Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny - FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchaj - patche nie są wydawane ot tak sobie, tylko żeby poprawić błędy/stabilność. Nikt nie zna dokładnej listy co patch poprawia, ale logicznym jest, że na spatchowanej wersji tych błędów jest mniej. Tak to sobie możemy jedynie gdybać, co tę przypadłość powoduje (odpowiedź: wzrost ceny gęsiego smalcu Cię satysfakcjonuje?)

Pff. Patch 8.02 jest zdzebany :P Może i poprawia stabilność ale popsuł silnik meczowy, który w 8.00 był dobry :)

 

Śmiałe stwierdzenie. AFAIR (bo dawno nie grałem na niezpatchowanej) - na gołej wersji obrońcy potrafili cofać się od środka boiska mając przed sobą przeciwnika z piłką i nie interweniować, DM mając piłkę zazwyczaj obracał się wokół własnej osi (pewnie sobie wyliczał do kogo podać) aż odebrano mu piłkę, a napastnicy potrzebowali około 20 strzałów, żeby trafić w bramkę. Rzeczywiście, popsuł.

Odnośnik do komentarza

Dlaczego mój post został usunięty ?

 

Powracając do sedna sprawy mam 2 pytania:

1. Jak dodać nowe ligi w trakcie kariery (da się, jak tak to jak?)

2. Czy po wgraniu słynnego patcha z Ekstraklasą, 1 i 2 Ligą będę musiał zaczynać grę od nowa ?

 

Pozdrawiam i liczę na pomoc

 

EDIT:

Do usunięcia.

Odnośnik do komentarza

Mam taki problem.

Posiadam org. wersje gry, i ostatnio FM zaczął mi szaleć.tzn

Gram mecz, a tu nagle komenatrz co innego boisko co innego.

Koniec meczu, i wiecej nie da sie zrobic, tj. nie da sie kontynuowac gry.

Co sie dzieje i jak temu zapobiec?

 

Aha. probowałem na roznych sejwach ;/

Odnośnik do komentarza

Słuchaj - patche nie są wydawane ot tak sobie, tylko żeby poprawić błędy/stabilność. Nikt nie zna dokładnej listy co patch poprawia, ale logicznym jest, że na spatchowanej wersji tych błędów jest mniej. Tak to sobie możemy jedynie gdybać, co tę przypadłość powoduje (odpowiedź: wzrost ceny gęsiego smalcu Cię satysfakcjonuje?)

Pff. Patch 8.02 jest zdzebany :P Może i poprawia stabilność ale popsuł silnik meczowy, który w 8.00 był dobry :)

 

Śmiałe stwierdzenie. AFAIR (bo dawno nie grałem na niezpatchowanej) - na gołej wersji obrońcy potrafili cofać się od środka boiska mając przed sobą przeciwnika z piłką i nie interweniować, DM mając piłkę zazwyczaj obracał się wokół własnej osi (pewnie sobie wyliczał do kogo podać) aż odebrano mu piłkę, a napastnicy potrzebowali około 20 strzałów, żeby trafić w bramkę. Rzeczywiście, popsuł.

Cofanie się obrońców mogę potwierdzić, rzeczywiście zdarzało się dość często.

Z DM problemów nie miałem, choć miałem różnych. Czyścili przedpole i rozgrywali. Być może u Ciebie nie mieli do kogo zagrać...

Napastnicy? Wiadomo, nie w każdym meczu wpadało wszystko, ale czy tak nie jest normalnie? Ja problemów ze skutecznością nie miałem. Może to kwestia atrybutów?

Choć słyszałem, że na 8.01 był problem ze skutecznością, bo na 8.00 nie zauważyłem a grałem naprawdę sporo i to różnymi zespołami...

Odnośnik do komentarza

Witam. Jako amator chciałbym zaciągnąć kilka rad od bardziej doświadczonych menedżerów :)

 

1. Co oznaczają litery Z,R,X,P w formie ? z myślę że zwycięstwo, p to przegrana, r remis a x ?

2. Co jest najważniejsze przy wyborze asystenta ?

3. Prowadzę np. Wisłę Kraków i moi skauci w ekranie wyszukiwania zawodników widzą tylko zawodników z Europy a nie widzą np Chińczyków czy Meksykanów a w siedzibie zarządu pisze że fundusze pozwalają na wyszukiwanie tylko w Europie...

4. Co zrobić gdy gram zespołem np. z 4 ligi angielskiej lub 2 szkockiej i nigdy nie otrzymuję pozwoleń na pracę gdy chcę kupić np. Brazylijczyka ?

5. Gram Abroath z ostatniej ligi Szkockiej mam stan konta 200 tys co zrobić żeby się w łatwy sposób wzbogacić ? za moich zawodników kokosów nie dostanę...

6. Gram Abroath i mam 0 euro na transfery a gdy kliknę jakiegoś zawodnika to nie widzę jego atrybutów, kogo kupować ?

7. Jakie premie dawać Np. barcelonie a jakie np klubowi półzawodowemu ? chodzi o zwykła premia za ligę itd.

8. Co zrobić gdy zespół gra poniżej oczekiwań, wszyscy uważają że drużyna ma większy potencjał niż pokazuje, chcą odejść a ja jestem na włosku ?

Odnośnik do komentarza

Witam. Jako amator chciałbym zaciągnąć kilka rad od bardziej doświadczonych menedżerów :)

 

1. Co oznaczają litery Z,R,X,P w formie ? z myślę że zwycięstwo, p to przegrana, r remis a x ?

2. Co jest najważniejsze przy wyborze asystenta ?

3. Prowadzę np. Wisłę Kraków i moi skauci w ekranie wyszukiwania zawodników widzą tylko zawodników z Europy a nie widzą np Chińczyków czy Meksykanów a w siedzibie zarządu pisze że fundusze pozwalają na wyszukiwanie tylko w Europie...

4. Co zrobić gdy gram zespołem np. z 4 ligi angielskiej lub 2 szkockiej i nigdy nie otrzymuję pozwoleń na pracę gdy chcę kupić np. Brazylijczyka ?

5. Gram Abroath z ostatniej ligi Szkockiej mam stan konta 200 tys co zrobić żeby się w łatwy sposób wzbogacić ? za moich zawodników kokosów nie dostanę...

6. Gram Abroath i mam 0 euro na transfery a gdy kliknę jakiegoś zawodnika to nie widzę jego atrybutów, kogo kupować ?

7. Jakie premie dawać Np. barcelonie a jakie np klubowi półzawodowemu ? chodzi o zwykła premia za ligę itd.

8. Co zrobić gdy zespół gra poniżej oczekiwań, wszyscy uważają że drużyna ma większy potencjał niż pokazuje, chcą odejść a ja jestem na włosku ?

 

1. AFAIR R to remis bezbramkowy, a X remis bramkowy.

2. Trafna ocena jego umiejętności. Zapewne w domyśle miałeś chęć zapytać się o najważniejsze atrybuty - IMO jest to wiedza taktyczna, motywowanie i kierowanie drużyną, choć przydatna będzie też ocena potencjału i umiejętności. Plus oczywiście determinacja i zdolność do adaptacji.

3. I? W czym problem? Toż to normalna sytuacja jest.

4. Kupuj zawodników z paszportem UE lub zawodników grających regularnie w reprezentacji (powodzenia). Grając lepszym klubem masz jeszcze możliwość wypożyczania graczy do klubów współpracujących, najczęściej bodajże belgijskich.

5. Turnieje towarzyskie. Oczywiście, o ile pojemność Twojego stadionu pozwoli na jakiekolwiek zyski. Ogrywaj graczy i awansuj, to może ktoś wyłoży za nich lekko większą kwotę.

6. Atrybuty tych graczy zobaczysz, jak ich porządnie przescoutujesz. Zapewne nie możesz wysyłać scoutów (o ile ich masz) w rejony, z których zawodników chcesz sprowadzić, tak więc może warto jednak pomyśleć nad sprowadzaniem piłkarzy z bliższych rejonów świata?

7. Wszędzie maksymalne, o ile oczywiście nie boisz się o bankructwo klubu. Jednak potencjalne zyski mogą być niewspółmiernie wielkie, co do tych ochłapów rzucanych tam jako premia.

8. Myślałeś o tym, by zacząć wreszcie wygrywać? Powinno pomóc.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Słuchaj - patche nie są wydawane ot tak sobie, tylko żeby poprawić błędy/stabilność. Nikt nie zna dokładnej listy co patch poprawia, ale logicznym jest, że na spatchowanej wersji tych błędów jest mniej. Tak to sobie możemy jedynie gdybać, co tę przypadłość powoduje (odpowiedź: wzrost ceny gęsiego smalcu Cię satysfakcjonuje?)

Pff. Patch 8.02 jest zdzebany :P Może i poprawia stabilność ale popsuł silnik meczowy, który w 8.00 był dobry :)

 

Śmiałe stwierdzenie. AFAIR (bo dawno nie grałem na niezpatchowanej) - na gołej wersji obrońcy potrafili cofać się od środka boiska mając przed sobą przeciwnika z piłką i nie interweniować, DM mając piłkę zazwyczaj obracał się wokół własnej osi (pewnie sobie wyliczał do kogo podać) aż odebrano mu piłkę, a napastnicy potrzebowali około 20 strzałów, żeby trafić w bramkę. Rzeczywiście, popsuł.

Cofanie się obrońców mogę potwierdzić, rzeczywiście zdarzało się dość często.

Z DM problemów nie miałem, choć miałem różnych. Czyścili przedpole i rozgrywali. Być może u Ciebie nie mieli do kogo zagrać...

Napastnicy? Wiadomo, nie w każdym meczu wpadało wszystko, ale czy tak nie jest normalnie? Ja problemów ze skutecznością nie miałem. Może to kwestia atrybutów?

Choć słyszałem, że na 8.01 był problem ze skutecznością, bo na 8.00 nie zauważyłem a grałem naprawdę sporo i to różnymi zespołami...

 

A co konkretnie popsuł patch w twoim mniemaniu?

Odnośnik do komentarza

Ilu znasz IRL obrońców strzelających 30 bramek na sezon?

Przede wszystkim killer rogi :)

Mniejsza płynność akcji, odczucie dość subiektywne, tak jak Twoje odnośnie skuteczności napastników.

Oczywiście w obydwóch przypadkach, bardzo możliwa jest wina taktyki.

 

Zbyt duże faworyzowanie taktyk z jednym napastnikiem, tzn taktyki z dwoma napastnikami są dużo mniej skuteczne.

No i konkretnie co mojej kariery w Hospitalet, to popsucie 'instytucji' prawego napastnika. Mimo, podobnych poleceń nie schodzi do środka tak jak to robił kiedyś. Co się znacząco przekłada na jego przydatność i skuteczność.

Po prostu gra(mecze) na podstawce mi się bardziej podobały :)

 

Opróćz tego to już poza silnikiem, umiejętność gry obiema nogami zbytnio obniża resztę atrybutów... W rzeczywistości obunożny gracz jest skarbem, a graczy potrafiących posługiwać się tylko jedną nogą uczy się gry drugą... Tutaj(w 802) obunożność często jest całkiem zbędna a wręcz mocno osłabiająca.

 

Największym minusem silnika w 8.00 jest odgwizdywanie fauli przy połowie rzutów rożnych.

Odnośnik do komentarza

Hej, czemu jak wysyłam scouta, np. do Kamerunu to nikogo nie znajduje? Co zrobić, aby zaczął wynajdywać talenty? :P

W profilu każdego trenera, scouta, menedżera itd. jest ramka "Wiedza" i tam różne kraje z różnymi "kreskami" i czy ta wiedza coś daje, ma jakiś wpływ na coś?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...