Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM14]


smigler

Rekomendowane odpowiedzi

po dłuższej przerwie od FM-a wygrałem w pierwszym sezonie mistrzostwo Włoch Romą, a dodatkowo zagrałem w finale pucharu Włoch z Napoli gdzie dostałem bęcki 4-1. :ściana: liczyłem co prawda na podium, bo skład jest dość przyzwoity, ale mistrzostwa się nie spodziewałem, bo Juventus wygląda bardzo mocno. co najlepsze oprócz Cerciego i Ansaldiego nie zrobiłem żadnych wzmocnień, a w ataku cały sezon grał 37-letni Totti, który został niespodziewanie najlepszym zawodnikiem ligi. :D

 

chciałem przed drugim sezonem porobić jakieś fajne transfery, bo sprzedałem Florenziego do PSG za 45 mln euro w gotówce, więc kasa jest, ale za piłkarzy którzy byliby rzeczywistym wzmocnieniem trzeba płacić jakieś chore kwoty. :/ była szansa na Verrattiego za 15 mln, ale wolał iść do Man Utd. dlatego na drugi sezon pierwszy skład będzie praktycznie taki sam, z wyjątkiem Strootmana, który na stałe wejdzie do pierwszej jedenastki za wspomnianego wcześniej Florenziego. na ławkę kupiłem Nyoma z Granady, włączyłem do składu Romagnoliego z juniorów i zastanawiam się nad wykupieniem połówki kart Bertolacciego i Caprariego.

 

na ten sezon nie wygląda to źle, ale za rok trzeba będzie powoli zacząć jakąś zmianę pokoleniową, bo pierwsza jedenastka wygląda trochę staro: dziadki Totti i De Sanctis, ponad 30-letni Maicon, Balzaretti i De Rossi, a dodatkowo bardzo nierówni Gervinho i Benatia.

 

dobrze, że w tym sezonie będzie kasa z LM, bo poprzedni sezon skończyliśmy grubo pod kreską, głównie przez wysokie kontrakty Tottiego i De Rossiego, czystki w sztabie szkoleniowym i brak poważnych wpływów ze sprzedanych zawodników (dopiero sprzedaż Florenziego nas uratowała).

 

absolutny cel minimum na drugi sezon to podium w Serie A, półfinał pucharu Włoch i wyjście z grupy w LM, chociaż liczę na walkę o mistrzostwo z Juve, wygranie Pucharu i ćwierćfinał LM. dodatkowo trzeba powoli odmładzać skład i żegnać się ze starszymi zawodnikami tym bardziej, że trójka Totti, De Rossi (oni akurat są nietykalni) i Maicon zarabiają wspólnie 25 mln euro rocznie, czyli ponad 1/3 naszego całego budżetu.

Odnośnik do komentarza

Właśnie, jak wygląda u was kwestia transferów? Mam spore problemy ze sprzedawaniem zawodników. Ok, udaje mi się to, ale za mocno zaniżone kwoty. Za to jak chcę kogoś kupić to ceny są z kosmosu.

 

Do mnie na razie żaden zawodnik powyżej 16 roku życia nie chce przyjść. Żaden emeryt nawet z wolnego transferu. Trochę wkurzające.

 

 

Promień? Nie czasami Płomień Przyprostynia ;) ?

 

 

Oczywiście, że Płomień. Literówka się wkradła :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o transfery, to w drugiej bundeslidze ciężko sprzedać rezerwowego "po każdej cenie". Za to ceny juniorów są kosmiczne. Gracze wyceniani na 45k funciaków maja ceny wywoławcze nawet 2-3mln. Nawet mi się poszczęściło, Gladbach samo zgłosiło się po jakiegoś patałacha z moich młodziaków i dali mi 680K + 30% zysku z odsprzedaży + sparing za gracza wycenianego na 41K.

 

Swoja droga, ktoś tam wcześniej się zastanawiał czy to możliwe że Anelka poszedł do Legii. Mogłem go ściągnąć do zespołu broniącego się przed spadkiem z 2.Bundesligi, to i pewnie do Legii by poszedł.

Odnośnik do komentarza

Drugi raz w LM, jak nie grupa śmierci to Madryt i Barcelona w pierwszej rundzie i ćwierćfinale.

Wolałbym Dortmund cokolwiek na co można wyjść rezerwą. Bo w lidze mecze o pierwsze miejsce między meczami w LM, bo Leverkusen ma tylko dwie porażki i kilka remisów.

 

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Mieliście problem z zarządem jeśli nie realizowaliście stylu prowadzenia drużyny, ale za to miejsce w lidze było z godne (lub lepsze) od oczekiwanego?

 

À propos transferów. Sprzedałem kolejnego juniora. 2,7mln w gotówce + 100K na raty + sparing + 30% zysku z odsprzedaży. Dziwne tylko że junior był wyceniany na 55k. Trochę duże te róznice.

Odnośnik do komentarza

Pomęczę Was trochę ;) Nie wiem czy to dobry wątek, ale myślę że lepiej pytać tu niż zakładać, co rusz nowy temat ;)

 

Pytanie dotyczy szkolenia juniorów. W poprzednich wersjach FMa (2011 i wcześniej) miałem tak, że żaden junior który był wypożyczony nie rozwijał się lepiej niż ten który ogrywał się w drużynie U19. Pytanie czy to się zmieniło, czy warto wypożyczać juniorów czy lepiej ich kisić u siebie z rzadka wystawiajac do składu.

Odnośnik do komentarza

Pomęczę Was trochę ;) Nie wiem czy to dobry wątek, ale myślę że lepiej pytać tu niż zakładać, co rusz nowy temat ;)

 

Pytanie dotyczy szkolenia juniorów. W poprzednich wersjach FMa (2011 i wcześniej) miałem tak, że żaden junior który był wypożyczony nie rozwijał się lepiej niż ten który ogrywał się w drużynie U19. Pytanie czy to się zmieniło, czy warto wypożyczać juniorów czy lepiej ich kisić u siebie z rzadka wystawiajac do składu.

Ile ludziów, tyle zdań. Ja zawsze robię pół na pół. Tych najbardziej obiecujących wrzucam do pierwszego składu, tych, co się nie zmieszczą daję na wypożyczenie. Tylko u mnie jest tak, że zazwyczaj innych po prostu graczy nie mam- za słabe drużyny ;)

Odnośnik do komentarza

Miał ktoś problemy z płynnością animacji w menu i podczas rozgrywki? Prędkość przewijania do przodu jest w porządku, mecze też ładnie działają, tylko te cholerne animacje, jak np. rozwijanie kalendarza wyglądają jak pokaz slajdów. Wie ktoś dlaczego tak?

Problem wrócił. Sam, znikąd się pojawił ponownie. Raczej to nie wina sprzętu (temperatury są niskie (~ 60 stopni podczas przewijania ma procek, karty maks 40) RAMu nie brakuje (wykorzystanie ok. 4 GB/8GB) w dodatku MSI Afterburner pokazuje cały czas 60 fpsów), nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje. Jakieś pomysły?

 

A no i mój komputer:

Procesor Intel® Core™ i7-4700MQ

8 GB RAM

Nvidia 755m SLI

Win 8.1

 

 

E: Spróbuję zdefragmentować dysk.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...