Skocz do zawartości

Kto zamiast Franciszka Smudy?


Pucek

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam książkę Jana Tomaszewskiego "PZPN czy Przestępcy Zrzeszeni Przeciw Nam" z bodajże 2004 czy 2005 roku, czyli starą, ale tam właśnie m.in. opisuje Bońka i jego powiązania z PZPN-owskim bagnem. Nie ma czystych ludzi. To że jest bardziej elokwentny od Laty i szczerzy się do kamery, nie znaczy, że jest praworzadny.

Tym bardziej, że poza kamerami to cham i prostak pokroju Laty czy Tomaszewskiego. Byłem kiedyś na treningu reprezentacji, gdy Boniek był selekcjonerem(bo krótko, ale był) Dawno nie słyszałem, żeby ktoś tak kurwił na swoich podopiecznych. Bydlak jak mało kto.
Odnośnik do komentarza

A co w waszej opinii na temat Granta lub Erikssona lepsi by byli niż nasi Polscy szkoleniowcy pokroju Fornalika i Skorży? Pytam was nie przez pryzmat tego co dokonywali, ale ich obecnych sukcesów i odnalezienia się we współczesnej piłce. No i zadaje pytanie, bo akurat w kwestii trenerów nie znam się zbytnio, a ciekawi mnie opinia ludzi, którzy się tym interesują.

Odnośnik do komentarza

Generalnie najczęściej mówi się o kilku trenerach, ale żaden z nich mnie specjalnie nie przekonuje. Waldemar Fornalik nie sprawdził się w żadnym większym polskim klubie, z dużą presją i odpowiedzialnością, gdzie jest duże zanteresowanie mediów. Nie umniejszam jego umiejętności, bo drugie miejsce z Ruchem to duży sukces, ale nie wiem czy by się sprawdził. Mam co do tego duże obawy. Jeśli chodzi o Michała Probierza i Macieja Skorżę to podobnie. Probierzowi ostatnio trochę się sypie grunt pod nogami i nie wiem czy byłby wstanie dać sobie radę. Jeśli chodzi o Skorżę, to facet ostatnio przegrał w tylko sobie wiadomo sposób mistrzostwo kraju, miał wszystkie atuty po swojej stronie i mimo to nie dał rady.

 

Ciekawy jestem Piotra Nowaka, ale poza informacjami o jego sukcesach w MLS nie wiadomo nic więcej. Nie widziałem żadnego meczu drużyny, którą prowadził. Nie wiadomo poza krókimi i zdawkowymi wiadomościami nic na jego temat, więc tę kandydaturę traktuję z dystansem. Na pewno jest to człowiek, który w żaden sposób nie jest związany z PZPN, a to jakiś plus. Potrzeba osoby niezależnej.

 

Ja chyba postawiłbym na zagranicznego trenera, ale nie pokroju Leo, tylko gwiazdę. Duże znane naziwsko. Kanydatura Erikssona jest niezła moim zdaniem. W Polsce nie widzę obecnie nikogo, kto mógłby podjąć się prowadzenia kadry.

Odnośnik do komentarza

Tylko, że to całe gadanie o kimś nie związanym z PZPN jest głupie bo nowy trener podlegał będzie PZPN. Czy liczycie na to, że nowy trener będzie jawnie kontestował PZPN bądź też wypowiadał się na temat fryzury Laty?

Odnośnik do komentarza

Na giełdzie pojawiło się nazwisko Svena-Gorana Erikssona, skomentujecie?

Nie. Absurdalne jest komentowanie każdego wymysłu jakiegoś dziennikarzyny. SGE jest opcją zupełnie nierealną na dzień dzisiejszy. W PZPN-ie nie ma za bardzo poparcia dla opcji zagranicznej, a do tego Szwed na dzień dobry zaśpiewałby sobie pewnie kwoty rzędu 2 milionów euro.

Odnośnik do komentarza

Na giełdzie pojawiło się nazwisko Svena-Gorana Erikssona, skomentujecie?

Nie. Absurdalne jest komentowanie każdego wymysłu jakiegoś dziennikarzyny. SGE jest opcją zupełnie nierealną na dzień dzisiejszy. W PZPN-ie nie ma za bardzo poparcia dla opcji zagranicznej, a do tego Szwed na dzień dobry zaśpiewałby sobie pewnie kwoty rzędu 2 milionów euro.

akurat związek mamy całkiem bogaty, a że wydaje pieniądze jak wydaje...

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem teraz powinniśmy spróbować jakiegoś trenera zza granicy. Może akurat jego wizja da nam awans do MŚ 2014 i wyjście z grupy w Brazylii. ;) Smuda się IMO nie sprawdził. Na taką imprezę, jak EURO w Polsce, mógł wybaczyć "wyklętym". Może z nimi byśmy wyszli z grupy. :)

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, czy to właściwy temat, ale mniejsza o to: mam nadzieję, że Fornalik (bo zapewne on będzie nowym selekcjonerem) podejmie właściwą decyzję i zabierze opaskę Błaszczykowskiemu i powierzy ją - jeśli dalej będzie występował w reprezentacji - Wasilewskiemu. Nie mówię to dlatego, że Kuba się skompromitował w pewien sposób (bilety), ale według ludzi będących w kadrze z boku, to Wasyl jest prawdziwym liderem, który ma posłuch. I to po nim - przynajmniej w moim odczuciu - widać największe zaangażowanie.

 

A na moment wracając do tematu - Hitzfeld powiadomił, że nie poprowadzi polskiej kadry. Co ciekawe, podał też, że dostał telefon - co dziwi, biorąc pod uwagę, że Piechniczek nie chce obcokrajowca w roli selekcjonera. Może nie tyle nie chce, co żaden brany pod uwagę nie wyraża zainteresowania?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Chłopie, co Twój post wnosi do tematu? Co Nowak?

 

Ja chciałbym żeby selekcjonerem został jakiś zagraniczny trener, który jest dobrym taktykiem. Ktoś pokroju Beniteza. Wiem, że to nierealny trop, ale chciałbym aby trenował nas ktoś, kto stworzyłby zgrany kolektyw. Wielkich indywidualności nie mamy, więc naszą siłą musi być gra zespołowa.

 

Z polskich trenerów podobałaby mi się opcja, o której raczej się nie wspomina czyli duet Fornalik - Nowak. Dwóch młodych trenerów różniących się charakterem, nie nasiąkniętych polskim bagnem czyli tzw. polską myślą szkoleniową. Dodatkowo mieliby za sobą kibiców. Fornalik to osoba bardzo zrównoważona i myślę, że fajnie by się dogadywał z Nowakiem. Dodatkowo mogliby rozdzielić pracę, np. Fornalik byłby odpowiedzialny za "filtrowanie" zawodników grających w lidze polskiej, a Nowak obserwowałby tych grających za granicą. Myślę, że byłoby to coś nowego w polskiej piłce. Dałbym też im kredyt zaufania na 4 lata, do końca Euro 2016.

 

Najbardziej boję się opcji z Engelem. W ogóle to nie do pomyślenia, że ktoś pozwolił mu kandydować i go popiera...

Odnośnik do komentarza

I Fornalik szkoleniowcem reprezentacji. Cóż, decyzja straszna i mam wrażenie, że długo nie trzeba będzie czekać na konsekwencje. Wybranie kogoś, kogo największym sukcesem jest wicemistrzostwo w słabej, polskiej lidze to chyba najlepsze podsumowanie tej decyzji. Niemniej życzę powodzenia, ale w sukces nie wierzę.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...