10.2016
[4.] RKC Waalwijk 4:0 (3:0) Vitesse [9.]
1:0 Trubitsin [15']
2:0 Trubitsin [30']
3:0 Savanier [42']
4:0 Savanier [90'+2]

MoM: Savanier (9.2)
Widzów: 8108

 

 

Odnośnik do komentarza

Ajax Amsterdam prawdopodobnie chce się skupić wyłącznie na lidze w tym roku. Do Champions League nie awansowali, z pucharu krajowego też postanowili odpaść. To musiała być ich decyzja a nie klubu amatorskiego De Treffers, który pokonał ich po rzutach karnych. To zła wiadomość dla nas, bo występując tylko w Eredivisie mają szansę zachować formę i uniknąć niepotrzebnych kontuzji. My pozostajemy w pucharze. Wbrew wynikowi łatwo nie było. Po 90. minutach mieliśmy remis. Ale wpuściłem Savaniera i ten pozamiatał wszystkich. Pierwszy raz zdarza mi się w FM, że mój zawodnik zdobywa hat-tricka w dogrywce. Mimo wszystko pokazaliśmy siłę grając drugim garniturem. Czyżby powrót do optymalnej dyspozycji?

Puchar Holandii, 3.runda 27.10.2016
RKC Waalwijk 4:1 dogr. (0:0, 1:1) Sparta Rotterdam
0:1 Rodriguez [57']
1:1 Akpoguma [86']
2:1 Savanier [102']
3:1 Savanier [104']
4:1 Savanier [110']

MoM: Savanier (9.6)
Widzów: 6008

 

 

Podsumowanie
W 4. rundzie zmierzymy się z VVV

Odnośnik do komentarza

Nie mogłem wystawić w składzie Lopy'ego, gdyż defensywny pomocnik pauzuje za żółte kartki. Zastępujący go Pineda spisał się bez zarzutu. Meksykanin mimo dojrzałego wieku wciąż potrafi prezentować wysoki poziom. Inni też go trzymali. Pierwsza połowa była kosmiczna!! Padło w niej sześć bramek, dwa zwroty akcji i dużo pozytywnego futbolu, miłego dla oczu kibiców. Dziwię się tylko, dlaczego Trubitsin otrzymał zaledwie 7.2 za swój występ. Gol + asysta zasługują na znacznie więcej. Tak czy inaczej jest to trzecie spotkanie z rzędu, w którym cztery razy trafiamy do siatki. Wyraźna poprawa skuteczności ma niebagatelne znaczenie. Niech jeszcze obrońcy się dostosują i będzie git.

Eredivisie, 13. kolejka 30.10.2016
[4.] RKC Waalwijk 4:2 (4:2) sc Heerenveen [9.]
1:0 Nguette [12']
2:0 Trubitsin [26']
3:0 Pineda [31'-k]
3:1 Uth [33']
3:2 Boymans [38']
4:2 Savanier [45'+1]

MoM: Savanier (8.6)
Widzów: 7454

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...