Skocz do zawartości

Piwo to nasze paliwo


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Wiem, że głupio to zabrzmi, ale zakochałem się w smaku piwa Namysłów Niepasteryzowane.

 

Od kiedy spróbowałem tego napoju to inne piwo dla mnie po prostu nie istnieje. Przestała mi nawet smakować Perła, którą kiedyś ubóstwiałem.

 

Stąd moje pytanie do smakoszy - polecicie coś dobrego jak Namysłów, ale nie takie które kosztuje dużo? (Namysłów 2,89 za butelkę).

Odnośnik do komentarza

Namysłów niestety jest chujowy Guli. Period ;) W sensie nie wiem jak niepaster, ale pils trąci chujem i nie ma z pilsem nic wspólnego. Jedynie ceną może przyciągać (<3 PLN). W Twoim regionie za ok. 3 PLN powinieneś dostać Lubuskie Jasne. O wiele lepsze.

 

A ja mam pytanie z innej beczki. Generalnie minęła mi faza na pszeniczniaki i ostatnio wielbię całym sobą piwa w stylu IPA. Mam więc pytanie do znawców bardziej wytrawnych niż ja: jakie jest najbardziej wytrawne i najbardziej goryczkowe (chodzi o goryczkę o posmaku pestek grejpfruta) piwo w tym stylu dostępne na polskim rynku za rozsądną cenę?

Odnośnik do komentarza

Kupiłem "Świętojańskie" z Okocimia. To nowa akcja marketingowa tego browaru wycelowana w zwolenników piw regionalnych, specjalnych, itd. Reklamują to jako piwo sezonowe niefiltrowane. Osadu brak. Goryczki także. Oczywiście otrzymujemy średniej jakości zwykłe siki, nieco tylko lepsze od typowego koncerniaka. W moim egzemplarzu nawet piany nie było. Za 2,50 można wypić, ale lepiej dołożyć złotówkę i kupić Ciechana.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

Naczelny Forumowy Piwowar - Gabe czyli Grzegorz poprosił mnie o spróbowanie piwa Sarmackie Mocne produkowanego przez Browary Łódzkie dla dyskontu Biedronka. Proszę o wybaczenie - nie będzie to profesjonalna ani też quasi-profesjonalna recenzja z forów browar.biz. To będzie opinia piwosza, który z niejednej butelki i puszki piwo pił.

 

Cena - 2,95 za litrowy PET. Stosunek cena/jakość idealny.

Smak - kończę właśnie litr i wypiłbym więcej. Wniosek - jest do wypicia. Średnio pamiętam smak dawnego Sarmackiego, bo piłem je lata temu. Ale nie jest to smak mokrych kapci. Jest to przyjemny smak jasnego piwa.

Piany właściwie brak, szybko opada.

 

Niemniej jednak litr zdatnego do wypicia (oczywiście po przelaniu do szkła) piwa za niecałe 3 zł to jest dobra cena.

Odnośnik do komentarza

Pilem ostatnio na meczu Polakow Piwo Miodowe z Manufaktury Piwa z Browaru Jablonowo... niestety nawet slodki smak nie oslodzil goryczy porazki ;) A powaznie, piwo okej, ale... jakos ciezko mi sie pilo, nie dalem rady nawet wypic calego, byc moze to wina mojego odzwyczajenia od piw :P

Za to Cornelius ... bananowy :D smakowal mi bardzo, moge polecic, kto nie jest piwnym ortodoksem :P

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Właśnie piję piwo Zacne Miodowe - super! Delikatne i delikatnie gazowane - nie czuć tak mocno ani miodu (czasami miodowe walą strasznie), ani gazu, więc smakuje pysznie. Na dodatek zapłaciłem za bombeczkę 0,33 L chyba 1,79 zł, więc jestem bardzo zadowolony :) Widziałem w Żabce jakieś inne tego samego browaru, z chęcią chwycę :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...