Skocz do zawartości

Chaos przez pracowitość = zrobione


Makk

Rekomendowane odpowiedzi

JJB Sports Irish Cup zaczniemy od piątej rundy. Szykuje się wyjazd na III ligowy Institute.

 

Dziś jednak czas na półfinał Co-operative Insurance Cup. Na Knockramer Park przyjeżdża Dergview, które gra obecnie znajduje się w 2 lidze. Siódme miejsce tam zajmują.

Desygnuję na boisko drugi garnitur Lurgan. Grunt to przejść dalej. Jak zagramy, jest mało ważne. Włożyć mało sił, zagrać i tyle.

Szansę debiutu dostanie 16-letni obrońca Vauls, który ma potencjał. Dla defensywnego pomocnika Gelnna Glenn to już drugi występ w pierwszym składzie.

 

14.12.2027, Lurgan, Kncokramer Park, godz.19:45.

 

Noble- Thompson, Vauls, Gilmore, Coyle- McEvoy ©, Glenn, Strain- Macaulay- Mouncher, Lynch

 

[DBP] Lurgan Celtic 3-0 Dergview [bT1] Co-operative Cup Półfinał

1:0 Gilmore (49`)

2:0 Mouncher (68`)

3:0 Lynch (75`)

 

MoM: Neil Coyle (Lurgan Celtic)
Statystyki

Frk.: 3,784

 

 

W pierwszej połowie totalny zez, moi strasznie słabi w celowaniu. Oddaliśmy 8 ostro niecelnych strzałów, takich z bardzo bliska. To powinny być gole.

W drugiej przycisnęliśmy i gładko poszło. Albo nawet weszło. A konkretniej trzy.

Rywal zero strzałów, posiadanie piłki na poziomie 38%. Do zapomnienia.

 

W drugim półfinale Cliftonville 3-5 Linfield.

Para finałowa jest już więc znana.

Odnośnik do komentarza

17 grudnia w południe w Nyonie nastąpiło losowanie 1/8 Ligi Mistrzów. Mnie oraz mojego asystenta Juana Sebastiana Verona nie mogło tam oczywiście zabraknąć. Miło siedzieć koło innych znanych, świetnych trenerów. Miła atmosfera w około a i tak dało się wyczuć nie tyle, co nerwowość, ale małe podniecenie.

Po losowaniu gorących kulek doczekaliśmy i nas. Byliśmy na samym końcu. Nasza para jako ostatnia padła.

Dostaliśmy... uwaga!... Hibernian FC!

Co złośliwość losu. Zmierzę się z ekipą, którą w jakiś tam sposób stworzyłem. Wielkie prawdopodobieństwo, że jakby nie wpadli w moje ręce, to by się nie znajdowali tam, gdzie się znajdują. Arcyciekawy dwumecz nas czeka. Ciekawe jak zostanę przywitany w Edynburgu- czy gwizdami, czy oklaskami, czy może obojętnie.

 

Pozostałe pary 1/8 Ligi Mistrzów:

Liverpool - FC Porto

Juventus - Chelsea

Schalke - Man Utd

Benfica - Atletico

FC Bayern - Real

Inter - PSG

Zenit - FC Barcelona

 

W Lidze Europy polskie teamy wyglądają tak:

Lech - Athletic Bilbao

Legia - Arsenal

Odnośnik do komentarza

Dzień po powrocie ze Szwajcarii jedzmy na 21. kolejkę Danske Bank Premiership.

W roli gospodarzy wystąpi trzecie od końca w tabeli Limavady United. Raptem 14 punktów- 4 wygrane i 5 remisów.

Traktuję to jako kolejny pojedynek, w którym nam nie może się przytrafić nic złego.

 

18.12.2027, Limavady, Limavady Showgrounds, godz.15:00.

 

Dickeson- Lumbreras, Chalobah, Kenneth, Fleming- Inigo, Turner, Hunter- McKanzie- Reilly ©, Keane

 

[10.] Limavady Utd 1-4 Lurgan Celtic [1.] L21/38

0:1 Reilly (11`)

0:2 Keane (45`+1)

0:3 McKenzie (50`)

0:4 Keane (61`)

1:4 Sinnot (64`)

 

MoM: Vaughan Keane (Lurgan Celtic)
Statystyki

Frk.: 487

 

 

Miało się nam nic nie przytrafić, wyszło inaczej. Straciliśmy bramkę niestety.

Gol z przypadku w sumie, nie to, że rywal miał ileś tam sytuacji. Było tak: podanie po lewym skrzydle, lekko uderzył skrzydłowy gospodarzy, piłka od słupka odbiła się. Dickeson nie zdążył interweniować, lekko odpuścił, bo to taka szmata była, Sinnot dobiegł i dokończył. No cóż, zdarza się najlepszym, jak widać.

 

W tej kolejce Portadown pognębiło Glentoran 8-2, które nadal ostatnie, nada bez wygranej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli koniec grudnia, to grane są Klubowe Mistrzostwa Świata. Tym razem gospodarzem turnieju jest Malezja. Całość wygrywa PSG 2-0 z Flamengo. Francuska ekipa ma najwięcej triumfów w tym momencie- 4. My jeden z 2023 roku.

 

Trzy dni odpoczynku. Później gramy w Mid-Ulster Cup. Naprzeciw nam wyjdzie Banbridge z 2 ligi.

Postawię na atak z dwójką Reilly-Mouncher. Chcę, żeby chłopaki się zgrali i byli w kolejnym sezonie postrachem wszystkich. Keane, który teraz dobrze sobie radzi, będzie powoli w rotacji u mnie lub odejdzie, jak pojawi się jakaś konkretna oferta. Z tego, co mi wiadomo, to tym 31-latkiem interesuje się parę klubów z Anglii. Wyłożą kasę to puszczę tego doświadczonego napastnika.

Takie tam to trofeum jest, ale skoro w nim gramy, to chętnie je przygarniemy. Po raz kolejny. Na naszym koncie 12 razy ten puchar.

 

21.12.2027, Lurgan, Knockramer Park, godz.19:45.

 

Noble- Thompson, Gilmore, Fabio, Coyle- Turner, McEvoy, Strain- Macaulay- Reilly ©, Mouncher

 

[DBP] Lurgan Celtic 12-0 Banbridge [bT1] Mid-Ulster Cup 1.Rnd.

1:0 Macaulay (2`)

2:0 Reilly (12`)

3:0 Gilmore (17`)

4:0 Gilmore (21`)

5:0 Reilly (23`)

6:0 Mouncher (27`)

7:0 McEvoy (31`)

8:0 Mouncher (47`)

9:0 Reilly (64`)

10:0 Mouncher (kar.76`)

11:0 Macaulay (82`)

12:0 Mouncher (90`+1)

 

MoM: Joe Reilly (Lurgan Celtic)
Statystyki

Frk.: 2,432

 

 

Pognębiliśmy trochę gości. Kibice chcieli pogromu i go dostali. Spacerek w naszym wykonaniu.

Ładnie zaczyna wyglądać współpraca dwóch napastników, Reilly oraz Mouncher. Razem dziś zdobyli 7 bramek. Pierwszy miał 3 trafienia, drugi 4. Reilly dodatkowo zaliczył 2 asysty. Pod tym względem najlepszy dziś był prawy obrońca Thompson- 4 podania otwierające drogę do gola.

Obrońca Gilmore dołożył się, dwa razy po rożnych skierował futbolówkę do siatki główką.

Uzyskany wynik to nowy rekord w ilości strzelonych bramek w Mid-Ulster Cup.

Przechodzimy do ćwierćfinału, gdzie zagramy z Portadown.

Odnośnik do komentarza

Święta minęły, przerwę mieliśmy w treningach. Odpoczynek się wszystkim przyda- tydzień czasu.

Mam nadzieję, że nikt nie utył przez ten czas.

Przed nami ligowy pojedynek z dziewiątym Ards. Ostatnio ich pokonaliśmy 12-0, a z ciekawostek dodam jeszcze, że nigdy z nimi nie przegraliśmy. A pojedynkowaliśmy się aż 32 razy, wygraliśmy wszystko.

Trzeba dobrze zakończyć rok 2027.

 

28.12.2027, Lurgan, Knockramer Park, godz.19:45.

 

Dickeson- Lumbreras, Gilmore, Chalobah, Fleming- Inigo, Turner, Hunter- McKenzie- Reilly ©, Mouncher

 

[1.] Lurgan Celtic 5-0 Ards [9.] L22/38

1:0 Mouncher (2`)

2:0 Mouncher (13`)

3:0 Reilly (37`)

4:0 Inigo (76`)

5:0 Mouncher (84`)

 

MoM: Michael Mouncher (Lurgan Celtic)
Statystyki

Frk.: 3,723

 

 

Skromniej niż poprzednio. Tylko 5-0. Mouncher zaczyna szaleć. Oby tylko się nie zatrzymał. Dziś zaliczył hattricka, którego zaczął już w 2. minucie.

Trafienie dołożył Reilly. Hiszpan Inigo zrobił bramkę meczu: bomba z 22 metrów. Ładnie mu naszła po nieudanym wybiciu obrońcy Ards.

 

Ta kolejka mocno ciekawa była:

Glentoran w końcu wygrywa 2-1 z Carrick.

Do tego Linfield ledwo wyrywa 3-2 z Crusaders, a Portadown niespodziewanie ulega Coleraine 0-3.

Przewaga nasza rośnie do 13 punktów nad wiceliderem oraz do 17 nad Linfield.

Odnośnik do komentarza

Pierwszy stycznia, otwiera się okienko transferowe. Nagłych ruchów nie robimy. Dogramy do końca sezonu tym, co jest. Później przemeblowanie.

Będę się tylko przyglądał. Jak coś mnie mocno zainteresuje, to wtedy zadziałamy.

Odchodzi od nas 22-letni szkocki bramkarz Mitchell. Nie widział swojego dalszego siedzenia na ławce, chciał grać. Ja tego zagwarantować mu nie mogłem, więc dostał wcześniej zielone światło. Poszedł

do St.Johnstone, które wyłożyło za niego 1,75 mln €.

 

Zaskoczeniem może być fakt, iż kontaktuje się z nami agent i oferuje usługi dwóch swoich podopiecznych: Jamesa Rodrigueza (36 lat) oraz Thorgena Hazarda (34 lata). Obaj występują obecnie w barwach angielskiego Boltonu. Dziękujemy mu za zgłoszenie, ale nie jesteśmy zainteresowani. Oprócz zarobku na ich koszulkach nie zyskalibyśmy nic, dla mnie są za starzy po prostu.

 

Przed nami przedostatni zespół ligi- Ballinamallard United. 17 punktów na koncie, tyle samo co trzecie od końca Limavady United, tylko gorszy bilans bramkowy.

Ostatnio ograliśmy ich 6-2. Dziś możemy tyle samo wsadzić, nie pogardzę.

Do tej pory mierzyliśmy się 29 razy, zwycięsko wyszliśmy 28 razy, raz przegraliśmy, w golach 119 my strzeliliśmy, 21 razy rywal.

Fatalna pogoda nam się szykuje, leje jak z cebra. Mam nadzieję, że nie przeszkodzi to graczom tym bardziej technicznym i szybkim. Obuwie dobrane odpowiednio. Ruszamy!

 

01.01.2028, Lurgan, Knockramer Park, godz.15:00.

 

Dickeson- Thompson, Chalobah, Gilmore, Coyle- Inigo, Turner, Hunter- Macaulay- Reilly ©, Mouncher

 

[1.] Lurgan Celtic 7-0 Ballinamallard Utd [11.] L23/38

1:0 Reilly (4`)

2:0 Macaulay (5`)

3:0 Macaulay (kar.8`)

4:0 Mouncher (23`)

5:0 Thompson (47`)

6:0 Mouncher (67`)

7:0 Reilly (82`)

 

MoM: Tom Macaulay (Lurgan Celtic)
Statystyki

Frk.: 3,739

 

 

Kogo pochwalić? Wszystkich. Ofensywa zagrała nie na 5 tylko na siódemkę. I to z plusem! Lanie porządne sprawione.

Defensywa na zero dziś, ale w tym pozytywnym sensie. Mam świadomość tego, że Lurgan Celtic nie dysponuje świetnymi defensorami. Po statystykach jednak tego nie widać. Dość powiedzieć, że dużą ilość bramek straciliśmy raz- tylko Marsylii udało się sforsować obronę cztery razy.

Macaulay zrobił popis, mistrzostwo z jego strony: 2 bramki, 4 asysty!

Na kozaka dnia można nominować też defensywnego pomocnika Turnera- zrobił dziś 120 podań, w tym aż 111 celnych. Skuteczność na poziomie 93% robi wrażenie, a gość ma dopiero 21 lat.

 

W innych meczach kolejki:

Linfield 5-0 Glenavon

Portadown 5-1 Crusaders

Glentoran trzecia wygrana z rzędu- i tak nadal mają ostatnie miejsce i 12 punktów.

Odnośnik do komentarza

Po domowym meczu, mamy wyjazd. Do siódmego w tabeli Coleraine.

Ostatnie dwa mecze między nami zakończyły się dwoma naszymi zwycięstwami po 5-0.

Dotychczas graliśmy ze sobą 54 razy, my wygraliśmy 48 spotkań, osiągnęliśmy 4 remisy i 2 przegrane.

 

04.01.2028, Coleraine, Coleraine Showgrounds, godz.19:45.

 

Dickeson- Lumbreras, Kenneth, Fabio, Fleming- Inigo, Turner, Hunter- Macaulay- Reilly ©, Keane

 

[7.] Coleraine 0-5 Lurgan Celtic [1.] L24/38

0:1 Reilly (40`)

0:2 Keane (44`)

0:3 Keane (kar.60`)

0:4 Kenneth (64`)

0:5 Reilly (81`)

 

MoM: Vaughan Kreane (Lurgan Celtic)
Statystyki

Frk.: 1,209

 

 

Pierwsza połowa dosyć jakaś taka niemrawa w naszym wykonaniu.

Do 29. minuty ledwie 4 strzały oddaliśmy, prawie celne. Rywal schował się za podwójną gardą, którą ciężko nam było sforsować. Pomocnicy grali bardzo blisko obrońców, ograniczali się mocno do wybijania piłek i moich zawodników z rytmu.

Dopiero Reilly z daleko mocno pod poprzeczką z jakiś 20 metrów zdołała tuż przed przerwą sforsować gęstą defensywę. Obrońca Kenneth dobija po rzucie rożnym piłkę z bliskiej odległości, kiedy to gospodarze czekali na gwizdek kończący pierwszą część. Wcześniej Keane na niefarcie: strzelił w poprzeczkę i słupek.

W drugiej połowie bardziej u nas zaskoczyło. Lepiej wyszło.

Może nie był to najlepszy nasz mecz, rywal trudne warunki postawił.

Reilly już 49 goli ma, 40 w lidze, Keane 31 bramek. W asystach króluje Macaulay- 29.

Odnośnik do komentarza

Jak wspominałem wcześniej: trafi się okazja, bierzemy. Pasująca okazja.

I trafiło się. Pozyskaliśmy dobrego napastnika- 22-letni Anglik Dan Ward z kartą w ręku przychodzi, wcześniej grał w Dundee United oraz rezerwach Man Utd, to wychowanek Czerwonych Diabłów. Chciałbym go do końca sezonu wypożyczyć, bo ma lekkie braki w treningach i występach.

Ściągamy też Reece`a Hill z Ballymena United za 49 tys. €. Młody talent północnoirlandzkiej piłki- 18 lat, stoper. Od razu poszedł na wypożyczenie do lipca do Sunderlandu.

 

Mam całą masę roboty z oglądaniem potencjalnych wzmocnień. Scoutci podsyłają mi profile graczy, którzy po trochu nas interesują. Na kilku z nich już mam zagięty parol, muszą być nasi. Pasują do koncepcji oraz głęboko do kieszeni nie będziemy musieli sięgać.

 

Dogadałem się z prezesem odnośnie planu rozbudowy bazy szkoleniowej. Ruszamy lada moment z tym. Zakończy się ma około października 2028. Na ten szczytny cel pójdzie 900 tys. €.

 

Na ziemię sprowadza nas wyjazd w ramach JJ Sports Irish Cup, III liga i Instytute. Są na 3 miejscu z małą startą 4 punktów do wicelidera i 8 do lidera swojej tabeli.

Sporo kibiców pewnie przyjdzie nas zobaczyć.

 

08.01.2028, Drumahoe, Riverside Stadium, godz.15:00.

 

Noble- Thompson, Gilmore, Kenneth, Coyle- Inigo, McEvoy, Strain- McKenzie- Reilly ©, Mouncher

 

[bT2] Institue 1-5 Lurgan Celtic [DBP] Irish Cup 5.Rnd.

0:1 Reilly (4`)

0:2 Mouncher (16`)

0:3 Reilly (19`)

1:3 Marshall (23`)

1:4 McManus sam. (46`)

1:5 Mouncher (70`)

 

MoM: Joe Reilly (Lurgan Celtic)
Statystyki

Frk.: 2,795

 

 

Bardzo odważnie zagrali ci pół amatorzy. Bardziej niż większość ekip z Premiership. Co prawda pięć bramek stracili, ale przycisnęli nas trochę. Może moi podopieczni zza dużym luzem wyszli na murawę. Ja ich tak nie nastawiałem.

Zrobiliśmy, co mieliśmy- przeszliśmy do kolejnej rundy. Trenerowi rywala mogę pogratulować przygotowania piłkarzy.

Kibice gospodarzy bardzo się cieszyli ze zdobytej bramki, która padła w 23. minucie. Honorowe trafienie. Mogli sobie pomyśleć, iż w końcu trafili do siatki nie byle jakiego zespołu.

 

W 6. rundzie zagramy z Ballyclare z II ligi.

Odnośnik do komentarza

Po małej przerwie pucharowej wracać musimy do Danske Bank Premiership. Przed nami już 25 kolejka. Jedziemy do Belfastu na Krzyżowców. Dobra forma ich przekłada się na 4 miejsce, 2 punkty więcej niż kolejny zespół. Do trzeciego Linfield tracą aż 21 punktów, więc jest mało prawdopodobne, że uzyskają coś więcej.

Ich defensywa nie należy do najlepszych dotychczas dali sobie wbić aż 50 bramek. Sami zdobyli 40. A na naszym koncie już 135 goli i 7 straconych.

Wyjdziemy w podstawowym składzie, panowie muszą się rozegrać przed następnym, meczem. Będzie on z kategorii wagi ciężkiej.

 

15.01.2028, Belfast, Seaview, godz.15:00.

 

Dickeson- Lumbreras, Chalobah, Gilmore, Fleming- Inigo, Turner, Hunter- Macaulay- Reilly ©, Keane

 

[4.] Crusaders 0-2 Lurgan Celtic [1.] L25/38

0:1 Macaulay (89`)

0:2 Chalobah (90`+3)

 

MoM: Mikel Lumbreras (Lurgan Celtic)
Statystyki

Frk.: 1,465

 

 

Nie dowierzałem oczom- moi nie potrafili dobrać się do bramki rywala. Verone na ławce też w szoku był. Z nerwów nawet zaczął obgryzać pazury. Do czasu oczywiście.

Krzyżowcy postawili się ostro. Zrobili praktycznie wszystko, co w ich mocny, żebyśmy nie wygrali tego. Murowanie swojej bramki ustawili, dali nam pograć mniej więcej do 17. metra. Później podwajanie z pressingiem i wybicie futbolówki. Ciężkie warunki do grania: chcesz, a nie masz jak.

Swoja droga bramkarz gospodarzy był dziś kozakiem i nie dał się tylu uderzeniom.

W końcu się udało wcisnąć.

I to nie raz, a dwa. Tuż przed końcowym gwizdkiem ucieszył nas Reilly oraz Chalobah. Trzy punkty wracają z nami, mogliśmy odetchnąć z ulgą.

 

W hicie kolejki padł remis:

Linfield 2-2 Portadown

Odnośnik do komentarza

Do finałowego boju o Co-operative Insurence Cup przystępujemy w roli faworyta.

Najwięcej razy zdobył go dzisiejszy rywal- Linfield, aż 33 razy. My mamy go 9 statuetek duplikatów. W finale graliśmy z The Blues aż 5 razy. Raz przegraliśmy go z nimi, w 2019 roku.

To będzie gorący wieczór w Belfaście.

Podejrzewam, że zespół przeciwny będzie nawet gryzł trawę, żeby tylko dać nam popalić. Jakiejś historii liczonej w dziesiątkach lat nie ma między nami. Ale odkąd Lurgan awansowało do Premiership, to rywalizacja między Celtami i Linfield się zaostrzyła. Nas w niebieskiej części Belfastu nie lubią i ze wzajemnością. Ich kibiców boli, że pojawiła się siła, której od dawna nie potrafią się oprzeć. Rekordy ich w zdobytych trofeach są mocno zagrożone.

Nam to lata koło nosa. Skupiamy się na sobie i na naszych wygranych. Chcemy mieć ponownie Puchar Co-operative.

 

18.01.2028, Belfast, The Oval, godz.19:45.

 

Dickeson- Lumbreras (42` Thompson), Chalobah, Gilmore, Fleming- Inigo, Turner, Hunter- McKenzie- Reilly ©, Mouncher

 

[DBP] Linfield 2-3 Lurgan Celtic [DBP] Co-operative Cup Finał

1:0 McDonnell (36`)

1:1 Reilly (46`)

1:2 Hunter (83`)

2:2 Graves (85`)

2:3 Reilly (kar.90`)

 

MoM: Joe Reilly (Lurgan Celtic)
Statystyki

Frk.: 5,056

 

 

Co za mecz! W ostatecznym rozliczeniu Puchar w rękach naszych.

Jedno z najgorszych spotkań, jakimi dowodziłem. W tym sezonie zdecydowanie najgorsze. Z Marsylią dostaliśmy, ale byli po prostu lepsi. Dziś było dziwnie.

Pierwsza bramka, która padła nie powinna być w ogóle uznana. Nawet po meczu eksperci to stwierdzili. Sędzia liniowy ślepoty dostał- co najmniej metrowy spalony był. Dickeson był bez szans na wykazanie się. Do przerwy niezasłużenie przegrywamy.

Zaraz po wznowieniu wyrównujemy za pomocą niezawodnego Reilly`ego.

Druga nasza bramka była wyjątkowej urody: Hunter uderzył mega mocnym strzałem z rzutu wolnego z jakichś 32 metrów. Futbolówka przeszła tuż koło słupka, bramkarz nie drgnął nawet. Ręce same składały się do oklasków.

Chwile mijają, a dokładniej dwie minuty, i pada wyrównanie. Ten grajek, co strzelił na 2-2 miał strasznego pecha. W ostatniej minucie meczu prokuruje karnego. Do piłki podszedł Reilly, pewnie uderzył, wychodzimy na prowadzenie. To miało być decydujące trafienie. Sekundy przed końcowym gwizdkiem mój pomocnik Hunter dostaje drugą żółtą kartkę i musi opuścić boisko. Za bardzo się wczuł w walkę z Linfield. Podziękowałem mu za to, jak schodził.

Uraz Lumberasa to tylko stłuczenie, za dwa dni będzie zdrów.

 

Pierwsze trofeum na koncie, dostajemy 27.29 tys. €.

Odnośnik do komentarza

Ledwo zakończył się jeden puchar, a wchodzimy już do drugiego. Ćwierćfinał Mid-Ulster Cup naszykował nam wyjazd do Portadown.

Najwięcej na koncie tego trofeum ma nasz rywal zza miedzy Glenavon, aż 24. My mamy ich 13 (najstarszy z 1913 roku), w tym od 2021 nieprzerwane naszych rękach. Sam zdobyłem 9 z nich.

Na pewno musimy zaprezentować się lepiej niż w poprzednim pucharze. Bez rozkojarzenia proszę!

 

22.01.2028, Portadown, Shamrock Park, godz.15:00.

 

Dickeson- Thompson, Chalobah, Fabio, Fleming- Inigo, Turner, Macaulay- McKenzie- Reilly © (65` Keane), Mouncher

 

[DBP] Portadwon 1-5 Lurgan Celtic [DBP] Mid-Ulster Cup Ćwf.

0:1 Thompson

0:2 Reilly (6`)

0:3 Mouncher (26`)

0:4 Reilly (28`)

1:4 Burton (82`)

1:5 McKenzie (84`)

 

MoM: Joe Reilly (Lurgan Celtic)

Statystyki

Frk.: 3,810

 

 

Do przerwy gładkie prowadzenie dla Lurgan 4-0. Spodziewaliśmy się więcej po rywalu. Większego zaangażowania i woli walki. Zdaję sobie sprawę, że to trzeciorzędny pucharek, ale zawsze.

W drugiej odsłonie Portadown przycisnęło. Nie mieli już w zasadzie nic do stracenia. Co najwyżej bramkę lub dwie.

Później rywal lekko odpuścił, pojedynek się wyrównał. Mój bramkarz Dickeson popisywał się gęsto, obronił kilka groźnych strzałów.

Jednostronny wynik, nie spotkanie. Widać po strzałach. Już dawno nie widziałem takiego szturmu na naszą bramkę. Nawet Barcelona oddała mniej.

 

W półfinale zagramy z Lower Maze. Druga para to Annagh United oraz Armagh.

Odnośnik do komentarza

Trzy dni przerwy od gry i powrót do ligi. Zagramy z najgorszą drużyną tego sezonu (przynajmniej wszystko na to wskazuje)- Glentoran. Ostatni team w tabeli, 3 wygrane, 16 punktów. Zaczęli się odbijać od dna, mają już tylko 1 punkt starty do przedostatniej ekipy i dwa, żeby wyjść ze spadku.

Dziś nie dostaną szansy na zdobycz punktową. My gram w swojej twierdzy, gdzie ostatni raz przegraliśmy z Realem w Lidze Mistrzów, a było to 16.02.2027, prawie rok temu. Nie licząc LM, to przegrana na Knockramer Park miała miejsce 10.03.2020 z Dundalk w Setanta Cup, natomiast ligowa porażka- z Linfield 1-3 28.09.2019. Trochę czasu minęło.

 

25.01.2028, Lurgan, Knockramer Park, godz.19:45.

 

Dickeson- Lumbreras, Gilmore, Kenneth, Coyle- Inigo, Turner, Hunter- Macaulay- Reilly © (7` Keane), Mouncher

 

[1.] Lurgan Celtic 5-0 Glentoran [12.] L26/38

1:0 Mouncher (36`)

2:0 Macaulay (38`)

3:0 Coyle (39`)

4:0 Mouncher (70`)

5:0 Williamson sam. (90`)

 

MoM: Michael Mouncher (Lurgan Celtic)
Statystyki

Frk.: 3,754

 

 

Wygrana, do jakiej się pomału przyzwyczajamy. Kibice nasi nie bardzo chcą oglądać innych wyników. Aż tak bardzo im się nie dziwię. Gole to w końcu esencja futbolu.

Dziś zapewniliśmy im pięć trafień. Może jakieś spektakularne nie były, ale wpadła taka ilość.

Ostatni gol to farfocel bramkarza gości- Macaulay posłał z rzutu wolnego mocną piłkę, golkiper prawie złapał. Futbolówka praktycznie przetoczył się po jego rękach i wpadła do siatki. Sędzia zaliczył samobója. Śmiechu dla fanów było co niemiara.

Jakiś czas temu dałem szansę Walijczykowi Mouncherowi, a on się odwdzięcza bardzo ładnie- w 15 meczach zaliczył 20 goli, 9 asyst. Będą z niego ludzie.

 

Niespodzianka kolejki to remis Portadown 0-0 z Glenavon.

Odnośnik do komentarza

Ostatniego dzień okienka transferowego był intensywny dla mnie. Opuszcza nas dwóch graczy: Portugalczyk Fabio idzie do Atalanty za 1.5 mln €. Obrońca zagrał w tym sezonie 15 razy, strzelił 4 gole oraz zaliczył 1 asystę.

Także zostaję do końca sezonu tylko z trzema środkowymi obrońcami.

Napastnik Colm Lynch odchodzi do West Brom za 6 mln €, otrzymamy jeszcze 1.5 po strzeleniu przez niego 10 goli.

Dostaję nagrodę Menadżera Miesiąca Danske Bank Premiership za styczeń: 4 na 4 mecze wygrane, w bramkach 19 do 0.

 

Na 27. kolejkę do nas zawita czwarte w tabeli Cliftoville. Przeskoczyli już Krzyżowców i coś czuję, iż rozsiądą się wygodnie na tym miejscu.

Po ostatnim meczu Reilly odpocznie- wybił sobie palec, 9 dni absencji go czeka. Postaramy się go zastąpić.

 

01.02.2028, Lurgan, Knockramer Park, godz.19:45.

 

Dickeson ©- Lumbreras, Gilmore, Kenneth, Fleming- Inigo, McEvoy, Strain- Macaulay- Keane, Mouncher

 

[1.] Lurgan Celtic 2-0 Cliftonville [4.] L27/38

1:0 Keane (4`)

2:0 Mouncher (15`)

 

MoM: Ricky Fleming (Lurgan Celtic)
Statysytyki

Frk.: 3,834

 

 

Dziś straszna posucha.

W zespole z Lurgan zawiodła całkowicie linia pomocy. Nie wiem, co się stało: słabe piłki posyłali, podania nie siadały. Do tego skuteczność nawaliła: trzy razy poprzeczka, dwa razy słupek. To uratowało gości od większej porażki.

Rekord (który należy do nas) bramek strzelonych w lidze w ciągu jednego sezonu to 164 z roku 2022/23. Na dziś brakuje nam jeszcze 21 goli do pobicia go i 11 meczów mamy.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...