Skocz do zawartości

Karty graficzne


Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam kartę graficzną RADEON 9600 i mam z nią problem. Mianowicie, w grach np. World Championship Snooker 2009 czy PES 9, które bez problemu powinny mi pójść (zwłaszcza, że PES kiedyś, przed formatem mi chodził), a teraz mam czarny ekran, gdy próbuję włączyć którąś z tych gier.

 

Ściągnąłem sterowniki za pomocą Everesta iii pokazuje mi takie coś:

http://img529.imageshack.us/img529/8933/kzrts.jpg

 

 

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

PALIT GeForce 9400GT 1024MB DDR2/128bit DVI (550/700)

czy to dobra karta, czy wejdzie mi na moją płytę: http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/g...sme-s2l_20.html

i jaki zasilacz do niej byłby najlepszy, bo aktualnie posiadam jakiś (taka jest nalepka z tyłu komputera) "AC 230V" (na razie nie mam czasu by odkręcić te wszystkie śrubki i sprawdzić :) )

Odnośnik do komentarza
Żaden, przymierzam się tylko, i sam nie wiem jakie pieniądze uzbieram, a zależy mi na karcie z 1GB :)

Co ci z 1GB pamięci jeśli karta będzie beznadziejna i nie wykorzysta tej pamięci?

Nie daj się złapać na chwyty producentów, usiłujących ludziom wepchnąć niesamowity badziew, kuszać szczegółami tak naprawdę nieistotnymi dla uzytkownka. Na karcie 9400 GT możesz w Tetris połupać. Ewentualnie w sapera czy kierki. :>

Odnośnik do komentarza

Na wstępie chciałbym podziękować Sarnince :* i Doktorkowi :* za nakierowanie mnie na Asusa Radeona HD 4670. Działa aż miło :) No i co ciekawe, zasilacz daje sobie z nim radę, chociaż teoretycznie nie powinien. No cóż, już nie raz komp mi udowodnił, że idzie na przekór _^_

 

Anyway (chyba to dobry temat? :-k), sciągnąłem 3dMarka 2006 i nie mogę go uruchomić, nie wiedzieć czemu. Pojawia się okienko, proszące mnie o cierpliwość, więc czekam, czekam... Czekam i nic. Pozostaje mi użycie "trójcy". Czego to może być wina? :-k

Odnośnik do komentarza
Na wstępie chciałbym podziękować Sarnince :* i Doktorkowi :* za nakierowanie mnie na Asusa Radeona HD 4670. Działa aż miło :) No i co ciekawe, zasilacz daje sobie z nim radę, chociaż teoretycznie nie powinien. No cóż, już nie raz komp mi udowodnił, że idzie na przekór _^_

 

Anyway (chyba to dobry temat? :-k), sciągnąłem 3dMarka 2006 i nie mogę go uruchomić, nie wiedzieć czemu. Pojawia się okienko, proszące mnie o cierpliwość, więc czekam, czekam... Czekam i nic. Pozostaje mi użycie "trójcy". Czego to może być wina? :-k

 

Ciekawe, może sterowników? Mam w domu i nie używam ;) Radka 3650 i również nie działa na nim 3dmark 06 i 05, a 03 działa...

Odnośnik do komentarza

Ok, teraz zaczyna się robić dziwnie. Nie dość, że nie działa mi 06 to 03 zachowuje się tak samo, znaczy, wyświetla mi splash powitalny, po czym młóci, młóci... młóci i tak bez końca. Oczywiście menedżerze urządzeń wyświetla mi - jakby inaczej? - Brak odpowiedzi. :-k

 

Edyta dodaje, że sprawdzimy to jeszcze z najnowszymi sterami do Radka. Może pomoże...

Odnośnik do komentarza
A jak myślisz - jest sens inwestować w używaną kartę?

No to TUTAJ masz nową, tyle że w wersji OEM. Jest tania więc na te aluminowe żeberka spokojnie możez zainstalować jakiś nawiew. Będzie OK.

 

Możesz tez spokojnie wziąć TO. GF 9500 GT to w zasadzie to samo co 8600GT, tyle, że w innym pudełku i pod inną nazwą. Wydajność jest prawie identyczna.

 

Czas wrócić to rozmowy z początku roku.

Z tym, że teraz już mus - karta się w końcu spaliła.

 

Budżet ~200 zł, totalnie się na tym nie znam.

Co możecie doradzić?

Najlepiej z allegro, od razu bym zakupił.

 

 

Parametry płyty głównej i jakiś innych pierdół, które już tu wklejałem.

http://forumcm.net/index.php?showtopic=471...st&p=554083

 

 

Edycie TO wpadło w oko.

 

w sklepie: http://icomp.pl/produkty.php?sid=karty_graficzne-989

Odnośnik do komentarza

Edyta niech kupi okulary... 1GB pamięci i to DDR2 w remarkowanym 8600GT (nazywajmy rzeczy po imieniu ;) ) który u mnie ledwo wykorzystuje 512MB pamięci (DDR3 :P). W 200 zł jak ci się uda to kupisz bardzo przyzwoitego Radeona 3850 z 256 bądź 512 MB DDR3.

 

P.S. poza tym z Sempronem nie poszalejesz bo będzie bardzo mocno ograniczał kartę graficzną, więc na twoim miejscu rozglądnął bym się za kartą i za procesorem. W ok. 120-140 zł można wyrwań na allegro 8600GT z 256 DDR3. Zostaje ok. 70 zł - sprzedać Semprona za 50-60 zł i kupić jakiegokolwiek X2 (np. ja mam do sprzedania X2 3600+ :P ).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...