Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny - FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie gram Tottenhamem, więc na wyspach trzeba dostać pozwolenie o prace.

Ostatnio kupiłem za 5mln brazylijczyka który niedostał pozwolenia na pracę u mnie, co mam zrobić?

 

PS

Co dziwne grałem Manchesterem United wtedy też kupiłem brazylijczyka i pozwolenie dostałem luzem. To ma jakieś znaczenie gry gram większym klubem?

Co do zawodnika - jeśli gra w reprezentacji, to spróbuj kilka razy podpisać z nim kontrakt. Za każdym razem, kiedy próbujesz z nim podpisać nowy kontrakt, automatycznie wysyłanie są dokumenty o pozwolenie na pracę. Jeśli Ci się nie uda, próbuj jeszcze raz. Daj mu jak najważniejszą rolę w drużynie, to też pomaga.

Odnośnik do komentarza

Może mi polecić ktoś jakiś dobry update, taki żeby dobrze była zrobiona II Liga? Może być niegrywalna, może być grywalna byleby drużyny (zwłaszcza z grupy wschodniej) miały w miarę szeroką kadrę. No, i oczywiście żeby wszystkie transfery w silnych ligach też były, tj. żeby był aktualny przynajmniej na 2009 rok.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam problem, a mianowicie jestem w 2024 roku i jak wczytam gre i wezme kontynuuj to calkowicie gra mi sie wylancza. Jak wezme nowy save to wszystko jest ok tylko z tamtym mam problem. Może wiecie co sie dzieje i jak temu zaradzic.

Jeśli masz możliwość, spróbuj na innym kompie. Choć jest spora szansa, że sejw się zepsuł. Na przyszłość polecam autozapis na kilku plikach :)

 

Sprawdzałem sobie baze danych gry mini scoutem i wyszło że w grupie zawodników od PA=180 w góre jest aż 73 meksykańczyków. Oczywiście są to juniorzy wygenerowani przez komputer. I tu pytanie. Czy można to jakoś zmienić żeby komputer generował te "młode talenty" bardziej sprawiedliwie, tak aby tych piłkarzy było po równo dla każdego państwa, a nie sami z meksyku?

1. Który masz rok?

2. Na jakiej bazie grasz(oficjalna czy jakiś update)?

3. Masz włączoną ligę meksykańską?

4. Zmieniałeś w edytorze np. reputację krajów/klubów(w szczególności z Meksyku)?

5. Masz jakieś dodatkowe pliki EDT(retain)? Albo wziąłeś "wszyscy zawodnicy z kraju: x" ?

 

 

 

Mam takie proste pytanie :P Czy opłaca się zatrudniać trenerów tylko do pierwszego składu lub juniorów, zamiast po prostu zwykłych dobrych trenerów?

 

Raczej nie. Zdecydowanie lepiej jest zatrudnić zwykłych :) Może taki pracować i ze składem juniorskim i seniorskim, a przez sztywne ograniczenia liczby trenerów, nie warto poświęcać 2 miejsc na 1 trenera dla juniorów i 1 dla seniorów.

Odnośnik do komentarza

Hmm... Mam problem i zarazem pytanie do Was...

 

Ściągnąłem sobie dzisiaj skórkę do FM'a 08, Facepack Premier League, jakiś wielki Logopack do wszystkich grywalnych lig Europy (wszystkie pliki z cmrev) i coś mam problem z załadowaniem tych plików do samej gry.

 

Kiedy w Ustawieniach wybieram nową skórkę i zaznaczam opcję "Zatwierdź" - wszystko ładnie, wyskakuje okienko: "Wczytywanie danych nowej skórki" i... no właśnie, co dalej? Ładowało mi się to przez dobrą godzinę. Kiedy przyszedłem do domu i okazało się, że to się jeszcze ładuje, no to troche zwątpiłem i wyłączyłem grę.

 

Co może być nie tak? Macie może jakieś porady, sugestie? Niedawno próbowałem wczytać to po raz drugi, ale efekt taki sam... Już sam nie wiem. Ile Wam się wczytuje nowa skórka i czy sam proces ładowania ma z czymś powiązanie (np. z pamięcią, ilością miejsca na dysku itp.)? Nie wiem, cokolwiek, jeśli łaska.

Odnośnik do komentarza

1) Wyłącz buforowanie/cache skórki, zaznacz "zawsze odświeżaj skórkę po zatwierdzeniu"

2) Wybierz nową skórkę i zatwierdź

 

Jak wszystko będzie dobrze, to możesz opcje z pkt 1 odwrócić (cache sprawi, że będzie działać szybciej, a druga opcja sprawi że skin nie będzie ładowany za każdym razem jak coś zmienisz w opcjach)

Odnośnik do komentarza

Co jest lepsze dla rozwoju atrybutow mlodego pilkarza w Football Managerze? Wypozyczenie zawodnika do klubu z pierwszej ligi, gdzie bedzie gral jako podstawowy pilkarz pierwszego zespolu czy trenerzy na poziomie 6-7 gwiazdek(kazdy element treningu), odpowiedni trening, ale gra wylacznie w rezerwach przy zalozeniu, ze zawodnik na pewno nie poradzi sobie w pierwszym zespole i nie bedzie rezerwowym I druzyny.

 

Z gory dziekujue za pomoc i przepraszam jezeli takie pytanie padlo wczesniej.

Odnośnik do komentarza

A więc... Gdy dodaję menedżera w fm2008, na pasku 'konfiguracja bazy danych' gra sie zacina i nic potem sie nie dzieje. Jak myslicie, co moze byc tego przyczyną? Wczesniej nic takigo nie wystepowało. Czy bede musiał zrobić reinstalke gry?

 

 

I teraz prośba zwiazana z tym problemem. Czy moze mi ktos zrobić save'a z dopiero co rozpoczętą grą? Ma to byc save z jakims baaaardzo slabym klubem w ktorejs tam, najlepiej najnizszej klasie rozgrywek ligi angielkiej [np. jakiś klub z 6 ligi angielskiej - Blue Square Conference]

Odnośnik do komentarza

Witam. Na początku napiszę (zanim mnie zbesztacie, zwyzywacie od Dziecka Neo, trolla, dacie bana albo ostrzeżenie), że szukałem na Google, w wyszukiwarkach wielu for i w wyszukiwarce tego również. Znalazłem jedynie dwie prośby o pomoc, bez odpowiedzi.

Nikt nie jest jednak doskonały i jeśli na 114 stronach tego tematu przeoczyłem dotyczący mnie błąd, przepraszam.

 

Odpaliłem dzisiaj FM-a 2008 i miałem 14 stycznia. Dałem "Kontynuuj" po czym w oknie ładowania przeskoczyły mi dwa wydarzenia z 14.01 i przeszło na 15.01 gdzie wyskoczyło ich chyba pięć po czym gra się zacięła i w menedżerze zadań było "brak odpowiedzi". Uruchomiłem grę ponownie i wystąpił ten sam błąd. Pięć wydarzeń z 15.01 (innych) i zacina się. Próbowałem nawet wziąć urlop żeby wrócić 16.01 ale też po pięciu wydarzeniach w 15.01 gra się zacięła. Mam obszerną karierę a save zapasowy jest z 21 maja poprzedniego roku, więc tyle czasu w plecy demotywuje.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze, nie rób z siebie ofiary, bo to w niczym ci nie pomoże, a jest wybitnie irytujące.

 

Po drugie - na ile ci się ta gra "zacięła"? Pokazywanie "braku odpowiedzi" w taskmanagerze dla serii FM to norma, a nie znaczy koniecznie zawieszenia. Może po prostu gra ma do przerobienia dużą ilość informacji (newgeni? emerytury? cokolwiek?)

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze, nie rób z siebie ofiary, bo to w niczym ci nie pomoże, a jest wybitnie irytujące.

 

Uwierz, że nic nie jest tak irytujące jak gadanie moderatorów o tym, że coś było, że ktoś jest taki, owaki, itd. itp. Ludzie odsyłają będących w potrzebie na Google, które to z kolei prowadzi z powrotem na forum, z którego się przybyło. Zamknięte koło i w dodatku błędne. A wiele w swoim życiu miałem sytuacji gdzie kulturalnie poprosiłem o pomoc i zostałem jedynie zwyzywany... "bo było". Nie wiem już czego mogę się spodziewać.

 

Wracając jednak do błędu - często miałem sytuacje, że zacinał mi się FM ale to na minutę maksymalnie. Nie leciałbym do Internetu z błędem FM-a, który zacina się na 30 sekund... to chyba logiczne, czyż nie? Za którymś razem poszedłem zjeść obiad i dalej nie działało. Uznałem więc, że mogę poprosić o pomoc...

 

...i dziękuję makAA za jej udzielenie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...