Skocz do zawartości

Veilchen


damonir24

Rekomendowane odpowiedzi

@buli1992 - w sumie to tak, ale troche jestem rozczarowany, bo na siłę upychałem Kucharczyka w składzie tylko po to by zdobył tą nagrodę. Blokowałem przez to miejsce w składzie dla innych napastników.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Podsumowanie zawodników w sezonie 2013/2014

 

(mecze /stracone bramki / czyste konto / gracz meczu / srednia ocen) - bramkarze

(mecze / gole / asysty / gracz meczu / srednia ocen) - zawodnicy z pola

 

Bramkarze

 

- Jakub Słowik (22, Polska) - 36 | 41 | 11 | 1 | 7.01

- Artur Boru c (34, Polska) - 8 | 7 | 5 | 0 | 6.90

- Jakub Szumski (22, Polska) - 2 | 2 | 0 | 0| 7.05

 

Na tej pozycji spodziewałem się zaciętej walki o pierwszy skład między młodym Słowikiem , a bardziej doświadczonym Borucem. Rywalizację tą zdecydowanie wygrał Jakub Słowik, który przez cały sezon utrzymywał równą i wysoką formę. Jestem zadowolony z jego post awy w tym sezonie.

Boruc, były gracz m.in Fiorentiny, czy Celticu nie zdołał przebić się do pierwszego składu i już w styczniu sprzedaliśmy go za 2MLN€ do Leeds.

Po odejściu Boruca szansę występu w pierwszym zespole dostał Jakub Szumski, który będzie bramkarzem numer dwa w przyszłym sezonie.

 

Lewi obrońcy

 

-Jakub Wawrzyniak (30, Polska) - 32 | 1 | 3 | 3 | 7.09

-Niels Fleuren (27, Holandia) - 18 | 0 | 1 | 0 | 7.05

 

Jestem zadowolony z postawu obu zawodników, choć więcej grywał Wawrzyniak. Jedyne do czego mógłbym się doczepić, to mała ilość asyst u tych zawodników.

Pamiętam jednak sytuację, chyba w meczu z Barceloną w Lidze Mstrzów, kiedy to Wawrzyniak popełnił katastrofalny błąd któy zakończył się utratą bramki. Także to nie jest tak, że ci dwaj są nieomylni w defensywie.

 

Środkowi obrońcy

 

-Michał Żewłakow (38, Polska) - 14 | 1 | 1 | 0 | 6.75

-Artur Jędrzejczyk (26, Polska) - 28 | 0 | 0 | 1 | 7.18

-Inaki Astiz (30, Polska) - 32 | 3 | 2 | 0 | 7.10

-Rafał Janicki (21, Polska) - 12 | 0 | 0 | 0 | 7.16

-Marcin Kamiński (22, Polska) - 17 | 0 | 1 | 0 | 6.96

-Krystian Żołnierewicz (21, Polska) - 5 | 0 | 1 | 0 | 7.38

 

Parę stoperów w tym sezonie najczęściej tworzyli Astiz z Jędrzejczykiem. Ta dwójka była bardzo pewnym punktem w zespole, a zwłaszcza na pochwałę zasługuje Jędrzejczyk.

Wspomagał ich niezwykle doświadczony i zaawansowany już wiekowo Michał Żewłakow.

Widać już jednak braki szybkościowe u tego zawodnika, lecz mam nadzieję że Michał jak najdłużej będzie cieszył się z zawodowej gry w piłkę.

Pozostali zawodnicy są naszą przyszłością na tej pozycji. Najlepiej z nich spisywał się Rafał Janicki, choć pozostała dwójka dużo mu nie ustępowała.

 

Prawi obrońcy

 

-Jakub Rzeźniczak (27, Polska) - 33 | 0 | 7 | 1 | 7.26

-Łukasz Burliga (26, Polska) - 10 | 0 | 1 | 0 | 7.17

 

Tutaj panował Jakub Rzeźniczak, który rozegrał bardzo udany sezon. Jestem bardzo zadowony z jego akcji ofensywnych, w których daje on drużynie naprawdę dużo.

Burliga grał poprawnie, lecz tak naprawdę jestem zaskoczony jego wysoką notą. Ja osobiście oceniłbym go o wiele niżej, ponieważ nie licząc już o słabej grze w defensywie, to Łukasz słabo radzi sobie w akcjach ofesywnych. Najprawdopodobniej pożegnamy się z tym zawodnikiem podczas okienka transferowego.

Odnośnik do komentarza

@ssman21 - dzięki

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Defensywni pomocnicy

 

-Ariel Borysiuk (22, Polska) - 38 | 0 | 6 | 0 | 7.01

-Ivica Vrdoljak (30, Chorwacja) - 33 | 0 | 3 | 2 | 7.23

-Janusz Gol (28, Polska) - 21 | 1 | 5 | 0 | 7.13

-Marvin Bakalorz (24, Niemcy) - 14 | 0 | 2 | 0 | 6.84

-Dominik Furman (21, Polska) - 4 | 1 | 0 | 0 | 7.53

 

Jako, że gram ustawieniem z dwoma defensywnymi pomocnikami to ci piłkarze mogli otrzymać dużą ilość występów w pierwszym składzie. Pod tym względem górował Ariel Borysiuk, który rozegrał najwięcej meczów i spisywał się bardzo dobrze.

Najlepszym jednak zawodnikiem na tej pozycji był nasz wicekapitan - Ivica Vrdoljak.

Solidnym zmiennikiem był Janusz Gol, który zawsze kiedy był potrzebny spełniał pokładane w nim oczekiwania i bardzo chciałbym zatrzymać go także na kolejny sezon.

Bakalorz, który jest u nas tylko na wypożyczeniu z Dortmundu grał bardzo słabo i nie ma mowy, by ten zawodnik dołączył do nas na stałe.

Furman zagrał w kilku mniej ważnych spotkaniach, lecz większą część sezonu spędził na wypożyczeniu w I logwej Koronie, gdzie rozegrał 11 spotkań.

 

 

Lewi skrzydłowi

 

-Dzmitry Rekish (25, Białoruś) - 37 | 20 | 14 | 6 | 7.53

-Michał Żyro (21, Polska) - 20 | 4 | 3 | 0 | 7.13

-Ryszard Pawłowski (18, Polska) - 5 | 1 | 2 | 0 | 7.44

 

Dzmitry Rekish stał się ulubieńcem zarówno moim jak i kibiców. Rozegrał wspaniały sezon, popisując się nienaganna liczbą bramek i asyst. Bez wątpienia jest to kluczowa postać w naszym zespole.

Od Michała oczekiwałem czegoś więcej, poważnie zastanawiam się nad sprzedażą tego zawodnika. Jednak jego młody wiek skłaniają mnie, by dać Michałowi kolejną szansę w nowym sezonie.

Pawłowski jest niezwykle utalentowanym młodym zawodnikiem i w przyszłym sezonie zamierzam dać mu zdecydowanie więcej szans gry w pierwszym zespole.

 

 

Prawi skrzydłowi

 

-Darko Lazovic (23, Serbia) - 36 | 12 | 14 | 5 | 7.38

-Manu (31, Portugalia) - 16 | 4 | 1 | 1 | 7.05

-Mateusz Szczepaniak (23, Polska) - 4 | 0 | 0 | 0 | 6.63

 

Lazovic był zdecydowanym liderem na tej pozycji i jego zakup był z pewnością moim najbardziej udanym transferem jak dotąd. Dzięki Rekishowi i Lzaovicovi mamy świetne skrzydła i to jest naszą najmocniejszą stroną.

Zmiennikiem Lazovica był Manu, którego zdecydowałem się zostawić w zespole i ku mojemu zaskoczeniu Manu rozegrał kilka dobrych meczów. W tym okienku transferowym Portugalczyk jednak już na 100 % opuści nasz zespół. Na listę transferową wystawiony zostanie także Szczepaniak, który kompletnie nie poradził sobie w naszej drużynie.

 

 

Środkowi pomocnicy

 

-Miroslav Radovic (30, Serbia) - 30 | 9 | 5 | 3 | 7.21

-Rafał Wolski (21, Polska) - 28 | 8 | 5 | 1 | 7.00

-Erton Fejzullahu (26, Szwecja) - 27 | 8 | 7 | 7.14

 

Poziom zawodników grających na tej pozycji był bardzo zbliżony, lecz gdybym miał wybrać najlepszego zawodnika, to byłby nim Fejzullahu. To on grywał w tych najważniejszych meczach i grywał bardzo dobrze. Jest to lekkie zaskoczenie, gdyż niespodziewałem się przed sezonem, że Erton wywalczy sobie miejsce w pierwszym składzie. Duży plus dla tego zawodnika.

Radovic grał również bardzo dobrze i rozgerał najwięcej meczów na tej pozycji. Trzeba się jednak liczyć z tym, że powoli zaczną mu spadać atrybuty, gdyż na jego karku wybiła już trzydziestka.

Wolski jest najbardziej utalentowanym zawodnikiem jeśli chodzi o środek pola i zagrał dobrze na przstrzeni całego sezonu. Uważam jednak, że Rafała w przyszłym sezonie stać na pokazanie jeszcze lepszego futbolu.

 

Napastnicy

 

-Michał Kucharczyk (23, Polska) - 31 | 25 | 9 | 7 | 7.52

-Grzegorz Kuświk (27, Polska) - 14 | 6 | 5 | 1 | 7.16

-Walter Monzón (18, Gwatemala) - 18 | 5 | 3 | 0 | 6.96

-Michał Efir (22, Polska) - 6 | 6 | 2 | 1 | 8.07

 

Głównym żądłem w naszym zespole był Michał Kucharczyk. Tak bynajmniej było w rundzie jesiennej. Po kontuzji Michał nie potrafił dojść do wysokiej formy, jakąwcześniej prezentował i znacznie obniżył swój dorobek strzelecki. Mam nadzieję, że w nowym sezonie Michał powróci do regularnego zdobywania bramek.

Kuświk okazał się bardzo dobrym rezerwowym, często wchodził w drugiej połowie, kilka meczów rozpoczął w wyjściowej jedenastce. Ma dobry wpływ na drużynę, jest ulubieńcem kilku piłkarzy ze składu, także Grzesiu zostaje z nami na kolejny sezon. Walter Monzón został sprowadzony do klubu z wielkimi nadziejami. Jest to bardzo młody zawodnik i tak naprawdę dopiero uczy się europejskiego futbolu. Bardzo liczę na niego i wierzę, że w przyszłym sezonie będzie bił się o miejsce w pierwszymskładzie.

Efir miał swoje pięć minut w europejskich pucharach w meczu z andorską drużyną. Na ekstraklasę

i na inne poważniejsze mecze jest jednak trochę za słaby. Na wypożyczeniu w Ankaragucu rozegrał 12 meczów, strzelając 4 bramki.

 

W pierwszym zespole Legiii pojawili się także: Aleksander Jagiełło, Dino Spehar, Jorge Salinas, Igor Kutseno, Mateusz Muszyński i Dawid Janczyk.

Ich role były jednak znikome i rozegrali oni góra dwa mecze. Najlepiej znich spisał się osiemnastoletni Muszyński, który rozegrał 2 spotkania i zaliczył 4 asysty. Było to w meczach z Santa Coloma i Kolejarzem Stróże.

Odnośnik do komentarza

Transfery do klubu:

 

-József Tolnai (Videoton, 350tys€)

-Krisztian Kiss (Videoton, 110tys€)

-Siaka Bamba (V.Guimaraes, 100tys€)

-Pavel Bakhno (Witebsk, 100tys€)

-Valery Trubitsin (wolny transfer)

-Bartosz Szeliga (Śląsk Wrocław, wolny transfer)

-Jefferson (wolny transfer)

-Mohamed Diallo (Clairefontaine, wolny transfer)

-Mateusz Kwiatkowski (Ruch Chorzów, wolny transfer)

-Alberto De la Bella (Atalanta, wypożyczenie)

 

Suma: 1,1MLN€

 

 

Transfery z klubu:

 

-Mateusz Szczepaniak (Hull, 400tys€)

-Niels Fleuren (Triestina, 240tys€)

-Łukasz Burliga (Valarenga, 300tys€)

-Jorge Salinas (Lechia Gdańsk, 180tys€)

-Manu (Cremonese, wolny transfer)

-Dawid Janczyk (wolny transfer)

-Marvin Bakalorz (koniec wypożyczenia)

 

Suma: 1,1MLN€

Odnośnik do komentarza

Kadra na sezon 2014/2015:

 

Bramkarze:

 

-Jakub Słowik

-Jakub Szumski

 

 

Lewi obrońcy:

 

-Jakub Wawrzyniak

-Alberto De la Bella

 

Środkowi obrońcy:

 

-Artur Jędrzejczyk

-Inaki Astiz

-Michał Żewłakow

-Rafał Janicki

-Marcin Kamiński

-Krystian Żołnierewicz

 

Prawi obrońcy:

 

-Jakub Rzeźniczak

-Jefferson

-Igor Kutsenko

 

Defensywni pomocnicy:

 

-Ivica Vrdoljak

-Ariel Borysiuk

-Janusz Gol

-Siaka Bamba

-Dominik Furman

 

Lewi skrzydłowi:

 

-Dzmitry Rekish

-Ryszard Pawłowski

-Michał Żyro

 

 

Prawi skrzydłowi:

 

-Darko Lazovic

-Bartosz Szeliga

 

Środkowi pomocnicy:

 

-Rafał Wolski

-Erton Fejzullahu

-Miroslav Radovic

-József Tolnai

 

Napastnicy:

 

-Michał Kucharczyk

-Grzegorz Kuświk

-Walter Monzón

 

 

A o to jeszcze kilku ciekawych zawodników w klubie, z których możemiy mieć pożytek w przyszłości:

 

-Dariusz Pluta

-Gracjan Horoszkiewicz

-Mohamed Diallo

-Krisztian Kiss

-Kevin Schonewille

Odnośnik do komentarza

@darko - jeśli jesteś z Pruszkowa, to może to nie być tylko zbieg okoliczności :)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

LIPIEC 2014

 

Sparingi przedsezonowe

 

Legia Warszawa - Znicz Pruszków - 4:1 (2x Kuświk, Szeliga, Szczepaniak)

Vojvodina - Legia Warszawa - 1:3 (2x Wolski, Szeliga)

Zagłębie Lubin - Legia Warszawa - 1:1 (Kuświk)

 

 

Kwalifikacje do Ligi Mistrzów - druga runda

 

[1/2] - Domżale - Legia Warszawa - 2:5 (2x Kucharczyk, 2x Szeliga, Pawłowski)

[2/2] - Legia Warszawa - Domżale - 2:0 (2x Radovic)

 

Kwalifikacje do Ligi Mistrzów - trzecia runda

 

[1/2] - Legia Warszawa - HJK - 4:1 (Fejzullahu, Kucharczyk, Kamiński, Vrdoljak)

 

 

Superpuchar Polski - finał

 

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok - 3:1 (2x Rekish, Kucharczyk)

 

Dzięki pewnemu zwycięstwu w tym meczu, mój dorobek trofeum powiększył się do trzech tryumfów w Legii. Mecz był bardzo jednostronny i pokazało to nasze dobre przygotowanie do nadchodzącego sezonu.

Odnośnik do komentarza

SIERPIEŃ 2014

 

Kwalifikacje do Ligi Mistrzów - trzecia runda

 

[2/2] - HJK - Legia Warszawa - 1:2 (Fejzullahu, Jędrzejczyk)

 

 

Kwalifikacje do Ligi Mistrzów - baraże

 

[1/2] - Legia Warszawa - FC Kopenhaga - 3:0 (2x Lazovic, Rekish)

[2/2] - FC Kopenhaga - Legia Warszawa - 2:2 (Jędrzejczyk, sam.)

 

W ostatniej rundzie kwalifikacji poradzilismy sobie z mistrzem Danii i po raz drugi z rzędu wystąpimy w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Naszymi grupowymi rywalami będą: Arsenal Londyn, Olympique Marsylia i Sporting Lizbona.

 

 

Ekstraklasa

 

[1/30] - Zagłębie Lubin - Legia Warszawa - 3:2 (2x Rekish)

[2/30] - Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok - 1:0 (Lazovic)

[3/30] - Warta Poznań - Legia Warszawa - 0:4 (Lazovic, Borysiuk, Kucharczyk, Janicki)

[4/30] - Legia Warszawa - Cracovia Kraków - 3:0 (Rekish, Janicki, Wolski)

[5/30] - Legia Warszawa - Ruch Chorzów - 3:2 (Fejzullahu, Kuświk, Wolski)

 

Rozgrywki w ekstraklasie rozpoczęliśmy niezbyt udanie, lecz potem było już coraz lepiej. W tabeli jednak zajmujemy drugie miejsce, gdyż w dobrej dyspozycji w tym sezonie jest Lech Poznań, który zanotował 4 zwycięstwa i tylko jeden remis. W obronie miejsce w pierwszym składzie wywalczył sobie Janicki, który zastąpił Inakiego Astiza i zanosi się na to, że Rafał na dłużej zagości w wyjściowej jedenastce.

Odnośnik do komentarza

WRZESIEŃ 2014

 

Liga Mistrzów - faza grupowa

 

[1/6] - Arsenal Londyn - Legia Warszawa - 4:2 (Gol, Kucharczyk)

[2/6] - Legia Warszawa - Olympique Marsylia - 1:2 (Kucharczyk)

 

Słabo rozpoczęliśmy rozgrywki w Lidze Mistrzów, o ile w meczu z Arsenalem nie spodziewałem się czegoś wielkiego, to wynikiem meczu z Marsylią jestem bardzo rozczarowany.

Przeciwko Arsenalowi fatalny występ zanotował Rafał Janicki, który w znacznym stopniu przyczynił się do utraty dwóch bramek i zakończył mecz z notą 3.60!!!

W meczu z francuską drużyną mieliśmy wyraźną przewagę, prowadziliśmy do 80 minuty 1:0 i wydawało się, że mecz mamy pod kontrolą. Jednak dwa szybkie ciosy jakie zadali nam rywale bardzo nas podłamały i nie potrafiliśmy odzyskać już korzystnego dla nas wyniku. Bardzo żałujemy tej porażki, bo może ona mieć decydujące znaczenie o awansie do dalszej rundy.

 

 

 

Ekstraklasa

 

[6/30] - Podbeskidzie - Legia Warszawa - 1:4 (Lazovic, Wolski, Rekish, Żewłakow)

[7/30] - Legia Warszawa - Śląsk Wrocław - 1:2 (Kucharczyk)

[8/30] - Pogoń Szczecin - Legia Warszawa - 1:4 (2x Rekish, Kucharczyk, Kamiński)

 

W ekstraklasie zagraliśmy trochę w kratkę, jednak porażka ze Śląskiem jest trochę usprawiedliwiona przez natłok spotkań w Lidze Mistrzów. Dałem odpocząć kilku podstawowym graczom, gdyż mecz odbywał się zaledwie 3 dni po meczu z Arsenalem.

W dwuch spotkaniach wyjazdowych, bardzo pewnie poradziliśmy sobie z rywalami i wykazaliśmy się dużą skutecznością w meczach na terenie przeciwnika.

 

Puchar Polski - druga runda

 

[1/1] - Kolejarz Stróże - Legia Warszawa - 2:0

 

Losowanie okazało się bliźniaczo podobne do tego sprzed roku. Cieszyłem się, bo miałem okazję do rewanżu, bo przecież Kolejarz wyeliminował nas w ubiegłych rozgrywkach po rzutach karnych.

Moja radość nie trwała jednak długo, bo już w początkowych minutach tego meczu mieliśmy duże kłopoty. Rywale strzelili nam dwie bramki, a my nie potrafiliśmy stworzyć ani jednej stuprocentowej sytuacji.

Myślę, że nie wyciągnąłem wniosków z poprzedniego sezonu. Skład, który wystawiłem był zupełnie ze sobą nie zgrany, a najbardziej zawiódł Michał Żyro, któremu po prostu nic nie wychodziło.

Odnośnik do komentarza

PAŹDZIERNIK 2014

 

Liga Mistrzów - faza grupowa

 

[3/6] - Sporting Lizbona - Legia Warszawa - 0:3 (Gol, Radovic, Kuświk)

 

Był to bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu, Sporting mimo iż grał przed własną publicznością, to nie miał wiele do zaoferowania. Jestem bardzo zadowolony z postawy zawodników w tym meczu i jestem dobrej myśli, jeżeli chodzi o dalsze zmagania w Lidze Mistrzów.

 

Ekstraklasa

 

[9/30] - Lech Poznań - Legia Warszawa - 1:3 (2x Kucharczyk, Rekish)

[10/30] - Legia Warszawa - Piast Gliwice - 3:1 (Rekish, Kuświk, Wolski)

[11/30] - Legia Warszawa - Wisła Kraków - 7:0 (3x Wolski, Borysiuk, Kucharczyk, Vrdoljak, Żewłakow)

[12/30] - Polonia Warszawa - Legia Warszawa - 1:8 (2x Kuświk, Rekish, Lazovic, Żyro, Vrdoljak, Wolski, sam.)

[13/30] - Legia Warszawa - Górnik Zabrze - 4:0 (Rekish, Jędrzejczyk, Wolski, Pawłowski)

 

 

 

Był to bardzo udany miesiąc w naszym wykonaniu, odnieśliśmy bardzo ważne zwycięstwo nad Lechem Poznań i bardzo wysoko rozgromiliśmy Wisłę Kraków i Polonię Warszawa. Kibicom bardzo podobały się tak efektowne zwycięstwa nad naszymy największymi rywalami. Piast i Górnik także nie mieli dużo do powiedzenia i bez nawiązania walki "oddali" nam trzy punkty. Zajmujemy obecnie pierwsze miejsce w tabeli a póki co naszym najlepszym strzelcem w lidze jest Dzmitry Rekish.

Odnośnik do komentarza

LISTOPAD 2014

 

Liga Mistrzów - faza grupowa

 

[4/6] - Legia Warszawa - Sporting Lizbona - 3:1 (Lazovic, Rekish, Kamiński)

[5/6] - Legia Warszawa - Arsenal Londyn - 5:1 (3x Wolski, Vrdoljak, Kucharczyk)

 

W meczu ze Sportingiem oczekiwaliśmy zwycięstwa i tylko ono wchodziło w grę. Plan wykonaliśmy w 100% i po 90 minutach dosyć jednostronnej walki zeszliśmy do szatni ze zwycięstwem.

Jednak mecz z Arsenalem to coś niesamowitego! Gwiazdą tego spotkania był Rafał Wolski, który strzelił tej utytułowanej angielskiej drużynie aż 3 bramki.

Wynik z pewnością robi wrażenie i jesteśmy z tego bardzo zadowoleni. Ostatni mecz rozegramy w Marsylii i do awansu wystarczy nam remis.

 

Ekstraklasa

 

[14/30] - GKS Bełchatów - Legia Warszawa - 1:1 (Lazovic)

[15/30] - Legia Warszawa - Lechia Gdańsk - 2:0 (Kucharczyk, sam.)

[16/30] - Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa - 0:3 (Fejzullahu, Vrdoljak, Kuświk)

 

Z listopada w ekstraklasie możemy być zadowoleni, ponieważ Jagiellonia i Bełchatów to czołówka tabeli i są groźni w meczach na własnym stadionie. Z Lechią spodziewałem się trochę wyższego wyniku, lecz nie możemy narzekać. Do końca rundy jesiennej pozostało jedno spotkanie z Zagłębiem Lubin.

Odnośnik do komentarza

@Fenomen - tylko, że teraz Marsylia pocisnęła nas :)

@Jaotinho - należało im się :)

@bacao - patrząc na skład i grę tej realnej Wisły, to powiem szczerze że mnie to nie dziwi :)

 

GRUDZIEŃ 2014

 

Liga Mistrzów - faza grupowa

 

[6/6] - Olympique Marsylia - Legia Warszawa - 4:1 (Lazovic)

 

Niestety, francuzi nie dali nam żadnych szans i pokonali nas różnicą trzech bramek. Do 65 minuty było 1:0 dla francuzów i wszystkie siły przełożyłem na ofensywę, by walczyć o ten jakże potrzebny dla nas wtedy remis. Niestety za bardzo się otworzyliśmy tworząc dziurę w obronie, co wykorzystali nasi rywale. Strzelili nam drugą bramkę, a zaraz potem trzecią. Nas stać było tylko na jednego gola w 87 minucie, jednak rywale jeszcze w doliczonym czasie gry strzelili nam czwartą bramkę.

Ostatecznie zajmujemy więc trzecie miejsce w grupie, a w pierwszej rundzie eliminacyjnej Ligi Europy zmierzymy się z tureckim Galatasaray.

Tabela naszej grupy

 

 

[17/30] - Legia Warszawa - Zagłębie Lubin - 2:1 (2x Rekish)

 

Rundę jesienną kończymy zwycięstwem nad Zagłębiem i stajemy się dzięki temu mistrzem jesieni. Drugi w tabeli Lech Poznań traci do nas tylko dwa punkty, więc walka o tytuł powinna być bardzo ciekawa w wiosennych rozgrywkach.

Niedługo rozpocznie się okienko transferowe, planuję rozejrzeć się za jakimś napastnikiem, gdyż Kucharczyk w tym sezonie nie strzela tylu bramek ilu bym oczekiwał od napastnika. Mamy trochę pieniędzy na transfery w budżecie, więc można się spodziewać jakiegoś głośniejszego transferu.

 

 

Tabela

Statystyki zawodników

 

 

No i udało mi się dogonić rozgrywkę w grze i tym samym to koniec z miesięcznymi podsumowaniami :)

Odnośnik do komentarza

ciekaw jestem jak to jest że w prawie każdej karierze w T-ME Wisła jest jechana minimum 4:0... i nieważne czy to jak u ciebie FM 2012 czy u ssmana FM 2013...

 

U mnie w sezonie 2015/16 Wisła walczy o utrzymanie, więc takie wyniki nie powinny nikogo dziwić.

Odnośnik do komentarza

W zimowym okienku transferowym sprowadziliśmy kilku zawodników, lecz nie są to wzmocnienia nia miarę pierwszego składu. Niemal wszyscy dołączyli do nas na zasadzie wolnego transferu.

Niektórzy dołączą do nas dopiero po zakończeniu sezonu, gdyż kończyły im kontrakty.

Seedorf nie został sprowadzony z myślą o grze w zespole, lecz uważam że tak znany zawodnik w naszym klubie może podnieść naszą reputację i przyciągnie uwagę kibiców.

Walczyliśmy jeszcze o pozyskanie tego oto zawodnika, lecz widocznie Borussia bardzo wysoko sobie ceni tego zawodnika, gdyż odrzucali nawet nasze oferty wynoszące 5MLN€.

Piotr Budka

 

 

 

Transfery do klubu:

 

-Petr Gabriel (Pogoń Szczecin, 1,3MLN€)

-Kevin Anin (wolny transfer)

-Clarence Seedorf (wolny transfer)

-Gabriel Jurca (wolny transfer)

-Sani Emmanuel (wolny transfer)

-Dame Badiane (wolny transfer)

 

-Adrian Lavrincsik (U Cluj, wolny transfer)

-Aldin Selmanovic (Sarajewo, wolny transfer)

-Łukasz Wroński (GKS Bełchatów, wolny transfer)

-Milivoje Milovic (ŁKS Łódź, wolny transfer)

 

Transfery z klubu:

 

 

-Dominik Furman (Dolcan Ząbki, wypożyczenie)

-Kevin Schonewille (Maritimo, wypożyczenie)

 

 

 

 

Sparingi przedsezonowe

 

Legia Warszawa - Podbeskidzie - 1:0 (Janicki)

Piast Gliwice - Legia Warszawa - 0:5 (3x Kucharczyk, Lazovic, Borysiuk)

FC Metz - Legia Warszawa - 1:4 (Żyro, Fejzullahu, Szeliga, Tolnai)

 

 

Jestem zadowolony z postawy zawodników w meczach sparingowych. Wyniki są dla mnie bez znaczenia, gdyż priotytetem jest przygotowanie kondycyjne. Piłkarze doszli do pełnej sprawności po zimowej przerwie i jesteśmy gotowi do dalszych zmagań. Pierwszym meczem o punkty będzie wyjazdowe spotkanie w Lidze Europy z Gatalasaray Stambuł.

Odnośnik do komentarza
Liga Europy - pierwsza runda eliminacyjna [1/2]

stadion: Ali Sami Yen Spor Kompleksi Turk Telekom Arena, Stambuł

widzów: 35263

 

Galatasaray - Legia 4:3

1:0 - Inan (1')

1:1 - Astiz (33')

1:2 - [sam.] Gulselam (43')

1:3 - Kucharczyk (51')

2:3 - Yildirim (62')

3:3 - Gulselam (82')

4:3 - Inan (90')

Mom: Selcuk Inan

 

Słowik - Wawrzyniak, Kamiński, Astiz, Rzeźniczak (77' Jefferson) - Borysiuk, Vrdoljak, Rekish (77' Pawłowski), Wolski (67' Fejzullahu), Lazovic, Kucharczyk

 

Mecz rozpoczął się dla nas fatalnie, ponieważ już w pierwszej minucie kapitan tureckiej drużyny strzelił nam bramkę. Do wyrównania doprowadził Inaki Astiz, który w tym meczu zagrał przez moją nieuwagę, gdyż zapomniałem wprowadzić Jędrzejczyka. Astiz jednak wykorzystał tą sytuację i zagrał dobrze w całym spotkaniu. Jeszcze przed przerwą zdołaliśmy wyjść na prowadzenie za sprawą samobójczego trafienia Gulselama.

Wynik w drugiej części spotkania podwyższył Kucharczyk i wtedy wynik był dla nas fantastyczny.

Jednak końcówka spotkania należała do Turków i pozwoliliśmy im na strzelenie aż trzech bramek. Winowajcami byli Wawrzyniak i Kamiński, którzy zakończyli mecz z notami 5.7 i 5.5.

Byliśmy blisko korzystnego wyniku przed rewanżem, lecz niestety wróciliśmy do kraju z niczym.

Jedynie trzy strzelone bramki na obcym terenie mogą napawać jakiś optymizm przed rewanżem.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...