Skocz do zawartości

The sixth day is for football


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

1 lipca zgodnie z moimi przewidywaniami przyniósł katastrofę kadrową. Z klubu odeszli Ian Herring (26, DM/MC; Anglia), Ryan Brown (25, D/WBL; Anglia), Matt Bailey (24, DC/ST; Anglia), Danny Meadowcroft (25, DC; Anglia), Simon Radcliffe (29, DL; Anglia), Harry Winter (21, MC; Anglia) i Phil Parkinson (30, MC; Anglia), co w przypadku paru zawodnkiów było dla nas olbrzymim osłabieniem; z kolejnymi piłkarzami negocjowałem nowe kontrakty. Do tego sporej grupy zawodników pozbyłem się z rozmysłem. Jon Newby (31, ST; Anglia), Ludovic Djé (32, DC; Francja), Wayne Riley (20, MC; Anglia) i Ross Faran (21, MC; Anglia) przenieśli się do Dartford, Mario Bryan (21, D/WB/MR; Anglia) i Kyle Clancy (22, GK; Anglia) odeszli do Guiseley, Jorge Zoco (34, D/MRC; Hiszpania) i Mark Danks (26, ST; Anglia) przeprowadzili się do Nuneaton, zaś Aaron Burns (22, ST; Anglia) i Mark Cadwallader (21, MC; Anglia) zostali zwolnieni przeze mnie. I tak nie miałbym ich jak zatrzymać w klubie, ale sytuacja kadrowa Northwich stała się bardzo nieprzyjemna.

Odnośnik do komentarza

Witam Profesorze, szczerze gratuluje wytrwalosci w tej karierze i zycze powodzenia w nowym klubie. Co prawda czesto czytuje tutaj rozne opowiadania ale prawie sie nie udzielam spolecznie, jednak tym razem chcialem sie Ciebie spytac czy FM2010 wedlug Ciebie jest najlepsza gra od czasu FM2006 i dlatego w nia mimo problemow grasz i sie nie zniechecasz czy grasz tylko dlatego ze poki co na W7 nie wczytuje Ci saveow z 2006? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Psorek u żłoba. Będzie ciekawie. :D

 

A za Krainę Deszczowców -> :przytul:

 

Hehe ;)

 

 

Przeleciałem cały opek, i jestem pełen szacunku że wytrwałeś w Hanoverze do końca sezonu. Chyba pierwszy raz przeżyłeś tak traumatyczny sezon... W Northwich musi być lepiej ;)

 

Niektórzy ludzie sami prowokują traumę i dobrze się z tym czują ;).

Odnośnik do komentarza

Na całe szczęście to nagłe odchudzenie składu zwolniło budżet płac i mogłem w końcu rozpocząć proces budowy zespołu. Przede wszystkim podpisałem roczne kontrakty z Brownem i Coatesem, którzy mieli pewne miejsca na ławce, oraz z Aspdenem, który miał równie pewne miejsce w wyjściowym składzie. Piłkarze bez kontraktów również w miarę chętnie garnęli się do Northwich, dzięki czemu naszą defensywę wzmocnili Willie Soutar (22, DC; Szkocja) z Belshill i Rob Stothard (21, DR; Anglia) z Sheffield Wednsesday. Na coś więcej zabrakło mi czasu, więc z takim składem, jakim dysponowałem, przystąpiliśmy do sparingu z Hampton & Richmond.

 

Goście byli lekkimi faworytami tego spotkania, ja zaś na ławce posadzić musiałem paru juniorów i testowanych zawodników. A jednak to my w 8. minucie objęliśmy prowadzenie, gdy prostopadłe podanie Maisano na gola zamienił Hilson, i nie oddaliśmy go już do końca. Goście narzekali po meczu na sędziego, który nie uznał dwóch strzelonych przez nich bramek, ale Hodges był na ewidentnym spalonym, zaś Jeffery wepchnął piłkę do naszej bramki razem ze Spencerem, tak więc pretensje mogli mieć tylko do siebie.

 

10.07.2010 Victoria Stadium, Northwich: 223 kibiców

TOW Northwich [bSN] — Hampton & Richmond [bSP] 1:0 (1:0)

 

8. D.Hilson 1:0

50. I.Hodges [H&R] n.g.

80. O.Jeffery [H&R] n.g.

Odnośnik do komentarza

W finałowym meczu Mistrzostw Świata Brazylia nadspodziewanie łatwo pokonała Anglię 2:0 po golach Robinho i Pato; Brazylijczycy bezapelacyjnie byli najlepszym zespołem tego turnieju, tracąc w nim zaledwie jedną bramkę, w wygranym 2:1 spotkaniu z Czechami.

 

Kolejny tydzień w Northwich również upłynął pod znakiem zmian kadrowych. Z klubem rozstali się Cayne Hanley (22, ST; Anglia) i Kwame Barnett (22, ST; Anglia), z którymi nie przedłużyłem kontraktu, natomiast Aspin ostatecznie zgodził się jeszcze przez rok reprezentować barwy klubu. Z wolnego transferu do pierwszego zespołu dołączyło trzech nowych piłkarzy — wszechstronny Carl Rodgers (27, DC/DM/MC; Anglia), były gracz AFC Telford, którego z powodzeniem przetestowałem przeciwko Hampton & Richmond, wychowanek czwartoligowego Hereford, Craig Jones (20, AMLC; Walia), oraz zwolniony przez Berwick Szkot Steve Radzynski (25, ST; Szkocja). Trzech kolejnych zawodników wzmocniło nas na zasadzie wypożyczenia — utalentowany Danny Rowe (18, AML; Anglia) ze Stockport do końca sezonu, a Jordan Bowery (19, ST; Anglia) z Chesterfield i Cheyenne Dunkley (18, DC; Anglia) z Crewe na razie na trzy miesiące.

 

Już z nowymi zawodnikami w składzie pojechaliśmy do Stanwell na sparing z amatorskim Ashford. Pierwsza połowa stała pod znakiem naszej całkowitej dominacji, a dwoma golami popisał się Rowe; najpierw dobił strzał Bowery'ego, potem zaś zamknął dośrodkowanie Williamsa. Tuż przed przerwą przy biernej postawie naszego golkipera kontaktową bramkę zdobył Hill, a w 84. minucie Chandler zaskoczył go strzałem z dystansu. Gospodarze nie zasłużyli na remis i go nie osiągnęli, gdyż tuż przed końcem spotkania Stowell zdołał dośrodkować z lewego skrzydła na długi słupek, a Horrocks dynamiczną główką rozstrzygnął losy tego pojedynku. W tym meczu stłuczenia łydki doznał Hilson, którego czekały dwa tygodnie przerwy w treningach.

 

16.07.2010 Short Lane, Stanwell: 61 kibiców

TOW Ashford [NL] — Northwich [bSN] 2:3 (1:2)

 

27. D.Rowe 0:1

33. D.Rowe 0:2

42. F.Hill 1:2

84. L.Chandler 2:2

90. L.Horrocks 2:3

Odnośnik do komentarza

Zaledwie dwa dni później czekał nas najpoważniejszy jak dotąd sprawdzian w postaci sparingu z czwartoligowym Grimsby. Nie liczyłem na korzystny wynik, ale moja ostrożna, nastawiona na kontry taktyka w pełni zdała egzamin. W 39. minucie Maisano zagrał w uliczkę do Bowery'ego, ten wystawił piłkę Allanowi, a Jonny mocnym strzałem w długi róg dał nam prowadzenie. Goście szarpali, ale nie dochodzili do pozycji strzeleckich, a po godzinie gry Maisano po raz drugi rozciął ich obronę prostopadłym podaniem, które zostało perfekcyjnie wykorzystane przez Allana. Ostatnie pół godziny graliśmy już zdecydowanie na czas, ale i wtedy teoretycznie mocniejszy rywal nie potrafił zagrozić bramce Spencera. Mało tego, w 84. minucie szesnastolatek Proctor zdecydował się na bezczelne uderzenie z dystansu, po którym bramkarz Grimsby nie zdążył z interwencją i mógł tylko bezradnie rozłożyć ręce. Tym razem ograliśmy naprawdę mocnego rywala, co mogło stanowić podstawy do lekkiego optymizmu przed sezonem.

 

18.07.2010 Victoria Stadium, Northwich: 356 kibiców

TOW Northwich [bSN] — Grimsby [L2] 3:0 (1:0)

 

39. J.Allan 1:0

64. J.Allan 2:0

84. N.Proctor 3:0

Odnośnik do komentarza

Opublikowanie rocznego raportu finansowego przez klub wstrząsnęło jego udziałowcami — przez ostatnie dwanaście miesięcy Northwich straciło prawie 500.000€ i jasne było, że kolejnego takiego roku mogło nie przetrzymać.

 

Tymczasem zespół rozegrał kolejny mecz sparingowy; po Grimsby przyszła kolej na łatwiejszego rywala w postaci Bedford. Tym razem poza brakiem skuteczności nie mieliśmy powodów do narzekania, a jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Bowery z podania Allana.

 

21.07.2010 The New Eyrie, Bedford: 112 kibiców

TOW Bedford [NL] — Northwich [bSN] 0:1 (0:1)

 

41. J.Bowery 0:1

Odnośnik do komentarza

Na przedostatni lipcowy sparing wybraliśmy się do Edynburga, a naszym przeciwnikiem była ekipa Tynecastle. Mecz zaczął się dla nas fatalnie, gdyż z boiska zniesiony został Grand i zostaliśmy bez naszego kapitana. W 26. minucie prowadzenie dał nam Allan pięknym strzałem z linii pola karnego, lecz gdy do szatni powędrował poobijany Soutar, nasza gra obronna zaczęła wyglądać bardzo źle. Tuż przed przerwą Keast minął zwodem Walsha i odegrał piłkę do McPake'a, który bez trudu pokonał Spensera. Kwadrans po przerwie zrobiło się jeszcze mniej wesoło, gdyż Gormley urwał się naszym obrońcom i dał Tyecastle prowadzenie. Nakazałem szturm na bramkę gospodarzy i w 82. minucie remis uratował nam młodziutki Berry, który doszedł do centry bardzo ambitnie grającego Stotharda. Nie zagraliśmy najlepiej, a, co gorsza, lekarze stwierdzili u Granda złamane żebra i nasz najlepszy środkowy obrońca miał do gry wrócić nie wcześniej niż w październiku.

 

23.07.2010 Fernieside Recreation Ground, Edynburg: 73 widzów

TOW Tynecasle [NL] — Northwich [bSN] 2:2 (1:1)

 

9. S.Grand (N) knt.

26. J.Allan 0:1

45. A.McPake 1:1

61. C.Gormley 2:1

82. Ch.Berry 2:2

Odnośnik do komentarza

Okres przygotowawczy kończyliśmy meczem dla kibiców z rezerwami Newcastle. Spotkanie rozgrywane było w ulewnym deszczu, ale przy pełnych trybunach, tym większa szkoda, że w pierwszej połowie zagraliśmy słabo. W 12. minucie Soutar popełnił błąd, który skończył się golem Lacazette, i od tej chwili było jasne, że wiele nie zwojujemy. Przed przerwą straciliśmy jeszcze dwie bramki, po główce Cheliego i rzucie wolnym Geremiego, ale na szczęście w drugiej połowie udało się nam uniknąć pogromu. Mało tego, w 83. minucie ostrą centrę Jonesa na honorowego gola zamienił Horrocks i przynajmniej na papierze wynik prezentował się w miarę przyzwoicie. Mimo tej porażki byłem zadowolony z naszej gry w sparingach, a dwa tygodnie, jakie dzieliły nas od startu ligi, zamierzałem poświęcić na szukanie uzupełnień zwłaszcza w formacji obrony.

 

26.07.2010 Victoria Stadium, Northwich: 4.785 kibiców

TOW Northwich [bSN] — Newcastle II [NL] 1:3 (0:3)

 

12. A.Lacazette 0:1

31. Cheli 0:2

38. Geremi 0:3

83. L.Horrocks 1:3

Odnośnik do komentarza

Do końca lipca szeregi Northwich wzmocniło jeszcze dwóch zawodników. W obliczu kontuzji Granda wypożyczyłem z Oldham młodego Lacquana Esdaile (18, DC; Anglia), który miał pozostać z nami przez cały sezon. Potem zaś z malutkiego St. Neots Town wyjąłem za darmo zawodnika, który doświadczeniem bił na głowę pozostałych graczy the Trickies, byłego gracza Monaco, Bordeaux, Fulham oraz Ipswich, weterana Sylvaina Legwinskiego (36, DM/MC; Francja U-21: 4/1). Francuz podpisał z nami trzyletni kontrakt, w trakcie którego zamierzałem powoli przekwalifikować go na trenera.

 

Lipiec 2010

 

Bilans (Northwich Victoria): —

Blue Square North: —

FA Cup: —

FA Trophy: —

Finanse: -513.310€ (w ostatnim miesiącu -37.119€)

Budżet transferowy: 0€ (0% z transferów)

Budżet płac: 5.530€ (w tym 89€ grantu) — wykorzystane 3.460€

Nagrody: —

 

Transfery (Polacy):

 

1. Ludovic Obraniak (25, AMRLC; Polska: 4/1) z LOSC Lille Métropole do Zaragozy za 6.000.000€

2. Wojciech Łobodziński (27, AMRC/FC; Polska: 23/2) z Wisły do CFR Cluj za 2.000.000€

3. Tomasz Brzyski (28, D/ML; Polska) z Ruchu Chorzów do Coventry za 1.100.000€

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Franck Ribéry (27, AMRLC; Francja: 49/10) z Bayernu do Barcelony za 39.500.000€ [R]

2. Fabrizio Miccoli (31, FC; Włochy: 10/2) z Palermo do Barcelony za 13.500.000€

3. Miguel Veloso (24, DM/MC; Portugalia: 11/1) ze Sportingu CP do Bayernu za 13.000.000€

 

Ligi świata:

 

Anglia: —

Argentyna: —

Belgia: Germinal Beerschot (Jos Daerden) [+1]

Brazylia: Corinthians (Paulo Campos) [+0]

Francja: —

Hiszpania: —

Holandia: Willem II (Alfons Groenendijk) [+0]

Niemcy: —

Polska: Bełchatów (Rafał Ulatowski) [+0]

Portugalia: —

Rosja: CSKA Moskwa (Juande Ramos) [+1]

RPA: —

Szkocja: —

Ukraina: Karpaty (Wołodymyr Bezzubiak) [+1]

Włochy: —

 

Lech Poznań: 10. [—]; 0 pkt, 0:0; Ekstraklasa (Jacek Zieliński)

 

Ranking FIFA: 1. [—] Brazylia (2053; Dunga), 2. [+1] Włochy (1684; Marcello Lippi), 3. [+2] Francja (1586; Raymond Domenech), 38. [-6] Polska (754; Stefan Majewski)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...