Skocz do zawartości

[FM 2008] Preferencje graczy


Gabe

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wiem, że słownik kurnik.pl to żaden autorytet :P Ale dają uźródłowienie pt: Słownik poprawnej polszczyzny - Świat Książki 2004 - J. Grzenia, a mianowicie to:

 

http://www.kurnik.pl/slownik/sp.phtml?sl=ocea%F1ski

 

Nada się :>?

 

Pewnie, to mój numer jeden obecnie, jedyny problem w tym, że w SJP PWN ani śladu tego słowa.

 

zawsze mozna potraktowac to jako probe wykreowania nowego wyrazu w jez. polskim - przeciez wiele slow funkcjonujach aktualnie w naszym slowictwie nie istniala 10 czy 20 lat temu :)

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor
Ja wiem, że słownik kurnik.pl to żaden autorytet :P Ale dają uźródłowienie pt: Słownik poprawnej polszczyzny - Świat Książki 2004 - J. Grzenia, a mianowicie to:

 

http://www.kurnik.pl/slownik/sp.phtml?sl=ocea%F1ski

 

Nada się :>?

 

Pewnie, to mój numer jeden obecnie, jedyny problem w tym, że w SJP PWN ani śladu tego słowa.

 

zawsze mozna potraktowac to jako probe wykreowania nowego wyrazu w jez. polskim - przeciez wiele slow funkcjonujach aktualnie w naszym slowictwie nie istniala 10 czy 20 lat temu :)

 

Ty to wiesz, ja to wiem - a 7 recenzentów i paru kochających mnie inaczej redaktorów nie zostawi na mnie suchej nitki.

Odnośnik do komentarza
Ty to wiesz, ja to wiem - a 7 recenzentów i paru kochających mnie inaczej redaktorów nie zostawi na mnie suchej nitki.

 

A miej to gleboko w de. Z Lecha W. kiedys cala Polska lala jak mawial "w tym temacie" (czy jakos tak), a teraz nawet najwieksi znawcy jez. polskiego uzywaja tej frazy.

Odnośnik do komentarza

występowanie: Słownik poprawnej polszczyzny - Świat Książki 2004 - J. Grzenia

 

Czyli coś w tym słowie jest :roll:

 

 

@ubu, po co komu alibi, skoro recenzja poszła w świat, a sprostowań nikt nie czyta? Przecież prof nie da adnotacji, to słowo zostało zaakceptowane przez xxxx.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...