Skocz do zawartości

[FM 2008] Preferencje graczy


Gabe

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Profesor
Pamiętajcie, że kapitan nie tylko lata po boisku z opaską na ramieniu. Afaik kapitan wraz z vice-captainem 8-) wchodzi w skład rady drużyny.

a ma to jakiekolwiek przelozenie na FMa?

 

bo tam to tylko lata po boisku - mamy to rozpatrywac w szerszym kontekscie?

 

Wiesz, w FM prezes też w sumie ogranicza się do wywalenia Cię z roboty...

Odnośnik do komentarza

Ja jestem za zastępcą kapitana. Tak jak już ktoś wspomniał kapitan może być tylko jeden. Sformułowanie "drugie kapitan" jest niejednoznaczne i może sugerować że na boisku w tym samym czasie znajduje się dwóch bądź nawet więcej zawodników pełniących funkcję lidera drużyny. A tak w rzeczywistości nie jest. Zastępca to ktoś kto na czas nieobecności "tego pierwszego" przejmuje jego obowiązki i tak to faktycznie wygląda. Jeżeli sformułowanie "drugi kapitan" pasuje lepiej to czemu w orginale mamy do czynienia z "vice-capitan'em" a nie z "second capitan'em"?

Odnośnik do komentarza
Ten przyklad jest wogole zly bo nie zachodzi stosunek slurzbowy miedzy mna a dzieckiem, natomiast miedzy kapitanem a jego zastapca taki zaleznosc zachodzi.

 

Że co? To znaczy, że w trakcie meczu kapitan może odwołać zastępcę kapitana i na jego miejsce powołać innego?

 

czemu w orginale mamy do czynienia z "vice-capitan'em" a nie z "second capitan'em"?

 

A dlaczego 'targetman' to w polskiej wersji 'odgrywający' a nie 'człowiek cel'?

 

Sformułowanie "drugie kapitan" jest niejednoznaczne i może sugerować że na boisku w tym samym czasie znajduje się dwóch bądź nawet więcej zawodników pełniących funkcję lidera drużyny. A tak w rzeczywistości nie jest.

 

Dokładnie. Na boisku znajduje się dwóch kapitanów. Po jednym w każdej drużynie :) A tak na poważnie, 'drugi kapitan' sugeruje, że istnieje kolejka (hierarchia) kapitanów i jeśli ten pierwszy nie może być kapitanem to zostaje nim ten drugi. Idźmy dalej. Jeśli nawet drugi nie może być kapitanem to nim zostaje trzeci w kolejce, itd. Zresztą ten schemat funkcjonuje przecież w obecnym FM'ie i też wyznacza się hierarchię kapitanów.

 

A może my w ogóle abstrahujemy od punktu odniesienia (może zmiany będą takie, że nasze argumenty można będzie o kant potłuc) ?

Odnośnik do komentarza

Drugi kapitan kojarzy mi się z drugim pilotem, czyli jest ich dwóch na raz w samolocie, gdy na boisku jest jeden kapitan. IMO lepiej zostawić vice-kapitan czy tam wice-kapitan lub wybrać najczęstszą odpowiedź zastępca kapitana.

Odnośnik do komentarza
A nie można by pozostać przy spolszczonej formie "vice-kapitan"?

Już wczoraj pisałem, że najlepszą opcją jest "vice-kapitan". Tylko jakoś to bez echa przeszło... :> Bo po co kombinować z odpowiednikami jak wystarczy jedną literkę zmienić i mamy słowo które najlepiej obrazuję sytuację.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...