Skocz do zawartości

The Special One - Wyndrowicz


z0nk

Rekomendowane odpowiedzi

Swoją drogą nie wspomniałem o celach na ten sezon i o oczekiwaniach zarządu.

W lidze zarząd oczekuje utrzymania czyli minimalnie 14 pozycji. Ja sam podobnie, obieram za cel pozycję w przedziale 8-14.

W Pucharze Polski jak zwykle oczekuje się ode mnie 2 rundy i taki jest też mój cel. Te rozgrywki nadal mają niski priorytet.

 

 

Pierwszych punktów nie udaje się zdobyć też w drugiej kolejce. Przegrywamy u siebie z Górnikiem Łęczna, który jak pamiętamy zajął za nami drugie miejsce w lidze. Solidne wzmocnienia jednak sprawiły, że jest to znacznie mocniejsza drużyna niż jeszcze 2 miesiące temu.

W meczu nie mogli zagrać: - - -

05.08.2018, Stadion Miejski, Swarzędz: 481 widzów

I Liga [2/34]

[18] Unia Swarzędz 1-3 Górnik Łęczna [3]

16' M.Szczepaniak 0-1

33' R.Tunkiewicz 0-2

57' P.Białek 1-2

68' T.Floryszczak 1-3

 

Unia: A.Winiecki - P.Warykasz; D.Wadas ż.k.; A.Jasitczak (45' K.Zaniewski); P.Nalepa - S.Strzelczyk; K.Danielik ż.k.; R.Lubowski (68' M.Zbierski); Z.Pankowski (45' J.Peterka); A.Malecki - P.Białek

MVP: Mateusz Szczepaniak (ST, Górnik) - 8.0, 1 gol, 1 asysta

 

 

 

Pierwszy punkt zdobywamy w meczu z liderującą po 2 kolejkach Olimpią Zambrów. Podejrzewam, że dowieźlibyśmy zwycięstwo do końca, ale w 78 po brutalnym faulu na moim zawodniku musieliśmy grać w 10tkę. Co ciekawe sędzia tylko upomniał słownie winowajcę. Kaszubowski zdobywa pierwsze bramki w klubie i od razu niezwykle efektowne i wręcz bezcenne. Jeżeli będzie grać podobnie w kolejnych meczach kibice szybko zapomną o Nawrockim.

Bartosz Kaszubowski trafił też do 11 tygodnia, jako pierwszy z moich zawodników.

 

W meczu nie mogli zagrać: - - -

 

08.08.2018, Stadion Miejski, Zambrów: 429 widzów

I Liga [3/34]

[1] Olimpia Zambrów 3-3 Unia Swarzędz [18]

26' B.Kaszubowski 0-1

30' Y.Shpikula 1-1

41' J.Peterka 1-2

45' M.Fredyk 2-2

60' B.Kaszubowski 2-3

83' Y.Shpikula 3-3

 

Unia: A.Winiecki - D.Dąbrowski; K.Zaniewski ż.k. (55' D.Wadas); A.Jasitczak; M.Paluba ż.k. (72' P.Warykasz) - Z.Pankowski; R.Lubowski (58' M.Zbierski 78' ktz); H.Kołodziejczyk ż.k.; J.Peterka ż.k.; P.Koralewski ż.k. - B.Kaszubowski

MVP: Yaroslav Shpikula (ST, Olimpia) - 8.8, 2 gole

 

 

 

W rewanżowym meczu 3 rundy kwalifikacyjnej Legia wygrywa z wicemistrzem Izraela ponownie 1-0. W barażu zagrają z FC Kobenhavn.

Odnośnik do komentarza

Naszym kolejnym rywalem w Pucharze Polski była Lechia Dzierżoniów. III ligowiec w poprzedniej rundzie wyeliminował I ligowy Stomil Olsztyn, więc nie mogliśmy być w 100% pewni awansu.

Mimo ryzyka odpadnięcia wystawiłem w pełni rezerwowy skład. To sprawiło, że nasze posiadanie wynosiło zaledwie 49% pod koniec meczu. Na szczęście poza tym nasza gra była poprawna i spokojnie zwyciężamy awansując do 3 rundy!

W meczu nie mogli zagrać: - - -

12.08.2018, stadion im. Jerzego Michałowicza, Dzierżoniów: 281 widzów

Puchar Polski, 2. runda

Lechia Dzierżoniów 1-3 Unia Swarzędz

20' P.Białek 0-1

43' P.Białek (kar.) 0-2

68' A.Dima 0-3

81' J.Bzdega 1-3

90+1' B.Fabianski cz.k. (Lechia)

 

Unia: W.Zebrowski - M.Koziel; D.Wadas (78' A.Jasitczak); P.Nalepa; P.Warykasz - Z.Pankowski (66' S.Strzelczyk); R.Lubowski; M.Zbierski ż.k.; J.Tittel; A.Malecki - P.BIałek (66' A.Dima)

MVP: Przemysław Białek (ST, Unia) - 8.6, 2 gole

 

 

 

W 3. rundzie, która zostanie rozegrana dopiero w październiku zagramy z rywalem z Ekstraklasy! Kolejarz Stróże, zespół który sezon temu awansował z I ligi na 2 miejscu. Teoretycznie będą więc szanse na awans. Teraz jednak wypadałoby w końcu wygrać coś w lidze.

Odnośnik do komentarza

"Trenerze trochę się niepokoję."

Prezes Matecki tymi słowami powitał mnie dzień po awansie do 3 rundy Pucharu Polski.

"Hmm? Czym dokładnie?"

"Doceniam awans do 3 rundy w Pucharze, ale na 5 spotkań, te 3 najważniejsze nam totalnie nie wyszły. Na pewno jesteśmy w stanie myśleć o utrzymaniu się bez wzmocnień?"

"Tak jak mówiłem, bez dodatkowego funduszu podbijamy sobie poziom trudności. Ale bez obaw. Szczęśliwie po zmianach w kadrze stać nas na jeszcze jednego zawodnika. Taniego, ale za małe pieniądze już nieraz znalazłem świetnych graczy prawda?"

"Mhm. Jeszcze nie zdarzyło się jednak, aby w 3 meczach ligowych zdobył pan ledwie 1 punkt."

Wyszczerzyłem się i odpowiedziałem:

"To sprawia, że tym bardziej chcę zdobyć pierwsze zwycięstwo. Dotychczas byłem dość powściągliwy z modyfikowaniem taktyki, ale myślę że czas na prawdziwy pokaz moich możliwości. Poza tym zapewniam pana. 100-lecie klubu będziemy świętować jako zespół z Ekstraklasy!"

 

Jak zwykle moje deklaracje sukcesów prezes przyjął przytaknięciem, brzmiącym tak jakby chciał uspokoić zbyt aktywne dziecko, a nie jak aprobatę dla wizji swojego podwładnego. Tak czy siak klub został założony w 1921 więc mam 3 lata, aby awansować do najwyższej ligi. Prawdę mówiąc uważam, że awans najdalej za sezon to jedyna możliwość. Dłuższy pobyt w I lidze może sprowadzić nas na ścieżkę ujemnego stanu finansowego.

Odnośnik do komentarza

W końcu udaje mi się trochę uspokoić obawy wszystkich kibiców i działaczy. Tak zdobywamy nasze pierwsze 3 punkty w I lidze. I to z zespołem, który ma się liczyć w walce o awans. Do przerwy osiągnęliśmy w naszym stylu 58% posiadania i 79% celnych podań. Niestety jedyny zawodnik, który zupełnie nie radził sobie na boisku, czyli Jasitczak tuż przed ostatnim gwizdkiem złapał drugą żółtą kartkę. Ten mecz sprawia, że postanowiłem iż Arek przez najbliższe kilka spotkań będzie grzać ławę.

 

W meczu nie mogli zagrać: - - -

15.08.2018, stadion Nieciecza, Nieciecza: 802 widzów

I Liga [4/34]

[6] Termalica Bruk-Bet Nieciecza 0-2 Unia Swarzędz [15]

9' P.Koralewski 0-1

23' J.Peterka 0-2

45' A.Jasitczak cz.k.

 

Unia: A.Winiecki - D.Dąbrowski; K.Zaniewski; A.Jasitczak cz.k.; M.Paluba - S.Strzelczyk; K.Danielik; H.Kołodziejczyk ż.k. (58' R.Lubowski); J.Peterka ż.k.; P.Koralewski (45' D.Wadas ż.k.) - B.Kaszubowski

MVP: Jan Peterka (ML, Unia) - 7.9, 1 gol

 

 

 

Jeszcze przed samym spotkaniem negocjowałem kontrakt z nowym zawodnikiem. Krótko po wygranym meczu udało nam się dojść do porozumienia. Nowym graczem Unii Swarzędz został Łukasz Jagieliński. Mający 31 lat zawodnik przez kilka ostatnich lat grał w Concordii Elbląg, z którą występował w I lidze. W tym sezonie jednak nie przedłużył z nimi kontraktu, dzięki czemu udało nam się pozyskać tego dobrego rozgrywającego.

Odnośnik do komentarza

Po zdobyciu 3 punktów uznałem, że taktyka z poprzedniego sezonu jednak nadal zdaje egzamin. To samo ustawienie więc zastosowaliśmy w meczu z Zawiszą. 2 lata temu zespół ten jeszcze grał w Ekstraklasie, teraz zaś są totalnym przeciętniakiem w I lidze. Jak się okazało wystarczyło to aby solidnie przetrzepać nam skórę. Przegrywamy w pełni zasłużenie. Co gorsza Kołodziejczyk po tym meczu wypada z gry na około 3 tygodnie.

 

W meczu nie mogli zagrać: A.Jasitczak (cz.k.)

18.08.2018, Stadion Miejski, Swarzędz: 705 widzów

I Liga [5/34]

[14] Unia Swarzędz 0-2 WKS Zawisza Bydgoszcz [7]

20' G.Suarez 0-1

37' G.Suarez 0-2

 

Unia: A.Winiecki - D.Dąbrowski; K.Zaniewski; D.Wadas (62' P.Nalepa); M.Paluba - S.Strzelczyk (39' Z.Pankowski); K.Danielik (45' Ł.Jagieliński); H.Kołodziejczyk; J.Peterka; P.Koralewski - B.Kaszubowski

MVP: Gonzalo Suarez (ST, Zawisza) - 8.8, 2 gole

 

 

Poprzedni mecz zakończył długi tydzień. Do 11tki tygodnia trafili Ariel Winiecki i Jan Peterka.

My zaś szukaliśmy punktów w meczu z zespołem z Olsztyna. Uznałem, że są oni jedną z najsłabszych ekip w lidze, więc postawiłem ponownie na tą samą taktykę co w dwóch poprzednich meczach. Tym razem oglądaliśmy starą Unię, która wygrywała ligi nie dając rywalowi pograć piłką. Starczy wspomnieć, że piłkarze Stomilu nie oddali żadnego celnego strzału na naszą bramkę.

 

W meczu nie mogli zagrać: Hubert Kołodziejczyk (11dni - 2 tyg ktz.)

25.08.2018, Stadion Miejski, Swarzędz: 445 widzów

I Liga [6/34]

[14] Unia Swarzędz 3-0 Stomil Olsztyn [11]

9' J.Peterka 1-0

45+1' B.Kaszubowski 2-0

68' B.Kaszubowski 3-0

 

Unia: A.Winiecki - D.Dąbrowski; K.Zaniewski (69' P.Nalepa); D.Wadas; M.Paluba - S.Strzelczyk (63' Z.Pankowski); K.Danielik; Ł.Jagieliński ż.k.; J.Peterka; P.Koralewski (63' A.Malecki) - B.Kaszubowski

MVP: Bartosz Kaszubowski (ST, Unia) - 8.9, 2 gole

 

Do 11 tygodnia trafili Bartosz Kaszubowski i Łukasz Jagieliński.

 

 

Legia Warszawa stoczyła pierwszy mecz w barażu o Ligę Europejską. Jej rywal to mistrz Danii, który przegrał z mistrzem Węgier w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów. Legia wygrała na wyjeździe 1-0.

Odnośnik do komentarza

Dzień przed końcem terminu przeprowadzania transferów zgłosiła się do nas Legia Warszawa. Czego chciał od nas zespół walczący o fazę grupową w Lidze Europejskiej? Zainteresowała ich postać Pawła Nalepy, młodziutkiego środkowego obrońcy. Złożyli oni ofertę 200 tys € nie podlegającą negocjacjom. Do tego z następnego transferu mamy dostać 25% kwoty. Rozważyłem wszelkie za i przeciw. Uznałem, że Paweł prędzej rozwinie swój wielki talent w takim klubie jak Legia. Być może za 2-3 lata mógłbym żądać za niego 500 tys €, ale na pewno nie byłby tak rozwinięty jak po 2-3 latach w Legii z lepszymi trenerami i lepszą bazą treningową. Zaakceptowałem więc ofertę.

 

W dzień kończenia się transferów transakcja została zamknięta. Utalentowany wychowanek Unii trafił więc do zespołu U18 Legii, a naszą kasę zasiliło bezcenne 200 tys €, co oznacza, że dostaliśmy więcej niż dotychczas znajdowało się w kasie klubowej. Postanowiłem sprowadzić więc jakiegoś utalentowanego zawodnika na tą samą pozycję. Przejrzałem raporty scoutów z ostatniego miesiąca i wybór padł na młodego Słowaka.

 

Jaroslav Kral, 18 letni środkowy obrońca z 2. ligowego MFK Zemplin Michalovce. Trochę ryzykuję, gdyż wydaliśmy na niego niemałą kwotę - 34.5 tys €. Wg. scoutów jest on jednak podobnym talentem do sprzedanego Nalepy. Jednego dnia ustaliłem więc rekord sprzedaży i kupna w klubie.

 

Podsumowując okno transferowe, do klubu trafiło 4 zawodników, 3 za darmo, 1 za 34.5 tys €. Klub opuściło 11 zawodników, 10 ze względu na koniec kontraktu, jeden sprzedany za 200 tys €. Do tego 10 zawodników zostało wypożyczonych do innych zespołów, ale tylko 3 jest przez nas obserwowanych. Reszta i tak odejdzie gdy wypełni kontrakt.

 

 

Top transfery sierpnia w Polsce:

1. Filip Holender z Legia Warszawa do Mainz za 1.2 mln €

2. Danilo Pantic z Jagiellonia do Werder Brema za 975 tys €

3. Adane Tighadouini z NAC Breda do Legia Warszawa za 875 tys €

 

Top transfery sierpnia na świecie:

1. Vitinho z Atletico Madryt do Paris Saint-Germain za 32.5 mln €

2. Hector Garcia z Real Madrit do Udinese za 31.5 mln €

3. Sergio Aguero z Manchester City do Real Madrit za 31.5 mln €

Odnośnik do komentarza

Tja prędkość i rozmiary małego czołgu, niestety parametry siłowe malucha. Zobaczymy co z niego będzie tak czy siak :D

 

* * *

 

Nadal nie potrafimy zagrać dwóch dobry meczów pod rząd. Tym razem humory psuje nam Miedź Legnica bijąc nas w pełni zasłużenie. Martwi fakt, że zespół z Legnicy nie jest ligową potęgą, a jedynie przeciętniakiem.

 

W meczu nie mogli zagrać: Hubert Kołodziejczyk (2-6 dni ktz.)

01.09.2018, stadion im. Orła Białego, Legnica: 1 441 widzów

I Liga [7/34]

[7] Miedź Legnica 3-1 Unia Swarzędz [12]

32' D.Wadas 0-1

41' M.Gardawski 1-1

65' M.Szewczyk 2-1

74' M.Szewczyk 3-1

 

Unia: A.Winiecki - D.Dąbrowski ż.k.; D.Wadas; K.Zaniewski ż.k.; M.Paluba - S.Strzelczyk; K.Danielik; Ł.Jagieliński (56' R.Lubowski); J.Peterka (72' Z.Pankowski); P.Koralewski (72' P.Białek) - B.Kaszubowski

MVP: Michał Szewczyk (ST, Miedź) - 8.8, 2 gole

 

 

Rollercoaster trwa dalej. Spokojnie wygrywamy z zespołem z ostatniego miejsca. Mimo iż wynik wskazuje na wyrównany mecz, wcale taki nie był. Kontrolowaliśmy przebieg spotkania, może tylko wykonaliśmy za mało zdecydowanych ataków.

 

W meczu nie mogli zagrać: Hubert Kołodziejczyk (1 dzień ktz.); Jozef Tittel (7-10 dni ktz.)

05.09.2018, Stadion Miejski, Swarzędz: 439 widzów

I Liga [8/34]

[14] Unia Swarzędz 2-1 Siarka Tarnobrzeg [18]

3' P.Koralewski 1-0

20' P.Koralewski 2-0

75' P.Kok 2-1

85' Ł.Jagielinski cz.k.

 

Unia: A.Winiecki - D.Dąbrowski; K.Zaniewski; D.Wadas ż.k. (45' A.Jasitczak); M.Paluba - S.Strzelczyk ż.k. (61' Z.Pankowski); K.Danielik; Ł.Jagieliński cz.k.; J.Peterka; P.Koralewski - B.Kaszubowski (45' P.Białek)

MVP: Paweł Koralewski (AMC, Unia) - 8.8, 2 gole

 

 

Do 11 tygodnia trafił Paweł Koralewski. Łukasz Jagieliński za głupotę pożegnał się na tydzień z pensją.

 

 

Legia Warszawa osiągnęła sukces i awansowała do fazy grupowej Ligi Europejskiej. Jej rywale w grupie to: Inter Mediolan (3 w Serie A); Sporting Braga (4 w Portugalii) oraz SK Rapid Wiedeń (2 w Austrii, pierwszy raz od 5 lat nie wygrali swojej ligi).

Odnośnik do komentarza

Udaje nam się przełamać passę przeplatanki dobry mecz - beznadziejny mecz. Umożliwił nam to zespół, który podobnie jak my będzie walczyć o utrzymanie w I lidze. Jedyne co rywal pokazał to brutalną grę. W 82 minucie Strzelczyk został brutalnie skoszony na naszej połowie. Winowajca otrzymał żółtą kartkę, a my kończyliśmy mecz w 10. Co ciekawe niespełna 30 minut wcześniej podobnie został sfaulowany Paluba. Wtedy sędzia nawet nie odgwizdał faulu. Efekty? Strzelczyk nie doznał poważniejszego urazu, ale Paluba nie zagra przez 2 tygodnie. To poważny problem, gdyż w klubie nie ma innego DL.

Dąbrowski, Danielik i Koralewski trafili do 11 kolejki.

 

W meczu nie mogli zagrać: Łukasz Jagieliński (cz.k.)

15.09.2018, stadion MOSiR, Mielec: 3 076 widzów

I Liga [9/34]

[13] Stal Mielec 0-3 Unia Swarzędz [12]

1' B.Kaszubowski 0-1

19' P.Koralewski 0-2

49' S.Strzelczyk 0-3

 

Unia: A.Winiecki - D.Dąbrowski; K.Zaniewski; D.Wadas; M.Paluba (64' A.Jasitczak) - S.Strzelczyk ktz 82'; K.Danielik ż.k.; H.Kołodziejczyk; J.Peterka ż.k. (52' Z.Pankowski); P.Koralewski (73' A.Malecki) - B.Kaszubowski

MVP: Karol Danielik (MC, Unia) - 8.6, 2 asysty

 

 

Kolejny mecz to starcie z aktualną rewelacją sezonu - Sendencją Nowy Sącz. Są oni obecnie na 4 miejscu, a przewidywano im walkę o maksymalnie 10. pozycję. Widzę pozytywne aspekty w naszej grze, mimo porażki. Rywale są w naprawdę wysokiej formie, my zaś cały czas szukamy optymalnej dyspozycji, a jednak do ostatniej minuty nie było wiadomo kto wygra punkty czy może nastąpi podział punktów.

 

W meczu nie mogli zagrać: Mateusz Paluba (10-12 dni ktz.)

18.09.2018, Stadion Miejski, Swarzędz: 458 widzów

I Liga [10/34]

[12] Unia Swarzędz 1-2 Sendencja Nowy Sącz [4]

21' Ł.Kacprzycki 0-1

69' A.Jasitczak 1-1

89' S.Senderski 1-2

 

Unia: A.Winiecki - D.Dąbrowski; K.Zaniewski (56' A.Jasitczak); D.Wadas; P.Warykasz - Z.Pankowski ż.k.; K.Danielik ż.k. (56' H.Kołodziejczyk ż.k.); Ł.Jagieliński ż.k.; J.Peterka; P.Koralewski (69' A.Malecki) - P.Białek

MVP: Łukasz Kacprzycki (ST, Sendencja) - 7.7, 1 gol, 1 asysta

 

 

Po południu mój asystent wszedł do mojego biura.

"Trenerze wylosowali pary ćwierćfinałowe Pucharu Polski. Jeżeli uda nam się wygrać z Kolejarzem zagramy przeciwko zwycięzcy meczu Rozwój Katowice - Olimpia Grudziądz."

"Rozwój gra z nami w lidze, a Olimpia?"

"II Liga wschodnia."

Zadumałem się. Jeżeli udałoby nam się pokonać najsłabszy zespół w Ekstraklasie mamy realną szansę wygrać ćwierćfinał Pucharu Polski. Wtedy już naprawdę blisko do sprawienia sensacji. No, ale najpierw trzeba pokonać Kolejarza Stróże.

Odnośnik do komentarza

W meczu z zespołem z Katowic powinniśmy byli wygrać. Niestety znowu kończyliśmy mecz w 10. Na terminatora czy inny niezniszczalny twór wyrasta Strzelczyk. Po ostrym wejściu rywala potrzebował ledwo 5 dni na dojście do siebie. Nie zmienia to faktu, że ten sam zawodnik, który go wykosił z boiska strzelił później gola, korzystając z faktu że na pozycji MR spotkanie kończył Malecki i nie ma co się oszukiwać, nie radził tam sobie ani trochę.

 

W meczu nie mogli zagrać: Mateusz Paluba (5-7 dni ktz.)

22.09.2018, Stadion Rozwoju Katowice, Katowice: 396 widzów

I Liga [11/34]

[11] Rozwój Katowice 1-1 Unia Swarzędz [12]

26' S.Strzelczyk 0-1 (kar.)

82' K.Drwecki 1-1

 

Unia: A.Winiecki - D.Dąbrowski; K.Zaniewski; D.Wadas; P.Warykasz - S.Strzelczyk ktz 78; K.Danielik; Ł.Jagieliński (75' H.Kołodziejczyk); J.Peterka ż.k. (58' Z.Pankowski); P.Koralewski (66' A.Malecki) - B.Kaszubowski

MVP: Krzysztof Baran (GK, Rozwój) - 7.3

 

 

 

Kolejny rywal to Arka Gdynia, która podobnie jak my awansowała sezon temu z 1 miejsca. Spodziewałem się więc wyrównanego spotkania. Tymczasem poza pierwszymi 10 minutami rywal nie pokazał nic. Łatwo zdominowaliśmy przebieg spotkania i spokojnie zdobyliśmy komplet punktów. Do pierwszego składu powraca Jasitczak i spisuje się nienagannie.

Po tym meczu do 11 tygodnia trafili Wadas i Peterka.

 

W meczu nie mogli zagrać: --

29.09.2018, GOSiR, Gdynia: 3 228 widzów

I Liga [12/34]

[9] Arka Gdynia 1-3 Unia Swarzędz [12]

6' P.Szymański 1-0

12' B.Kaszubowski 1-1

38' P.Koralewski 1-2

58' D.Wadas 1-3

 

Unia: A.Winiecki - D.Dąbrowski; A.Jasitczak; D.Wadas; P.Warykasz - Z.Pankowski; K.Danielik (45' Ł.Jagieliński); H.Kołodziejczyk; J.Peterka ż.k.; P.Koralewski (77' A.Malecki) - B.Kaszubowski (63' P.Białek)

MVP: Jan Peterka (ML, Unia) - 8.7, 2 asysty

 

 

Odnośnik do komentarza

W meczu Pucharu Polski lekko zmodyfikowałem nasze ustawienie. Zagraliśmy formacją, którą planowałem stosować w meczach, gdy musielibyśmy grać z kontrataku. Jednak z góry wyjaśniłem moim zawodnikom, że jeśli chcą wygrać z Kolejarzem Stróże muszą przejąć kontrolę na boisku. Mimo protestów całego sztabu na bramce jak zwykle w pucharze wystąpił Zebrowski.

Zaprezentowaliśmy więc mimo wszystko swój ulubiony styl. Zdecydowanie lepsze posiadanie, skuteczne odbiory piłki już w środku boiska. To sprawiło, że już po pierwszej połowie można było spokojnie przyjąć, że to my awansujemy. Kolejarz nie pokazał niczego godnego zespołu z Ekstraklasy. Prawdę mówiąc ciężej nam się grało z III ligową Lechią Dzierżoniów niż z nimi.

 

W meczu nie mogli zagrać: -

03.10.2018, stadion Stróże, Stróże: 821 widzów

Puchar Polski, 3. runda

Kolejarz Stróże 1-5 Unia Swarzędz

10' K.Zaniewski 0-1

21' B.Kaszubowski 0-2

33' S.Strzelczyk 0-3 (kar.)

51' H.Kołodziejczyk 0-4

55' D.Wadas 0-5

59' K.Kontraktewicz 1-5

 

Unia: W.Zebrowski - D.Dąbrowski; K.Zaniewski; D.Wadas; M.Paluba - Ł.Jagieliński; K.Danielik; H.Kołodziejczyk (51' A.Malecki); S.Strzelczyk (38' Z.Pankowski); J.Peterka - B.Kaszubowski (68' P.Białek)

MVP: Dawid Wadas (DC, Unia) - 9.1, 1 gol, 1 asysta

 

 

"Wyndrowicz to było wspaniałe! Roznieśliśmy klub z Ekstraklasy jakby nigdy nic! I ta nagła zmiana taktyki, oni zupełnie nie wiedzieli co się dzieje!"

Matecki podniecał się krótko po wygranym spotkaniu. Po chwili dodał:

"Ale czy nie ryzykujesz za dużo z Zebrowskim na bramce? Nie jest tak dobry jak Winiecki, a wkroczyliśmy już w ciężkie mecze."

"Zapowiadałem, w tym sezonie w Pucharze Polski broni Wojtek. Nawet w finale postawię na niego!"

"Ha ha no to nam raczej nie grozi."

"Dlaczego nie? Sprawdził pan z kim gramy ćwierćfinał?"

"Hmm? To chyba oczywiste prawda? Rozwój Katowice."

"Błąd. Rozwój przegrał po dogrywce z Olimpią Grudziądz. To sprawia, że oczywiście nie wolno nam podejść do tego meczu jakby był już wygrany, ale przy odpowiedniej koncentracji możemy awansować dalej. Od 1/4 gramy już dwumecze więc tym bardziej myślę, że powinniśmy sprostać zadaniu."

"Wyndrowicz ty chyba nie myślisz o tym o czym właśnie pomyślałem?"

"Tak! Moim priorytetem jest wygrać Puchar Polski! Raz na wiele lat trafia się tak doskonałe drzewko turniejowe i grzechem jest tego nie wykorzystać."

"Eh marzyciel. Tak czy siak dobra robota dzisiaj. Do marcowego meczu mamy dużo czasu więc może ochłoniesz."

Odnośnik do komentarza

Po Pucharze Polski zagraliśmy arcyciekawy mecz z zespołem, który sezon temu spadł z Ekstraklasy. Raków Częstochowa zajął 7 miejsce w grupie spadkowej. Póki co ich gra nie powala na kolana, ale i tak momentami widać przebłyski zespołu z E-klasy.

Sam mecz był niesamowicie wyrównany. Dość dodać, że do przerwy posiadanie rozkładało się po 50% i oba zespoły miały po 75% celnych podań. To w naszej lidze zdarza się bardzo rzadko. Do przerwy to my jednak prowadziliśmy po rzucie wolnym, z którego doskonałe dośrodkowanie wykorzystał Wadas. Niestety nie może być zbyt pięknie i Koralewski złapał 2 żółte kartki.

W 65 minucie świetne prostopadłe podanie od Jagielińskiego otrzymał Kaszubowski i zmienił wynik na 2-0. Mimo wszystko było widać, że gramy 10. W końcu przewagę wykorzystał Grzelczak w 73 minucie zdobywając dla rywali gola kontaktowego. Napór wzrastał i w 84 minucie niestety rywale wyrównali. Po 3 minutach Kaszubowski jednak potwierdził, że sprowadzenie go było bardzo dobrym pomysłem. Wykorzystał on błąd stopera rywali i strzelił gola na 3-2. I tak powinien zakończyć się mecz, ale w 3 minucie doliczonego czasu gry napastnik rywali znalazł się jakieś 0,5 metra za linią naszej obrony. Wtedy to dostał podanie od kolegi z zespołu i szybko zamienił je na gola. Co ciekawe sędzie nie odgwizdał spalonego. Zostajemy więc brutalnie pozbawieni 3 punktów, co oczywiście skomentowałem na konferencji prasowej. Ciekawostka: ZPN nie dał mi nawet ostrzeżenia.

Wadas trafił do 11 tygodnia.

 

W meczu nie mogli zagrać: Jan Peterka (zawieszony za żółte kartki)

06.10.2018, Stadion Miejski, Swarzędz: 441 widzów

I Liga [13/34]

[9] Unia Swarzędz 3-3 Raków Częstochowa [7]

27' D.Wadas 1-0

44' P.Koralewski cz.k.

65' B.Kaszubowski 2-0

73' P.Grzelczak 2-1

84' I.Calero 2-2

87' B.Kaszubowski 3-2

90+3' I.Calero 3-3

 

Unia: A.Winiecki - D.Dąbrowski; K.Zaniewski ż.k.; D.Wadas ż.k. (53' A.Jasitczak); M.Paluba - S.Strzelczyk (66' J.Tittel); Ł.Jagieliński; H.Kołodziejczyk ż.k. (59' R.Lubowski); Z.Pankowski; P.Koralewski cz.k. - B.Kaszubowski

MVP: Bartosz Kaszubowski (ST, Unia) - 8.8, 2 gole

 

 

W kolejnym meczu gramy z zespołem, który awansował jako 2. z ligi wschodniej. Co tu dużo mówić wyżyliśmy się na nim po niesprawiedliwym remisie z Rakowem. Peterka wrócił po jedno-meczowym zawieszeniu i praktycznie sam rozstrzelał zespół z Lublina. Oczywiście i tak kończymy w 10 po brutalnym faulu na Maleckim. Dobrze, że tym razem sędzia pokazał chociaż żółtą kartkę. Na szczęście Adam nie doznał dłuższego urazu.

W meczu od pierwszy minut pierwszy raz zagrał Marcin Koziel i spisał się naprawdę dobrze. W spotkaniu zadebiutował Paweł Pietroń. Jozef Kral zadebiutował w kadrze U19 Słowacji.

 

W meczu nie mogli zagrać: Hubert Kołodziejczyk, Dawid Wadas (żółte kartki); Paweł Koralewski (czerwona kartka)

10.10.2018, Stadion Miejski, Swarzędz: 466 widzów

I Liga [14/34]

[10] Unia Swarzędz 4-1 Motor Lublin [16]

14' J.Peterka 1-0

42' B.Kaszubowski 2-0

49' J.Peterka 3-0

56' J.Peterka 4-0 (kar.)

57. A.Kierat 4-1

 

Unia: A.Winiecki - P.Warykasz; M.Koziel; A.Jasitczak; M.Paluba - S.Strzelczyk (58' Z.Pankowski); Ł.Jagieliński (32' R.Lubowski); K.Danielik; J.Peterka; A.Malecki 68' ktz. - B.Kaszubowski (56' P.Pietroń)

MVP: Jan Peterka (ML, Unia) - 9.6, 3 gole

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Udaje nam się osiągnąć passę 5 meczów bez porażki w lidze. Skromna wygrana z wyżej notowanym Pelikanem pozwala nam umocnić się na 9 pozycji. Powinniśmy wygrać wyżej, jednak mecz życia rozegrał bramkarz gospodarzy.

 

W meczu nie mogli zagrać: Jozef Kral (kadra U19)

14.10.2018, stadion przy ul. Starzyńskiego, Łowicz: 967 widzów

I liga [15/34]

[6] Pelikan Łowicz 0-1 Unia Swarzędz [9]

23' B.Kaszubowski 0-1

 

Unia: A.Winiecki - D.Dąbrowski; K.Zaniewski; D.Wadas ż.k.; M.Paluba - S.Strzelczyk; K.Danielik (63' Ł.Jagieliński); H.Kołodziejczyk (80' P.Białek); J.Peterka ż.k.; P.Koralewski (68' A.Malecki) - B.Kaszubowski

MVP: Daniel Osiecki (GK, Pelikan) - 7.7

 

 

Passa trwa dalej. 6 mecz bez porażki stał się faktem. Nie było to trudne, mecz z hiszpańską Concordią nie był wymagający, poza wielką nieskutecznością moich zawodników. Ponownie wygrana powinna być znacznie wyższa.

 

W meczu nie mogli zagrać: ---

20.10.18, Stadion Miejski, Swarzędz: 458 widzów

I Liga [16/34]

[9] Unia Swarzędz 1-0 Concordia Elbląg [18]

61' P.Białek 1-0

 

Unia: W.Zebrowski - D.Dąbrowski; A.Jasitczak ż.k.; D.Wadas; M.Paluba - S.Strzelczyk; K.Danielik; H.Kołodziejczyk (45' Ł.Jagieliński ż.k.); J.Peterka (65' Z.Pankowski); P.Koralewski - B.Kaszubowski (58' P.Białek)

MVP: Sebastian Strzelczyk (MR, Unia) - 7.6, 1 asysta

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

Po dłuuuugiej nieobecności powracam pogryzmolić troszkę na forum. Postaram się z 2-3 razy tygodniowo przynajmniej coś tutaj dorzucać. Ciężko ogarnąć klub po takiej przerwie :D

 

* * *

 

Korona Kielce to marka nieźle znana w kraju. Od 2 lat jednak walczą o powrót do Ekstraklasy. Sezon temu wiele im nie brakowało, zajęli wszak 3 miejsce. Teraz jednak idzie im wręcz beznadziejnie. Podchodziliśmy więc do meczu pełni optymizmu.

Optymizmu... dopóki nie zobaczyłem tego dnia jak świetnie dysponowana jest moja formacja defensywna. Poważnie! Każdy stracony gol w tym meczu to efekt błędów, lenistwa, niezdarności. Byłem w szoku i nie miałem co zmieniać bo przecież zamiast wzmacniać tyły trzeba było gnać do przodu odrabiać straty. W ataku zresztą było naprawdę nieźle. Tylko co z tego jeżeli na dobrą akcję przypadały dwie tragiczne w defensywie.

Po meczu podobno było mnie słychać parę ulic dalej. Po jakiś 15 minutach ochrypłym głosem wymieniłem 5 zawodników, którzy stracili na 2 tygodnie pensje i przez te 2 tygodnie każdy z nich codziennie szorował pomieszczenia siedziby naszego klubu.

 

W meczu nie mogli zagrać: ---

 

27.10.18, Stadion Miejski, Swarzędz: 453 widzów

I Liga [17/34]

[7] Unia Swarzędz 4-8 Korona Kielce [11]

7' P.Machacek 0-1

18' M.Secades 0-2

25' P.Koralewski 1-2

26' P.Machacek 1-3

31' P.Koralewski 2-3

47' J.Peterka 3-3

51' M.Secades 3-4

65' A.Pazio 3-5

70' J.Arak 3-6

73' P.Machacek 3-7

78' J.Arak 3-8

82' K.Zaniewski 4-8

 

Unia: A.Winiecki - D.Dąbrowski; A.Jasitczak (45' K.Zaniewski); D.Wadas; M.Paluba - S.Strzelczyk; K.Danielik ż.k.; H.Kołodziejczyk ż.k. (59' Ł.Jagieliński); J.Peterka; P.Koralewski - B.Kaszubowski (71' P.Białek)

MVP: Pavel Machacek (RM, Korona) - 9.6, 3 gole

 

 

Odnośnik do komentarza

Sumienne pucowanie kibli doprowadziło Zaniewskiego do urazu przedramienia. Paradoksalnie to był obrońca, który najmniej spartolił w poprzednim meczu. A nędzna dyspozycja reszty obrońców to marny prognostyk przed meczem z zespołem, który spadł z Ekstraklasy.
Na nasze szczęście zespół z Katowic ma poważne problemy i u nas nie wyglądało to lepiej. Zagrali słabiutko i tylko fakt, że na 13 strzałów ledwie 2 razy uderzaliśmy celnie sprawił, że nasza wygrana była tak skromna. Ale przecież liczą się 3 punkty!

 

 

W meczu nie mogli zagrać: Karol Zaniewski (3-7 dni kontuzja)

10.11.2018, Stadion Miejski, Swarzędz: 581 widzów

I Liga [18/34]

[7] Unia Swarzędz 1-0 GKS Katowice [13]

90+1' J.Peterka 1-0

 

Unia: A.Winiecki - D.Dąbrowski; A.Jasitczak; D.Wadas ż.k.; M.Paluba (74' P.Warykasz) - R.Lubowski; K.Danielik (64' Ł.Jagieliński); H.Kołodziejczyk ż.k.; S.Strzelczyk (57' Z.Pankowski); J.Peterka - B.Kaszubowski

MVP: Jan Peterka (ML, Unia) - 7.2, 1 gol

 

 

 

W między czasie zakończyła się rozbudowa stadionu. Znowu możemy korzystać z całości... z tym, że co z tego? I tak go nawet w połowie nie zapełniamy.

Za to 2 dni przed naszym meczem Legia pokazała pazur w Lidze Europejskiej. Gdyby miała trochę wyższą skuteczność zdobyłaby nawet punkt w meczu z Interem Mediolan. Ostatecznie jednak przegrali 1-2 i nadal są ostatni w grupie.

 

 

Ostatni mecz przed zimową przerwą graliśmy z Górnikiem Łęczna, który upokorzył nas na początku sezonu. Cóż nam pozostało jak nie rewanż. Krwawy rewanż.

 

W meczu nie mogli zagrać: ---

17.11.2018, stadion przy Alei Jana Pawła II, Łęczna: 847 widzów

I Liga [19/34]

[9] Górnik Łęczna 0-4 Unia Swarzędz [7]

4' P.Koralewski 0-1

14' I.Promis (sam.) 0-2

44' B.Kaszubowski 0-3

48' A.Malecki 0-4

89' K.Danielik cz.k.

 

Unia: A.Winiecki - D.Dąbrowski; A.Jasitczak (72' J.Kral); D.Wadas; M.Paluba ż.k. - S.Strzelczyk (57' Z.Pankowski); K.Danielik cz.k.; H.Kołodziejczyk; J.Peterka; P.Koralewski (24' A.Malecki) - B.Kaszubowski

MVP: Jan Peterka (ML, Unia) - 9.1, 2 asysty

 

Warto dodać, że gol na 1-0 okrzyknięto golem w stylu starej Barcy. Wymieniliśmy dokładnie 21 podań w tej akcji.

Do kolejki tygodnia trafili Dąbrowski, Jasitczak, Wadas oraz Peterka.

Łopatko to pierwszy trener w I Lidze, który stracił posadę. Zwolnił posadę w Stomilu Olsztyn.

My zaś rundę jesienną kończymy na 6 lokacie, co jest najlepszą pozycją w tym sezonie. Co ważne nadal teoretycznie możemy walczyć o awans, a przecież jesteśmy jeszcze w ćwierćfinale Pucharu Polski. Ciekawa wiosna przed nami.

Odnośnik do komentarza

W przerwie nie planowałem wielkich roszad. Powód jest prosty: finanse. Nie stać nas na wiele, a nawet bylibyśmy blisko zejścia poniżej zera gdyby nie sprzedanie Nalepy na początku sezonu. Wygląda na to, że prędzej czy później i tak czeka nas los, który dzieli wiele polskich zespołów. Wracając do tematu w przerwie dołączył do klubu jeden zawodnik. Arkadiusz Drozdzal, wszechstronny boczny obrońca, opuścił Ruch Chorzów. W Ekstraklasie zagrał ledwie 7 razy, do tego 25 letni zawodnik ostatnie 2 sezony spędził w sumie w rezerwach Chorzowskiego zespołu. U nas jednak, jeśli spełnią się przewidywania scoutów, będzie czołową postacią w defensywie.

 

Zagraliśmy ledwie 4 sparingi w przerwie:

 

07.02.19: Legia Warszawa (D) 0-1

17.02.19: FK Wożdowac Belgrad (D) 5-1

23.02.19: GKS Dopiewo (D) 4-1

02.03.19: Jarota Jarocin (W) 1-1

 

Dwa pierwsze sparingi przyciągnęły łącznie 2 791 kibiców. W końcu to pojedynek z Legią Warszawa, wicemistrzem Polski i serbski klub od paru sezonów grający w ich najwyższej lidze. Dwa pozostałe mecze to już typowe urozmaicenie treningu siłowego.

 

W międzyczasie wybrano zawodnika roku I ligi. Nagroda ta trafiła do naszego zawodnika: Jana Peterka! Spore wyróżnienie dla Unii i dowód na to, że mam nosa do transferów!

Odnośnik do komentarza

Powrót do ligowej rzeczywistości był niestety paskudny. Tęgie lanie od Zawiszy ustawia nas w szeregu i wracamy na 7 pozycję w tabeli.

 

W meczu nie mogli zagrać: ---

09.03.2019, stadion im. Zdzisława Krzysztofiaka, Bydgoszcz: 2 866 widzów

I Liga [20/34]

[5] WKS Zawisza Bydgoszcz 4-1 Unia Swarzędz [6]

26' V.Shepelev 1-0

53' E.Rovcanin 2-0

54' V.Shepelev 3-0

74' T.Mokwa 4-0

82' S.Strzelczyk 4-1

 

Unia: A.Winiecki - D.Dąbrowski; K.Zaniewski (72' A.Jasitczak); D.Wadas' A.Drozdzal - R.Lubowski; K.Danielik; H.Kołodziejczyk ż.k. (52' Ł.Jagieliński); S.Strzelczyk; J.Peterka - B.Kaszubowski (61' P.Białek)

MVP: Volodymyr Shepelev (AML, Zawisza) - 8.9, 2 gole

 

 

 

Tęgie lanie usprawiedliwiam wagą następnego spotkania. Jak wiadomo reputacja ma jakieś znaczenie, a jak będąc debiutantem będziemy mogli za pół roku przekonać do siebie dobrych zawodników? Reputacją właśnie. Obietnica walki o awans i wyższe cele niż egzystencja w I lidze. A do tego świetną okazją jest walka o półfinał Pucharu Polski. Trafił nam się rywal z 2 ligi, ale ich kadra to zawodnicy godni walki o awans w lidze I. Nie wiem jakim cudem mają oni takich graczy i tak beznadziejnie sobie radzą na swoim poziomie, ale to sprawa honoru, aby wygrać oba mecze i awansować.

Wygraliśmy ostatecznie pierwszy ćwierćfinałowy mecz mimo stronniczości sędziego. Rzut karny z kapelusza i czerwona kartka za nic to największe przewinienia w tym meczu arbitra. Warty uwagi był świetny występ naszego drugiego bramkarza Zebrowskiego. Wyciągnął kilka naprawdę trudnych do obrony strzałów.

W meczu nie mogli zagrać: ---

14.03.2019, Stadion Centralny, Grudziądz: 1 631 widzów

Puchar Polski, ćwierćfinał, 1. mecz

Olimpia Grudziądz 3-5 Unia Swarzędz

7' K.Danielik 0-1

11' V.Danko 1-1

27' P.Koralewski 1-2

44' D.Wadas 1-3

46' V.Danko 2-3

53' P.Białek 2-4

75' M.Paluba cz.k.

84' P.Białek 2-5

90+1' S.Gassama 3-5

 

Unia: W.Zebrowski - D.Dąbrowski ż.k. (54' A.Drozdzal); A.Jasitczak ż.k.; D.Wadas; M.Paluba cz.k. - Z.Pankowski; K.Danielik; H.Kołodziejczyk ż.k. (45' Ł.Jagieliński ż.k.); J.Peterka; P.Koralewski (70' A.Malecki) - P.Białek

MVP: Vladimir Danko (DM, Olimpia) - 9.2, 2 gole

 

Pozostałe wyniki ćwierćfinałów:

(E-klasa) Piast Gliwice 3-2 Arka Gdynia (I Liga)

(E-klasa) Dolcan Ząbki 3-2 Lechia Gdańsk (E-klasa)

(E-klasa) Wisła Kraków 3-1 Garbarnia Kraków (2 Liga)

Odnośnik do komentarza

Jak przywrócić wiarę w awans swoim zawodnikom? Wygrywając pierwszy mecz w ćwierćfinale Pucharu Polski? Nie! Niszcząc obecnego wicelidera ligi! Postawiłem wszystko na jedną kartę i mimo iż przed nami rewanż w pucharze za zaledwie 4 dni, wysłałem najlepszych naszych zawodników do walki z Termalicą. No i co tu dużo mówić... miazga!

 

W meczu nie mogli zagrać: ---

17.03.2019, Stadion Miejski, Swarzędz: 577

I Liga [21/34]

[7] Unia Swarzędz 6-1 Termalica Bruk-Bet Nieciecza [2]

17' H.Kołodziejczyk 1-0

25' P.Koralewski 2-0

29' P.Koralewski 3-0

48' A.Malecki 4-0

58' A.Malecki 5-0

84' R.Wiśniowski 5-1

90+2' B.Kaszubowski 6-1

 

Unia: A.Winiecki - D.Dąbrowski; K.Zaniecki; A.Jasitczak; M.Paluba - S.Strzelczyk (63' Z.Pankowski); Ł.Jagieliński; H.Kołodziejczyk (58' K.Danielik); J.Peterka; P.Koralewski (45' A.Malecki) - B.Kaszubowski

MVP: Bartosz Kaszubowski (ST, Unia) - 9.3, 1 gol, 1 asysta

 

 

- Wyndrowicz powiedz mi, ale szczerze! - Zaczął prezes Matecki, a ja już wiedziałem, że będzie to kolejna rozmowa o niczym. - Co my w tym sezonie w końcu osiągniemy?

- Noo to zależy. Do końca jeszcze 3 miesiące.

- Nie kręć. W sierpniu opowiadałeś bajki o walce o utrzymanie, stabilizacji. Tymczasem mamy nadal realne szanse na wygranie tej ligi, a po wczorajszym wpie... pogromie na Niecieczy narobiłeś wszystkim smaku!

Jasne. Wszystkim, czyli tobie, panie Matecki. Oczywiście ten facet kocha swój klub, ale nie ma on pomysłu na jego rozwój. Póki co szliśmy przecież na fali wznoszącej. Awanse dały nam dodatkowe fundusze, ale niestety pan Matecki ani razu nie był nawet blisko zawarcia dobrego kontraktu sponsorskiego. Naturalnie żadnej z tych myśli nie wyraziłem wokalnie. Chcę zachować posadę.

- Cóż kwestia utrzymania jest raczej pewna. Sytuacja zmieniła się na tyle, że możemy walczyć jeszcze o awans, ale póki co nie nakręcam się na to.

- A Puchar Polski?

Szlag. I co tu powiedzieć? Przyznać, że szansa na półfinał to wynik kretyńskiego farta w losowaniach?

- Półfinał jest w zasięgu. Na pewno to zwróci na nas uwagę jakiegoś sponsora, ale nie wybiegam myślami dalej niż kolejny mecz. Po awansie tak czy siak pozostają w grze 3 żądne triumfu zespoły i na 90% będą to ekipy bogatsze i mocniejsze technicznie. Osobiście uważam ćwierćfinał za szczyt naszych możliwości i każdy kolejny wygrany mecz to osiąg ponad oczekiwania.

Matecki zamyślił się, ale chyba szczera odpowiedź go zadowoliła. Kolejne pytanie za to zagotowało we mnie krew.

- A co z Telichowskim? Marnuje się na wypożyczeniu, a na pewno mógłby nam pomóc.

- Nie. Nie przedłużymy z nim kontraktu. Wylatuje po sezonie.

- Ale...

- Do widzenia prezesie.

Właśnie... Przed nami rewanż w ćwierćfinale Pucharu Polski. Trzeba zacząć kombinować nad taktyką, abyśmy nie przepuścili przez palce awansu.

Odnośnik do komentarza

Mecz rewanżowy ćwierćfinału Pucharu Polski przez większość fanów był już uznany jako czysta formalność. Strasznie mnie to irytowało bo Olimpia Grudziądz była bardzo daleka od poddania się, a ich mocny skład był nadal dla nas szalenie niebezpieczny. Do tego lekkie problemy kondycyjne i 3 obrońców zawieszonych na ten mecz.

Na szczęście początek meczu, pierwsze 20-30 minut było niezwykle dobre. Powoli chyba pierwsze pół godziny gry staje się naszym znakiem firmowym. Po przerwie jednak nasze tempo spadło i oddaliśmy nawet inicjatywę gościom co sprawiło, że mieli kilka sytuacji. Mecz był całkiem ładny, ale sędzia miał chyba ciężki dzień bo praktycznie każdy faul karał żółtym kartonikiem. Łącznie pokazał aż 10 żółtych kartek na 30 faulów. Ale to wszystko jest nieważne. Awansowaliśmy dalej stając się największą niespodzianką turnieju. Do tego poprawiliśmy rekord zdobytych bramek w tych rozgrywkach do 21. Poprzedni rekord należał do Wisły Kraków.

 

W meczu nie mogli zagrać: Mateusz Paluba (2 mecze zawieszenia za czerwoną kartkę), Arkadiusz Jasitczak i Dariusz Dąbrowski (zawieszeni za żółte kartki).

21.03.2019, Stadion Miejski, Swarzędz: 455 widzów

Puchar Polski, ćwierćfinał, rewanż

Unia Swarzędz 3-2 (8-5) Olimpia Grudziądz

18' P.Białek 1-0

19' P.Koralewski 2-0

70' L.Ivars 2-1

78' A.Drozdzal 3-1

81' D.Hak (kar.) 3-2

 

Unia: W.Zebrowski - M.Koziel; K.Zaniewski; D.Wadas ż.k. (70' J.Kral); A.Drozdzal ż.k. - S.Strzelczyk; K.Danielik ż.k.; H.Kołodziejczyk ż.k. (52' Ł.Jagieliński); Z.Pankowski; P.Koralewski (45' A.Malecki) - P.Białek

MVP: Przemysław Białek (ST, Unia) - 7.8, 1 gol, 1 asysta

 

Pozostałe wyniki:

 

Garbarnia Kraków 1-4 (2-7) Wisła Kraków

Lechia Gdańsk 1-1d (3-4) Dolcan Ząbki

Piast Gliwice 1-4d (4-6) Arka Gdynia

 

Dzień później rozlosowano pary półfinałowe. Szczęście nadal nam sprzyja. W końcu w półfinale mamy nas, czyli 7 zespół I ligi; Arkę Gdynia czyli 15 zespół I ligi; Wisłę Kraków, czyli 9 zespół Ekstraklasy oraz Dolcan Ząbki, czyli wicelidera Ekstraklasy. Z tej grupy trafiliśmy najlepiej jak się da... i mamy realne szanse na udział w finale! Oczywiście w finale czeka nas albo znana, chociaż ostatnio będąca cieniem swojej historii Wisła, albo bedący w formie Dolcan, który od paru lat jest czołowym zespołem w kraju.

 

Unia Swarzędz vs Arka Gdynia

Dolcan Ząbki vs Wisła Kraków

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...