Skocz do zawartości

Piwo to nasze paliwo


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Odrobina prywaty i reklamy ;)

 

MyrwsS1.jpg

 

Z przyjemnością informuję, iż wraz z dwoma kolegami-piwowarami założyłem browar kontraktowy o nazwie Browar Golem. Pierwszym piwem, o nazwie Dybuk, będzie żytni porter (górnej fermentacji, ekstrakt 16 blg, alkohol około 6-6,5%) z łuską kakaowca i solą, leżakowany na płatkach dębowych z beczki po sherry oloroso. Oleista konsystencja, gładka faktura, podbita czekoladowość, lekko słony twist (jedliście czekoladę lub piliście kawę z solą? słony karmel? - polecam!) i aromatyczna warstwa waniliny oraz nuty sherry. Premiera najprawdopodobniej w drugi weekend grudnia.

 

Piwo dostępne będzie w dobrych pubach piwnych (polecam apkę http://ontap.pl by taki znaleźć) i specjalistycznych sklepach. Niedługo będziemy mieli stronę z listą takowych miejsc. Póki co zapraszam na fanpejdż.

Gratki. :)

 

Wszystkie piwa będą w żydowskiej stylistyce? ;)

Odnośnik do komentarza

Chcemy też prowokować, grać na stereotypach, na bólu dupy. Golem dlatego, że legenda zrodziła się w Poznaniu. Dybuk ładnie pasował na start. Była też opcja z Legbą, ktory jest w wudu łącznikiem między niebem a ziemią, ale do tej koncepcji wrócimy jeszcze. Poza tym że Golem narodził się w Poznaniu, to jest żydowski, a wiadomo, jak się w Polsce kojarzą żydzi. Będziemy prowokować na pewno. Nie będziemy jednak szczuć cycem - tak sobie postanowiliśmy.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Chce uwarzyć swoje pierwsze piwo.Przeszukałem różne fora i na każdym z nich polecają co innego. Jaki obecnie polecacie najlepszy zestaw w którym nie będę musiał kupować dodatkowo dużej ilości akcesoriów?

 

Centrum Piwowarstwa - Zaciermistrz Pro

+

garnek z emalii 30 litrów

 

starczy :) w zestawie masz od razu surowce na pierwsze piwo

Odnośnik do komentarza

Ja zaczalem od tegos takiego: http://twojbrowar.pl/prestashop/pl/zestawy-piwowarskie/861-jestem-piwowarem-browar-domowy.html

Do uwarzenia piwa potrzebowalem dodatkowo, tak jak napisal Vami, garnka 30l. Ponadto kupilem sobie kuchenke turystyczna, zeby nie ryzykowac polamania blatu, w ktorym mam normalna kuchenke w kuchni :P

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jako że jutro zaczynają się Poznańskie Targi Piwne, to wysmażyłem taki tekst:

 

Zaproszenie na Poznańskie Targi Piwne

 

Bite sześć stron tekstu. Jak ktoś ma ochotę pomóc koledze z forum, to można wykopać tu:

 

http://www.wykop.pl/link/2866001/7-grup-smakowych-piwa-zaproszenie-na-poznanskie-targi-piwne/

 

Z kim się jutro widzę na MTP? :) Będę od ok. 19:00.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...