Skocz do zawartości

The Special One - Wyndrowicz


z0nk

Rekomendowane odpowiedzi

Lipiec miał być intensywny i jest, ale 3 sparingi musiałem odwołać. Zupełnie zapomniałem, że bierzemy udział w Pucharze Polski. Zarząd wymaga dotarcia do 2. rundy kwalifikacyjnej, ja zaś za punkt honoru obieram 1. rundę pucharu, czyli jeden mecz więcej.

Ale po kolei, przed pierwszym oficjalnym meczem w lipcu dokonałem kilku wzmocnień.

 

- Jan Peterka (Czechy, 22, ML/AML/MR/AMR/AMC) z Wolny Transfer

Pierwszy zagraniczny zawodnik w moim klubie. Grał przeciwko nam w barwach Admirali Praga, gdy był w niej na testach, jednak ostatecznie nie znalazł tam zatrudnienia. Zdecydowanie umiejętności godne gwiazdy naszego zespołu.

 

- Dawid Wadas (Polska, 25, DC/DR) z Wolny Transfer

Dawid będzie grać jako DC. Zastąpi Józefiaka, który jak wiemy strasznie mnie zawiódł. Fechner będzie dzięki temu moim idealnym zmiennikiem.

 

- Karol Danielik (Polska, 23, MC) z Wolny Transfer

Zawodnik o dużych możliwościach. W tej chwili to prawdopodobnie pomocnik o największych umiejętnościach w Unii. Oby tylko spełnił pokładane w nim nadzieje. Jeżeli nie zawiedzie będzie głównym dyrygentem naszego zespołu.

 

- Adam Malecki (Polska, 19, MC/AMC) z Tur Bielsk Podlaski (III liga) za darmo

Oczywiście nie byłbym sobą, gdybym nie szukał zawodników utalentowanych. Adam prezentuje poziom godny III ligi, więc powoli będę go wprowadzać w lidze II, chyba że znajdzie się III ligowiec chcący go wypożyczyć.

 

- Jozef Tittel (Słowacja, 18, MC/DM/ML) z Krupiński Suszec (IV liga) za darmo

Kolejny zawodnik, po którym można oczekiwać za 2-3 sezony niezłych umiejętności. W tym sezonie będę chciał go wypożyczyć gdziekolwiek.

 

- Przemysław Białek (Polska, 19, ST/AMC/MC) z Orzeł Nieborów (IV liga) za darmo

Narzekałem na brak talentu u Telichowskiego, to musiałem sobie sam znaleźć utalentowanego napastnika. O Białka biłem się z Wartą i kilkoma zespołami z III ligi. Jak tylko będę miał okazję postaram się dać mu grać.

 

 

22 lipca gramy pierwszy mecz w Pucharze Polski. Do tego czasu rozegraliśmy jeszcze 4 mecze towarzyskie:

- 01.07.17 - GKS Dopiewo 2-2 Unia (9 w III liga dolnośląsko-lubuska) - 65 widzów

- 06.07.17 - Unia 2-0 Śląsk Wrocław II (2 w III liga dolnośląsko-lubuska) - 229 widzów

- 11.07.17 - Unia 3-0 Widzew Łódź II (5 w III liga łódzko-mazowiecka) - 230 widzów

- 16.07.17 - Unia 2-0 Lech Poznań (4 w Ekstraklasa) - 1 500 widzów

 

Tak wygraliśmy nawet z Lechem Poznań. Oczywiście to był dość rezerwowy skład, Kolejorz skupia się na Lidze Europejskiej, ale i tak to wielki sukces naszego klubu!

 

Swoją drogą właśnie Lech rozegrał pierwszy dwumecz w LE.

- 06.07.17 - Lech Poznań 4-0 Jeunesse Esch (Luksemburg)

- 13.07.17 - Jeunesse Esch 1-3 (1-7) Lech Poznań

Odnośnik do komentarza

Czas na mój debiut w Pucharze Polski. W sumie to w Eliminacjach Pucharu Polski. Tak czy siak nasz pierwszy rywal to Pogoń Siedlce, podobnie jak my zdobyli oni pierwsze miejsce w III lidze. Jest to więc rywal na zbliżonym poziomie. W końcu jesteśmy w grupie najniżej notowanych klubów w tych rozgrywkach.

Postawiłem na nasz standardowy styl czyli kontrolę gry. Osiągnęliśmy dzięki temu 69% posiadania piłki i gdyby nie słaba gra Nawrockiego szybko rozstrzygnęlibyśmy mecz na swoją korzyść. Niestety zarówno Nawrocki jak i Golembowski grali niezwykle słabo przez co na pierwszą bramkę czekaliśmy do 68 minuty, którą wypracował nam wprowadzony 3 minuty wcześniej Koralewski. To po faulu na nim dostaliśmy rzut karny. 4 minuty później ten sam zawodnik staje w sytuacji sam na sam i pewnie zamienia ją na drugiego gola. Happy End? Nie do końca. Nerwową końcówkę funduje nam sędzia zaliczając rywalom gola mimo, że padł on z pozycji spalonej. Na szczęście to nie zmieniło rezultatu i to my awansujemy do 2 rundy eliminacji.

Warto wspomnieć, że w pierwszym oficjalnym meczu w Unii zarówno Danielik jak i Peterka zagrali świetne spotkanie.

 

22.07.2017, Stadion Miejski, Swarzędz: 170 widzów

Eliminacje Pucharu Polski, 1 runda

Unia Swarzędz 2-1 Pogoń Siedlce

68' S.Strzelczyk (kar.) 1-0

72' P.Koralewski 2-0

78' K.Dmowski 2-1

 

Unia: A.Winiecki - D.Dąbrowski; D.Wadas; A.Jasitczak (73' S.Fechner); M.Paluba - S.Strzelczyk; H.Kołodziejczyk (78' M.Zbierski); K.Danielik; J.Peterka; M.Golembowski (65' P.Koralewski) - M.Nawrocki

MVP: Jan Peterka (ML, Unia) - 7.9, 1 asysta

 

 

 

Wcześniej Polacy ruszyli do walki o europejskie puchary:

 

Liga Mistrzów, 2 faza kwalifikacyjna, mistrzowie, 1. mecz:

Wisła Kraków 0-3 FC Kobenhavn

Wygląda na to, że mistrz Polski zaliczy zaledwie jeden dwumecz i pożegna się z Europą. Jak wiadomo, przegrany w tej rundzie nie spada do Ligi Europejskiej.

 

 

Liga Europejska, 2 runda kwalifikacyjna, 1.mecz:

Śląsk Wrocław 1-2 HSzK Zrinjski Mostar

Dolcan Ząbki 2-0 FK Ekranas Panevezys

Lech Poznań 0-2 FC Brest

Tylko 3. zespół E-klasy pokonał swojego rywala. Litwini drugi rok z rzędu trafiają na polski zespół i wygląda na to, że znowu przyniesie im to porażkę. Śląsk przegrał nieznacznie z wicemistrzem Bośni i Hercegowiny, ale prawdziwą kompromitacją jest postawa Kolejorza. 5 drużyna Białorusi ośmieszyła Lecha.

Odnośnik do komentarza

W drugiej rundzie kwalifikacji zobaczymy jak nasz zespół spisuje się na tle teoretycznie lepszych drugoligowców. MKS Oława w swojej II lidze wschodniej zajęła 9 miejsce, teoretycznie więc z ekipą, która awansowała z ligi III powinni łatwo wygrać. Tymczasem mogą się cieszyć, że nie skończyło się na pogromie.

Zaczęło się spokojnie i bez wielkiego tempa. Tradycyjnie trochę więcej utrzymywaliśmy się przy piłce. w 35 minucie było to 56%. Aż do 39 minuty nie działo się nic. Wtedy to Darek Dąbrowski stracił piłkę na połowie rywali, a pomocnik który ją odebrał natychmiast zagrał ją na wolne pole do ML rywali. Ten dzięki temu stanął w sytuacji sam na sam i zdobył gola. To był jedyny celny strzał rywali w tym meczu!

W przerwie zachęcałem moich zawodników do walki, nakazałem im ofensywniejszą grę. W 48 minucie piłka wylądowała w siatce MKSu. Strzelcem gola Golembowski. Radość trwała 10 sekund gdy sędzia odgwizdał spalonego. Prawdę mówiąc spodziewałem się tego, z ławki wydawało mi się, że Marek był trochę za linią obrony rywali. To chyba jeszcze bardziej podrażniło większość zawodników. Niestety Nawrocki był niewidoczny, tak jakby miał gdzieś ten mecz. Zdjąłem go i w jego miejsce wszedł Koralewski. Ten znowu przy pierwszym kontakcie z piłką zagrał ją idealnie do Peterki, a Czech umieścił futbolówkę w bramce. I znowu gwizdek sędziego brutalnie odebrał nam bramkę. Tym razem nie mogę się zgodzić ze spalonym, Jan zdecydowanie wybiegał do piłki zza pleców obrońcy. To jakby trochę podcięło już nam skrzydła. Nadal dominowaliśmy, ale nie dochodziliśmy do żadnych sytuacji podbramkowych. W 80 minucie Peterka wrzucił piłkę z rzutu rożnego idealnie na głowę Jasitczaka. Ten z zimną krwią to zagranie zamienił na gola! Rozbudził resztę zawodników, którzy ruszyli do oblężenia. Wydawało się, że MKS dotrwa do dogrywki, ale w doliczonym czasie gry Golembowski dostał piłkę tuż pod polem karnym. Wypuścił on na wolne pole Koralewskiego, a ten zdobywa drugiego gola w drugim meczu w tym sezonie! W doliczonym czasie gry awansujemy do Pucharu Polski!

Paluba doznał w meczu kontuzji na około 10 dni. Co jeszcze warto odnotować to fakt, że to drugi mecz pod rząd bez żółtej kartki dla mojego zawodnika. To jest nasz nowy rekord!

 

27.07.2017, Stadion Miejski, Swarzędz: 181 widzów

Eliminacje Pucharu Polski, 2. runda

Unia Swarzędz 2-1 MKS Oława

39' M.Gancarczyk 0-1

80' A.Jasitczak 1-1

90+3' P.Koralewski 2-1

 

Unia: A.Winiecki - D.Dąbrowski (62' P.Warykasz); D.Wadas; A.Jasitczak; M.Paluba - S.Strzelczyk (78' P.Kuszczak); H.Kołodziejczyk; K.Danielik; J.Peterka; M.Golembowski - M.Nawrocki (62' P.Koralewski)

MVP: Arkadiusz Jasitczak (DC, Unia) - 7.6, 1 gol

 

 

 

Teraz czas na zapowiadane "pożegnanie z Europą" w wykonaniu naszych klubów:

Liga Mistrzów, 2 faza kwalifikacyjna, mistrzowie, rewanż:

FC Kobenhavn 1-1 (4-1) Wisła Kraków

Wisła szybko kończy przygodę w Europie nie zarabiając za dużo na tym. Wielkie rozczarowanie.

 

Liga Europejska, 2 runda kwalifikacyjna, rewanż:

HSzK Zrinjski Mostar 2-1 (4-2) Śląsk Wrocław

FK Ekranas Panevezys 0-2 (0-4) Dolcan Ząbki

FC Brest 4-0 (6-0) Lech Poznań

Sezon temu dwa zespoły w fazie grupowej, w tym na to szans już nie ma. O ile porażka Śląska jeszcze w miarę wchodziła w grę, to postawa Kolejorza jest niewybaczalna. Tylko Dolcan pozostaje w grze. To ich drugie podejście do LE i przekroczyli próg, którego nie udało się przeskoczyć w 2015 roku.

Odnośnik do komentarza

Dziwnie zaczyna się ten sezon. Trzeci oficjalny mecz, a to nadal nie są rozgrywki ligowe. Po Eliminacjach Pucharu Polski, czas na jego główne rozgrywki. Los był dla nas łaskawy i wylosowano nam Ślęzę Wrocław, która awansowała ze swojej III ligi i w tym sezonie będzie naszym ligowym przeciwnikiem.

Rywal postawił ciężkie warunki. Od dawno nie mieliśmy meczu, gdzie nie osiągnęliśmy chociaż 55% posiadania piłki. Przez większość spotkania wartość ta oscylowała w okolicy 50-52%. Liczba akcji na obie bramki była podobna, jednak to moi zawodnicy wykazali się znacznie lepszą skutecznością. To już z kolei trzeci mecz gdzie Nawrocki jest zaledwie cieniem samego siebie. Na uwagę zasługuje debiut Białka. W niespełna 30 minut zdobył dla nas 2 gole!

 

03.08.2017, stadion Intakus Park, Wrocław: 206 widzów

Puchar Polski, 1. runda

Ślęza Wrocław 1-4 Unia Swarzędz

41' J.Peterka 0-1

44' M.Wanat 1-1

68' A.Jasitczak 1-2

71' P.Białek 1-3

82' P.Białek 1-4

 

Unia: A.Winiecki - D.Dąbrowski; D.Wadas; A.Jasitczak; S.Fechner - S.Strzelczyk; H.Kołodziejczyk ż.k. ; K.Danielik (52' M.Zbierski ż.k.); J.Peterka ż.k. (72' P.Kuszczak); M.Golembowski - M.Nawrocki (66' P.Białek)

MVP: Jan Peterka (ML, Unia) - 8.7, 1 gol, 1 asysta

 

 

W Lidze Europejskiej Dolcan dalej zadziwia wszystkich fanów. Tym razem na ich drodze stanął 6 klub w Rosji:

Dolcan Ząbki 3-0 Rubin Kazań

 

I jako ciekawostkę dorzucam najwyższe transfery lipca

w Polsce:

1. Ante Adanalic (Bośnia, 18, DL/WBL/DR) z Lech Poznań do 1860 Monachium za 1.6 mln €

2. Marcin Przybylski (Polska, 21, AMC/ST) z Lech Poznań do Nurnberg za 1.4 mln €

3. Stefan Mihajlovic (Serbia, 23, ST) z Crvena Zvezda do Górnik Zabrze za 1.2 mln €

 

i na świecie:

1. Alex Grimaldo (Hiszpania, 21, DL/WBL/ML) z FC Barcelona do FC Bayern za 28 mln €

2. Marek Hamsik (Słowacja, 30, AMC/MC) z Napoli do Manchester Utd. za 23 mln €

3. Juan Vellejos (Argentyna, 20, WBR/MR/AMR) z SL Benfica do Real Madryt za 22.5 mln €

Odnośnik do komentarza

Czas na inaugurację rozgrywek ligowych. Niestety nie był to dobry start. Promień Żary, zespół który otarł się o awans sezon temu, w tym ma tylko jeden cel. Uciec do I ligi.

My próbowaliśmy grać swoim stylem, ale szybka czerwona kartka dla Danielika znacznie ostudziła nasz zapał. Do przerwy mimo tego niewiele się działo, a nawet można stwierdzić, że mieliśmy przewagę. W drugiej połowie dostaliśmy drugą czerwoną kartkę. Jasitczak ratował zespół przed stratą bramki faulując napastnika rywali. Od tego momentu nasza gra zmieniła się diametralnie. O ile w 10 dawaliśmy radę utrzymywać się przy piłce, to w 9 już szybko ją traciliśmy. Jakby tego było mało, gol na 1-0 padł po ewidentnym faulu na naszym bramkarzu. Sędzia widać nie chciał podpaść kibicom gospodarzy, a moi zawodnicy stracili już wszelkie nadzieje. 7 minut później ten sam zawodnik strzela na 2-0. Moi zawodnicy jeszcze zdołali strzelić gola honorowego, ale nie mieliśmy po prostu mocy na wyrównanie wyniku. Chłodne powitanie w II lidze.

 

06.08.2017, Stadion MOSRiW, Żary: 273 widzów

II Liga grupa zachodnia [1/34]

[X] Promień Żary 2-1 Unia Swarzędz [X]

35' K.Danielik cz.k.

51' A.Jasitczak cz.k.

62' P.Krywko 1-0

69' P.Krywko 2-0

81' M.Nawrocki 2-1

 

Unia: A.Winiecki - D.Dąbrowski (52' S.Krolak); D.Wadas; A.Jasitczak cz.k.; S.Fechner - J.Peterka (55' J.Zieliński); H.Kołodziejczyk; K.Danielik cz.k.; P.Kuszczak; M.Golembowski (36' R.Lubowski) - M.Nawrocki

MVP: Patryk Krywko (ST, Promień) - 8.7, 2 gole

 

 

W drugim meczu gościmy 9. zespół poprzedniego sezonu. I jestem niesamowicie rozczarowany wynikiem. Dominowaliśmy przez całe 90 minut, ale Nawrocki zmarnował 3 idealne okazje. Dodatkowo w 35 minucie Nawrocki strzelił gola, ale sędzia nie uznał gola... aby przyznać nam rzut wolny za faul na Golembowskim. Jawna kpina. Dopiero wejście młodego Białka daje nam gola i w efekcie 1 punkt.

 

09.08.2017, Stadion Miejski, Swarzędz: 233 widzów

II Liga grupa zachodnia [2/34]

[15] Unia Swarzędz 1-1 MKS Oława [16]

21' M.Paluch 0-1

74' P.Białek 1-1

 

Unia: A.Winiecki - D.Dąbrowski; D.Wadas; A.Jasitczak; M.Paluba - S.Strzelczyk; H.Kołodziejczyk (75' M.Zbierski); K.Danielik ż.k.; J.Peterka (62' P.Kuszczak); M.Golembowski (85' P.Koralewski) - M.Nawrocki (62' P.Białek)

MVP: Przemysław Białek (ST, Unia) - 7.2, 1 gol

 

 

- Kuba, Kuba! KUBA! - wpadł do mojego gabinetu zdyszany i podniecony Borecki.

- Co jest? Stadion płonie?

- Widziałeś wyniki losowania Pucharu Polski? - odpowiedział rozgorączkowany asystent.

- Nie, wypełniam przecież papierki wyrażające moją skruchę za obrzucenie bluzgami sędziego.

- Łap! - rzucił pojedynczą kartkę.

Był to wydruk par w 2 rundzie Pucharu Polski. Na czerwono podkreślony był nasz pojedynek. Przeciwnikiem Unii Swarzędz jest Dolcan Ząbki.

- O ku..a. Ostatni Polski zespół w europejskich pucharach i 3. zespół poprzedniego sezonu? SUPER!

- No właśnie. Mamy prze... CO? - zdziwił się Krzysiek

- Co cię dziwi? Mam nadzieję, że na stadionie pojawi się komplet widzów, może jakiś zawodnik zabłyśnie i go jeszcze ktoś kupi za parędziesiąt tysięcy. A co ważne, nie sądzę że oni wyjdą z nami pierwszą 11tką. A rezerwy jak wiemy potrafią rozczarować.

- Jesteś debilem Kuba? Odpadamy z Pucharu, a ty się cieszysz?

- Nawet jeśli odpadamy, to odpadamy z zespołem z TOP3 Polski. Wstydu nie będzie, zobaczysz!

Odnośnik do komentarza

2 dni przed meczem dostaliśmy propozycję wypożyczenia z Lecha rozgrywającego - Szymona Zgrady. Nie jest to na pewno jeden z najbardziej utalentowanych zawodników w Lechu, ale bez wątpienia będzie niezłym wzmocnieniem.

 

Pojedynek z trzecim zespołem Polski był rozczarowujący. Nie mówię o naszej postawie. Trybuny zostały zapełnione ledwie w 1/3. Okazało się, że kibice nie chcieli oglądać pogromu i zupełnie zignorowali to spotkanie. Do tego Dolcan zagrał najmocniejszym swoim składem.

To nas nie przeraziło, a odpowiedzią na to miała być defensywna formacja 4-1-2-2-1. Niestety w 3 minucie Waldemar Sobota minął Dąbrowskiego i dograł idealną piłkę do Josefa Surala, a ten zamienił to na bramkę. Zaczęliśmy grać trochę wyżej, ale nie zmieniło to obrazu meczu. Goście przeważali, my szukaliśmy okazji w szybkim przerzuceniu piłki do przodu po jej przejęciu. Do przerwy wynik się nie zmienił.

Druga połowa również, jak i pierwsza, zaczęła się efektownie. W 47 minucie Lebedyński wrzuca piłkę z rzutu wolnego w nasze pole karne, a Sural wyskakuje do niej najwyżej, 0-2. Rozpoczynając z środka, Nawrocki wystrzelił sprintem pod pole karne rywali. Piłkę dograł do niego Strzelczyk i zdobywamy kontaktowego gola! Później jeszcze świetny strzał Nawrockiego broni Leszczyński. Odpadamy po przegranej 1-2, ale z pewnością nikt nie ma prawa nam zarzucić tylko i wyłącznie murowania się.

Niestety Hubert Kołodziejczyk został poobijany i przez 10 dni będzie musiał odpocząć od futbolu.

 

13.08.2017, Stadion Miejski, Swarzędz: 531 widzów

Puchar Polski, 2. runda

Unia Swarzędz 1-2 Dolcan Ząbki

3' J.Sural 0-1

47' J.Sural 0-2

48' M.Nawrocki 1-2

 

Unia: A.Winiecki - D.Dąbrowski ż.k. (53' P.Warykasz); A.Jasitczak (37' S.Fechner); D.Wadas; M.Paluba ż.k. - R.Lubowski; K.Danielik (53' S.Zgrada); H.Kołodziejczyk ż.k.; S.Strzelczyk; J.Peterka - M.Nawrocki

MVP: Josef Sural (ST, Dolcan) - 8.8, 2 gole

 

 

 

3 dni wcześniej nasz rywal grał rewanżowy mecz 3 rundy kwalifikacyjnej Ligi Europejskiej. Mimo porażki to Polski zespół awansuje do baraży!

Rubin Kazań 2-0 (2-3) Dolcan Ząbki

Odnośnik do komentarza

Po odpadnięciu z Pucharu Polski możemy skupić się tylko i wyłącznie na lidze. Nie gramy w żadnym innym turnieju. Dość monotonne jest życie uczestników II ligi.

Dopiero nasz trzeci występ na tym poziomie przynosi nam pierwsze 3 punkty. Chrobry Głogów, 7. ekipa poprzedniego sezonu grała z nami bardzo wyrównany mecz. Na szczęście to moi zawodnicy byli skuteczniejsi i po dwójkowej akcji Białek-Peterka Czech zdobywa jedynego gola w tym spotkaniu. Młody Polak zaczyna grać na wysokim poziomie o 2 lata szybciej niż ktokolwiek to zakładał. Kto wie, może na dłuższą metę wygryzie już wkrótce Nawrockiego ze składu.

 

16.08.2017, stadion przy ul. Wita Stwosza, Głogów: 856 widzów

II Liga grupa zachodnia [3/34]

[6] Chrobry Głogów 0- 1 Unia Swarzędz [16]

37' J.Peterka 0-1

 

Unia: A.Winiecki - D.Dąbrowski; D.Wadas; S.Fechner; M.Paluba (84' P.Warykasz) - J.Peterka; M.Zbierski; K.Danielik (69' S.Zgrada); P.Kuszczak (58' J.Zieliński); M.Golembowski (73' P.Koralewski) - P.Białek

MVP: Jan Peterka (ML, Unia) - 8.1, 1 gol

 

 

W czwartej kolejce z kolei znowu doznałem sporego rozczarowania. Na swoim boisku zdominowaliśmy zespół rywali. Zapewne spokojnie utrzymalibyśmy wynik dający nam wygraną, ale.. właśnie zawsze jest jakieś ALE. W 58 minucie rzut rożny wykonuje Kuszczak. Piłka trafia na piąty metr na głowę Jasitczaka, a ten pakuje ją do siatki. Sędzia jednak używa gwizdka i... pokazuje drugi żółty kartonik mojemu obrońcy. Nie potrafię tego zbytnio wyjaśnić. Kryjący go zawodnik został dobre pół metra za nim, nikt nikogo nie przewrócił. W każdym razie to sprawiło, że Bytovia zaczęła atakować i dzięki temu wywiozła od nas 1 punkt.

 

19.08.2017, Stadion Miejski, Swarzędz: 234 widzów

II Liga grupa zachodnia [4/34]

[6] Unia Swarzędz 2-2 Bytovia Bytów [5]

23' K.Bartoszak 0-1

28' P.Kuszczak 1-1

37' S.Strzelczyk 2-1

58' A.Jasitczak cz.k.

68' K.Bartoszak 2-2

 

Unia: A.Winiecki - P.Warykasz (45' D.Dąbrowski ż.k.); A.Jasitczak cz.k.; S.Fechner; M.Paluba ż.k. - S.Strzelczyk ż.k.; R.Lubowski (70' S.Zgrada ż.k.); K.Danielik; P.Kuszczak; P.Koralewski ż.k. (59' D.Wadas ż.k.) - M.Nawrocki (78' P.Białek)

MVP: Krzysztof Bartoszak (ST, Bytovia) - 8.8, 2 gole

 

 

 

- Panie Wyndrowicz, co pan sądzi o poziomie sędziowania w II lidze?

- Och jest wybitny. Poważnie. Na 4 mecze, 2 razy sędziowie ewidentnie ograbili nas ze zwycięstwa. W III lidze jeszcze byłoby to do wyjaśnienia, tam nie pracują zawodowcy, ale tutaj? Każdy dostaje za to już niezłe pieniądze, a wałki idą niesamowite. Fryzjer by się tego nie powstydził.

- A czy jest pan zadowolony z gry swojego zespołu?

- I tak i nie. Potrafimy zdominować praktycznie każdego rywala, ale mamy spore problemy z przekuciem tego na bramki. Oczywiście bazuję nie na pełnych 360 minutach z tych 4 spotkań, a jakiś 180. Tyle czasu graliśmy pewnie w pełnym składzie. Zapewniam jednak, że kiedy sędziowie przestaną rzucać niesłusznymi czerwonymi kartonikami szybko ruszymy w górę tabeli.

 

Po tej "konferencji" dostałem od ZPN ostrzeżenie. Zupełnie nie rozumiem o co im chodzi.

Odnośnik do komentarza

Odnosimy drugie zwycięstwo w tym sezonie. Ślęza próbowała zrewanżować się za wyeliminowanie z Pucharu Polski, ale ponownie musieli uznać naszą wyższość. Ze względu na drobne problemy personalne, postanowiłem zagrać defensywniejszą formacją. Oczywiście czym byłby mecz mojej drużyny bez czerwonej kartki. Szczęśliwie nie odbiera nam to wymęczonego zwycięstwa.

 

26.08.2017, stadion Intakus Park, Wrocław: 277 widzów

II Liga grupa zachodnia [5/34]

[10] Ślęza Wrocław 0-1 Unia Swarzędz [9]

63' S.Strzelczyk (kar.) 0-1

65' S.Fechner cz.k.

89' A.Seweryn (Ślęza) cz.k.

 

Unia: A.Winiecki - P.Warykasz; A.Jasitczak ż.k.; D.Wadas ż.k. (61' S.Krolak); S.Fechner cz.k. - R.Lubowski ż.k.; H.Kołodziejczyk; K.Danielik (66' P.Kuszczak); S.Strzelczyk; J.Peterka - P.Białek (75' M.Golembowski)

MVP: Jakub Sobol (GK, Ślęza) - 7.4

 

 

 

Kolejnego spotkania troszkę się obawiałem. Puszcza to zespół, który sezon temu spadł z I ligi. Póki co w 5 kolejkach zdobyli oni 1 punkt, ale obawiam się, że prędzej czy później ruszą w pościg za czołówką.

Z nami jednak zagrali ponownie beznadziejnie. Przez cały mecz oddali jeden celny strzał na naszą bramkę, w czym spora zasługa bramkarza, który dobrze grał dzisiaj na przedpolu. U nas z kolei strzałów było sporo, ale skuteczność była bardzo słaba. Warto dodać, że to nasz 30ty mecz pod rząd, w którym zdobywamy przynajmniej bramkę.

 

30.08.2017, Stadion Miejski, Swarzędz: 380 widzów

II Liga grupa zachodnia [6/34]

[6] Unia Swarzędz 1-0 Puszcza Niepołomice [18]

15' M.Nawrocki 1-0

 

Unia: A.Winiecki - D.Dąbrowski; S.Krolak; S.Fechner; M.Paluba ż.k. - S.Strzelczyk (68' J.Zieliński); H.Kołodziejczyk (85' R.Lubowski); K.Danielik (61' S.Zgrada); P.Kuszczak; M.Golembowski ż.k. (68' P.Koralewski) - M.Nawrocki

MVP: Ariel Winiecki (GK, Unia) - 7.5

 

 

W między czasie Dolcan Ząbki rozegrał dwumecz w barażu Ligi Europejskiej. Niestety w tym sezonie nie będziemy mieć polskiego klubu w fazie grupowej. 4 zespół Belgii nieznacznie wygrywa ten pojedynek.

Dolcan Ząbki 1-1, 1-2 Racing Club Genk

Odnośnik do komentarza

Ciężki bój toczymy z jednym z kandydatów do awansu. Pechowo stracona bramka przed przerwą strasznie utrudniła nam zadanie i ledwo zdołaliśmy doprowadzić do wyrównania z murującym się rywalem. Kolejny raz Białek wchodząc na boisko znacznie ożywia nasze akcje ofensywne.

03.09.2017, Stadion Miejski, Swarzędz: 240 widzów

II Liga grupa zachodnia [6/34]

[5] Unia Swarzędz 1-1 Błękitni Stargard Szczeciński [3]

40' P.Stadnicki 0-1

79' P.Białek 1-1

 

Unia: A.Winiecki - D.Dąbrowski; D.Wadas (45' S.Fechner); A.Jasitczak ż.k.; M.Paluba ż.k. - S.Strzelczyk; S.Zgrada (68' R.Lubowski); K.Danielik ż.k.; J.Peterka; P.Koralewski (54' M.Golembowski) - M.Nawrocki (68' P.Białek)

MVP: Przemysław Białek (ST, Unia) - 7.2, 1 gol

 

 

 

Sierpień za nami. Zostałem trzecim managerem tego miesiąca. Okno transferowe zostało zamknięte. Podsumowując sprowadziłem na stałe 6 zawodników. 4 opuściło klub. Wypożyczyłem do zespołu 1, a z kolei do innych klubów w poszukiwaniu doświadczenia ruszyło aż 10 zawodników. Jednak ledwie 4 rokuje jakiekolwiek nadzieje na przyszłość.

 

Najwyższe transfery sierpnia w Polsce:

1. Takuya Murayama (Japonia, 28, AMR/MR/ST) z Zawisza Bydgoszcz do Asteras Tripolis (Grecja) za 600 tys €

2. Karol Linetty (Polska, 22, MC/DM/AMC) z Lech Poznań do Jagiellonia Białystok za 525 tys €

3. Joselu (Hiszpania, 26, ST) z Zawisza Bydgoszcz do FC Wacker Inssbruck za 450 tys €

 

Najwyższe transfery sierpnia na świecie:

1. Nicolas Castillo (Chile, 24, ST) z Borussia Dortmund do Juventus Turyn za 36 mln €

2. Ilkay Gundogan (Niemcy, 26, MC/AMC/DM) z Borussia Dortmund do Manchester Utd za 29.5 mln €

3. Danny Welbeck (Anglia, 26, ST/AML) z Newcastle do Manchester Utd za 25 mln €

Co do Welbecka grał w Manchesterze w latach 2006-2016. Sezon temu przeniósł się na zasadzie wolnego transfery do Newcastle, z którym podpisał 3-letni kontrakt. Jak widać szybko wrócił do Czerwonych Diabłów :D a Newcastle dzięki Welbeck'owi zajęło 3. miejsce w lidze i jeszcze zarobiło na nim naprawdę dobre pieniądze.

 

 

W Eliminacjach do MŚ Polska dalej walczy o zajęcie drugiego miejsca w grupie. Z możliwości osiągnięcia tego celu eliminujemy Estonię. Zaskoczeniem jest porażka Niemiec. Do końca kwalifikacji już tylko 3 spotkania.

Bośnia 2-1 Niemcy

Liechtenstein 0-2 Ukraina

Polska 2-0 Estonia

 

1. Niemcy - 16p; 17-3

2. Ukraina - 15p; 13-3

3. Bośnia - 11p; 10-10

4. Polska - 10p; 7-11

5. Estonia - 7p; 6-12

6. Liecht. - 0p; 0-14

Odnośnik do komentarza

Wyjazdowy mecz w Opolu był łatwiejszy niż się tego spodziewałem. Odra, która po 7 kolejkach jest wyżej niż ktokolwiek oczekiwał nie stawiła nam żadnego oporu. Dzięki temu, w meczu tym zadebiutował w końcu Adam Małecki. Nie zagrał niczego wielkiego w ciągu 25 minut, ale też nie popełnił żadnych błędów. Ot poprawny występ. Strzelczyk zagrał swój 100. mecz ligowy w karierze.

 

09.09.2017, stadion przy ul. Oleskiej, Opole: 821 widzów

II Liga grupa zachodnia [8/34]

[5] Odra Opole 0-2 Unia Swarzędz [4]

6' P.Koralewski 0-1

16' P.Koralewski 0-2

 

Unia: A.Winiecki - D.Dąbrowski ż.k.; D.Wadas ż.k. (57' P.Warykasz); A.Jasitczak; S.Fechner - S.Strzelczyk; S.Zgrada (66' A.Małecki); R.Lubowski (82' M.Zbierski); J.Peterka (76' P.Kuszczak); P.Koralewski - M.Nawrocki

MVP: Paweł Koralewski (AMC, Unia) - 9.1, 2 gole

 

 

 

Postanowiłem, że w meczach z zespołami z miejsc 14-18 będę wystawiać na bramce Zebrowskiego. Dzięki temu powinien zagrać przynajmniej 8 spotkań ligowych, a jak wiadomo co kolejkę coś się w tabeli zmienia więc może zaliczy nawet więcej spotkań. Jeżeli będę czuć się bardzo pewnie, będę kombinować z wystawianiem nawet bardziej rezerwowego składu.

W meczu z 14. Zagłębiem Sosnowiec nie czułem się aż tak pewnie. Mimo wszystko zdobywamy kolejne 3 punkty, chociaż w tym spotkaniu moja obrona miała potężne problemy. Pavel Vyhnal to niesamowicie szybki napastnik i nie ważne jak bardzo cofnięci byli moi stoperzy on i tak uciekał im. Szczęśliwie w tym meczu Nawrocki w końcu przypomniał sobie jak zdobywać bramki i zaliczył hattricka.

 

16.09.2017, Stadion Ludowy, Sosnowiec: 810 widzów

II Liga grupa zachodnia [9/34]

[14] Zagłębie Sosnowiec 2-4 Unia Swarzędz [4]

29' M.Nawrocki 0-1

31' S.Strzelczyk 0-2

37' P.Vyhnal 1-2

43' M.Nawrocki 1-3

72' M.Nawrocki 1-4

82' P.Vyhnal 2-4

 

Unia: W.Zebrowski - D.Dąbrowski ż.k. (72' P.Warykasz); D.Wadas; A.Jasitczak (56' S.Fechner); M.Paluba ż.k. - S.Strzelczyk; S.Zgrada; K.Danielik (45' M.Zbierski); J.Peterka; P.Koralewski (45' M.Golembowski) - M.Nawrocki

MVP: Mateusz Nawrocki (ST, Unia) - 9.5, 3 gole

 

 

 

W Eliminacjach do MŚ na 2 kolejki przed końcem wiemy już, że Polska nie zagra nawet w barażu. Porażka z Bośnią sprawia, że tylko cud mógłby dać nam 2 miejsce w grupie. Polacy musieliby wygrać z Niemcami (wysoko), Bośnia przegrać lub zremisować z Liechtensteinem. W ostatniej kolejce zaś Bośnia nie mogłaby wygrać z Ukrainą (realne), a Niemcy musieliby przegrać z Estonią (nierealne). To co zaskakuje to rewanż Ukrainy za ćwierćfinał mundialu w 2014. Pokonali oni wicemistrzów aż 4-1!

 

Estonia 3-0 Liechtenstein

Polska 0-2 Bośnia

Ukraina 4-1 Niemcy

 

1. Ukraina - 18p; 17-4

2. Niemcy - 16p; 18-7

3. Bośnia - 14p; 12-10

4. Estonia - 10p; 9-12

5. Polska - 10p; 7-13

6. Liecht. - 0p; 0-19

Odnośnik do komentarza

Poprzednia kolejka dała nam awans na 3 miejsce. Mecz numer 10 powinniśmy byli wygrać, ale ponownie moja obrona totalnie nie radziła sobie z uciekającymi ciągle napastnikami. W efekcie tracimy zwycięstwo, a liderujący Górnik Łęczna ucieka nam jeszcze bardziej.

 

20.09.2017, Stadion Miejski, Swarzędz: 236 widzów

II Liga zachodnia [10/34]

[3] Unia Swarzędz 2-2 Lechia Gdańsk II [15]

16' M.Nawrocki 1-0

41' H.Gierszewski 1-1

70' P.Koralewski 2-1

80' A.Jagiello 2-2

89' D.Wadas cz.k.

 

Unia: W.Zebrowski - P.Warykasz; D.Wadas cz.k.; A.Jasitczak; M.Paluba ż.k. (70' S.Fechner) - S.Strzelczyk (59' J.Peterka); A.Malecki ż.k. (45' M.Zbierski); K.Danielik; P.Kuszczak; M.Golembowski (59' P.Koralewski) - M.Nawrocki

MVP: Mateusz Nawrocki (ST, Unia) - 7.7, 1 gol, 1 asysta

 

 

 

TABELA. Jak widać po 10 kolejkach sytuacja wygląda bardzo dobrze. Jako kandydat do spadku walczymy o awans, a wszyscy zastanawiają się kiedy zaczniemy spadać w dół tabeli. Póki co jednak moje słowa iż skład jest gotowy do walki w II lidze nie o utrzymanie, a o triumf zdają się być prawdziwe. Oby tak dalej!

Odnośnik do komentarza

Hit 11. kolejki to pewnie jedno z najlepszych spotkań jakie oglądali nasi widzowie. 244 szczęśliwców miało okazję zobaczyć 8 bramek. Z kim takie gradobicie? Ano z liderem i obecnie głównym faworytem do awansu - Górnikiem Łęczna.

Oba zespoły wykorzystywały słabość formacji defensywnej rywala. Nasi stoperzy nie nadążali za nikim. Dosłownie. Spodziewałem się tego, dlatego też linia defensywna była bardzo cofnięta. Nic to nie dało, Jasitczak i Wadas nie bardzo chyba wiedzieli co mają robić. Wprowadzony w przerwie na środek obrony Krolak, który jest nieznacznie zwinniejszy od tej dwójki wcale nie zagrał lepiej. W ofensywie wyglądaliśmy dobrze. Koralewski i Nawrocki grali naprawdę solidnie i to dzięki nim mamy ten 1 punkt. Oczywiście po jutrzejszym treningu trio Jasitczak-Wadas-Krolak będą biegać 10 kilometrów wokół boiska. Po chwili zadumy uznałem, że dołączy do nich Fechner. 'Uniwersalny dziadek' w tym meczu wystąpił jako DL i był to występ niesamowicie beznadziejny! Niestety na pozycji DL mam problem z rezerwami, więc musiał grać do końca.

Peterka z kolei na tydzień dołączył do lokalnego zespołu rugby? Dlaczego? Ano kiedy został 3 razy potraktowany "z bara" przestał unikać pojedynków 1na1. Przestał całkowicie unikać gry. Pierwszy raz jestem niezadowolony z Czecha.

Przed meczem uznałem, że porażka z świetnie grającym Górnikiem nie byłaby tragedią, ale remis w meczu, który mogliśmy wygrać troszkę smuci.

 

23.09.2017, Stadion Miejski, Swarzędz: 244 widzów

II Liga grupa zachodnia [11/34]

[3] Unia Swarzędz 4-4 Górnik Łęczna [1]

12' S.Domański 0-1

22' P.Koralewski 1-1

41' B.Wiazowski 1-2

57' M.Nawrocki 2-2

68' J.Pawłowski 2-3

69' S.Strzelczyk 3-3

83' M.Bienias (kar.) 3-4

86' P.Koralewski 4-4

 

Unia: A.Winiecki - D.Dąbrowski (72' P.Warykasz); D.Wadas (45' S.Krolak); A.Jasitczak ż.k.; S.Fechner ż.k. - S.Strzelczyk; S.Zgrada; K.Danielik (58' R.Lubowski ż.k.); J.Peterka (54' P.Kuszczak); P.Koralewski - M.Nawrocki

MVP: Paweł Koralewski (AMC, Unia) - 8.8, 2 gole

 

 

 

Kolejny mecz graliśmy z zespołem, który sezon temu, tak jak i my, awansował do II ligi. W przeciwieństwie do poprzedniego meczu w tym nie mieliśmy problemu z linią ofensywną przeciwnika. Obrona zagrała poprawnie, a w tym duża zasługa wysokiego posiadania piłki - 65%. Wracamy na poprawny tor. No może poza Nawrockim, który zmarnował 2 świetne sytuacje bramkowe. Peterka po tygodniowym pobycie w zespole rugby zagrał tak jak tego oczekiwałem. No może oddawał za dużo strzałów poza światło bramki (7 niecelnych i 2 celne). No, ale najważniejsze iż 3 punkty trafiają na nasze konto. I Kołodziejczyk, który miał być naszym najważniejszym zawodnikiem drugiej linii wraca powoli do gry po długiej kontuzji.

 

30.09.2017, Stadion Miejski, Swarzędz: 244 widzów

II liga grupa zachodnia [12/34]

[3] Unia Swarzędz 2-0 Skra Częstochowa [8]

16' P.Koralewski 1-0

47' S.Zgrada 2-0

 

Unia: A.Winiecki - D.Dąbrowski (83' P.Warykasz); D.Wadas; S.Fechner; M.Paluba - S.Strzelczyk (74' P.Kuszczak); S.Zgrada ż.k.; K.Danielik ż.k. (63' H.Kołodziejczyk ż.k.); J.Peterka; P.Koralewski - M.Nawrocki (53' P.Białek)

MVP: Szymon Zgrada (Unia, MC) - 7.8, 1 gol

 

 

Odnośnik do komentarza

Swarzędz to mieścina obok Poznania. Można więc powiedzieć, że mecz z Wartą Poznań to derby. Oczywiście takim spotkaniem w II lidze mało kto się interesuje, ale jednak na stadion rywali przyszło około 100 kibiców więcej niż zwykle. Warta jest wymieniana jako jeden z kandydatów do awansu i obecnie znajduje się blisko czołówki. Chcąc więc walczyć o I ligę powinniśmy wygrać ten mecz. Powinniśmy...

Kolejny już mecz, gdzie w ofensywie wyglądamy naprawdę dobrze, mamy przewagę w posiadaniu piłki i tylko linia obrony wszystko psuje. Na początku sezonu próbowałem grać wysuniętą linią obrony, ale jak łatwo się domyślić zamiast łapać rywali na spalonym łapaliśmy stracone gole. Teraz gramy cofniętą obroną i również nie daje sobie rady. Pozostaje więc po tym spotkaniu ustawiać ich dość neutralnie, ni to wysoko, ni to nisko.

Dwa razy wychodziliśmy na prowadzenie i dwa razy je straciliśmy. W obu przypadkach głównym winowajcą był stoper. Najpierw Wadas, który przyglądał się Hernikowi biegnącemu do piłki, później Jasitczak, który w 83 minucie nonszalancko zagrywa piłkę pod nogi rywala, a ten szybko podaje ją do kolegi, który nie zmarnował sytuacji 1na1, gdzie bramkarz nawet nie miał szans na skrócenie kąta. Zgadnijcie co obaj stoperzy będą robić po meczu? Tak szorować szatnię i biegać 10 km.

In plus z kolei znowu w ataku. Wysoka forma Koralewskiego daje nam dużo pewności w kreowaniu akcji ofensywnych. Peterka jak zwykle dobrze sobie radził na skrzydle szarpiąc formacje defensywne co dało nam pierwszego gola w meczu.

 

07.10.2017, stadion przy drodze Dębińskiej, Poznań: 1 204 widzów

II Liga grupa zachodnia [13/34]

[5] Warta Poznań 2-2 Unia Swarzędz [3]

23' P.Koralewski 0-1

35' K.Hernik 1-1

75' K.Danielik 1-2

83' B.Niksiński 2-2

 

Unia: A.Winiecki - D.Dąbrowski ż.k. (13' P.Warykasz); D.Wadas ż.k. (45' S.Fechner); A.Jasitczak; M.Paluba - S.Strzelczyk (71' P.Kuszczak); H.Kołodziejczyk; K.Danielik; J.Peterka; P.Koralewski - M.Nawrocki (63' P.Białek)

MVP: Tomas Urban (AMC, Warta) - 8.6, 1 asysta

 

 

 

Kolejny mecz musieliśmy wygrać, aby nie spaść z 3 miejsca. Rywal niezbyt wygodny, GKS Tychy nie gra może narazie w swoim najlepszym stylu, ale nie można ich lekceważyć. Tym razem jednak udało nam się całe spotkanie dość spokojnie kontrolować i nawet samobójcza bramka w 92. minucie Warykasza nie zaburzyła tego spokoju. Tym razem w defensywie nie szwankował środek... tylko lewa strona czyli Paluba i Jasitczak. Wprowadzony Warykasz grał dobrze przez jakieś 10 minut, aż do popełnienia pierwszego błędu. Wtedy i jego gra się posypała. Na szczęście nie odebrało nam to 3 punktów. Warto dodać, że bramkarz Winiecki zaliczył pierwszą asystę w tym sezonie!

 

11.10.2017, Stadion Miejski, Tychy: 194 widzów

II Liga grupa zachodnia [14/34]

[7] GKS Tychy 2-3 Unia Swarzędz [3]

26' M.Nawrocki 0-1

34' J.Peterka 0-2

35' F.Hlupik 1-2

79' H.Kołodziejczyk 1-3

90+2' P.Warykasz (sam) 2-3

 

Unia: A.Winiecki - D.Dąbrowski; S.Fechner; A.Jasitczak; M.Paluba (57' P.Warykasz) - S.Strzelczyk (66' P.Kuszczak); H.Kołodziejczyk ż.k.; K.Danielik (80' S.Zgrada); J.Peterka; P.Koralewski ż.k. (45' P.Białek) - M.Nawrocki

MVP: Hubert Kołodziejczyk (MC, Unia) - 8.0, 1 gol, 1 asysta

 

 

Odnośnik do komentarza

U siebie podejmowaliśmy przedostatni zespół w tabeli. Rywale grali znacznie lepiej niż wskazywałaby na to ich pozycja, ale być może to z naszej strony uwydatniły się pewne braki. Grający między słupkami Zebrowski miał więc okazję do wykazania się w tym meczu i wywiązał się z tego zadania wzorowo. Bramka wyróżniającego się zawodnika rywali była jedną z najładniejszych jakie widziałem. Wspaniały strzał (co prawda "z czuba") z około 35 metrów, którego nasz bramkarz nie miał szans obronić.

 

15.10.2017, Stadion Miejski, Swarzędz: 262 widzów

II Liga grupa zachodnia [15/34]

[3] Unia Swarzędz 2-1 Elana Toruń [17]

9' D.Kadzior 0-1

37' M.Golembowski 1-1

55' M.Nawrocki 2-1

 

Unia: W.Zebrowski - D.Dąbrowski; D.Wadas ż.k. (53' S.Fechner); A.Jasitczak; M.Paluba ż.k. (77' P.Warykasz) - S.Strzelczyk; S.Zgrada; K.Danielik (72' R.Lubowski ż.k.); J.Peterka (53' P.Kuszczak); M.Golembowski ż.k. - M.Nawrocki

MVP: Damian Kadzior (MC, Elana) - 8.7, 1 gol

 

 

 

Jak pisałem wcześniej Polska reprezentacja szanse na walkę w barażu o Mundial miała tylko iluzoryczne. Po przedostatniej kolejce, w której graliśmy z Niemcami, wiemy już na 100%, że na Mundialu naszej kadry zabraknie. Ale na pociechę zostaje fakt, że dzięki nam wicemistrzowie świata również mogą tam nie pojechać. Pewny awans z grupy ma Ukraina, a Niemcy muszą drżeć o 2 miejsce w tabeli.

 

Bośnia 2-0 Liechtenstein

Estonia 1-2 Ukraina

Polska 2-2 Niemcy

 

1. Ukraina - 21p; 19-5

2. Niemcy - 17p; 20-9

3. Bośnia - 17p; 14-10

4. Polska - 11p; 9-15

5. Estonia - 10p; 10-14

6. Liecht. - 0p; 0-19

Odnośnik do komentarza

Zebrowski ma szczęście, w ciągu 6 dni zagrał aż w 2 meczach ligowych. Tym razem naszym gościem były rezerwy Ruchu Chorzów zajmujące zaszczytne ostatnie miejsce. Gdyby nie fakt, że moi zawodnicy postanowili się nie przemęczać wynik pewnie byłby okazalszy, a tak musimy zadowolić się skromnym zwycięstwem. Mam też wątpliwości co do słuszności potraktowania mojego zawodnika drugą żółtą kartką, ale zaczynam się przyzwyczajać chyba do tego. To zwycięstwo daje nam awans na 2 miejsce! Kołodziejczyk po przerwie w końcu wychodzi w pierwszym składzie i już w 2 minucie zostaje brutalnie skoszony. Szczęśliwie nie doznał żadnego długotrwałego urazu.

 

21.10.2017, Stadion Miejski, Swarzędz: 247 widzów

II Liga grupa zachodnia [16/34]

[3] Unia Swarzędz 2-1 Ruch Chorzów II [18]

34' P.Koralewski 1-0

39' M.Nawrocki 2-0

48' M.Paluba cz.k.

50' M.Chrapek 2-1

 

Unia: W.Zebrowski - D.Dąbrowski; D.Wadas (72' P.Warykasz); A.Jasitczak; M.Paluba cz.k. - S.Strzelczyk; H.Kołodziejczyk (2' S.Zgrada (49' R.Lubowski)); K.Danielik; J.Peterka; P.Koralewski (49' S.Fechner) - M.Nawrocki

MVP: Sebastian Strzelczyk (MR, Unia) - 8.0, 2 asysty

 

 

 

Kończą się Eliminacje do Mistrzostw Świata 2018 w Rosji. Polska ostatecznie nie liczyła się nawet przez chwilę w walce o awans i co ciekawe nikogo to nie obchodzi. Nawałka pozostanie zapewne dalej selekcjonerem, mimo nędznych wyników. Po ostatnim meczu Polska utrzymała 52. miejsce w rankingu FIFA. A i jesteśmy jedynym zespołem, który stracił bramkę w meczu z Leichtensteinem!

 

Bośnia 3-2 Ukraina

Liechtenstein 1-4 Polska

Niemcy 2-1 Estonia

 

1. Ukraina - 21p; 21-8

2. Niemcy - 20p; 22-20

3. Bośnia - 20p; 17-12

4. Polska - 14p; 13-16

5. Estonia - 10p; 11-16

6. Liecht. - 0p; 1-23

Odnośnik do komentarza

Nie tylko my gramy znacznie powyżej oczekiwań. Na 4 zespoły, które awansowały sezon temu z III ligi tylko jeden zajmuje lokatę poniżej 10. Oczywiście największym zaskoczeniem jesteśmy my, ale tylko 5 punktów za nami jest Chojniczanka, której po awansie przepowiadano ciężką walkę o pozostanie w lidze. Tymczasem tak jak i my walczą oni o awans.

Udowodnili to swoją grą, jako jedni z niewielu nie dali się zdominować mojemu zespołowi. A jak spisują się moi zawodnicy kiedy nie potrafimy przeważać w posiadaniu piłki dobrze wiemy. Ten mecz jednak był wyjątkiem. Nasza formacja defensywna spisywała się nadzwyczaj dobrze. No może Jasitczak odstawał, a wprowadzony za niego Fechner wcale nie zagrał lepiej, ale pozostała trójka wystarczyła. Niesamowitą chęć zwycięstwa udowadnia też liczba fauli. 20-20! Sporo z tego to drobne przewinienia taktyczne, ale i tak sędzia pokazał łącznie 8 żółtych kartek. Oba zespoły były bardzo nieskuteczne. Rywale oddali 6 celnych strzałów, z czego 3 były naprawdę groźne. My z kolei możemy pochwalić się 9 celnymi próbami, ale także tylko 3 były 100% okazjami. Na szczęście Nawrocki rzadko marnuje naprawdę dogodne sytuacje i to my zdobywamy cenne 3 punkty niwelując stratę do liderującego Górnika już tylko do 4 punktów!

 

28.10.2017, stadion przy ul. Mickiewicza, Chojnice: 951 widzów

II Liga grupa zachodnia [17/34]

[4] Chojniczanka Chojnice 0-1 Unia Swarzędz [2]

29' M.Nawrocki 0-1

 

Unia: A.Winiecki - P.Warykasz; D.Wadas ż.k.; A.Jasitczak ż.k. (45' S.Fechner ż.k.); M.Paluba ż.k. (77' D.Dąbrowski) - S.Strzelczyk; H.Kołodziejczyk; K.Danielik ż.k.; J.Peterka (60' P.Kuszczak); P.Koralewski (73' P.Białek) - M.Nawrocki

MVP: Mateusz Nawrocki (ST, Unia) - 7.5, 1 gol

 

 

- Niesamowite! Z początku obawiałem się, że jednak zatrudniłem człowieka bez poczucia rzeczywistości, ale my naprawdę walczymy o awans! Na półmetku jesteśmy drudzy i tylko 2 inne drużyny liczą się w wyścigu póki co. - podniecał się prezes Matecki

- Tłumaczyłem panu, że wywalczenie awansu z III ligi wiąże się z wzmocnieniami godnymi ligi II. Co widać nie tylko po nas. Chojniczanka może i ma stratę 8 punktów, ale oni także są swego rodzaju debiutantem. Skra jest 6. i traci do nas 10 pkt. 17 spotkań do końca jeszcze wiele się może wydarzyć więc przesadną euforię zostawmy na koniec sezonu, kiedy już wygramy tą ligę.

- O! Teraz już nie tylko awans, ale i zwycięstwo. Mizgała podesłał mi niesamowitego managera! Tak czy siak panie Wyndrowicz 4 spotkania do przerwy zimowej, niech pan już myśli o odpowiedniej modyfikacji celu na ten sezon. Głupio mi trochę rozliczać pana pracę z walki o utrzymanie kiedy jesteśmy wiceliderem! - tymi słowami Matecki zakończył rozmowę i opuścił mój gabinet.

 

Jestem w stanie zrozumieć optymizm prezesa, ale nadal przed nami 17 spotkań. Póki co przegraliśmy tylko raz, ale błędów nie udaje nam się unikać w 100%. Rzuciłem hasłem walka o mistrza ligi, ale jeżeli nie uda mi się opanować naszej formacji defensywnej awans będzie zagrożony, zwłaszcza że 3. Promień ma tylko 1 punkt straty.

Odnośnik do komentarza

Przygodę w II lidze zaczynaliśmy od porażki z zespołem Promień Żary. Czas na rewanż. Zespół z Żar już drugi sezon z rzędu walczy o awans i jest naprawdę blisko pozycji premiującej opuszczenie II ligi. Na ich nieszczęście to my stoimy na ich drodze.

W tym spotkaniu nie mogłem posadzić na ławce żadnego obrońcy. Kolejno Wadas, Fechner i Paluba zostali zawieszeni za nadmiar żółtych kartek. Tak więc obok Jasitczaka zagrał drewniany obrońca Krolak i kilka razy w meczu było widać iż to nie jest jego poziom. Na szczęście nie kosztowało to nas porażki czy nawet remisu.

Niesamowity mecz rozgrywał Koralewski, który trzymał nas "przy życiu" w tym meczu. Nieźle wyglądała jego współpraca z Nawrockim, ale kiedy Mateusz zmarnował 3 dogodną sytuację zmieniłem go. W jego miejsce wszedł Białek, który w zaledwie 17 minut zdobył 2 bramki na wagę 3 punktów!

 

01.11.2017, Stadion Miejski, Swarzędz: 244 widzów

II Liga grupa zachodnia [18/34]

[2] Unia Swarzędz 5-3 Promień Żary [3]

4' P.Koralewski 1-0

34' L.Grzybowski 1-1

42' T.Młynarczyk 1-2

61' P.Koralewski 2-2

62' T.Młynarczyk 2-3

72' S.Strzelczyk (kar) 3-3

79' P.Białek 4-3

90+2' P.Białek 5-3

 

Unia: A.Winiecki - D.Dąbrowski; S.Krolak; A.Jasitczak; P.Warykasz - S.Strzelczyk; H.Kołodziejczyk (45' M.Zbierski); S.Zgrada (82' R.Lubowski); J.Peterka (58' P.Kuszczak); P.Koralewski - M.Nawrocki (73' P.Białek)

MVP: Paweł Koralewski (AMC, Unia) - 9.3, 2 gole, 1 asysta

 

 

 

W kolejnym meczu 10. zespół w tabeli trochę nas postraszył. Do przerwy graliśmy beznadziejnie, nie potrafiliśmy rozegrać poprawnie piłki. Solidna tyrada w szatni trochę zmieniła obraz gry, ale to rywale pierwsi strzelili gola. Był to chyba rozbudzający policzek dla moich zawodników gdyż w końcu ruszyli do ataku w stylu jakiego oczekiwałem. Nie zasłużyliśmy raczej na 3 punkty, ale nie da się zawsze wygrywać pięknie i wysoko. Warto dodać niezły debiut w moim zespole Pankowskiego. Wrócił niedawno z wypożyczenia i uznałem, że zacznę dawać mu szanse gry u nas.

 

04.11.2017, Stadion OCKF, Oława: 395 widzów

II Liga grupa zachodnia [19/34]

[10] MKS Oława 1-2 Unia Swarzędz [2]

58' M.Paluch 1-0

60' P.Białek 1-1

72' H.Kołodziejczyk 1-2

 

Unia: A.Winiecki - P.Warykasz ż.k. (73' D.Dąbrowski); D.Wadas (62' S.Fechner); A.Jasitczak ż.k.; M.Paluba ż.k. - J.Peterka; H.Kołodziejczyk; K.Danielik ż.k.; P.Kuszczak (55' Z.Pankowski); M.Golembowski - M.Nawrocki (55' P.Białek)

MVP: Przemysław Białek (ST, Unia) - 7.7, 1 gol, 1 asysta

 

 

Odnośnik do komentarza

Totalna wpadka, żenada i tona wstydu. Tak można bardzo szybko streścić naszą postawę w meczu z Chrobrym Głogów. Nie wychodziło nam nic, a każdy z 15 zawodników będzie szorować nie tylko szatnię, ale i cała siedzibę klubu wliczając w to trybuny stadionu. Brak czegokolwiek co by usprawiedliwiło pogrom i to u siebie.

 

12.11.2017, Stadion Miejski, Swarzędz: 308 widzów

II Liga grupa zachodnia [20/34]

[2] Unia Swarzędz 0-4 Chrobry Głogów [11]

3' M.Scianski 0-1

14' M.Scianski 0-2

38' P.Obiała 0-3

86' R.Stępień 0-4

 

Unia: A.Winiecki - D.Dąbrowski (72' P.Warykasz); D.Wadas; S.Fechner; M.Paluba - S.Strzelczyk; H.Kołodziejczyk (56' S.Zgrada); K.Danielik; J.Peterka ż.k. (56' P.Kuszczak); P.Koralewski ż.k. - M.Nawrocki (57' P.Białek)

MVP: Radosław Stępień (MC, Chrobry) - 9.3, 1 gol, 1 asysta

 

 

 

Rundę jesienną kończymy zwycięstwem i zmniejszeniem straty do liderującego Górnika do zaledwie 2 punktów. Gdy my przegraliśmy oni również zostali zaskakująco pokonani, a w 21 kolejce zremisowali. Czeka nas więc interesująca wiosna.

 

18.11.2017, stadion Suche Stawy, Kraków: 186 widzów

II Liga grupa zachodnia [21/34]

[16] Puszcza Niepołomice 0-2 Unia swarzędz [2]

45+1' M.Nawrocki 0-1

46' S.Strzelczyk 0-2

 

Unia: W.Zebrowski - D.Dąbrowski ż.k.; D.Wadas; A.Jasitczak; M.Paluba ż.k. (60' S.Fechner) - S.Strzelczyk; H.Kołodziejczyk ż.k. (60' S.Zgrada); A.Malecki (80' R.Lubowski); P.Kuszczak ż.k.; P.Koralewski - M.Nawrocki (70' P.Białek)

MVP: Paweł Koralewski (AMC, Unia) - 8.8, 2 asysty

 

Ah i zapomniałem dodać, pierwszy raz zostałem wybrany managerem miesiąca. Dokładniej dostałem to wyróżnienie za październik. W listopadzie byłem numerem 2.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...