Skocz do zawartości

Lapdance


CancuN

Rekomendowane odpowiedzi

@Sławoj - Hornuss jest cienki jak barszcz i szkoda czasu na robienie screenów...

 

Przed nami dwa ostatnie spotkania w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy U-21. Wyjazd do Białorusi i domowy pojedynek z Wyspami Owczymi, zapowiada się bardzo miło. Jeśli wygramy te dwa mecze, to bez względu na naszych rywali, a więc Włochy, Anglię i Irlandię, zapewniamy sobie awans z pierwszego miejsca w grupie, z czym nie powinno być większych problemów. Nie powinno, ale nie możemy zlekceważyć rywali, którzy mogą napsuć nam krwi. Z powołań, które rozesłałem, wiele trafiło do zawodników, którzy jeszcze nie występowali w kadrze pod moją wodzą, a więc będzie to dla nich szansa wybicia się.

 

Gerard Bieszczad (19l./Widzew Łódź/1/0j)

Dominik Kisiel (22l./Werder Brema/13/0j)

Filip Kurto (21l./Wisła Kraków/7/0j)

 

Michał Czekaj (20l./Wisła Kraków/3/0j)

Kamil Gliński (17l./Górnik Zabrze/0/0j)

Mariusz Gogol (21l./Jagiellonia/8/1j)

Jakub Majewski (19l./Górnik Łęczna/5/0j)

Rafał Pietrzak (20l./Zagłębie Sosnowiec/3/0j)

Mateusz Szalek (20l./Pogoń Szczecin/0/0j)

Michał Szostko (20l./Jagiellonia/5/0j)

Miłosz Wilk (18l./Gimnastic/5/0j)

Bartosz Zakrzewski (21l./Debrecen/9/2j)

 

Grzegorz Arłukowicz (20l./Jagiellonia/0/0j)

Ariel Borysiuk (21l./Legia Warszawa/6/0a)

Piotr Duda (20l./Korona Kielce/0/0j)

Michael Gardawski (21l./Hoffenheim/2/0j)

Bartosz Salamon (21l./Brescia/6/1a)

Mateusz Szczepaniak (21l./Aj Auxerre/4/0j)

Marcin Tomasik (16l./Korona Kielce/0/0j)

Mikołaj Zwoliński (20l./Widzew Łódź/2/0j)

Michał Żyro (19l./Warta Poznań/3/1j)

 

Paweł Bąk (17l./Piast Gliwice/0/0j)

Michał Efir (20l./Wisła Kraków/0/0j)

Jakub Kosecki (21l./Piast Gliwice/0/0j)

Jarosław Kowalski (16l./Piast Gliwice/0/0j)

Michał Kucharczyk (21l./Debrecen/14/9j)

Odnośnik do komentarza

31.08.12

Nadszedł dzień pierwszego pojedynku kadry Polski U-21. Mecz z Białorusią z pewnością będzie ciekawy, gdyż przy dobrym układzie innych rezultatów, już dzisiaj możemy zapewnić sobie awans. Trzeba wygrać to spotkanie i nie patrzyć na innych. Moi zawodnicy zapowiadają, że dadzą z siebie wszystko, by tylko zapewnić sobie byt na dłużej pod moją wodzą. Zobaczymy, co wymyślą zawodnicy i jak się zaprezentują...

Skład:

G. Bieszczad, J. Majewski, M. Wilk, M. Gogol, R. Pietrzak, M. Tomasik, A. Borysiuk, M. Szczepaniak, M. Żyro, M. Efir, P. Bąk

Ogólnie muszę powiedzieć, że mieliśmy ogromną przewagę, ale nie potrafiliśmy jej do końca wykorzystać. Wszystko za sprawą genialnie dysponowanego bramkarza Białorusi, który niejednokrotnie w akrobatyczny sposób chronił swoją ekipę od utraty gola. Na szczęście dosyć szybko swój fach potwierdził Efir, który wykorzystał niezaradność jednego z obrońców gospodarzy, odebrał mu piłkę, by huknąć ją do siatki. Długi, bardzo długi czas nic się nie działo, by tuż przed przerwą stracić gola. W banalny sposób daliśmy rywalom przejąć inicjatywę, co odbiło się dobrej akcji i celnym strzale. Remis do przerwy mnie nie zadowalał, co udowodniłem podopiecznym w szatni. Po zmianie stron, od razu dokonałem kompletu zmian. Zeszli Gogol, Borysiuk i Bąk, a pojawili się Zakrzewski, Salamon i Kucharczyk. Dwadzieścia minut przed końcem wreszcie udała się próba wyjścia na prowadzenie. Mocno bity rzut rożny przez Żyro i piłka odbiła się od jednego z obrońców Białorusi i wpadła do siatki. Samobój daje nam prowadzenie, ale i podłamuje rywali, którzy chwilkę później tracą kolejnego gola. Tym razem autorem został Żyro, który pięknym uderzeniem posłał łaciatą w długi róg. Wygrana, choć w nie najładniejszym stylu, nie ucieszyła mnie. Chciałem oglądać taki sam zespół, jak w meczach wygranych z Włochami, czy Anglią, a nie na siłę grających juniorów... Ważne, że jest komplet punktów, który znacznie przybliżył nam awans.

Eliminacje do Mistrzostw Europy U-21, grupa 1., [9/10]

stadion: Traktor w Mińsku

widzów: 4790

Białoruś U-21 - Polska U-21

1:3

[Valeriy Astapchik 39' - Michał Efir 6', Andrey Konopelko 73'(sam), Michał Żyro 83']

mom: Valeriy Astapchik "8.3"

 

wyniki innych spotkań w grupie:

 

Irlandia - Wyspy Owcze 2:0 [L. Williams 30', N. Greene 61']

Włochy - Anglia 0:5 [A. Balanta 8' 33' 48', D. Welbeck 19', M. Valente 61'(sam)]

 

sytuacja w grupie przed ostatnią kolejką spotkań:

 

1. POLSKA [20 pkt], 2. Irlandia [19], 3. Anglia [18], 4. Włochy [16], 5. Białoruś [6], 6. Wyspy Owcze [0]

 

1.09.12

 

PODSUMOWANIE SIERPNIA

 

sytuacja w ligach:

 

Anglia

Premiership: Chelsea [+3] Portsmouth

Championship: Nottm Forest [+3] Southampton

 

Hiszpania:

BBVA: -

Adelante: -

 

Meksyk:

1 Liga: Veracruz [+0] America (MEX)

Awansowa: Tampico Madero [+4] Orizaba

 

Niemcy:

1 Liga: Gladbach [+0] Dortmund

2 Liga: 1860 Monachium [+3] Augsburg

 

Polska:

Ekstraklasa: Lechia Gdańsk [+3] Śląsk Wrocław

1 Liga: -

 

Sytuacja w klubie:

 

Eliminacje ME U-21: 1. miejsce

Rozgrywki ligowe: -

Najlepszy strzelec: -

Najlepszy asystent: -

Najwyższa średnia: -

Stan konta: - 1.990.000 €

 

Najważniejsze transfery na świecie:

 

1. Angel Di Maria [Dynamo Kijów -> Manchester United] 17,25 mln €

2. Hugo Rodallega [udinese -> Bayern Monachium] 12,75 mln €

3. Luis Suarez [Ajax -> Nurnberg] 12,75 mln €

4. Denis Aracic [Metalist -> AEK] 10,5 mln €

5. Michael Bradley [Gladbach -> HSV] 9,5 mln €

6. Johan Djourou [LOSC Lille -> Wolves] 9,25 mln €

7. Keith Treacy [Preston -> Everton] 9,25 mln €

8. Eren Gungor [bursaspor -> Galatasaray] 8,75 mln €

9. Keirrison [FC Barcelona -> Juventus] 7,5 mln €

10. Ruben Micael [Porto -> Sporting] 7 mln €

Odnośnik do komentarza

Po rozegraniu wszystkich sparingów, oraz dokładnej analizy gry wszystkich zawodników podczas meczów kontrolnych, ale również i na treningach, dokonałem jeszcze sporej ilości zmian w składzie. Wielu z was pewnie uzna mnie za szaleńca, ale takie jest życie. Z dnia na dzień pojawiały się coraz lepsze oferty, dlatego zdecydowałem się postawić wszystko na jedną kartę i wstrząsnąć zawodnikami Girony.

z klubu odeszli:

 

Ramón - Miał być gwiazdą zespołu, a w sparingach był cieniem samego siebie, ale i cieniem nawet najsłabszego zawodnika klubu. Nie potrafił odnaleźć się w zespole, zaliczył ogromną ilość strat i niecelnych podań. Od takiego zawodnika wymaga się bardzo dużo, a tymczasem nie pokazał nic. Zaledwie kilka tygodni po jego przyjściu, już się z nim żegnałem. Zarobiłem w krótkim czasie 190.000 €, które na stół wyłożyło Cultural Leonesa. Szkoda, że taki piłkarz dał ciała, ale są inni...

 

Cesar - Po długich rozmowach miałem dość jego grymasów. Nie chciał podpisać nowego kontraktu, gdyż uznał, że kwota, którą mogę mu zaproponować jest zbyt niska, jak na jego ego. Dziwne, bowiem ten zawodnik w zeszłym sezonie nie pokazał się z dobrej strony, a wymaga kokosów. Brazylijczyk za 60.000 odszedł do Vecindario, gdzie najprawdopodobniej zakończy swój byt dla futbolu.

 

Sergio - Wiekowy już obrońca również miał dąsy przy podpisaniu nowego kontraktu, dlatego w pewnej chwili uciąłem rozmowy i zdecydowałem się go wystawić na listę transferową. Wiele klubów było nim zainteresowanych, a najlepszą ofertę złożyło Dijon FCO i to właśnie tam Sergio spędzi kolejny rok.

Do klubu zawitali:

 

Juan (20l./Hiszpania/0/0a) - Melodia przyszłości w linii defensywnej. Młodziutki Hiszpan został wywalony ze swojego, byłego klubu za brak postępów. Dla mnie już jest on bardzo dobrym zawodnikiem, a wierzę, że po roku treningów z juniorami, jeszcze się polepszy.

 

Jhon van Beukering (28l./Holandia/0/0a) - Były zawodnik NEC miał dosyć grania na holenderskich boiskach i nie podpisał nowego kontraktu. Po mojej ofercie od razu zdecydował się parafować, co mnie bardzo ucieszyło. Ten zawodnik ma rekomendację i może stać się czołowym zawodnikiem Girony, ale musi to potwierdzić. Zarówno, jak i kibice bardzo w niego wierzymy.

 

Jose Semedo (27l./Portugalia/4/0j) - Były gracz Charlton, a pobierający nauki w wielkim Sportingu Lizbona defensor, będzie faworytem do pierwszego składu. Bardzo się cieszę, że tak doświadczony zawodnik zechciał przywdziewać nasz trykot i bronić barw klubowych. Zawsze tam, gdzie grał, był solidnym punktem zespołu, także o jego formę bać się nie powinienem.

 

Johan Voskamp (27l./Holandia/0/0a) - Helmond Sport nie zaoferował mu zbyt słabe wynagrodzenie, co od razu zostało wyłapane przez moich współpracowników. Filmy z jego popisami strzeleckimi zafascynowały mnie, dlatego bez wahania podjąłem rozmowy w celu jego zakontraktowania. Mam nadzieję, że w roli jokera będzie spisywał się dobrze i nie raz zadowoli kibiców pięknym uderzeniem, a więc tym, co wychodzi mu najlepiej.

 

Braganca (29l./Portugalia/0/0a) - Były gracz Istres, to typowy lewoskrzydłowy. Będzie alternatywą dla Jairo, co mnie bardzo cieszy, gdyż nie miałem konkretnego zmiennika na tej pozycji. Nie wykluczam też, że Braganca wygryzie ze składu Hiszpana i zostanie pierwszoplanową postacią Girony.

 

Shunsuke Nakamura (34l./Japonia/78/21a) - Zdecydowanie najgłośniejszy transfer naszego klubu w tym okienku transferowym. Ostatnio występował w Espanyolu, gdzie z roku na rok tracił w oczach menadżera. Dla mnie będzie niekwestionowanym liderem środka pola i jeśli nic się po drodze nie wydarzy, możemy mieć z niego niesamowity pożytek. Wszyscy chyba znają jego atomowe uderzenia z dystansu i świetnie bite rzuty wolne. Z miejsca stał się ulubieńcem kibiców i przyniósł spore zyski w dziale sprzedaży klubowych gadżetów.

 

David Suazo (32l./Honduras/61/22a) - Wiekowy snajper z Hondurasu będzie sporym wzmocnieniem. Ostatnie występy we włoskim Interze, gdzie muszę powiedzieć, miał spory udział, na pewno go nauczyły twardej gry. David będzie rywalizował z Caracciolo, Calle i van Beukeringiem o miano tych, którzy wychodzić będą w podstawowej jedenastce.

 

Niki Maenpaa (27l./Finlandia/6/0a) - Gra tego zawodnika od dawna mi się bardzo podoba. Ściągnąłem go z myślą zwiększenia rywalizacji na bramce, a tymczasem, po kilku treningach okazuje się, że najprawdopodobniej będzie niekwestionowanym liderem! Rewelacyjnie wpiął się do Girony i nawet tacy zawodnicy, jak Caracciolo, czy też Suazo, na treningach mają spory problem z jego pokonaniem. Potrzebowałem pewnego punktu defensywy i chyba właśnie go dostałem...

 

Milan Smiljanic (25l./Serbia/6/1a) - Rywalizacja na pozycji defensywnego pomocnika mocno się osłabiła, kiedy to Aitor Sanz, podczas jednego ze sparingów doznał kontuzji śródstopia, która wykluczyła go na ponad pół roku z gry. Kiedy zobaczyłem, że Milan jest dostępny za darmo, nawet nie pytałem się o zdanie moich współpracowników, tylko od razu sięgnąłem do portfela i zakupiłem bilet do Anglii. Były już gracz West Brom zapowiada sieczkę w szeregach defensywnych.

 

Rui (27l./Republika Zielonego Przylądka/12/0a) - Po odejściu Cesara i Sergio, potrzebowałem kogoś na zapełnienie ilości zawodników skłonnych do gry w obronie. Długo szukałem kogoś odpowiedniego, aż zauważyłem Rui. Bardzo spodobał mi się styl, a jakim ten zawodnik rozprawia się z rywalami. Jest skuteczny, twardy i nieustępliwy, a więc posiada wiele cennych cech. Z pewnością będzie wzmocnieniem.

 

 

Jak widać, zdecydowałem się na zakontraktowanie wielu zawodników. Na treningach pokazują się z bardzo dobrej strony, także patrzę optymistycznie na nasze występy ligowe. Taka ilość zawodników zmusiła mnie do sporej selekcji w wybranym do ligi składu, gdzie można nadać numery jedynie dwudziestu pięciu graczom, a miałem ich dużo, dużo więcej. W takim wypadku poza sferę moich zainteresowań wypadli Hornuss i Matei, którzy niczym nie odznaczyli się w sparingach. Hornuss był cieniem swojego cienia, a Matei jedynie w jednym spotkaniu pokazał się z dobrej strony. Ci dwaj zawodnicy mogą sobie szukać nowego domu. Musiałem też zadecydować, że kilku młodych, ale już bardzo dobrych zawodników, przynajmniej przez najbliższe pół roku będą wspomagać zespół juniorski, gdzie nabiorą doświadczenia i umiejętności. Ogólnie rzecz ujmując, wielu z was pewnie teraz ma o mnie zdanie, że jestem świr. W Gironie natomiast, po tych wszystkich transferach, kibice szaleją na punkcie nowych zawodników i głęboko wierzą, że walka o środek tabeli jest zarezerwowana dla innych ekip, bowiem my walczyć będziemy i najwyższe cele. Co się stanie, to zobaczymy niebawem, bo sezon ligowy zbliża się ogromnymi krokami. Jeszcze tylko kilka treningów i ruszamy do boju!

Odnośnik do komentarza

2.09.12

 

Rozpoczynamy pierwszy, mam nadzieję, że pełen sezon za sterami Girony. Jest to już czwarty sezon mojej pracy w profesjonalnym futbolu, także pewne doświadczenie mam i postaram się je wykorzystać. Na pierwszy ogień przyszło nam zagrać, być może, najtrudniejszy mecz. Spadkowicz z najwyższej, hiszpańskiej ligi - Sporting, z pewnością będzie chciał tam szybko powrócić. Mecz rozegramy na własnym boisku, także liczę na gorący doping i wspieranie piłkarzy ze strony kibiców. Tego wieczoru zadebiutuje wielu zawodników, także będzie na co popatrzyć.

 

Skład:

N. Maenpaa, Jose, D. Tortolero, J. Semedo, Guto, M. Smijanic, S. Nakamura, Chechu, Jairo, F. Caracciolo, J. van Beukering

Spotkanie to było bardzo, ale to bardzo nieudane. Już na samym początku oberwaliśmy, i choć zdołaliśmy szybko wyrównać, później było już tylko gorzej. Nasza gra tego wieczoru była porażająco słaba. Obrona wyglądała jak ser szwajcarski, a bezradny bramkarz nie miał nic do powiedzenia, kiedy to był atakowany przez trzech zawodników Sportingu. Szkoda, bowiem duże znaczenie dla naszej gry miała szybka kontuzja Nakamury, który opuścił murawę już po kwadransie. Za niego wpuściłem Dorcę, ale ten nie potrafił nic zdziałać. Po zmianie stron w miejsce obolałego van Beukeringa i słabego Tortolero wprowadziłem Suazo i Ayalę, ale oni również nie byli w stanie uratować zespołu. Pierwszy mecz w nowym sezonie mogę zaliczyć do najgorszego w mojej karierze menadżerskiej... Warto jeszcze dodać, że w samej końcówce rzutu karnego nie wykorzystał Suazo.

Liga adelante [1/42]

stadion: Montolivi w Gironie

widzów: 8488

[?] Girona - [?] Sporting

1:5

[Fabio Caracciolo 8' - Bogdan Stancu 3' 45', Darnel Situ 51', Luis Moran 77', Jorge Rodriguez 84']

mom: Jorge Rodriguez "9.1"

 

 

Shunsuke Nakamura nie zagra przez około 5/6 tygodni z powodu skręconej kostki...

Odnośnik do komentarza

4.09.12

 

Szybko po zakończeniu spotkania ze Sportingiem udałem się do Polski, by dojechać na zgrupowanie kadry juniorskiej. Mamy zagrać ostatni, chyba najłatwiejszy mecz eliminacyjny, który może dać nam awans na Mistrzostwa Europy U-21. Byłby to niezwykle duży sukces zważywszy na to, jakie zespoły mieliśmy w grupie eliminacyjnej. Nie na co dzień zdarza się, że nie awansują Włosi, czy też Anglicy, nie zapominając o świetnych Irlandczykach. W tym spotkaniu będę celował w jak najwyższy wynik, ale oczywiście mam w pamięci poprzedni nasz pojedynek, gdzie ledwo, ledwo zgarnęliśmy komplet punktów.

 

Skład:

G. Bieszczad, J. Majewski, M. Wilk, M. Gogol, R. Pietrzak, M. Tomasik, A. Borysiuk, M. Szczepaniak, M. Żyro, M. Efir, P. Bąk

Piękne uderzenie z rzutu wolnego daje nam prowadzenie. Paweł Bąk idealnie przymierzył z dwudziestu pięciu metrów, a piłka w locie odbiła się jeszcze od poprzeczki dodając uroku tej bramce. Świetny początek meczu! Ten sam zawodnik w 25. minucie zwiększył nasze prowadzenie po pewnie wykorzystanym rzucie karnym. Tuż przed przerwą było już 3:0, a wszystko za sprawą Wilka, który świetnie zamykał dośrodkowanie z rzutu wolnego, bitego przez Pietrzaka. Rywal na kolanach i to przed przerwą, ale tego można było się spodziewać. Po zmianie stron w miejsce zmęczonych Borysiuka i Efira wpuściłem Salamona i Koseckiego. Po godzinie gry, swoje drugie trafienie zaliczył Wilk, który ponownie wykorzystał dobre dośrodkowanie i uderzeniem głową nie dał najmniejszych szans na skuteczną interwencję. Chwilę przed końcem spotkania, na liście strzelców pojawiło się nazwisko Gogola, po tym, jak wykorzystał on zamieszanie pod bramką rywala. Ponownie miało to miejsce po stałym fragmencie gry, które okazały się kluczem do dzisiejszego sukcesu. Radość w naszych szeregach była ogromna. To zwycięstwo dało nam awans z pierwszego miejsca do Mistrzostw Europy i pokonanie Włochów, Anglików i Irlandczyków, co uważam za wielki sukces. Nie mogłem jednak świętować z zawodnikami, gdyż następnego dnia czekał mnie kolejny mecz z Gironą...

Eliminacje Mistrzostw Europy U-21, grupa 1., [10/10]

stadion: im. Kazimierza Górskiego w Płocku

widzów: 3374

Polska U-21 - Wyspy Owcze U-21

5:0

[Paweł Bąk 7' 25'(k), Miłosz Wilk 42' 59', Mariusz Gogol 83']

mom: Miłosz Wilk "9.5"

 

wyniki innych spotkań:

 

Białoruś - Włochy 0:2 [M. Balotelli 36' 62'(k)]

Irlandia - Anglia 2:3 [s. O'Brien 57' 61' - D. Welbeck 9' 26', A. Balanta 59']

 

sytuacja w grupie:

 

1. POLSKA 10m (7,2,1), 23/9 br, 23 pkt

2. Anglia 10m (7,0,3), 25/10 br, 21 pkt

3. Włochy 10m (6,1,3), 22/14 br, 19 pkt

4. Irlandia 10m (6,1,3), 18/12 br, 19 pkt

5. Białoruś 10m (2,0,8), 6/19 br, 6 pkt

6. Wyspy Owcze 10m (0,0,10), 2/32 br, 0 pkt

 

Po spotkaniu dostałem wiadomość, że kolejną rundą będą baraże eliminacyjne, co mi się bardzo nie podoba, bowiem losowanie przyniosło nam Hiszpanię...

Co ciekawe, wśród najlepszych zespołów z drugich miejsc, nie ma Anglii, a więc mamy sensację!

Odnośnik do komentarza

5.09.12

 

Walkę w Pucharze Hiszpanii rozpoczynamy od drugiej rundy, gdzie zmierzymy się z dosyć trudnym, ligowym rywalem. Huesca nie należy do potentatów ligowych, ale jest to bardzo niewygodny rywal. Dodatkowo mecz odbędzie się na wyjeździe, a więc zwiększa nam to trudność zadania. Wystawię też nieco inny skład, niż to miało w pojedynku ze Sportingiem i zobaczymy, co to da.

 

Skład:

N. Maenpaa, D. Tortolero, D. Ayala, Rui, J. Luis, Dimas, M. Smiljanic, Chechu, Braganca, F. Caracciolo, Gabri

Kibice, którzy dotarli na to spotkanie, z pewnością nie żałowali. Bardzo szybkie tempo gry, przenosiło akcje spod jednej pod drugą bramkę z prędkością światła. Oprócz tego, ofensywa obu ekip zapewniła niemałe wrażenia, bowiem nie często ogląda się trzynaście goli w jednym spotkaniu. Co ciekawe, w regulaminowym czasie gry był remis 4:4, ale w dogrywce strzelali już jedynie gospodarze. Ja wcześniej wykorzystałem limit zmian, a wraz z końcem spotkania kontuzji nabawił się Ayala i graliśmy w dziesiątkę. To nas dobiło... Mówi się trudno, tak szczerze powiedziawszy, to nie chciałem przywiązywać wagi do pucharów, tylko chciałem skupić się jedynie na lidze. Wysoką porażkę biorę na swoją odpowiedzialność.

 

Puchar Hiszpanii, 2. runda

stadion: El Alcoraz w Huesce

widzów: 730

Huesca - Girona

9:4

[Juan Jose Camacho 19', Ze Eduardo 38' 80' 108'(k), Mark van den Boogart 46', Adailton 97' 117', Victor Perez 103', Marco Parnela 112' - Chechu 20' 55', Fabio Caracciolo 35', Braganca 75']

mom: Ze Eduardo "9.7"

Odnośnik do komentarza

9.09.12

 

Wracając autobusem z ostatniego spotkania, atmosfera była bardzo zła. Każdy miał do każdego pretensje, a ja dodałem oliwy do ognia. Powiedziałem podopiecznym, co sądzę na temat ich gry. Najwięcej dostało się obrońcom, po których nie zostawiłem suchej nitki. Wracając jednak do rzeczywistości, czekał nas drugi, ligowy mecz. Tym razem na domowym obiekcie zmierzyć się mamy z Recreativo, co mnie nie uszczęśliwia. Po wpadce w pierwszym meczu, wypadałoby dzisiaj wygrać, ale będzie to bardzo ciężkie zadanie. Humory popsute, atmosfera napięta i źli kibice. Czy może być gorzej?

Skład:

W. Szczęsny, Jose, D. Tortolero, J. Semedo, Guto, M. Smiljanic, A. Dorca, Gabri, Jairo, J. van Beukering, F. Caracciolo

Od samego początku widać było, że zawodnicy Girony wzięli sobie moje uwagi do serca, bowiem chcieli walczyć i wygrać z Recreativo. Już w pierwszej minucie do siatki trafił van Beukering, ale sędzia dopatrzył się spalonego, co według mnie było dość kontrowersyjną decyzją. Nie podłamało nas to i po dobrym podaniu Caracciolo, Jairo z najbliższej odległości zapewnił nam prowadzenie, którego nie oddaliśmy do przerwy. Z drugiej strony, bardzo dobrze spisywał się Wojtek, który uratował nas kilka razy od utraty bramki. Po zmianie stron, na boisku po raz pierwszy w tym sezonie pojawili się Deflandre, Calle i Voskamp. Czas mijał nieubłaganie, a naciskający rywal nie potrafił wyrównać stanu gry. Dopiero w doliczonym czasie gry, kiedy to PONOWNIE środkowi obrońcy zapomnieli pokryć, uderzeniem głową wyrównał jeden z napastników. Nie powiem, co się wtedy ze mną działo, ale fakt, że trzeba wymianić kilka krzeseł na ławce rezerwowych mówi za wszystko...

 

Liga adelante [2/42]

stadion: Montilivi w Gironie

widzów: 7476

[20] Girona - [6] Recreativo

1:1

[Jairo 22' - Javi Fuego 90'+2]

mom: Kiko Femenia "7.4"

Odnośnik do komentarza

@Fenomen - kosmos jak cholera...

@Sławoj - mówię serio, szkoda czasu

@ H! Vltg3 - szczerze mówiąc, chyba nie skapnąłem się jaki dokładnie... podpowiesz? 1:1.

W międzyczasie rozegrałem wraz z kadrą Polski U-21 sparing z reprezentacją Rumunii do lat dwudziestu jeden. W tym samym zestawieniu, w jakim wyszliśmy na mecz z Wyspami Owczymi, trenowałem nieco inne ustawienie na boisku i nie przyniosło to rezultatów. Do dosyć słabym meczu zremisowaliśmy

 

Mecz towarzyski

stadion: im. Kazimierza Górskiego w Płocku

widzów: 1013

Polska U-21 - Rumunia U-21

1:1

[Michał Efir 13' - Marius Albu 55']

mom: Olimpiu Ciobai "7.2"

 

12.09.12

 

Na boiska ligowe powracamy w celu zdobycia kompletu punktów z Cartageną. Rywal dość wymagający, jednak do pobicia. My w końcu musimy coś pokazać dobrego, bo początek obecnego sezonu mamy koszmarny. Przede wszystkim martwi duża ilość straconych bramek, czego winowajcami są obrońcy. Fatalna gra środka defensywy pozwala rywalom nacieszyć się piłką w naszym polu karnym, co jest karygodne. Mam nadzieję, że dzisiaj będzie lepiej...

 

Skład:

Tono, E. Deflandre, J. Semedo, D. Tortolero, J. Luis, M. Smiljanic, A. Dorca, Chechu, Braganca, F. Caracciolo, J. van Beukering

Spotkanie to rozpoczęło się od szybkiego ciosu rywali. My jednak nie poddaliśmy się i po kwadransie gry wyrównaliśmy. Autorem bramki, swojej pierwszej w barwach Girony został van Beukering, któremu na nogę futbolówkę wyłożył Dorca. Holender cieszył się jak dziecko. Mam nadzieję, że to mu pomoże w odblokowaniu się i teraz będzie częściej trafiał. Po mocnym początku, gra przeniosła się w środkowy sektor murawy i tam rozgrywała się aż do przerwy. Ogólnie rzecz biorąc, oprócz okresu z bramkami, nic się ciekawego nie działo. Po zmianie stron w miejsce Deflandra, Semedo i van Beukeringa wprowadziłem Guto, Rui i Calle. Nieco ponad kwadrans przed końcem spotkania, rywale zadali drugi cios. Nie udało nam się już odpowiedzieć. Szkoda, bowiem zaliczamy kolejną wpadkę, której mogłoby nie być. Nie wiem, jak mam przywrócić formę, którą mieliśmy pod koniec ubiegłego sezonu...

 

Liga Adelante [3/42]

stadion: Cartagonova w Cartagenie

widzów: 11886

[10] Cartagena - [18] Girona

2:1

[Juan Diego Gonzales-Vigil 5', Aboubakar Oumarou 74' - Jhon van Beukering 18']

mom: Aboubakar Oumarou "9.0"

Odnośnik do komentarza

16.09.12

 

Zaledwie w przeciągu kilku dni gramy kolejne spotkanie. Tym razem czeka nas wyjazd do Xerez, które obecnie plasuje się na jedenastym miejscu. My musimy wziąć się do roboty, bowiem początek tego roku jest dla nas tragiczny. Wpadka goni wpadkę... Musimy zacząć wygrywać i to za wszelką cenę, by gonić peleton ligowy. Plany były walczyć o tytuł, a nie o utrzymanie...

Skład:

W. Szczęsny, J. Semedo, D. Ayala, D. Tortolero, J. Luis, M. Smiljanic, A. Dorca, Gabri, Jairo, D. Suazo, F. Caracciolo

Był to pierwszy mecz, jaki chciałbym oglądać, ze względu na formę Girony. Bardzo dobrze zagraliśmy całym zespołem i do nikogo nie mogłem mieć pretensji. Zabrakło jedynie bramek. Bezbramkowy remis nie był być może najbardziej sprawiedliwym rezultatem, ale pozwala nieco bardziej optymistycznie patrzeć w przyszłość...

Liga adelante [4/42]

stadion: Municipal de Chapin w Jerez de la Frontera

widzów: 20046

[11] Xerez - [19] Girona

0:0

mom: Chema "8.3" - bramkarz rywali

Odnośnik do komentarza

@ Sławoj - gram 4-4-2 z wysuniętymi skrzydłowymi.

 

22.09.12

 

Koniec z pieprzeniem i przegrywaniem spotkań. Girona bierze się do roboty i to od zaraz. Takie nastawienie wywołałem wśród kibiców przed meczem z liderującym w tabeli Racingiem. Plan bardzo odważny, ale nie może tak być, że zespół, do którego przyszło tyle znanych twarzy, znajduje się praktycznie na samym dole w tabeli.

Skład:

N. Maenpaa, Guto, J. Semedo, D. Ayala, J. Luis, M. Smiljanic, Jairo, Chechu, Braganca, F. Caracciolo, Calle

Entuzjazm na trybunach wywołał Chechu, który już w 21. sekundzie spotkania, pięknym uderzeniem z dystansu pokonał bramkarza Racingu. Nikt chyba nie spodziewał się tak dobrego początku w wykonaniu piłkarzy Girony. Zaledwie kilka minut później, idealnym wręcz uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Caracciolo i dał nam drugą bramkę. Zabójczy początek, który powinien podciąć skrzydła liderowi. Na zegarze nie wybił jeszcze kwadrans, a kibice w Gironie byli świadkami trzeciej bramki. Tyle tylko, że była ona dziełem gości, a konkretnie Colsy, który pięknym rogalem pokonał fińskiego bramkarza. Fatalne zachowanie się defensywnych piłkarzy spowodowało, że w 25. minucie Osei przebiegł z piłką pół boiska i wyrównał stan gry. Nosz ja się chyba sam proszę o siwe włosy w wieku czterdziestu lat... Chwilę przed przerwą Ismoddes oszukał Maenpe i dał Racingowi prowadzenie. Odrobienie trzech bramek przez gości jeszcze bardziej mnie zdenerwowało. Gdyby tego było mało, chwilę później było już 4:2. W szatni była rzeź. Pojechałem po ambicjach dosłownie wszystkich. Nie było wyjątku. Cała linia defensywna nadawała się do zmiany, ale dokonałem ich tylko dwie. W zamian za Ayalę i Calle weszli Tortolero i van Beukering. W drugiej odsłonie zapuściliśmy korzenie w polu karnym Racingu, ale nic to nie dawało. Ostatni gwizdek potwierdził naszą słabość. Kolejny mecz przegrany, choć z początku wydawało się, że będzie dobrze...

 

Liga adelante [5/42]

stadion: Montilivi w Gironie

widzów: 6721

[20] Girona - [1] Racing

2:4

[Chechu 1', Fabio Caracciolo 6' - Damian Ismodes 13' 43', Ransford Osei 25' 45']

mom: Damian Ismodes "8.8"

Odnośnik do komentarza

@ Sławoj - mi to wychodziło, dopiero liga coś przyniosła niedobrego

 

30.09.12

 

Feralny wrzesień kończymy wyjazdową potyczką z dziewiątym Levante. Będzie ciężko, ale nikt nie zapowiadał samych sukcesów. Chciałbym wreszcie zgarnąć jakieś zwycięstwo i odbić się od dna... Czy jest to możliwe dzisiaj? To jest możliwe zawsze, ale chyba nie z tą obroną, którą obecnie posiadam. Zawodnicy defensywni grają poniżej oczekiwań, co mnie bardzo martwi.

 

Skład:

W. Szczęsny, Jose, D. Ayala, D. Tortolero, J. Luis, J. Semedo, M. Smiljanic, Chechu, F. Caracciolo, Jairo, D. Suazo

Pierwsza odsłona zakończyła minimalną, jednobramkową stratą. Rywale zadali cios tuż przed przerwą, wykorzystując kolejny błąd środka defensywy. Po zmianie stron Gabri zmienił kontuzjowanego Jairo. W drugiej odsłonie potrzebowaliśmy jeszcze dwóch ciosów, by wreszcie obudził się Suazo i zdobył swojego, pierwszego gola dla Girony. Był to zatem kolejny z serii meczów bez historii, gdzie klub z Girony musi opuszczać murawę ze spuszczonymi głowami. Ogólnie rzecz ujmując osiągnęliśmy dno.

 

Liga adelante [6/42]

stadion: Ciutat de Valencia w Walencji

widzów: 8593

[9] Levante - [21] Girona

3:1

[Gorka Larrea 43', Lauri Dalla Valle 66', Hector Rodas 75' - David Suazo 79']

mom: Lauri Dalla Valle "8.7"

Odnośnik do komentarza

Wielkimi krokami zbliżamy się do pojedynku barażowego z kadrą Hiszpanii. Musiałem wysłać powołania do zawodników, którzy reprezentować będą naszą kadrę w tych dwóch, arcyważnych meczach. Do reprezentacji powróciło kilka nazwisk, ale pojawiły się też nowe, które ostatnimi czasy eksplodowały na krajowych boiskach i nie sposób było im nie dać szansy. Oto i oni:

 

Gerard Bieszczad (19l./Widzew/4/0j)

Wojciech Szczęsny (22l./Girona/10/0j)

Jakub Szumski (20l./ŁKS Łódź/3/0j)

 

Michał Czekaj (20l./Wisła Kraków/3/0j)

Kamil Gliński (17l./Górnik Zabrze/0/0j)

Mariusz Gogol (21l./Jagiellonia/11/2j)

Rafał Pietrzak (20l./Zagłębie Sosnowiec/6/0j)

Mateusz Szalek (20l./Pogoń Szczecin/0/0j)

Michał Szostko (20l./Jagiellonia/5/0j)

Miłosz Wilk (19l./Gimnastic/8/2j)

Bartosz Zakrzewski (21l./Debrecen/10/2j)

Marcin Tomasik (16l./Korona Kielce/3/0j)

 

Ariel Borysiuk (21l./Legia Warszawa/6/0a)

Marcin Budziński (22l./Arka Gdynia/6/1j)

Michał Janota (22l./Feyenoord/9/3j)

Damian Jaroń (Polonia Warszawa/3/1a)

Grzegorz Krychowiak (22l./Girondins Bordeaux/1/0a)

Mateusz Łuczak (22l./Lechia Gdańsk/0/0j)

Mateusz Pogonowski (19l./Śląsk Wrocław/0/0j)

Bartosz Salamon (21l./Brescia/6/1a)

Mateusz Szczepaniak (21l./AJ Auxerre/7/0j)

 

Paweł Bąk (17l./Piast Gliwice/3/2j)

Michał Efir (20l./Wisła Kraków/3/2j)

Dawid Hanzel (21l./Odra Wodzisław/1/2j)

Michał Kucharczyk (21l./Debrecen/15/9j)

Mateusz Olszak (20l./Lech Poznań/6/2j)

 

1.10.12

 

PODSUMOWANIE WRZEŚNIA

 

sytuacja w ligach:

 

Anglia

Premiership: Arsenal [+1] Manchester City

Championship: Nottm Forest [+1] Southampton

 

Hiszpania:

BBVA: Villarreal [+1] Real Madryt

Adelante: Racing [+2] Recreativo

 

Meksyk:

1 Liga: Santos Laguna [+0] America (MEX)

Awansowa: Lobos BAUP [+2] Tampico Madero

 

Niemcy:

1 Liga: Bayern Monachium [+1] Hoffenheim

2 Liga: 1860 Monachium [+2] Augsburg

 

Polska:

Ekstraklasa: Lechia Gdańsk [+1] Wisła Kraków

1 Liga: GKS Katowice [+1] Warta Poznań

 

Sytuacja w klubie:

 

Eliminacje ME U-21: baraże & Hiszpania U-21

Rozgrywki ligowe: 21. miejsce - 2 punkty

Najlepszy strzelec: 3 - 2 zawodników

Najlepszy asystent: 2 - 2 zawodników

Najwyższa średnia: 7.00 - Fabio Caracciolo

Stan konta: - 2.130.000 €

Najważniejsze transfery na świecie:

 

1. Kamel Ghilas [Hull -> Blackburn] 3 mln €

2. Fernando Galhardo [Atletico Goianiense -> Sport Recife] 2,4 mln €

3. Welinton [Flamengo -> Internacional] 2,2 mln €

4. Ahmed Ali [Al-Ahly -> ES Tunis] 850 tys €

5. Kazenga LuaLua [Newcastle -> Nottm Forest] 650 tys €

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...