Skocz do zawartości

Piwo to nasze paliwo


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Browar Okocim kontynuuje swoją strategię okresowego wypuszczania na rynek piwnych limitowanych edycji. Po niezłym piwie Dożynkowym i słabym Świątecznym, dostajemy naprawdę niezłe piwo Pszeniczne. Jedne z najlepszych, jakie dotychczas piłem (sytuowałbym go gdzieś pomiędzy pszenicznym Primatorem, a Ciechanem Pszenicznym). Bardzo intensywne w smaku, dlatego fani Książęcego Pszenicznego czy też klasycznego Paulanera mogą być rozczarowani. Dla fanów intensywnych piw pszenicznych to jednak bardzo ciekawa propozycja. Szczerze polecam.

Odnośnik do komentarza

Bardzo intensywne w smaku, dlatego fani Książęcego Pszenicznego czy też klasycznego Paulanera mogą być rozczarowani.

 

Co znaczy bardzo intensywne w smaku? To znaczy chmielowe? Czy jakie?

 

Klasyczny niemiecki hefeweizen powinien być: kwaskowy w smaku od słodu pszenicznego, bananowy i goździkowy w zapachu od fenoli i estrów. Chmiel w żadnym wypadku nie powinien dominować.

Odnośnik do komentarza

Produkowane chyba gdzieś w Niemczech (o ile dobrze pamiętam). W smaku wydaje się troszkę inne od Okocimia Pszenicznego, ale raczej na plus. Broń Boże nie trąci chmielem jak obecne Książęce Pszeniczne, ale do miana rewelacyjnej pszenicy trochę mu brakuje - dla mnie wciąż wzorem jest robiona w Bierhalle.

Odnośnik do komentarza

 

Bardzo intensywne w smaku, dlatego fani Książęcego Pszenicznego czy też klasycznego Paulanera mogą być rozczarowani.

 

Co znaczy bardzo intensywne w smaku? To znaczy chmielowe? Czy jakie?

 

Klasyczny niemiecki hefeweizen powinien być: kwaskowy w smaku od słodu pszenicznego, bananowy i goździkowy w zapachu od fenoli i estrów. Chmiel w żadnym wypadku nie powinien dominować.

 

I nie dominuje :) Natomiast bardzo wyraźnie wyczuwany jest właśnie ten bananowo-goździkowy smak (i zapach).

Odnośnik do komentarza

http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,35640,15334764,Blogerzy__To_piwo_jest_bez_chmielu__Browar__Zapraszamy.html#LokLubTxt

 

Świetny marketingowo ruch ze strony Perły. Blogerzy, którzy się znają na piwie na pewno wiedzą jak wygląda jego produkcja w koncernach, więc raczej na minus nic ich nie mogło już zaskoczyć, a zawsze istnieje szansa, że coś im się spodoba i Perła zyska na tle wielkiej trójki (?).

Btw, od jakiegoś czasu poluję na 'zimowe' piwo. Do tej pory z tego typu piw piłem tylko Portera Bałtyckiego, a najbardziej chciałbym spróbować barley wine. Moglibyście polecić coś w miarę dostępnego w Polsce? Niestety mój nabliższy sklep piwny nie okazał się aż tak fajny jak się wydawał i poza właścicielem obsługa nie wie za dużo o piwach. :(

Odnośnik do komentarza

http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,35640,15334764,Blogerzy__To_piwo_jest_bez_chmielu__Browar__Zapraszamy.html#LokLubTxt

 

Świetny marketingowo ruch ze strony Perły. Blogerzy, którzy się znają na piwie na pewno wiedzą jak wygląda jego produkcja w koncernach, więc raczej na minus nic ich nie mogło już zaskoczyć, a zawsze istnieje szansa, że coś im się spodoba i Perła zyska na tle wielkiej trójki (?).

 

Nie uwłaczając nikomu, to druga liga blogerów w Polsce ;)

 

Ale nawet mimo tego nie sądzę, żeby szli do Browarów Lubelskich z przeświadczeniem, że Perła nie zawiera chmielu, albo że jest na chmielu chińskim (dobrze że nie na byczej żółci). Autor sugeruje też, że podawanie jedynie alkoholu jest podejrzane - a nie jest, jest jedynie złą praktyką, podobnie jak niepodawanie miejsca produkcji, na co pozwala prawo i browary z niego korzystają - oraz że blogerzy w to wierzą, podobnie jak w bajki o chmielu, a to raczej opinie spotykane w komentarzach, a nie u ludzi, którzy z piwa robią sobie życiową specjalność.

 

Zarówno ruch browaru, jak i towarzyszący mu pełen peanów artykuł, to oczywiście - jak piszesz - zagrywka marketingowa.

Odnośnik do komentarza

No to ja sobie z tego zdaje sprawę. :D Taka wizyta to na pewno nie będzie źródło żadnych sensacji, a zawsze istnieje szansa, że któremuś z blogerów, a może wszystkim coś się spodoba i niskim kosztem browar zyska reklamę. Nawet jak nie w mediach branżowych to w mainstreamowych, typu Wyborcza.

 

A co z tym piwem zimowym? :P ;)

Odnośnik do komentarza

To bardziej nie to, że coś się komuś spodoba, tylko że da się to zasugerować w artykule - tak naprawdę nie ma nic o ocenie blogerów (poza pubem na Starym Mieście), za to jest między wierszami powiedziane, że pytali się o wszystko, a BL nie mają nic do ukrycia. Sam artykuł jest dla mnie stylem podobnym do twórczości kronikarzy z PRLu lat 50-60 ;)

 

Jeśli chodzi o piwo zimowe, to dla mnie koźlak - kiedyś ten z Carrefoura (nigdy nie pamiętam nazwy, zresztą już go chyba nie ma). Odkąd warzę sam, to sobie robię sam ;)

Odnośnik do komentarza

(...) nie sądzę, żeby szli do Browarów Lubelskich z przeświadczeniem, że Perła nie zawiera chmielu, albo że jest na chmielu chińskim (dobrze że nie na byczej żółci). Autor sugeruje też, że podawanie jedynie alkoholu jest podejrzane - a nie jest, jest jedynie złą praktyką, podobnie jak niepodawanie miejsca produkcji, na co pozwala prawo i browary z niego korzystają - oraz że blogerzy w to wierzą, podobnie jak w bajki o chmielu, a to raczej opinie spotykane w komentarzach, a nie u ludzi, którzy z piwa robią sobie życiową specjalność.

 

 

https://www.facebook.com/ED.Beer.Vault/posts/10202621654720439?stream_ref=1

https://www.facebook.com/malepiwkoblog/posts/706272002746321?stream_ref=1

http://www.kuflowa.pl/1663/bo-w-perle-nie-ma-chmielu-nasza-odpowiedz-na-kuriozalny-tekst-gazety-wyborczej-o-perlatrip/

 

Jak podejrzewałem :D

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Złamałem się i kupiłem drugą warkę Bojan Black IPA, które teraz jest już naprawdę ciemne a nie bursztynowe (choć pod światło bardziej ciemny brąz niż czerń). Chmielu dali sporo, choć umówmy się - taka goryczka może zaskoczyć kogoś, kto raczej nie miał wcześniej do czynienia z mocno chmielonymi piwami. W aromacie karmelki i trochę chmielu. Gdybym to wypił trzy lata temu, to bym padł na kolana. Po spróbowaniu dużo lepszych piw mogę powiedzieć, że jeśli będzie masowo dostępne to od biedy przy grillu mogę wypić jak nie będę miał własnego. W sumie ciekawa konfrontacja, bo obok mam mój Gothic Snowmobile 100 IBU i jest zylion razy bardziej goryczkowy...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...