Skocz do zawartości

"Życie jak w Madrycie"


CancuN

Rekomendowane odpowiedzi

21.03.12

Dwudziesta ósma kolejka zaprowadziła nas na stadion Racingu. Jedenasty w tabeli rywal, tylko pozornie wygląda na średnią ekipę. Racing jest jednym z tych zespołów, z którymi gra się bardzo ciężko w każdych warunkach. Trzeba narzucić swój styl gry i szybko strzelać bramki. Jak widać, ostatnie minuty ostatnio przesądzają o losach ligowych punktów. Bardzo chcielibyśmy uniknąć podobnego scenariusza, jaki miał miejsce tydzień temu.

 

Skład:

D. De Gea, J. Valera, L. Cabrera, A. Dominguez, Antunes, M. Obeneans, T. Kroos, J. Ortiz, M. Defederico, S. Aguero, T. Guarch

 

Pierwsza minuta przyniosła nam trafienie. Dobry rajd Guarcha i wystawienie piłki do Aguero. Dla Argentyńczyka była to świetna pozycja, co też udowodnił strzelając płaską piłkę obok słupka. Szybkie strzelenie gola przypominało jednak trochę ostatni mecz... Po kwadransie było już 2:0. W dobrej sytuacji znalazł się Cabrera i zdecydował się uderzyć na bramkę. Golkiper miejscowych był tym faktem tak zaskoczony, że nawet nie zdążył się ruszyć z miejsca. Pierwszą odsłonę wygraliśmy zatem dwoma trafieniami. Scenariusz identyczny, jak ostatnio, tylko minuta zdobycia drugiego gola jest nieco inna. Bardzo zadziornie i odważnie grający dzisiaj Guarch, chwilę przed zakończeniem spotkania wywalczył rzut karny. Powiem szczerze, że była to bardzo stresująca minuta, bowiem ostatnio jedenastki nie były mocną stroną. Na szczęście Defederico zachował zimną krew i dał nam trzecie trafienie. Teraz spotkania nie mogliśmy już przegrać.

 

Liga BBVA [28/38]

stadion: El Sardinero w Santander

widzów: 20656

[11] Racing - [2] Atletico Madryt

0:3

[sergio Aguero 1', Leandro Cabrera 15', Matias Defederico 80'(k)]

mom: Matias Defederico "8.9"

Odnośnik do komentarza

25.03.12

Dzisiaj jest dla nas chyba najważniejszy mecz w sezonie. Na Vicente Calderón zbierze się komplet publiczności, by dopingować dwie ekipy z Madrytu. Kolejne Madrillenos dzisiaj ma wielką pulę do zgarnięcia. Jeśli wygrają goście, to mają już niemal pewne mistrzostwo. Jeśli my, to do ostatniej kolejki będzie bardzo ciekawie. Wszyscy zapowiadają świetny mecz. Czy będzie to szczęścliwy dla nas wieczór, czy też Królewscy po raz kolejny pokażą swoją siłę. Ostatnio wyniki 6:0, 7:0 są u nich w normie, natomiast my dopiero przebudziliśmy się z dołka. Wierzę, że moi podopieczni pokażą dzisiaj dobry futbol i będą walczyć, bowiem porażka po walce jest zupełnie czymś innym, niż deklasacja.

 

Skład:

D. De Gea, J. Valera, L. Cabrera, A. Dominguez, Antunes, K. Honda, T. Kroos, J. Ortiz, M. Defederico, S. Aguero, D. Forlan

 

Obie ekipy na początku spotkania badały rywala. Mecz jednak zaczął się od ciekawie skonstruowanych akcji rywala. My nie odpuszczaliśmy i w miarę upływu czasu, zdobywaliśmy pole gry. Gdyby nie bramkarze, wynik mógłby być już bardzo wysoki. Tymczasem do przerwy nikt nie znalazł się na liście strzelców. Co ciekawe, wielką rolę w tym spotkaniu odgrywały nerwy, który nie pozwoliły Kace, jak i Forlanowi umieścić piłkę w pustej bramce. Kaka miał nieco więcej pecha, bo strzelał z piątego metra, natomiast Forlan spróbował swoich sił z okolic dwudziestki. Potrzebowaliśmy zmian i nowego pomysłu. Dlatego też miejsce Kroosa zajął Juninho, a zamiast Forlana pojawił się Guarch. Trzy minuty po wznowieniu gry ten pomysł przyszedł. Dobre przetrzymanie piłki przez Guarcha i w momencie doskoczenia do niego trzecie gracza Królewskich, Meksykanin zdecydował się wypuścić wychodzącego na czystą pozycję Aguero. Ten nie zachował się jak małolat, wyczekał i ominął bramkarza. Vicente Calderón pękało z zachwytu i radości. Wtedy zaczęła się też wspaniała feta na trybunach, który miała popchać naszych piłkarzy do kolejnych trafień. Ja jednak wolałem ostrożną grę i kontrolę tego, co się dzieje na murawie. Oblężenie naszej bramki wzrosło po godzinie spotkania, ale to, co wyprawiał De Gea, mogło zdeprymować napastników rywali. Świetne interwencje ochraniały nas od straty bramki. Na nic jednak zdały się próby strzelenia gola. nasz bramkarz jest w rewelacyjnej formie i głównie za jego zasługą możemy dzisiaj zapisać sobie komplet jakże ważnych punktów, które zmniejszają naszą stratę do Realu Madryt. Jestem dumny z piłkarzy, którzy wykonali galaktyczną robotę!

 

Liga BBVA [29/38]

stadion: Vicente Calderón w Madrycie

widzów: 54851

[2] Atletico Madryt - [1] Real Madryt

1:0

[sergio Aguero 48']

mom: Sergio Aguero "7.9"

Odnośnik do komentarza

1.04.12

PODSUMOWANIE MIESIĄCA:

 

Ligi:

Anglia: Manchester United [+1] Arsenal

Argentyna: Estudiantes (LP) [+5] Boca

Hiszpania: Real Madryt [+5] Atletico Madryt

Niemcy: Leverkusen [+1] HSV

 

Klub:

Najlepszy strzelec: 22 - Sergio Aguero

Najlepszy asystent: 19 - Toni Kroos

Najwięcej mom: 9 - David De Gea

Najwięcej żółtych kartek: 13 - Juanma Ortiz

Najwięcej czerwonych kartek: 2 - 2 zawodników

Najwyższa średnia: 7.37 - David De Gea

Stan konta: - 39,8 mln €

 

Transfery:

1. Edy Brambila [seattle -> Chivas USA] 1,6 mln €

2. Matheus [Dnipro -> Odd] 1,1 mln €

 

Na rozpoczęcie kwietnia stało się to, co miało się stać w kolejnym, po świetnie rozegranym meczu. W trzydziestej kolejce pojedynek z Espanyolem miał nam dać kolejne punkty. Do tego szlagier Barcelony z Realem, co najmniej jednej ekipie powinien ukrucić nóżki. Tymczasem przegrała zarówno Barcelona, jak i my. Po prostu na własne życzenie, podjarani efektownym zwycięstwem nad Realem, zlekceważyliśmy dziewiąty Espanyol i zostaliśmy za to ukarani. Jedną bramką zaprzepaściliśmy szansę na odskoczenie Barcelonie, no ale cóż, teraz trzeba będzie znów starać się szukać punktów gdzie indziej,.

 

Skład:

D. De Gea, J. Valera, L. Cabrera, A. Dominguez, Antunes, K. Honda, T. Kroos, J. Ortiz, M. Defederico, S. Aguero, D. Forlan

 

Liga BBVA [30/38]

stadion: Estadi de Cornella - El Prat w Cornelli de Llobregat

widzów: 39744

[9] Espanyol - [2] Atletico Madryt

2:1

[ben Sahar 22', Luis Garcia 48'(k) - Diego Forlan 58']

mom: Ben Sahar "8.3"

Odnośnik do komentarza

8.04.12

Zdenerwowani po pechowej porażce z Espanyolem i raczej straconej szansie na mistrzostwo ligi, przystepujemy do kolejnego meczu. Tym razem będzie to Valencia, która znów gra poniżej oczekiwań. Nie należy jednak jej lekceważyć, gdyż wciąż to jest ekipa, która może pomieszać w planach najlepszym. Mecz ten okraszony jest małym jubileuszem. Będzie to setny pojedynek Atletico pod moją wodzą. Zawodnicy obiecali wylać wszystkie siły, by tylko godnie go uczcić. Zapowiada się świetny pojedynek.

 

Skład:

D. De Gea, J. Valera, L. Cabrera, A. Dominguez, Antunes, K. Honda, T. Kroos, J. Ortiz, M. Defederico, S. Aguero, D. Forlan

 

Impreza na stadionie nie do końca wyszła tak, jakbym tego chciał. Skromny remis po bardzo ładnych trafieniach Juana Manuela Maty i Juanmy Ortiza, niezbyt podobał się kibicom. Wszyscy chcieliby, żeby Rojiblancos wygrali, ale nie byliśmy w stanie tego dokonać. Większym problemem od dzisiejszego remisu jest zastanawianie się władz, czy zaoferować mi nowy kontrakt, czy też nie. W niedalekiej przyszłości wszystko powinno się wyjaśnić.

 

Liga BBVA [31/38]

stadion: Mestalla w Walencji

widzów: 51814

[7] Valencia - [2] Atletico Madryt

1:1

[Juan Manuel Mata 25' - Juanma Ortiz 40']

mom: Juanma Ortiz "7.5"

 

 

 

Odnośnik do komentarza

12.04.12

Sezon zbliża się nieubłaganie. Barcelona notuje kolejne słabsze mecze, ale my również. Przy ostatnim, naszym remisie im również zapisano taki sam wynik. Wczoraj na własnym obiekcie Blaugrana zremisowała z Valencią, przec co mamy szansę odskoczyć na dwa punkty. Naszym rywalem jest Mallorca, która jako piętnasta ekipa w tabeli przyjechała na Vicente Calderón, skorzystać z naszej, słabszej formy. Ja jednak wierzę, że dzisiaj nastąpi nasze przebudzenie i wygramy to spotkanie.

 

Skład:

D. De Gea, T. Ujfalusi, L. Cabrera, A. Dominguez, Filipe, M. Obenans, T. Kroos, J. Ortiz, M. Defederico, S. Aguero, D. Forlan

 

Ogólnie był to bardzo dziwny pojedynek. Henning Hauger w 27. minucie ujrzał czerwony kartonik, co mocno ułatwiło nam zadanie. Mimo strzeleniu trzech bramek, do samego końca nie mogłem usiedzieć z nerwów na dupie. Mallorca cały czas cisnęła i dawała wytchnienia mojej defensywie. Ta dziś była niezbyt pewna, co dodawało pewnego smaczku. Na szczęście w doliczonym czasie gry bramkę zdobył jeszcze Aguero i skończyło się na 4:2. Mallorca, jako zespół z dolnej części tabeli, grający w osłabieniu i dodatkowo na wyjeździe, pozostawiła niezłe wrażenie. Widać, że nie znajdujemy się w odpowiedniej formie, by walczyć o drugą lokatę, a przychodzi nam to jedynie fartem...

 

Liga BBVA [32/38]

stadion: Vicente Calderón w Madrycie

widzów: 46752

[3] Atletico Madryt - [15] Mallorca

4:2

[ivan Ramis 29'(sam), Leandro Cabrera 39', Diego Forlan 50', Sergio Aguero 90'+1 - Emilio Nsue 41', Ivan Ramis 56']

mom: Dudu Aouate "9.4"

Odnośnik do komentarza

16.04.12

Kolejne spotkanie, to pojedynek z Athleticiem. Dziesiąty w tabeli rywal, po świetnym początku sezonu mocno spuścił z tonu. Przed chwilą udało się zatrzymać jednak Barcelonę, co oznacza, że dziś będzie ciężko. Zagramy jednak na własnym terenie, co wychodzi nam dość dobrze. Zbliża się także koniec sezonu, także nie można pozwolić sobie na wpadkę, gdyż Blaugrana znów zepchnęła nas na trzecią lokatę i ma jeden punkt więcej, ale już zagrała w tej kolejce.

 

Skład:

D. De Gea, J. Valera, L. Cabrera, A. Dominguez, Antunes, J. Pernambucano, K. Honda, J. Ortiz, M. Defederico, S. Aguero, D. Forlan

 

Moi podopieczni dobrze wiedzieli, jaki musi być dzisiaj końcowy rezultat. Szybko rzucili się do ataków i już w pierwszych dziesięciu minutach Aguero mógł trzykrotnie pokonać golkipera gości, ale uczynił to tylko raz. Mimo wszystko to dawało nam wyjście na prowadzenie, co było dla mnie bardzo cenne. Nasz bramkarz ponownie pokazał wielką klasę, i w akrobatyczny sposób uchronił nas od utraty bramki po uderzeniu Llorente. Nie udało nam się dowieźć korzystnego wyniku do końca pierwszej części, gdyż w okolicach czterdziestej minuty piękną główką San Jose wyrównał stan meczu. Po zmianie stron przeprowadziłem komplet zmian. Koke, Kroos i Guarch zastąpili Ortiza, Defederico i Forlana, którzy mocno cieniowali w naszych barwach. Dwukrotnie próbę naszego uderzenie, z linii bramkowej wybijali obrońcy gości. Mielismy trochę pecha, ale nie można powiedzieć, że rywal grał źle. Oni również zasłużyli sobie na punkty tego wieczoru.

 

Liga BBVA [33/38]

stadion: Vicente Calderón w Madrycie

widzów: 46745

[3] Atletico Madryt - [10] Athletic

1:1

[sergio Aguero 9' - Mikel San Jose 39']

mom: Juan Valera "7.8"

 

Mimo remisu powróciliśmy na drugą lokatę, ale znów zrównaliśmy się punktami z Blaugraną...

Odnośnik do komentarza

21.04.12

Pięć meczów do końca sezonu, a my wciąż nie mamy zapewnionego drugiego miejsca w tabeli. Tak będzie raczej do samego końca. Dzisiaj, w trzydziestej czwartej kolejce przyjdzie nam zmierzyć się z Osasuną. Wyjazdowy mecz z największą rewelacją ligi, która aktualnie plasuje się na szóstej lokacie i zaciekle walczy o europejskie puchary, będzie dla nas bardzo ciężka. Nie ukrywam, że chciałbym z przytupem zakończyć sezon, ale zważając na ostatnie wyniki, może to być niewykonalne.

 

Skład:

D. De Gea, J. Valera, L. Cabrera, A. Dominguez, Filipe, M. Obenans, K. Honda, J. Ortiz, T. Kroos, S. Aguero, D. Forlan

 

Już w pierwszej akcji nasi kibice wstali z miejsc, jednak okazało się, że przedwcześnie. Diego Forlan oddał dobry strzał z dystansu, jednak piłka zatrzymała się na słupku. Chwilę później zrobiło się gorąco, bowiem interweniujący Cabrera trochę skiksował i lecąca piłka milimetry minęła bramkę De Gey. W miarę upływu czasu, co raz bardziej się rozkręcaliśmy i choć pierwszą odsłonę kończyliśmy remiswem, to całe spotkanie udało nom się wygrać, i co ważniejsze, w miarę pewnie. Jestem zadowolony z postawy drużyny, która zainkasowała ważne trzy punkty.

 

Liga BBVA [34/38]

stadion: Reyno de Navarra w Pampelunie

widzów: 19800

[6] Osasuna - [2] Atletico Madryt

1:3

[Javad Nekounam 45'+1 - Sergio Aguero 38' 52', Filipe 59'(k)]

mom: Sergio Aguero "8.8"

Odnośnik do komentarza

29.04.12

Ostatni pojedynek w kwietniu zagramy z trzynastym Valladolid. Nie mam miłych wspomnień z tą ekipą, gdyż pokonała nas jako pierwsza w tym sezonie. Trzeba się będzie zemścić, a pomóc w tym mają nasi kibice i nasza murawa. Walczymy o pozostanie na drugiej lokacie i zawodnicy doskonale o tym wiedzą. O mistrzostwie raczej już powinniśmy zapomnieć, gdyż na cztery kolejki przed końcem, Real ma dwanaście punktów straty, co przy obecnej dyspozycji Królewskich, jest niemożliwe do roztrwonienia.

 

Skład:

D. De Gea, J. Valera, T. Ujfalusi, L. Cabrera, Filipe, K. Honda, T. Kroos, J. Ortiz, M. Defederico, S. Aguero, D. Forlan

 

Forlan w ósmej minucie zadziwił kibiców. Tak, jak zwykle strzela na siłę, tak teraz miękkim lobem zza pola karnego, pokonał bramkarza rywali. Piękne trafienie otworzyło dzisiejszą tablicę strzelców. Drugiego gola, w czterdziestej minucie zdobył Defederico, który z najbliższej odległości przyłożył nogę do toczącej się piłki. Zwycięstwo mieliśmy raczej na talerzu, bowiem rywale nie potrafili nawet zagrozić De Gei. Tuż przed wybiciem siedemdziesiątej minuty, o sobie przypomniał Aguero, który mierzonym strzałem z linii pola karnego podwyższył prowadzenie, zapewniając niemal wiktorię. Z minuty na minutę trybuny bardziej się radowały.Taka atmosfera napawała do radości i dobrej, którą piłkarze pokazywali pod koniec meczu. Nie udało się wbić czwartego gola, ale pewne trzy oczka zapisaliśmy na swoim koncie.

 

Liga BBVA [35/38]

stadion: Vicente Calderón w Madrycie

widzów: 46757

[2] Atletico Madryt - [13] Valladolid

3:0

[Diego Forlan 8', Matias Defederico 40', Sergio Aguero 67']

mom: Matias Defederico "8.5"

Odnośnik do komentarza

1.05.12

PODSUMOWANIE MIESIĄCA:

 

Ligi:

Anglia: Manchester United (M) [+9] Chelsea

Argentyna: Boca [+0] Estudiantes (LP)

Hiszpania: Real Madryt [+10] Atletico Madryt

Niemcy: Stuttgart [+0] Leverkusen

 

Klub:

Najlepszy strzelec: 27 - Sergio Aguero

Najlepszy asystent: 21 - Toni Kroos

Najwięcej mom: 9 - David De Gea

Najwięcej żółtych kartek: 14 - Juanma Ortiz

Najwięcej czerwonych kartek: 2 - 2 zawodników

Najwyższa średnia: 7.34 - Sergio Aguero

Stan konta: - 45,39 mln €

 

Transfery:

1. Marcio [Palmeiras -> Atletico Mineiro] 5,25 mln €

2. Justo Villar [Queretaro -> Corinthians] 1,7 mln €

3. Manuel Garcia [Kansas City -> Houston] 1,3 mln €

 

 

Wreszcie, pierwszego dnia maja został mi zaoferowany nowy kontrakt, który opiewał będzie na kwotę dwudziestu pięciu tysięcy Euro tygodniowo i ważny będzie przez pięć lat. Z uśmiechem na ustach podpisałem papierek! Już się bałem, że zbyt mało osiągnąłem, jak na ambicje prezesa, jednakże ten po prostu wyczekał mnie, by zobaczyć, czy publicznie będę się skarżył.

 

2.05.12

Pierwszy majowy występ na ligowych boiskach, będzie okazją do pogromu. Ostatnie w tabeli Xerez nie wygrało w tym sezonie ani jednego meczu i jedynie dziewięć zremisowało. Mamy chrapkę na kilka ładnych goli, ale nie to będzie celem głównym. Nie chcielibyśmy stać się krajowym pośmiewiskiem i musimy uniknąć wpadki. Nawet remis dzisiaj uznawany byłby za falany występ. Trzeba więc zagrać najlepiej, jak się umie i udowodnić rywalom, dlaczego to właśnie oni odpadają z ligowej batalii..

 

Skład:

D. De Gea, J. Valera, T. Ujfalusi, L. Cabrera, Filipe, K. Honda, T. Kroos, J. Ortiz, M. Defederico, S. Aguero, D. Forlan

 

Moi podopieczni do samego końca trzymali w napięciu. Dość szybko zdobyta bramka Forlana, okazała się być jedyną w pierwszej odsłonie. Na szczęście rywale nie pieklili się do ataków. Mecz rozgrywany był głównie w środkowej części murawy, przez co stracił na jakości. Dopiero pod koniec spotkania, Aguero, Ortiz i samobój Chemy, dały nam czterobramkową przewagę. Pewne zwycięstwo było tylko w wyniku. Tak na prawdę zagraliśmy beznadziejnie. Dzisiaj mogliśmy uzyskać wynik dwucyfrowy, jednakże moi zawodnicy złapali lenia i nic im się nie chciało. Najważniejszy jest jednak komplet punktów, który przybliża nas do zakończenia sezonu na drugiej lokacie.

 

Liga BBVA [36/38]

stadion: Municipal de Chapin w Jerez de la Frontera

widzów: 20231

[20] Xerez - [2] Atletico Madryt

0:4

[Diego Forlan 23', Sergio Aguero 80', Chema 83'(sam), Juanma Ortiz 88']

mom: Chema "9.4"

Odnośnik do komentarza

Coś mi się znowu z numeracją meczy rypnęło:p teraz będzie już ostatni w sezonie, a nie przedostatni, tak jakby to z moich informacji wynikało...

Piłkarzem Roku w Hiszpanii został Gerard Pique, drugie miejsce zajął Andres Iniesta, a na trzeciej lokacie uplasował się Juan Manuel Mata.

 

Młodym Piłkarzem Roku w Hiszpanii wybrano Bojana, który wyprzedził Giuliano z Realu Madryt i naszego Michaela Obenansa.

 

Puchar UEFA, finał

stadion: National Arena w Bukareszcie

widzów: 55200

Olympique Lyon - PSG

3:1

[Lisandro López 51' 109', Michel Bastos 102'(k) - Nene 64'(k)]

 

13.05.12

Na ostatni mecz w drugim sezonie mojej pracy z Atletico Madryt, udaliśmy się do Malagi. Rywal zajmuje aktualnie szesnastą pozycję w tabeli i ma zagwarantowane pozostanie w najwyższej lidze Hiszpanii. My zaś musimy walczyć do ostatniej sekundy z Barceloną, by utrzymać miejsce drugie. Wystarczy nam do tego nawet najskromniejsze zwycięstwo, który nie powinno być trudne do osiągnięcia.

 

Skład:

D. De Gea, J. Valera, T. Ujfalusi, L. Cabrera, Filipe, M. Obenans, K. Honda, J. Ortiz, T. Kroos, S. Aguero, D. Forlan

 

Mimo wiadomego celu i rangi spotkania dla naszej ekipy, długo nie potrafiliśmy zdobyć gola. Dopiero tuż przed przerwą postrarał się o to Kroos, który podkręconym uderzeniem zza pola karnego, umieścił futbolówkę w bramce. W przerwie musiałem zmobilizować zawodników do działania, by uniknąć wpadki. Dokonałem też kompletu zmian, gdzie Guarch, Juningo i Defederico zastąpili Forlana, Hondę i Ortiza. Wykonałem również szybki telefon do mojego współpracownika, którego wysłałem na pojedynek Getafe z Barceloną, bardzo ważnego dla nas meczu. Okazało się, że Blaugrana idzie za ciosem i wciąż wierzy w wyprzedzenie nas w tabeli. Zaraz po zmianie stron, Juninho odwdzięczył się za danie mu szansy i wykonał pięknego woleja dając nam zwiększenie prowadzenia. Juninho mógł zostać bohateram meczu, ale nie wykorzystał rzutu karnego na kwadrans przed końcem, uderzając w słupek. Pod sam koniec spotkania, bycie najlepszym snajperem w zespole już w drugim sezonie z rzędu, potwierdził Sergio Aguero, jednocześnie upewniając nas w dzisiejszym zwycięstwie. Sezon kończymy więc na drugim miejscu, a więc o jedno miejsce lepiej, niż w zeszłym roku.

 

Liga BBVA [38/38]

stadion: La Rosaleda w Maladze

widzów: 28036

[16] Malaga - [2] Atletico Madryt

0:3

[Toni Kroos 45'+4, Juninho Pernambucano 58', Sergio Aguero 89']

mom: Sergio Aguero "8.4"

 

Za miejsce zajęte w końcowej klasyfikacji, dostaliśmy 4,370 miliona Euro.

 

Ligowy Piłkarz Roku w Hiszpanii: 1. Lionel Messi, 2. Mesut Ozil, 3. Juan Manuel Mata

 

Król Strzelców Ligi BBVA: 1. Gonzalo Higuain (28)

 

Hiszpański Król Strzelców: 1. Roberto Soldado (19)

 

Bramkarz Roku Ligi BBVA: 1. Iker Casilllas, 2. Victor Valdes, 3. Carlos Kameni

 

Menedżer Roku w Hiszpanii: 1. Juan Carlos Garrido (Villarreal), 2. Alfredo (Osasuna), 3. Jose Mourinho (Real Madryt)

 

Jedenastka Sezonu Ligi BBVA:

Iker Casillas (R. Madryt), Juanma Ortiz (A. Madryt), Marcelo (R. Madryt), Gerard Pique (Barcelona), Raul Albiol (R. Madryt), Lionel Messi (Barcelona), Mesut Ozil (R. Madryt), Ander (Villarreal), Xabi Alonso, G. Higuain (R. Madryt), Roberto Soldado (Valencia)

 

rezerwa:

David De Gea (A. Madryt), Gonzalo Rodriguez (Villarreal), Cristiano Ronaldo (R. Madryt), Juan Manuel Mata (Valencia), Sergio Aguero, Leandro Cabrera (A. Madryt), Bojan (Barcelona)

 

Hiszpańskie Drużynowe Odkrycie Roku: 1. Villarreal, 2. Osasuna, 3. Valladolid

Odnośnik do komentarza

16.05.12

Przed nami ostatnie spotkanie w sezonie. Wszyscy kibice zastanawiają się, czy mamy dzisiaj szansę za zgarnięcie pierwszego trofeum za mojego panowania. Finał Pucharu Hiszpanii rozegramy z ekipą Athleticu. Na Camp Nou zmierzymy się z ekipą, z którą jeszcze nie przegraliśmy. Teoretycznie stawia nas to w lepszym świetle. Tak samo ostatnie mecze w sezonie dały nam kilka punktów, więc wierzę, że jesteśmy w stanie to wygrać. Do składu powrócą niezarejestrowani w lidze zawodnicy, z Lucasem na czele.

 

Skład:

D. De Gea, J. Valera, C. Ortiz, L. Cabrera, Antunes, K. Honda, T. Kroos, Keko, Lucas, S. Aguero, R. Funes Mori

 

Od początku spotkanie było bardzo wyrównane. W osiemnastej minucie bezmyślny faul Antunesa sprawił, że San Jose nie miał problemów z pokonaniem naszego bramkarza z odległości jedenastu metrów. Dziesięć minut później Llorente sfaulował Antunesa, z portugalski defensor zrehabilitował się za swój błąd i wyrównał wynik spotkania, również z jedenastu metrów. Wtedy jednak poszliśmy za ciosem, a konkretnie w głównej roli wystąpił Keko. Wspaniały rajd prawą flanką potężna plomba z narożnika pola karnego i to Atletico prowadzi w tym spotkaniu. Po zmianie stron i upływie nieco ponad kwadransa, Lucas podwyższa prowadzenie Atletico. Piękne trafienie Brazylijczyka potwierdza, że w przyszłym sezonie będzie on podstawowym zawodnikiem Rojiblancos. Dodaktowo niecały kwadrans przed końcem, swoje trafienie dokłada też Funes Mori! Piękny mecz rezerwowych! Dobre spotkanie zanotowali dziś wszyscy podopieczni. Z dumą podnieśliśmy trofeum, pierwsze trofeum, które udało mi się zapewnić klubowi. Jestem dumny!

 

Puchar Hiszpanii, finał

stadion: Camp Nou w Barcelonie

widzów: 98000

Atletico Madryt - Athletic

4:1

[Antunes 30'(k), Keko 32', Lucas 66', Rogelio Funes Mori 77' - Mikel San Jose 19'(k)]

mom: Rogelio Funes Mori "8.3"

Odnośnik do komentarza

Wygrana w Pucharze Hiszpanii była pierwszym tryumfem w tych rozgrywkach od 1996 roku. Jednocześnie dostałem informację, że zostałem wielkim ulubieńcem kibiców Rojiblancos, co mi bardzo poprawiło humor. Dodatkowo za zwycięstwo dostaliśmy ponad pół bańki. Po powrocie do Madrytu, feta trwała do białego rana. W sumie nie ma co się dziwić, ostatnio Atletico ostatnimi czasy nie miało zbytnio powodów do radości.

 

Trzeba podsumować miniony już sezon. Drugi rok mojej pracy w Atletico Madryt, przyniósł bardzo dobrą, drugą lokatę w lidze. Jedna pozycja wyżej, niż rok temu, pozwoliło nam to na wyprzedzenie wielkiej Barcelony. Uważam to za osobisty sukces. Spodziewałem się miejsca w pierwszej czwórce, ewentualnie powtórzenia wyczynu z pierwszego roku mojej pracy, a więc zajęcie trzeciej lokaty. Tymczasem udało nam się zająć drugie miejsce, co jest świetną pozycją. Wszystko dlatego, że mieliśmy zabójczy początek, no i tak właściwie, gdyby nie spadek formy pod koniec sezonu, to do ostatniego spotkania mogliśmy się bić o wikrotię. Zresztą nie wiem czy pamiętacie, ale w najważniejszym meczu pokonaliśmy Real, a spadek dyspozycji przyszedł tuż po. Słabo natomiast wypadliśmy w rozgrywkach Ligi Mistrzów, gdzie zajęliśmy jedynie trzecie miejsce w fazie grupowej. Dało nam to awans do Pucharu UEFA, gdzie również niedługo się pobawiliśmy, odpadając z francuską ekipą. Pozostał fantastyczny Puchar Hiszpanii, gdzie na koniec sezonu tryumfowaliśmy po wspaniałym spotkaniu z Athleticiem. Wiele zawdzięczam trenerom, którzy wykonali kawał dobrej roboty. Jednak najważniejsze i największe podziękowania, należą się oczywiście piłkarzom.

 

bramkarze:

Ivan Cuellar (27l./Hiszpania/1/0junior) - [1/1/0/0/0/0/6.60]

Iago (24l./Hiszpania/0/0a) - [-]

David De Gea (21l./Hiszpania/12/0junior) - [55/57/18/9/0/0/7.32]

 

Tutaj nie ma co mówić. Zdecydowanym liderem formacji, ale też całej drużyny, był młody De Gea. Dawid zrobił niesamowicie wilki krok do przodu. Ledwie ponad jedna bramka stracona w meczu, to średnia. Natomiast osiemnaście razy czyste konto, no i przede wszystkim aż dziewięciorotnie nagroda dla najlepszego zawodnika spotkania. Rewelacyjna forma tego człowieka, wielokrotnie ratowała nam tyłek. Wielokrotnie wręcz w niesamowity sposób paradował na linii bramkowej, jak i na przedpolu. Jak dla mnie, już teraz powinien stać się pierwszoplanową postacią ligi, ale również i reprezentacji Hiszpanii, gdzie na razie jest pomijany. Zarówno Iago, jak i Cuellar nie pokazali sie praktycznie w ogóle, dlategop pozostawiam bez komentarza.

 

obrona prawa:

Juan Valera (27l./Hiszpania/1/0junior) - [34/0/1/1/11/0/7.09]

Juanma Ortiz (30l./Hiszpania/0/0a) - [45/9/7/4/16/2/7.12]

 

Na początku trudno było połączyć tych dwóch zawodników na boisku. Dopiero po kontuzji Maxi Rodrigueza, Ortiz znalazł sobie miejsce na prawej flance pomocy, co go stawiało w bardzo dobrym świetle. Jeśli chodzi o Valerę, ten sezon był dla niego dość udany. Dobra średnia, mało rajdów w ofensywę, bardziej skupiał sie na defensywie, co widać po ilości żółtych kartoników. Nie był to jednak taki killer, jakim został mianowany Ortiz. ten to nie odstawiał nogi, notując szesnaście żółtych i dwie czerwone kartki. Juanma świetnie jednak zaklimatyzował się w ofensywie, gdzie zarówno podawał, jak i strzelał. Świetny sezon tego zawodnika, który został przecież rok temu zakupiony. Jego transfer okazał się być strzałem w dziesiątkę.

 

obrona środek:

Cesar Ortiz (23l./Hiszpania/0/0a) - [13/0/0/0/1/0/7.01]

Tomas Ujfalusi (34l./Czechy/71/2a) - [36/3/2/1/7/0/7.15]

Alvaro Dominguez (23l./Hiszpania/4/0a) - [44/3/1/1/10/0/7.07]

Leandro Cabrera (20l./Urugwaj/4/0a) - [46/4/2/2/9/0/7.28]

 

Ta formacja była bardzo mocna. Przede wszystkim Dominguez z Cabrerą, to młody duet środkowych defensorów, którzy poradzili sobie z niejedną ekipą. Rozbijali niemal wszystkie ataki, często doprowadzając do szału napastników rywali. Świetnie wprowadził się Cabrera, który z miejsca stał się ulubieńcem kibiców. Do tego należy dołożyć zmiennika Ujfalusiego, który mimo swojego wieku, nadal nie grzeszył skutecznością w swoim fachu. Zmiennik Ortiz nie miał wiele do powiedzenia, gdyż często zasiadał jedynie na ławce rezerwowych. Cała formacja spisała się jednak na medal. Nie dość że w defensywie, to jeszcze dołożyli kilka trafień i asyst z przodu, co również liczy im się na plus. Przede wszystkim siali zagrożenie podczas stałych fragmentów gry, ale pamiętam, że były takie momenty, że padały bramkich gdy zapuścili się oni z piłką podczas akcji w pole karne rywali.

 

obrona lewa:

Filipe (26l./Brazylia/1/0a) - [16/1/1/0/2/0/7.12]

Antunes (25l./Portugalia/1/0a) - [23/1/1/0/6/0/6.95]

 

Tutaj miałem dylemat na kogo stawiać. Kiedy miałem ochotę na wystawienie Ujfalusiego, na lewy bok defensywy najczęściej trafiał Cabrera. Jeśli chodzi o wyżej wymienionych zawodników, to lepsze wrażenie pozostawiał Antunes. mimo troszkę niższej średniej, zagrał w większej ilości i przede wszystkim, cięższych spotkaniach. Formacja nie wymagająca zmian, ale trzeba będzie ustalić, kto jest postacią pierwszoplanową, a kto będzie pełnił funkcję zmiennika, bowiem Ci dwaj zawodnicy się pozagryzają.

 

 

Odnośnik do komentarza

prawa pomoc:

Maxi Rodriguez (31l./Agrentyna/42/12a) - [27/4/11/0/1/0/7.14]

Keko (20l./Hiszpania/7/0junior) - [16/2/2/0/1/0/6.94]

 

Miała to być pozycja dla Maxi Rodrigueza, który przed kontuzją notował wspaniały come back do Atletico. Jednakże uraz wykluczył go niemal na pół sezonu, dlatego w jego miejscu grał Ortiz. Młody Koke był jedynie rezerwowym, ale jak dla mnie, był to ostatni sezon w roli rezerwowego. Młody Hiszpan świetnie się rozwija, dlatego trzeba dać mu więcej szans na pokazanie swoich umiejętności. Pozycja bez zmian.

 

środek pomocy:

Paulo Assuncao (32l./Portugalia/6/0a) - [3/0/0/0/2/0/6.77]

Koke (20l./Hiszpania/1/0junior) - [12/0/1/0/1/0/6.78]

Juninho Pernambucano (37l./Brazylia/40/6a) - [29/4/6/1/6/1/7.04]

Michael Obenans (19l./Francja/0/0a) - [11/3/1/1/3/0/7.17]

Keisuke Honda (25l./Japonia/19/6a) - [30/2/11/0/12/2/7.03]

Victor Vazquez (25l./Hiszpania/0/0a) - [7/0/0/0/0/0/6.83]

 

Paulo Assuncao, jak i Vazquez są na wylocie. Pierwszego nie lubię, a drugi mimo zapowiedzi, nic szczególnego nie pokazał. Koke nie miał zbyt dużej ilości szans na grę, jednak spisał się pozytywnie, dlatego na spokojnie może myśleć o urlopie. Jeśli chodzi o Juninho, to jestem pełen podziwu. Jak można grać na tak wysokim poziomie, na pełnych obrotach, mając już tyle lat na kartu. Fenomen, który okazał się nie mentorem, lecz znakomitym wzmocnieniem! Patrząc z kolei na Hondę, ma się wrażenie, że Japończyk mocno spuścił z tonu. Już nie błyszczał, tak jak jeszcze rok temu przed kontuzją. Był kluczowym zawodnikiem, ale nie zachwycał. Natomiast młodziutki Obenans rośnie na gwiazdę światowego formatu. Dostał nagrodę dla trzeciego z najlepszych, młodych zawodników ligi, co jest wielkim wyróżnieniem. Dodatkowo świetnie spisywał się na boisku, co zostało przeze mnie odnotowane i na pewno zaprocentuje w przyszłym sezonie. Także jest tu dwóch gości do sprzedania i może ktoś formację wzmocni.

 

lewa pomoc:

Lucas (19l./Brazylia/7/1junior) - [12/2/1/0/3/0/7.22]

Toni Kroos (22l./niemcy/8/0a) - [47/3/24/1/3/0/7.22]

Matias Defederico (23l./Argentyna/1/1a) - [43/12/9/3/6/1/7.16]

 

Cała trójka wspaniale się spisała. Lucas grał jedynie w meczach pucharowych, jak i międzynarodowych pucharach. Szkoda, że nie zdecydowałem się na niego postawić, gdyż jest to znakomity zawodnik, który ponownie zostanie dołączony do kadry na nadchodzący rok. Toni Kroos został natomiast najlepszym asystentem zespołu. Mniejszą ilość bramek zatuszował wielką ilością końcowych podań, co również jest dla zespołu ważne. W zasadzie Toni częściej, niż na boku, pojawiał się na środku pomocy, ale nominalnie to flanka jest jego życiem. Dodać trzeba jeszcze Defederico, który trzeyma stały, ale dobry poziom. Asystował i strzelał, a więc robił to, czego wymaga się od klasowego skrzydłowego. Dodatkowo był pewnym wykonawcą rzutów karnych, a z tym to u nas nie było różowo. Na pewno nic się w tej formacji nie zmieni, to znaczy, nikt nie odchodzi!

 

atak:

Jari Litmanen (41l./Finlandia/138/35a) - [5/0/0/0/1/0/6.56]

Lucas Piazon (18l./Brazylia/8/3junior) - [2/0/0/0/0/0/6.80]

Sergio Aguero (23l./Argentyna/27/10a) - [52/29/17/7/6/0/7.38]

Diego Forlan (32l./Urugwaj/88/40a) - [42/22/6/5/4/0/7.17]

Rogelio Funes Mori (21l./Argentyna/14/22junior) - [15/4/0/1/0/0/6.66]

Taufic Guarch (20l./Meksyk/3/1a) - [23/4/6/0/8/0/6.80]

 

Formacja napastników nie spisała się najlepiej w tym sezonie. Najlepszy strzelec zespołu nie miał nawet przekroczone trzydzieści trafień, co niezbyt często się spotyka w hiszpańskich drużynach. Mowa oczywiście o Aguero, który drugi raz z rzędu strzelił dla Rojiblancos najwięcej goli. Drugi, podobnie jak rok temu został Forlan. Temu już jednak stakają kolejne wiosny, i powoli trzeba myśleć o jego następcy. Litmanen miał być dobrym duchem zespołu, dlatego nie wymagałem od niego zbyt wiele. Piazon jest młodym, dopiero wprowadzanym w świat futbolu zawodnikiem i na niego przyjdzie jeszcze czas. Martwi jednak postawa Guarcha, jak i Funesa Mori. Zarówno jeden, jak i drugi mieli być młodymi gwiazdami, nie tylko zespołu, ale i całej ligi. Tymczasem oboje strasznie cieniowali, co widać po ich statystykach. Przed następnym sezonem muszę się poważnie zastanowić nad składem tej formacji...

 

 

Tak więc w zespole jest kilka miejsc do renowacji, ale będą to raczej drobne retusze, niż gruntowna przebudowa...

Odnośnik do komentarza

Garść statystyk ligowych:

 

ZAWODNICY:

Najwięcej bramek: 1. Gonzalo Higuain (28), 2. Sergio Aguero (23), 3. Cristiano Ronaldo (21)

Najwięcej asyst: 1. Toni Kroos (16), 2. Mesut Ozil (15), 3. Lionel Messi (15)

Żółte kartki: 1. Ondrej Celustka (16), 2. Roberto Soldado (12), 3. Cerra (12), ..., 30. Juanma Ortiz (10)

Czerwone kartki: 1. Juanito (3), 2. Cristian Wernly (2), 3. Keisuke Honda (2)

Gracz meczu: 1. Gonzalo Higuain (8), 2. Gerard Pique (8), 3. Cristiano Ronaldo (7), ..., 6. Sergio Aguero (6)

Celność podań: 1. Lassana Diarra (88%), 2. Javier Mascherano (87%, 3. Xabi Alonso (86%), ..., 24. Diego Forlan (82%)

Wślizgi na mecz: 1. Jesus Gamez (5,43), 2. Sergio Ramos (5,07), 3. Pau Cendros (5,0), ..., 43. Juan Valera (3,22)

Dryblingi na mecz: 1. Angel Di Maria (4,21), 2. Cristiano Ronaldo (4,12), 3. Juan Manuel Mata (3,65), ..., 5. Sergio Aguero (2,96)

Celne strzały: 1. Ariel Nahuelpan (61%), 2. Lassana Diarra (60%), 3. Gonzalo Higuain (56%), ..., 21. Leandro Cabrera (50%)

Pokonana odległość: 1. Lionel Messi (424,3 km), 2. Cornel Rapa (407,3 km), 3. Jesus Gamez (401,1 km), ..., 27. Juanma Ortiz (356,1 km)

Pokonana odległość na 90 min: 1. Ivan Gonzalez (12,6 km), 2. Pablo Redondo (12,5 km), 3. Pedro (12,5 km), ..., 29. Keisuke Honda (11,8 km)

Liczba minut na bramkę: 1. Mahatma Otoo (14,5 min), 2. Chris Gadi (39,0 min), 3. Jordan Ayew (45,0 min), ..., 16. Sergio Aguero (129,65 min)

Średnia ocena: 1. Gonzalo Higuain (7,78), 2. Cristiano Ronaldo (7,64), 3. Lionel Messi (7,56), ..., 5. Sergio Aguero (7,49)

 

Na pewno cieszy uplasowanie się Sergio Aguero wśród trójki najlepszych strzelców. Ponownie na najwyższym stopniu podium w klasyfikacji asystentów stanął Toni Kroos!

Ogólnie wypadliśmy jednak dużo, dużo słabiej niż rok temu. O wiele dalsze lokaty w zestawieniu ligowych zawodników, świadczą o bardziej wyrównanym poziomie. Mimo tego, udało nam się zająć wyższe, niż rok temu miejsce w tabeli.

 

No właśnie, trzeba jeszcze omówić sytuację ligową, na zakończenie zmagań.

Na czele stanął Real Madryt, który zdobył aż 98 punktów, co jest wynikiem o trzy lepszym od minionego roku. My zdobyliśmy, wraz z Barceloną po 88 punktów. Na samym dole uplasowały się takie zespoły, jak Getafe (32 pkt), Elche (22) i Xerez (9). Co ciekawe, żadko zdaża się tak, że jakaś ekipa nie wygrała nawet jednego spotkania w sezonie, a właśnie tak wypadli zawodnicy Xerez. Bardzo dobrze natomiast, spisała się ekipa Villarreal, którzy w zeszłym roku ledwo uniknęli spadku, a teraz sezon skończyli na czwartej lokacie. Piąta była Ameria, a na szóste miejsce wskoczyli rzutem na taśmę gracze Valencii. Słabo, bo dopiero na dwunastej pozycji sklasyfikowani zostali gracze Sevilli.

 

Podsumowanie sezonu w innych ligach:

Anglia:

1. Manchester United [83pkt], 2. Chelsea [74], 3. Arsenal [72]

18. Middlesbrough [34], 19. Wigan[30], 20. Nottm Forest [27]

Najlepszy strzelec: Wayne Rooney - 27

Najwyższa średnia: Wayne Rooney - 7.98

 

Niemcy:

1. Stuttgart [61], 2. Leverkusen [61], 3. Schalke [59]

16. Furth [35], 17. Frankfurt [31], 18. Bohum [22]

Najlepszy strzelec: Yannis Tafer - 23

Najwyższa średnia: Gylfi Sigurdsson - 7.65

 

 

 

Liga Mistrzów, finał

stadion: Allianz-Arena w Monachium

widzów: 56132

Real Madryt - Manchester United

3:2

[Kaka 7', Cristiano Ronaldo 52', Gonzalo Higuain 87' - Nani 9', Jonny Evans 85']

Odnośnik do komentarza

Otrzymaliśmy pokaźny zastrzyk gotówki w kwocie 25 milionów Euro za sprzedaż praw do transmisji telewizyjnych Ligi Mistrzów.

 

1.06.12

PODSUMOWANIE MIESIĄCA:

 

Ligi:

Anglia: Manchester United (M)

Argentyna: Boca [+1] Estudiantes (LP)

Hiszpania: Real Madryt (M)

Niemcy: Stuttgart (M)

 

Klub:

Najlepszy strzelec: 29 - Sergio Aguero

Najlepszy asystent: 24 - Toni Kroos

Najwięcej mom: 9 - David De Gea

Najwięcej żółtych kartek: 16 - Juanma Ortiz

Najwięcej czerwonych kartek: 2 - 2 zawodników

Najwyższa średnia: 7.38 - Sergio Aguero

Stan konta: - 22,39 mln €

 

Transfery:

1. Leonardo [Gremio Prudente -> Goias] 4 mln €

2. Nei [internacional -> Santos] 1 mln €

3. Marcelo Cordeiro [internacional -> Cruzeiro] 500 tys €

Odnośnik do komentarza

Zanotowaliśmy skok o sześć pozycji i wylądowaliśmy na 24. w rankingu klubów europejskich. Najlepszym klubem nadal jest Manchester United, a największe postępy poczynili zawodnicy Sutjeski [532. -> 384.]

 

Najlepszym strzelcem w Europie został Edinson Cavani (29 bramek = 58 pkt).

 

Dwudziestego czwartego czerwca, oficjalnie zostałem ogłoszony nowym menadżerem reprezentacji Australii. Teraz będę musiał dzielić obowiązki między Atletico Madryt, a krajem z Antypodów. Będzie to dla mnie zupełnie nowe zadanie, ale właśnie ta praca na tym polega, by podejmować nowe wyzwania.

Dziwnym jest, że zwolniła się ta posada po tym, jak poprzedni menadżer awansował z pierwszego miejsca w grupie w rozgrywkach eliminacyjnych do Mistrzostw Świata strefy azjatyckiej.

W najbliższym meczu, w finałowej części tych rozgrywek, zmierzymy się z kadrą Jordanii.

Związek określił krótko i zwięźle, że chce awansu na turniej Mistrzostw Świata w 2014 roku.

 

1.07.12

PODSUMOWANIE MIESIĄCA:

 

Ligi:

Anglia: Manchester United (M)

Argentyna: Boca [+1] Estudiantes (LP)

Hiszpania: Real Madryt (M)

Niemcy: Stuttgart (M)

 

Klub:

Najlepszy strzelec: -

Najlepszy asystent: -

Najwięcej mom: -

Najwięcej żółtych kartek: -

Najwięcej czerwonych kartek: -

Najwyższa średnia: -

Stan konta: - 22,19 mln €

 

Transfery:

1. Dmytro Chygrynskyi [szachtar -> Manchester City] 20 mln €

2. Phil Jagielka [Everton -> Manchester City] 17,75 mln €

3. Diego Perotti [sevilla -> Liverpool] 16 mln €

4. Juan Neira [Gimnasia (LP) -> Szachtar] 10,25 mln €

5. Nacer Chadli [FC Twente -> Olympique Lyon] 10 mln €

6. Mario Paglialunga [Rosario Central -> River] 9,25 mln €

7. Milan Djuric [Parma -> Tottenham] 8,25 mln €

8. Mathieu Dossevi [Valenciennes -> Ajax] 8 mln €

9. Dalton [internacional -> AZ] 8 mln €

10. Magaye Gueye [Everton -> Fulham] 7,5 mln €

Odnośnik do komentarza

Na początku lipca zarząd z dumą ogłosił, że zakończona zostaje przeprowadzka na nowy obiekt. Zamiast Vicente Calderón, teraz grać będziemy na Estadio de Madrid o pojemności 73 tysięcy krzesełek. Jestem dumny, że to właśnie za moich czasów nastąpiła wymiana obiektu, który reprezentujemy. Do tego dysponujemy od teraz doskonałymi obiektami młodzieżowymi, bazą treningową, no i oczywiście Akademią piłkarską.

 

Na przełomie czerwca i lipca, na terenie Polski i Ukrainy, odbyły się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Dla moich rodaków była to bardzo ważna impreza. Jak ona przebiegała?

 

grupa A:

Szwajcaria - Polska 0:0

Włochy - Bośnia 2:0 [G. Pazzini 46' 83']

Włochy - Szwajcaria 1:1 [C. Marchisio 71' - N. Ben Khalifa 21']

Bośnia - Polska 0:3 [M. Rybus 3', Roger 8', R. Lewandowski 44']

Polska - Włochy 0:3 [A. Aquilani 29', A. Cassano 53', C. Marchisio 78']

Szwajcaria - Bośnia 1:0 [R. Ziegler 72']

 

1. Włochy [7pkt], 2. Szwajcaria [5], 3. Polska [4], 4. Bośnia [0]

 

grupa B:

Czechy - Francja 2:3 [T. Sivok 20', J. Polak 32' - K. Benzema 13' 18', L. Remy 81']

Portugalia - Ukraina 0:1 [A. Milevskyi 55']

Ukraina - Francja 1:2 [A. Yarmolenko 40' - L. Remy 44', F. Malouda 50']

Portugalia - Czechy 1:0 [C. Ronaldo 53']

Czechy - Ukraina 4:1 [J. Polak 34', M. Baros 49' 75', T. Necid 56' - A. Milevskyi 76'(k)]

Francja - Portugalia 1:0 [K. Benzema 45'+2]

 

1. Francja [9], 2. Czechy [3], 3. Portugalia [3], 4. Ukraina [3]

 

grupa C:

Niemcy - Szwecja 1:0

Holandia - Serbia 2:2 [R. van Persie 74'(k), U. Emanuelson 81' - A. Ljajic 24', Z. Kuzmanovic 90']

Szwecja - Holandia 1:2 [L. Harbuzi 78' - R. van Persie 7', G. van der Wiel 85']

Serbia - Niemcy 0:2

Holandia - Niemcy 3:1 [K.-J. Huntelaar 34', R. van Persie 36', R. van der Vaart 76']

Serbia - Szwecja 0:2 [D. Avdic 1', M. Berg 47']

 

1. Holandia [7], 2. Niemcy [6], 3. Szwecja [3], 4. Serbia [1]

 

grupa D:

Chorwacja - Irlandia 2:1 [L. Modric 9', D. Pranjic 56' - R. Keane 76']

Rosja - Hiszpania 0:0

Rosja - Chorwacja 1:1 [V. Bystrov 9' - M. Petric 16']

Hiszpania - Irlandia 1:0 [J. Navas 19']

Chorwacja - Hiszpania 1:2 [i. Olic 72' - Pedro 31' 48']

Irlandia - Rosja 1:1 [R. Keane 72' - P. Mamaev 75']

 

1. Hiszpania [7], 2. Chorwacja [4], 3. Rosja [3], 4. Irlandia [1]

 

ćwierćfinały:

Włochy - Czechy 2:0 [s. Giovinco 7', A. Cassano 64']

Francja - Szwajcaria 4:1 [Y. Gourcuff 12', L. Remy 20' 90'+1, K. Benzema 47' - V. Behrami 5']

Chorwacja - Holandia 1:3 [V. Corluka 24' - K.-J. Huntelaar 7', D. Kuyt 30', E. Braafheid 35']

Hiszpania - Niemcy k3:3 [F. Torres 49', Bojan 76', A. López 90'+1]

 

półfinały:

Włochy - Hiszpania 3:0 [G. Pazzini 52', G. Chiellini 60', A. Aquilani 90'+2]

Francja - Holandia 3:1 [L. Remy 22' 55', K. Benzema 44' - R. van Persie 5']

 

finał:

Włochy - Francja 1:2 [G. Pazzini 29' - L. Remy 9', M. Sakho 42']

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...