Skocz do zawartości

Chaos przez pracowitość = zrobione


Makk

Rekomendowane odpowiedzi

Zespół był w przebudowie. Miałem swój pomysł na Lurgan Celtic. Dużo wcześniej przed końcem sezonu i okienkiem transferowym 1 lipca ciężko pracowaliśmy nad nowymi twarzami.

Ta drużyna potrzebowała solidnych wzmocnień praktycznie na każdej pozycji. No, może jedynie w ataku było bardzo dobrze.

Sięgnęliśmy aż po 12 zawodników. Nie byli to byle jacy grajkowie, tylko pochodzili głównie z bardzo mocnych ekip. A co najlepsze- wydaliśmy na nich tyle, co nic.

 

Teraz dysponuję składem z ogromnym potencjałem. Na każdą pozycję mam co najmniej dwóch graczy. Część z nich dostanie na razie epizody do gry bądź uda się na wypożyczenie- młodziaki sprowadzone z myślą o kolejnych latach.

Mam naprawdę fantastyczną załogę.

Do końca okienka zostało jeszcze troszkę czasu, ale już nie planuję dalszych wzmocnień.


Bramkarze:

  • Kerry Dickeson [bR; 31; WAL] 2.5 mln €
  • James Noble [bR; 23; SCO] 575 tys. €
  • Michalis Aravidis [bR; 21; GRE] 300 tys. €

 

Obsada bramki to ciekawy aspekt dla mnie. Sam jeszcze nie wiem do końca, na kogo postawię, czy na Dickesona, który w poprzednim sezonie puścił tylko 40 goli we wszystkich rozgrywkach, czy na młodego Greka.

Szanse mają po połowie.

Noble numer trzy do obsady pozycji między słupkami.

 

Obrońcy:

  • Odd Sigurd Hauge [O(PŚ); 19; NOR] 300 tys. €
  • Nathaniel Chalobah [OŚ; 33; ENG] 350 tys. €
  • Gavin Gilmore [OŚ; 21; NIR] 7 mln €
  • Ricky Fleming [O(PL), WO(P); 23; SCO] 1.9 mln €
  • Graham Thompson [O(PL),WO(P); 20; NIR] 5.5 mln €
  • Nicky Thomas [O(PL), WO(L); 18; ENG] 1.9 mln €
  • Neil Coyle [O(PL),P(L); 23; IRL] 3.7 mln €
  • Aymar Makiese [O(LŚ), WO(L),O/P(LŚ); 29; BEL] 450 tys. €
  • Zak Kay [O/WO(P); 18; ENG] 2.9 mln €

 

Bogactwo.

Na prawej flance zapewne będzie wychodził Thompson, swoje szanse dostaną młodzi Kay oraz Thomas. Jednego z nich bym chętnie wypożyczył.

Lewa strona będzie zapewne obsadzona przez Fleminga oraz Belga, wychowanka Anderlechtu. Lewy obrońca (od biedy środek defensywy) Neil Coyle zaplecze lub zostanie wypożyczony.

Środek obrony należeć będzie do Hauge, Chalobaha i Gilmore`a. Kenneth jako rezerwowy. Szkot może być wypożyczony.

Dobrze mieć dylemat z taką ilością.

 

Pomocnicy:

  • Shea McEvoy [DP,PŚ; 31; NIR] 105 tys. €
  • Graeme Turner [DP,PŚ; 21; NIR] 5 mln €
  • Luka Brumen [DP,PŚ; 18; CRO] 195 tys. €
  • Daniel Bennett [DP,PŚ; 19; ENG] 1.4 mln €
  • Felipe Fuentes [DP,P/OPŚ; 21; ESP] 1.1 mln €
  • Sammy Hunter [PLŚ, OPL; 21; NIR] 7.75 mln €
  • Tom Macaulay [P/OPPŚ; 23; SCO] 2.9 mln €
  • Nathan McKenzie [P/OPŚ; 28; WAL] 3.5 mln €

 

Środek pomocy to kolejne bogactwo. I w sensie ilości graczy, których mogę wypuścić, jak i umiejętności ich.

Doświadczony wychowanek Lurgan McEvoy, który jest z nami jeszcze od III ligi, będzie świetnym głębokim rezerwowym. Młody Chorwat, który został okrzyknięty nowym Luką Modriciem, pogra w rezerwach lub spędzi rok na wypożyczeniu. Chcę, żeby się ograł.

Turner, Hunter to dwa pewniaki. Zgrani z zespołem, doświadczeni mimo wieku, dobrze wkomponowani w taktykę.

Wychowanek Barcelony prezentuje się fantastycznie, byłoby grzechem nie wystawiać go. Sezon długi to pograją na zmianę z Bennettem.

Na pozycji ofensywnego pomocnika pierwsze skrzypce dla Macaulaya, rezerwa dla McKenzie`go.

 

 

Napastnicy:

  • Vaughan Keane [P(PŚ),OP(P),NŚ; 31; ENG] 1.2 mln €
  • Joe Reilly [OP(P), NŚ; 25; IRL] 8.5 mln €
  • Michael Mouncher [OP(L),NŚ; 23; WAL] 2.1 mln €
  • Mark Morrow [NŚ; 22; NIR] 700 tys. €

 

Dwa miejsca wolne, czterech graczy. Pewniak to Reilly, który w poprzednim sezonie nastrzelał 68 goli. Za marne grosze go nie oddam. Interesują się nim: AC Milan, Porto, Benfica, Barcelona, Man City.

Duet z nim będzie tworzył Keane i Mouncher na zmianę. Rezerwowym będzie 22-letni wychowanek Celtów- Morrow.

 

Przyszli:

Reece Hill <= Ballymena Utd, 49,5 tys.€; Tony Willis <= Dundee Utd, 4.4 mln €; Michalis Aravidis <= Hibernian, wolny; Nicky Thomas <= Man Utd, wolny; Zak Key <= Chelsea, wolny; Luka Brumen <= Domżale, wolny; Daniel Bennett <= Chelsea, wolny; Felipe Fuentes <= Barcelona `B`, wolny; Stephen Shannon <= Newry City AFC, 7.5 tys.€; Odd Sigurd Hauge <= Aberdeen, 500 tys.€; Bryan Gala <= Atletico Tordesillas, wolny; Aymar Makiese, wolny.

 

Wydane - 4.956 mln €.

 

 

Odeszli:

Kenny => Stoke, wypoż; McCreadie => Dundee Utd, wypoż; Deighan => Cliftonville, wypoż; Herron => Crusaders, wypoż; Hutchinson => Banbridge, wypoż; Crowe => Portadown, wypoż; Savage => Dungannon, wypoż; Rossiter => Birmigham, wypoż; Gunning => Leicester, wypoż; Mullan => Blackburn, wypoż; Lindsay => Sheff Utd, wypoż; Nesbitt => Glentoran, wypoż; McCelland => Birmingham, wypoż, Ward => Man City, wypoż; Hill => Cardiff, wypoż; Magill => Wolves, wypoż; Devlin => Ards, wypoż; Kernohan => Gelntoran, wypoż; Burns => Burnley, wypoż; Surgenor => Bristol City, wypoż; Kennteh => Sunderland, wypoż; Inigo => Inter, 7.5 mln €; Lumbreras => Dynamo Moskwa, 625 tys. €.

 

Zarobione - 8.07 mln €.

Edytowane przez Makk
Odnośnik do komentarza

Super, fajna młoda paczka, ja to bym dawał sporo szans temu młodemu Chorwatowi, bocznym obrońcom i ten Fuentes z Barcelony. Potencjał w młodzieży ogromny, a sam chciałbym zobaczyć na napadzie wychowanka Lurgan który stałby się prawdziwą legendą zespołu i grał w nim od początku do końca, przy okazji klepiąc rekord strzelonych goli i inne ;) ale to juz tez niezalezne od Ciebie.

Odnośnik do komentarza

Super, fajna młoda paczka, ja to bym dawał sporo szans temu młodemu Chorwatowi, bocznym obrońcom i ten Fuentes z Barcelony. Potencjał w młodzieży ogromny, a sam chciałbym zobaczyć na napadzie wychowanka Lurgan który stałby się prawdziwą legendą zespołu i grał w nim od początku do końca, przy okazji klepiąc rekord strzelonych goli i inne ;) ale to juz tez niezalezne od Ciebie.

Każdy pewnie dostanie szanse, bo spotkań dużo w sezonie. Pod koniec znowu dojdą mecze każdego dnia, więc... Taką legendą będzie na pewno Reilly, bo nawet nie kwiknął, że chce odejść. Może Morrow da radę sprostać Twojemu zadaniu :p

Wyjdzie. Ja jestem już troszkę dalej i wiem co nieco ;)

Odnośnik do komentarza

Wszyscy w klubie nie mogą się doczekać startu sezonu. Najpierw się rozgrzejemy, a później jedziemy z koksem.

Jesteśmy faworytami do wygrania ligi- 1-10.Linfield 1-5, Portadown 1-4.

 

Zdaję sobie sprawę, iż to wszystko musi się skleić, ale wierzę w swoją koncepcję.

Na pierwszy ogień mamy pierwszy mecz Danske Bank Premiership w sezonie 2028/29. Wyjazd do beniaminka, Ballymena United zapowiada się przyjemnie. Coś tam ich trener brzęczał w prasie, że postawią się nam i coś tam. Niech się tak buduje. W Lurgan wszyscy znają naszą siłę, która ostatnio wzrosła.

Czy są jakieś rekordy w lidze do pobicia? Na pewno są jakieś. W wygranych- mamy, w bramkach- mamy (196), w najmniej straconych- mamy (9). Tylko że te dziewięć to nie za mojej kadencji, więc możemy się połasić na to. Ale tak z czystej zachłanności. W zasadzie nie interesuję mnie rekordy.

Zaczyna się!

 

05.08.2028, Ballymena, Ballymena Showgrounds, godz.15:00.

 

Aravidis- Thompson, Chalobah, Hauge, Makiese- Fuentes, Turner, Hunter- Macaulay- Reilly ©, Keane

 

[/] Ballymena Utd 0-13 Lurgan Celtic [/] L 1/38

0:1 Keane (kar.4`)

0:2 Keane (20`)

0:3 Reilly (23`)

0:4 Reilly (25`)

0:5 Reilly (28`)

0:6 Thompson (30`)

0:7 Makiese (36`)

0:8 Thompson (49`)

0:9 Macaulay (58`)

0:10 Keane (66`)

0:11 Hauge (74`)

0:12 Reilly (79`)

0:13 Makiese (88`)

 

MoM: Joe Reilly (Lurgan Celtic)
Statystyki

Frk.: 1,697

 

 

No cóż... Mocne wejście na początek. Gospodarz został zmiażdżony. Nie ma już nawet znaczenia te 13 bramek, tylko dopuszczenie do ilości sytuacji. A tych mieliśmy aż 18, a strzałów oddaliśmy 44!

Reilly dobrze zaczął- 4 gole. Hunter- 4 asysty, dwie ma Thompson i dwa gole.

Trzy punkty dla nas.

Nowy rekord ligi- najwyższe zwycięstwo.

 

Hit kolejki to pojedynek Portadown z Linfield. Ci drudzy wygrali 1-0.

Odnośnik do komentarza

Druga kolejka zapowiada się bardzo ciekawie. Pierwszy mecz w nowym sezonie przed własną publicznością zagramy. Cliftonville wygrało pierwsze spotkanie 3-2. A w eliminacjach do Ligi Europy odpadli z Club Brugge.

My chcemy się dobrze zaprezentować przed własnymi kibicami, którzy wykupili aż 491 karnetów na cały sezon. Dla nich największą atrakcją będzie zobaczenie wielu goli.

Na murawę wyjdzie troszkę inna jedenastka niż poprzednio. Defensywny pomocnik Bennett zadebiutuje.

 

12.08.2028, Lurgan, Knockramer Park, godz.15:00.

 

Dickeson- Lumbreras, Chalobah, Kenneth, Fleming- Inigo, Bennett, Hunter- McKenzie- Keane, Reilly ©

 

[1.] Lurgan Celtic 8-1 Cliftonville [3.] L 2/38

1:0 Keane (5`)

2:0 Reilly (10`)

3:0 Keane (kar.13`)

4:0 Reilly (21`)

5:0 McKenzie (31`)

6:0 McKenzie (49`)

7:0 Reilly (65`)

7:1 Chalobah sam. (76`)

8:1 Chalobah (85`)

 

MoM: Joe Reilly (Lurgan Celtic)
Statystyki

Frk.: 3,818

 

 

W 5. minucie obejmujemy prowadzenie- Keane z wolnego sprzed szesnastki w samo okienko.

Piękne trafienie Reilly zalicza na 4-0: mija zwodem najpierw jednego, później drugiego, kładzie bramkarza na lewo i posyła futbolówkę po długim rogu.

Chalobah dziś dwa gole: najpierw samobój, dziewięć minut później po rożnym już do siatki rywala.

Bez szaleńczego tempa, graliśmy swoje tylko.

Łatwe zwycięstwo.

 

Seria 300 meczów bez porażki zanotowana. Nowy rekord Danske Bank Premiership.

 

W tej kolejce ciekawsze wyniki:

Ards 0-1 Portadown

Linfield 3-2 Crusaders

Odnośnik do komentarza

Nasi dwaj główni rywale jakoś tak ospale zaczęli. Tak na potwierdzenie moich słów kolejny mecz ligowy:

Portadown 1-1 Limavady Utd

 

Po meczu u siebie robimy wyjazd, do Ballinamallard.

Dzisiejszy gospodarz przez dwie kolejki uzyskał dwa remisy po 1-1. My dwa zwycięstwa, w których strzeliliśmy 21 goli, straciliśmy jedną. To znaczy, też ją strzeliliśmy, ale jako samobója.

Czy będzie kolejny pogrom?

Inny skład Celtów ponownie. Debiut zaliczy pomocnik Brumen.

 

15.08.2028, Ballinamallard, Ferney Park, godz.19:45.

 

Aravidis- Thompson, Hauge, Gilmore, Makiese- Fuentes, Brumen, McEvoy- Macaulay- Keane (60` Morrow), Reilly ©

 

[8.] Ballinamallard Utd 0-5 Lurgan Celtic [1.] L 3/38

0:1 Reilly (11`)

0:2 Reilly (32`)

0:3 Macaulay (38`)

0:4 Trueman sam. (60`)

0:5 Reilly (kar.89`)

 

MoM: Joe Reilly (Lurgan Celtic)
Statystyki

Frk.: 1,040

 

 

Dziś skromniej.

Mogliśmy wyżej wygrać, ale Reilly nie trafił karnego w 37. minucie.

Spokojne trzy punkty wracają z nami. To się liczy.

Odnośnik do komentarza

 

Ja napiszę tak, oni nie zaczęli ospale, oni normalnie wystartowali. Tylko z Tobą w lidze mają takie same szanse, jak polski sprinter na setkę z Boltem.

Ospale zaczęli. Pierwsze porażki dużo później zaczęły przychodzić.

A co wylosowali Cię wtedy w późniejszej kolejce? ^^

Odnośnik do komentarza

 

 

Ja napiszę tak, oni nie zaczęli ospale, oni normalnie wystartowali. Tylko z Tobą w lidze mają takie same szanse, jak polski sprinter na setkę z Boltem.

Ospale zaczęli. Pierwsze porażki dużo później zaczęły przychodzić.

A co wylosowali Cię wtedy w późniejszej kolejce? ^^

 

Nie, nie ze mną porażki. tylko z innymi.

Odnośnik do komentarza

Po wyjeździe mamy spotkanie na Knockramer Park. Może być ciężko, gdyż gościem będzie zespół Portadown, a to zawsze trudny rywal.

The Pots na pewno będą chcieli troszkę zmienić swoją obecną postawę. W lidze cienko na razie- ledwie 4 punkty ugrali po trzech kolejkach. Mają remis, wygraną i przegraną. Najpierw odpadli z eliminacji Ligi Mistrzów, teraz dostali 0-4 od Fenerbahce w pierwszym meczu barażowym LE. I to u siebie.

U nas zgoła odmienne nastroje, ale na boisko wyjdziemy w pełni skupieni, jakby ten komplet punktów w trzech meczach oraz 26 goli nie miały miejsca.

Debiutuje w zespole prawy obrońca Thomas.

 

19.08.2028, Lurgan, Knockramer Park, godz.15:00.

 

Dickeson- Thomas, Kenneth, Hauge, Fleming- Inigo, Turner, Hunter- Macaulay- Keane, Reilly © (66` Morrow)

 

[1.] Lurgan Celtic 9-0 Portadown [6.] L 4/38

1:0 Fleming (19`)

2:0 Reilly (22`)

3:0 Hunter (24`)

4:0 Keane (kar.28`)

5:0 Hauge (34`)

6:0 Keane (45`+2)

7:0 Hunter (50`)

8:0 Macaulay (70`)

9:0 Macaulay (76`)

 

MoM: Sammy Hunter (Lurgan Celtic)
Statystyki

Frk.: 4,000

 

 

W to mgliste popołudnie zagraliśmy jak Real Madryt za dobrych dawnych czasów: najpierw Fleming z lewego skrzydła zaatakował pole karne rywala i posłał piłkę do siatki po dalszym słupku, a później poszła kontra jak Królewskich. Inigo środkiem, prostopadłe piękne podanie, Reilly wyszedł i płasko obok słupka prawego.

Kolejny gol to znowu Real się w moich obudził: rajd Thomasa prawym skrzydłem (jak Carvajal), podanie przed pole karne, Hunter wali jak z armaty.

W 34. minucie Hauge podwyższa na 5-0, jak Ramos. Z rzutu rożnego piłka wpada mu wprost na głowę, a ten ją do siatki.

To samo dzieje się w doliczonym czasie pierwszej połowy. Tylko tym razem na listę strzelców wpisuje się Keane. Idealne dośrodkowanie Huntera.

Po wznowieniu pomocnik Hunter po rożnym dostaje piłkę, z woleja wali prosto do bramki.

Na 8-0 akcja, której nie powstydził by się zespół z Madrytu: dwa zagrania na jeden kontakt, Macaulay wewnętrzną częścią stopy ładnie uderza wprost do siatki. Ten sam zawodnik strzela z wolnego, jak Cristiano Ronaldo- sprzed pola karnego.

 

Goście zagrali dziś więcej niż katastrofalnie. Tragedia normalnie. Żal było patrzeć na zespół, który ledwie trzy miesiące temu był wicemistrzem kraju. Menedżer ten sam, wzmocnienia składu były. Jedynie może chodzić o zarząd, bo była zmiana. Ale nie wydaje mi się.

No cóż, dostają srogie lanie przy pełnym stadionie.

 

U mnie rządził dziś 21-letni Hunter- dwa gole, 2 asysty, grał świetnie i miło dla oka.

Coś czuję, że to będzie jego sezon.

Odnośnik do komentarza

Po wysokiej wygranej schodzimy na ziemię. Formę mamy wspaniałą, ale przed nami derby. A te rządzą się swoimi prawami.

Jesteśmy zdecydowanymi faworytami meczu. Rywal zza miedzy, z niebieskiej części Lurgan, w poprzednim sezonie zajął solidne ósme miejsce. W tym roku na trzy mecze wygrali dwa i jeden przegrali, co daje im na razie szóstą lokatę.

Tym razem też będzie u mnie rotacja mała. Debiutuje prawy obrońca Kay.

 

22.08.2028, Lurgan, Knockramer Park, godz.19:45.

 

Aravidis- Kay, Chalobah, Gilmore, Makiese- Fuentes, Bennett, Hunter- Macaulay (72` Mouncher)- Keane, Reilly ©

 

[1.] Lurgan Celtic 7-0 Glenavon [6.] L 5/38

1:0 Reilly (30`)

2:0 Reilly (43`)

3:0 Hunter (62`)

4:0 Keane (73`)

5:0 Reilly (kar.76`)

6:0 Reilly (79`)

7:0 Fuentes (86`)

 

MoM: Joe Reilly (Lurgan Celtic)
Statystyki

Frk.: 3,921

 

 

Mówiłem, że to będzie co innego. Gości najdłużej, jak do tej pory ze wszystkich zespołów, opierali się nam. Strzeliliśmy dopiero w 30. minucie. A dokładnie swoje 12. trafienie w sezonie zalicza Reilly.

A przed przerwą trafia jeszcze na 2-0.

Swoje gole dołożyli jeszcze: Reilly, Hunter, Keane i Fuentes, który ładnie z pierwszej piłki uderzył z linii pola karnego tuż pod poprzeczkę.

 

W poprzednim sezonie zdobyliśmy w lidze 196 goli, czyżby ten rekord był zagrożony?

 

W tej kolejce ciekawy wynik:

Cliftonville 3-1 Portadown

Odnośnik do komentarza

LE Baraż:

Tottenham (4) 1-0 (0) Linfield

Portadown (0) 0-4 (8) Fenerbahce

Trabzonspor (3) 1- 0 (0) Korona Kielce

 

LM Baraż:

Legia (2) 2-0 (1) Senica

 

Po wycieczce do Nyonu mamy już wszystkie dane odnośnie Ligi Mistrzów, kto gdzie i kiedy zagra.

Dostała nam się bardzo ciekawa grupa. Oj, będzie się działo! Podtekstów sporo będzie.

A wygląda to tak:

 

Grupa B:

FC Barcelona

Lurgan Celtic

Hibernian

Dynamo Zagrzeb

 

Nie widzę innego wyjścia, jak bić się z Katalończykami o pierwsze miejsce w grupie. A moje minimum, to ponownie finał. Wcześniejsze odpadnięcie będzie dla mnie rozczarowaniem.

Na razie dostajemy na dobry początek 8.6 mln €.

Bardzo mnie cieszą te pieniądze. Mam plan, żeby po tym sezonie rozbudować trochę nasz plac gry, Knockramer Park musi przejść porządny lifting. Na transfery nie wydam, więc będzie co odłożyć.

 

Reszta grup LM:

 

 

Grupa A:

FC Porto

FC Bayern

Man City

Lyon

 

Grupa C:

Juventus

Valencia

Zenit

Slovan Liberec

 

Grupa D:

Chelsea

Inter

OM
Legia

 

Grupa E:
Atletico

Schalke

Galatasaray

FC Kopenhaga

 

Grupa F:

Real Madryt

Sporting

Arsenal

FC Zurych

 

Grupa G:

Man Utd

AC Milan

Feyenoord

Macabi Tel-Awiw

 

Grupa H:

PSG
Benfica

Szachtar

Celtic

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...