Skocz do zawartości

Kto zamiast Franciszka Smudy?


Pucek

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle, że już istnieją jakieś wymogi, ale co mają zrobić skoro większości zespołów nie stać na to by je spełnić? Na 16 tegorocznych klubów w Ekstraklasie: ŁKS-u nie stać na nic, Widzew nie wypłacał pensji w terminie, Górnik od dłuższego czasu jest biedny, Korona zastanawia się skąd wziąć pieniądze na przeżycie, Polonia umiera. Podbeskidzie ma budżet bardziej I-ligowy, więc gdzie tu miejsce na tworzenie Akademii, Ruch dopiero teraz jakoś stanął na nogi finansowo, Bełchatów to raczej za mały ośrodek na tego typu przedsięwzięcie, zwłaszcza że PGE się zwija. Zostaje 8 zespołów, z których: Lechia miała fatalny sezon, ponoć też nie jest zbyt dobrze zarządzana finansowo, Cracovia w której partactwo osiągnęło legendarny poziom. Nawet w czołowych klubach, jak Wisła czy Lech dominuje zdecydowanie wariant oszczędnościowy. Więc jak widzisz egezkowanie tych przepisów? Wywalenie połowy ligi? Tylko kto za nich? Kolejarz? Nieciecza?

Odnośnik do komentarza

W dalszej kolejności widziałbym Tomka Hajte

Ja jebe, laki, tys sie z koniem na lby pozamienial?

 

kazdego, czlowieku kazdego, Smude, Engela, nawet Piechniczka bym wolal na ty stanowisku od tego, nazywajmy rzeczy po imieniu, idioty.

 

Przeciez to kryminalista, hipokryta i cwiercinteligent mocny tylko w gebie.

 

Zawsze pierwszy do krytyki, rzadko kiedy konstruktywnej. Na jego plucie na reprezentacje w czasie Euro odpowiedz jest jedna: Hajto! Co? Pauleta.

Odnośnik do komentarza

Moim faworytem bylby Probierz, ale widze że ma misje i ambicje do spelnienia w Wisle. Szkoda bo to gosc ktory nie boi się rotacji, ma jaja i kwalifikacje. W sumie jak i Smuda z tym, że ten już pokazal że trenerem klubowym jest i to pelna heba, ale nie selekcjonerem. Wiem, że wszyscy beda wieszac psy na kazdym trenerze, ale my nie mamy kogo wybrac nowego i lepszego. Wszystkich znamy. Wiem jedno - lepiej żeby nikt nie pomyslal o idiocie Hajto, Swierczewskim czy innymi szeryfie. Tego pokroju. Ja z checia zobaczylnbym w akcji Piotrka Nowaka.

Odnośnik do komentarza

Mysle, że potrzebujemy kogos spoza ukladu, kogos kto nie bedzie robil szumu i sciagal swoich wypatrzonych ulubiencow (wiadomo jednak że kazdy trener takich ma). Skorza to trener bardzo dobry, utytulowany z Amica, Wisla czy Legia. Wiemy jednak że ma przywiazanie do nazwisk i boi się zmieniac sklad jak Smuda, ktoremu dostalo się mocno za to po tylku. Druzyny Skorzy graja ladny i zachowawczy futbol co pokazala Legia czy Wisla. Za Nowakiem stoi jednak renoma w naprawdę silnej lidze, inna szkola trenerska i brak już wspomnianych przeze mnie ukladow. To nie tak, że popieram zagraniczna szkole, bo tak nie jest ale Nowak za darmo takiej reputacji w MLS nie dostal.

Odnośnik do komentarza

1. Smuda też miał być z poza układów.

2. Naprawdę silnej lidze? C'mon. MLS to nie jest "naprawdę silna liga".

3. On z tej "naprawdę silnej ligi" właśnie wyleciał dyscyplinarnie, raczej nie po serii zwycięstw.

4. Inna szkoła trenerska? Od kiedy to amerykańska szkoła trenerska ma jakąkolwiek renomę? Przecież oni nie traktują piłki nożnej szczególnie poważnie. Równie dobrze moglibyśmy wziąć kogoś z Zimbabwe - też inna szkoła trenerska... Zakładam, że pewnie jedynie w przygotowaniu fizycznych górują nad nami (o trenerach mówię), bo tam we wszystkich sportach stoi to na wysokim poziomie.

5. Chyba potrzeba kogoś mającego umiejętności i IMO argument bycia poza układami w ogóle nie powinien być używany (a w jakich układach jest Skorża? Lenczyk?).

 

Jak już wspomniałem wcześniej mi Nowak idealnie przypomina Urbana. Przecież Jan też mieszkał od lat zagranicy, doświadczenie miał podobne, ba, pracował w zdecydowanie bardziej poważnym piłkarsko kraju, jest inteligentny, potrafi się wysłowić, ma za sobą udaną karierę zawodniczą - no i co z tego wyszło? Wyszło patrzenie obrazkami, a nie merytoryczną wiedzą. Nie ulegajmy mitowi, że jak z USA to lepszy, bo zwłaszcza w futbolu nie ma to wielkiego przełożenia.

Odnośnik do komentarza

W dodatku:

 

Nowak jako kumaty i inteligentny człowiek, szybko załapał, że aby móc się chociaż trochę utożsamiać z ligą i z jej gwiazdami musi odciąć się od Polski i Polaków. Nie czekając długo, przeszedł do działania. Na początek - zmiana w personaliach. Konkretnie chodziło o nazwisko - Keller - rodowe. Narodził się tym sposobem nowy zawodnik, a właściwie to der neue Deutsche spieler - Peter Keller.

 

Ktoś taki ma być selekcjonerem reprezentacji Polski?

 

W dodatku w ostatnim czasie był bardzo krytykowany za pracę z Philadelphią Union, z której zresztą został zwolniony...

Odnośnik do komentarza

Zgodze się z niektorymi argumentami, ale tylko niektorymi. MLS raczej jest silniejsza liga od naszej. Na pewno bogatsza, i na pewno posiada wieksza ilosc lepiej wyszkolonych zawodnikow jako liga. Nie mowie tu o starych gwiazdach (wciaz jarych) jak Becks, Keane, ale o reszcie. O ile mysle, że nasza Ekstraklasa jest mocniejsza niż dawniej, to o tyle trzeba powiedziec, że MLS ma silniejsze sklady i ekipy. Tam zawodnicy procz sily maja technike i maja się od kogo uczyc. Tutaj mamy co niby Ljuboje, Sztilicia czy Traore? Nowak odpadl z Philadelphii za slabe wyniki i to jest prawda. Smuda odpadal tak z Legii czy Wisly. Engel nigdy nie byl prawdziwym trenerem przed objeciem reprezentacji, a Boniek byl strzalem we wlasne kolano.

 

Jeżeli mowisz o slabej reputacji amerykanskiej szkoly trenerskiej to powiedz mi jaka renoma mozemy się my pochwalic? Czy ktorykolwiek trener w ostatnich latach trenowal kogos za granica? Kubicki byl 2 trenerem w Rosji, Probierz chwilke w Arisie. Od 7 lat jak mieszkam na wyspach Bruce Arena przewija się caly czas jako kandydat na trenera a to Villi, a to Fulham czy innych Sunderlandow. Nigdy nie slyszalem o przymiarce jakiegokolwiek polskiego trenejro nawet na Championship. Smuda kiedys mial chyba oferte bedac top-trenerem od Energie Cottbus o ile pamietam. To nie swiadczy za dobrze o reputacji polskiej szkoly trenerskiej. Dodam jeszcze to, że Amerykanie za futbol zabrali się bardzo powaznie i rozwijaja ja 10x szybciej niż my. Tam ucza się od najlepszych bo inwestuja pieniadze. Trenerzy maja seminaria z najlepszymi, do ligi sciagaja uznanych w miare szkoleniowcow z Europy (ale nie masowo) i lacza elementy poludniowoamerykanskiego futbolu z tym że starego kontynentu. A my? Ciagle jak to zreszta nasz narod narzekamy, że nie da się grac polskimi trenerami, że caly czas to samo bagno, a jak przyjdzie nam zatrudnic kogos na lawke trenerska spoza kraju to rzucamy się na ogorki typu Bakero z Maaskantem.

 

Zaloze się, że Nowak ma lepsza szkole niż ta, ktora moze zalatwic sobie na kursie w Polsce (a sam się przekonalem jak to bagno wyglada). Co do porownania Urbana do Nowaka to nie wiem co Ty pijesz, ale się kolego podziel. Urban nie byl asystentem trenera Hiszpanii tylko zajmowal się grupami mlodziezowymi na zadupiu. Nie byl też samodzielnym trenerem przecietniakow typu Espanyol. Urban dostal prace w legii bo sciagnal go tam po kolezensku Trzeciak. Tak się zaczela cala glupia przygoda tego goscia w prawdziwej trenerce. W legii ugral nic, w Zaglebiu byl katastrofalny. To jest maly piesek ktorego ktos w Polsce nazwal trenerem bo ma papiery i znajomosci. Podobnie jest ze szczekaczami typu Hajto czy Swierczewskiego.

 

Na koniec dodam że zmiana trenera nie da nam cudow. Nie mamy potencjalu pilkarskiego co pokazalismy na ME.

Odnośnik do komentarza

1. Po co porównujesz MLS do naszej ekstraklasy? W samej Europie jest całkiem sporo lig lepszych niż nasza, więc to żadne osiągnięcie. Po za tym po co udowadniasz słabość naszych trenerów, jeśli ja nic nie mówiłem o zatrudnianiu Polaka (sam widziałbym kogoś zagranicznego, tylko wątpię byśmy kogos wartościowego skusili)?

2. No ja raczej fanem Smudy czy Engela obecnie nie jestem.

3. Dalej ten sam argument - nasza szkoła trenerska nie ma żadnej renomy na świecie, amerykańska ma minimalnie lepszą, to powód by brać kogoś od nich (jedyny Arena ma jakieś nazwisko, może Bradley, innych w żaden sposób nie kojarzę)?

4. No, bo Polonia i Wisła to miały na biurko oferty od topowych szkoleniowców, ale dla przekory wzięli ogórów :D? O ile Lecha z zatrudnieniem Bakero nie rozumiałem i nie rozumiem, tak JW miał jeszcze jakieś nadzieję, bo ciężko było zweryfikować umiejętności Bakero, a nazwisko zawodnicze miał.

5. No fakt, bycie asystentem, a trenerem młodzieżowców (w dość znany klubie przecież) to przepaść :D. No i gdyby prowadził Espanyol to Nowaka biłby nie dwukrotnie, a co najmniej stukrotnie, bo gdzie jakieś drużyny z MLS, a gdzie Espanyol. A katastrofalne wyniki w Polsce to przecież potwierdzenie mojej tezy, że inteligentny gość z zachodu, ale bez doświadczenia może się u nas nieźle przejechać. Dla mnie analogia między nimi jest znaczna.

6. Cudu może nie, ale ogrywanie zbliżonych do nas rywali już może tak.

Odnośnik do komentarza

Bzdura na bzdurze.

 

1) MLS bogatą ligą? Kiedyś była taka fajna tabelka w necie - ile zarabiają piłkarze. Poza największymi gwiazdami (Beckham, Henry) reszta może POMARZYĆ o pensjach pokroju Ljuboi czy innych naszych. Tam jest inaczej. Fura kasy dla marketingowego produktu a dla tla odpady. Jak to w USA.

 

2) Pseudoargumenty narodowościowe to Lucas proszę zachowaj sobie dla troglodytów z IFQ albo na forum kibice.net trudzież narodowcy.net albo inne gówno

 

3) Polska szkoła trenerska nie ma absolutnie żadnej renomy na świecie. Powiem więcej - ma renomę ujemną. Jedynie w Grecji, gdzie wciąż pamięta się sukcesy Gmocha czy Górskiego ROZWAŻA się czasami zatrudnienie jakiegoś Polaka - ot choćby odkurzenie "Szczęki" w PAO na jeden mecz czy przygoda Probierza w Arisie.

 

4) Nasi trenerzy (jak i piłkarze) - zwłaszcza starej daty - nie znają języków. To jest ogromny ból i ogromny dowód na braki w wyksztalceniu. To się potem przekłada na braki w komunikacji. Żyjemy poza sferą językowego mainstreamu. Nikt nie uczy się polskiego jako języka obcego za granicą. Kraje francusko-, niemiecko- czy angielskojęzyczne mogą sobie pozwolić na ściąganie fachowców z całego świata (poza Polską i dawnym blokiem wschodnim - zacofanym językowo - rzecz jasna) i nie ryzykować, że się trener nie porozumie z drużyną. Trudno też oczekiwać, że przyjdzie np. Capello czy Eriksson i się będzie polskiego uczył. Skoro już gramy w międzynarodowej atmosferze, w międzynarodowych rozgrywkach, w składzie mamy zawodników z lig z całej Europy - znajomość angielskiego jako języka uniwersalnego powinna być kryterium obowiązkowym przy powołaniach do kadry, gdy zdecydujemy się na trenera z zagranicy.

 

5) Ciekawostka: polscy i amerykańscy szkoleniowcy za granicą AD 2012:

 

USA

Bob Bradley - Egipt

Gregg Berhalter - Hammarby IF

David Wagner - Borussia Dortmund II

Joe Enochs - Osnabruck II

Omid Namazi - Iran (Asystent)

Pellegrino Matarazzo - 1.FC Nurnberg II (Asystent)

 

POLSKA

Robert Warzycha - Columbus Crew

Krzysztof Popczyński - Aarhus Fremad (3. liga duńska)

Piotr Nowak - Philadelphia Union (zwolniony)

Roman Dąbrowski - Besiktas (asystent, zwolniony)

Dariusz Kubicki - Sibir Nowosybirsk (asystent, potem tymczasowy trener zanim zatrudnili Siergieja Jurana)

Ryszard Komornicki - FC Wohlen (zwolniony, zastąpił go David Sesa)

 

Więc czemu tak się na tego Nowaka wszyscy napalają, jak Warzycha zdobył 19 pkt, a Nowak 8. Warzycha walczy o play-off ze swoją drużyną.

Odnośnik do komentarza

Urban nic nie ugrał? Wicemistrzostwo i puchar Polski osiągnięte przy zerowym dopingu to jest nic?

jak widać wedle niektórych ekspertów, to "nic"

Nie wmówicie mi, ze "wielkość" dopingu jest wyznacznikiem tego czy ktos osiagnał sukces czy nie. Urban prowadził jeden z najbogatszych polskich klububów, w którym zawsze jest presja na mistrza, wiec nie zdobycie go jest porażką. Jak ktos jest dobrym trenerem to nie liczy sie czy jest doping czy nie.

Odnośnik do komentarza

Z gówna bata się nie ukręci. Polska kadra ma fajne podstawy w postaci Szczęsnego czy trio z BVB. Plus kilku innych graczy na przyzwoitym poziomie, którzy jednak do tej czwórki nie mają nawet startu. Jeśli w drużynie nie ma równowagi i podobnego poziomu na każdej pozycji to nie można na wiele liczyć. PZPN jest tutaj na pewno winien bo nie potrafi tego gówna spłukać i zbudować czegoś fajnego. Niemcy też przecież przeżywali kryzys, a jak zbudowali siatkę scoutingową i system szkolenia młodzieży to teraz mało kto jest w stanie z nimi powalczyć. Tyle się PZPN chwali współpracą z niemieckim związkiem, a jakoś nie potrafi tego przenieść na nasz teren. Oczywiście bez pieniędzy ciężko to ruszyć, ale na prawdę wydaje mi się, że gdyby bardzo im zależało to znaleźliby się sponsorzy. Póki co mało kto chce w takie bagno ładować ciężką kasę by dziady z PZPN-u władowali ją sobie do kieszeni. Dlatego choćbym nie wiem jak wielkie nazwisko miał mieć przyszły trener reprezentacji to nic wielkiego nie osiągnie. Oczywiście, może być skok jakościowy jak za Leo, ale na wyższy poziom (np. Chorwatów) nie wskoczą. I dalej będą musieli liczyć, że 1 na 10 Polaków, którzy wyjadą za granicę zacznie grać europejskim poziomie i przed każdym meczem/finałami wszyscy będą upatrywali w trzech graczach zbawców.

Odnośnik do komentarza

Ja szczerze mowiac Urbana nie oceniam pod wzgledem tego Pucharu Polski czy wicemistrza bo jeżeli wybieramy trenera reprezentacji to oczekujemy dobrego przygotowania do wielkich meczow. Wielkimi meczami nazywam chocby kwalifikacje do europejskich pucharow, a dobrze wiemy, że Urban nie potrafil tego zrobic z naprawdę mocna skladowo Legia. Do tego jego wyczucie trenerskie co do potencjalu takich superpilkarzy jakim byla szrotowa grupa hiszpanska, Giza czy Grzelczak to się już nie wypowiadam. Trenerow ocenia się po tym też że potrafia ugrac cos z niczego (Fornalik, Lenczyk, Szatalow), a Urban w naprawdę mocnym i placowo fantastycznym jak na Ekstraklase Zaglebiu pokazal padake.

 

Nowak moze być dobrym kandydatem, sam nie wiem. To oceni PZPN i do tego nie bedziemy mieli wkladu. Ostatni glos ludu pokazal, że wybralismy dobrego trenera klubowego, ale na pozycji selekcjonera się nie sprawdzil.

 

Olfeusz napisal racje i się z tym zgadzam w stu procentach - nie mamy kim grac, nie mamy skladu i szczescia na wielkie turnieje. Piszczek zawiodl, Lewy nie mogl trafic w bramke Cecha, Szczesny nie pobronil bo sam się zdyskwalifikowal. Reszty nie było i to ona też zwolnila Smude (jak on sam siebie).

 

Ja mam nadzieje, że wybierzemy madrze i trener wroci do Boruca by utemperowac krzykacza Wojtka i pokazac chlopakom jak się gra ofensywnie, a nie z 3 defensywnymi pomocnikami i brakiem lewego skrzydlowego.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...