Skocz do zawartości

Veilchen


damonir24

Rekomendowane odpowiedzi

FM 2012

Ligi: Polska (2), Niemcy, Hiszpania, Anglia, Włochy

Baza danych: Duża

Klub: Legia Warszawa

 

 

 

 

 

Dość długo już nie grałem w Football Managera, lecz gdy spadł pierwszy śnieg a wieczory stały się bardzo długie, postanowiłem rozpocząć jakąś karierę w FM 12.

Początkowo objąłem drugoligowy niemiecki klub - SC Padeborn 07. Moim celem było utrzymanie się w lidze i ten cel wykonałem. Jednak gra w lidze niemieckiej nie przyciągnęła mnie i zrezygnowałem z tej posady zaledwie po pierwszym sezonie.

Po pół roku przebywania na bezrobociu objąłem Widzew Łódź, lecz i tu moja przygoda nie trwała długo. Po dwóch, może trzech rozegranych meczach dostałem ofertę z Polonii Warszawa i ją przyjąłem. Do końca sezonu pozostała połowa sezonu, a moim zadaniem było wyciągnięcie Poloni ze strefy spadkowej. Przed moim przyjściem Czarne Koszule zajmowały przedostatnie - 15 miejsce.

Właśnie z tą drużyną dość nieoczekiwanie osiągnąłem pierwsze trofeum w karierze. Doszliśmy do finału Pucharu Polski, w którym pokonaliśmy Jagiellonię Białystok 2:1.

W sezonie ostatecznie zajęliśmy 9 miejsce i plan na ten sezon został wykonany.

W czerwcu dość nieoczekiwanie Jan Urban został zwolniony z funkcji menedżera Legii Warszawa po wywalczeniu dwóch mistrzostw Polski, ja to wykorzystałem i zostałem nowym trenerem tej drużyny.

To właśnie na tej karierze zamierzam się skupić i ją będę opisywał.

 

 

Także rozgrywkę zaczynać będziemy od sezonu 2013/2014. W grze jestem trochę do przodu (półtora sezonu), także screeny zawodników będą po zakończeniu sezonu.

 

 

 

Poprzedni trener drużyny Legii sprowadził do klubu takich zawodników jak :

 

- Dzmitry Rekish (Dinamo Mińsk) - wolny transfer

- Jakub Słowik (Jagiellonia) - 1,8MLN€

- Dino Spehar (Dinamo Zagrzeb) - 775tys€

- Grzegorz Kuświk (Bełchatów) - 100tys€

- Dawid Janczyk - wolny transfer

 

Z klubu odeszli:

 

- Dusan Kuciak (OB) - 2,8MLN€

- Daniel Łukasik (Padeborn) - 375tys€

- Jakub Kosecki (Bełchatów) - 300tys€

- Damian Zbozień - wolny transfer

 

Wymieniłem tylko tych najistotniejszych zawodników

 

 

 

Teraz już transfery pod moją wodzą: (Sezon 2013/2014)

 

 

 

 

Transfery do klubu:

 

- Walter Monzón (Suchitepequez) - 1,6MLN€

- Darko Lazovic (Crvena Zvezda) - 1,5MLN€

- Marcin Kamiński (Lech Poznań) - 550tys€

- Niels Fleur en (VVV Venlo) - 220tys€

- Rafał Janicki (Lechia) - wolny transfer

- Mateusz Szczepaniak (Auxerre) - wolny transfer

- Krystian Żołnierewicz (Arka) - wolny transfer

- Erton Fejzullahu (NEC) - wolny transfer

- Łukasz Burliga (Wisła) - wolny transfer

- Artur Boruc - (wolny transfer)

- Kevin Schonewille - (wolny transfer)

- Gracjan Horoszkiewicz - (wolny transfer)

- Igor Kutsenko - (wolny transfer)

- Marvin Bakalorz (Dortmund) - wypożyczenie

 

Suma: 4,1MLN€

 

 

 

Transfery z klubu:

 

- Marijan Antolovic (Excelsior) - 90tys€

- Dickson Choto (Leiria) - 120tys€

- Wojciech Skaba (Cluj) - 180tys€

 

Suma: 490tys€

 

 

 

 

Zapomniałem dodać, że prowadziłem reprezentację Polski U-21.

Największym osiągnięciem jest wygranie Francuskiego turnieju młodzieżowego, w którym pokonaliśmy Niemców 3:0

Wystąpiliśmy wtedy w takim oto składzie.

 

A oto wszystkie moje wyniki w roli selekcjonera U-21

Odnośnik do komentarza

Kadra na sezon 2013/2014:

 

Bramkarze:

 

- Jakub Słowik

- Artur Boruc

 

Lewi obrońcy:

 

- Jakub Wawrzyniak

- Niels Fleuren

 

Środkowi obrońcy:

 

- Inaki Astiz

- Artur Jędrzejczyk

- Michał Żewłakow

- Marcin Kamiński

- Rafał Janicki

- Krystian Żołnierewicz

 

Prawi obrońcy:

 

- Jakub Rzeźniczak

- Łukasz Burliga

 

Defensywni pomocnicy:

 

- Ariel Borysiuk

- Ivica Vrdoljak

- Janusz Gol

- Marvin Bakalorz

- Dominik Furman

 

Lewi skrzydłowi:

 

- Dzmitry Rekish

- Michał Żyro

 

Prawi skrzydłowi:

 

- Darko Lazovic

- Manu

- Mateusz Szczepaniak

 

Środkowi pomocnicy:

 

- Miroslav Radovic

- Rafał Wolski

- Erton Fezjullahu

- Dino Spehar

- Jorge Salinas

 

Napastnicy:

 

-Michał Kucharczyk

-Walter Monzón

-Grzegorz Kuświk

 

 

Lubię mieć szeroką kadrę i tak też jest w mojej Legii, oprócz tych zawodników będę korzystał także z juniorów, którzy przez większą część sezonu będą grywać w drużynie młodzieżowej, bądź lidze rezerw.

Odnośnik do komentarza

@buli1992 - dzięki, wiem że może i było sporo karier Legią, lecz grałem kiedyś klubem z III ligi polskiej i po awansie do ekstraklasy, zarząd sprzedał mi prawie pół składu, co bardzo mnie zdenerwowało i nie chciałem grać dalej jakąś słabszą drużyną w Polsce.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Sparingi przedsezonowe:

 

Legia - Metalist - 0:3

Usti nad Łabą - Legia - 1:5 (3x Efir, 2x Salinas)

OGC Nice - Legia - 2:1 (Kucharczyk)

 

Mecz z Metalistem był fatalny w naszym wykonaniu, lecz nie mieliśmy jeszcze gotowej taktyki, więc jest to pewnym usprawiedliwieniem. W następnych meczach sparingowych było już nieco lepiej, lecz w dalszym ciągu nasza gra nie wyglądała najlepiej.

Wynikami jednak się nie przejmuję, bo głównym celem dla mnie w sparingach jest dojście do pełnej sprawności kondycyjnej.

 

 

 

Lipiec 2013

 

 

Liga Mistrzów

 

[Kwalifikacje - druga runda - mecz 1/2] - Santa Coloma - Legia - 0:5 (2x Lazovic, 2x Efir, sam.)

[Kwalifikacje - druga runda - mecz 2/2] - Legia - Santa Coloma - 7:1 (3x Efir, 3x Fezjullahu, Furman)

 

Wyniki mimo iż wysokie, to nie robią na mnie większego wrażenia. Mistrz Andory nie jest najwybitniejszym zespołem i to właśnie pokazali w pojedynku z nami. Z dobrej strony pokazał się nasz młody napastnik - Michał Efir.

 

 

[Kwalifikacje - trzecia runda - mecz 1/2] - Legia - Rosenborg - 2:1 (Lazovic, Efir)

 

W trzeciej rundzie mieliśmy już o wiele silniejszego rywala do pokonania. Norweski klub może nie sprawił nam ogromnych problemów, lecz bramka którą nam strzelili stawia nas w niezbyt korzystnej sytuacji przed rewanżem. Mimo to jestem dobrej myśli i uważam, że zespół stać na wywiezienie z Norwegii korzystnego wyniku.

 

 

 

Superpuchar Polski

 

Polonia Warszawa - Legia Warszawa - 0:2 (2x Kucharczyk)

 

Słowik - Wawrzyniak, Żewłakow, Astiz, Rzeźniczak - Borysiuk (74' Bakalorz), Vrdoljak, Rekish (68' Żyro), Radovic (68' Wolski), Lazovic - Kucharczyk

 

 

Na pierwsze trofeum w roli trenera Legii Warszawa nie musiałem długo czekać. W Superpucharze Polski dość gładko poradziliśmy sobie z moim byłym pracodawcą i po dwóch bramkach Michala Kucharczyka wygraliśmy na neutralnym stadionie.

 

 

-----------------------

Ten sezon opiszę właśnie w takiej formie podsumowań miesięcznych, gdyż chcę dosyćszybko dogonić rozgrywkę.

Odnośnik do komentarza

@@ssman21 - dzięki wielkie. Jeśli chodzi o wyniki, to do twoich mi trochę brakuje tj. sezon bez porażki, z zaledwie dwoma remisami :)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Sierpień 2013

 

 

Liga Mistrzów

 

[Kwalifikacje - trzecia runda - mecz 2/2] - Rosenborg - Legia - 1:4 (3x Rekish, Kucharczyk)

 

 

W tym meczu w fantastycznej dyspozycji był nasz lewoskrzydłowy, który ustrzelił hattricka. Dzięki efektownej wygranej na wyjeździe, awansujemy do kolejnej, ostatniej już rundy barażowej do LM.

 

[Kwalifikacje - runda barażowa - mecz 1/2] - Legia - Malmö - 2:0 (Kucharczyk, sam.)

[Kwalifikacje - runda barażowa - mecz 2/2] - Malmö - Legia - 1:3 (Kucharczyk, Fejzullahu, Astiz)

 

Udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów stał się faktem i po bardzo długiej przerwie, będziemy mogli zobaczyć polski klub w tych elitarnych rozgrywkach.

W barażach zagraliśmy bardzo dobre dwa mecze, w których wszystko mieliśmy pod kontrolą. Losowanie fazy grupowej było dla nas niezbyt korzystne, zmierzymy się z obrońcą trofeum i wicemistrzem Hiszpanii - FC Barceloną, z mistrzem Anglii - Liverpoolem, oraz z niemieckim Stuttgartem.

 

 

Ekstraklasa

 

[1/30] - Zagłębie Lubin - Legia Warszawa - 1:2 (2x Kucharczyk)

[2/30] - Legia Warszawa - Lech Poznań - 3:0 (2x Radovic, Rekish)

[3/30] - Legia Warszawa - Piast Gliwice - 2:0 (2x Kucharczyk)

[4/30] - ŁKS Łódź - Legia Warszawa - 0:2 (Lazovic, Rekish)

[5/30] - Legia Warszawa - Cracovia Kraków - 2:2 (Kucharczyk, Rekish)

 

 

Sierpień był dla nas udanym miesiącem w ekstraklasie, cieszyć może bezproblemowe zwycięstwo nad Lechem. W bardzo dobrej formie strzeleckiej jest Michał Kucharczyk, który strzela zarówno w europejskich pucharach, jak i w naszej rodzimej ekstraklasie.

W piątej kolejce zanotowaliśmy małą wpadkę, remisując na własnym stadionie z słabą Cracovią.

 

 

 

 

Zapomniałem dodać, że zmieniłem w edytorze selekcjonera naszej reprezentacji :). Obecnie jest nim Piotr Nowak.

Odnośnik do komentarza

Wrzesień 2013

 

 

Liga Mistrzów - faza grupowa

 

[1/6] - Legia Warszawa - FC Barcelona - 1:3 (Rekish)

 

Nie oczekiwałem zbyt wiele w tym meczu i nie uważam, żeby ta porażka była złym wynikiem. Nawiązywaliśmy walkę z niezwykle utytułowaną drużyną i moim zdaniem mimo porażki możemy być zadowoleni ze swojej gry.

 

 

Ekstraklasa

 

[6/30] - Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa - 0:0

[7/30] - Legia Warszawa - Warta Poznań - 8:0 (3x Kucharczyk, 3x Wolski, Fejzullahu, Rekish)

 

 

Spotkanie w Białymstyoku było dla nas bardzo pechowe, byliśmy drużyną wyraźnie lepszą a mimo to nie potrafiliśmy strzelić żadnej bramki. Strzeliliśmy aż 3 bramki z pozycji spalonej i dwukrotnie trafialiśmy w słupek.

Odbliliśmy sobie to w spotkaniu z Wartą wygrywając aż 8:0. Wreszcie błysnął Rafał Wolski, który po raz pierwszy pokazał się z dobrej strony w tym sezonie.

 

 

Puchar Polski

 

[druga runda] - Kolejarz Stróże - Legia Warszawa - 2:2 (5:3k.) (Monzón, Pawłowski)

 

Zaliczyliśmy ogromną wpadkę już drugiej rundzie Pucharu Polski odpadając z rozgrywek z trzecioligowym zespołem! Zagraliśmy rezerwowym składem, lecz i tak powinniśmy ten mecz wygrać bez większych problemów. W bramce bardzo słabo spisywał się Artur Boruc, a z zawodników z pola najsłabsi byli Salinas i Szczepaniak. W serii rzutów karnych w naszej drużynie spudłowali Dino Spehar i Michał Żewłakow.

Pawłowski, który strzelił bramkę to bardzo utalentowany lewy skrzydłowy, który z pewnością zagra jeszcze kilka meczów w tym sezonie. Pokaże go wam jednak po zakończeniu sezonu.

Odnośnik do komentarza

@Jaotinho - thx, na screen musisz niestety poczekać do zakończenia sezonu.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Październik 2013

 

 

Liga Mistrzów - faza grupowa

 

[2/6] - Liverpool - Legia Warszawa - 2:1 (Radovic)

[3/6] - Legia Warszawa - Stuttgart - 6:3 (4x Kucharczyk, Żewłakow, Rekish)

 

W Lidze Mistrzów rozegraliśmy dwa bardzo dobre spotkania, z Liverpoolem bardzo ambitnie walczyliśmy, lecz nie zdołaliśmy wydrzeć choćby jednego punktu mistrzowi Anglii.

Mecz ze Stuttgartem to mecz z cyklu "Panie trenerze, pieprzyć obronę!". Byliśmy świadkami koncertowej gry Michała Kucharczyka, dla którego strzelenie hattricka to mało i mecz zakończył z czterema trafieniami.

 

 

Ekstraklasa

 

[8/30] - GKS Bełchatów - Legia Warszawa - 2:3 (Radovic, Kucharczyk, Wolski)

[9/30] - Polonia Warszawa - Legia Warszawa - 1:0

[10/30] - Wisła Kraków - Legia Warszawa - 2:5 (2x Radovic, Astiz, Lazovic, sam.)

 

W Ekstraklasie wciąż utrzymujemy się na pozycji lidera. Po bardzo zaciętym meczu wyjazdowym z Bełchatowem, nadszedł czas na pierwszą porażkę w Ekstraklasie w tym sezonie. Niestety porażki tej doznaliśmy w derbach z naszym odwiecznym rywalem. Kibice nie byli zadowoleni po tym meczu, lecz w jakimś stopniu zrekompensowaliśmy im to wynikiem w meczu z Wisłą.

Choć straciliśmy dwie bramki, to potrafiliśmy pięciokrotnie oszukać defensywę Wiślaków i efektownym zwycięstwem zakończyliśmy zmagania w październiku.

Odnośnik do komentarza

@buli1992 - no przyznaję, derby nam nie wyszły tak jak sobie tego życzyliśmy :)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Listopad 2013

 

 

Liga Mistrzów - faza grupowa

 

[4/6] - Stuttgart - Legia Warszawa - 0:3 (Rekish, Lazovic, Kucharczyk)

[5/6] - FC Barcelona - Legia Warszawa - 4:3 (2x Kucharczyk, Rekish)

 

W dwóch meczach wyjazdowym pokazaliśmy świetny futbol w naszym wykonaniu. Najpierw zagraliśmy na zero z tyłu w Niemczech, eliminując Stuttgart z europejskich pucharów. Potem stoczyliśmy niezwykle zacięty bój z Barceloną na ich własnym stadionie. Do urwania punktu zabrakło naprawdę nie wiele, mecz był wyrównany z minimalną przewagą Hiszpanów. Do przerwy przegrywaliśmy 2:1, straciliśmy potem trzecią bramkę lecz dwie minuty później było już 3:2. Katalończycy strzelili bramkę na 4:2, a na naszą odpowiedź musieli czekać zaledwie 4 minuty. Bramka strzelona przez Kucharczyka w 81 minucie dała nam ogromne nadzieję na wywiezienie remisu, lecz niestety się nie udało. Tym samym odpadamy z rywalizacji w Lidze Mistrzów, mamy natomiast zagwarantowane miejsce w Lidze Europy.

 

 

Ekstraklasa

 

[11/30] - Legia Warszawa - Lechia Gdańsk - 6:1 (2x Kuświk, 2x Manu, Rekish, Fejzullahu)

[12/30] - Śląsk Wrocław - Legia Warszawa - 1:0

[13/30] - Legia Warszawa - Górnik Zabrze - 2:0 (2x Kucharczyk)

[14/30] - Legia Warszawa - Zagłębie Lubin - 4:1 (2x Kucharczyk, Żyro, sam.)

 

We wszystkich spotkaniach rozgrywanych na własnym stadionie graliśmy bardzo dobrze, wysokie zwycięstwa nad Lechią i Zagłębiem ucieszyły mnie najbardziej. Mecz ze Śląskiem był niemalże identyczny do tego, który mogliśmy oglądać w tej prawdziwej ekstraklasie. Mieliśmy przewagę przez cały mecz, a o wyniku przesądził jeden stały fragment gry. W tym przypadku był to jednak rzut wolny.

To jednak nie jest najgorsza wiadomość tego miesiąca. Otóż Michał Kucharczyk w meczu z Zagłębiem doznał dość poważnej kontuzji i nie będzie mógł grać przez okres 4-5 miesięcy. Także Michała na boisku ujrzymy najprędzej w kwietniu.

 

Tak do tej pory spisywał się Kucharczyk

Odnośnik do komentarza

Listopad 2013

 

 

Liga Mistrzów - faza grupowa

 

[6/6] - Legia Warszawa - Liverpool - 3:2 (2x Rekish, sam.

 

Zagraliśmy świetny mecz i wygraliśmy na własnym stadionie z mistrzem Anglii, lecz tak na prawdę był to już mecz onic.Sytuacja w grupie była już wyjaśniona, lecz ja bardzo cieszę się z tego że nasi zawodnicy nie odpuścili i dali z siebie wszystko. Liverpool z trzema zmianami w składzie również nie podszedł lekceważąco do tego spotkania i dzięki temu oglądaliśmy niezwykle efektowny futbol. Ostatecznie w grupie zdobywamy 9 punktów, lecz niestety to nie wystarczyło by awansować dalej.

 

 

Ekstraklasa

 

[15/30] - Piast Gliwice - Legia Warszawa - 1:2 (Wolski, Radovic)

[16/30] - Legia Warszawa - Widzew Łódź - 4:0 (3x Kuświk, Fejzullahu)

 

Runda jesienna dobiegła końca, na półmetku zajmujemy 1 miejsce w tabeli i jesteśmy na dobrej drodze do wywalczenia mistrzostwa.

W dwóch ostatnich w tym roku spotkaniach, poradziliśmy sobie bardzo dobrze. Pod nieobecność Kucharczyka, dobrze spisał się Kuświk. Hattrick w meczu z Widzewem świadczy o tym, że Grzegorz potrafi grać w piłkę i udowodnił tym samym, że sasługuje na miejsce w pierwszym składzie.

Odnośnik do komentarza

Zapomniałem dodać, że w meczu z Liverpoolem w doliczonym czasie gry Dzmitry Rekish nie wykorzystał rzutu karnego.

 

 

Styczeń 2014

 

Transfery do klubu:

- Marek Zapotoka - (Żylina) - wypożyczenie

 

Suma: 0

 

 

Transfery z klubu:

- Dino Spehar - (Recreativo) - 2,7MLN€

- Artur Boruc - (Leeds) - 2MLN€

- Jorge Salinas - (Ruch Chorzów) - wypożyczenie

- Dominik Furman - (Korona Kielce) - wypożyczenie

- Michał Efir - (Ankaragucu) - wypożyczenie

 

Suma: 4,7MLN€

 

 

Klub jako pierwszy opuścił młody Chorwat - Dino Spehar. Zawodnik ten został sprowadzony do Legii za 775tys€, więc trochę na nim zarobiliśmy. Sprzedałem go ponieważ, w rezerwach grał bardzo bardzo słabo, do tego gdy dostawał szansę w kilku meczach to na boisku był niewidoczny. Prawie 3 MLN€ za tego zawodnika przyjąłem bez zawahania.

Klub opuścił także Artur Boruc, który dołączył do nas latem na zasadzie wolnego transferu. Artur jest związany z Legią i prezes miał mi to za złe, że sprzedałem tego zawodnika, lecz nie żałuję. Boruc był bardzo nie pewny, rywalizację o pierwszy skład przegrał już na początku sezonu, a jego słabe mecze z Kolejarzem Stróże i Barceloną skłoniły mnie do sprzedaży tego zawodnika.

Na wypożyczenia zaś wysłałem trójkę młodych zawodników, którzy nie mają większych szans na grę w pierwszym zespole. Efir zachwycał w kwalifikacjach na początku sezonu w przygotowaniach do sezonu, lecz na poważniejsze rozgrywki jest niestety za słaby.

Odnośnik do komentarza

LUTY 2014

 

Sparingi

 

Legia Warszawa - Dolcan Ząbki - 5:0 (3x Monzón, Fejzullahu, sam.)

Siena - Legia Warszawa - 3:3 (Kuświk, Pawłowski, Monzón)

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa - 0:2 (Radovic, Monzón)

 

 

Liga Europy - pierwsza runda eliminacyjna

 

[1/2] Anży Machaczkała - Legia Warszawa - 3:1 (Lazovic)

[2/2] Legia Warszawa - Anży Machaczkała - 2:1 (Rekish, Manu)

 

 

Niestety z rozgrywek Ligi Europy odpadamy już w pierwszej rundzie eliminacyjnej. Bardzo ciężko grało nam się na trudnym terenie, jakim jest Rosja i nie zdołaliśmy na własnym stadionie zwyciężyć różnicą dwóch bramek. Zwłaszcza mecz w Rosji kompletnie nam się nie układał, mogliśmy nawet przegrać większą różnicą bramek.

Przed własną publicznością było już nieco lepiej, lecz i tak byliśmy daleko od swojej najwyższej formy. Z lekkim rozczarowaniem opuściliśmy stadion i z pokorą przyjęliśmy tą porażkę w dwumeczu.

Odnośnik do komentarza

MARZEC 2014

 

Ekstraklasa

 

[17/30] - Lech Poznań - Legia Warszawa - 1:2 (Monzón, Fejzullahu)

[18/30] - Legia Warszawa - ŁKS Łódź - 5:1 (2x Wolski, Monzón, Lazovic, Rekish)

[19/30] - Cracovia Kraków - Legia Warszawa - 1:1 (Manu)

[20/30] - Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok - 0:0

[21/30] - Pogoń Szczecin - Legia Warszawa - 0:5 (2x Lazovic, Kuświk, Żyro, sam.)

 

 

W ekstraklasie dążymy do zdobycia mistrzostwa, choć nie obywa się bez niespodzianek takich jak np. remis z Cracovią Kraków.

Jagiellonia gra bardzo dobrze w tym sezonie, więc remis nie jest jakąs większą niespodzianką w tym wypadku.

W pozostałych meczach, bardzo pewnie rozprawialiśmy się z rywalami i dzięki temu, wciąż utrzymujemy się na pozycji lidera w tabeli.

Odnośnik do komentarza

KWIECIEŃ 2014

 

Ekstraklasa

 

[22/30] - Legia Warszawa -GKS Bełchatów - 0:1

[23/30] - Warta Poznań - Legia Warszawa - 5:5 (2x Żyro, Monzón, Lazovic, Wolski)

[24/30] - Widzew Łódź - Legia Warszawa - 1:1 (Monzón)

 

Bardzo słaby miesiąc w naszym wykonaniu, najpierw przegrana w meczu z Bełchatowem, który jednak radzi sobie bardzo dobrze w tym sezonie.

Wynik drugiego meczu jest wielką niespodzianką, gdyż pierwszy mecz wygraliśmy przecież aż 8:0! Remis i pięć straconych bramek jest bardzo słabym wynikiem, lecz dla neutralnego kibica był to wspaniały mecz. W pierwszej połowie padło aż 7 bramek, a wpadały one co dwie minuty.

Czterokrotnie przegrywaliśmy, lecz za każdym razem szybko odpowiadaliśmy na straconą bramkę. Udało nam się nawet wyjść na prowadzenie, lecz Warta zdołała wyrównać. Był to przedziwny mecz.

Z Widzewem również nie było kolorowo, remis jest dla nas rozczarowaniem i o kwietniowych meczach chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć.

Lepszą wiadomością jest powró Michała

Kucharczyka, który powoli zostaje wprowadzany do składu po kontuzji.

Odnośnik do komentarza

MAJ 2014

 

Ekstraklasa

 

[25/30] - Legia Warszawa - Pogoń Szczecin - 3:1 (Wawrzyniak, Lazovic, Radovic)

[26/30] - Legia Warszawa - Polonia Warszawa - 1:0 (Gol)

[27/30] - Legia Warszawa - Wisła Kraków - 2:2 (Radovic, Rekish)

[28/30] - Lechia Gdańsk - Legia Warszawa - 0:3 (2x Rekish, Astiz)

[29/30] - Legia Warszawa - Śląsk Wrocław - 1:0 (Rekish)

[30/30] - Górnik Zabrze - Legia Warszawa - 1:0

 

 

Mecz z Pogonią odbył się jeszcze w rundzie jesiennej, lecz przeoczyłem go w opisywaniu i postanowiłem zrobić to teraz.

Mecz derbowy z Polonią, tym razem zakończył się naszym skromnym zwycięstwem. W kolejnym meczu Wiślacy zmotywowani do walki, po ostatniej porażce z nami 2:5, postawili nam trudne warunki i z kłopotami wywalczyliśmy remis w tym spotkaniu. Z Lechią uporaliśmy się bardzo łatwo, podobnie zresztą jak ze Śląskiem. Wynik 1:0 nie odzwierciedla przebiegu tego spotkania. Podobnie było w rundzie jesiennej, kiedy to ze Śląskiem przegraliśmy.

Z Górnikiem zagrałem troche eksperymentalnym ustawieniem i jak widać nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu. Wynik był już jednak mało istotny, gdyż mieliśmy już zapewniony tytuł mistrza Polski.

Warto zwrócić uwage, że ani razu na listę strzelców nie wpisał się Michał Kucharczyk. Po wyleczeniu kontuzji, nie strzelił żadnej bramki, a zagrał w 6 spotkaniach. Przez to w klasyfikacji strzelców Kucharczyka o jedną bramkę przegonił Tomasz Zahorski i to on został królem strzelców.

 

 

Tabela po zakończeniu sezonu 2013/2014

 

 

 

 

A o to dość miła wiadomość, którą zdołałem wywalczyć od zarządu.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...