Skocz do zawartości

Lapdance


CancuN

Rekomendowane odpowiedzi

1.02.12

 

PODSUMOWANIE STYCZNIA

 

sytuacja w ligach:

 

Anglia

Premiership: Arsenal [+0] Blackburn

Championship: Fulham [+3] Reading

 

Hiszpania:

BBVA: Real Madryt [+7] FC Barcelona

Adelante: Numancia [+6] Elche

 

Meksyk:

1 Liga: Atlas [+0] Pachuca

Awansowa: Correcaminos [+2] Tampico Madero

 

Niemcy:

1 Liga: Werder Brema [+0] Bayern Monachium

2 Liga: Aachen [+4] Hertha BSC

 

Polska:

Ekstraklasa: Legia Warszawa [+1] Śląsk Wrocław

1 Liga: Odra Wodzisław [+2] Arka Gdynia

 

Sytuacja w klubie:

 

Eliminacje ME U-21: 3. miejsce

Rozgrywki ligowe: -

Najlepszy strzelec: -

Najlepszy asystent: -

Najwyższa średnia: -

Stan konta: -

 

Najważniejsze transfery na świecie:

 

1. Maicon [Fluminense -> CSKA Moskwa] 17,75 mln €

2. Ivan Tomecak [Nurnberg -> Birmingham] 15,5 mln €

3. Camilo Zuniga [Napoli -> CSKA Moskwa] 14,25 mln €

4. Nelson Rivas [Toulouse FC -> Dynamo Kijów] 14 mln €

5. Nicolas Lodeiro [Ajax -> Szachtar] 13,25 mln €

6. Seydou Doumbia [CSKA Moskwa -> Wolfsburg] 12,75 mln €

7. Jonathan Cristaldo [Velez -> Lokomotiw Moskwa] 12 mln €

8. Kader Mangane [stade Rennais -> Juventus] 11,75 mln €

9. Yassin Mikari [FC Sochaux -> Tottenham] 10,75 mln €

10. Gabriel Pimba [Atletico Paranaense -> Fluminense] 10 mln €

11. Xabi Prieto [R. Sociedad -> Valencia] 8,75 mln €

12. Gabriel Silva [Anderlecht -> Spartak Moskwa] 8,75 mln €

13. Valentin Stocker [basel -> Arsenal] 8,75 mln €

14. Maxi Pereira [birmingham -> Tottenham] 8,75 mln €

15. Oscar [sao Paulo -> sc Heerenveen] 8,25 mln €

16. Benoit Assou-Ekotto [Tottenham -> Betis] 7,75 mln €

17. Alan Hutton [Tottenham -> Liverpool] 7,75 mln €

18. Leandro Almeida [Dynamo Kijów -> AC Milan] 7,5 mln €

19. Uwa Echiejile [braga -> Rubin] 7 mln €

20. Loic Nestor [Havre AC -> Toulouse FC] 7 mln €

 

zaległe transfery z grudnia:

1. Claudio Yacob [Racing Club -> Estudiantes (LP)] 6 mln €

2. Raul Fernandez [universitario -> Lanus] 5,5 mln €

3. Ferreira Pinto [Atalanta -> Boca] 2,2 mln €

4. Esaaid Belkalem [Club Africain -> Al-Ahly] 1,8 mln €

5. Jose Orellana [Colo Colo -> Newell's] 1,8 mln €

Odnośnik do komentarza

23.02.12

 

Kolejne powołania rozlosowane. Największe zmiany, co do tego składu, który był ostatnio, dotyczą linii pomocy. Wszyscy zawodnicy, którzy nie dostali powołań, a byli ostatnio, są teraz kontuzjowani. Na ich miejsce powołałem moich "rezerwowych", którzy mają szansę udowodnić, czy zasługują na zakładanie koszulki w narodowych barwach

 

Dominik Kisiel (21l./Werder Brema/12/0j)

Wojciech Szczęsny (21l./-/10/0j)

Jakub Szumski (19l./ŁKS Łódź/2/0j)

 

Kamil Gliński (17l./Górnik Zabrze/0/0j)

Mariusz Gogol (20l./Jagiellonia/8/1j)

Wojciech Lisowski (20l./Legia Warszawa/3/0j)

Jakub Majewski (18l./MKS Kluczbork/5/0j)

Lukas Olbrich (22l./Kaiserslautern/6/0j)

Bartosz Sułkowski (21l./Jagiellonia/0/0j)

Michał Szostko (19l./Wisła Płock/4/0j)

Miłosz Wilk (18l./Gimnastic/5/0j)

Bartosz Zakrzewski (21l./Debrecen/8/2j)

Rafał Zembrowski (20l./Znicz Pruszków/5/1j)

 

Michał Chrapek (19l./Wisła Kraków/1/0j)

Michael Gardawski (21l./Hoffenheim/1/0j)

Łukasz Kmieć (19l./Górnik Zabrze/3/1j)

Grzegorz Krychowiak (22l./Girondins Bordeaux/1/0j)

Mateusz Łuczak (21l./Lechia Gdańsk/0/0j)

Bartosz Salamon (20l./Brescia/6/1a)

Alan Stulin (21l./Kaiserslautern/9/1j)

Mateusz Szczepaniak (21l./AJ Auxerre/3/0j)

Mikołaj Zwoliński (20l./Widzew/1/0j)

 

Michał Kucharczyk (20l./Legia Warszawa/13/9j)

Sebastian Leszczak (19l./Górnik Zabrze/1/0j)

Mateusz Olszak (19l./Lech Poznań/4/2j)

 

Tego samego dnia, ku wielkiemu zaskoczeniu dostałem propozycję pracy na półtorej roku. Długo się nie zastanawiałem, bowiem strasznie brakowało mi klubowego futbolu i częstych meczów. Drugoligowa Girona zwolniła swojego, dotychczasowego trenera i zaoferowała mi niemal 3 tysiące € tygodniowo. Stawka nie była aż tak ważna. Zero na transfery i jedynie 55 tysięcy tygodniowo na pensje, to stawia nas w bardzo ciężkiej sytuacji, ale to lubię. Trzeba pokazać, że nie zapomniało się jeszcze swojego fachu!

 

Aktualnie, po dwudziestu pięciu kolejkach spotkań w Liga adelante (łącznie 42 mecze), zajmujemy osiemnastą lokatę i mamy 27 punktów na koncie). Od strefy spadkowej dzieli nas jedynie lepszy bilans bramek nad Albacete. Sytuacja jest więc bardzo, bardzo trudna. Zadanie na ten sezon, utrzymać się w lidze. Nie będę wysoko mierzył, bowiem już nie mamy szans na nic. Powiem szczerze, że jeśli przedostaniemy się do pierwszej dziesiątki, będzie to mój wielki sukces, pierwszy osiągnięty z Gironą. Najpierw jednak trzeba poznać zawodników, sztab szkoleniowy i ligowych rywali...

Odnośnik do komentarza

Przenosząc się do tego hiszpańskiego klubu, zagrałem va bank. Nigdy nie ukrywałem, że moim ukochanym klubem jest Atletico Madryt i to im najbardziej kibicuję, ale to raczej nie możliwe, bym zajął miejsce na ich ławce trenerskiej. W tej chwili jestem w słonecznej Hiszpanii i mnie to bardzo cieszy. Mimo ofert z kilku, bądź co bądź, bardziej renomowanych klubów Europy, zdecydowałem się podjąć wyzwanie w Gironie. Nie będzie łatwo, tym bardziej, że znajdujemy się w bardzo niskich szczeblach tabeli. Od samego początku pracy czeka mnie sporo pracy. Musimy stawić czoła na prawdę dobrym klubom, by na starcie wypaść dobrze. Nie ukrywam, że chciałbym bardzo nie zawieść kibiców w debiucie, o co będzie niezwykle ciężko.

 

26.02.12

 

Na dzień dobry przyszło nam podjąć czoła z wielką, przynajmniej w naszych realiach Malagą. Domowy pojedynek osiemnastej z czwartą ekipą nie zapowiada się emocjonująco. Ja jednak myślę inaczej. Wierzę, że odpowiednio poukładany zespół jest w stanie sprawić nie lada sensację i chociażby urwać punkty bardziej znanemu rywalowi. Oczywiście zadanie z kosmosu, ale od czego są właśnie wyzwania. Najważniejszym graczem gości jest oczywiście Riquelme, który rządzi i rozdziela w środkowej strefie. Jeśli wyłączymy go z gry, może być nieźle...

 

Skład:

A. Jorquera, Jose, Cesar, D. Tortolero, J. Luis, A. Sanz, A. Dorca, Chechu, Jairo, More, Gabri

Od samego początku mieliśmy sporo do zrobienia. Znakomicie wywiązywał się ze swojej roli Jorquera, który w końcu swojego fachu uczył się w wielkiej Barcelonie. Kolejne próby rywali zakańczały się w rękawicach naszego, świetnie dysponowanego tego wieczoru bramkarza. Graliśmy kontratakiem i raz na jakiś czas zagrażaliśmy bramce rywala, ale nie było to bardzo groźne. Niespodziewanie w 37. minucie świetne podanie dostał Gabri i znalazł się sam na sam z bramkarzem Malagi. Bardzo denerwowałem się, czy zawodnik ten zachowa zimną krew. Okazało się, że niepotrzebnie, gdyż chwilę później wraz z całym tłumem kibiców skakałem z radości po zdobyciu gola. Szkoda jedynie, że nie dotrzymaliśmy prowadzenia do przerwy. Katastrofalny błąd popełnił sędzia, który nie zauważył ewidentnego faulu Aguirre na Tortolero. Niestety, ofensywnie usposobiony piłkarz przeciwnika, za pomocą faulu dotarł do dogodnej pozycji i wyrównał stan gry. Póki co, jest jednak na prawdę nieźle. Po zmianie stron dokonałem dwóch zmian. Słabszego Cesara zmienił Sergio, a w miejsce wymęczonego Mory pojawił się Hiroshi. W drugiej odsłonie od utraty bramki, niejednokrotnie ratował nas słupek. Z minuty na minutę rywal był jednak coraz bardziej zdeterminowany, co przyniosło skutki na dwadzieścia minut przed końcem regulaminowego czasu gry, kiedy to Fernando uderzeniem głową zmienił rezultat spotkania. Na szczęście moim zawodnikom nie podcięło to skrzydeł. Frontalne ataki przyniosły oczekiwany skutek w 80. minucie, kiedy to fantastycznym dryblingiem, a później strzałem popisał się Dorca. Wyrównanie gry nie oznaczało jeszcze, że możemy sobie odpuścić. Ostatni gwizdek spotkania oznaczał, że pierwsza niespodzianka za sterami Girony stała się faktem. Nikt nie przypuszczał, że zagramy dzisiaj tak dobre spotkanie. Ja osobiście się bardzo cieszę, z postawy zawodników. Gołym okiem widać ogromny potencjał, ale i chęć do osiągania sukcesów.

 

Liga adelante [26/42]

stadion: Montilivi w Gironie

widzów: 4160

[18] Girona - [4] Malaga

2:2

[Gabri 37', Albert Dorca 80' - Marcos Aguirre 45'+2, Fernando 69']

mom: Albert Dorca "8.2"

Odnośnik do komentarza

28.02.12

 

Dwa dni po wspaniałym dla mnie debiucie za sterami Girony, znalazłem się w Southampton. Wietrzna, angielska pogoda nie zapowiadała emocji w ósmym spotkaniu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy U-21. Dla nas, jak i dla rywali cel na dzisiaj jest jeden. Trzeba wygrać spotkanie, by ewentualnie liczyć się jeszcze w walce o pierwsze miejsce w grupie i bezpośredni awans. Ostatnio złapana przez nas zadyszka nie pozwala być pewnym siebie. Szczerze mówiąc, to i tak nasza pozycja i niektóre wyniki wychodzą daleko poza zmysły, bowiem kto jeszcze niedawno myślał, że potrafimy wygrać z Anglią, czy też Włochami. Musimy wziąć się w garść i zainkasować komplet punktów.

 

Skład:

D. Kisiel, W. Lisowski, B. Zakrzewski, R. Zembrowski, M. Szostko, B. Salamon, G. Krychowiak, M. Gardawski, A. Stulin, M. Kucharczyk, M. Olszak

Rywal nie zamierzał przejść obok tego meczu obojętnie i od samego początku mobilizował swoich zawodników do działania. Bardzo dużo pracy miał Kisiel. Po błędzie defensywy, która nie upilnowała jednego z napastników, pierwszą połowę przegrywaliśmy 1:0. Nadal nie wszystko stracone, jednak powinniśmy nieco odważniej zapuszczać się pod bramkę Steela. Po zmianie stron nie oglądaliśmy już Gardawskiego, Stulina i Olszaka, a w ich miejscu pojawili się Szczepaniak, Zwoliński i Leszczak. Dzisiejszy rywal niczym nie przypominał tego, który przegrał 2:0 w Płocku w pierwszym spotkaniu. Na szczęście po zmianie stron, wzięliśmy się roboty, co potwierdził celnym strzałem z dystansu Krychowiak. Nadzieje odżyły... Ostatni kwadrans po brutalnym faulu Baxtera, Anglicy grali w osłabieniu personalnym. To był pierwszy cios dla gospodarzy. Drugi wydarzył się zaledwie chwilkę później, kiedy to Kucharczyk idealnie wystawił piłkę w uliczkę Leszczakowi. Napastnik Górnika Zabrze uszczęśliwił sektory gości. Piękny come back w naszym wykonaniu! W samej końcówce gospodarze zatrudnili wszystkie siły do ofensywy i było gorąco. Na szczęście nic się już nie wydarzyło, a my mogliśmy się cieszyć z kompletu oczek. Dwukrotne pokonanie Anglików w tych eliminacjach, na pewno pójdzie w świat. Dzisiejsza wygrana pozwoli nam nabrać wiatru w żagle i z pewnością podniesie morale na końcowe spotkania eliminacyjne.

 

Eliminacje Mistrzostw Europy U-21, grupa 1., [8/10]

stadion: St. Mary's Stadium w Southampton

widzów: 8756

Anglia U-21 - Polska U-21

1:2

[Nathan Delfouneso 22' - Grzegorz Krychowiak 56', Sebastian Leszczak 78']

mom: Grzegorz Krychowiak "8.3"

inne wyniki w grupie:

 

Białoruś - Wyspy Owcze 4:1 [V. Syrokvashko 5', M. Kostyukevich 48'(k) 75'(k), A. Savchuk 90'+3 - Ó. Rasmussen 89'(k)]

Włochy - Irlandia 2:0 [A. Paloschi 71' 85']

 

sytuacja w grupie:

 

1. Polska 8m (5,2,1), 15/8 br, 17 pkt

2. Włochy 8m (5,1,2), 20/9 br, 16 pkt

3. Irlandia 8m (5,1,2), 14/9 br, 16 pkt

4. Anglia 8m (5,0,3), 17/8 br, 15 pkt

5. Białoruś 8m (2,0,6), 5/14 br, 6 pkt

6. Wyspy Owcze 8m (0,0,8), 2/25 br, 0 pkt

 

1.03.12

 

PODSUMOWANIE LUTEGO

 

sytuacja w ligach:

 

Anglia

Premiership: Arsenal [+3] Blackburn

Championship: Fulham [+5] Reading

 

Hiszpania:

BBVA: Real Madryt [+4] FC Barcelona

Adelante: Numancia [+9] R. Sociedad

 

Meksyk:

1 Liga: Atlas [+0] Pachuca

Awansowa: Correcaminos [+0] Indios

 

Niemcy:

1 Liga: Bayern Monachium [+2] Werder Brema

2 Liga: Hertha BSC [+2] Aachen

 

Polska:

Ekstraklasa: Legia Warszawa [+2] Polonia Warszawa

1 Liga: Odra Wodzisław [+2] Arka Gdynia

 

Sytuacja w klubie:

 

Eliminacje ME U-21: 3. miejsce

Rozgrywki ligowe: 18. miejsce

Najlepszy strzelec: 8 - Calle

Najlepszy asystent: 5 - 2 zawodników

Najwyższa średnia: 7.17 - Daniel Tortolero

Stan konta: - 3.170.000 €

 

Najważniejsze transfery na świecie:

 

1. Alan Gatagov [Lokomotiw Moskwa -> Zenit Sankt Petersburg] 19,75 mln €

2. Dalton [Fluminense -> Cruzeiro] 13 mln €

3. Jórbison [Flamengo -> Dinamo Moskwa] 5 mln €

4. Rodrigo Dantas [botafogo -> Dinamo Moskwa] 5 mln €

5. Cristian Chavez [iFK Goteborg -> Basel] 3,1 mln €

Odnośnik do komentarza

[7] Real Unión - [18] Girona 3:2 [Gilsinho 41', Eneko Romo 61', Daniel Osorno 70' - Calle 43', Ibusuki Hiroshi 80']

 

[20] Albacete - [18] Girona 1:3 [Lucio Filomeno 71' - Jairo 28', Daniel Tortolero 62', More 75']

 

[18] Girona - [21] Ponferradina 3:1 [Calle 10', Kiko Ratón 28' 70' - Óscar De Paula 64']

 

[22] Ejido - [17] Girona 2:0 [Miguel Palanca 6' 77']

 

Z początku marca przegraliśmy po bardzo dobrej grze ofensywnej części ekipy z Realem Unión. Szkoda, że defensywa była szczelna jak sitko, gdyż mogliśmy powalczyć o nieco więcej. Bardzo dobrze spisał się drugi z najlepszych strzelców w drużynie Hiroshi. Ma on dwadzieścia lat, a bardzo dobrze sobie radzi ze swoim zadaniem. Tydzień później przyszła pierwsza wygrana za sterami Girony. Bardzo ważny pojedynek z Albacete wygraliśmy dzięki konsekwencji taktycznej do ostatniej sekundy. W kolejnym spotkaniu przeciwko Ponferradinie, również zależało mi na zwycięstwie, które mogło oddalić nas od strefy spadkowej nawet o trzy lokaty, oczywiście przy korzystnych wynikach bezpośrednich ekip z tabeli. Wygraną zapewni nam niesamowity tego wieczoru Ratón, który pięknymi dwoma strzałami zaklepał komplet oczek na długo przed końcowym gwizdkiem. Niestety, czwarte spotkanie marcowe wypadło najgorzej. Przeciwko najsłabszej ekipie ligi Ejido, nie pokazaliśmy nawet cienia chęci na zwycięstwo, dzięki czemu łatwo dostaliśmy dwie bramki i było po sprawie. Szkoda...

Odnośnik do komentarza

[17] Girona - [19] Castellón 4:0 [Chechu 39', Daniel Tortolero 50', Ibusuki Hiroshi 70' 72']

 

Ostatni mecz marca, to z jednej strony mecz niewykorzystanych okazji, a z drugiej bardzo wysokie zwycięstwo nad będącym obok w tabeli Castellón.

 

1.04.12

 

PODSUMOWANIE MARCA

 

sytuacja w ligach:

 

Anglia

Premiership: Arsenal [+2] Chelsea

Championship: Fulham [+12] Leeds

 

Hiszpania:

BBVA: Real Madryt [+9] FC Barcelona

Adelante: Numancia [+5] Rayo

 

Meksyk:

1 Liga: Atlas [+8] Pachuca

Awansowa: León [+2] Hermosillo

 

Niemcy:

1 Liga: Bayern Monachium [+4] Werder Brema

2 Liga: Hertha BSC [+8] Aachen

 

Polska:

Ekstraklasa: Legia Warszawa [+5] Śląsk Wrocław

1 Liga: Odra Wodzisław [+5] Cracovia

Sytuacja w klubie:

 

Eliminacje ME U-21: 1. miejsce

Rozgrywki ligowe: 16. miejsce

Najlepszy strzelec: 10 - 2 zawodników

Najlepszy asystent: 8 - Chechu

Najwyższa średnia: 7.18 - Daniel Tortolero

Stan konta: - 3.280.000 €

 

Najważniejsze transfery na świecie:

 

1. Adailton [Vitória -> Santos] 11 mln €

2. Claudio Bieler [Racing Club -> Atletico Paranaense] 9,5 mln €

3. Job [Petro Atletico -> Ismaily] 3,9 mln €

4. Choco [Atletico Paranaense -> Flamengo] 3,2 mln €

5. Diego Herner [Cerro Porteno -> Molde] 2,8 mln €

Odnośnik do komentarza

[7] Levante - [17] Girona 1:0 [Lauri Dalla Valle 30']

 

[9] Gimnastic - [17] Girona 1:0 [Francisco Sandaza 55']

 

[18] Girona - [12] Córdoba 1:0 [More 19'(k)]

 

Początek kwietnia nie była dla nas miły. Dwie, minimalne porażki zakłóciły rytm. Trzeba jednak pamiętać, że w obu przypadkach rywale byli z pierwszej dziesiątki w tabeli. Wszyscy jednak uważali, że przegraliśmy pechowo, bowiem w obu przypadkach przeważaliśmy, jednak nie potrafiliśmy tego udokumentować celnym trafieniem. W meczu z Gimnasticiem miałem dodatkową okazję do obserwacji Miłosza Wilka, jednego z podstawowych zawodników młodzieżowej kadry Polski. Przełamanie, dosyć fartowne ukazało się dopiero w pojedynku z Córdobą, gdzie uratował nas rzut karny. Koniec końców bardzo niskie wyniki mogą świadczyć o wyrównanej lidze, albo o bardzo dużych wahaniach form różnych ekip.

Odnośnik do komentarza

[18] Girona - [8] Murcia 3:0 [Calle 67'(k) 86', Alberto Cifuentes 90'(sam)]

 

W ostatnim, kwietniowym spotkaniu mieliśmy sporo szczęścia. Udało nam się pokonać faworyzowaną Murcię. Było to typowe spotkanie do jednej bramki, przed którą obie ekipy próbowały się ukąsić, ale im się to nie udawało. Faul Gancarczyka na Hiroshim dał rzut karny, po którym rozwiązał się worek z bramkami.

 

1.05.12

 

PODSUMOWANIE KWIETNIA

 

sytuacja w ligach:

 

Anglia

Premiership: Chelsea [+7] Arsenal

Championship: Fulham [+8] West Brom

 

Hiszpania:

BBVA: Real Madryt [+9] FC Barcelona

Adelante: Numancia [+6] Rayo

 

Meksyk:

1 Liga: Atlas [+6] Tigres

Awansowa: Hermosillo [+3] Tampico Madero

 

Niemcy:

1 Liga: Bayern Monachium [+7] Koln

2 Liga: Hertha BSC [+11] Aachen

 

Polska:

Ekstraklasa: Legia Warszawa [+10] Śląsk Wrocław

1 Liga: Odra Wodzisław [+9] Cracovia

 

Sytuacja w klubie:

 

Eliminacje ME U-21: 1. miejsce

Rozgrywki ligowe: 17. miejsce

Najlepszy strzelec: 12 - Calle

Najlepszy asystent: 8 - Chechu

Najwyższa średnia: 7.19 - Daniel Tortolero

Stan konta: - 3.450.000 €

 

Najważniejsze transfery na świecie:

 

1. Róbson [santos -> Guarani] 1 mln €

2. Elizeu [internacional -> Botafogo] 775 tys €

3. Boris Sagredo [Colo Colo -> Cerro Porteno] 675 tys €

4. Jassem Khalloufi [CS Sfax -> Jaro] 325 tys €

5. Mohamed Traore [JS Kabylie -> Ismaily] 190 tys €

Odnośnik do komentarza

[10] Cartagena - [17] Girona 2:2 [Toche 10', Pablo Ruiz 38' - Ibusuki Hiroshi 1', Jairo 4']

 

[18] Girona - [15] Tenerife 1:0 [More 54'(k)]

 

[16] Girona - [18] Celta 0:0

 

Kolejne trzy spotkania dały nam bardzo dużo. Pięć punktów w ciężkich spotkaniach może cieszyć. Szkoda, że nie pokonaliśmy Celty, ale tutaj wina leży po stronie sędziego. Wydrukowany wynik i nieuznane dwie nasze bramki, z czego jedna była zdobyta zgodnie z przepisami, a przy drugiej był minimalny spalony. Szkoda, ale taka jest piłka. Do końca sezonu mamy jeszcze kilka spotkań, ale o utrzymanie jesteśmy już raczej spokojni.

Odnośnik do komentarza

[2] Rayo - [16] Girona 2:0 [Piti 5', David Aganzo 73']

 

1.06.12

 

PODSUMOWANIE MAJA

 

sytuacja w ligach:

 

Anglia

Premiership: Chelsea (M) [+7] Arsenal

Championship: Fulham (M) [+8] West Brom

 

Hiszpania:

BBVA: Real Madryt (M) [+6] FC Barcelona

Adelante: Rayo [+3] Numancia

 

Meksyk:

1 Liga: -

Awansowa: -

 

Niemcy:

1 Liga: Bayern Monachium (M) [+6] Werder Brema

2 Liga: Hertha BSC (M) [+10] Aachen

 

Polska:

Ekstraklasa: Legia Warszawa (M) [+11] Polonia Warszawa

1 Liga: Odra Wodzisław (M) [+11] Arka Gdynia

 

Sytuacja w klubie:

 

Eliminacje ME U-21: 1. miejsce

Rozgrywki ligowe: 16. miejsce

Najlepszy strzelec: 12 - Calle

Najlepszy asystent: 9 - Chechu

Najwyższa średnia: 7.15 - Daniel Tortolero

Stan konta: - 3.540.000 €

Najważniejsze transfery na świecie:

 

1. Mauricio Vilchez [sporting Cristal -> Cerro Porteno] 950 tys €

2. Rodrigo Alvim [Flamengo -> Sport Recife] 650 tys €

3. Majid Ben Belgacem [uS Monastir -> JS Kabylie] 600 tys €

4. Ahmed Adel [Petrojet -> Club Africain] 400 tys €

5. Marcinho [Atletico Paranaense -> Bahia] 325 tys €

Odnośnik do komentarza

[17] Girona - [2] Numancia 2:2 [ibusuki Hiroshi 51', More 74' - Lago Junior 79', Asier Goiria 82']

 

[17] Girona - [13] Racing 4:2 [More 46' 50'(k) 78' 81' - William 14', Ivan Bolado 65']

 

[11] Huesca - [15] Girona 2:4 [Jonathan Soriano 81', Albert Jorquera 89'(sam) - Aitor Sanz 5', Gabri 18' 21', Ibusuki Hiroshi 45'+3]

 

Na zakończenie sezonu, moi zawodnicy mocno się rozstrzelali i uzyskali bardzo dobre, wręcz wyśmienite rezultaty. Nikt chyba nie przypuszczał remisu z Numancią, nie mówiąc już o pewnych wygranych z Racingiem i Huescą, którzy byli wyżej od nas w tabeli. Nie wydaje mi się, żeby to rywale zmęczeni długim sezonem i w zasadzie meczami o nim, podłożyli się. W naszej grze widać było znaczną różnicę. Szkoda, że to już koniec...

 

Sezon zakończyliśmy na trzynastym miejscu, co jest bardzo dobrym wynikiem. Kiedy obejmowałem zespół, byliśmy tuż nad strefą spadkową, a nawet się o nią ocieraliśmy. Koniec końców skończyliśmy sezon z dziesięcioma punktami nad nią. Bardzo się cieszę, że w tak krótkim czasie potrafiłem wycisnąć z zawodników nową świeżość i polot, którego nie było widać przed moim przyjściem. Klub ogólnie miał być pewnym faworytem... do spadku. Tymczasem miejsce w środku tabeli włodarze przyjęli z wielkim rogalem na twarzy i z otwartymi ramionami pogratulowali tego rezultatu.

Odnośnik do komentarza

Mimo jedynie kilku meczów z Gironą, już mam wyrobione zdanie na temat piłkarzy. Może i nie będzie ono najtrafniejsze, takie jakie byłoby po całym sezonie, ale liczy się, że jest ono moje, własne. Tak jak po każdym, rozegranym roku, menadżer musi podjąć się podsumowania gry zawodników swojej ekipy, tak i teraz ja zasiadłem do analizowania statystyk i ocen zawodników, by stworzyć wam pewien zarys.

 

bramkarze:

 

Tono (25l./Hiszpania/0/0a) - [7(2)/13/3/0/0/1/7.11]

Albert Jorquera (33l./Hiszpania/0/0a) - [36(1)/46/8/1/1/0/6.89]

David Pociello (28l./Hiszpania/0/0a) - [0/0/0/0/0/0/0.00]

 

Albert Jorquera była przez większość sezonu podstawowym golkiperem Girony. Ten, były zawodnik Barcelony ogólnie spisywał się dobrze, ale nie tak, jak kiedyś potrafił. W momencie, kiedy zaczął marudzić i zwlekać z podpisaniem nowego kontraktu, postanowiłem dać szansę młodemu Tono i się nie zawiodłem. Dotychczas rezerwowy bramkarz spisywał się chyba nawet lepiej niż jego doświadczony rywal i końcówkę sezonu to właśnie on zakładał jako pierwszy rękawice. Trzeci Pociello nie wystąpił ani razu i dobrze, bowiem to, co robił na treningach to wołało o pomstę do nieba. Nawet ślepy i kulawy strzeliłby mu hat tricka w ciągu trzech strzałów. Efekt tego sezonu jest następujący, że chciałbym, aby pozostał jedynie Tono.

 

obrońcy lewi:

 

Marc Bernaus (35l./Andora/32/1a) - [10(1)/0/2/0/2/0/6.67]

Juan Luis (26l./Hiszpania/0/0a) - [15/0/1/1/1/0/6.91]

 

Tutaj zdania, co do podstawowego zawodnika były podzielone. Bernaus, to doświadczony kadrowicz i solidny defensor, ale już wiekowy. Młody i nieopierzony, jak na obrońcę Hiszpan radził sobie jednak bardzo dobrze, dlatego on częściej desygnowany był do podstawowej jedenastki. Reprezentant Andory chyba na tym sezonie zakończył swoje podboje w kadrze Girony...

 

obrońcy prawi:

 

Michel (34l./Brazylia/0/0a) - [13(3)/0/5/3/0/0/6.99]

Jose (29l./Hiszpania/0/0a) - [31(3)/0/1/0/2/0/6.64]

 

Michel mógłby być ostoją defensywy, ale jego charakter i dąsy na własne wąsy nie pozwoliły mu na to. Poza tym kłopot z uzyskaniem jego podpisu na nowym kontrakcie zaprzepaściły szansę na dobry wizerunek w moich oczach. Jose, który grał solidnie sprawiał wrażenie nieco słabszego, ale równo grającego, bocznego obrońcy. Szczerze mówiąc, nie wiem jeszcze, jak będzie wyglądała sytuacja po wakacjach, ale trzeba pomyśleć nad wzmocnieniem...

obrońcy środkowi:

 

Cesar (33l./Brazylia/0/0a) - [27(3)/0/0/0/0/0/6.71]

Diego Mainz (29l./Hiszpania/0/0a) - [12(6)/0/0/1/3/0/6.47]

Daniel Tortolero (30l./Hiszpania/10/0j) - [40/3/2/4/0/0/7.12]

Sergio (35l./Hiszpania/12/0j) - [23(3)/0/3/3/3/1/6.97]

 

Cesar, to człowiek bez ambicji. Grał dobrze, ale niczym się nie wyróżniał, poza tym często panikował i wybijał piłkę na oślep. Mainz podobnie i był to chyba najsłabszy punkt środka defensywnej części Girony. Tortolero to gwiazda sama w sobie. Daniel grał najlepiej i rzeczywiście, było to widać na boisku. Rywala niechętnie kreowali swoje akcje w jego sektorze, gdyż często kończyło się to stratą akcji. Z pewnością chciałbym, żeby w następnym roku reprezentował nasze barwy, ale wiem, że będzie ciężko go zatrzymać. Jeśli chodzi o Sergio, to wiem, że długo już nie pogra, choć był bardzo dobrym i pewnym punktem. Z pewnością trzeba pomyśleć nad rozszerzeniem tej formacji w dodatkowych ludziach i nad wzmocnieniem, bo jedynie dwóch, to zbyt mało, jeśli chce się walczyć o wyższe cele, a takie sobie stawiam na nadchodzący sezon.

 

środkowi pomocnicy:

 

Albert Dorca (29l./Hiszpania/0/0a) - [41/2/8/1/5/0/7.06]

Aitor Sanz (27l./Hiszpania/0/0a) - [42/4/4/0/4/0/6.88]

 

Było ich dwóch i to wystarczyło. Dorca i Sanz robili bardzo dobre wrażenie. Często stwarzali groźne sytuacje, ale i dobrze rozbrajali rywali. Dorca, bardziej defensywnie grający zawodnik, zadziwił mnie łatwością w asystowaniu kolegom, dzięki czemu stał się czołowym zawodnikiem w klubie w danym aspekcie. Sanz, to kreator gry ofensywnej, a jeśli trzeba było, to i sam wykańczał akcje. Szczególnie piękne trafienie zaliczył w ostatnim spotkaniu, kiedy to mierzonym wolejem zapakował widły bramkarzowi Huesci. Przydałby się jeszcze jeden zawodnik, który zwiększyłby rywalizację w środku pola gry.

prawoskrzydłowi:

 

Chechu (30l./Hiszpania/0/0a) - [31/4/9/2/4/1/6.99]

Gabri (27l./Hiszpania/0/0a) - [23(11)/6/5/2/6/0/6.95]

Raul Martin (29l./Hiszpania/0/0a) - [4(4)/1/1/0/0/0/6.69]

 

Tutaj jedynie dwóch zaznaczyło swoją obecność na plus. Zarówno Chechu, jak i Gabri, czasami występowali również jako napastnicy, ale głównie grali na skrzydle. Szczerze mówiąc, nie mam swojego faworyta, bowiem jeden i drugi znaczą bardzo wiele. Raul Martin mocno odstawał od swoich kolegów i najprawdopodobniej był to jego ostatni sezon w naszych barwach. Jeśli chodzi o przyszłość, to nie potrzeba wzmocnień...

lewoskrzydłowi:

 

Romualdo (37l./Brazylia/0/0a) - [3(4)/0/1/0/0/0/6.25]

Jairo (26l./Hiszpania/0/0a) - [34/5/4/0/1/0/6.86]

Juanma (25l./Hiszpania/0/0a) - [2(2)/0/0/0/0/0/6.47]

Adrian (23l./Hiszpania/0/0a) - [0(1)/0/0/0/0/0/6.60]

Sebastian Oliveros (24l./Kolumbia/0/0a) - [3(1)/0/1/0/0/0/6.70]

 

Romualdo to czysty niewypał. Nie wiem, czemu nie pozbyli się go wcześniej, gdyż nic nie wnosił do gry, był bardzo, bardzo wolny i często tracił piłkę. Juanma, Adrian to zawodnicy mocno rezerwowi, którzy muszą znaleźć sobie nowy dom. Oliveros, to człowiek, który miał być gwiazdą. Niestety, częste i długotrwałe kontuzje wykluczyły go z walki o podstawowy skład. Nadal jednak uważam, że zawodnik ma potencjał i chciałbym dać mu jeszcze szansę na pokazanie się. Jairo, to człowiek z podstawowego składu, który miał dobry sezon. Częste rajdy lewą flanką stwarzały wiele zagrożenia. Bardzo podoba mi się jego gra i jest to jedyny zawodnik, który nie musi się bać o swoją przyszłość, tak na 100%.

 

napastnicy:

 

More (31l./Brazylia/0/0a) - [16(1)/8/2/2/0/0/6.99]

Kiko Ratón (35l./Hiszpania/0/0a) - [5(9)/4/1/1/0/0/6.74]

Calle (33l./Hiszpania/0/0a) - [28(5)/12/3/1/7/0/6.86]

Ibusuki Hiroshi (21l./Japonia/0/0a) - [24(7)/13/3/2/1/0/7.10]

 

Brazylijczyk More zapadł mi w pamięci po tym meczu, w którym zdobył cztery bramki. Ogólnie zawodnik ten dobrze się spisywał, ale często siedział na ławce rezerwowych w związku z dobrą postawą reszty napastników. Kiko Ratón zagrał mało ze względu na swój wiek i już nie taką sprawność, jak pozostali, choć wiele od nich stażem nie odbiega. Calle, człowiek, który przez większość sezonu był najważniejszym punktem zespołu. Dobra gra w linii ataku pozwoliła mu na zaliczenie dwunastu trafień, co jest drugim rezultatem. Wyprzedził go jedynie młody Japończyk, który wyszedł z cienia Calle w drugiej części sezonu. Ogólnie linia ataku wymaga nieco odmłodzenia, ale z drugiej strony, szkoda mi będzie rezygnować ze wszystkich graczy. Raczej pewne jest, że zostanie Japończyk, gdyż jest najmłodszy i został najlepszym strzelcem. Moim marzeniem jest ściągnięcie Nuneza, lub kogoś bardzo podobnego, ale to raczej niemożliwe... Przynajmniej póki co...

 

OPINIA:

 

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że nawet jeśli ma się do niektórych graczy sentyment, to tym składem wiele więcej osiągnąć nie można. Trzeba radykalnie pozmieniać kadrę i poszukać wzmocnień, by w następnym sezonie nie walczyć o utrzymanie. Szkoda będzie pożegnać kilka twarzy, ale taki jest futbol. Coś się zaczyna i coś się kończy...

Odnośnik do komentarza

Garść statystyk zawodników w lidze:

 

Najwięcej bramek: 28 - Imanol Agirretxe (R. Sociedad), 22. miejsce Ibusuki Hiroshi (13)

 

Najwięcej asyst: 12 - Walter Evriti i Edu Bedia (obaj R. Sociedad), 8. miejsce Chechu (9)

 

Żółte kartoniki: 13 - Francisco Javier Casquero (Castellón), 42. miejsce Calle (7)

 

Czerwone kartoniki: 3 - Alvaro Dominguez (Xerez), 13. miejsce Tono (1)

 

Gracz meczu: 7 - Imanol Agirretxe (R. Sociedad), 26. miejsce Daniel Tortolero (4)

 

Celność podań: 82% - Gonzalo De los Santos (Rayo), Sergio (GIRONA), Gonzalo Colsa (Racing)

 

Ilość wślizgów na mecz: 5.25 - Vicente Moreno (Xerez), 27. miejsce Daniel Tortolero (4.15)

 

Ilość dryblingów na mecz: 5.21 - Alex (Xerez), 12. miejsce Gabri (3.58)

 

Celne strzały: 64% - Gonzalo Barreto (Murcia), 3. miejsce Calle (58%)

 

Pokonana odległość: 418,7 km - Óscar Serrano (Racing), 8. miejsce Albert Dorca (393,7 km)

 

Średnia pokonana odległość w meczu: 12,3 km - Gorka Larrea (Levante), 56. miejsce Albert Dorca (9,9 km)

Średnia minut na bramkę: 24 min - Roberto Cano (Racing), 15. miejsce More i Jose Ares (135 min)

 

Najwyższa średnia: 7.79 - Xabi Prieto (R. Sociedad), 23. miejsce Daniel Tortolero (7.14)

 

Ogólnie widać, że nasi zawodnicy dosyć mocno odstają od czołówki. Szkoda, bo to właśnie te, pojedyncze statystyki dają później klubowe sukcesy. Planem na nadchodzący rok jest poprawienie części, oczywiście tej pozytywnej statystyk, tak, aby zawodnicy spokojnie mogli łeb w łeb rywalizować z najlepszymi. Na każdym kroku widać, że potrzebujemy wzmocnień, co też w każdej wolnej chwili czynię, przeglądając rynek transferowy i wykonując miliony różnych telefonów.

Odnośnik do komentarza

Mistrzostwa Europy, które rozegrane zostały na terenie Polski i Ukrainy, przyniosły wiele ciekawych i dramatycznych momentów. Bukmacherzy wyrywali sobie włosy z głowy, a punkty bukmacherskie z dnia na dzień ogłaszały upadłość. Widać, że piłkarska Europa zaczyna się powoli zmieniać...

Faza grupowa:

Grupa A:

Grecja - Rosja 2:2 [V. Torosidis 30', S. Ninis 51' - A. Kerzhakov 38', R. Pavlyuchenko 67'(k)]

Szwajcaria - Polska 1:0 [T. Barnetta 87']

 

Rosja - Szwajcaria 2:0 [V. Bystrov 22', A. Rebko 60']

Polska - Grecja 1:2 [M. Rybus 61' - S. Ninis 36', G. Seitaridis 66']

 

Grecja - Szwajcaria 0:0

Rosja - Polska 1:2 [R. Pavlyuchenko 14' - M. Rybus 85', D. Janczyk 90'+3]

 

1. Grecja [5 pkt], 2. Rosja [4], 3. Szwajcaria [4], 4. Polska [3]

 

Grupa B:

Portugalia - Ukraina 1:0 [C. Ronaldo 18'(k)]

Szwecja - Anglia 0:0

 

Ukraina - Szwecja 1:1 [A. Milevskyi 4' - R. Elm 69']

Anglia - Portugalia 3:1 [F. Lampard 21'(k) 60'(k), P. Crouch 74' - H. Almeida 53']

 

Portugalia - Szwecja 2:0 [C. Ronaldo 21' 80']

Ukraina - Anglia 2:1 [O. Aliev 69', E. Seleznyov 88' - G. Agbonlahor 12']

 

1. Portugalia [6], 2. Ukraina [4], 3. Anglia [4], 4. Szwecja [2]

Grupa C:

Bośnia - Niemcy 0:2 [??]

Hiszpania - Czechy 0:0

 

Czechy - Bośnia 0:1 [E. Dzeko 63']

Niemcy - Hiszpania 1:2 [? - X. Alonso 45'+2, F. Torres 70']

 

Bośnia - Hiszpania 0:1 [G. Pique 17']

Niemcy - Czechy 1:2 [? - T. Sivok 36', V. Kadlec 45'+1]

 

1. Hiszpania [7], 2. Czechy [4], 3. Niemcy [3], 4. Bośnia [3]

 

Grupa D:

Dania - Francja 1:1 [T. Enevoldsen 49' - F. Ribery 7']

Włochy - Chorwacja 1:1 [A. Cassano 62' - I. Tomecak 49']

 

Dania - Włochy 0:3 [A. Gilardino 7' 12', M. Balotelli 23']

Francja - Chorwacja 2:1 [J. Briand 10', K. Benzema 15' - L. Modric 8']

 

Chorwacja - Dania 3:2 [N. Kalinic 50'(k), Eduardo 72', M. Badelj 88' - J. Poulsen 57', J. Absalonen 85']

Włochy - Francja 2:0 [A. Cassano 27' 72']

 

1. Włochy [7], 2. Francja [4], 3. Chorwacja [4], 4. Dania [1]

 

Ćwierćfinały:

 

Grecja - Ukraina 2:0 [D. Salpingidis 6'(k), G. Samaras 11']

Portugalia - Rosja 0:0k

Francja - Hiszpania 3:0 [F. Ribery 5'(k), K. Benzema 17', P. Mexes 41']

Włochy - Czechy 4:4k [A. Gilardino 7' 26', V. Kadlec 100'(sam), G. Cheillini 105' - T. Hubschman 5', V. Kadlec 90'+3, A. Hlousek 113' 120'+1]

 

Półfinały:

 

Grecja - Czechy 3:2 [D. Salpingidis 27' 45'+2, S. Ninis 66' - M. Baros 12' 45'+1]

Rosja - Francja 1:1k [R. Pavlyuchenko 58' - M. Flamini 45'+3]

 

Finał:

 

Grecja - Francja 0:2 [F. Ribery 55', J. Briand 62']

 

1.07.12

 

PODSUMOWANIE CZERWCA

sytuacja w ligach:

 

Anglia

Premiership: -

Championship: -

 

Hiszpania:

BBVA: -

Adelante: -

 

Meksyk:

1 Liga: -

Awansowa: -

 

Niemcy:

1 Liga: -

2 Liga: -

 

Polska:

Ekstraklasa: -

1 Liga: -

 

Sytuacja w klubie:

 

Eliminacje ME U-21: 1. miejsce

Rozgrywki ligowe: -

Najlepszy strzelec: -

Najlepszy asystent: -

Najwyższa średnia: -

Stan konta: - 3.570.000 €

 

Najważniejsze transfery na świecie:

 

1. Dagoberto [santos -> Corinthians] 9 mln €

2. Manoel [Atletico Paranaense -> AZ] 8,75 mln €

3. Victor Medina [Huracan -> Racing Club] 6 mln €

4. Jordan Spence [West Ham -> Olympique Marsylia] 5,75 mln €

5. Paolo Goltz [Huracan -> Young Boys] 5,75 mln €

6. Rabiu Ibrahim [sporting Lizbona -> LOSC Lille] 5,5 mln €

7. Mauricio Pereyra [Dinamo -> AZ] 3,9 mln €

8. Armand Traore [Arsenal -> AS Saint-Etienne] 3 mln €

9. Craig Cathcart [Manchester United -> Rangers] 3 mln €

10. Sigamary Diarra [Werder Brema -> Rangers] 2,7 mln €

Odnośnik do komentarza

Już od dawna planowałem roszady w składzie, by zwiększyć rywalizację w składzie i polepszyć sytuację w niektórych formacjach. Wiele, a w zasadzie każde z jedenastu miejsc na boisku wymagało powiewu świeżości, by móc walczyć o wyższe, niż to miało miejsce cele.

 

Z klubem pożegnali się:

 

Albert Jorquera - bramkarz, który niegdyś występował w FC Barcelonie, nie chciał przedłużyć z nami kontraktu, gdyż obraził się na cały świat, że nie ma wyłączności na pierwsze rękawice w klubie. Dodatkowo kończył mu się kontrakt, dlatego nawet nie planowałem z nim walczyć. Nie chciał z miejsca parafować, to odszedł na zasadzie wolnego transferu. Teraz już jest w szkockim Hibernian.

 

Diego Mainz - Najsłabszy punkt obrony musiał zmienić klub, gdyż nie miałby najmniejszych szans na prawdziwą walkę w polu. Cenne 80.000 € przypłynęło na nasze konto z Burgos. Nie będziemy go opłakiwać.

 

David Pociello - Trzeci bramkarz nawet nie powąchał w tym roku murawy. I dobrze, gdyż jak już wspomniałem, nawet najsłabszy strzał był dla niego uderzeniem z kosmosu. Dziwne, że aż 35.000 € zapłaciło nam za jego kartę Las Palmas.

 

Juanma - Ofensywnie grający pomocnik nie dostał wiele szans na grę, ale szczerze mówiąc nie przewidywałem dla niego miejsca w zespole. Na zasadzie wolnego transferu trafił do Universidad LP.

 

Raul Martin - Kolejny skrzydłowy, który nie znalazł w moich oczach uznania. Mówi się trudno... 45.000 € od Burgos, to bardzo dobra cena jak za zawodnika, który ledwie kilka minut spędził na murawie.

 

Romualdo - Totalne nieporozumienie odeszło na zasadzie wolnego transferu i do teraz nie wie, gdzie będzie grać przez ostatni rok swojej kariery.

Przyszli:

 

Ramón (24l./Brazylia/15/9j) - Oczywiście na zasadzie wolnego transferu. Były reprezentant młodzieżowej kadry Brazylii posiada wielkie umiejętności, które mam nadzieję, potwierdzi w barwach Girony. Miałem na niego chrapkę w poprzednich latach, jeszcze za sterami Veracruz, ale wtedy CSKA Moskwa żądała za niego kokosów, a teraz nie dostała nawet złamanego eurocenta. Jest to chyba najważniejszy zawodnik, jaki przyszedł do nas, przynajmniej póki co...

 

Eric Deflandre (38l./Belgia/57/0a) - Ten doświadczony Belg zdecydował się na lata piłkarskiej emerytury w Hiszpanii. Bardzo dobrze, bo niezwykle cenię sobie jego doświadczenie i umiejętności, które mimo wieku nie maleją. Wierzę, że będzie mentorem dla młodszych i po zakończeniu kariery zawodniczej zostanie z nami na dłużej. Kibice szaleją na jego punkcie, już wykupując zapasy koszulek.

 

Wojciech Szczęsny (22l./Polska/10/0j) - Rezygnując z dwóch bramkarzy, potrzebowałem kogoś, kto z miejsca stanie do walki z Tono. Przypomniałem sobie o Wojtku, który ostatnio borykał się z problemami braku zatrudnienia. Na szczęście zdecydował się pracować ze mną również w Gironie. Ostrzegłem go na wejściu, że mimo tego iż jest rodakiem i pracujemy razem w kadrze, tu nie będzie miał łatwo...

 

Guto (26l./Brazylia/0/0a) z Fortalezy za 0 € - Brazylijski obrońca jest następcą Bernausa, który będzie szaleć na lewej stronie defensywy. Cieszy mnie to, że poprzedni trener zaklepał tego zawodnika, gdyż posiada bardzo wysokie, jak na naszą ligę umiejętności, które będzie musiał potwierdzić.

 

Jose Manuel (18l./Hiszpania/0/0a) - Młodziutki, przyszłościowy, defensywny pomocnik, z miejsca trafił do rezerw, gdzie będzie się ogrywał.

 

Daniel Saez (19l./Hiszpania/0/0a) - Również młodziutki zawodnik, ale ten będzie walczył o podstawową ekipę. Uważam, że mocno zyskałem przeglądając listę świeżo zwolnionych juniorów, gdyż ten zawodnik na prawdę nieźle się prezentuje. Póki co, rywali nie ma zbyt wiele, bowiem jego nominalna pozycja, to lewe skrzydło.

 

Pedro (19l./Hiszpania/0/0a) - Kolejny zawodnik, który przyszedł do nas z kartą na ręku i to dzień po dniu zwalniania juniorów. Cieszę się, bowiem potrzebowałem młodych, perspektywicznych obrońców, którzy w razie potrzeby z miejsca staną do walki.

 

Fabio Caracciolo (27l./Belgia/0/0a) - Myślę, że wielu z was nie trzeba go przedstawiać. Bardzo dobry, przynajmniej jak na nasze warunki ofensywnie grający pomocnik, który w razie wypadku zagra również w ataku. Według moich obliczeń, z miejsca włączy się do walki o podstawową jedenastkę. Szczerze mówiąc, bardzo liczę na wiele celnych trafień Belga, bowiem właśnie z takim zamiarem po niego sięgnąłem. Ostatnio grał w Motherwell, gdzie nie chciał przedłużać kontraktu.

Marius Matei (28l./Rumunia/0/0a) - Kolejny do ataku. Rumuński snajper nie był zbytnio lubiany w Otelul, gdzie nie dostał zbyt wielu szans na grę, na którą według mnie zasługuje. Dobre wyszkolenie techniczne w połączeniu ze wzrostem może dać nam wiele pożytku. Podejrzewam, że równie jak Caracciolo, z miejsca włączy się do walki o podstawowy skład.

 

Daniel Ayala (21l./Hiszpania/2/1j) - Według mnie, angielski Liverpool popełnił duży błąd rezygnując z dalszej współpracy z tym obrońcą. Daniel ma wielkie ambicje i już posiada bardzo dużo plusów w grze defensywnej. Jak dla mnie partner dla Tortolero, a może i główny rywal do walki o miano najlepszego defensora Girony po nadchodzącym sezonie.

Julien Hornuss (26l./Francja/0/0a) - Niczym nie odznaczający się napastnik z Francji, ale solidnie i równo grający. Ostatnie występy w Palamós w połączeniu z kartą na ręku, skłoniły mnie do zaryzykowania. Ten zawodnik będzie musiał pokazać, że się nie pomyliłem, bowiem w innym razie z hukiem wyleci. Ja jednak jestem optymistycznie nastawiony do Juliena.

 

Dimas (29l./Hiszpania/0/0a) - Kibice okrzyknęli ten transfer - ruchem stulecia. Szczerze, to nie byłbym tak pochopnie do tego nastawiony, ale szczerze wierzę, żeby mieli rację. Nie chciała go Numancia, a u nas walczyć będzie z Sanzem, bądź Dorcą.

 

...

 

Kolejne dni pokazały, że będę miał spore problemy ze skompletowaniem odpowiedniego składu, gdyż do rozgrywek ligowych mogę zapisać jedynie dwudziestu pięciu zawodników, w tym maksymalnie dwóch spoza Unii Europejskiej. No i zaczęły się schody, bowiem musiałem z kogoś zrezygnować. Ramón, to pewniak do pierwszego składu, Guto przyda się w obronie, a wobec kilku zakupionych napastników, musiałem się starych pozbyć. Ofiarą padł niestety Ibusuki Hiroshi, który za 140.000 € trafił do niemieckiego Karlsruhe.

PODSUMOWANIE sezonu 2011/2012:

 

Zwycięzcy, awans: 1. Rayo [84 pkt], 2. R. Sociedad [81], 3. Numancia [81]

Spadek: 19. Castellón [45], 20. Albacete [33], 21. Ponferradina [28], 22. Ejido [23]

Największa niespodzianka: Real Unión - 9. miejsce

Największe rozczarowanie: Albacete - 20. miejsce

Transfer sezonu: Francisco Sandaza (Gimnastic <- 0 €), Ernesto Farias (Numancia <- 0 €)

Najgorszy transfer sezonu: Wagner Diniz (Malaga <- 2,2 mln €), William (Racing <- 1,1 mln €)

 

Kibice podjęli decyzję, że Daniel Tortolero dostanie nagrodę Piłkarza Roku.

 

Girona otrzymuje 2,100,000 € za prawa do transmisji z meczów ligowych w nadchodzącym sezonie.

 

Wraz z prezes, na posiedzeniu przedsezonowym uzgodniliśmy, że zarówno on, jak i ja jesteśmy zgodni, co do minimalnych oczekiwań. Ustalone zostało, że musimy zająć bezpieczną pozycję w środku tabeli. Żeby to osiągnąć uzyskałem 6 tysięcy € na transfery i 48,5 tys tygodniowo na pensję. Budżet na transfery jest bardzo, ale to bardzo skromny, ale nie to jest najważniejsze. Zależy mi tam, aby utrzymać nowych zawodników, na co akurat pozwala mi suma niemal pięćdziesięciu tysiaków tygodniowo.

 

W miarę upływu kolejnych dni, następni zawodnicy opuszczali Gironę. I tak oto, za pokaźną kwotę 150.000 € do zespołu Watford powędrował Sebastian Oliveros, którego nie chciałem blokować. Szkoda mi było, że nie dałem mu zbyt wiele szans, na taki, dosyć brutalny jest sport. Również i Michel musiał spakować swoje rzeczy i zmienić klub. Ten marudzący defensor za 24.000 € przeniósł się do Badalony. Kolejną, dosyć wysoką kwotę zainkasowaliśmy za Morę, którego zdecydowałem się oddać za 170.000 € do Bielefeld. U nas nie miałby szans na grę ze względu na restrykcje dotyczące zawodników spoza UE. Kilkadziesiąt godzin później żegnałem się z Adrianem, który pojechał za 30.000 € do Vecindario. Wyżej wspomniana już Badalona zdecydowała się pozyskać również Kiko Ratóna, za którego zapłaciła 7.000 €.

 

Wszystkie te sumy, niestety nie były mi dane. Zastrzyki gotówki wpływały na konto bankowe, u którego mieliśmy ponad trzy miliony długu.

 

Ci, którzy interesowali się moją historią jeszcze za czasów Veracruz, na pewno stwierdzili, że nie jestem pasjonatem gier kontrolnych między sezonami, ani rundami. Tym razem miało być inaczej. Duża ilość nowych zawodników, niejako zmusiła mnie do zastosowania spotkań towarzyskich w celu ich zgrania.

Barcelona At. - Girona 0:5 [Fabio Caracciolo 2' 12', Chechu 22', Jairo 29', Calle 69']

 

Girona - Pontevedra 3:0 [Chechu 23' 27', Gabri 32']

Odnośnik do komentarza

@Fenomen - Hornuss, przynajmniej jak na razie jest piątym napastnikiem, bowiem to najsłabszy punkt tej formacji w meczach kontrolnych... ale jak do tej pory. Mam nadzieję, że pokaże na co go stać.

1.08.12

 

PODSUMOWANIE LIPCA

 

sytuacja w ligach:

 

Anglia

Premiership: -

Championship: -

 

Hiszpania:

BBVA: -

Adelante: -

 

Meksyk:

1 Liga: -

Awansowa: -

 

Niemcy:

1 Liga: -

2 Liga: -

 

Polska:

Ekstraklasa: -

1 Liga: -

 

Sytuacja w klubie:

 

Eliminacje ME U-21: 1. miejsce

Rozgrywki ligowe: -

Najlepszy strzelec: -

Najlepszy asystent: -

Najwyższa średnia: -

Stan konta: - 3.000.000 €

 

Najważniejsze transfery na świecie:

 

1. Alexis Sanchez [udinese -> FC Barcelona] 27 mln €

2. Sidnei [benfica -> Inter] 15 mln €

3. Loic Remy [OGC Nice -> Manchester City] 14 mln €

4. Patrice Evra [Manchester United -> Inter] 13,25 mln €

5. Diego Renan [szachtar -> Hoffenheim] 12,75 mln €

6. Stefan Radu [Lazio -> Olympique Lyon] 12,25 mln €

7. Pablo Alvarez [Catania -> Birmingham] 12 mln €

8. Joao Paulo [Fluminense -> Bayern Monachium] 11,25 mln €

9. Angel Lafita [Zaragoza -> Betis] 11 mln €

10. Floyd Ayite [Girondins Bordeaux -> Borussia Dortmund] 10,5 mln €

11. Tenyo Yordanov [sc Heerenveen -> Fenerbahce] 10 mln €

12. Roberto [Avai -> Sporting] 7 mln €

13. Eduardo [Roma -> Juventus] 7 mln €

14. Nicolas Navarro [sampdoria -> Roma] 6,5 mln €

15. Simon Church [Reading -> Everton] 6,25 mln €

16. Angelo Balanta [Q.P.R. -> Everton] 6,25 mln €

17. Miguel De las Cuevas [sporting -> AC Milan] 6 mln €

18. Javier Garrido [Toulouse FC -> Espanyol] 6 mln €

19. Alessandro Diamanti [West Ham -> Rangers] 5,75 mln €

20. Mauro Boselli [ Newcastle -> Aston Villa] 5,5 mln €

 

 

Guixols - Girona 0:4 [Fabio Caracciolo 13', Gabri 24', Albert Dorca 41', Ramón 68'(k)]

 

Girona - Mallorca 3:2 [Fabio Caracciolo 25', Marius Matei 59' 74' - Aritz Aduriz 14', Gonzalo Castro 63']

 

Cassa - Girona 0:2 [Dimas 13', Jairo 63']

 

Valencia Mestalla - Girona 0:1 [Fabio Caracciolo 45'+1]

 

Okres meczów kontrolnych był dla nas niezwykle udany. Wszystkie spotkania wygrane, a najbardziej cieszy pokonanie Mallorki. Wykrystalizowałem sobie już skład, który będę wystawiał w pierwszych spotkaniach o punkty. Są zawodnicy, którzy mocno na plus zapadli w mojej pamięci, ale są też i tacy, którym nie wyszło...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...