Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM14]


smigler

Rekomendowane odpowiedzi

Wkurzało mnie w FMie to, że w grając polskim klubem wartości zawodników tak okrutnie wolno rosną. Więc postanowiłem sprawdzić ile kosztował by najdroższy zawodnik w tej grze, jeśli przenieść by go do E-klasy. Spodziewałem się, może z 10 mln eurasków, może ciut więcej. Ale nie tego. Jak żyć panowie z SI. 2 mln? Za Messiego? ;)

Odnośnik do komentarza

Wkurzało mnie w FMie to, że w grając polskim klubem wartości zawodników tak okrutnie wolno rosną. Więc postanowiłem sprawdzić ile kosztował by najdroższy zawodnik w tej grze, jeśli przenieść by go do E-klasy. Spodziewałem się, może z 10 mln eurasków, może ciut więcej. Ale nie tego. Jak żyć panowie z SI. 2 mln? Za Messiego? ;)

 

 

W tej chwili AI w grze stopniuje zainteresowanie zawodnikiem na bazie jego wartości i reputacji, w ogóle nie przywiązując wagi do tego, czy właśnie kontynuuje on serię fantastycznych występów, czy też jest w ewidentnym dołku, jeśli chodzi o formę. Jeszcze w FM 2012, np. Carlos Fierro, grając w drużynie Lecha Poznań zaliczał hat-tricki w co trzecim meczu, a jego wartość rosła proporcjonalnie do liczby strzelanych przez niego bramek. Począwszy od FM 2013 tego nie ma. Możesz mieć świetnego zawodnika, ale jego wartość wzrośnie dopiero wtedy kiedy sprzedasz go do lepszego klubu i... będziesz chciał odkupić. Absurd? Absurd i nawet nie stagnacja, ale regres. Do zmiany.

z cmrev.com

Odnośnik do komentarza

Spsuło Wam się kiedyś rozgrywanie meczów? Zacząłem sobie Barceloną, dojechałem do 3. września i nie rozegrałem żadnego meczu :o

 

http://i.imgur.com/RwEsGbG.png

http://i.imgur.com/0i5r5fU.png

 

W innych ligach to samo.

 

Chyba wiem już dlaczego. Niemniej, ciekawie.

Ja tak miałem gdy wgrałem plik dodający 73 nowe ligi np. Wysp Owczych.

Odnośnik do komentarza

Wicher: Dało się to zaobserwować, gorzej, że kwestie reputacji ligi i klubu, że będą miały wpływ choćby na wartość piłkarzy w 14 można wsadzić między bajki. Zwiększałem reputację Legii o 1000, aż do 9000. I wartości piłkarzy ani drgnęły. Zwiększyłem wartość reputacji E-klasy, do 180 czyli poziom ligi hiszpańskiej, a klubu do 10000. Efekt? Taki, czyli żaden jeśli idzie o wartości. Profesor dobrze określił, słooodkie. Puściłem też urlop na rok, Legia kupiła sobie piłkarza za grubo ponad 7 mln euro. Teraz wartość Youssefa El-Arabi to 4,7 mln eurasków, a Messiego wciąż dwa. :D

 

Jeszcze zobaczę jak się mają reputacja kraju, wskaźnik gospodarczy i znaczenie gry mają do wartości piłkarzy.

 

Edyta mówi, że nie wpływają.

Odnośnik do komentarza

Opowiem Wam, jakiego buga właśnie znalazłem - Messina ma ustawiony w bazie stadion - pojemność 38000, pojemność używana 6900. A to oznacza, że we wszystkich meczach ligowych będzie maksymalnie 6900 widzów, także w Serie A. Oczywiście jako że to raptem 18%, nie spełnię też warunków budowy nowego stadionu. Musiałem kupić In-Game Editor od Si, żeby to zmienić, inaczej byłoby po karierze.

Odnośnik do komentarza

Wkurzało mnie w FMie to, że w grając polskim klubem wartości zawodników tak okrutnie wolno rosną. Więc postanowiłem sprawdzić ile kosztował by najdroższy zawodnik w tej grze, jeśli przenieść by go do E-klasy. Spodziewałem się, może z 10 mln eurasków, może ciut więcej. Ale nie tego. Jak żyć panowie z SI. 2 mln? Za Messiego? ;)

Nie dałbym nawet miliona euro za zawodnika z polskiej ekstraklasy ;).

Jeżeli jednak wartość zawodnika nie rośnie wraz z reputacją klubu lub ligi to mocna buba. W 2015 na pewno poprawią ;).

Odnośnik do komentarza

Puchar Polski 1. runda.

Polonia (III liga) - Promień Mońki (III liga) 4:2 (3:2)

Bramki: Poremba 1, Edison 25, Efir 27, Kącik 90+2 (sam.) - Świderski 19, Edison 34

Asysty: Andrade, Ujek

MoM: Ujek

Oceny: http://i.imgur.com/6xIt883.jpg

 

Ujek od początku gra u mnie jako środkowy pomocnik i bardzo dobrze mu idzie na tej pozycji.

Odnośnik do komentarza

Czternastka byłaby naprawdę miodną edycją gdyby nie drobnostki, które potrafią irytować. Teraz właśnie napatoczyła mi się kolejną, myślałem, że od bety to poprawili, ale jednak nie. Przylazł właśnie do mnie piłkarz i powiedział, że chce pogadać o tym, że nie gra w pierwszym zespole. Na dziesięć spotkań w lidze, wystąpił w ośmiu, w tym w siedmiu od pierwszej minuty. I co mam mu teraz powiedzieć? :/

Odnośnik do komentarza

Czternastka byłaby naprawdę miodną edycją gdyby nie drobnostki, które potrafią irytować. Teraz właśnie napatoczyła mi się kolejną, myślałem, że od bety to poprawili, ale jednak nie. Przylazł właśnie do mnie piłkarz i powiedział, że chce pogadać o tym, że nie gra w pierwszym zespole. Na dziesięć spotkań w lidze, wystąpił w ośmiu, w tym w siedmiu od pierwszej minuty. I co mam mu teraz powiedzieć? :/

 

Spier... ;).

Moi są na razie grzeczni. A jak nie są out do rezerw :D.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...