Skocz do zawartości

Chaos przez pracowitość = zrobione


Makk

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatni mecz, ostatnie wyzwanie i mam nadzieję- ostatnia wygrana na ten rok piłkarski. To był fantastyczny sezon, wiele się działo i zakończyło po naszej myśli. Jako takie prowadzenie Ujbudy poszło już u mnie w zapomnienie. Jak już kiedyś wspominałem- tamten kraj, ludzie mi nie "leżeli", Irlandia to inna bajka. Czuję się tu jak u siebie. Mieszkańcy Lurgan traktuje mnie tak samo- swój brachol.

Na bank postawa mojej drużyny jest tu nie bez znaczenia.

Pół roku temu można było spokojnie iść do sklepu, czy gdzie indziej. Teraz to już nie takie proste, to tu, to tam zawsze ktoś podejdzie z kibiców i zagada. Do tej pory zawsze słyszałem tylko i wyłącznie pochlebne słowa. Po zdobyciu nieoczekiwanego mistrzostwa kraju te opinie tylko się pogłębiły. To już nie jakichś tam klubik z małego miasteczka, ale mistrz! Utytułowane Linfield, Portadown daleko w tyle za nami.

 

Jak mawia nasz Ojczulek Prezes (stare irlandzkie powiedzenie): "Chaos przez pracowitość równa się zrobione". Czyli po ludzko mówiąc: chaos w III ligowym Lurgan Celtic, pracowity trener i piłkarze równa się Mistrzostwo i sukces. Ja się tam z nim zgadzam. Dobre warunki pracy mam, całego czasu nie muszę poświęcać na drużynę. Na razie. Ale wielkość i uznanie marki trzeba będzie teraz cierpliwie dalej budować. Ciśnienia nie było i nie ma. Na podbój piłkarskiej europy przyjdzie jeszcze czas. Po wakacyjnym odpoczynku zbierzemy się, ustalimy dokładnie cele i plany. Te nie będę jakieś mega wielkie, ot musimy przyzwoicie wypaść w eliminacjach Ligi Mistrzów i dojść najwyżej jak się da. Trochę kasy, wtedy powinno wpaść do klubowej kieszonki. Ale to później.

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie roku:

 

Mid-Ulster Cup- zwycięzcy Lurgan Celtic,

Co-operative Insurance Cup- zwycięża Warrenpoint, pokonując Cliftonville 3-2,

WKD Intermediate Cup- Magherafelt SB wygrali z Bangor,

County Antrim Shield- Linfield 3:1 Cliftonville,

Steel & Sons Cup- Killyleagh wygrał po rzutach karnych z Killymoon,

JJB Sports Irish Cup- Ards polegli 0-3 z Lienfield,

Danske Bank Premiership- wygrywa Lurgan Celtic, pierwszy raz w historii.

 

Liga Mistrzów- PSG 2-1 Man Utd,

Liga Europy- Tottenham wygrywa 2-1 z Schalke.

* * * *

W lidze Irlandii Pn. najlepsi:

 

Piłkarz Roku Irlandii Pn.: Johnny Evans (Man Utd),

Piłkarz Roku Danske Bank Premiership: Michael Downey (Lurgan Celtic); 26 asyst, 9 bramek, 42 mecze, 9 razy MoM,

Król strzelców Premiership: Corey Owens (Lurgan Celtic); 37 bramek,

Młody Piłkarz Roku: Chris McGibbon (Lurgan Celtic),

Menedżer Roku: Maciej Makkow (Lurgan Celtic),

Najwięcej Asyst w Lidze: James Costello (Ballinamallard Utd); 20.

Odnośnik do komentarza

Dnia 13 maja 2017 gramy finał Setanta Sports Cup. Przeciwnik to obrońca tego tytułu- St.Pat`s Athletic.

Na Windsor Park dziś stawiło się bardzo wielu kibiców (6,658), większość wykupionych miejsc należy do naszych sympatyków. To dodatkowy bodziec na zagranie nie tylko skutecznie, ale i efektownie. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Ustawienie moje to 4-2-3-1, skład:

Crozier- McLoughlin, Roddy, Deighan, Moore- McEvoy- Keane- Downey, Rogers, McGibbon- Fitzpatrick ©.

 

Początek należy do St.Pats, to właśnie oni w 5. minucie strzelają gola za sprawą Cathala Gaffey`a. Rzut wolny, przyjęcie, obrót i po długim słupku uderzenie.

Po stracie gola ruszamy do odrabiania straty. Ta sztuczka nie wychodzi nam aż do 45. minuty. Chwilę przed zakończeniem pierwszej połowy w ataku pozycyjnym McGibbon podaje na linię pola karnego do Fitzpatrick`a, ten krótko odgrywa na jeden kontakt do Keane. Środkowy pomocnik wychodzi sam na sam z bramkarzem. Przymierza przy prawym słupku i jest 1-1.

Druga część gry to bicie głową w mur. Przeciwnik z Irlandii nie chce jakoś specjalnie wyjść dalej od własnej bramki. Potrzebna będzie dogrywka.

Ta zaczyna się nieźle- Rogers uderza z rzutu wolnego bardzo ładnie, ale niestety trafia tylko w poprzeczkę. Minutę później lewy obrońca podaje w pole karne, gdzie przy bliższym słupku uderza celnie Chris McGibbon.

W 114. minucie po rzucie rożnym z lewej strony ponad moim obrońcami "szybuje" Marc O`Toole i głową wpycha piłkę do bramki. 2-2.

Niestety, potrzebne będę karne. A to wiadomo- loteria.

Tu jesteśmy gorsi. Nie trafiamy aż dwóch strzałów. Ostatecznie St. Pat`s wygrywają 4-3.

Odnośnik do komentarza

Indywidualnie natomiast w moim teamie najlepsi byli praktycznie wszyscy. Wiele oczywiście zawdzięczam Owens`owi, który zdobył mega ilość goli- 52! Sam by oczywiście tego nie zdziałał.

Statystyki zespołu:

 

[imię i nazwisko, pozycja, wiek, narodowość, ilość występów,gole i asysty (w przypadku BR- stracone gole, czyste konto)]

 

Darren Gibbson BR; 25; NIR; 41; 47; 13

Chrisopher McKee BR; 34; NIR; 4; 16; 0

Nathan Crozier BR; 22; NIR; 13 (1); 26; 3

 

Gareth Porter O(PŚ); 27; NIR; 10 (2); 0; 5

Ryan McLoughlin O(P); 27; NIR; 47; 1; 7

Stephen Chambers O(P); 27; NIR; 6; 0; 5

Matthew Deighan O(OPŚ); 23; NIR; 35 (2); 4; 1

Marty Greene O(PLŚ),WO(PL); 24; NIR; 6; 1; 0

Reece Moore O(L); 19; NIR; 37 (2); 4; 9

Declan McKeever O(L),P(LŚ); 30; NIR; 27 (3); 1; 6

Joseph McKinney OŚ; 23; NIR; 11 (3); 3; 0

Paddy Newton OŚ; 19; NIR; 27 (3); 4; 2

Geoff Roddy OŚ; 19; NIR; 51 (2); 3; 2

Matthew Webb OŚ,DP(PŚ); 23; NIR; 9 (1); 1; 3

 

Shea McEvoy DP; 20; NIR; 42 (3); 6; 1

Chris McGibbon P(L),OP(LŚ); 18; NIR; 51 (2); 26; 24

Paul Keane PŚ; 26; NIR; 38; 6; 9

Jason Rogers PŚ; 23; NIR; 41 (6); 6; 10

Matty Hylands PŚ; 18; NIR; 8; 0; 1

Michael Downey P/OPP; 32; NIR; 43; 9; 26

Gerald Siclair P/OPP; 25; NIR; 21 (2); 15; 10

Brendan Todd P/OP(LŚ); 20; NIR; 11; 8; 5

 

Corey Owens OPP,NŚ; 19; NIR; 43 (4); 52; 14

Dermont Gibson OP(PL),NŚ; 17; NIR; 13 (5); 3; 5

Raymond Fitzpatrick NŚ; 33; NIR; 42 (2); 25; 23

John Montgomery NŚ; 28; NIR; 12 (5); 14; 7

Terry Doyle NŚ; 20; NIR; 6; 4; 4

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Krople spływają po szybie, krople spływają po szklance. Siedzę w swoim małym gabinecie w domu i gapię się przez okno z colą w szklance.

 

Praktycznie normalne czerwcowe popołudnie w Irlandii Północnej. A ja sobie odpoczywam i rozmyślam. O tym, co będzie. I to już nie długo, w końcu trzeba się po pracowitym roku wybrać na wakacje. Gdzieś, gdzie jest więcej słońca niż tu, naładować akumulatorki na nowy rok i sezon. Nie powiem, że jestem jakoś strasznie wyczerpany, ale zmęczenie jest. Nie dość, że muszę ogarniać tych moich podopiecznych "magików futbolu" to jeszcze cały czas praca w firmie i dom.

 

Na ekranie kompa migają trzy zakładki z ofertami: Chorwacja, Cypr i Gracja. Najbliżej mi jednak chyba do tej Chorwacji. Do tego miejsca muszę jeszcze przekonać żonę. Na 90% jestem pewny, iż poprze mnie.

 

Sezon dla mnie i dla Lurgan zaczyna się na dobrą sprawę 19 lipca. Wtedy to gramy pierwszy mecz eliminacyjny do Ligi Mistrzów. Wcześniej (już 8 lipca) wyznaczyliśmy w klubie początek przygotowań- mecze sparingowe. Jeszcze dokładnie nie wiem z kim, tym ma się zająć pod moją nieobecność mój asystent- Tony Creaney.

 

Ale na to przyjdzie czas, nie ma co bujać się na zapas.

Odnośnik do komentarza

Powrót. Jesteśmy już w domciu przy Windsor Ave 58. Odpoczynek na max był, leniuchowanie, kąpiel w słońcu i morzu, to jest TO. Odpoczęła cała nasza trójka.

Miejscowość Senj była sympatyczna, kawał drogi od Irlandii. I chyba wszystkiego co znam. No prawie. Jak wiadomo świat jest mały, nawet dla mnie. Podczas odpoczynku spotkałem mojego podopiecznego z Ujbudy- Gergo Nagy. Napastnik ten cały czas gra w moim poprzednim zespole, cały czas bez większych sukcesów. Stagnacja w III lidze. Natomiast uciszył mnie informacją, iż wszyscy moi byli gracze na bieżąco śledzą tak egzotyczną ligę dla nich, jak Irlandii Północnej. Trzymają kciuki i kibicują Lurgan Celtic pod moją wodzą.

Trochę postękał, że szkoda mojego odejścia i temu podobne. Ale cóż zrobić... Ja nie narzekam na miejsce, w którym jestem.

 

A, tymczasem w mojej skrzynce mailowej znalazł się liścik od naszego prezesa. Maurice McEvoy pisał krótko, zwięźle i na temat:

"W rankingu rozgrywek UEFA irlandzka Danske Bank Premiership awansowała o 8 miejsc na 86. pozycję. Natomiast w rankingu klubów europejskich Lurgan Celtic zanotował skok o 373 pozycje (najwięcej ze wszystkich teamów) na 399. miejsce. Najlepszą klubową drużyną została Borussia Dortmund."

 

Nic tylko się cieszyć. Jest progres.

Do dalszej budowy marki i zespołu trzeba było dołączyć pewne elementy. Skromnymi siłami i funduszami musiałem dopełnić skład moich wojowników.

Udało się pozyskać kilku graczy:

 

Brian Steele [OŚ, 18 lat] z Dromara (6 tys.€),

Warren Malone [OPP/NŚ, 18 lat] z Newington (wolny),

Alan McDonnell [PŚ, 15 lat] z Comber (wolny),

Aaron Conroy [OŚ, 17 lat] z Dromara (6 tys.€),

Craig Hill [OŚ, 26 lat] z Cliftonville (wolny),

Colin Coates [OŚ/OL, 31 lat] z wolnego.

 

Ostatni dwaj na bank wskoczą do pierwszego składu i poprawią grę defensywną.

Odnośnik do komentarza

Sparingi zorganizowane przez Tony`ego poszły nam bardzo średnio. Ustawienie 4-2-3-1 nie funkcjonowało za dobrze. Bym nawet powiedział, że słabo. W dalszej części będę musiał coś wymyśleć i pozmieniać.

 

[TOW] Lurgan Celtic 2-2 Motherwell FC (Sinclair, Montgomery)

[TOW] Lurgan Celtic 4-3 Lurgan Celtic Reserves (Owens x3, Hill)

[TOW] Lurgan Celtic 2-3 Ross County (Rogers, Fitzpatrick)

[TOW] Lurgan Celtic 3-1 Falkirk FC (Montgomery, Coates, Downey)

[TOW] Lurgan Celtic 1-4 Reading (Gibson)

[TOW] Lurgan Celtic 2-2 Wigan U-21 (Todd, McGibbon)

 

Przy tej ilości traconych goli może zrezygnuję z gry czwórką obrońców. Ustawię teoretycznie ich pięciu, ale, z tym że 2 bocznych będzie bardziej ofensywie usposobionych.
Jeden defensywny pomocnik, który nie będzie się poruszał poza swój obręb "przestrzeni własnej". Drugi pomocnik wyprowadzi piłki do przodu.

Trzech ofensywnych pomocników i napastnik konstruować będą akcje.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...