Skocz do zawartości

FM 2008 - oficjalne informacje


Magic

Rekomendowane odpowiedzi

Moja ocena jest prosta - SI/SEGA średnio przejmuje się rynkami z minimalną sprzedażą gry, nawet ktoś z SI na ich forum wprost to powiedział. Podejrzewam, że w Polsce sprzedaje się 10, góra 15K egzemplarzy, czyli znikomy ułamek tego co nie tylko w UK, ale na przykład w Skandynawii. A że na Polskę i Czechy idzie inna wersja gry, ma najniższy priorytet i wpierw tłoczone są te setki tysięcy egzemplarzy, które w pierwszym tygodniu sprzedaży rozejdą się w samym Zjednoczonym Królestwie.

Odnośnik do komentarza

The reason for the delay is to ensure that the translations are spot on for your countries.

czy wcześniej wersja polska wychodziła ostatnia w całej Europie? Islandia może, Czechy mogą, z Polską jest problem.

 

idąc Twoim rozumowaniem czemu nie postulujesz by wersja polska była wydana jako ostatnia na całym świecie? proponuję termin marcowy - tak żeby jeszcze zaktualizować składy po zimowym okienku transferowym :]

 

nie dociera do mnie tłumaczenie SI, jest zbyt ogólnikowe oraz wg. niego Prof sobie nie radzi, co jest dla mnie absurdem. ma do przetłumaczenia tyle samo co inni, a np. w islandzkim jest nie mniej krzaczków, ale osoba odpowiedzialna za tłumaczenie wykona je 3 tygodnie szybciej niż Prof? :o

 

w połączeniu z Gram.pl tworzy to ciężkostrawną całość, traktowanie fanów FM jako klientów drugiej czy trzeciej kategorii. trochę na zasadzie - jak będą chcieli to i tak kupią (np. przedsprzedaż w dzień premiery...)

Odnośnik do komentarza
Kupujcie oryginały :) niecałe 100 pln rocznie to nie jest majątek.

a czy ktoś tu mówi o piratach? chodzi o niepoważne traktowanie, a nie o kupowanie piratów. w gram.pl nie kupię - po zeszłorocznej akcji, tych "przeprosinach" tydzień przed gwiazdką (kup coś, to dostaniesz rabat w ramach przeprosin). wcześniej będę miał grę jak przejadę się do jakiegoś sklepu niż zamówię u nich w "przedsprzedaży".

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, ze data polskiej premiery jest pewnia na 100% i zadne przesuniecie o dzien, czy dwa nie beda mialy na pewno miejsca? Bo moja dziewczyna bedzie w Poznaniu, do 9 listopada i chcialbym, zeby przywiozla mi FM'a. 8 ma byc w sklepach i mam nadzieje, ze poslizgu zadnego nie bedzie, Nie wiem tylko, czy ryzykowac i zamawiac troche taniej w gram.pl, ale z pewnym ryzykiem, ze moga sie panowie nie wyrobic z wysylka... W UK premiera juz za tydzien, ale po pierwsze chce wspierac polska edycje FM'a, po drugie cena troche wyzsza (kolo 25 funtow), a po trzecie od FM 2006 przyzwyczailem sie do polskiej lokalizacji. W sumie to musialbym najpierw pograc w demo, ale jakos nie mam na razie czasu ;)

Odnośnik do komentarza
Rozumiem, ze data polskiej premiery jest pewnia na 100% i zadne przesuniecie o dzien, czy dwa nie beda mialy na pewno miejsca?

 

Nie wiem tylko, czy ryzykowac i zamawiac troche taniej w gram.pl, ale z pewnym ryzykiem, ze moga sie panowie nie wyrobic z wysylka...

 

na gram.pl podają "...Dostępna w sprzedaży: od listopada 2007

 

Sugerowana cena wydawcy: 99,90 zł"

z kolei na gamblin.pl "Data premiery: czwartek, 08 listopad 2007" cena 84.00PLN

czyli różnica 15 zł + oczywiście cena przesyłki, w obu wypadkach...

na ile jest to wiarygodny portal? czy ktoś korzystał z niego?

Odnośnik do komentarza
Dla zainteresowanych - brytyjski eBay posiada w ofercie FM 2008 z możliwością wysyłki do Polski - cena 24.97 funtów+ 9,98 funta koszty pakowania i przesyłki czyli na złotówki będzie to około 186 zł( po kursie 5,33 zł/funt)

Ci to dopiero przycinaja. Co do cen produktow podam ciekawy przyklad. Laptop pewnej niemieckiej firmy(dziala w Polsce) u nas kosztuje 6500zl. W sklepie u helmuta to wydatek cos kolo 1100ojro. Zas na ebay firma ktora bierze bezposrednio od producenta che tylko 800ojro. Sama musi przyciac i... placi tylko 500-600ojro w zaleznosci od zamawianej ilosci.

 

Jesli porownamy sredni PKB na mieszkanca w danym kraju oraz odp walute wtedy widac dysproporcje. U nas to glownie przycinaja posrednicy i do tego mamy niskie PKB zloty jest mocny a tu takie ceny wala. Spokojnie za 50zl mozna by kupic fma. Kolejna sprawa to ze w wiekszosc gier gra sie nawet po kilka jesli nie kilkanascie lat(np. need for speed, quake, unreal, cs)-placi sie raz za gre a w przypadku fma co rok trzeba kupowac nowego. A ze nie od dzis wiadomo ze pieniadz gorszy wypiera lepszy piractwo zawsze bedzie w mniejszej lub wiekszej skali.

Ktos tu wspomnial skandynawie ktora po luxemburgu jest najbogatszym regionem w europie.

Jesli tam fm kosztuje tylke co u nas 2kg proszku do prania to o czym my tu mowimy.

Wystarczy ze madre glowy wpadna na pomysl ze obnizajac cene relatywnie zwieksza sie popyt dodatkowo mozna postawic warunki polskim posrednikom i tyle.

 

Osobiscie uwazam ze najlepszym rozwiazaniem bylo by sciaganie fma ze strony producenta po pripejdzie, po co tylu posrednikow-darmozjadow.

Odnośnik do komentarza
Dla zainteresowanych - brytyjski eBay posiada w ofercie FM 2008 z możliwością wysyłki do Polski - cena 24.97 funtów+ 9,98 funta koszty pakowania i przesyłki czyli na złotówki będzie to około 186 zł( po kursie 5,33 zł/funt)

 

Ale chyba warto poczekac na polska wersje, zeby podbijac wynilki sprzedazy w naszym kraju. Bez tego nigdy SI nie bedzie zwracac wiekszej uwagi na polska pilke i graczy w naszym kraju, a i o pojawieniu sie 3 ligii nie ma co marzyc... Ja pomimo, ze mieszkam obecnie w UK, kupuje FM'a w Polsce z nadzieja na systematyczny wzrost sprzedacy oryginalnych wersjii gry u nas. SI bedzie interesowac sie polskim rynkiem, tylko wtedy gdy bedzie moglo na tym dobrze zarobic. No i w przypadku kupna na eBayu, trzeba sie liczyc z wyzszym kursem ;) OT: jak placilem za cos polska karta debetowa inteligo to przeliczyli mi funty po kursie 5,65, kiedy sredni byl ok. 5,38 :/ /OT

 

A tak na marginesie. Sa gdzies dane dotyczace sprzedazy FM 2007 w poszczegolnych krajach?

Odnośnik do komentarza

W Polsce FM nigdy nie osiągnie sprzedaży uzasadniającej większe zainteresowanie ze strony SI, jeśli coś miałoby się zmienić, raczej możemy się spodziewać pójścia po kosztach i rezygnacji z polskiej wersji językowej w przyszłości. Dane o sprzedaży w Polsce są tajne/poufne, ale można sobie podedukować. Ostatnim wielkim supermegahitem w Polsce było HOMM i CDP przyznał, że HOMM sprzedało się w około 50.000 egzemplarzy. Podejrzewam, że FM może liczyć na sprzedaż rzędu 20-25% tej liczby, a więc góra 10.000-15.000 egzemplarzy. W Anglii pierwszego dnia sprzedaży schodzi ponad 100.000 egzemplarzy, w ciągu roku ta liczba pewnie spokojnie przekracza milion. Na miejscu SI/SEGA agresywniej uderzyłbym na rynek południowoamerykański, gdzie potencjał sprzedaży Fútbol Managera jest olbrzymi, o ile nie przesadzą z ceną. Polska to dla SI/SEGA martwy rynek, z praktycznie zerowym potencjałem wzrostu i olbrzymim rynkiem gier pirackich.

Odnośnik do komentarza
Dla zainteresowanych - brytyjski eBay posiada w ofercie FM 2008 z możliwością wysyłki do Polski - cena 24.97 funtów+ 9,98 funta koszty pakowania i przesyłki czyli na złotówki będzie to około 186 zł( po kursie 5,33 zł/funt)

Ci to dopiero przycinaja. Co do cen produktow podam ciekawy przyklad. Laptop pewnej niemieckiej firmy(dziala w Polsce) u nas kosztuje 6500zl. W sklepie u helmuta to wydatek cos kolo 1100ojro. Zas na ebay firma ktora bierze bezposrednio od producenta che tylko 800ojro. Sama musi przyciac i... placi tylko 500-600ojro w zaleznosci od zamawianej ilosci.

 

Jesli porownamy sredni PKB na mieszkanca w danym kraju oraz odp walute wtedy widac dysproporcje. U nas to glownie przycinaja posrednicy i do tego mamy niskie PKB zloty jest mocny a tu takie ceny wala. Spokojnie za 50zl mozna by kupic fma. Kolejna sprawa to ze w wiekszosc gier gra sie nawet po kilka jesli nie kilkanascie lat(np. need for speed, quake, unreal, cs)-placi sie raz za gre a w przypadku fma co rok trzeba kupowac nowego. A ze nie od dzis wiadomo ze pieniadz gorszy wypiera lepszy piractwo zawsze bedzie w mniejszej lub wiekszej skali.

Ktos tu wspomnial skandynawie ktora po luxemburgu jest najbogatszym regionem w europie.

Jesli tam fm kosztuje tylke co u nas 2kg proszku do prania to o czym my tu mowimy.

Wystarczy ze madre glowy wpadna na pomysl ze obnizajac cene relatywnie zwieksza sie popyt dodatkowo mozna postawic warunki polskim posrednikom i tyle.

 

Osobiscie uwazam ze najlepszym rozwiazaniem bylo by sciaganie fma ze strony producenta po pripejdzie, po co tylu posrednikow-darmozjadow.

 

OT:

 

Cena pewnego wszędzie znanego laptopa w Niemczech wynosi 1000-1500 €, a w Polsce można go kupić w cenach 3200-4500 PLN ... Więc nie generalizuj :-)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...