Skocz do zawartości

[FM 2008] Preferencje graczy


Gabe

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Profesor

W rzeczy samej. Przechodzimy na nomenklaturę:

 

wingback (WB) - boczny wysunięty obrońca (WO)

right wingback (WBR) - prawy wysunięty obrońca (PWO)

left wingback (WBL) - lewy wysunięty obrońca (LWO)

Odnośnik do komentarza
Problem w tym, że wing-back to (i) nie jest skrzydłowy, natomiast (ii) to jest przede wszystkim obrońca. Roberto Carlos to nie skrzydłowy, za to zdecydowanie obrońca.

W takim razie WO :)

 

EDIT:

wingback (WB) - boczny wysunięty obrońca (WO)

right wingback (WBR) - prawy wysunięty obrońca (PWO)

left wingback (WBL) - lewy wysunięty obrońca (LWO)

A nie może być WOP/WOL? Bo mamy PP/PL i OPP/OPL...

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor
Problem w tym, że wing-back to (i) nie jest skrzydłowy, natomiast (ii) to jest przede wszystkim obrońca. Roberto Carlos to nie skrzydłowy, za to zdecydowanie obrońca.

W takim razie WO :)

 

EDIT:

wingback (WB) - boczny wysunięty obrońca (WO)

right wingback (WBR) - prawy wysunięty obrońca (PWO)

left wingback (WBL) - lewy wysunięty obrońca (LWO)

A nie może być WOP/WOL? Bo mamy PP/PL i OPP/OPL...

 

Jo, thx.

Odnośnik do komentarza

Mi osobiście najbardziej podoba się ofensywny obrońca, w stwierdzeniu "Wahadłowy" nie wyczuwam, że zawodnik jest ofensywnie usposobiony, zasadniczo to nie wyczuwam nic :>. Jednak rozumiem, że "ofensywny obrońca" brzmi trochę głupio,

Odnośnik do komentarza

Też byłbym za opcją 'Ofensywny Obrońca'.

 

1. Dlatego, ze to obrońca.

2. Dlatego, że ma zadania mocno ofensywne.

 

W opisach grajków zresztą czasem się pojawia opis piłkarza jako 'ofensywnie grający obrońca' i dotyczy to właśnie w większości bocznych obrońców.

 

Nie wiem czemu, ale 'Wysunięty obrońca' bardziej mi się kojarzy ze środkowym obrońcą, który wybiega do środka pola.

Odnośnik do komentarza

Nie mam pojęcia dlaczego tak się podnieciliście tym wahadłowym obrońcą... Zawodnik wahadłowy... kojarzy się to bardziej z kimś biegającym na boki :roll:

 

Zresztą opcja wysunięty obrońca jest bardzo trafna, aczkolwiek ma się nijak do tłumaczenia. Wing back to skrzydło z tyłu, a może tylko mnie zasugerował mnie Profesorski opis pozycji "defensywny boczny pomocnik". Gdy tak tłumaczymy narzuca się opcja cofnięty/defensywny skrzydłowy, jednak post 101 niszczy doszczętnie ten tok myślenia.

 

Zostańmy więc przy WO, ale koniecznie z wyborem stron po skrócie, a nie jak początkowo proponowane przed, czyli WO P/L, tak jak są wszystkie inne pozycje oznaczane.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...