Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny - FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

SWAP TEAM - Problem

Poniżej opisze i przedstawię screen'y z tego jak próbuje zmienić drużyny, ale coś mi się nie udaje. :eusa_doh:

1. Chcę zmienić drużynę Kmity Zabierzow na Pogon Szczecin. Screen z notatnika

2. Zapisuje w Sport Interactive/data/db jako Pogon.edt Screen z potwierdzeniem zapisu

3. Teraz uruchamiam FM'a 2008, wybieram Ustawienia, nastepnie Dodatkowe pliki i tam niestety nigdzie mojego pliku nie ma.. Screen z uruchomionej gry.

 

Prosze o szybka pomoc. Z gory dziekuje :)

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze - AFAIR w bazie nie ma klubu "Pogoń Szczecin" ani "Kmita Zabierzów", są natomiast "Pogon Szczecin" i "Kmita Zabierzow"

 

Po drugie, bezpieczniej jest stosować ID niż nazwy.

 

Po trzecie, nie zapisuj do katalogu db, a do podkatalogu EDT katalogu z bazą danych, z której masz zamiar skorzystać - w twoim wypadku będzie to pewnie ów update.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam! Więc mam taki problem który uniemożliwia mi zagranie, a więc instaluje grę, patche i uruchomiam grę. Klikam nowa gra, następuje pierwsze ładowanie i nie mogę kliknąć dalej i po chwili wraca mi do głównego okienka (tego z wyborem ustawienia, nowa gra etc.). To samo się dzieje po wejściu w ustawienia. Próbowałem przeinstalować grę, uruchamiać bez patchy i nic nie dało. Wie ktoś jak rozwiązać ten problem?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam!

 

Mógłby mi ktoś wrzucić gdzies save do FM 2008 v.8.02 z początku gry, ponieważ coś mi się zepsuło w bazie danych i nie mogę uruchomić nowej gry. Nic nie pomaga.

 

Interesuje mnie liga portugalska, rosyjska, polska, angielska i hiszpańska do najniższej możliwej oraz duża baza danych. Z góry dziękuję jeśli by ktoś pomógł.

Odnośnik do komentarza

ponieważ coś mi się zepsuło w bazie danych i nie mogę uruchomić nowej gry.

 

Grzebałeś w edytorze? Robiłeś reinstall?

 

Interesuje mnie liga portugalska, rosyjska, polska, angielska i hiszpańska do najniższej możliwej oraz duża baza danych. Z góry dziękuję jeśli by ktoś pomógł.

 

Chciałbyś te wszystkie ligi w 1 savie?

 

Edit:

I gotowe :D

http://www.megaupload.com/?d=7ORI016I

Mam nadzieję, że wszystko będzie ok i tak jak chciałeś :D

Edytowane przez Nabbo
Odnośnik do komentarza

Właśnie sęk w tym, że nic nie ruszałem w edytorze. Nagle się to stało. Robiłem reinstal, od nowa patche, jakieś inne bazy danych ale nic nie pomaga i nie da się włączyć nowej gry.

 

Właśnie o to mi chodziło. Wielkie dzięki stary! :eusa_angel:

 

Najpierw spróbuj uruchomić z --reset_preferences, jak nie pomożesz, to dopiero drastyczne kroki.

 

Po usunięciu gry wyszukaj wszystkie katalogi Sports Interactive i usuń, po czym uruchom np RegCleaner i wyczyść rejestr (albo zrób to ręcznie, przez regedit i ręczne usuwanie kluczy)

Odnośnik do komentarza

Witam Wszystkich.Moj problem dotyczy FM 2008 w ktorego gralem ponad rok i doszedlem "szczesliwie" do sezonu 2038/39.Po drodze borykalem sie z crush dumps ale jako przezorny robiac regularnie zapisy stanu gry (ktore zgrywalem w bezpieczne miejsce) wygrywalem z kaprysami tego programu.Gralem oczywiscie w oryginalna gre w wersji z patch 8.0.2 a pomimo tego we wspomnianym wczesniej sezonie spotkala mnie niemila niespodzianka w postaci nietypowego bledu ktorego nijak nie moge pokonac.Warto wspomniec ze gralem na duzej bazie danych majac wybrane 23 ligi.Jednak przechodzac do bledu jego tresc brzmi nastepujaco "football manager 2008 is running dangerously low on memory.Please quit and free up some memory".Po tym komunikacie nie da sie juz nic zrobic a ostateczny brzmi "Football Manager 2008 has run out of memory and will now quit".Gra sie automatycznie wylacza.

Co ciekawe sytuacja ta ma miejsce zawsze gdy nadchodzi dzien mojego meczu w lidze hiszpanskiej (w niej gralem wszystkiei sezony) a dokladnie gdy przechodze do wyboru skladu lub w chwili gdy zatwierdzam rozpoczecie meczu.Jesli chodzi o mecze pucharowe wszystko jest ok.Poczatkowo myslalem ze to chwilowy problem i przed meczem w lidze wybralem sie na urlop ktory skonczyl sie krotko po meczu ale przy nastepnych ligowych spotkaniach jest niestety to samo.

Przeszukalem w internecie rozne porady odnosnie tego problemu w tym takze zagraniczne fora i zazwyczaj sugeruje sie ze jest to problem pamieci wirtualnej jednakze nie w moim wypadku.Probowalem roznych ustawien pamieci wirtualnej instalujac ponownie gre na kazdej partycji na moich dwoch komputerach i nic to nie dalo.W FM2008 gralem na dwoch komputerach ktore raczej do slabych nie naleza gdyz oba to C2D, stacjonarny ma 4GB ram,8800GTS,dwa dyski po 500gb zazwyczaj w polowie puste,Vista HP 64bit a laptop 3GB,ati 4670,dysk 320gb,Vin7 32bit.Dodam ze w gre gralem czasem na jednym a czasem na drugim kompie zgrywajac save miedzy nimi dosyc czesto.Dlatego tez moje podejrzenie padlo na blad przy przegrywaniu ale sprawdzilem inne nieco starsze zapisy stanu gry i gdy dojde do wspomnianego sezonu problem z bledem wystepuje ponownie.

Zwrocilem uwage na swoje starsze zapisy stanu gry i widze ze bardzo przybywalo im rozmiaru i we wspomnianym sezonie 2038/39 kazdy save przekracza 800mb.Potawilem juz nawet teze ze mozliwe ze to wartosc graniczna dla gry jednak nigdzie w internecie nie znalazlem jej potwierdzenia.Probowalem takze samemu "odchudzic" save kasujac niektore pliki pks oraz korzystajac ze znalezionego w internecie programu "FM Savegame Cleaner 1.1.0" ale poza zmniejszeniem wagi save o ponad polowe nie wygralem z wyskakujacym komunikatem o bledzie.

Probowalem tez skorzystac z czesto powtarzanych porad by grajac wylaczyc zbedne programy w tle jednak to takze nic nie daje.Sprawdzalem tez gre w trypie pelnoekranowym jak i oknie ale niczego to nie zmienilo.

Domyslam sie ze grajac tyle sezonow na duzej bazie danych przy tylu wlaczonych ligach majac w skladzie paruset zawodnikow (liczac pierwszy zespol,B i C) wystawilem FM2008 na duza probe ale pomimo tego zawiodlem sie na tym programie bo to juz nie pierwsza odslona serii ktorej nie da sie przejsc do przyslowiowego konca o ile takowy istnieje bo zawsze jakis blad uniemozliwia mi by sie tego dowiedziec.

Celowo nie rozpoczynalem gry w wersje 2009 i 2010 zeby przejsc ta do konca a tu taka przykra niespodzianka.Chcialbym budujac istne imperium ze swojego klubu doczekac w nim swojej emerytury a nie byc pokonanym przez bledy programowe.

Wyczerpalem pomysly uratowania tej kariery ale jesli ktos zna sposob by rozwiazac ten problem bede mu niezmiernie wdzieczny.

Z gory dzieki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza

Mam problem z oryginalną skórką do 08 a mianowicie od jakiegoś czasu kolory tekstu się pomieszały i są często jaskrawe i nieczytelne. Próbowałem różnych configów czy grzebania w plikach .fmf niestety bez rezulatu. Wie ktoś jak to naprawić ?

 

Podaje link do screenów problemu - http://img42.imageshack.us/gal.php?g=gravalenciastatus.png

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...