Skocz do zawartości

Karty graficzne


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Mam od jakiegoś czasu sprzęt (około 1 rok), dość świeży.

m in. Procesor E8400

 

Teraz postanowiłem wymienić wąskie gardło tj. kartę graficzną. I mam teraz pytanie o porównanie cenowo/jakościowe nVidia vs. Radeon. Jako że nie jestem w stanie ustalić, która wersja Radeona (4870, 4850 itp) jest odpowiednikiem kart nVidii (GTX275, 280, 260?), prosiłbym o waszą pomoc w uzyskaniu takich informacji :)

Przykład:

Radeon xxxx to ta sama półka co nVidia xxxx - wybierz R, bo jakość/cena na korzyść R.

 

A może warto poczekać na nowe karty gotowe do obsługi DX11?

Odnośnik do komentarza

A może warto poczekać na nowe karty gotowe do obsługi DX11?

To zależy od tego, ile masz pieniędzy :] Karty obsługujące DX11 na początku będą na pewno drogie. Warto się jednak nad tym zastanowić, gdyż nowy Direct prawdopodobnie przyjmie się lepiej niż poprzednia wersja z prostego powodu: Windows 7. DirectX 10 nie przyjął się głównie ze względu na słabą sprzedaż Visty, w przypadku nowego systemu powinno być znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Uwaga laik ze wsparciem Google.

 

Posiadam kartę graficzną GeForce 9600 GT. Niestety ostatnio zaczął mi się resetować komputer przy jej większym obciążeniu np. kiedy grałem w Pro Evolution Soccer. Z tego co udało mi się wyczytać w Internecie, to posiadam na niej pasywne chłodzenie tzn. nie ma wentylatorków. W międzyczasie sprawdziłem także temperatury w Speedfanie i na GPU w momencie resetowania komputera podchodzi ona do mniej więcej 85 stopni Celsjusza. Przez rok, mimo takiego chłodzenia (nie wiem jakie były wtedy temperatury) z kartą było wszystko w porządku. GF jest jeszcze na gwarancji, ale może jakiś zakup lepszego chłodzenia (zależy mi na czasie, a zabawa z serwisem trochę potrwa) rozwiązał by problem?

 

Za wszelką pomoc będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza

Uwaga laik ze wsparciem Google.

 

Posiadam kartę graficzną GeForce 9600 GT. Niestety ostatnio zaczął mi się resetować komputer przy jej większym obciążeniu np. kiedy grałem w Pro Evolution Soccer. Z tego co udało mi się wyczytać w Internecie, to posiadam na niej pasywne chłodzenie tzn. nie ma wentylatorków. W międzyczasie sprawdziłem także temperatury w Speedfanie i na GPU w momencie resetowania komputera podchodzi ona do mniej więcej 85 stopni Celsjusza. Przez rok, mimo takiego chłodzenia (nie wiem jakie były wtedy temperatury) z kartą było wszystko w porządku. GF jest jeszcze na gwarancji, ale może jakiś zakup lepszego chłodzenia (zależy mi na czasie, a zabawa z serwisem trochę potrwa) rozwiązał by problem?

 

Za wszelką pomoc będę wdzięczny.

Skoro przez rok wystarczało pasywne chłodzenie to wskazuje na to, że pora odkurzyć bebechy komputera :>

Ale tak czy inaczej zainwestowałbym w chłodzenie. Pasyw na GT 9600 to jakieś nieporozumienie. :-k

 

Edyta rzecze, że nie określiłeś budżetu, ale w razie czego TO byłoby doskonałym rozwiązaniem (musisz mieć jednak sporo miejsca w budzie).

Odnośnik do komentarza

W budzie jest czyściutko, jak nie wiem co. Czyściłem odkurzaczem, też sprężonym powietrzem :].

 

Trafiłem gdzieś na TO, ale z budżetem może być ciężko. W sumie miejsce jest, ale nie wiem czy poradziłbym sobie z instalacją, chociaż może by mi gdzieś w sklepie założyli. Ale czy po nałożeniu czegoś takiego nie traci się gwarancji (pewnie trzeba to gdzieś przykręcić, czy coś) na kartę?

 

Chyba ostatecznie wezmę GF-a i pójdę do sklepu, gdzie go kupiłem - niech mi facet coś doradził skoro mam przegrzewającą się kartę na gwarancji.

Odnośnik do komentarza

W sumie miejsce jest, ale nie wiem czy poradziłbym sobie z instalacją, chociaż może by mi gdzieś w sklepie założyli. Ale czy po nałożeniu czegoś takiego nie traci się gwarancji (pewnie trzeba to gdzieś przykręcić, czy coś) na kartę?

To zalezy gdzie masz naklejkę gwarancyjną. W moim Pallicie GT 8600 była właśnie na jednej ze śrub mocujących wiatrak i musiałem ja bardzo delikatnie odkleić, by nie stracić gwarancji (zerwanie naklejki/plomby -> brak gwarancji). No, ale opłaciło się, bo po zmianie chłodzenia karta chodziła 50% szybciej (po OC rzecz jasna). Skoro kartę masz nową to faktycznie rusz się do sprzedawcy, choć zakładam, że potrwa to ze 2-3 tygodnie, zanim karta do ciebie wróci.

 

Edyta gada, że instalacja Accelero to żaden problem. Wraz z chłodzeniem masz instrukcję "obsługi" i powinien to wykonać nawet średnio inteligentny szympans :D Nie pamiętam tylko czy do Accelero dokładają pastę :-k

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Próbowałem uaktualnić sterowniki do karty graficznej na stronie NVIDI automatycznie mi wyszukalo odpowiedni sterownik do moich podzespolów... ale probowalem go instalowac na kilka razy i ni *uja nie działa. Za 1 razem zainstalowałem na stare sterowniki i po uruchomieniu max rozdzielczosc 600x480, potem usunalem stare i nowe zainstalowałem ale wystepuje to samo. Ktoś wie o co chodzi ? :D

Odnośnik do komentarza

Nie wiem o co chodzi, bo nie wiem, jaką masz kartę, ale spróbuj tych sterowników:

 

http://www.omegadrivers.net/

 

EDYTA: Sorry, brak aktualizacji od 2007, a to była super alternatywa dla firmowych sterowników :/

Generalnie jest chyba cienka :D GeForce6100 nForce405 :P a stery mam zainstalowane do niej z .....2006roku :/ a windows XP

Odnośnik do komentarza

Dziwne... Ściągnąłem najnowsze stery do Radeona, Catalysta 9.10, instaluję go tak, jak trzeba, ale po restarcie kompa mi jakby nie wykrywa sterowników, przez co muszę się męczyć na minimalnej rozdzielczości ekranu i 4 kolorami :P

Wie ktoś może, dlaczego tak się dzieje?

 

System to Win XP.

 

EDIT: Hmm, ściągnąłem cały pakiet Catalysta i poszło :-k

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Prof wszystko zależy od tego za ile tę kartę możesz mieć [kupujesz nową czy znajomy/allegro po okazyjnej cenie?]. Polecałbym coś od ATI 4850 lub 4770, który ma podobną wydajność, a żre dużo mniej prądu, jest zimniejszy i wykonany w 40nm procesie technologicznym.

 

GTS 250 będzie sobie dobrze radził w nowych grach, ta karta ma podobną wydajność jak 9800GT :] Jeśli masz mniejszy monitor to pograsz w większość gier z największymi detalami.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...