Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM14]


smigler

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież już pisałem, że poziom trudności można sobie dostosować zależnie od wyboru zespołu i ligi :P

 

Wiem, wiem :)

Ja się przekonałem sam na własnej skórze.

 

W FM jest jedynie regulowany poziom łatwości.

Wiem wiem. Jestem w wielkim błędzie.

 

 

Nie, spoko. Rozwiń myśl.

Odnośnik do komentarza

Ja się morduję? Ja po prostu lubię gnieść od dołu, a czasami bez odrobiny szczęścia żadna rozprawa z silnikiem gry mi nie pomoże ;) Ja lubię grać tak, jak grało się dawniej - strzelać sezon w tydzień, a nie tydzień się szykować na jeden mecz ;)

A to nie po to właśnie dorzucili ten cały FMC :>

W Cm 01/02 jak się nie poszło do szkoły, to można było pyknąć sezon w ten dzień wolny :p

Odnośnik do komentarza

 

Ja się morduję? Ja po prostu lubię gnieść od dołu, a czasami bez odrobiny szczęścia żadna rozprawa z silnikiem gry mi nie pomoże ;) Ja lubię grać tak, jak grało się dawniej - strzelać sezon w tydzień, a nie tydzień się szykować na jeden mecz ;)

A to nie po to właśnie dorzucili ten cały FMC :>

W Cm 01/02 jak się nie poszło do szkoły, to można było pyknąć sezon w ten dzień wolny :P

 

:profesor:

 

Wszystko zależało od RAM`u i ilości lig. Ja miałem 96 MB więc szło trochę szybciej.

 

Teraz w sezon, przy grze reprezentacją można pyknąć maks w 2h :keke:

 

Moi Państwo!

Jak ktoś napisze, że w FM nie ma regulowanego poziomu trudności, to jest w wielkim błędzie. Można wybrać taki klub (np. Leamington) gdzie prezes mimo 15 porażek z rzędu cały czas ma dobry humor i mówi, że klub jest na najlepszej drodze do pozostania w lidze mimo 20 punktów straty do bezpiecznego miejsca, a można wybrać inny klub z tej samej niskiej ligi gdzie po 4 porażkach od razu lecimy.

W FM jest jedynie regulowany poziom łatwości.

Wiem wiem. Jestem w wielkim błędzie.

 

Uprzejmie informuję, że nie każdy gracz jest Piotrem Sebastianem ;)

Odnośnik do komentarza

 

Nie, spoko. Rozwiń myśl.

 

Łatwość można sobie regulować. Pomijam kwestie oczywiste typu Genie Scout czy FMRTE, ale samo korzystanie z ekranu wyszukiwania, możliwość objęcia z marszu np. Barcelony, tudzież opcja save&load stwarza nieograniczone możliwości dla graczy.

Gra się zaczyna w trybie HC. Ja gram na własnym mHC, ale pomimo to nie zauważyłem większych problemów przy rozgrywce. Poprzednie wersje były bardziej wymagające. Stalybridge ze Skrill North do League One w 4 sezony.

 

Ja po prostu lubię gnieść od dołu, a czasami bez odrobiny szczęścia żadna rozprawa z silnikiem gry mi nie pomoże ;) Ja lubię grać tak, jak grało się dawniej - strzelać sezon w tydzień, a nie tydzień się szykować na jeden mecz ;)

Każdy lubi co lubi, tyle że potem zaczyna nie lubić tego co polubił. Nie rozumiem. Skoro chcesz strzelać sezon w tydzień to sobie włącz FMC, nasmaruj spację i jedziesz. Tylko potem nie narzekaj, że cię jacyś kelnerzy ograli do zera, albo że AI jest nieuczciwe, bo ci strzela gole w końcówce, albo odwraca losy spotkania, albo przegrywasz seriami. Skoro grasz jeden sezon w tydzień, to (zachowując proporcje) nie jesteś menedżerem tylko dyrektorem sportowym, który nie chodzi na mecze własnej drużyny, z tą różnicą, że mieszasz w taktyce i treningach od czasu do czasu.

To co chcę powiedzieć brzmi mniej więcej tak: W tej grze naprawdę są niemal wszystkie odpowiedzi na niemal wszystkie pytania. Trzeba tylko poszukać odpowiedzi.

Skoro Ci się nie chce szukać, to się nie dziw, że nie wiesz. :-)

Odnośnik do komentarza

 

Ja się morduję? Ja po prostu lubię gnieść od dołu, a czasami bez odrobiny szczęścia żadna rozprawa z silnikiem gry mi nie pomoże ;) Ja lubię grać tak, jak grało się dawniej - strzelać sezon w tydzień, a nie tydzień się szykować na jeden mecz ;)

A to nie po to właśnie dorzucili ten cały FMC :>

W Cm 01/02 jak się nie poszło do szkoły, to można było pyknąć sezon w ten dzień wolny :P

 

w dwie godziny ;) w polskiej lidze

Odnośnik do komentarza

 

 

 

Gra się zaczyna w trybie HC. Ja gram na własnym mHC

 

 

Przeprasza, tryb HC, to znaczy Hardcore?

Pytam, bo nie wiem czy dobrze rozumiem...

 

Yep, tryb Hardcore, czyli od najniższej dostępnej ligi, z graczami zatrudnianymi po znalezieniu ich przez skołtów i po przeskołtowaniu.

 

Rzucam tak z pamięci.

Odnośnik do komentarza

 

 

 

 

Gra się zaczyna w trybie HC. Ja gram na własnym mHC

 

 

Przeprasza, tryb HC, to znaczy Hardcore?

Pytam, bo nie wiem czy dobrze rozumiem...

 

Yep, tryb Hardcore, czyli od najniższej dostępnej ligi, z graczami zatrudnianymi po znalezieniu ich przez skołtów i po przeskołtowaniu.

 

Rzucam tak z pamięci.

 

 

Ja tylko tak grałem, gram i grać będę. Ale nie miałem pojęcia, że gram w trybie HC :P

 

 

Poprzednie wersje były bardziej wymagające. Stalybridge ze Skrill North do League One w 4 sezony.

 

 

 

 

To dobry jesteś. Ja gram chyba w innej SN.

 

 

http://pl.tinypic.com/view.php?pic=2yws8ko&s=8#.U1Dtmfl_ttx

Odnośnik do komentarza

Cały okres przygotowań do sezonu polecam trening meczowy zostawić na TYLKO TAKTYKA 50% i sporo sparingów (6-10):

1. trening ogólny zacząć od kondycji na poziomie bardzo wysokim

2. jak tylko atrybuty siły zaczynają się świecić na zielono, zmienić na zgranie bardzo wysokie

3. stopniowo obnizyć zgranie do wysokiego tuż przed startem sezonu

 

Cztery tygodnie takich przygotowań dają znajomość wszystkich trzech taks na poziomie 90%, a po 4-5 meczach sezonu 100%.

 

Dużo rzecz jasna zależy od ilości nowych zawodników w drużynie, atrybutów trenerów i jakości obiektów, ale w lidze angielskiej na poziomie od League One tak to działa.

Mówiąc "tylko taktyka 50%" chodzi ci o to, żeby ten suwak "planowanie" był ustawiony na 50% czyli maksymalnie do lewej strony tak? :) Hmm zrobiłem wszystko tak jak piszesz i pomimo że mam już końcówkę sierpnia to znajomość każdej z moich trzech taktyk nadal jest zaledwie na poziomie ok 50-60%. Do tego wielu piłkarzy jest niezdowolonych z treningu wskutek jego "zbyt niskiej intensywności".

Odnośnik do komentarza

Mam problem ze strojami 3d, a mianowicie ściągnąłem z sortitoutsi do Premiership stroje i wszystko jest pięknie i ładnie do momentu, gdy Manchesterem City muszę zagrać 3cim kompletem strojów. Wtedy zamiast białej ściągniętego kompletu (powiedzmy, że biało-niebieskiego) gram strojem wygenerowanym przez grę i to jeszcze dodatkowo czarnym. Miał ktoś podobny problem?

Odnośnik do komentarza

Zdaje się, że Wujek miał z wyjazdowym strojem Polonii podobny problem.

Jakiś plik czy coś trzeba ściągnąć. W tym temacie było podawane bądź w graficznym


 

Ma ktoś tak, że nie działa u niego wyjazdowy strój Polonii zrobiony przez pana MaKK? Config ok, koszulka ok, wszystko ok, a koszulka nie działa. Domowa jest jak najbardziej widoczna, wyjazdowa jest FM-owa.

Wrzuć to do editor data w moich dokumentach i przy rozpoczęciu nowej gry zaznacz ten dodatek i koszulki powinny być widoczne (niestety musisz zacząć nową karierę)

http://www33.zippyshare.com/v/78755261/file.html

 

 

 

Edytowane przez MaKK
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...