Skocz do zawartości

Pytanie do...


lad

Rekomendowane odpowiedzi

18. Poza graniem w gierki to chyba nic :) Na razie moim hobby jest dziecko, fascynuje mnie obserwowanie jak syn uczy się co chwila nowych rzeczy, staje się coraz mądrzejszy i sprytniejszy :) Kiedyś interesowała mnie historia, lubiłem oglądać filmy, ale jakoś mi się to znudziło, mało który film już mi się podoba, albo mnie nudzą, albo wszędzie tylko mankamenty dostrzegam. W piłkę też lubiłem pograć, braki w technice i kondycji nadrabiajac ustawianiem się i determinacją, ale już moje pokolenie piłkarzy odeszło do lamusa :)

19. Nikogo, niestety.

20. Uwielbiam, chyba najbardziej ze wszystkich rodzajów gier, historyczne strategie turowe rozgrywane na heksach, niestety nie ma wielu fajnych produktów tego typu.

Odnośnik do komentarza
15. Ulubiona piosenka/wykonawca
16. Imiona dzieci (w tym jesli macie wybrane dla przyszłego)
17. Jak poznaleś swoją żonę?



15. Wykonawca to chyba Kazik, poza tym lubię Big Cyca oraz Scootera, którzy zawsze gwarantują że usłyszę to co chcę. Jednej piosenki nie wybiorę, ulubionych będzie pewnie z trzysta :) Może Chubby Checker - Lets Twist Again, albo "Burning Love" Elvisa :)

16. Wiktor, drugi syn ma być Mikołaj albo Fabian.

17. Na przystanku autobusowym :)
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Seriali wcale nie oglądam :) Czasem odpale sobie Sensacje XX wieku na yt, jak chcę wkurzyc żonę :) z filmów staram się chociaż nadrobić klasykę, zachwyciła mnie ostatnio jeszcze Lista Schindlera, remake Dwunastu Gniewnych Ludzi (z lat 90tych) był fajny, choć nie tak cudowny jak pierwowzór, Interstellar oglądaliśmy w pracy jak nie było co robić, i przespałem chyba z godzinę w środku filmu, ale i tak był spoko :) Generalnie na tym polu to niewiele ciekawego czy oryginalnego mam do powiedzenia, i gust mam raczej dziwny :)

Odnośnik do komentarza

22. FM 2010, zarazem prostota i nie trzeba tracić czasu na różne bzdury, a są już role piłkarzy i rozmowy motywacyjne.

23. Chyba Athleic Bilbao, z którymi po wielu sezonach, pewnie dzięki nieudolności AI, zacząłem dominować w Hiszpanii. Miło wspominam karierę grającym w ligach włoskich San Marino Calcio, może kiedyś ją dokończę - awansowałem nimi do Serie A, a plan był zrobić z nich, of kors, potęgę, produkującą świetnych wychowanków, tak by reprezentacja San Marino była potęgą :)

24. Mało tam zaglądam :) Lubię takie, gdzie nie trzeba czytać dużo bzdurnych wysileń nad fabułą, oraz gdy autor czasem podrzuci jakiś fajny sposób gry, radzenia sobie z problemem, czy opisze jak gra.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

1. Czy jesteś w życiu tak nudny jak dziedzina którą się zajmujesz?

2. Co Tobą kierowało, kiedy wybrałeś prawo podatkowe? 

3. Czy dobrze kojarzę, że Ty jakieś kilka (10?) lat temu przeprowadziłeś się do Warszawy? Gdzie byłeś wcześniej, skąd zmiana i jak oceniasz przeprowadzkę z perspektywy czasu?

4. Jeśli mógłbyś mieszkać w wymarzonym miejscu na ziemi (realistycznie), to gdzie by to było?

5. Jakiej drużynie kibicujesz?

Odnośnik do komentarza

6. Kiedyś pisałeś o FIFA coinsach. Czy spotkałeś się jeszcze z jakimś nietypowym biznesem prowadzonym przez twojego klienta?

 

7. Jeśli miałbyś doradzić komuś rozpoczęcie jakiejś działalności, to w jakim sektorze twoim zdaniem jest największa szansa na sukces i na dobre zarobki?

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Reaper napisał:

1. Czy jesteś w życiu tak nudny jak dziedzina którą się zajmujesz?

2. Co Tobą kierowało, kiedy wybrałeś prawo podatkowe? 

3. Czy dobrze kojarzę, że Ty jakieś kilka (10?) lat temu przeprowadziłeś się do Warszawy? Gdzie byłeś wcześniej, skąd zmiana i jak oceniasz przeprowadzkę z perspektywy czasu?

4. Jeśli mógłbyś mieszkać w wymarzonym miejscu na ziemi (realistycznie), to gdzie by to było?

5. Jakiej drużynie kibicujesz?

1.Oczywiście. 

2. Czyty przypadek. Po wojsku (a tak, byłem po studiach w wojsku) szukałem pracy i była akurat oferta z urzędu skarbowego. O podatkach nie miałem żadnego pojęcia ale pracę dostałem i w podatkach zostałem. Po kilku latach przeszedłem na jasną stronę mocy i zostałem doradcą podatkowym.

3. Wkrótce minie 7 lat w Warszawie. Mieszkałem wcześniej w Białogardzie (rodzinne miasto Kwaśniewskiego) i w takim małym mieście trudno jest wyżyć z doradztwa podatkowego jeśli się jednocześnie nie prowadzi biura rachunkowego. A ja nienawidzę księgowania więc dość spontanicznie padła propozycja przeprowadzki do większego miasta, no i padło na stolicę. Chwalę sobie tę zmianę; ja mam klientów, córka szanse na dobre szkoły i np. dużo większy dostęp do lekarzy (gdy była mała miała podejrzenie chorób metabolicznych i kilka razy byliśmy w Centrum Zdrowia Dziecka) a moja żona się zakochała w Warszawie - tworzy znanego bloga (warszawskie-mozaiki.pl), skończyła podyplomową varsavianistykę. 

4. Nowy Jork.

5. Legia, polska reprezentacja, Iskra Białogard

1 godzinę temu, lad napisał:

6. Kiedyś pisałeś o FIFA coinsach. Czy spotkałeś się jeszcze z jakimś nietypowym biznesem prowadzonym przez twojego klienta?

 

7. Jeśli miałbyś doradzić komuś rozpoczęcie jakiejś działalności, to w jakim sektorze twoim zdaniem jest największa szansa na sukces i na dobre zarobki?

6. Dość często doradzam prostytutkom, które za zarobione pieniądze chcą kupić mieszkanie i obawiają się, że fiskus będzie się interesował skąd mają dochody. Miałem też klienta, który wygrał milion euro na turnieju pokerowym, gościa który wtopił 3 mln na GetBack. Ponieważ prowadzę jednoosobową kancelarię to nie zajmuję się jakimiś dużymi biznesami

7. Branża opiekunek do osób starszych w Niemczech. Jeżeli uda znaleźć Ci się pracowników (nie jest to takie łatwe), nawiążesz jakiś kontakt z osobą, która w Niemczech będzie szukała klientów to kasy Ci nie zabraknie. Klient płaci ok. 2500 euro miesięcznie, opiekunka zarabia ok 1500 euro. W Warszawie popularnym biznesem stają się flipy mieszkań - kupujesz tanie mieszkanie (np. do remontu), remontujesz i sprzedajesz z niezłym zyskiem. Tradycyjnie też opłaca się wynajmować mieszkania. 

  • Lubię! 6
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Reaper napisał:

8. Jak rozwiązujesz sprawy prostytutkom?

9. Nie było nigdy propozycji zapłaty w naturze? :> 

8. Dochody z prostytucji są legalne a jednocześnie nieopodatkowane. Problem w tym, że jest to popularne tłumaczenie źródeł dochodów i fiskus często nie wierzy w to źródło dochodu więc trzeba umieć uprawdopodobnić że się tym zajmuje i ile zarabia.

9. Stety lub nie ale nie było :)

6 minut temu, jmk napisał:

10. Miałeś kiedyś klienta, który chciał wyprać hajs zarobiony nielegalnie np. narkotyki? :>

11. Lubisz swoją pracę?

12. Czemu nie jeździsz na zloty?

13. Znasz osobiście kogoś z forum?

10. Nie. A przynajmniej nic o tym nie wiem

11. Lubię

12. No właśnie nie wiem. Chyba za stary na to jestem :) 

13. Byłem kilka razy na forumowej piłce, poznałem np. @Jahu, @SZk i kilku innych. Poznałem @Reaper, @wwosik @Meler

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Makk napisał:

14. W III US Warszawa bywasz? ;)

15. Od którego CMa/FMa zaczęła się Twa przygoda z grą?

16. Ulubiona wersja FMa?

17. Rzucasz okiem na kariery bez fabuły?

14. Byłem chyba raz. Generalnie do urzędów to ja tylko pisma wysyłam

15. Chyba od CM 93/94 jeszcze na Amidze. Pamiętam, że wgranie nowego sezonu trwało chyba z godzinę. I w mojej wersji był jakiś błąd, który powodował, że jeżeli któryś z moich zawodników odchodził po sezonie do klubu zagranicznego to gra mi się wywalała. 

16. Grałem chyba tylko w FM 2009 (który wspominam bardzo dobrze, bo moja kariera z tej gry wisi w HOF) i w FM 2017, w którym rozegrałem chyba z 10 meczy. Grywałem też w komórkową wersję FM 2017 ale też bez jakiegoś zaangażowania.

17. Ponieważ nie gram w FM to nie interesują mnie opki bez fabuły. Inna sprawa, że do karier prawie w ogóle nie zaglądam

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...