Skocz do zawartości

Chaos przez pracowitość = zrobione


Makk

Rekomendowane odpowiedzi

Szósta runda Irish Cup właśnie przed nami. Przyjeżdża do nas Ballyclare, które na co dzień gra w II lidze. Dotychczas graliśmy ze sobą 3 razy, wszystko wygraliśmy, strzeliliśmy im 13 goli.

Małym nakładem musimy wygrać i iść dalej.

Dziś dam szansę kilku graczom rezerwowym, takim jak Noble, McEvoy oraz nowemu- Wardowi. Chciałem wystawić do składu kilku młodziaków utalentowanych, ale niestety dzień wcześniej rozegrali mecz U-18, więc teraz odpoczywają.

 

05.02.2028, Lurgan, Knockramer Park, godz.15:00.

 

Noble- Thompson, Kenneth, Gilmore, Coyle- McKenzie, McEvoy, Hunter ©- Macaulay- Keane, Ward

 

[DBP] Lurgan Celtic 8-0 Ballyclare [bT1] Irish Cup 6.Rnd.

1:0 Ward (10`)

2:0 Keane (20`)

3:0 Keane (27`)

4:0 Macaulay (35`)

5:0 Hunter (42`)

6:0 Macaulay (52`)

7:0 Keane (79`)

8:0 Ward (88`)

 

MoM: Vaughan Keane (Lurgan Celtic)
Statystyki

Frk.: 3,796

 

 

Po nędznym wyniku z poprzedniego meczu teraz wyszło lepiej. Jasne, nie ma co się podniecać, w końcu to zespół występujący szczebel niżej niż my.

Udany debiut dla Warda- dwa gole: otwierający i zamykający spotkanie.

Wiele nie daliśmy rywalowi pograć. Ustanawiamy nowy rekord ilości goli w jednym meczu w pucharze tym. Wcześniejszy należał też do nas- 7:1.

Niespodzianka szóstej rundy to remis Portadown 1-1 z Newry City AFC.

 

W ćwierćfinale zagramy z Dollingstone.

Odnośnik do komentarza

Pojawiło się światełko w tunelu w rozwoju naszej ligi. Wg mediów ponoć ma nastąpić zmiana warty w Portadown na stanowisku prezesa. Obecny chce sprzedać klub. Jest jakaś konkretna oferta od biznesmena ze sporą kasą. To nasz duży rywal, ale trzymam kciuki, żeby się udało. Poziom krajowej piłki trzeba jakoś podnosić.

 

Zaczyna się trudny okres dla Lurgan Celtic w rozkładzie jazdy. Nawał meczów z wymagającymi rywalami tuż, tuż.

Linfield ostatnio postawił nam trudne warunki. To było w pucharze. Dziś zmierzymy się z nimi w lidze. Zmierzamy powoli do podziału naszej tabeli na grupę mistrzowską i spadkową. Obie drużyny z dzisiejszego popołudnia wychodzące na Knockramer Park będą w górnej połowie.

The Blues zajmują teraz trzecią pozycję z 62 punktami, o dwa oczka mniej niż drugie Portadown. 19 mniej niż my.

Drugie miejsce mają odnośnie strzelonych goli- 88, my uzbieraliśmy już 144. Dziś wychodzimy po kolejne punkty i gole.

Na to spotkanie zarząd ustalił cenę biletu aż na 20 €. Pewnie będzie dobry zarobek.

Wyjdziemy w najmocniejszym składzie.

 

12.02.2028, Lurgan, Knockramer Park, godz.15:00.

 

Dickeson- Lumbreras, Chalobah, Gilmore, Flrming- Inigo, Turner, Hunter- Macaulay- Reilly ©, Keane

 

[1.] Lurgan Celtic 3-1 Linfield [3.] L28/38

1:0 McGeever sam. (7`)

1:1 McDonnell (15`)

2:1 Keane (39`)

3:1 Fleming (63`)

 

MoM: Ricky Fleming (Lurgan Celtic)

Statystyki

Frk.: 4,000

 

 

Uu, ciężko było, ale udało się. Jedyna ekipa, która potrafi się nam przeciwstawić. Nawet nie jakością piłkarską, a nastawieniem i determinacją. Żebyśmy uzyskali swoje, to musimy się bardziej napocić niż z innymi. Powalczyć, szarpnąć.

Dziś było nie inaczej. Pierwsze dwa gole zdobyli zawodnicy Linfield, co prawda jeden to był samobój. Później już to my doszliśmy do głosu. Przed przerwą wyszliśmy na prowadzenie, a w 63. Dobiliśmy rywala.

Reilly dziś nie pograł prawie wcale. Dostał super krycie, czasem okrążony przez dwóch grajków gości. Mało ruchu robił. Mądre posunięcie ze strony trenera.

To był nasz 288. ligowy mecz bez przegranej.

 

Portadown remisuje tylko 1-1 z Ards.

Odnośnik do komentarza

Jakoś się tak ostatnio składa, że po derbach Irlandii gramy Derby Lurgan. Tym razem na stadionie Mourneview Park. Mam nadzieję, że niebieska część miasta będzie gościnna dla nas.

Glenavon na ósmy miejscu w tabeli Danske Bank Premiership. Jak na beniaminka to całkiem dobra pozycja.

Czyżbyśmy znowu odreagowali słaby mecz poprzedni? Oby tak chłopaki zareagowali. Powiedziałem im w szatni krótko: „Nie żałujcie sobie goli”.

Ostatnia wygrana Niebieskich była dawno, dawno temu- we wrześniu 2015, czyli 13 lat temu.

Celtowie to faworyci zdecydowani.

 

15.02.2028, Lurgan, Mourneview Park, godz.19:45.

 

Dickeson- Thompson, Kenneth, Gilmore, Coyle- Inigo, Turner, Hunter- McKenzie- Reilly ©, Mouncher

 

[8.] Glenavon 1-7 Lurgan Celtic [1.] L29/38

0:1 Mouncher (9`)

0:2 Reilly (13`)

0:3 Gilmore (38`)

0:4 Mouncher (52`)

1:4 Buchanan (62`)

1:5 Reilly (66`)

1:6 Reilly (72`)

1:7 Reilly (77`)

 

MoM: Joe Reilly (Lurgan Celtic)
Statystyki

Frk.: 1,774

 

 

Spacerek po mieście odbyliśmy.

Szybkie wyjście na prowadzenie, następnie zluzowanie tonu. Założenie proste, przyjdą i tak okazje, jak podkręcimy tempo. Czyli to, co lubimy.

Wsadziliśmy siedem bramek, gra dobrze się nam ułożyła.

W sumie tylko młody Hunter zagrał słabe zawody dziś, dodatkowo wyleciał z boiska w 73. minucie za drugą żółtą bezsensową kartkę.

Gola też straciliśmy, a jakby inaczej. Niepokojący sygnał, zdarza się to ostatnio często.

Buchanan mocno uderzył, mój golkiper zasłonięty był przez tłok w polu karnym. Nie miał nic do powiedzenia przy strzale.

Odnośnik do komentarza

Liga Mistrzów 1/8:

FC Bayern 0-0 Real

Liverpool 0-3 Porto

Inter 0-1 PSG

Juventus 1-1 Chelsea

Schalke 0-3 Man Utd

Zenit 0-0 FC Barcelona

Benfica 2-3 Altetico

 

Liga Europy:

Legia 0-1 Arsenal

Lech 0-2 Athletic Bilbao

 

 

Wylosowano ćwierćfinały Setanta Sports Cup. Los przydzielił nam krajowy zespół- Portadown.

 

A dziś szykujemy się w skupieniu na LM i Hibsów.

Do Irlandii przybywa szkocki team Hibernian FC.

Co to będzie za dwumecz! Kibice czekali na taki pojedynek zespołów: mojego obecnego i byłego. Wiele osób chciało takiej konfrontacji w zeszłym roku w trakcie europejskich pucharów, za czasu mojego pobytu w Edynburgu.

Dla mnie też będzie to ciekawe doświadczenie. Aczkolwiek sentymentów brak. Byłem zadowolony i cieszyłem się z prowadzenia Hibsów. To historia. Sentyment mam tylko do Lurgan.

Inne ciekawe podteksty: lewy obrońca Celtów Neil Coyle w Hibernian spędził pod moją wodzą dwa sezony; Macaulay tak samo; napastnik Ryan Coyle wychowanek Lurgan, który został ściągnięty przeze mnie do Szkocji i mocno rozwinął skrzydła. To on stanowi największe zagrożenie. Dla przypomnienia: Coyle w poprzednim sezonie ukuł aż 85 razy.

Ze względów technicznych oraz zainteresowanie mecz rozgrywać będziemy w Belfaście na Windsor Park. Nasz obiekcik za mały jest. Na całe szczęście całkiem nieźle zadomowiliśmy się w stolicy. Nie poczujemy się obco. Marsz po ćwierćfinał Ligi Mistrzów czas zacząć.

 

23.02.2028, Belfast, Windsor Park, godz.19:45.

 

Dickeson- Lumbreras, Chalobah, Gilmore, Fleming- Inigo, Turner, Hunter- Macaulay- Reilly ©, Mouncher

 

[NIR] Lurgan Celtic 4-1 Hibernian [sCO] LM 1/8

1:0 Macaulay (6`)

2:0 Mouncher (18`)

2:1 Paterson (21`)

3:1 Mouncher (34`)

4:1 Lumbreras (85`)

 

MoM: Michael Mouncher (Lurgan Celtic)
Statystyki

Frk.: 5,929

 

 

Pierwsza część wygrana. Solidna zaliczka przed rewanżem uzyskana. Co nie znaczy wcale, że było łatwo. Wręcz przeciwnie.

Bardzo szybkie tempo meczu. Nikt nie odpuszczał, nikt nie chciał zwolnić. Obie ekipy chciały narzucić swoje. W jakimś tam stopniu to właśnie się stało. O końcowym wyniku zadecydowały indywidualne błędy i lepsza dyspozycja strzelców.

Zrobiliśmy swoje.

Mnie tam cieszy wygrana. Inaczej miał pomocnik Macaulay, który w ogóle nie celebrował trafienia.

Jestem zadowolony bardzo z obrony i pomocników, którym udało się odciąż Ryana Coyle`a do podań. Zneutralizowaliśmy też pomoc Hibernian i efekt jest. Całkowite opanowanie.

Dziś to my mogliśmy zadrzeć do góry kilty i pokazać co nieco rywalom. Bez tego się obyło.

Napadzior Reilly bez gola, za to z 3 asystami na koncie.

Odnośnik do komentarza

Intensywny czas. Trzy dni i kolejny mecz. Ligowy bój z Portadown.

To będzie mój 900. mecz w karierze na ławce.

Rywal ma 21 punktów straty do nas i 2 do wicelidera.

 

26.02.2028, Lurgan, Knockramer Park, godz.15:00.

 

Dickeson- Thompson, Kenneth, Gilmore, Fleming- Inigo, Turner, Macaulay- McKenzie- Reilly ©, Mouncher

 

[1.] Lurgan Celtic 4-1 Portadown [3.] L30/38

1:0 Thompson (17`)

1:1 Devlin (20`)

2:1 Fleming (27`)

3:1 Fleming (30`)

4:1 Gilomre (33`)

 

MoM: Ricky Fleming (Lurgan Celtic)
Statystyki

Frk.: 4,000

 

 

Bardzo cenna wygrana. Kolejny trzy punkty dopisane. Jeden z dwóch najgroźniejszych rywali pokonany.

Dziś gole zdobywali sami obrońcy. Ofensywa chyba myślała, że ma wolne.

Druga bramka Fleminga zdobyta została z bardzo ostrego kąta spod samej linii bocznej boiska.

 

Linfield wygrywa 6-2 z Glentoran i powiększa przewagę na The Ports.

Odnośnik do komentarza

Się narobiło tych ćwierćfinałów, finałów i tak dalej. No i oczywiście półfinałów. Choćby półfinał Mi-Ulster Cup.

Na swoim podwórku zagramy z zespołem ze środka tabeli III ligi- Lower Maze. W wrześniu już z nimi spotkaliśmy, obskoczyliśmy ich 5-0. Dziś liczę na podobny wynik.

Druga para półfinałowa to Annagh United oraz Armagh.

 

29.02.2028, Solitude, Belfast, godz.19:45.

 

Noble- Lumbreras, Gilmore, Chalobah, Coyle- Keane, McEvoy ©, Lindsay- McKenzie (45` Reilly)- Mouncher, Ward

 

[DBP] Lurgan Celtic 5-0 Lower Maze [bT2] Mid-Ulster Cup Półfinał

1:0 Keane (7`)

2:0 McKenzie (19`)

3:0 Mouncher (21`)

4:0 Lindsay (23`)

5:0 Reilly (76`)

 

MoM: Michael Mouncher (Lurgan Celtic)
Statystyki

Frk.: 6,224

 

 

Powtórka z rozrywki.

Co jeden chciał strzelić ładniejszą bramkę dziś: Keane ładnie z wolnego z 20 metrów w okienko prosto posłał futbolówkę. Pomocnik Lindsay z około 46. metrów prosto do bramki, piłka się jeszcze odbiła przed bramką i bramkarzem.

McKenzie uraz niegroźny, naciągną coś w barku.

 

W drugim półfinale padł wynik 6-4 dla Armagh i to z nimi zagramy o puchar 30/03/2028.

Odnośnik do komentarza

Nagroda Menedżera Miesiąca Danske Bank Premiership dla mnie- 4 mecze, 4 wygrane, 16 goli strzelonych, 3 stracone.

Walka o najlepsze miejsca trwa. Linfield pojedynkuje sie z Portadown o drugie miejsce, w strefie spadkowej też rywalizacja, a w środku tabeli aż 5 zespołów ma szanse na 4 miejsce. Różnice są niewielkie- rzędu 5 punktów.

My teraz gramy z szóstym Carrick Rangers, które ma 38 punktów.

Nam brakuje 6 goli do rekordu w ilości strzelonych. Tylko wtedy to było przez cały sezon, a teraz przed nami jeszcze 8 spotkań.

W grudniu pokonaliśmy Rangerów 6-0, we wrześniu 9-0.

 

02.03.2028, Carrick, Taylor`s Avenue, godz.19:45.

 

Dickeson- Thompson, Chalobah, Gilmore, Flemig- Keane, Turner, Hunter- Macaulay- Reilly ©, Mouncher

 

[6.] Carrick 0-7 Lurgan Celtic [1.] L31/38

0:1 Hunter (23`)

0:2 Macaulay (33`)

0:3 Macaulay (37`)

0:4 Reilly (42`)

0:5 Macaulay (46`)

0:6 Keane (kar.54`)

0:7 Keane (63`)

 

MoM: Vaughan Keane (Lurgan Celtic)
Statystyki

Frk.: 1,111

 

 

Zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze. Jak chcesz być mistrzem, to musisz się tak prezentować.

Keane zalicza dziś trzy asysty, 2 gole. Nic dziwnego, że zostaje graczem meczu.

Oj, nieziemska forma.

Pomocnik Macaulay robi ozdobę spotkania: uderza spoza szesnastki z wolnego, koło lewego słupka.

 

Tą wygraną zapewniamy sobie nowy rekord strzelonych bramek- na razie 165 oraz na 7 kolejek przed końcem sezonu Mistrzostwo Irlandii Północnej!!!

Ósmy triumf z rzędu.

Odnośnik do komentarza

Ćwierćfinał JJB Sports Irish Cup z trzecioligowym Dollingstown.

Taka rozgrzewka dla nas przed ważnymi meczami z Portadown i Hibernian.

Kibice chcą pogromu trzecioligowca. Postaramy się im go dać.

Zagrają rezerwy oraz młodzież.

 

04.03.2028, Lurgan, Knockramer Park, godz.15:00.

 

Noble- Rossiter, Kenneth, Vauls, Fleming- Keane ©, Glenn, Lindsay- McKenzie- Mouncher, McClelland (54` Ward)

 

[DBP] Lurgan Celtic 6-0 Dollingstown [bT2] Irish Cup Ćwf.

1:0 McKenzie (17`)

2:0 Keane (21`)

3:0 Ward (56`)

4:0 Ward (61`)

5:0 Rossiter (74`)

6:0 Keane (79`)

 

MoM: Vaughan Keane (Lurgan Celtic)
Statystyki

Frk.: 3,985

 

 

Totalny brak skupienia u nas, ostrzał i brak dokładności. Aż zęby bolały. Tak pokrótce można scharakteryzować pierwszą połowę.

Keane bardzo ładnie przymierzył sprzed pola karnego, huknął z wolnego, aż się kurzyło.

Drugi gola Ward`a: bramkarz odbił piłkę przed siebie, Ward dopada i między nogami golkipera dopycha do bramki.

 

W półfinale zagramy z Linfield, które przeszło Ballinamallatd United 3-2.

Odnośnik do komentarza

Supersnajper Hibernian FC, Ryan Coyle skręcił kostkę i nie zagra w rewanżu w Lidze Mistrzów z nami.

 

Po pucharze krajowym czas na puchar obu Irlandii. Setanta Sports Cup ćwierćfinał zagramy z Portadown, których dopiero co pokonaliśmy 4-1. Rewanż zagramy u siebie.

Od 2019 roku bez przerwy to trofeum jest w naszych rękach. W tym roku nie widzę innej możliwości niż sięgnięcie po nie raz jeszcze.

 

07.03.2028, Portadown, Shamrock Park, godz.18:30.

 

Dickeson ©- Thompson, Gilmore, kenneth, Coyle- Inigo, McEvoy, Starin- Macaulay- Ward, Keane

 

[NIR] Portadown 1-4 Lurgan Celtic [NIR] Setanta Cup Ćwf. Pierwszy Mecz

0:1 Ward (13`)

0:2 Macaulay (19`)

0:3 Keane (40`)

0:4 Thompson (45`+1)

1:4 Burton (62`)

 

MoM: Graham Thompson (Lurgan Celtic)
Statystyki

Frk.: 3,840

 

 

Za dużo rozluźnienie w drugiej połowie. Nie stworzyliśmy sobie jakiejś dogodnej sytuacji, nie strzeliliśmy bramki, a daliśmy sobie wbić jedną.

W rewanżu The Ports nie mają szans. Myślę, że to tylko formalność będzie.

Pewniakiem jesteśmy już w półfinale. To był pokaz zaufania do własnych umiejętności.

Seria 3 spotkań bez straty gola zakończona.

Odnośnik do komentarza

Przed pojedynkiem wyjazdowym z Ards mam mały problem. Zespół ten potrafił ostatnio zatrzymać remisem Portadown, a my nie możemy wyjść w najmocniejszym składzie, gdyż za 3 dni mamy rewanż w Edynburgu.

Mam nadzieję, że zmiennicy załatwią sprawę, jak trzeba i ze stadionu Floodgates wrócimy z trzema punktami.

Gospodarze są teraz na 9. miejscu i w zasadzie nie grają o nic. Mogą co najwyżej spaść na 10 pozycję.

 

11.03.2028, Newtownards, The Floodgates, godz.15:00.

 

Dickeson ©- Thompson, Kenneth, Gilmore, Coyle- Inigo, McEvoy, Strain- McKenzie- Ward, Mouncher

 

[9.] Ards 0-6 Lurgan Celtic [1.] L32/38

0:1 Mouncher (6`)

0:2 McEvoy (kar.17`)

0:3 Mouncher (27`)

0:4 McEvoy (37`)

0:5 Ward (41`)

0:6 Mouncher (78`)

 

MoM: Michael Mouncher (Lurgan Celtic)
Statystyki

Frk.: 1,188

 

 

Bardzo ładny wynik, taka sama gra. Nic dodać, nic ująć.

Na 4-0 McEvoy z rożnego prosto do bramki! Rogal genialny! Cała ławka robiła ukłony dla tego defensywnego pomocnika. Takie rzeczy nie ogląda się codziennie. Wychowanek Celtów do tego dorzucił jeszcze gola i asystę.

Mistrzem podawania dziś był Ward- 3 podania.

Mouncher już ma 29 goli, Ward 4 mecze i 6 goli.

Odnośnik do komentarza

Mecze rewanżowe 1/8 Ligi Mistrzów:

FC Porto (7) 4-2 (2) Liverpool

Real (2) 2-1 (1) FC Bayern

Chelsea (3) 2-1 (2) Juventus

PSG (2) 1-3 (3) Inter

Atletico (8) 5-1 (3) Benfica

FC Barcelona (1) 1-1 (1) w Zenit

Man Utd (4) 1-2 (2) Schalke

 

PSG odpada i nie obroni tytułu. Dotychczas tylko Real Madryt obronił trofeum: w 2024 oraz 2025 roku.

 

Rewanże Ligi Europy:

Arsenal (2) 1-1 (1) Legia

Athletic (4) 2-0 (0) Lech

 

Do rewanżu z Hibs przystępujemy pełni spokoju. Żeby gospodarze zdołali awansować, muszą strzelić 3 gole i nie stracić żadnego. A przy nas to raczej mało prawdopodobne. W tym sezonie raz to się zdarzyło Celtom- w meczu z Barceloną w październiku.

Jedziemy do Edynburga tylko po awans.

Do dyspozycji mam pełen skład. Defensywny pomocnik Graeme Turner musi uważać na kartkę. Jak dziś dostanie, to wypadnie mi na ćwierćfinał.

 

14.03.2028, Edynburg, Easter Road Stadium, godz.19:45.

 

Dickeson- Lumbreras, Chalobah, Gilmore, Fleming- Inigo, Turner, Hunter- Macaulay- Reilly ©, Keane

 

[sCO] Hibernian 0-0 Lurgan Celtic [NIR] LM 1/8 Rewanż

 

MoM: Edward Jackson (Hibernian)
Statystyki

Frk.: 15,822

 

 

Udało się!! Zwycięski remis!

Do przerwy bardzo wyrównany pojedynek. Do tego Hibs mieli szczęście do pudeł moich kopaczy.

I stało się to mało prawdopodobne. Hibernian zrobiło dobrą robotę w defensywie, przez co nie trafiliśmy do ich siatki. Tylko że oni też tego nie zrobili, więc 4-1 z pierwszego meczu nam wystarcza.

Przechodzimy dalej.

Dostajemy 3.5 mln €.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...