Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny - FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również gram w FM 2009, ale temat jest zamknięty w dziale FM 2009. A więc gram Man City i dwóch zawodników nie chce ze mną przedłużyć kontraktu (są niezadowoleni) ponieważ odrzuciłem oferty transferowe potęg Europejskich. Moje pytanie brzmi: czy można jakoś takich zawodników do siebie przekonać, aby nie mieli ikonki "Nzw" i przedłużyli ze mną kontrakty? I drugie pytanie: Robinho i Arteta chcą zarabiać kolejno 200 i 220K tygodniowo, ale ja maksymalnie mogę im zaoferować 170K tygodniowo. Jak zgłaszam prośbę do zarządu o zwiększenie funduszu płac to mówią mi, że fundusz jest wystarczający żeby ściągnąć klasowych zaowdników. Czy jak kontrakt z tymi zawodnikami będzie wygasał to zarząd zwiększy mi budżet abym mógł przedłużyć kontrakty z zawodnikami? Z góry dzięki za odpowiedź na moje pytania. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Wie ktoś, jak dodać nowe przyśpiewki do FM, żeby odtwarzały się podczas meczu, gdy określony team gra? Mam przyśpiewki Lecha Poznań w formie mp3 i chciałby je dodać do gry. Z tego co widzę u siebie w folderze, to mam przyśpiewki innych drużyn, które są zapisane np. "FM_tm_699", a jak zrobić, żeby np. 3 przyśpiewki przypisać do jednego klubu? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Od czego zależy wysokość pensji, jaką mogę zaproponować piłkarzowi?

Bo kasy mam na plusie, budżet na płace jest również nie przekroczony (mam kilka tysiaków luzu), a zarząd daje dla jakiegoś grajka np. 100funtów max :/

 

ale mozesz dac tylko tyle nawet jesli dajesz mu status kluczowy?

moze to zalezec od reputacji grajka.

Odnośnik do komentarza
Od czego zależy wysokość pensji, jaką mogę zaproponować piłkarzowi?

Bo kasy mam na plusie, budżet na płace jest również nie przekroczony (mam kilka tysiaków luzu), a zarząd daje dla jakiegoś grajka np. 100funtów max :/

 

ale mozesz dac tylko tyle nawet jesli dajesz mu status kluczowy?

moze to zalezec od reputacji grajka.

tak, nawet jak mu daje, że ma zostać graczem kluczowym.

No nad tą reputacją też się zastanawiałem...

edyta sprawdziła, że to chyba jednak nie wina reputacji. Gościowi z krajową też mogę dać jedynie 100 funciaków :/

Odnośnik do komentarza
Od czego zależy wysokość pensji, jaką mogę zaproponować piłkarzowi?

Bo kasy mam na plusie, budżet na płace jest również nie przekroczony (mam kilka tysiaków luzu), a zarząd daje dla jakiegoś grajka np. 100funtów max :/

 

ale mozesz dac tylko tyle nawet jesli dajesz mu status kluczowy?

moze to zalezec od reputacji grajka.

tak, nawet jak mu daje, że ma zostać graczem kluczowym.

No nad tą reputacją też się zastanawiałem...

edyta sprawdziła, że to chyba jednak nie wina reputacji. Gościowi z krajową też mogę dać jedynie 100 funciaków :/

 

Może masz budżet płacowy na minusie :)

Odnośnik do komentarza
Od czego zależy wysokość pensji, jaką mogę zaproponować piłkarzowi?

Bo kasy mam na plusie, budżet na płace jest również nie przekroczony (mam kilka tysiaków luzu), a zarząd daje dla jakiegoś grajka np. 100funtów max :/

 

Heh wydaje mi się, że masz jakiegoś szkockiego dyrektora skąpca

Odnośnik do komentarza

Według moich obserwacji jakiś wpływ na to ma także to, czy nie negocjujesz z innymi graczami w danej chwili. Takie zabezpieczenie, gdybyś chciał (przykładowo) mając 3k rezerwy na płacę, zatrudnić 5 graczy z pensją 1k każdy. Aczkolwiek wydaje mi się, iż to tylko jeden z czynników wpływających na to, o czym mówisz, kwestia ta zastanawiała mnie od dawna. Problem ten daje o sobie znać głównie grając biedniejszymi klubami, co logiczne.

Odnośnik do komentarza

Chyba Henry trafiłeś w sedno :)

 

Edyta mówi, że ma jeszcze jeden problem.

Gram sobie w 2 Bundeslidze.

Otóż jest połowa sezonu. Moje finanse podrosły do takiego poziomu (+1,7 mln funtów), że mogłem zacząć wysyłać scautów dalej w Europę. I jakie jest moje zaskoczenie, gdy pewnego dnia moi skauci znów mogą przeszukiwać jedynie najbliższe państwa i mogę zapomnieć o wysłaniu swoich szperaczy choćby do Czech, czy Polski.

Stan konta raczej rośnie, niż maleje :-k

Co mogło spowodować taką sytuację?

Odnośnik do komentarza

Mam pytanko, czy jest jakiś plik/czy w ogóle można zrobić w Polsce rozgrywki tzw "2" drużyn, dodając takie do każdego zespołu polskiego?? Trochę kłopotliwe jest granie np Widzewem w kolejnym zezonie z masa juniorów, którzy nie chcą odejść/nie da się juz ich wysłać do zespołu(ów) filialnego(ych)... Jeśli już takie coś było poruszane, sorry, ale widocznie nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...