Skocz do zawartości

Chaos przez pracowitość = zrobione


Makk

Rekomendowane odpowiedzi

Na pierwszy gwizdek w Lidze Mistrzów poczekamy jeszcze dwa tygodnie. Teraz czekamy na wygraną z Krzyżowcami, którzy podejmą nas w sobotnie popołudnie.

Crusaders na razie z dobrą czwartą pozycję w lidze po pięciu meczach.

 

26.08.2028, Belfast, Seaview, godz.15:00.

 

Dickeson- Thompson, Gilmore, Hauge, Makiese- Inigo, Turner, Fuentes- McKenzie- Mouncher, Reilly ©

 

[4.] Crusaders 0-6 Lurgan Celtic [1.] L 6/38

0:1 Reilly (5`)

0:2 Inigo (20`)

0:3 McKenzie (24`)

0:4 Gilmore (45`+1)

0:5 Reilly (55`)

0:6 Gilmore (86`)

 

MoM: Gavin Gilmore (Lurgan Celtic)
Statystyki

Frk.: 1,491

 

 

W pierwszej części meczu powinniśmy wyżej wygrywać, ale sędzia nie uznał nam 3 goli. Gwizdał spalonego. Do dwóch nie mam żadnych zastrzeżeń, do trzeciej już mam. Naszym zdaniem Hauge po rzucie rożnym nie był na ofsajdzie.

W drugiej połowie oliwa sprawiedliwa- jestem przekonany, że Reilly przy swojej drugiej bramce był na spalonym, a sędzi uznał trafienie.

Taka piłka.

 

Portadown chyba zaskoczyło, wygrało 7-0 w tej kolejce.

Odnośnik do komentarza

Ostatniego dnia okienka odchodzi od nas trzech zawodników: środkowy pomocnik Inigo. Inter wyłożył za niego 7.5 mln €. To dobry interes dla nas. Ten Hiszpan grał poprawnie, w zasadzie nic więcej. W poprzednim sezonie strzelił dwa gole i miał tylko 9 asyst. A z myślą o podaniach go ściągaliśmy z Atletico Madryt za 205 tys. €.

Do Sunderlandu natomiast poszedł na wypożyczenie środkowy obrońca Kenneth. Ten 22-latek tam się ogra, na co większej szansy by tu nie dostał.

28-letni prawy obrońca Mikel Lumbreras, którzy przyszedł do Lurgan z Barcelony za 100 tys. € w 2022 roku, teraz odszedł do Dynama Moskwa za 625 tys. €.

 

Po takich wydarzeniach miło jest przyjąć statuetkę Menedżera Miesiąca Danske Bank Premiership za sierpień- zagraliśmy 6 spotkań, wszystkie wygraliśmy, strzeliliśmy 48 goli, straciliśmy 1.

 

Na spotkanie z Carrick Rangers wystawię bardziej rezerwowy skład, gdyż za 3 dni gramy pierwszy mecz w LM.

 

09.09.2028, Carrick, Taylor`s Avenue, godz.15:00.

 

Aravidis- Thomas, Chalobah, Gilmore, Coyle- McKenzie, McEvoy ©, Bennett- Fuentes- Mouncher, Morrow

 

[10.] Carrick 0-7 Lurgan Celtic [1.] L 7/38

0:1 Clarke sam. (3`)

0:2 Morrow (48`)

0:3 Morrow (64`)

0:4 Mouncher (66`)

0:5 Morrow (77`)

0:6 Mouncher (87`)

0:7 mouncher (90`+3)

 

MoM: Michael Mouncher (Lurgan Celtic)
Statystyki

Frk.: 1,079

 

 

Myślę, że nie możemy być zadowoleni z tego wyniku i postawy w pierwszej połowie. Zawiedli trochę dwaj napastnicy, którzy mieli duże problemy z celnością. Raz po raz marnowali dogodne sytuacje.

W drugiej połowie obudził się wychowanek Morrow. Jeśli chce grać więcej, to musi takie szanse wykorzystywać.

Przedostatni gol nie powinien być zaliczony- Mouncher był na takim spalonym, że... Ja to nawet z ławki widziałem.

Dobra wygrana, dobra tylko druga część spotkania.

 

Portadown wygrywa 4-0, a Linfield 1-0.

Odnośnik do komentarza

Po krótkiej przerwie wracamy na boiska pod hymnem Ligi Mistrzów.

Na pierwszy ogień, to znaczy mecz pójdzie pojedynek z zespołem moim poprzednim- Hibernian.

Ciekawy pojedynek się szykuje. Skład gości ze stolicy Szkocji jakoś nie zmienił się za bardzo od moich czasów, nadal w obronie rządzi Starr, w pomocy Tidman, a w ataku Ryan Coyle.

W poprzednim sezonie mieliśmy okazję trafić na Hibsów w 1/8. Wtedy u siebie wygraliśmy 4-1, a w Edynburgu był remis 0-0.

Dziś wychodzimy na Windsor Park po zwycięstwo. Nie gramy u siebie ze względu na duże zainteresowanie meczem.

 

12.09.2028, Belfast, Windsor Park, godz.19:45.

 

Dickeson- Thompson, Gilmore, Hauge, Makiese- Fuentes, Turner, Hunter- Macaulay- Keane, Reilly ©

 

[NIR] Lurgan Celtic 2-2 Hibernian [sCO] LM 1/6

1:0 Keane (6`)

1:1 Tidman (kar.16`)

2:1 Reilly (25`)

2:2 Santos (50`)

 

MoM: Milan Starr (Hibernian)
Statystyki

Frk.: 6,265

 

 

Zaczęliśmy bardzo dobrze, Keane po rzucie rożnym na 1-0. Dziesięć minut później Gilmore fauluje rywala w polu karnym i sędzia wskazuje na wapno. Tidman pewnie na 1-1.

To był naprawdę dobry, żywy mecz, w którym mógł paść każdy jeden wynik.

Czy remis jest sprawiedliwy? Chyba tak. My strzeliliśmy jeszcze trzy gole, ale za każdym razem sędzia podnosił chorągiewkę. Raczej prawidłowo.

Osobiście czuję niedosyt, mogliśmy to wygrać.

Dostajemy za remis 500 tys. €.

 

W drugim meczu grupy:

FC Barcelona 3-0 Dynamo

 

W grupie D:
Chelsea 4-1 Legia

Odnośnik do komentarza

Czas wrócić do ligi. W domu zmierzymy się z Linfield.

The Blues jeszcze na dobre nie zaskoczyli. Wygrywają, ale idzie to im jakoś niemrawo. Na razie w pięciu meczach ugrali 13 punktów. Strzelili ledwie 8 bramek, stracili 3.

My mamy 21 punktów, 55 goli i 1 straconego.

Jesteśmy zdecydowanym faworytem.

Co ciekawe- dziś na środku pola w ekipie rywala zagra Glenn Hanna. Defensywny pomocnik został przeze mnie sprowadzony do Lurgan w 2020 roku z Glentoran za 160 tys. €. Po 5 latach poszedł do Aberdeen a następnie do Celticu.

Dziś ponownie się spotkamy.

 

16.09.2028, Lurgan, Knockramer Park, godz.15:00.

 

Dickeson- Kay, Chalobah, Hauge, Fleming- Fuentes, Hunter- McKenzie- Keane, Reilly ©

 

[1.] Lurgan Celtic 6-0 Linfield [3.] L 8/38

1:0 McKenzie (3`)

2:0 Keane (28`)

3:0 Reilly (65`)

4:0 Keane (85`)

5:0 Keane (90`)

6:0 McKenzie (90`+1)

 

MoM: Vaughan Keane (Lurgan Celtic)
Statystyki

Frk.: 4,000

 

 

Na luzie i bez nerwów. Ot, cały przepis na dzisiejszą wygraną.

Nowy menedżer The Blues chciał się dobrze zaprezentować i prawie się udało. No, w pierwszej części meczu. Pod koniec Linfield się mocno rozsypało, stąd taki wynik.

 

Portadown tylko remis 0-0 z drugim w tabeli Coleraine.

Odnośnik do komentarza

Na kolejne trzy mecze zostajemy w kraju. Będziemy grać ligę, drugą rundę pucharu i ligę.

Najpierw jedziemy na stadion The Floodgates. Tam przyjmie nas przedostatni zespół tabeli jak na razie, czyli Ards.

Na siedem spotkań wygrali tylko raz oraz dwa razy zremisowali.

Dziś niestety będą musieli dopisać sobie piątą porażkę.

 

19.09.2028, Newtownards, The Floodgates, godz.19:45.

 

Aravidis- Thomas, Chalobah, Hauge, Makiese- Bennett, Turner, McEvoy- Macaulay- Reilly ©, Keane

 

[11.] Ards 0-7 Lurgan Celtic [1.] L 9/38

0:1 Thomas (9`)

0:2 Chalobah (23`)

0:3 McEvoy (31`)

0:4 Keane (34`)

0:5 Keane (43`)

0:6 Keane (kar.67`)

0:7 Macaulay (85`)

 

MoM: Vaughan Keane (Lurgan Celtic)
Statystyki

Frk.: 1,122

 

 

Szacun dla prawego obrońcy Thomasa za pierwszego gola- jak on to zrobił?! Z takiego kąta trafić, kiedy ma się obok siebie dwóch obrońców i golkipera w bramce?! Po prostu WOW!

Do przerwy gramy normalny futbol z kosmosu. No, brak słów.

Wynik i gra, jak widać.

 

Dobrze dalej spisuje się Portadown, które wygrało 5-3 z Crusaders.

Linfield 3-0 Ballymena Utd.

Odnośnik do komentarza

"Kibice chcą pogromu" - taki był tytuł dziś w gazecie Lurgan.

Po dwóch dniach od wysokiej wygranej wyjazdowej, mamy kolejną walkę. Tym razem druga runda Co-operative Insurance Cup.

Naszym rywalem jest zespół z Belfastu, który słabo sobie radzi w II lidze.

Zabieram rezerwowych graczy ze sobą.

 

21.09.2028, Belfast, Newforge Lane, godz.19:45.

 

Aravidis- Kay, Chalobah, Gilmore, Coyle- Bennett, Brumen, McEvoy ©- McKenzie- Mouncher, Morrow

 

[bT1] Queens University 0-12 Lurgan Celtic [DBP] Co-operative Cup 2.Rnd.

0:1 McKenzie (3`)

0:2 Morrow (7`)

0:3 Morrow (10`)

0:4 McKenzie (18`)

0:5 Mouncher (24`)

0:6 Morrow (42`)

0:7 Morrow (45`+2)

0:8 Mouncher (48`)

0:9 Mouncher (49`)

0:10 Kay (51`)

0:11 McKenzie (63`)

0:12 Morrow (82`)

 

MoM: Mark Morrow (Lurgan Celtic)
Statystyki

Frk.: 642

 

 

Wychowanek Morrow, pomocnik McKenzie oraz Mouncher- to trio dziś zdeklasowało wszystkich.

Przechodzimy dalej, a kibice mają radochę.

Z naszej strony to nawet nie było pastwienie się nad rywalem, tylko wykorzystanie swoich szans.

22-letni snajper z Lurgan dziś zaliczył 5 trafień, czyli na dwa mecze ma już...8 goli.

Super rezerwowy.

Odnośnik do komentarza

Dziesiąta kolejka Danske Bank Premiership.

Gramy to u siebie, wygrywamy, wsiadamy w samolot i udajemy się do Zagrzebia, gdzie będzie na nas czekał zespół Dynama, aby rozegrać drugą kolejkę LM.

Także wychodzimy, trzy punkty i zapominamy o meczu.

 

23.09.2028, Lurgan, Knockramer Park, godz.15:00.

 

Aravidis- Kay, Chalobah, Gilmore, Fleming- Fuentes, Turner, Hunter- Macaulay- Keane, Reilly ©

 

[1.] Lurgan Celtic 7-0 Limavady Utd [8.] L 10/38

1:0 Keane (3`)

2:0 Macaulay (5`)

3:0 Keane (7`)

4:0 Hunter (39`)

5:0 Keane (62`)

6:0 Macaulay (73`)

7:0 Macaulay (79`)

 

MoM: Tom Macaulay (Lurgan Celtic)
Statystyki

Frk.: 3,788

 

 

Wyszło bardzo dobrze, chyba po takie rzeczy przychodzą kibice na stadion. Dwa hattrick, Hunter raz i pewne trzy punkty.

Ten ostatni dorzucił jeszcze dwie asysty.

Na naszym koncie już 30 punktów, 75 goli oraz jedna bramka stracona.

 

Dwaj nasi główni rywale znowu tracą punkty:

Cliftonville 1-1 Linfield

Portadown 2-2 Glenavon

Odnośnik do komentarza

 

 

Wszystkich rozwalasz po 6-0, 7-0 itp. Nuuudyyyyy...

Nieprawda! Z Hibsami było 2-2, a z Queens 12-0. :P

 

 

Wypadki przy pracy :]

 

Mi się tam nie nudzi. Wręcz przeciwnie. W końcu coś się mnie udaje w FMie i to ładnie :)

Odnośnik do komentarza

Część ekspertów bardzo sceptycznie podchodzą do naszej wygranej w Zagrzebiu. Sam nie wiem czemu? Wg nich jesteśmy aż tak słabi? No chyba nie bardzo.

W końcu to Lurgan Celtic było w poprzedniej edycji LM w finale. Myślę, że po meczu zmienią zdanie.

W całej naszej historii mierzyliśmy się sześć razy, my wygraliśmy 4 razy, raz był remis i raz dostaliśmy 0-1.

Dziś liczę na pełną pulę.

 

27.09.2028, Zagrzeb, Maksimir, godz.19:45.

 

Dickeson- Thompson, Chalobah, Hauge, Makiese- Fuentes, Turner, Hunter- Macaulay- Keane, Reilly ©

 

[4.] Dinamo 0-9 Lurgan Celtic [2.] LM 2/6

0:1 Macaulay (5`)

0:2 Reilly (13`)

0:3 Macaulay (15`)

0:4 Reilly (41`)

0:5 Thompson (45`+2)

0:6 Keane (61`)

0:7 Keane (81`)

0:8 Chalobah (87`)

0:9 Reilly (90`+2)

 

MoM: Joe Reilly (Lurgan Celtic)
Statystyki

Frk.: 28,002

 

 

D E K L A S A C J A!! Chyba pokazaliśmy tym wszystkim pesymistom i niedowiarkom.

Moi gracze zachowują się i wyglądają, jakby grali ze sobą kilka sezonów, a nie dopiero zaczynali zgrywać.

Po małej wpadce 2-2 z Hibsami, teraz zaskoczyliśmy. Tercet ofensywny w gazie. Kiedyś były tria: MSN oraz BBC. Teraz jest MKR. Dziś razem uzyskali siedem goli: M-2, K-2, R-3.

Zgarniamy za wygraną 1 mln €, choć za taki popis powinni nam dać z 10 razy więcej.

 

W drugim meczu grupy:

Hibernian 0-2 FC Barcelona

 

Grupa D:
Legia 2-1 OM

Odnośnik do komentarza

Po jatce w elitarnych rozgrywkach wracamy do kraju. Najpierw ligowa codzienność i Coleraine.

Jedziemy na północ.

Gospodarze to zespół, który ostatnio zaskakuje- po dziewięciu meczach zajmuje pozycję wicelidera ze stratą 7 punktów do nas oraz zaległym meczem.

Oprócz nas jest to jedyna niepokonana ekipa w Danske Bank Premiership. Mają 7 wygranych i 2 remisy. W bramkach: 20 zdobytych, 6 straconych, co im daje też drugie miejsce (po nas) w tych dwóch kategoriach.

Odwalają dobrą robotę, potrafili zremisować z Portadown. Szkoda, że przegrali w eliminacjach do Ligi Europy z Shamrock Rovers. Czyżby rósł nowy gracz na krajowym podwórku? Team mają bardzo młody, można tam zobaczyć kilku 17-latków, a dowodzi tą bandą 38-letni szkoleniowiec. Niech im się wiedzie.

Dziś my sprawdzimy formę The Bannsider na ich obiekcie.

 

30.09.2028, Coleraine, Coleraine Showgrounds, godz.15:00.

 

Aravidis- Kay, Gilmore, Hauge, Fleming- Bennett, Brumen, McEvoy- McKenzie- Keane, Reilly © (66` Morrow)

 

[2.] Coleraine 0-2 Lurgan Celtic [1.] L 11/38

0:1 Keane (23`)

0:2 Keane (84`)

 

MoM: Vaughan Keane (Lurgan Celtic)
Statystyki

Frk.: 1,160

 

 

Wiedziałem, że to solidna ekipa. Nie zawiodłem się. Muszę gospodarzom, a w szczególności ich trenerowi pogratulować dobrej roboty.

Dziś przegrali, fakt. Ale nieznaczna to porażka. Grali całkiem sympatycznie dla oka- skrzydłami, na raz, krótkie szybki podania. Może podobać się. Liczę, że utrzymają formę na dłużej.

Zaimponowali mi, a to nie zdarza się często. Ba! Raczej bardzo rzadko.

 

Kolejne potknięcie Linfield, które tylko ugrało remis 2-2.

Odnośnik do komentarza

Za wrzesień zostaję nagrodzony tytułem Menedżera Miesiąca Danske Bank Premiership - 5 meczów, 5 wygranych, 29 strzelonych, 0 straconych goli.

 

Pierwsze spotkanie października gramy dopiero 14. Przerwa na reprezentacje narodowe, później liga oraz po czterech dniach Liga Mistrzów.

Rywalem naszym będzie Cliftonville i ich popisowy trener. Ciekawych sformułowań o mnie używa: "Powiem szczerze, że moim zdaniem Makkow jest trochę przereklamowany. Jego ostatnie sukcesy dosyć mnie zdziwiły i sądzę, że 14 października jesteśmy w stanie osiągnąć korzystny wynik, pokazując przy okazji, że król jest nagi".

No cóż... Pan chyba nie rozumie słów, których używa.

W naszej długiej historii rywalizacji spotkaliśmy się już 57 razy. Lurgan wygrało 54 razy, padły 3 remisy. My im wbiliśmy 180 goli, oni nam ledwo 33.

 

14.10.2028, Belfast, Solitude, godz.15:00.

 

Dickeson- Thomas, Chalobah, Coyle, Fleming- Bennett, Brumen, McEvoy- McKenzie- Keane, Reilly ©

 

[4.] Cliftonville 0-4 Lurgan Celtic [1.] L 12/38

0:1 Brumen (36`)

0:2 Reilly (38`)

0:3 Chalobah (50`)

0:4 Keane (82`)

 

MoM: Nathaniel Chalobah (Lurgan Celtic)
Statystyki

Frk.: 2,002

 

 

Po meczu mogłem podejść do trenera gospodarzy i przypomnieć mu jego słowa, ale nie było co strzępić języka. Wynik mówi sam za siebie, kto był lepszy i tyle. Jak to się kiedyś mówiło? "Skończyło się Rumakowanie".

Młody pomocnik Luka "Modrić" Brumen strzela debiutanckiego gola.

Po tym spotkaniu mam 36 punktów, o 10 więcej od wicelidera Coleraine, 81 goli strzelonych. Czy będzie nowy rekord ilości bramek na sezon? Przed nami jeszcze 26 spotkań, więc jest szansa.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...