Skocz do zawartości

Karty graficzne


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

posiadałem kartę NVIDIA GeForce 9800 GT do dziś. przy grze w FM raczej na 99,9% padło jej się.

nie mogę zmienić rozdzielczości większej niż 1200x1024. ekran to tylko "Monitor domyślny" ustawiony jest. stylu całego w W7 brak. w menadżerze zadań widnieje karta z żółtym wykrzyknikiem i "System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów (kod 43)".

więc na bank się spaliła :(

 

muszę w tym tygodniu kupić nową. oczywiście jakąś taniej. jaką polecacie? góra 250 zł chciałbym wydać. allegro raczej odpada. nie jestem zwolennikiem kupowania sprzętu przez neta.

 

jaką kupić?

proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

NIe chcę tutaj wyjść na ignoranta, ale AFAIR spalone elementy elektroniczne nie przewodzą prądu, a więc nie miałbyś żadnego sygnału na wyjściu (a więc i obrazu na monitorze). Ja bym stawiał na konflikt software'owy.

 

Dość stara karta i do tego W7 to chyba nie jest dobre rozwiązanie. Proponuję zainstalować starsze sterowniki.

Odnośnik do komentarza

generalnie chciałem się upewnić tym co piszesz Gabe, ale i tak :*

zainstalowałem jakieś stare do Visty, potem system się zawrócił do poprzedniego jakiegoś stanu i jest ok.

dzięki.

 

Edit:

wszystko niby wróciło do normalności ale...

włączyłem FM2010, odpaliłem ten sam mecz co wczoraj i pupa :( zrobiło się to samo. gra jakby się wywalił, zawieszka systemu i teraz jest też ok. jakieś pomysły??

biblioteki FMa gryzą się ze sterami do grafiki?

Odnośnik do komentarza

moje cieszenie się było przedwczesne :(

dziś włączam kompa i wszystko wróciło do stanu wcześniejszego- tj do rozdzielczości standardowej. pościągałem różne wcześniejsze wersje sterowników do W7 64 i nic. nie mogę zainstalować ich- wyskakuje błąd .

 

jakieś dalsze pomysły? wynalazłem gdzieś w necie iż jest bardzo duża możliwość, że karta po prostu siada.

ale ewidentnie widać to co pisał Gabe.

tylko nie wiem z czym może się to gryźć?!

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Hello, pytanie na szybko.

 

Płyta główna ASRock 755XFire-RAID

 

Aktualna karta graficzna ASUS x1300, która jest głośna jak dziecko napierdalające metalowym kubkiem o blat i chcę ją zmienić nie inwestując w stary sprzęt zbyt dużo.

 

Czy będzie OK

 

Specjalnie dużo nie gram, ewentualnie w NBA, do którego mi ASUS w zasadzie wystarcza (oprócz tego kurna hałasu), ale ostatnio sporo grzebie w Illustratorze i InDesignie (plus ofc photoshop do nich; całość CS5).

 

Jakaś szybka rada, czy nie zamienię siekierki na kijek?

Odnośnik do komentarza

Karta którą chcesz kupić jest kilkanaście razy szybsza i znacznie bardziej wydajna niż X1300(tutaj sobie można ładnie je porównać). Z tym, że wiele do powiedzenia ma też procesor, który będzie kartę hamował najprawdopodobniej. Nie wiem, czym dysponujesz(btw - znacznie bardziej przydałby się właśnie model procesora niż model płyty głównej, tam przecież na 100% masz PCI Express - a to jedyne co potrzebne grafice), także ciężko jest coś powiedzieć. Jak nie jest to wydajny procek, to starą grafikę najlepiej dokładnie wyczyścić(łącznie z chłodzeniem), a jeśli wiatraczek na chłodzeniu pozwala, to delikatnie(1 kropla w sam raz wystarczy) jego mechanizm(ukryty pod nalepką zazwyczaj) naoliwić. Wtedy karta powinna wrócić do stanu cichego działania*, a Ty nie będziesz musiał wydawać kasy na nową(skoro stara daje radę). Bo bez odpowiedniego procesora i tak niewiele z mocy tej nowej odczujesz.:)

* - chyba, że ona ma tak od zawsze - wtedy pewnie tylko zakup nowego gpu ratuje sprawę.

Odnośnik do komentarza

Czyli możesz śmiało wypróbować opcję czyszczenia, bo P4 nie pozwoli nowej karcie na wiele.:/

Opcja pesymistyczna(gdzie czyszczenie karty nic nie da) też nie jest za dobra, bo Radeon HD 4650 po zakupie będzie pewnie cichy, ale w przypadku gdybyś zrobił upgrade procka na jakiś nowszy i wydajny, to wtedy gpu będzie go zwalniać.:P Z drugiej strony 160zł nie majątek. :>

Odnośnik do komentarza

Czyli możesz śmiało wypróbować opcję czyszczenia, bo P4 nie pozwoli nowej karcie na wiele.:/

Opcja pesymistyczna(gdzie czyszczenie karty nic nie da) też nie jest za dobra, bo Radeon HD 4650 po zakupie będzie pewnie cichy, ale w przypadku gdybyś zrobił upgrade procka na jakiś nowszy i wydajny, to wtedy gpu będzie go zwalniać.:P Z drugiej strony 160zł nie majątek. :>

 

Jak będę robił upgrade procka, to razem z nim płyty głównej i całej reszty - nie będę się specjalnie zastanawiał wówczas. Wystarczy, że grafika będzie trochę bardziej wydajna (do 20%-30%) i zdecydowanie mniej hałaśliwa. A na to mogę liczyć, tak :-)

Odnośnik do komentarza

Jakoś bliżej wakacji planuję zmienić swojego Radeona na mocniejszy model.

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-hd5670-cyclone1g-1gb-ddr5-128bit-pci-e-2-1-dvi-i-hdmi-dp-retail-r5670-cyclone-1g-312344/ - zastanawiałem się nad tym. Ponoć karta jest ok, tylko... brakuje mi informacji, jakiego zasilacza to cudo wymaga. Bo podejrzewam, że obecnie posiadany przeze mnie Chieftec 350 W to nieco za mało.

Odnośnik do komentarza

Dziwne, bo faktycznie ciężko o tę informację(a przecież to podstawowa sprawa). Ogólnie karty z rodziny HD 5670 nie wymagają więcej jak ~61W. Sam używałem kiedyś nieco bardziej zjadającego energię 9600 GT na zasilaczu 350W i działało to przyzwoicie, ale jednak lepiej będzie zaopatrzyć się w coś mocniejszego(co i tak na przyszłość będzie raczej konieczne).:)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Sorka za dubla, ale chyba już można?

Nadal się głowię nad tą kartą graficzną. Patrzyłem kolejne różne testy i... czuje się nieco zagubiony.

 

Obecnie mam Radeona 4670 - całkiem milutka karta, muszę przyznać, ale chciałem ją zmienić na coś mocniejszego - coś, co pociągnie mi gry na 1920x1080 w wysokich detalach (już bez pierdółek typu AA). Szukam czegoś do 300, najwyżej 350 zł. Czym warto się zainteresować? Serią Radków 4800, czy już raczej lepiej inwestować w serię 5000?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

GeForce GTS 450 powinien być całkiem dobry - karta jest bardzo wydajna i szybka, do tego fabrycznie podkręcona. Spokojnie wystarczy, żeby uzupełnić możliwości Twojego procesora i ew. nie spowolni zbytnio nowego po ewentualnej wymianie w przyszłości. Cena też jest całkiem przystępna, szczególnie że można na tym sprzęcie bez problemu w nowe gry na wysokich detalach(i dużych rozdzielczościach) pograć. Pobór mocy rzędu ~85W też prezentuje się nieźle.

PS - oczywiście można tej karty w innym sklepie poszukać, może będzie nieco tańsza(mi w Agito było najwygodniej ją zlokalizować).:)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...