Skocz do zawartości

Veilchen


damonir24

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki wszystkim, lecz by myśleć o Lidze Mistrzów to trzeba się do niej jeszcze zakwalifikować :D

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Ekstraklasa [28/30]

stadion: Stadion im. Ernesta Pohla, Zabrze

widzów: 8151

 

Górnik Zabrze - Legia Warszawa 2:1

0:1 - Borysiuk (15')

1:1 - Zahorski (31')

2:1 - Rzeźniczak [sam.] (72')

Mom: Tomasz Zahorski

 

Słowik - De la Bella, Gabriel (64' Astiz), Janicki, Rzeźniczak - Anin, Borysiuk, Żyro, Wolski (64' Fejzullahu), Lazovic (64' Radovic) - Kucharczyk

 

Po odniesieniu sukcesu w europejskich pucharach wracamy do ligowej rozgrywek, w których walczymy o mistrzostwo.

Dość niespodziewanie po bardzo słabym meczu przegrywamy z Górnikiem Zabrze i przez to nasza przewaga nad Lechem wynosi już teraz tylko 2 punkty.

Dziś graliśmy fatalnie, piłkarze chyba wciąż myśleli o ostatnim meczu i uznali, że skoro są tryumfatorami Ligi Europy, to w lidze nikt nie może im się postawić.

Nic jednak nie zapowiadało takiego wyniku, gdyż w 15 minucie zgodnie z planem objęliśmy prowadzenie. Borysiuk rozpoczął całą akcję i to on ją wykończył z małą pomocą Michała Żyro. Kilka minut później Kucharczyk trafił do siatki rywali, lecz był w tej sytuacji na spalonym i gol nie został uznany.

Nasi rywale za sprawą Zahorskiego doprowadzili do remisu i dali wyraźny sygnał, że nie oddadzą nam tego meczu bez walki.

W szatni wyraziłem swoje rozczarowanie postawą zawodników, lecz to dało efekt tylko na początku drugiej połowy.

Potem piłkarze ustali i oglądaliśmy bardzo nudne widowisko.

Sytuacja z 72 minuty jest trochę kuriozalna, gdyż Słowik parując mocny strzał trafił pechowo w Rzeźniczaka, który stał bardzo blisko i piłka przekroczyła linię bramkową.

Nie potrafiliśmy już uratować choćby jednego punktu i taki wynik oznacza, że dwie ostatnie kolejki mogą okazać się trochę nerwowe.

Odnośnik do komentarza

Ekstraklasa [29/30]

stadion: Stadion Wojska Polskiego, Warszawa

widzów: 29659

 

Legia Warszawa - GKS Bełchatów 4:1

1:0 - Lazovic (20')

2:0 - Kucharczyk (26')

2:1 - Woźniak (39')

3:1 - Kucharczyk (58')

4:1 - Fejzullahu (81')

Mom: Michał Kucharczyk

 

Słowik - De la Bella (72' Wawrzyniak), Jędrzejczyk, Janicki, Rzeźniczak - Vrdoljak, Borysiuk (72' Gol), Pawłowski, Wolski (56' Fejzullahu), Lazovic - Kucharczyk

 

Bełchatów zajmuje 3 miejsce w tabeli i wiadomo było, że ten mecz nie będzie należał do najłatwiejszych.

Okazałio się jednak inaczej i po ostatnim nieudanym meczu, dziś piłkarze nie dali żadnych szans rywalowi i zdominowali całe spotkanie.

Strzelanie w dzisiejszym meczu rozpoczął Lazovic. Kilka minut później na 2:0 podwyższył Kucharczyk i dzięki temu mieliśmy spokojne dwubramkowe prowadzenie.

Gościom udało strzelić się bramkę jeszcze przed przerwą, lecz nie obawialiśmy się o wynik gdyż była to jedna z nielicznych akcji naszych przeciwników. Strzał Woźniaka był jedynym celnym strzałem Bełchatowian.

Po przerwie kolejną bramkę strzelił Kucharczyk, a dziesięć minut przed zakończeniem spotkania, swoją cegiełkę dorzucił Fejzullahu.

Lech Poznań także wygrał swój mecz i losy tytułu mistrzowskiego rozstrzygną się w ostatniej kolejce, gdzie zmierzymy się na wyjeździe z Lechią Gdańsk.

Odnośnik do komentarza

Ekstraklasa [30/30]

stadion: PGE Arena, Gdańsk

widzów: 43867

 

Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 0:2

0:1 - Kucharczyk (47')

0:2 - Kucharczyk (74')

Mom: Michał Kucharczyk

 

Szumski - De la Bella, Gabriel, Astiz, Jefferson - Borysiuk, Vrdoljak, Pawłowski, Fejzullahu (62' Wolski), Lazovic (70' Radovic) - Kucharczyk

 

Dzięki zwycięstwu nad Lechią zapewniliśmy sobie mistrzostwo Polski! Dwie bramki strzelił Kucharczyk, dzięki czemu został królem strzelców ekstraklasy.

Przez cały mecz kontrolowaliśmy przebieg gry, lecz na pierwszą bramkę musieliśmy czekać aż do 47 minuty. Pawłowski oszukał jednego z obrońców Lechii i posłał piłkę wzdłuż pola karnego. We wszystkim zorientował się Kucharczyk i to on jako pierwszy dopadł do piłki i trafił do siatki.

Ten sam zawodnik podwyższył wynik w 74 minucie, najpierw wygrał pojedynek główkowy a potem mocnym strzałem po raz drugi pokonał bramkarza gospodarzy.

Sezon zakończyliśmy więc bardzo miłym akcentem i po raz kolejny już w tym sezonie możemy świętować zdobycie kolejnego trofeum.

 

 

Tabela

Odnośnik do komentarza

PODSUMOWANIE SEZONU 2014/2015 w Ekstraklasie:

 

Król strzelców: Michał Kucharczyk (Legia Warszawa) - 20

Najwięcej asyst: Darko Lazovic (Legia Warszawa)/Sergey Krivets (Lech Poznań) - 13

Największa średnia ocen: Michał Kucharczyk (Legia Warszawa) - 7.70

Jedenastka sezonu

 

Puchar Polski wywalczyła Jagiellonia, która pokonała w finale Widzew Łódź 3:0.

 

 

A oto sytuacje w innych ligach europejskich:

 

Anglia:Premier League

Król strzelców: Luis Suarez (Liverpool) - 23

Najwięcej asyst: Tarik Elyounoussi (Sunderland) - 15

Największa średnia ocen: Wayne Rooney (Manchester United) - 7.96

Puchar: Arsenal Londyn

 

Hiszpania: Primera Division

Król strzelców: Alvaro Negredo (Sevilla) - 21

Najwięcej asyst: Marcelo (Real Madryt) - 12

Największa średnia ocen: Leo Messi (Barcelona) - 8.15

Puchar: Sevilla

 

Włochy: Serie A

Król strzelców: Jordan Ayew (Fiorentina) - 19

Najwięcej asyst: Willian (Fiorentina) - 13

Największa średnia ocen: Wesley Sneider (Inter Mediolan) - 7.84

Puchar: Napoli

 

Niemcy: Bundesliga

Król strzelców: Stefan Kießling (Bayer Leverkusen) - 24

Najwięcej asyst: Mario Gotze (Borussia Dortmund) - 13

Największa średnia ocen: Mario Gotze (Borussia Dortmund)/Giuliano (Bayer Leverkusen) - 8.10

Puchar: Paderborn

 

 

Polska: I liga

Król strzelców: Michał Twardowski (Górnik Polkowice) - 16

Najwięcej asyst: Wojciech Jarmuz (Elana Toruń) - 10

Największa średnia ocen: Paweł Golański (Korona Kielce) - 7.57

 

 

 

Finał Ligi Mistrzów: Ac Milan - Fc Porto 0:0 (3:4)k.

Finał Ligi Europejskiej: Legia Warszawa - Fiorentina 4:2

 

 

Może trochę opowiem o zmianach jakie nastąpiły w tych latach na posadach trenerskich w najlepszych europejskich drużynach:

 

FC Barcelonę trenował Arsene Wenger, lecz po tym sezonie odszedł na emeryturę. Zastąpił go Roberto Mancini, który wywalczył z Interem mistrzostwo Włoch.

Manchester United po sir Alexie Fergussonie objął Louis van Gaal.

Chelsea Londyn najpierw prowadził Louis van Gaal, a po jego zwolnieniu zastąpił go Michael Laudrup.

Arsenal Londyn prowadzony jest przez Huuba Stevensa.

Manchester City zaś kierowany jest przez Davida Moyesa.

W lidze niemieckiej Bayern Monachium prowadzi Andre Villas-Boas.

 

 

Już teraz zacząłem rozglądać się za wzmocnieniami na nowy sezon.

Zastanawiam się czy 6,75 MLN€ to nie za dużo jak na tego zawodnika? Fredy Montero

Do tego w grę wchodzą wysokie zarobki, lecz lubię tego piłkarza i będę musiał poważnie się nad tym zastanowić

Odnośnik do komentarza

@bacao - Gram ustawieniem z jednym napastnikiem, także Montero przy dobrej dyspozycji Kucharczyka, nie miałby zagwarantowanego miejsca w pierwszym składzie. 7 MLN€ i duża pensja to za dużo jak na tego zawodnika i zrezygnowałem z jego pozyskania.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Podsumowanie zawodników w sezonie 2014/2015

 

(mecze /stracone bramki / czyste konto / gracz meczu / srednia ocen) - bramkarze

(mecze / gole / asysty / gracz meczu / srednia ocen) - zawodnicy z pola

 

Bramkarze

-----------------------------------------------------------------

-Jakub Słowik (23, Polska) - 48| 58 | 14 | 2 | 7.06

-Jakub Szumski (23, Polska) - 5 | 3 | 3 | 0| 7.28

-------------------------------------------------------------

Bramkarzem numer jeden był Jakub Słowik i jestem z niego zadowolony. Bronił niemalże we wszystkich meczach i nie przypominam sobie jakiegoś poważniejszego błędu przez niego popełnionego.

Szumski choć grał mało, to jestem bardzo zadowolony z jego postawy i w przyszłym sezonie postaram się dać mu więcej szans do zaprezentowania swoich umiejętności.

 

Lewi obrońcy

-------------------------------------------------------------------

-Jakub Wawrzyniak (31, Polska) - 19 | 0 | 2 | 1 | 7.13

-Alberto De la Bella (29, Hiszpania) - 34 | 0 | 4 | 1 | 7.11

-----------------------------------------------------------------------

Częściej stawiałem na wypożyczonego do nas Hiszpana i wcale się na nim nie zawiodłem. Będę się starał wykupić tego piłkarza, by został z nami na kolejny sezon.

Wawrzyniak ma już 31 lat i jeśli znajdę kogoś odpowiedniego na jego miejsce, to Jakub opuści nas w letnim okienku transferowym.

 

Środkowi obrońcy

-------------------------------------------------------------------

-Artur Jędrzejczyk (27, Polska) - 39 | 4 | 2 | 3 | 7.34

-Rafał Janicki (22, Polska) - 24 | 4 | 1 | 2 | 7.02

-Inaki Astiz (31, Polska) - 17 | 1 | 0 | 0 | 7.00

-Marcin Kamiński (23, Polska) - 20 | 3 | 2 | 0 | 7.37

-Michał Żewłakow (39, Polska) - 3| 2 | 0 | 0 | 7.13

-Petr Gabriel (17, Czechy) - 7 | 1 | 0 | 0 | 7.53

-Mohamed Diallo (18, Francja) - 2 | 1 | 0 | 0 | 7.15

-Dariusz Pluta (16, Polska) - 2 | 0 | 0 | 0 | 6.55

-Krystian Żołnierewicz (28, Polska) - 3 | 0 | 0 | 0 | 6.47

----------------------------------------------------------------------

Najpewniejszym naszym punktem w obronie był Jędrzejczyk. Popełniał kilka błędów, lecz mimo to spisywał się bardzo dobrze.

O miejsce u jego boku walczyli Janicki i Kamiński.

Janicki zachwycał na początku sezonu, jednak po fatalnym meczu z Arsenalem gdzie uzyskał notę 3.60 jego miejsce w składzie zajął Kamiński.

I tu sprawa wyglądała podobnie, po kilku świetnych występach nastąpiło kilka słabszych.

W końcówce sezonu znów Janicki stał się moim pierwszym wyborem.

Astiz ma już 31 lat i postanowiłem, że opuści nas latem. Ten zawodnik podobnie jak i w zeszłym sezonie dawał z siebie wszystko i jestem z niego zadowolony.

Żewłakow ma 39 lat i trudno oczekiwać, by częściej pojawiał się na boisku. Póki co jeszcze nic nie słychać o jego zakończeniu kariery.

Gabriel został do nas sprowadzony zimą i w końcówce sezonu zdecydowałem się na niego postawić. Jest to bardzo utalentowany zawodnik i w przyszłym sezonie może stać się bardzo ważnym elementem w drużynie.

Diallo i Pluta dostaną więcej szans gry w przyszłym sezonie a z Żołnierewiczem najprawdopodobniej się pożegnamy.

 

Prawi obrońcy

-------------------------------------------------------------------

-Jakub Rzeźniczak (28, Polska) - 38 | 1 | 5 | 0 | 7.21

-Jefferson (25, Brazylia) - 18 | 0 | 1 | 0 | 7.30

----------------------------------------------------------

Miejsce w wyjściowej jedenastce należało do Rzeźniczaka. Jest to zawodnik, który potrafi się włączyć w akcję ofensywną, dobrze dośrodkować, a przede wszystkim potrafi dobrze grać w defensywie.

Jefferson skupia się wyłącznie na akcjach defensywnych i trzeba przyznać, że w tym apsekcie gry jest bardzo dobry. Jest to bardzo silny zawodnik i chciałbym go zatrzymać na kolejny sezon, jednak Brazylijczyk ostatnio był niezadowolony z braku możliwości gry w pierwszym składzie.

 

 

Defensywni pomocnicy

--------------------------------------------------------------

-Ariel Borysiuk (23, Polska) - 37 | 4 | 2 | 0 | 7.11

-Ivica Vrdoljak (31, Chorwacja) - 37 | 7 | 5 | 2 | 7.29

-Janusz Gol (29, Polska) - 31 | 3 | 8 | 0 | 7.29

-Kevin Anin (28, Francja) - 11 | 1 | 2 | 0 | 7.35

-Siaka Bamba (25, Wybrzeże Kości Słoniowej) - 11| 0 | 0 | 0 | 6.89

-----------------------------------------------------------------------------------

Pierwszym wyborem na tej pozycji był Borysiuk z Vrdoljakiem. Obaj grali bardzo dobrze, choć Borysiuk miał ogromne problemy na początku sezonu.

Na szczęście wraz z upływem czasu wszystko się ustatkowało.

Zaskoczony jestem dobrą postawą Janusza Gola. Duża liczba asyst i dobra gra w defensywie dają Januszowi duże szansę na pozostanie w drużynie na kolejny sezon.

Anin dołączył do nas w przerwie zimowej i był to bardzo dobry zakup. Grał bardzo pewnie w defensywie, jest zawodnikiem doświadczonym ukształtowanym.

Bamba stracił miejsce w zespole po przybyciu Anina. Ivoryjczyk grał słabo i w lipcu się z nim pożegnamy.

Odnośnik do komentarza

Lewi skrzydłowi

----------------------------------------------------

-Dzmitry Rekish (26, Białoruś) - 36 | 17 | 10 | 5 | 7.34

-Ryszard Pawłowski (19, Polska) - 35 | 6 | 17 | 4 | 7.41

-Michał Żyro (22, Polska) - 12 | 1 | 1 | 0 | 6.79

-----------------------------------------------------

Na tej pozycji mamy dwóch świetnych piłkarzy. Rekish był pierwszym wyborem, lecz młody Pawłowski dostawał coraz więcej szans, aż w końcu dorównał swojemu starszemu koledze.

Obaj zawodnicy w znaczącym stopniu przyczynili się do sukcesów Legii w tym sezonie.

Żyro grał w tym sezonie bardzo słabo, podobnie zresztą jak w poprzednim.

Jednak Michał zarabia nie dużo i nie narzeka na brak gry, więc nie zostanie sprzedany.

 

Środkowi pomocnicy

----------------------------------------------

-Rafał Wolski (22, Polska) - 40 | 16 | 10 | 3 | 7.36

-Erton Fejzullahu (27, Szwecja) - 33 | 6 | 11 | 1 | 7.22

-Jozsef Tolnai (19, Węgry) - 4 | 0 | 1 | 0 | 6.80

-----------------------------------------------------

Kluczowym zawodnikiem na tej pozycji był Rafał Wolski. Ten sezon miał o wiele bardziej udany niż poprzedni i wszystko zmierza w dobrym kierunku.

Fejzullahu w tym sezonie musiał uznać wyższość Wolskiego, lecz nie może narzekać na to że rozegrał mało meczów w sezonie. Jestem z niego zadowolony, choć mam na oku pewnego zawodnika, który może pozbawić Szweda występów w naszej drużynie.

Tolnai powoli oswajał się z pierwszą drużyną, ten zawodnik ma w sobie duży potencjał i jestem ciekaw co nam zaprezentuje w przyszłym sezonie.

 

Prawi skrzydłowi

------------------------------------------------------

-Darko Lazovic (24, Serbia) - 42 | 15 | 28 | 8 | 7.63

-Miroslav Radovic (31, Serbia) - 21 | 6 | 4 | 1 | 7.12

-Bartosz Szeliga (22, Polska) - 15 | 3 | 2 | 1 | 7.06

--------------------------------------------------------

Darko Lazovic to obok Kucharczyka nasz najlepszy zawodnik. Liczba asyst u tego zawodnika robi wrażenie, do tego strzelił 15 bramek.

Jest naszą kluczową postacią i już teraz podpisałem z nim nowy kontrakt.

Dla Radovicia to chyba ostatni sezon w barwach Legii, mimo że nie grał najgorzej.

Po prostu ma już 31 lat na karku i to już ostatni moment, by zarobić na jego transferze.

Szeliga był dobrym zmiennikiem i nie zawiódł. O miejscu w pierwszym składzie raczej nie ma co marzyć, jest przydatnym zawodnikiem w zespole.

 

 

Napastnicy

-------------------------------------------------------

-Michał Kucharczyk (24, Polska) - 44 | 34 | 16 | 7 | 7.56

-Grzegorz Kuświk (28, Polska) - 18 | 8 | 4 | 2 | 7.21

-Walter Monzón (19, Gwatemala) - 12 | 1 | 2 | 0 | 6.77

--------------------------------------------------

Kucharczyk rozegrał bardzo udany sezon. Ominęły go kontuzję i dzięki temu mógł w pełni zademonstrować swoje umiejętności. Wywalczył tytuł króla strzelców w ekstraklasie i strzelił mnóstwo ważnych goli w europejskich pucharach.

Niepodważalnie jest to nasz najlepszy napastnik w drużynie.

Kuświk jest bardzo pozytywną postacią, lubią go zawodnicy, a on sam gdy dostaje szansę to ją wykorzystuje.

Jednak wspólnie z Grzesiem zdecydowaliśmy, że po sezonie się pożegnamy.

Grzegorz dobrze wie, że nie może rywalizować z Kucharczykiem o pierwszy skład, a jest ambitnym zawodnikiem i chce grywać w pierwszym zespole.

Monzón miał w tym sezonie być równorzędnym rywalem dla Kucharczyka, jednak już drugi sezon Walter nie gra tak jakbyśmy oczekiwali.

Póki co nie myślimy o jego sprzedaży, lecz ten zawodnik musi zacząć strzelać bramki!

Odnośnik do komentarza

Transfery z klubu:

 

-Kevin Anin (Coventry, 1,2MLN€)

-Miroslav Radovic (Mainz, 1,1MLN€)

-Grzegorz Kuświk (Kilmarnock, 375tys€)

-Mateusz Kwiatkowski (Motherwell, 350tys€)

-Michał Efir (St.Pauli, 250tys€)

-Sani Emmanuel (Widzew Łódź, 250ty€)

-Janusz Gol (Maritimo, 230tys€)

-Inaki Astiz (Zurych, 200tys€)

-Kevin Schonewille (RKC Waalwijk, 170tys€)

-Igor Kutsenko (SV Ried, 130tys€)

-Gracjan Horoszkiewicz (Bełchatów, wypożyczenie)

-Siaka Bamba (Bełchatów, wypożyczenie)

-Krisztian Kiss (MTK, wypożyczenie)

 

Suma: 4,5MLN€

 

W tym okienku transferowym byliśmy bardzo aktywni, z klubem pożegnało się aż 18 zawodników.

Najważniejsi z nich to Miroslav Radovic, Janusz Gol, Inaki Astiz, Kevin Anin i Grzegorz Kuświk.

Radovic podobnie jak Astiz ma już 31 lat i to ostatni moment, by zarobić na ich transferach.

Anin i Gol pierwotnie mieli zostać w drużynie na najbliższy sezon, lecz po przybyciu do klubu dwóch innych zawodników, ta dwójka nie miała by szans gry w pierwszym zespole.

Transfet Kuświka był już wiadomy od pewnego czasu, a pozostali zawodnicy nie łapali się do pierwszego zespołu.

Najwięcej problemów było ze sprzedażą Siaki Bamby, ostatecznie doszło tylko do wypożyczenia.

Ivoryjczyk dostawał oferty od innych klubów, lecz za każdym razem je odrzucał, gdyż jak tłumaczył "Nie chcę odchodzić z klubu, którego trenerem jest Damonir".

W najbliższym czasie możemy się jeszcze spodziewać odejścia Krystiana Żołnierewicza.

Odnośnik do komentarza

@Loczek - być może, jeśli bym trochę poczekał to wyciągnął bym trochę więcej. Do tego Anin sprowadzony do nas został w październiku i nie mógł zostać zgłoszony do rozgrywek. Pierwszy mecz rozegrał dopiero po przerwie zimowej, gdy zastąpił Siakę Bambę.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Transfery do klubu:

 

-Khalid Granet (Fc Nantes, 3,1MLN€)

-Daniel Kofi Agyei (Fiorentina, 1,5MLN€)

-Yohann Bertin (Stade Lavallois, 1,3MLN€)

-Alberto De la Bella (Atalanta, 350tys€)

-Sean Murray (Watford, 250tys€)

-Łukasz Wroński (Bełchatów, wolny transfer)

-Milivoje Milovic (ŁKS Łódź, wolny transfer)

-Marc Hornschuh (Borussia Dortmund, wolny transfer)

-Matthew Pearson (Blackburn, wolny transfer)

-Adrian Lavrincsik (Cluj, wolny transfer)

-Aldin Selmanovic (Sarajewo, wolny transfer)

-Panagiotis Tachtsidis (wolny transfer)

-Lorenzo Castellazzi (wolny transfer)

-Hernan Gomez (wolny transfer)

-Sinisa Milisavljevic (Partizan Belgrad, wypożyczenie)

 

Suma: 6,5MLN€

 

Do najpoważniejszych wzmocnień doszło na pozycji defensywnego pomocnika. Daniel Kofi Agyei to zawodnik o którego starałem się już jakiś czas temu. Jestem bardzo zadowolony z tego transferu i uważam, że ten zawodnik może stać się naszą kluczową postacią.

Granet jest bardzo utalentowany, i gdy poprawi niektóre elementy to również może stać się naszą siłą napędową w przyszłości.

Wzmocniliśmy się także dwoma lewymi obrońcami. De la Bella po udanym okresie wypożyczenia w naszym klubie, tym razem dołączył do nas na stałe.

Bertin jest także dobrym i młodym zawodikiem i powalczy o miejsce w składzie z Wawrzyniakiem.

Jako środkowi obrońcy do klubu dołączyli Pearson i Hornschuh. Nie są to jakieś znane nazwiska, lecz nikt lepszy nie chciał do nas dołączyć, bądź życzył sobie gigantycznej pensji.

Uważam jednak, że ci zawodnicy są w stanie podnieść nasz poziom w defensywie i okażą się przydatni w drużynie.

Murray ma być konkurencją dla Fejzullahu w walce o miano zmiennika Rafała Wolskiego.

Wroński po odejściu Radovicia powalczy o miejsce w składzie z Szeligą.

Brakowało jakiegoś głośnego transferu, zrezygnowałem z transferu Fredy'ego Montero, następnie obserwowałem

Wojciecha Króla, lecz nie zdecydowałem się wyłożyć 6,5 MLN za niego.

Planowałem także sprowadzić klasowego środkowego obrońcę, lecz nikogo takiego nie znalazłem.

Okienko transferowe jest jeszcze otwarte i być może dojdzie jeszcze do jakiegoś transferu.

Dodatkowo na testach przebywa u nas Pietro Iemello

 

 

 

 

Sparingi

 

Legia Warszawa - Radomiak Radom 4:0 (Wrońcki, Tolnai, Pluta, Milisavljevic)

ŁKS Łódź - Legia Warszawa 0:4 (3x Żyro, Wroński)

Karpaty Lwów - Legia Warszawa 1:2 (Gomez, Borysiuk)

Odnośnik do komentarza

Już od przyszłego sezonu w ekstraklasie, nie jeden a dwa pierwsze zespoły będą uczestniczyć w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów.

 

 

Liga Mistrzów - druga runda kwalifikacyjna [1/2]

stadion: Astana Arena, Astana

widzów: 5065

 

Lokomotiv Astana - Legia Warszawa 0:5

0:1 - Gomez (16')

0:2 - Wroński (22')

0:3 - Wroński (28')

0:4 - Wójcik (75')

0:5 - Wroński (90')

Mom: Łukasz Wroński

 

Szumski - De la Bella, Gabriel, Hornschuh, Jefferson - Vrdoljak, Granet, Pawłowski (63' Żyro), Murray (63' Fejzullahu), Wroński - Gomez (72' Wójcik)

 

 

Nasi dzisiejsi rywale z Kazachstanu nie byli w stanie nawiązać walki choćby na krótką chwilę. Mecze w drugiej rundzie kwalifikacyjnej do Ligi Mistrzów traktuję po prostu jak sparingi.

Zadowolony jestem z postawy Wrońskiego, który podobnie jak w meczach towarzyskich był bardzo aktywny na boisku.

Na lewej stronie bardzo dobre spotkanie rozegrał De la Bella, który co chwilę podłączał się do akcji ofensywnych.

Odnośnik do komentarza

Liga Mistrzów - druga runda kwalifikacyjna [2/2]

stadion: Stadion Wojska Polskiego, Warszawa

widzów: 29526

 

Legia Warszawa - Lokomotiv Astana 6:0

1:0 - Borysiuk (20')

2:0 - Pawłowski (43')

3:0 - Murray (52')

4:0 - Monzón (53')

5:0 - Gomez (72')

6:0 - Pawłowski (85')

Mom: Ryszard Pawłowski

 

Szumski - De la Bella, Pluta, Pearson, Rzeźniczak - Borysiuk, Granet, Pawłowski, Murray (66' Fejzullahu), Lazovic (66' Wroński) - Monzón (66' Gomez)

 

Ten mecz można uznać za gierkę treningową, gdyż nasi rywale oddali tylko jeden niecelny strzał, podczas gdy my oddaliśmy 27 strzałów.

Wynik i tak uważam za stosunkowo niski, lecz nie to jest najważniejsze. Dziś zauważyłem pewien szczegół, odnośnie ocen bramkarzy.

Dziś Szumski był całkowicie bezrobotny, tylko jednokrotnie wykonywał "piątkę". Był to jego jedyny kontakt z piłką, i otrzymał notę 7.1.

Innym razem bramkarz broni kilka strzałów w meczu, zachowuje czyste konto i kończy mecz z notą 6.9.

W trzeciej rundzie kwalifikacyjnej naszym rywalem będzie BATE Borysów.

A już za kilka dni rozegramy mecz o Superpuchar Polski z Jagiellonią Białystok.

Odnośnik do komentarza

Superpuchar Polski

stadion: Stadion Wojska Polskiego, Warszawa

widzów: 31103

 

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 1:4

0:1 - Gabriel (29')

0:2 - Pinheiro [sam.] (31')

0:3 - Kucharczyk (44')

1:3 - Dudzic (81')

1:4 - Jędrzejczyk (83')

Mom: Dzmitry Rekish

 

Słowik - Bertin, Gabriel, Jędrzejczyk, Rzeźniczak - Borysiuk, Agyei, Rekish, Wolski (68' Fejzullahu), Lazovic (78' Wroński) - Kucharczyk (68' Gomez)

 

Po raz kolejny już Legia trymfuje w Superpucharze Polski!

Od pierwszych minut zdecydowałem się postawić na Bertina, który najprawdopodobniej zastąpi w składzie Wawrzyniaka.

Okazało się to dobrą decyzją, ponieważ młody francuz spisał się wzorowo i pokazał, że to on zasługuje na miejsce w składzie.

Kolejny świetny mecz rozegrał Gabriel i najprawdopodobniej sezon rozpocznie jako zawodnik pierwszego składu.

Do dobrej dyspozycji po słabszej koncówce poprzedniego sezonu powraca Dzmitry Rekish i już dzisiaj popisał się dwoma fantastycznymi asystami.

Według mnie powinno mu się przyznać trzecią asystę przy samobójczej bramce Pinheiro, lecz sędzia najwyraźniej inaczej to zinterpretował.

Rozegraliśmy bardzo dobry mecz i jak najbardziej zasłużenie zdobywamy kolejne trofeum.

Teraz czekają nas kwalifikacje do Ligi Mistrzów, inauguracja ekstraklasy, a pod koniec sierpnia rozegramy bardzo ważne spotkanie o Superpuchar Europy, w którym będziemy chcieli sprawić dużą niespodziankę!

Odnośnik do komentarza

Liga Mistrzów - trzecia runda kwalifikacyjna [1/2]

stadion: Stadion Wojska Polskiego, Warszawa

widzów: 29820

 

Legia Warszawa - BATE Borysów 6:0

1:0 - Borysiuk (13')

2:0 - Gabriel (17')

3:0 - Janicki (27')

4:0 - Rekish [kar.] (33')

5:0 - Wolski (74')

6:0 - Janicki (90+2')

Mom: Darko Lazovic

 

Szumski - De la Bella, Gabriel, Pearson (25' Janicki), Rzeźniczak - Borysiuk, Vrdoljak (74' Agyei), Rekish, Wolski, Lazovic - Kucharczyk (45' Gomez)

 

Spodziewaliśmy się trudniejszego pojedynku, BATE nie było w stanie nawiązać z nami walki i mecz był bardzo jednostronny.

Wejście smoka zaliczył Janicki, który zagrał tylko dlatego, że Pearson doznał kontuzji.

Jedną nogą jesteśmy już w barażach, więc w rewanżu będę mógł wystawić całkowicie rezerwowy skład, by sprawdzić jak zmiennicy poradzą sobie w poważniejszym wyzwaniu niż mecze towarzyskie.

Zanim jednak dojdzie do rewanżu, to czeka nas inauguracja ekstraklasy. W naszym pierwszym spotkaniu zmierzymy się z trzecią drużyną ostatniego sezonu - GKSem Bełchatów.

 

Z klubem pożegnał się Dominik Furman, który za opłatą 80 tys€ dołączył do Cracovii Kraków.

Dodatkowo na wypożyczeni zostali wysłani Aleksander Jagiełło (Calisia Kalisz) i Krystian Żołnierewicz (Śląsk Wrocław).

Odnośnik do komentarza

Ekstraklasa [1/30]

stadion: Stadion przy ul. Sportowej, Bełchatów

widzów: 4366

 

GKS Bełchatów - Legia Warszawa 0:4

0:1 - Janicki (29')

0:2 - Lazovic (31')

0:3 - Janicki (44')

0:4 - Pawłowski (81')

Mom: Rafał Janicki

 

Szumski - De la Bella, Gabriel, Janicki, Rzeźniczak - Borysiuk, Agyei, Pawłowski, Wolski (72' Fejzullahu), Lazovic (72' Wroński) - Kucharczyk (61' Gomez)

 

Bardzo udanie rozpoczęliśmy nowy sezon w ekstraklasie i w pierwszym meczu pokonaliśmy jedną z lepszych drużyn w lidze.

Nasza przewaga była wyraźna, oddaliśmy dużo strzałów i dobrze wykonywaliśmy stałe fragmenty gry.

Jednak najważniejszym elementem w dzisiejszym meczu była dobra gra w defensywie, przeciwnicy mieli ogromne problemy by przedostać się w nasze pole karne.

Janicki do tego świetnie pracował w ofensywnych stałych fragmentach gry i dzięki temu udało mu się strzelić dwie bramki. Początek sezonu wskazuje na to, że nasi piłkarze są dobrze przygotowani i są w stanie powalczyć o zdobycie kolejnych pucharów.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...